Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sara2008
27. júl 2009

assalamalaikum dievcence!omfahad napisala si dobre,konvertovanie na inu vieru vychadza z toho co citime a nie pod natlakom...inac by ma tiez zaujimalo vediet nieco blizsie o tej komunite,posli mi nejake info prosim 😉 emma-na tu mateersku sa informuj lepsie,v alto-adige sa tusim este nieco aj meni ohladne pristupu k tehulkam,da sa to vyuzit ako aj v it tak aj na sk..MM zaraba korunky 🙂 ,teraz je ako vies ta sezonna spicka,tak chudatko pracuje,insallah v novembri prideme spolu,inac tu uz bol,pred 2 rokmi..

tasnim
28. júl 2009

assalam alejkum sestricky, Omfahad ale si sikovna 😉 co tak este napisat Tasnimke slubeny email hehe
ako sa mas? kde si teraz?
vitam nove zaujemkyne o Islam 🙂 takisto som zaslala ip
v Uk znova dazdivo, tak ako kazdy den ho travim velmi duchaplne pri pocitaci 😀 komu by sa chcelo aj nieco robit v takom stadiu...;)))

suzi4
28. júl 2009

Salam žienky!

Dlho som tu nebola, a vidím, že sme sa rozrástli...🙂 Vítam všetky nové babenky!

A staré...kde ste stratené???

Pekné prázdniny,
Z.

ivka19
29. júl 2009

ahoj babulky,ani ja som sa tu uz riadnu dobu neukazala 😔 ale vidim,ze ste sa pekne rozpisali🙂 vitam nove zienky.

suzi,to si nam pekne dale.......a stare 😅 ale viem ako to myslis hihihi 😵

prajem krasny dnik 🙂

tasnim
29. júl 2009

assalam alejkum sestry..ako sa dnes mame?
Ivka hmmm ja myslim, ze som s tebou komunikovala este ked som snazilkovala, alebo na zaciatku tehulkovania (?)to bolo daaaavno... ale ani ma nenapadlo, ze si muslimka ;)
a pokial si pamatam, tak si niekde aj blizko mna...ja som v manchestri...

krasny dnik vsetkym sestrickam...

sugika
29. júl 2009

slm, no nove ficia na MK a stare sa presunuli na FB 😀 inak vitam dalsie nove mamky. ako sa mame?je tu horuco dnes.

tasnim
29. júl 2009

horuco? kde ako? aj ja ceeeeem.. tu prsi znova ;( ale inshallah august bude krajsi

suzi4
29. júl 2009

Slm,

Sugi, ja ani tu, ani tam... niet kedy...☹

Ivka, myslela som to v dobrom, veď vieš..🙂 Chýbajú mi naše "intelekt" debaty... Sisa, Nawal, Dvojíčkovo, Karolinka, halllllllllllllllllloooooooooooooo´´´´´´´´´´´´´´´´´´

Čo nového máte vo svete? Dnes som čítala jeden skvelý koncept, tak sa podelím s vami čo mi nadadlo... keďže sa blíži Ramadán a tým pádom aj sviatok Íd al-Fitr, mohli by sme naše deti inšpirovať výrobou pohľadníc, resp. mini balíčkov pre mini muslims vo svete so slov-arabsko koreňmi... Čo si o tom myslíte?

Vytvorili by sme databázu záujemcov a vzájomne si preposielali pozdravy, sladkosti, príp. listy (staršie deti). My tak s Hanim robíme každý rok, ako aj výrobu kalendárov a podobne... Všetky nápady a ohlasy sú vítané...

cmuk deckám,

ivka19
30. júl 2009

ahoj babulky

tasnim,prepac,nepamatam si na tebe,teda vsak to uz aj muselo byt poriadne davno,lebo ja som sem fakt dost dlho,ale kuknem spat stranky a to,ze si v manch je super,to sme fakt blizko ja v boltone,ale nie som moslimka,len mam manzela moslima.

sugi,pod akym menom si na FB ak mozem vediet? 😉

suzi,podla mna je to super napad a tiez urcite by to bolo potesenie pre deti,som za len neviem ci nevadi,ze sme v uk,ale urcite sa zapojime medzi zaujemcov 🙂

tasnim
30. júl 2009

no problem ivka ;)
chodis niekedy do centra? mozno hodime niekedy stretko ak si za...ale az po dni "D" ;))

hesmaali
30. júl 2009

Sara2008:Ano typicke tuniske.....🙂

suzi4
30. júl 2009

čafte, práve sme dorazili z ihriska...🙂

Ivka, práve to je super, že ste v UK... dám dokopy nápad, a prepošlem cez islamweb... dostávaš správy odtiaľ? Spätne budeme potrebovať adresu malej Raniyn...

Pekný večer,

sara2008
31. júl 2009

assalam alaikum,suzi to je fajn napad,ja sa rada pridam ak ked moj drobec je este asi prilis maly na taketo majstrovania? 🙂 hesmaali-vyskusam a dam ti vediet ako to dopadlo 😉

emna
1. aug 2009

Caute zenusky!ako sa mame?tu je horuco ako v peci...konecne som si nasla cas sem zavitat mala som rodicou u nas a tak som nic nestihala a dnes som nastupila do prace po mesiaci!viete si to preedstavit ako s mi chcelo?! 😝
prajem krasny den 🙂

sara2008
2. aug 2009

salam dievcence! emma ani mi nehovor,ze je ti az tak horuco 😖 ,tu sa to da vydrzat,dokonca mi je niekedy aj zima 🙂 asi jedinej z celeho mesta...

omfahad
4. aug 2009

Salaaaaaam dievčence kde ste??? 😕

sara2008
4. aug 2009

nikdo nikde ☹ ....ale nam dnes poriadne sprchlo,ze omfahad?

omfahad
4. aug 2009

sara u nas vobec neprsalo......no ale ja čitam v tvojom profile ze kde to u vas pršalo a ty si v zahraniči.......to je kde? ak sa mozem spytat ak to nieje "tajne"? 🙂

jamila
5. aug 2009

Ahojte dievčence 🙂

Tak som doma z dovolenky a ešte stále sa nejako neviem z toho prebrať. Bolo úplne super a ja som vytešená ešte teraz, že sme mohli byť s manželom zasa spolu.

Dnes sa mi ozvali aj s cudzineckej polície a vraj zajtra prídu na nejakú návštevu. Troška sa toho obávam, ale na druhej strane už zasa bude ďalší krok za nami a konečne budeme vedieť na čom sme. Ak dostane víza k trvalému pobytu na SR počítam, že koncom septembra budeme konečne už spolu 🙂

Všetky Vás pozdravujem a želám dobrú noc.

Suzi ty si plná super nápadov.... ja mať deti tak do toho idem hneď 🙂

mishka_suwaileh
7. aug 2009

dievcata,ja uz to dlhsie nevydrzim.Dusim to v sebe,mam chut to vykricat ze chcem byt MOSLIMKA
citim to tak v mojom srdci len sa velmi bojim ako to vezme moja rodina,kamarati,spoluziaci ..:(
neviem co mam robit :(

monkri
7. aug 2009

Jamila vitaj doma 🙂 držím palce nech ste čo najskôr zase spolu ozvy sa mi potom na skype pokecáme 🙂

suzi4
9. aug 2009

Salam alajkum žienky!

Ako sa máte?

Jamila, znač si prosím 10.10. do diára, bude Babinec...🙂

Mishka, nemáš sa čoho báť... Tým, že Ti Boh dal najkrajší dar - dar viery, je znamenie, že Ťa MÁ RÁD, a určite Ti uľahčí aj to "ako to vezme rodina, kamaráti...". Ak si o tom prevedčená a veríš v šahádu, nieť čím otáľať... Človek nikdy nevie, kedy jeho život vyhasne... a práve preto platí pre nás výstižné pravidlo: preži každý deň tak, aako by to mal byť tvoj posledný... Naplno, s dobrými skutkami a radostne... Obavy, neistota a váhanie tu budú vždy, nakoľko Boh nám dal možnsoť výberu: buď HO poslúchneme alebo pôjdeme proti JEHO pravidlám... Vždy si môžeme vybrať: biele alebo čierne, avšak treba mať na zreteli, že naše konanie bude mať dôsledky a to v podobe odmeny alebo trestu... Držím palce, a uvidíš, že to bude všetko ok...

Ostatné baby srdečne pozdravujem a prajem krásne letné dni,
Z.

jamila
10. aug 2009

Suzi značím si 🙂

ak mi do toho nič nevojde určite rada prídem....ešte teraz neviem kedy mi začne zasa škola 😅
Zatiaľ si užívam prázdniny aj keď do práce chodiť musím 😉

Všetky Vás pozdravujem.

Karolinka a ako sa máte Vy ?

monkri
10. aug 2009

jamila... ahoj dakujem za informácie 🙂

jamila
10. aug 2009

Monči....v pohode...rado sa stalo 🙂 veď ak budeš čokoľvek potrebovať kľudne sa ozvi....rada pomôžem ak to bude v mojich silách a možnostiach....a veď čo neviem...zistíme 🙂

nawal
14. aug 2009

salam zenusky, ako sa mate?
my sa uz pomalicky chystame na ramadan. zajtra ideme do belfastu na halal nakupy nech potom cez ramadan nemusime behat 😀

bubba
14. aug 2009

kolkeho zacinate???

nawal
14. aug 2009

ramadan zacina koncom buduceho tyzdna 😉

suzi4
14. aug 2009

SLm žienky,

Nawal...vitaj v klube...pošli adresu dievčat...

A pre tie čo ste v BA, radi vás uvidíme s Hanim v sobotu 29.08. v Horárni na tvorivých dielniach...celý deň...

emna
16. aug 2009

ahojte zienky! ako sa mate?nejak to tu zamrza! sara uz ste v it?ako bolo na slovensku? fuu aj u vas je tak horuco?tu je nenormalne cely den este aj o pol noci je horuco pomaly z toho saliem...
jamila tak ako bolo na dovolenke?
pozdravuj vsetky a prajem pekny den ja musim zial pracovat ☹