Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

kuwait
19. apr 2013

sadyia,nie ani omylom niesom moslimka,som hrda na svoj povod,nemam potrebu prezliekat kabat.Co sa chistas na sk na vychode?Nejak som tomu neporozumela co tym myslis.

milaciky
28. apr 2013

@mariuskaa ja a zijeme v CH

milaciky
28. apr 2013

@sevda v turecke je len uradny sobas platny. My sme sa brali na urade v CH a potom sme mali svadbu v kostole u nas na SVK. Nikah nebudeme mat. Moja v moslimskych krajinach je Nikah oficialny sobas len v Turecku nie nakolko je to sekularny stat. Tvoj manzel bude musiet vas slovensky sobas nahlasit v Turecku a po troch rokoch mas narok na turecke obcianstvo.

marwa
28. apr 2013

@dalila25 existuje..urcite na youtube, ale ja som sa ju naucila z toho islamweb.sk presne podla toho, chvilu mi to trvalo,napisala som si to na papier,potom naucila tie formulky typu bismillah arahmenrahim...atd...aj ako ides dole,hore...atd

eva8
4. máj 2013

Mamičky - Slovenky, ktoré máte dospievajúce, či dospelé dcéry, ktorých otec je arab-moslim, prosím ozvite sa, rada by som sa podelila o vaše skúsenosti, chcela by som sa opýtať i na to, ako okolie reaguje na to, že sú "iné", hlavne ako to vnímajú samotné dievčatá, atď. Môžme sa porozprávať i cez súkromnú poštu, poprípade mailom. Ďakujem

kuwait
6. máj 2013

Ako myslis ze su ine?Vzhladom?Porovnavaju sa z europskymi dievcatami?

eva8
6. máj 2013

Dcéra bude mať 13r., výzorovo sa líši. Keď bolá malá, niekedy sa jej i smiali. Teraz ani nie. Myslím si, že je to správne, šikovné, povahovo silné dievča, v škole ju majú celkom radi, má tam svoje miesto. Nie som si momentálne istá, ako ju prijme spoločnosť neskôr, čo mám čakať od jej otca. Sme rozvedení. Keď sú deti s otcom, zvykne sa otec stretnúť s jeho kamarátmi a dcéra mi povedala, že sa cíti ako "výstavný kus", veľmi ma to prekvapilo. Pri rozhovore musia byť deti úplne ticho, usmievať sa, keď náhodou dospelí zistia, že deti niečo rozumejú, zmenia jazyk. V poslednej dobe otec veľmi často telefonuje dcére, aj cez vyučovanie - už jej vzali i mobil, keď nezdvihne otcovi, alebo neodpovie na sms, má dcéra problémy. Musí referovať kde je, s kým je atď., keď náhodou počuje chlapčenský hlas nie je spokojný - po vyučovaní sa ešte spolužiaci rozprávajú pred školou. Samozrejme, i mňa sa dcéra musí opýtať, či môže ísť tam a tam a tam, s kým a dokedy môže byť von, keď jej niekedy niečo nedovolím - zlostí sa, že "iné deti môžu", no to je všade, to ide s vekom. Má to dosť prísne u mňa, no verím jej - napríklad teraz šla pozerať hokej so spolužiakmi. Mám dosť otázok ešte i z inej oblasti, Ich otec sa totiž so mnou absolútne nerozpráva, ignoruje ma, som preň menej než handra a odkedy sa deti s ním skoro 2 roky pravidelne každý týždeň stretávajú, preberajú jeho praktiky - mamka nič nevie, záleží len na tom, čo povedia druhí... a toho sa obávam. Keď mi prestanú deti veriť, nebudú mať žiadnu istotu, žiadny pevný bod v živote, kým sa neosamostatnia. V súčasnosti ešte prídu za mnou - mami, mala si pravdu, prepáč... Neviem, aký postoj môžem čakať od ich otca vo vzťahu k dcére, či ju nezačne obmedzovať, resp. klásť na ňu nereálne požiadavky. Jemu veľmi záleží na výzore, oblečení i za cenu falošnosti a bodlosti.... a ešte ma napadla i otázka z ďalekej budúcnosti - ak sa v ďalekej budúcnostiu dcéra zaľúbi, ako ju prijmu rodičia chlapca... Ďakujem za vaše názory, či skúsenosti...

brita
21. máj 2013

Ahojte kocky, prosim vas, neviete poradit daju sa niekede na Slovensku kupit, najlepsie predplatit nejake arabske noviny? Neviem sa k nicomu dopatrat. Dakujem za vasu pomoc.

kuwait
22. máj 2013

brita a to naco?Ved na nete su vsetky noviny pozri si www.gulfnews.ae,www.kuwaittimes.net,www.arabtim... tieto su vsetky v anglictine ale samozrejme ze existuju aj noviny v arabcine.Prijemnu zabavu pri citani,urcite sa vyborne pobavis. 😕

brita
22. máj 2013

@kuwait Ahoj, samozrejme, ze su na nete, to viem, ale tie papierove chcem pre otca, on preferuje papierove, ze si ich zoberie do postele a tak. On nebude sediet pri internete, aj ked sem-tam si cosi pozrie. Takze moja otazka smerovala na papierove noviny, normalne si ich predplatit alebo kupit, vies? 😉 Zatial som nenasla nikoho, kto by ich v SR distribuoval, preto sa pytam na tomto fore, ci ma niekto skusenost. Ja si tiez sem-tam precitam nieco vacsinou na Al Bayan, aj ked mne to trva podstatne dlhsie, kym si to cele precitam 😀 , tak ja by som papierove isto necitala. 😉

kuwait
23. máj 2013

brita a co tvoj otec je arab ze ho zaujimaju take spravy?ja teda preferujem skor mainstream spravy pretoze tie arabske su strasne stvave voci zapadu,niesu objektivne,vsetky spravy skreslia,prekrutia tak aby postvali proti Amerike,zapadu.mne sa tie ich spravy dobre necitaju kedze mam moznost cestovat a vidiet co sa deje ako na zapade tak v moslimskych krajinach.

brita
23. máj 2013

@kuwait Ano.Tvoj nazor na ich spravy respektujem, ale nesuhlasim s tebou. Kazdy robi to to, co povazuje za spravne, tak je to so vsetkym v zivote. 🤐

eva8
24. máj 2013

@brita máš otca Araba a mamu Slovenku?

mawiya
8. júl 2013

nerozumiem načo sem chodia baby, ktoré nie sú muslimkami, keď téma má jasný názov Islamské mamičky.....
Dievčatá, ktoré nie ste muslimkami a ani nimi neplánujete byť, poprípade vám Islam prekáža, vytvorte si prosím svoju tému, skupinku a pohoršujte sa tam nad Islamom. Pekný deň

monika15
8. júl 2013

@mawiya nic v zlom ale baby tu chodia lebo je to otvorene, mozno by bolo lepsie si otvorit Privat kde si sama prilozis baby a tam mat sukromie 🙂 ak ti vadi ze tu baby komentuju 🙂
Krasny zbytok dna 🙂)

mawiya
8. júl 2013

@monika15 no vieš, táto téma nemusí byť súkromná, je otvorená, ale myslím, že obsahom jasne naznačuje o čo tu babám ide. určite nie o ponižovanie muslimov a Islamu ako takého. proste ja len nechápem, prečo sa vyjadrovať k niečomu, k čomu mám negativistický postoj. Veď sa v tejto téme jasne chcú stretať "ISLAMSKÉ MAMIČKY" a radiť si navzájom a nie osočovať vieru a poučovať. Proste nechápem túto ľudskú vlastnosť, ja sa nevyjadrujem k témam o kresťanstve, pretože som ako kresťanka nevyrastala a nemám znalosti o ňom, napriek tomu, že žijem v kresťanskej krajine a okolo seba vidím, čo zlého alebo dobrého kresťania dokážu. Nebudem predsa prispievať do fóra "kresťanské mamičky" a osočovať ich vieru, len preto, že sused katolík vytrieskal svoju manželku a musela u nás prespať. Proste len som napísala svoj názor, že je lepšie neprispievať ak nemám k téme prispieť. ale viem, že na MK to tak chodí. Rýpať a rýpať a rýpať. ubližovať a ubližovať. bohužial :(

monika15
8. júl 2013

@mawiya ja som lne dala ideu ako prechadzat hadkam..... 🙂 ale vies zeny su zvedava vsetko chcu citat hihihi

mawiya
8. júl 2013

@monika15 ja rozumiem o čom hovoriš 🙂, len mam pocit, že to by museli byť všetky témy uzatvorené a súkromné a aj tak by to nefungovalo 🙂))))

brita
8. júl 2013

Absolutne suhlasim s @mawiya . 😉 😉

kuwait
14. júl 2013

mawia no hlavne ze pleties vianocne vence a mas album tesime sa na vianoce,rozhodni sa kam patris lebo skutocny moslim ma vianoce v pazi,prid zit do moslimskej krajiny,spoznaj ako zena islam v praxi a potom vyjadruj nazory,nie teraz ked nemas o tom ani potuchy len sprostredkovane.Prid sa pozriet ako vyzeraju moslimske manzelstva,ponizovanie,bitie,tyranie,podvadzanie,nevera v moslimskych krajinach,prid medzi nich zit,zakus islam v moslimskej krajine a neteoretizuj dakde zo Slovenskej dediny.

mawiya
26. júl 2013

@kuwait srdienko som z mesta, nie z dediny. asi to vieš najlepšie ty. hhhh. a vence pletiem a vždy budem, pokiaľ vianoce budú oslavovať moji priatelia a blízky. Robí mi to radosť, viem to a bol po nich "dopyt". skús namiesto osočovania a mudrovania tiež robiť niečo, čo ti prinesie radosť a nie len hrať múdru. Ja som muslimka a vianoce v mojej rodine oslavované budú, pokiaľ sa naše deti nerozhodnú inak. Ich otec - môj ex je katolík a deti sú stále pokrstení evanjelici. Nemám s tým problém ja a ani môj manžel. Tak isto oslavujeme muslimské sviatky. Naše spoločné detičky budú muslimovia, o tom som sa už dávno presvedčila. A asi budeš prekvapená, ale na vianoce dostali deti darčeky aj z manželovej rodiny. DHL prinieslo kopu darčekov a svokrovci dokonca na skype s nami strávili časť štedrej večere. Možno mám šťastie na moju rodinu, teda nie možno ale určite. A viem, ako to vyzerá v muslimských krajinách. Ale nehnevaj sa na mňa, ty si jedna zatrpknutá a zakomplexovaná ženská. Tak ako drvivá väčšina žien. Ja nechápem, keď nie sme priateľky, načo máš šmírovať po mojich fotkách. Je to na smiech. Ale pravda je, že mi to ani trošku nevadí, lebo vence robím pekné. hihihihihi, ak budeš mať záujem, tento rok ti jeden urobím a pošlem. Nevadí mi to, len sa mi to zdá divné. Alebo dokonca choré. to je všetko. ak budeš mať ďalšie otázky, kľudne sa pýtaj. rada ti odpoviem. 🙂

monika15
26. júl 2013

@mawiya no kym deti budu chciet... dobre si to povedala ;) takze si uzi svoje vianoce kym ti deti nepojdu do islamskej skoly kde ich naucia co snimi ;)
u nas Moslimska organizacia palila pred ikeou stromceky..... :(((
SMUTNE !!!!!!!!!!!
Takze si ich uzi kym to mas dovolene ;)
P. A. 🙂

mawiya
26. júl 2013

@monika15 ja sa nechystám do islamskej krajiny bývať, takže si to budem užívať do kedy budem chcieť a do kedy budú deti a ich deti a deti ich detí po tom túžiť. Zostávam žiť na Slovensku. Takže fakt neviem kde je problém. len v predsudkoch? alebo vo vašich zlých skúsenostiach? alebo ma azda poznáte aj celú moju rodinu? alebo môjho manžela? Pálenie stromčekov je fakt smutné, môj manžel ako je tu, tak ho sám zdobí. A s venčekmi mi pomáhal. No ale tak je to muslim. zlýýýýýýýýý muslim. čo narobím.

monika15
26. júl 2013

@mawiya no hej nechystas ale ked manzel zavely tak to nebude o tebe, a se pobalis a pojdes ;);)
hej bolo :((( este to robili cez den aby ich kazdy videl.. spiny sorry :((((

mawiya
26. júl 2013

@monika15 no ja som žena s vlastným rozumom a úsudkom. Nie som iba manželka ale aj matka a manžel môže veliť koľko chce, ak by to bolo proti zdravému rozumu, tak by som to neurobila. Ono islam totižto nie je iba o bezhlavom poslúchaní a nasledovaní manžela za každú cenu. Treba si ale preštudovať Korán. Ja tu nebudem robiť osvetu, ten kto chce, ten si to prečíta a bude študovať ďalej. Ten kto bude chcieť rýpať bude rýpať naďalej. Tým nemyslím práve teba. No a na tie stromčeky. Vieš povedať na ľudí špiny, je ľahké. a ja chápem, že ak niekto niečo takéto robil, tak ťa to nahnevalo a to by naštvalo aj mňa. A naštvalo by ma to dvojnásob, pretože ja som muslimka a hanbila by som sa za muslimov, ktorí by vianočné stromčeky pálili. Ale vieš, u nás katolícka cirkev zobrala deťom školu. Tie deti musia teraz cestovať za vzdelaním namiesto do centra do okrajovej oblasti Bystrice. A to nehovorím len o tom, že rodičom stúpli náklady. A preto ich mám nazývať špiny? hm neviem, ja som človek, ktorý ľudí nazýva menami, nie nadávkami. Ale tak je to tvoj pohľad na svet.

monika15
26. júl 2013

@mawiya
@mawiya sorry pre mna kto zapali stan so stromcekami tak bude spina :(((((
no ta dievca ty sa len modli... zrejme nevies do coho si sla... ak tvoj muz zaveli ci ides ci ne on zoberie deti apojde lebo to je jeho zivot a viera... 🙂)
No krasny den ja mam na nich svoj nazor nemienim to rozoberat 🙂))))

kuwait
27. júl 2013

monika mas pravdu,mawiya je na svoj vek prilis detinska,ja zijem v moslimskej krajine 20 rokov takze presne viem co su to za ludia aky maju k nemoslimom vztah ,mawiya je ako jedna s tych ktore som tu poznala,najprv velka radost a potom s rozbitou hubou utekali domov ,samozrejme bez deti.Velmi malo zien ma ten zaludok prezit s moslimskym manzelom,ale to mawiya zatial nepozna kedze pakistanec ktoreho si vzala po vztahu cez net zatial caka na papiere,bol by hlupy keby sa zacal teraz chovat tak ako sa k zenam chovaju.Pockajme si ked ziska obcianstvo,co bude potom 😀

mawiya
27. júl 2013

@kuwait srdienko môj manžel nečaká na papiere, nevybavuje ani občianstvo. a prekvapím ťa, má pracovné víza. 🙂. Nepotrebuje byť ženatý so mnou. prekvapko však? Nechápem prečo žiješ v muslimskej krajine keď ich nenávidíš. Ja som na svoj vek zrelá tak akurát 🙂. Nie detinská. A mala by si vedieť, že také jednoduché to nie je. zobrať deti a utiecť do Pakistanu zo Slovenska. Ale ty asi vieš lepšie. No dievčatá, ste zakomplexované a jedna z vás aj stará ako vidím. čo viac dodať. Obráťte sa na Boha či už muslimského, katolíckeho, evanjelickeho, alebo na nejakého predstaviteľa mimozemskej civilizácie, alebo sa len opýtajte svojho srdca, či to čo tu vypisujete je správne. či je to len o tom, škriepiť sa, dokazovať si aké sme silné osobnosti, osočovať. Veď je na svete tak veľa problémov a vy si ich len vyrábate. Tieto vaše kecy sú detinské a úbohé. A môžete písať čo chcete, normálny ľudia si zoberú z vašich rečí to, čo je správne. A len tak mimochodom. Ak by ste boli úprimné, tak by ste nemali problém zverejniť vaše fotky. nevypisovali by ste pod vymyslenými menami, nickmi a pod nakreslenou tváričkou. Buďte frajerky a zverejnite svoju identitu. 🙂

kuwait
27. júl 2013

mawyia ale ved si svoj pribeh tu opisala,niesi len detinska ale aj hlupa.btw.moslimovia tiez zapad nenavidia a pchaju sa tam, urcite nie laska ale peniaze su dovod.Chod sa pozriet do Pakistanu,zi tam 2 roky a potom nam sem prid vypisovat 😀 aki su to skveli ludia a super krajina.Pakistanec by pre peniaze zabil aj vlastne decko,taki su to ludia,mam ich tu okolo seba dost,robia tu tie najpodradnejsie prace a zapad a nemoslimov nenavidia tak ze by vrazdili.Ja sa bojim s pakistancom taxikarom nieto ze by som si takeho do domu vpustila.

monika15
27. júl 2013

@kuwait no vsak uvidime ;) ked tie viza dojdu a manzel zavoli smer : Pakistan......