Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sevda
25. nov 2011

ahojte baby, vdie my niekto poradit? mam priatela z turecka a chceme sa vziat ale je to komplikovane mu chcem ozvat pozvanku na slovesnko ci tam mozem napisat pravdu o tom ze sa chceme zosobasit na slovensku.ked nemam naklady na prreukazanie pobytu turka na slovensku a chceme sa zobrat ze on nepojde naspet do turecka aj tak musim preukazat peniaze?vie mi niekto poradit v tomto smere ako mam postupovat?

asma
25. nov 2011

@sevda neviem či je to tak na kazdej cudzineckej ale asi maju vsade rovnake pravidla... ano peniaze musis preukazovat uz len ked ho sem budes pozivat musis mat kopu penazi na ucte..
a pri svadbe to bolo okolo 2300-2400 e uz neviem presne...
a na jeho mieste by som si tam vybavila hned aj papiere nech to nemusi riesit ked bude uz tu.. lebo z jeho krajiny treba(aspon mi sme potrebovali) rodný list, nieco ako prehlasenie ze tam nema zenu a potvrdené svetkami a este vypis z registra.... nech pride s tym lebo odtialto sa to bude tazko riesit iba ak by mal tam niekto zanho...
s tym či povedat ze ho pozivas kôly svadbe je tazko povedat...ale ja by som určite nepisala ako dôvod svadbu nemyslim ze potom viza aj dostane...

sevda
26. nov 2011

ahoj. a podla teba co by som mala napisat do pozvanky koli comu ho pozyvam na slovensko? ja som napisala mojmu priatelovi co vsetko si musi vybavit. je to velmi tazke. a ked nemam dostatok penazi tak ho neviem ani pozvat na slovensko?

asma
26. nov 2011

@sevda tak tak bez toho sa nepohnes....

sevda
28. nov 2011

ahojte. chcem sa opytat ked mam priatela z Turecka ci moze vystupi z lietadla aj v BUdapesti a nie len v Bratislave.
Lebo letenka do Budapešti nas vijde lacnejsie ako keby mal vystupit v Bratislave. A este sa chcem opytat ked dostane vizum na 15 dni ci sa za ten cas mozeme zosobasit.dakujem velmi pekne

suzi4
28. nov 2011

@sevda

Vitaj Sevda...ja len tak jednou rukou...smejko...potrebuje Schengen víza...keby čokoľvek, ozvi sa....

asma
28. nov 2011

@sevda 15 dni?? tak ak budu vsetky papiere mozno nam zohnatie vsetkych dokladov trvalo vecnost.. na tvojom mieste by som sa isla popitat ako maju terminy predtym na matriku..
budem drzat palceky..

sevda
28. nov 2011

@asma dakujemmmmmmmmmm

moonlight25
29. nov 2011

Zdravim vas zienky! Som tu nova a som rada, ze som vas nasla. Chcela by som sa spytat, ci niektora z vas ma skusenosti s tym, ze vam muzovi rodicia branili vziat sa prave pre nabozenske a kulturne rozdiely? Ja nie som muslimka, ale som islamu otvorena a s radostou by som ho prijala, no i napriek tomu nam stale nie je dopriate. Prosim o akukolvek radu ako to zvladnut a vybojovat si svoje stastie s tym, ktoreho milujem. Vopred dakujem

asma
30. nov 2011

@moonlight25 joj moja to bude asi ťažky oriešok.. ja mam chvalabohu uzasnych svokrovcov a nikdy netrvali na tom aby som presla na islam a urobila som tak sama z vlastnej vôle este pred svadbou... budem ti drzat palce..

aliza
1. dec 2011

@moonlight25 ahoj a odkial je priatel? no, ono je to tazko a viacmenej zalezi na nom, ci je ochotny kvoli tebe bojovat proti rodicom. A ako sa on k tomu stavia? zijete spolu na SK?

moonlight25
1. dec 2011

Ahojte! Asma, dakujem za tvoje palce a tebe prajem nech sa ta to tvoje stastie drzi! Aliza, moj priatel je z Maroka, ale zijeme v Anglicku (nie spolu). Ja si uvedomujem, ze on sa musi rozhodnut, ale je to pre mna tazke len sa pozerat na to a cakat mozno na zazrak. On vravi, ze sa snazi dat to doporiadku s jeho otcom, ale mne to pride tak, ze ho respektuje natolko, ze mu len v tichosti prikyvuje a caka, ze sa to zmeni. Este akoby nestacilo, jeho otec je vazne chory a tak sa aj boji, ze by sa mu mohlo nieco stat, ak by siel proti nemu a potom by si to vycital. Priatel vravi, ze je to vsetko na osude a treba cakat. Ale dokedy?? Ja sa bojim toho, ze tu fakt nic nezmozem a ze tento boj prehrame obidvaja, s vedomim ze obaja vieme, co stratime a budeme sa tomu len bezbranne prizerat. Ospravedlnujem sa za trochu osobne vylevy srdca... Uz je toho na mna asi vela. V kazdom pripade vam dakujem za vase reakcie!

aliza
2. dec 2011

@moonlight25 ahojcek, tak to mi je luto 😢. A tiez ta velmi nepotesim, ale ak priatel nema odvahu to riesit, tak sa naozaj nacakas a zrejme sa ani nedockas. Ako dlho ste spolu?

moonlight25
2. dec 2011

@aliza Aj tak ti dakujem pekne, asi som uz potrebovala pocut, ze to nikam nesmeruje, aby som sa konecne prebrala a pohla vpred. Sme spolu nieco vyse roka a od zaciatku sme vedeli, ze chceme byt spolu, len on sam netusil, ze z toho budu take problemy.

aliza
2. dec 2011

@moonlight25 vies, ono je to s nimi velmi tazko, nemas sa coho chytit. On ti moze hovorit jedno, ale pravda moze byt uplne inde. Ak mu sobas s cudzinkou rodina neschvali, tak niet na co cakat, on to bude tahat a tahat a verit, ze sa nieco zmeni, ale u jeho rodicov sa to nezmeni. Jedine, ze by to riskol a zobral si ta a veril, ze raz sa s tym rodina zmieri, ale takto cakat, no neviem. Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla. A kde v UK zijete? aj ja som v UK 😉

asma
3. dec 2011

@moonlight25 ja neviem moja ale u nas to bolo tak naopak nejak.. drahy sice doma povedal ze ma priatelku a chceme sa brat jeho rodicia to brali v klude len im bolo smutno ze nemohli prist na svadbu...
U nas to bolo skôr tak naopak, drahy na mna tlacil kedy ho predstavim našim, planoval svadbu od zaciatku, ja aj ked som ho velmi milovala a stale milujem som bola taka opatrna, bala som sa ako naši zareaguju, predsa, cudzinec, imigrant, bez prace, bola som taka neista... ale netlačil na mna za co mu dodnes ďakujem a nakoniec som sa rozhybala tak sama od seba, naši ho prijali opatrne xixiix ale v pohode a teraz si už rozumejú ako s vlastnym synom, sme rok šťastne zobratý, časkame druhe babatko a všetko sa tak nejak samo dalo do poriatku...
radiť ti nemá asi význam ale ty určite sama citiš najlepšie čo a ako...
😀 😀 😀 😀 držím palce nech sa to rýchlo vyjasní..

moonlight25
3. dec 2011

@asma to sa pekne cita, taky stastny pribeh lasky. S tvojim vyberom osudoveho partnera si asi mala stastie. Ja o stasti asi budem len snivat... Odkial je tvoj manzel? Ak som pochopila spravne, vy zijete na Slovensku? Ako dlho ste sa poznali predtym nez ste sa vzali? Prepac za tolko otazok 🙂 Prajem vam vsetko dobre!

asma
3. dec 2011

@moonlight25 to je v pohode kludne sa pítaj..MM je z Afganistanu.. žijeme spolu na Slovensku, zatial u mojich rodicou... poznali sme sa asi rok kym sme sa zobrali a asi po 4 mesiacoch som ho predstavila našim.. a za dva mesiace ich poziadal o moju ruku.. začiatky boli uplne komicke lebo on vedel minimum slovensky a nasi vôbec nie AJ.. xi

aliza
4. dec 2011

@asma ahoj, ak sa mozem spytat, ty si s jeho rodicmi v kontakte? to, ze vas sobas prijali v pohode, vies len od manzela alebo si s nimi aj hovorila? ja nechcem rypat, aby si ma zle nepochopila, len sa pytam lebo som sa este nestretla s tym, ze by rodicia v klude zobrali sobas s cudzinkou, najma, ak ide o krajinu, akou je Afganistan. Pytam sa naozaj v dobrom.

asma
4. dec 2011

@aliza jasne ze som s nimi hovorila.. prvy krat hned v den svadby vedela som iba minimum ale tak nam gratulovali atd.. mali sme aj ich sobas nie len nas na urade, xixixi tak mame dva sobasne listy... mozno je to aj tym ze mame malinku... svokrovci su straaaaaaaaasne zlaty... hned po svadbe mi poslali kopu darcekov a neskôr aj malej ,,, uz sa tesim kedy dorastie do satociek a v lete bude strngat u nas na hodoch ixixxi... sme často v kontakte, este neviem 100 percent komunikovat ale to bude jedine ak by som nejaky cas bola tam tu malo hovorime persky... tatino vybavoval vsetky papiere k svadbe, lebo mm nemohol vycestovat tam nemal vtedy v poriatku dokumenty tak nemohol cestovat tam a vratit sa.. si myslim ze keby s tym nesuhlasili od zaciatku tak by pre nas tolko nebehal...

aliza
4. dec 2011

@asma tak to je super a zrejme si mala fakt velke stastie na super rodinu 😉. a ono jazyk pochytis popri malej, ked s nou tatino hovori. A medzi sebou ako hovorite? manzel vie po slovensky?

asma
4. dec 2011

@aliza to ano sú užasný a velmi ich lubim... dufam ze sa situacia medzi nasimi štatmi niekedy da do normalu a budeme sa môct v klude navstevovat.. hovorime slovensky.. manžel je maniak na jazyky staci mu pozerat par dni TV a uz nieco pochyti zato ja 😠 😠 😠 😠 mne to ide uboho... uz som aj hladala kurzy perštiny a na slovensku nič take nie je az v prahe... nechapem preco?

kuwait
18. dec 2011

v Afganistane sa hovori urdu a pashtu,tiez v Pakistane,nie persky.Persky sa hovori v Irane.A ty by si naozaj chcela raz navstivit Afganistan?Najprv si o tej krajine pozhrnaj pravdive informacie lebo zrejme netusis aka je to krajina a na akej urovni.Necudo,v Europe sa o nich vela nehovori a domaci afganec si nebude kydat do svojho hniezda,takze pozor na to

kuwait
18. dec 2011

v Afganistane sa hovori aj dari farsi ale to nieje uplne ta perstina akou sa hovori v Irane a aka sa vyucuje v Prahe,mimo to tam maju okolo 200 dialektov a nareci takze tazko sa ty dorozumies s kazdym

asma
18. dec 2011

@kuwait ahoj samozrejme ze by som chcela raz navštivit Afganistan, mam tam druhu cast rodiny 😉
samozrejme že nemam infosky iba od mm... Mam znamu ktora je vydata za Afganca, teraz tam po rokoch bola a žiť tam to asi nie ale na navštevu urcite ano... Neviem mm je priamo z Kabulu čo už ako tak ako mesto vizera... Kamoška bola šoknutá pár vecami ale v krajine kde je roky vojna asi nemôzem cakať vodopady.. ale aj tak sa tesim.. Ano snažím sa učiť dari pre mna sú jazyky celkovo jedna velka katastrofa ale tak snazim sa a pomaličky nieco aj vymačknem zo seba...

smajka
18. dec 2011

@moonlight25 - ahoj. ja mam draheho tiez z afganistanu. jeho mamina sa skoro zblaznila ked sa dozvedela ze jej synacik ma priatelku z europy, nasadla na lietadlo z canady a poctila nas navstevou 😀 . vie aj trochu po anglicky, ale nechcela moc so mnou komunikovat, len ked obaid zrovna nebol doma, tak mi povedala, ze som mila, ale nie vhodna pre jej syna 😕 . doniesla drahemu fotku nejakeho 13 rocneho dievcata, ze aby s nou odisiel do canady a ze to dievca si ho rado zoberie.. moj uplne vyskocil zo stolicky a ze ak este nieco na mna povie, alebo urobi nejaku dalsiu blbost, tak ju zbali a odvezie na letisko. ostala u nas skoro dva mesiace a bola to hroza, stale pindala, nevzdavala sa, plakala. aj ked odisla tak vkuse telefonovala, plakala..zobrali sme sa po 4-roch rokoch spolu, teraz sme spolu takmer 10 rokov a mame dvoch krasnych syncekov. je to ten naj manzel a otec na svete - lepsieho som si nemohla vybrat 😉 hned ako sme sa zobrali, svokra kompletne otocila a zrazu ze aka som super,ako keby sa predtym nic nestalo. tym chcem ale povedat, ze si ma zastaval odzaciatku a isiel so mnou aj proti jeho rodine ( jeho brat sa s nim doteraz nebavi...). do afganistanu by ma nikto nedostal, ani keby tam maju postaveny palac, proste u mna nehrozi - v zivote. nastastie tam jeho rodina ani nikto znami uz nezije . 😀 . nechcem ta sklamat, ale poznam tu v UK x pripadov, ked boli nase kocky len vyuzite..

asma
19. dec 2011

@smajka fuuuuu tak chvalabohu takúto svokru som ja nezažila neviem čo by som urobila..
😒

mawiya
4. jan 2012

Ahojte baby. Mám za muža muslima. A založila som diskusiu Neobvyklé manželstvo.... A dostala som poriadne zabrať. Aká budem nešťastná a ako ma podvedie a ako klame a dokonca ani jeho vysokoškolské diplomy nie sú pravdive 🙂 No som sklamaná so slovenských žien a som rada, že som tu našla Vás, ktoré majú manžela muslima.

asma
4. jan 2012

@mawiya ahoj a vitaj medzi nami... nakuknem sem kazdy den ale vela sa tu toho neudeje ... ak ta bude nieco zaujimat kludne mi napis postu... mi sme s manzelom kratko teda zobratí sme viac ako rok... chvalabohu v rodine som sa nestretla s nicim negatívnym a okolie nas tiez vnima uplne normalne, teda žijeme na dedine a tam každe "čudo" trva len tri dni xixiix ako sa to hovori.. najvadsi šok boli asi moje svadobne saty, kedze boli červene pri nich vybledlo aj to že mm je cudzinec, este sa niekedy stretnem s divnými ked poviem ze mm je z Afganistanu ale uz som si na to nejak zvykla..

mawiya
4. jan 2012

@asma ďakujem a rada podebatím 🙂