Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

monkri
3. sep 2009

sara2008 dakujem 🙂

ja ešte nie som mamina zatial 🙂

sara2008
3. sep 2009

pensador-davas uz maleho na nocnik?ja som to skusala,ale bez uspechu,ako som ho tam posadila,tak hned z neho zliezol,tak som ho potom nasilim(!) drzala asi minutku,ale to bola lenvojna 😀 ...este stale ked papa tak aj kaka,takze vobec nemam potuchy ako to idem riesit 😝

sara2008
3. sep 2009

jeej,niekto mi odpisal 😀 ................monkri,nemas za co,co nie je moze byt 😉 insallah

monkri
3. sep 2009

sara2008 ano ja som to bola 😀 😀 😀 ved ano dúfame 🙂

zayed
3. sep 2009

sara2008,
dufam, ze to vydrzime vsetky, ved ta laska je to najkrajsie, co v zivote moze len byt 🙂 🙂 🙂
A kde zijes s drahym a ako ste sa poznali? 🙂

sara2008
3. sep 2009

zizuza-drzim palce aj tebe,na vlastnych chybach sa clovek pouci najlepsie,hlavne ked sa tak nastves,vyckaj chvilu,napocitaj do 10 a pomay dychaj 🙂 ...inssallah ti v tom Allah pomoze,a ked sa chces vyrozpravat a nechces aby to vyznelo,ze je zasa ten tvoj njhorsi,napis niekomu do IP,co?...manzelstvo sa vyvija stale,aj preto,ze sa stale stavaju nove veci a situacie,podstatne je vzdy ist dopredu...a s tou robotou ako?podarilo sa ti?viem ze aj tam je to tazke,mam tam sesternicu

zizuza
3. sep 2009

sara2008
dakujem velmi pekne za podporu. ohladom prace to stale niej ziadna slava ☹ ja neviem co robim zle ze ked sa mi uz podori aspon na pohovor dostat tak mi potom ajtak nik uz nezavola. som z toho dost nestastna ☹ ale dostala som typ na jedno miesto a zajtra tam idem dat zivotopis tak snad uz konecne sa zastasti lebo uz sme financne na tom dost zle a asi sa budeme musiet stahovat do niecoho mensieho ci s viacerimi ludmi pretoze takto manzel musi platit 650 eur najom plus ucty a strava co je dalsich 300 eur ak nie viac

sara2008
4. sep 2009

drzim ti palce,viem ake to je ked sa nedari,moja svagrina je na tom tak isto,zajtra ked budem mat viac casu pnapisem jednu bizarnu situaciu,az sa na tom uz len cela nasa rodina smejeme,mozno ta to povzbudi,ze nie si sama...dobru nocku

pensadorcallisto
4. sep 2009

sara2008..
Maleho davam na nocnik. Nie stale, ale snazim sa. A aj on sa snazi... 😀
Vycura, vykaka sa, v pohode. Len ja musim vystihnut vhodnu prilezitost.
Tvoj maly hovori mama ham? Skvele..
nas asi pred 3 tyzdnami hovoril baba baba, to znamena otec, ale uz nevravi. ☹

sara2008
4. sep 2009

salam! pensador-ked zacne papat povie ham a obcas mu ujde po prvom hlte aj mnam(asi preto ze mu to stale opakujem) 😀 hovori aj baba cim dalej tym viac a tata na radost svagrinej a samozrejme tie svoje monology ktorym nerozumiet 🙂 .....,ja mam z toho nocnika halusky,ked zacinal sediet maval hnacky kvoli zubom a ako som pisala,vzdy pri jedeni,to sa mi zdalo blbe dat ho na nocnik a krmit tak....musim sa posnazit,ale pri nom je to stale dost rychly proces,niekedy si ani nevsimnem,ze tlaci 🙂 ..

pensadorcallisto
4. sep 2009

Ja som si vcera vecer vsimla, ale kym by som sa pozbierala a doniesla nocnik, uz by bolo aj tak neskoro... 😀 😀 😀
No, od dnes uz zasa hovori baba, takze manzel bude mat vecer radost.
My sme asi pred 3 tyzdnami odchadzali ku svokrovcom. Len ja a deti. vlakom..hahaha...haluska dobrodruzstvo.
A v ten den rano zacal maly rozpravat baba baba. Manzel cely stastny. Poobede sme uz sli a on vo vlaku krical baba baba. U svokrovcov tiez, potom prestal. Ale uz zasa zaciiiiiina... Som cela stastna.
Ja mu uz asi 3 dni rozpravam, ze ham ham. A ukazujem ako ma otvarat usta, tak aspon viac zje...
A vecer okolo desiatej sa stale vyberame vonku, pripravim mu krupicu do misky,na to este zmixovane jablkaa vonku takmer vsetko zje. Potom zaspi a uz ho len doma ulozim do postielky.
A zvykol mi dobre spat na balkone. 😀

ja dufam,z e aj ten moj huncut bude taky sikovny ako ten tvoj. Mashaallah. A inak, uz sedi?
Ten nas Kayra este nesedi, preplazi sa vsade, ale nelozi, len tak ako vojak sa plazi.
Manzel prisiel vcera domov a hned siel este nieco vybavit, maly za nim krici a ja vravim manzelovi, ze maly chce ist s nim a amznel neveril.Pozrieme a maly sa celou silou plazi k nemu, uz bol takmer na chodbe... Strasne smiesne.... 😀 😀 😀

Zizuza, prajem ti, nech ti to uz konecne vyjde s tou pracou. Tie pohovory musia byt dost stresujuce. Hlavne ked nevies, na com si... 😠

Zayed, ty uz odratavas dni? Ja si tiez spominam ako som to robila... Uz len mesiac som si vravela..Ale ten mesiac bol ako rok... ☹

emna
4. sep 2009

slm zienky!ako sa mate?vidim ze deticky pekne papaju.cikaju aj kakaju 😀 som rada ze sa mate fajn🙂 skoda ze ja este nemozem pisat o detickach ale inschaalah buduci rok sa potrafi..tak mame naplanovane 😀
zizuza s tou robotou nestracaj nadej nieco najdes urcite verim ze to je teraz tazke s jedneho platu zit ale napadlo ma nedostavas podporu z irska moj brat tam robil a ked stratil pracu tak dostaval mesacne asi 800 eu nezanmestnanecke a to je slusny peniaz..s tymi najmi je to aj tu hrozne my mame jedno izb.a platime 600 eu co mi pride dost aj ked oboja robime...
ozaj ani som sa nepochvalila 🙂 vcera som robila cous-cous a bol vynikajuci drahy sa az za usami oblizoval 😀
sara kedy dame stretko?ja som chcela teraz niekedy ist na lago ale ako je ramadan nechcem draheho moc znicit tak to nechame po ramadane inschaalah sa konecne uvidime 🙂

pensadorcallisto
4. sep 2009

Emna a Sara... Vy byvate blizko seba?

emna
4. sep 2009

no asi dve hodky autom 🙂

emna
4. sep 2009

zienky musim ist pracovat vidime sa zajtra inschaalah 🙂 pekny vecer prajem

sara2008
4. sep 2009

ù
salam dievcennce! emma-budem sa velmi tesit,je lepsie po ramadame,ked clovek aj pracuje,hlavne v gastronomii,da to zabrat...insallah,to dako dohodneme...a cous-cous si robila klasika z masom? pensador-alhanbdulilah sedi,stoji,popri nabytku co to prejde,dnes sa mi vtrepal do starej chladnicky ktoru pouzivame na odkladanie zemiakov,vysplhal sa na ten prvy stupienok,vytiahol si zemiak a sadol si na kobercek ze ho ide zjest 😀 predtym si k tomu vytiahol aj hrnce 😀 😀 ...no ale ten tvoj betar zasa sedi na nocniku...mne uz nechce sediet kludne ani vo vanicke,vcera mi ju chcel preliezt,esteze ju davam do sprchy ked ho kupem...

zayed
4. sep 2009

pensador ahojky 🙂
mas pravdu, odpocitavam, uz len 17 dni nam zostava do mojho odletu 🙂 🙂 Velmi sa tesim, najprv sa vliekol pomaly ten prvy mesiac, ale teraz to uz celkom bezi, dufam, ze to bude tak aj nadalej... 🙂
Pensador a kolko ste Vy spolu vydrzal ina dialku? Nie je to veru lahke, ale som rada, ze ho mam a snazim sa ho poriadne spoznat, to je pre buducnost dolezite....
A hlavne dufam, ze ma moje srdce spravne vedie a nezklamem sa...

habiba
4. sep 2009

Dobry vecer,tak ako sa mame?Moj maly si dnes urobil luxusnu hrcu na hlavke,lebo sa mu nepodarilo vybrat zakrutu.Sice uz chodi,no sem tam sa nezadari.................
CHCELA BY SOM VAM PODAKOVAT ZA POTPORU,KT. STE MA ZAHRNULI.VELMI SI TOHO VAZIM.
A tiez ma tesi,ked niekomu pekne slape manzelstvo.Vobec mi to nevadi,ba prave naopak,dodava mi to nadej.A tiez si myslim,ze aj take veci ako su manz.problemy sem do tohto fora patria,lebo sa to dotyka nielen zivota ale aj nasich deti.Zivot nie je len o kolacikoch ale aj o niecom horkom.Co ako by som si priala,aby bol viac o sladkom,nie je to tak..................a vy vsetky to viete

habiba
4. sep 2009

no hlavu hore dievcata,vsetko sa raz na dobre obrati.Mozno len na chvilku,no vzdy lepsie,ako nic

habiba
4. sep 2009

zatial dobru noc,ja som dnes mrtva z toho vecneho pobiehania za malym

suzi4
4. sep 2009

Slm milá Habiba!

MasaAllah, obdivujem Tvoju statočnosť a silu! Ak by si čokoľvek potrebovala, ozvi sa. Neplánuješ návrat na Slov?

Pusa malému a Tebe dobrú noc!

habibim
5. sep 2009

ahojte žienky 🙂 potrebujem pomoc - nenachádza sa tu medzi vami náhodou žienka, ktorá sa volá Xénia, má asi 3 ročnú dcérku, je vydatá v Egypte a pochádza z okolia KE ? alebo ju niekto nepozná ?

emna
5. sep 2009

slm zienky len som narychlo nakukla ci ste niekto tu zakecala som sa na teme manzel je moslim co som sa len rozculila ked som si tam nejake tie mudre rady a prispevky precitala 😠 no ale ide sa sem trosku zrelaxovat ako sa mame?fuu dnes je tu teplo a to musim ist za chvilku do roboty jaj ale sa mi nechce...
sara ten cous-cous som robila z mäsom ale nie jahnacim ja jahnacinu nemusim robila som z hovädzieho,buduci tyzden urobim z kuracieho 🙂 mam tearz nejaku cous.cous maniu 😀 neviem ale neviem sa ho dojest mnam mnam 😀 a ty co po vätsine varis?zajtra sa chystam urobit tiramisu drahy ju zboznuje

habibim
5. sep 2009

hmmmm......cous-cous? a pošle mi niekto recept?? 😎

bubba
5. sep 2009

ja nevime ja som ten kuskus skusala uz X krat (habibim receptov najdes na nete dost...)ale zakladna priprava je nechas ho napucat vo vode 😀 no a este nikdy mi nechutil,asi to neviem pripravit...

a tiramisu som robila uz aj ja recept o leishmanie a bolo vyyyborne 😉

habibim
5. sep 2009

aha...no super....ja čo neviem variť tak sa s tým asi budem riadne pasovať 😀

habiba
5. sep 2009

ahojte zienky,
dnes sme so synom boli na svadbe mojej kamosky,nebudem komentovat to,ze sa mi tam vobec nechcelo ist,ale to ako ludia na mna a na syna pozerali a ako si sepkali.Nedokazali pochopit,ze nejem bravcove maso a nepijem alkohol a este ked ma nevideli vobec pit a jest,tak to boli dupla komentare.Ved tu ta tvoj Allah nevidi,tu nemusis drzat Ramadan a ved si uz rozvedena, tak co nacvicujes.Nerob sa a daj aj tomu decku kusok tej braucoviny.Bolo mi kadejako,len nie super.Chcelo sa mi plakat,kricat a vsetko mozne.Ale nakoniec to vyriesila nevesta a ja s malym sme uz neboli stredom pozornosti.Ale malo to aj klady,maly si dosyta uzil navlacanie na rukach a maznanie sa.Tetusky si ho brali , ako putovny pohar.So slovami: ved je taky bielunkavy,ani na nom nevidno,ze ma tata mohamedana 😀
No nie je ten svet krasny???????????

omfahad
5. sep 2009

Salam a . zienky...habiba 🙂 ...veeeeeelmi dobre viem, ako si sa citila, pretoze pred 4rokmi som absolvovala bratovu svadbu, to som uz mala aj hijab 😉 ...tie reakcie "svadobcanov" na moju osobu boli presne take iste ako u teba, no ja som tam mala aj manzela, tak akosi mi bolo lahsie, ale ani my sme sa nevyhli "mudrym" kecam ...jedlo sme mali vyriesene tak, ze uz vopred sa nahlasili porcie len z kuracieho masa 😉 ...no trapnych situacii si zazijeme este dost, kedze musime s tym pocitat ze zijeme na SK, kde islam je tabuizovany, alebo uz vopred "odsudeny" 😠 ...enshallah to vsetko zvladneme, aj ked mi je luto, chvilkami az neprijemne trapne pri rieseni takychto neprijemnosti, pretoze na jednej strane nechcem nikoho urazit, no a na druhej chcem ludom priblizit islam aby sa ho "nebali"...no verte mi nebolo mi vsetko jedno ked ma prisiel poziadat o tanec"pan svadobcan" s promile alkoholu "105," vsetky pary oci zamerane na mna 😀 este dobre ze ma vyslobdil moj manzel...

habiba
5. sep 2009

ahoj Omfahad,vies,nebolo to lahke,ale zvladli sme to.Maly sa pobavil a mna mali za cudo, ktoremu sibe. 😀 A inak dakujem za postu,len som nestihla odpisat,lebo ved vies ....................maly je pojedacom casu a este aj v noci sa budi s placom lebo mu idu horne zubky.Takze mam o zabavu postarane 🙂 A ak sa mozem opytat,v ktorom meste byvate?

habiba
5. sep 2009

suzi 4
dakujem za podporu 🙂