Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

seldabi
23. jan 2011

@monkri presne tak 🙂 , lebo pokiaľ niekoho naozaj miluješ, musíš milovať i jeho chybičky. Ale pokiaľ máš snahu tieto chybičky zmeniť, nemiluješ priamo jeho , ale iba svoju vysnenú predstavu ideálneho partnera. Veď nedokonalosť patrí k človeku a dokonalosť neexistuje...
Neviem , kto to napísal, ale sa mi to páči 😉 😀

monkri
23. jan 2011

@seldabi krásne si to napísala 🙂

seldabi
23. jan 2011

Dnes nemáme slniečko, vonku je zima, ktorá sa derie pod kožu, začína pomly snežiť, tak aspoň takýmto spôsobom Vám milé žienky chcem zaželať krásny deň.

Boh hovorí

Muž zašepkal: ,,Bože, prehovor ku mne.“
A zaspieval slávik. Ale muž nepočul.
Tak muž zakričal. ,,Bože, prehovor ku mne!“
A naprieč oblohou sa prevalil hrom a blesk. Ale muž nič nepočul a nevidel.
Muž sa poobzeral a povedal: ,,Bože, daj sa mi vidieť.“
A jasne sa rozžiarila hviezda. Ale muž na oblohu nepozrel.
A muž zvolal: ,, Bože, ukáž mi zázrak!“ A zrodil sa život.
Lenže muž zahľadený sám do seba si to nevšimol.

Ten muž v zúfalstve vykríkol:
,,Dotkni sa ma , Bože, a daj sa mi poznať, že si tu!“
Na to sa Boh načiahol a dotkol sa ho.
Ale muž zmietol motýľa a šiel ďalej.
Muž zavzlykal: ,,Bože, potrebujem tvoju pomoc“...
a prišiel e-mail s dobrou správou a povzbudením.
Ale muž ho ani neotvoril, vymazal a plakal ďalej....

Dobrá správa je, že si milovaný.
Neobídi požehnanie len preto, že nie je zabalené
spôsobom, aký očakáš!

Očakávaj neočakávané....

Prajem Vám šťastný deň!

monkri
25. jan 2011

ahojte 🙂

wardiinka
25. jan 2011

@monkri ahoooojjj 🙂 jéj moja tebe sa to už krááti čas odchodi 🙂 🙂 , už máš všetko pobaené 😉 ??

monkri
25. jan 2011

@wardiinka no už sa my to krátí ale pobalená ešte nie som ja sa balím až posledný den 🙂

seldabi
26. jan 2011

@monkri ja tiež sa obyčajne balím posledný deň, ale kopky si už robím skôr. K manželovej rodine chodíme autom, takže to už napraceme deň vopred. Ja sa vždy smejem, že vyzerá to tak, že aj ja sa tam už nezmestím. 😀 Teraz keď sme išli v septembri, tak sme sa chystali aj na svadbu, ktorá mala byť v rodine. Ale keď sme skoro ráno odchádzali tak sa mi zdalo, že mám veľmi suché ústa, a to mi vadilo, tak som ešte narýchlo vybrala kozmetickú taštičku, pretrela ústa leskom, pozrela do zrkadla a taštičku nechala doma. 😀 . Zistila som to, až keď sme išli na svadbu a všetké ženy z rodiny boli krásne nalíčené, len ja som si nemala s čím ani ústa pretrieť 😀 😀 😀

monkri
27. jan 2011

@seldabi tak to sa stáva aj mne 🙂 🙂 🙂 preto veci už som prebrala že čo by som chcela ale je toho moc musím stoho ešte ubrať ale ked človek nevie čo brať a čo nie ved rok je dlhá doba 🙂

asma
30. jan 2011

ahojte... som tu nová medzi vami tak dúfam že si budeme rozumieť.

monkri
31. jan 2011

@asma ahoj prezrad nám niečo o sebe 🙂

asma
31. jan 2011

ahojte dievčatá... tak som čerstvo vydata za skveleho cloveka, moslima... cakame babatko a taaaaaak sa tesime... som rada ze som nasla taketo forum ...

seldabi
31. jan 2011

@asma vitaj medzi nami 🙂 . To verím, že si šťastná, a že sa obidvaja tešite. Meno ste si už vybrali? Žijete na Slovensku? Nech Ťa Boh ochraňuje , aby si bola zdravá a a zdravé aj babetko, tak ho pohladkaj a povedz mu, že ho pozdravujem. Rozprávaš sa s ním? A už ti povedali, čo to bude? Alebo to bude pre vás milé prekvapenie. Lebo čo to bude , na tom až tak nezaleží, len nech je zdravé. 🙂 🙂

asma
31. jan 2011

tak na prvom ultrayvuku nam povedali dievčatko ale potom o tom zas pochybovali a mi sme uz ani nechceli vediet vlastne.... ked to bude dievčatko tak chceme meno Salma, alebo Zara..
žijeme na slovensku, ale tak ked sa male narodi chceli by sme ist niekam von lebo tu je taka situacia a zohnat slusnu pracu pre cudzinca je dost tazke...
s babatkom sa stale rozpravame xixixi a ked pocuje alebo citi manžela tak ožije a vytraja...

seldabi
1. feb 2011

@asma tak isto mojej susede povedali, že to bude chlapec. Ona strašne túžila po dievčatku, lebo jedného chlapčeka mala. No ,ale keď chlapec, tak chlapec. Hovorila, že fajn, aspoň nemusí nič nové kupovať, lebo všetko má po prvom. Ale keď jej pri pôrode povedali, že je to dievčatko, tak bola taka prekvapená, že v prvom momente ani nemala radosť, ale skôr cítila sklamanie. A potom nám hovorila, že viac by dopredu nechcela vedieť čo to bude. Len nech je to zdravé 😀
Máš pravdu, že na Slovensku, pokiaľ nemáš prácu sa veľmi ťažko žije. Ale to je asi všade, len inde je môžno viac možnosti. Ale musiš rátať aj s tým, že tam budeš sama a nebude ti mať kto pomôcť s dieťatkom. Lebo muž, keď bude chcieť zarobiť, tak bude v práci tráviť celé dni. Ale taký je život, človek nemôže mať všetko, 😉
Meno je pekné aj jedno aj druhé. 🙂 🙂
@monkri už len 9 dní 😀 😀 😀

suzi4
1. feb 2011

Čaute babule!

Ako sa máte? Tu v BA je zima ako v ruskom filme... Najlepšie v posteli so šálkou čaju a dobrou knihou...

@seldabi: Ako sa máte na východe? Ako rodinka?

@asma: Vitaj medzi nami! V ktorom meste bývate? Kedy máš termín? Aj ja som tehu, ale viac nás bude až v lete 🙂

@monkri: Pobalená? Verím, že dovtedy aj tie nepokoje utíchnu a Tvoj príchod bude sprevádzať svietiaci slniečko!

asma
1. feb 2011

@suzi4 ahooooj ja žijem v malej dedinke pri Senci..
termin mam zaciatkom marca uz sa to zacina priblizovat tak sa velmi tesime..
môzem sa opitat nemali ste problem ak ste chceli zapisať meno dietata a je take netradicne??

amilat
1. feb 2011

@asma aj ja ta vitam medzi nsmi Asma 😀 ,

monkri
1. feb 2011

@seldabi veru už len troška 🙂
@suzi4 zatial tam je klud dúfam že aj ostane bože už len troška a letím 🙂

suzi4
1. feb 2011

@asma To je čo nevidieť... Držím palce! S menami čo si spomínala by nemal byť problém, pri niektorých - úplne nezvyčajných - vyžadujú potvrdenie o tom, že dané meno skutočne existuje a nie je hanlivého významu...

@amilat Čo máte nového?

@monkri Veru letíš... Aj ja by som letela...niekam do tepla... Stisk!

seldabi
1. feb 2011

@suzi4 na východe zima a inač nič nového 🙂 . V rodine vážne zdravotné problémy, ale snaď to bude dobre inschaAlláh.

@monkri nemáš ešte chvenie v žalúdku? 😉 , alebo pri tom chystani si také niečo ani nevšimneš 😀 😀

seldabi
1. feb 2011

@slnieckokati ako sa máš? Ty máš tiež termín teraz vo februári, tak držím palce 🙂

suzi4
1. feb 2011

@seldabi
Milá Seldabi, budeme robiť du´a za uzdravenie! SlniečkoKati má dcérku Jasmínku, na FB má fotky, malá ja rozkošná!

Príjemný večer!

terrs
1. feb 2011

Ahojte
Chcela by som sa spytat tych co zijete na Slovensku, nosite burku (dufam ze sa ta satka vola tak..)?? Ako na vas reaguju ludia?? Pocula som dost tvrde pribehy..

seldabi
1. feb 2011

@suzi4 ďakujem, potrebujeme to. Takže snieckokati má Jasminku, krásne meno
🙂

amilat
1. feb 2011

@monkri no monkri, uz sa ti to naozaj krati, ja by som tiez hned do Tunisu letela, ale teraz su este trochu nepokoje, a Adamko aj tak nema prazdniny takze to nejako neriesim aj tak nemam na vyber, musim ostat tu kvoli skole a hotovo!Ale tebe prajem dobry start do noveho zivota inschaallah, nehc ste o chvilocku uz traja 😉
@suzi4 my celkom v pohode, v DE je kosa, no to ked uz moj Emir nechce vonku ostat sa hrat tak to uz je naozaj nieco.Aspon nemusim ani ja mrznut. Vo strvrtok idem do nemocnice na neurologiu, pred room a pol som ochorela na chorobu co sa vola pseudotumor cerebri (zvyseny mozgovy tlak)a teraz sa mi to vratilo, tak musim ist zas do nemocnice, naco ale vobec nemam chut, ja nemocnice nemusim, no co uz, povedali ze dva max. tri dni, tak snad to nebudu zasa dva tyzdne ako minule. a bojim sa lumbalnej punkcie, dva razy mi ju robili a dva razy sa im to nejako nezadarilo☹ Tak tak sa mam, opytaj sa ma o take dva tyzdne mozno budem optimistickejsia🙂, inschaallah
Pekny vecer vam prajem

asma
1. feb 2011

@suzi4 ahoj ano je to už len chvilka a uz sa teda naozaj tesim..
gratulujem k babatku slniečkokati, krasne meno..
ako sa mate inak dievcata?

suzi4
2. feb 2011

@terrs Ak myslíš burku (ako v Afganistane, kuk net), tak to na Slovensku nenosí nikto... So šatkou (hidžáb) je to v pohode, aj ja ju nosím... A potom je ešte niqáb (tiež kuk net)... špecifikum, kt. volia niektoré ženy... Ja som poznala jednu Arabku, kt. tu na Slov. žila nejaký čas a aj to nosila...

Príjemný deň všetkým!

layla06
2. feb 2011

Ahojte zienky...Mame sa? Tu vo Viedni je krasne slniecko tak hor sa na nakupy spolu s mojim syncekom Lucasom. Zelam Vam krasny dnik

seldabi
2. feb 2011

@amilat držím palce , aby všetko dobre dopadlo a tvoja choroba sa stala minulosťou inschaAlláh 🙂
@terrs šatku nosím aj ja. Nemám s tým problém. Nakoľko ja som s ľuďmi v styku celý deň, tak zo začiatku sa na
mňa pozerali jedni so zvedavosťou iní s ľútosťou /nakoľko ja mám vlasy po pás, a mala som ich dlhé od detstva, tak si mysleli, že som vážne chorá a preto nosím šatku/. Pokiaľ sa ma priamo opýtali, tak som im odpovedala. Ale, aby to bolo nejaké tvrdé 😀 , tak to nie elhamdulilláh
@layla06 tak ty hor sa na nákupy 🙂, nech si to užiješ a veľa nakupiš 😉 a ja hor sa do varenia 😀 , lebo familia hladná čaká 😀 😀

Všetkým praje krásny a požehnaný deň 🙂

nawal
2. feb 2011

vsetkych zdravim. dlho som sem neprispela,ale akosi mi to tu niektore znechutili, tak som to tu ani necitala 😅 😀
@suzi4 pozdravujem a asi sem nepridete na jar, ze?

@layla06 dobre nakup, aj mne by cosi trebalo dokupit ale sa mi nechce, najradcej cez net looool