Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
17. sep 2008

jej no pozrite kde som 😀

safiah
autor
17. sep 2008

ale detom varim ja a pre nas vari csilluska haha ale nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ja mam post a tebe nieco safinka pripravi inshaallah 😉 iba akkkkk ostanes do vecera a vecera bude spolocna 😉

sugika
17. sep 2008

to teda, asi papkate teraz, co?tak som ostala sama. hmmmmmmmmmmmmmmmm

csilla76
17. sep 2008

safiiiiiiiiiiiii ale csilluse nic netreba pripravovat ved pockaaj ked dojdeeeeeeeeeeem 😀 sa budes rehlit 😀 csillusa bude tiez postit,neuskodi mi to pocujeeeeeeeeeeeeeeees safinkaaaaaaaaaaa 😀 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂 dvojky vystiskam 🙂 inac prajem dobru chut papkajucim 🙂
sugi co nove s tvojim coko princom? 🙂

sugika
17. sep 2008

csilla, ta nic, nedostal visa. A ani nevieme ci dostane vobec do roka, kedze to nevyzera dobre....

safiah
autor
17. sep 2008

csilla ale nerozpucis mi deti zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?????????? 🤐 🤐 😨

csilla76
17. sep 2008

sugi to mi je luto ale preco?
safi jasne ze nie,nebooooooooooooooooj len tak jemne 😀 jooooooooooj ty bojis od csillusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😕

sugika
17. sep 2008

no nevieme, taliansko nechce dat visa a hotovo. 🙄

csilla76
17. sep 2008

sugi nebud smutná prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim snad sa to vyriesi.

sugika
17. sep 2008

nie som smutna.ver mi. bola to jeho vina ze odisiel, a si na to nemyslel ako sa vrati naspat, takze nech si to vyriesi...lebo vtedy som vravela ze to nie je dobry napad, on ze nie nie musi ist domov a teraz nemoze spat

suzi4
17. sep 2008

Čaute baby!

Sugi....vidím máš starosti...pokiaľ bol legálne, mali by mu dať bez problémv víza... nech sa skúsi obrátiť na IOM International organization of migration... Poskytujú bezplatné právne poradenstvo a sú zbehlí v podobných situáciách... Držím palce!

A babenky z BA a okolia vás srdečne pozývam:

V prílohe nájdete pozvánku na „Multikultúrne tvorivé dielne“, kam vás srdečne pozývam aj s maminkami...
Prosím prečítajte si na čo sa môžete tešiť a čo si treba doniesť:
Program:
1. V Lesnej škole v Horskom parku (oproti Horárni, Lesná 1, BA) vás o 13:00h privíta psík Berry so svojimi huncútskymi kúskami,
2. Tvorivé dielne: Spoznávame sa vzájomne:
- arabské štáty a islamský svet (mapa), výroba papierových vlajok, záložky do kníh s orientálnymi motívmi
- kaligrafické písmo tušom, hádanky formou kvízu, pohľadnice s tematikou Ramadánu
- čo je Ramadán, ako ho moslimovia prežívajú, čo znamená tento mesiac, čím je špecifický...
- výroba ručne maľovaných svietnikov, „msabaha“ – koráliky na modlenie
- urob si maketu mešity
- učíme sa arabsky a albánsky (základné zvraty), hádanky, história, vymaľovánky, puzzle
- hľadanie pokladu ukrytého v lese
- maľovanie na tvár, kreovanie trička pre kamarátku / kamaráta s motívom „Svet je pestrý“
- vystavenie certifikátu o „pestrofarebných“ priateľstvách
- interaktívne bábkové divadlo, prebrázdime moria a oceány sveta, aby sme zachránili chlapčeka v Afrike
- čítanie arabských rozprávok, spoločná modlitba na „modlitebných koberčekoch“
- v prípade dobrého počasia – aj opekačka

- Iný kraj, iný mrav: - arabské posedenie a pohostenie na zemi, „iftar“ – prerušenie pôstu, tetovanie ornamentov na telo špeciálnymi perami (zmývateľnými).

3. Deti, doneste si so sebou prosím:
- Ramadán - výnimočné obdobie... Niektorí sa už svedomite postíte, iní vnímajú atmosféru pôstu prostredníctvom svojich rodičov, súrodencov a priateľov. Každopádne, tento mesiac prežívate intenzívnejšie, aj vaši spolužiaci a kamaráti sú súčasťou pôstneho mesiaca, zdieľajú s vami vaše dojmy, pocity i radosti tohto požehnaného mesiaca, počas ktorého bol prvýkrát zvestovaný Korán Prorokovi Muhammadovi (pokoj a požehnanie s ním).
Islámská nadácia na Slovensku vás – všetky deti vyzýva, aby ste skúsili nakresliť ako práve vy vnímate a prežívate: "Islamský svet a čaro ramadánu."
Tešíme sa na vaše kresby! V technike a kreativite sa medze nekladú. Svoje práce doneste prosím so sebou na "multikultúrne tvorivé dielne," kde budú vystavené.
- maškrty, ktoré si budete opekať a chlebík,
- jednofarebné tričko na ktoré budeme maľovať,

4. U maminiek oceníme šikovné ruky, a bude nám potešením ochutnať dobroty – špeciality vašej národnosti...
Vidíme sa v nedeľu,
Zuzana Hasna, zuzanah4@hotmail.com, 0903 621 604

sugika
17. sep 2008

Joj, aky super program, fakt lutujem ze nebyvam v BA a ani rodinku nemam. 😒 Suzi, co sa tyka coko, som mu vravela nech skusi aspon turiskticke visa, ale on len svoje chce, teda working visa. takze necham to na neho...

maryam
17. sep 2008

selam alejkum,

csilla, takze canneloni podla j. olivera (prisposobene) 😀
paradajky v konzerve rozmixujem s cerstvou bazalkou, posolim, pokorenim, vylejem do misy na pecenie,
lasagne-platky, povarim ca 3-5 min. v osolenej vode, naplnim ich zmesou: spenat(moze aj mrazeny listovy) poduseny na oleji s cibulkou a cesnakom, vychladeny, posoleny, pridam donho ricotta syr, zamiesam a plnim canelloni, naplnene ich hodim na tu paradajkovo-bazalkovu zmes, creme fraiche zmiesam s postruh. parmezanom, polejem zvrchu canelloni, nakrajam mozzarelu na kolieska, rozhodim po canellonoch, posypem zasa struhanym parmezanom a pokvapkam oliv. olejom a dam zapiect...
A je to mnam 😀

A inak mam rada kuskus, neviem ako sa to pise, ale s mäsom je mnaaam, jedla som u znamych z Tunisu, nemate niekto recept?
Ja muzovi varim väcsinou "bosnianske speciality", inak bosnianska kuchyna sa podoba s tureckou, takze asi tak.

csilla76
17. sep 2008

suzi super pestry program ked by som byvala blizsie urcite by som sla bude to zaujimave 🙂 ok sugikám coko to vyriesi urcite 😉 maryam dakujem si zlatá uz sa mi zbiehaju slinky 😀 super kucharka maryam 🙂

csilla76
18. sep 2008

..bré ránko zelám 🙂 ja uz buntosim 😀 bola som kupit za denicku sliviek,tak ich ideme zavarat so svokrusou,potom este vecer kuknem 🙂
safiiiiiiiiiiiiiiiiii a neboooooooooooj nerozpuciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim deti 😀 🤐 🤐 😵

safiah
autor
18. sep 2008

csilla jedna cestovna taska zavaranin pre safinku tolko zavaras ako pre armadu 😀 😀 😀

csilla76
18. sep 2008

no no safiii beriem ta za slovo.... 😀 tak slivky uz zavarene,raz-dva bolo hotove 😀 onedlho ficim do prace 😉

karolinkafe
18. sep 2008

Csilla ty si teda aktivna, urcite sa nenudis 😉 🙂
AJ mne sa slinky zbehli z toho receptu co tu hodila Maryam 😝 😝 musim vyskusat 😉
Safi s Csillou, vy mate zajtra stretko??? Ako vam zavidiiiiiiim 😅 , ale nie, nie je dobre zavidiet, ved aj ja sa s vami mozno jedneho dna stretnem 😉 🙂

safiah
autor
18. sep 2008

nooo karol ahoj konecne si to niekto vsimol hihi ano zajtra pride csilluska k safinke ma cestu do kosic.
csilla no urcite to bol len vtip dones seba a to mi uplne staci 😉

karolinkafe
18. sep 2008

Ja som si to vsimla uz skor 😉 len som sa nehcela vela vypytovat 😅 Lebo tu rozoberate, ze co csilla a safinka navaria, co donesie kto donesie a ako silno deticky csilla vystiska, tak to je jasnacka stretko 😀 Uzite si to teda. Vy ste sa uz stretli nie? 🙂

safiah
autor
18. sep 2008

karol vyhravas zajazd do maroka ....hehe
no estenie inshaallah zajtra idem varit papa krasny dnik

sugika
18. sep 2008

Dobry den tetusky, mame sa fajn?mna hlava boli. 😒 ale co uz...hariru som spravila, myslim ze celkom dobre sa mi podarilo. Inak je tu zima cely den, a prsi, tak paradne. asi slovensko bude dalsie UK ze cely den taketo pocasie.

karolinkafe
18. sep 2008

Sugi uz si navarila hariru? Tak potom daj vediet, ze aka bola 😉 Mna tiez z dazda a siveho pocasia stale boli hlava. Asi to bude tym tlakom 😖

karolinkafe
18. sep 2008

Safi jeeeej zajazd do maroka som vyhrala 😀 😀 😀 to je super, ani sa mi o tom nesnivalo 😀 😀

sugika
18. sep 2008

No hovorim, celkom dobre to chuti, i ked si myslim ze original je original a to co ja uvarim, no je a la Sugi. ale co uz. Ale dala som nakonci kvapky citronovej stavy. tak je uz lepsie ta polievka. 🙂

csilla76
18. sep 2008

karol si vyhrala zajazd do maroka od safiiiii 😀 ?no parada dufam ze aj nas zoberies 😵 hehe a kludne sa vypytuj karol 🙂 zajtra pojdem k safiiiiiiiiii a dvojkam jupiiiiiiiiiiiiiiiiii dufam ze tam trafim bo ja ke moc neznám...tak snad nepobludim 😀 no dobre idem si pobalit veci na zajtra 😉

safiah
autor
18. sep 2008

pocujte dojdite vsetky kozy a hotovo

karolinkafe
18. sep 2008

Urobime si kozie stado 😀 😀 😀
Csilla no ved Safinka ta snad pocka 😅 z okna bude na teba kyvat 😅 Tak si to uzite 😵
Sugi mas pravdu, ze si dala tu citronovu stavu. Niekto si to dava, my s drahym nikdy, preto som to zabudla spomenut 😅 😀

karolinkafe
18. sep 2008

bezim ja trosku poupratovat, lebo dnes nam na iftar pridu kamarati 😉 a to este musim stihnut ist do mesta 😅 Asponze navarene uz mam - vlastne len tak z casti, dokoncim to, ked sa vratim, snad to postiham do pol osmej 🙂

safiah
autor
18. sep 2008

som si myslela ze pojdeme von aleahmed vstal marwa zaspala lebo dnes nepinkala
ja dnes nevarim mam obalene ryby od vcera a polievocku uvarenu tiez Alhamdulillah