Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

jamila
16. sep 2008

karolinkafe....si milá....ja sa zatiaľ utešujem tým, že v decembri budeme zasa na ár týždňov spolu nakoľko sa za ním chystám... 😉

inak vy ste tu všetky akosi šikovné....mne našťastie zavára všetko mamina.... 🙂
ale s varením sa musím popasovať niekedy sama....a najradšej si len niečo na rýchlo uvarím....

maminám želám, aby ste mali zdravé detičky...

nawal
16. sep 2008

sisa koriander je po arabsky kizibra

كُزْبَرَة

nawal
16. sep 2008

Jamila a preco mu nedali viza ked ste uz zobrati?

jamila
16. sep 2008

nawal...je to zložitejšie ako sa zdá....dokumenty nám chýbajú...budú až za dva mesiace....dúfam.

Ja som Slovenka a najbližšia Slovenská ambasáda je v Líbyi čo tiež nie je sranda....tak sme to skúsili cez českú ambasádu, lebo v roku 2006 mu češi dali víza...no teraz to nevyšlo....Ak to všetko uvediem na správnu mieru....sme manželia, ale len pred bohom, rodinou a priateľmi.....lenže papierovo vlastne ešte manželmi nie sme....verím, že to stihneme dotiahnuť do zdárneho konca ešte tento rok.....

karolinkafe
16. sep 2008

Nawal si mi pripomenula s tym koriandrom, po marocky sa to vola kozbor, tak sa to podoba 😀 len trosku skomolene zo skutocnej arabciny 😉
Jamila tak zelam pevne nervy 😉 lebo je to velmi zlozite ohladom papierov. Ja som myslela, ze ste sa vzali uradne, lebo to by bolo jednoduchsie s vizami potom. Ale tie papierovacky okolo svadby su tiez narocne, takze je to na rovnako 😒 Este vydrz tie dva mesiace a uz budete spolu 😵

jamila
16. sep 2008

veru...s tými papierovačkami sme sa už raz popálili a vlastne len preto sme to nedotiahli do konca ešte v júli....no aj tak to nezmení nič na tom, že sa cítim a v srdci viem, že sme manželmi....

ale i tak ďakujem za pekné slová....a ver, že vydržím a rada.... 🙂

nawal
17. sep 2008

Salam, ako sa mate holky?
Dnes nic nevarim, ideme ku kamaratom na iftar. 😀 😀 😀 😀

karolinkafe
17. sep 2008

Jej jamila, krasnu fotku si si dala 😉 Ak sa mozem opytat, ako ste sa spoznali? 🙂
Nawal, my sme tiez dnes pozvani 😀 😀 a co mam na ramadane este radsej je, ze nemusim robit obed 😀 proste mam cely den volny. Lebo zvycajne moj drahy papa kvoli praci presne o 12h, tak to sa musim vzdy podla toho zorganizovat, ked idem do mesta a tak. Cez ramadan je to super 😎 😀

maryam
17. sep 2008

selam vsetkym,
ako vidim, stale sa "zivo" konverzuje 🙂
jamila, znamy si zobral zenu v maroku a ma podobny problem, on je sice z Bosny, ale najblizsia ambasada je v Spanielsku a samozrejme, ona nedostane viza do Spanielska "len tak", je to veru komplikovane, ale dufam, ze vsetko co najrychlejsie vybavite a budete spolu insAllah.

Mnaaaam, figovy dzem, aj ja ceeeem. 😀 Na Ramadane tu len jedlo spominate, teda teda...
Karolinka posli recept ma tu hariru, ak sa ti bude chciet, nech vyskusam "to cudo" 🙂

Tu u nas predavaju koriandrovu vnat, ale viete co nepredavaju?? Petrzlenovy koren, hroza, teda vlastne maju raz do roka a stoji tolko, akoby bol zo zlata 😠

Inak aj my sme pozvani na iftar, ale az zajtra, takze sa "chvalim" 😀

csilla76
17. sep 2008

salam aleikum 🙂 mali sme tu na okoli vypnuty elektr.prud tak vas az teraz zdravim 🙂 jamila peknu fotecku si dala a neboj tie 2 mesiace prejdu a budete spolu s tvojim drahym 😵 nawal,karol,aj maryam vidim ze dnes bude pekne pohostenie tak zelám prijemny vecer a uzite si navstevy 🙂 😉

safiah
autor
17. sep 2008

wa aleikum salam dievcata pozdravujem vas tu vsetky letmo som to tu presla idem varit hehe ako vzdy.inshaallah neskor vecer sem este nakuknem 😲 😲

maryam
17. sep 2008

csilla, ja "az" zajtra 😀 , dnes si musim sama navarit...
Dnes to budu plnene canneloni podla receptu od Jamie Olivera 😀 su fajnove, len tam ide "milion" druhov syra 😅

karolinkafe
17. sep 2008

Maryam no ten korenovy petrzlen nepredavaju ani tu a ani kalerab som tu este nikdy nevidela 😠 🙄
Je pravda ze najblizsia ambasada slovenska pre maroko je v spanielsku. Ja som sa tiez informovala ohladom svadby - uz sme to tu raz rozoberali - tak mi povedali, ze papiere musia byt potrvdene bud na ministerstvach zahr veci oboch krajin alebo ak nie, tak na ambasadach, cize v spanielsku a v rakusku. Oni teda po nas chcu, aby sme sli do maroka, spanielska, francuzka, rakuska a potom na slovensko 😀 😀 😀 Smejem sa, ale je mi skor do placu 😖
Csilla, co vam vyplo prud, mate burky? 😒 bojim bojim 😅

csilla76
17. sep 2008

maryam neva tak aj na zajtra to plati 🙂 fiha a to je ake mnamky to canneloni,noze supni receptik..dufam ze sa to da aj tu u nas ukuchtit..ze budu ktomu potrebne suroviny 😉 karol nemame burky,vcera vyhlasili ze bude vypnuty nakolko nieco montovali... 😉 nebooj karol 😀

karolinkafe
17. sep 2008

ahaaaaaa no dobre 😀 😉
Maryam sranda aka nahoda. Akurat som isla pisat ze som vcera robila cannelloni 😀 ale ja som ich robila plnene bolonskou omackou, poliate besamelom, podobne ako lazane 🙂

csilla76
17. sep 2008

karol tak aj ty mozes ten receptik na cannelloni poslat,ked si to vcera robila 😀 ujuj robite mi chute 😀 😝

safiah
autor
17. sep 2008

ano aj ja ceeeeeem 😝

sugika
17. sep 2008

Ahojte, ako sa mame?ja som si dnes vybrala novy telefon za 1SK 😀 tak sa tesim. aj ked je to len a kusok lepsi ako ten predosli, ale co uz. K tej harire, da sa to uvarit aj s kuracim masom?

csilla76
17. sep 2008

safiiiiiiiiiii ahoooj aky ste mali dnik? 🙂 juj tutok je velmi zima a fici vietor .... 😠

csilla76
17. sep 2008

sugikám szia 🙂 😀 nono uz aj ja musim vybrat novy telefon bo teraz pouzivam muzikovy ,moj sa rozpadol 😒

safiah
autor
17. sep 2008

sugi konecne kde si sa vytratila....
polievocka uvarena druhe neskor urobim ale uz mam pripravene.
csilla mali sme pekny trochu lietaci 😉

karolinkafe
17. sep 2008

Sugiiiiiiii som rada, ze ta vidim vysmiatu a vytesenu 😵 😵 😵 tak novy telefonik si si kupila, treba si obcas urobit radost 🙂
Csilla no my sme mali celkom pekny dnik 🙂 tie cannelloni robim tak, ze len spravim obycajnu bolonsku omacku (mlete hov.maso s paradajkovou omackou), naplnim tie cannelloni, dam ich do maslom vymastenej zapekacej nadoby, prelejem besamelom, posypem syrom a dam do rury na 40 min. 😉
Safinka aku dobru polievocku si navarila?

safiah
autor
17. sep 2008

sosovicovu na kyslo juj a mnam hustu taku mam velmi radaaaaaaaaaaaaa 😀 teda mame 😝 😝 😝

csilla76
17. sep 2008

dakujem karolinka no urobim aj ja dostala som chut 😀 safiiiiiiii taku polievocku aj mi lubime 🙂 ja som dnes robila paradajkovu polievocku a strukovy privarok s fasirkami 😝 a zajtra mam na pláne ukuchtit plnenu papriku 😀 😝

sugika
17. sep 2008

No akoze az tak extra stastna nie som, ale da sa Karo 😉 Ved som spravila dobry business, pausal mi ostalo, lenze budem platit rok ci dva len polovicnu sumu toho co som doteraz platila, tzn. budem platit len 250sk kazdy mesiac od oktobra.tak sa tesiiiim 😎 normalne som sa divila.Ozaj testik kedy robis moja??hm?dnes je uz 17. 😉 tak teta sugi je netrpezliva.
Inak vidim ze varite polievocku, a ja zas zajtra chcem robit. Len som nedostala odpoved ci sa da harira uvarit aj z kura. lebo hovadzie masko nemame doma momentalne.

karolinkafe
17. sep 2008

No ja som hariru nikdy z kurata nerobila ani nejedla, takze ty by si asi urobila svetovy unikat 😀 😀 😀
Sugi ty si teda presna ako hodinky 😉 ze dnes je 17. 😵 mas ty teda pamat 😀 😀 pockam este den-dva, nechcem sa plasit 🙂

safiah
autor
17. sep 2008

csilla pocuj kucharka co dobre mi uvaris v piatok haaaaaaaaaaaa 😎 😅 😀 😝

csilla76
17. sep 2008

safiiiiiiiiiiii 😀 neboj nieco ukuchtime 🙂 🙂 nieco mnamky 🙂 a dvojky co papkaju safi haaaaaaaaaaa 😎 vies aby som bola v obraze bo este nemám po tej dtranke skusenosti 😉 😉

sugika
17. sep 2008

no namocila som hariru, uvidime ci zajtra bude dobra polievka ci nie. Tatino je pessimista.. 🙄
Joj, akurat vidim ze boli utoky v jemene. teraz daju v telke. 😕

safiah
autor
17. sep 2008

csilla vsetko zdrave zeleniku ryzu masko zemaaaaaaaaky ovocko