Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

karolinkafe
4. feb 2010

Ninka ja poznam len marocky 😀 ale mam na to aj take specialne korenie, takze asi taky isty sa ti nepodari 😅 no ak chces tak ti poslem IP 😉 Kuskus milujeeeem 😀
Nawal uzivaj si uzivaj 😉 Ja si napr. vzdy hovorim, ze ked mala zaspi, trochu poupratujem atd, ale ked naozaj zaspi, tak sadnem bud k pc, alebo vzdy nejak tak zabijem cas, ze sa aj zobudi a ja som nic nespravila 😀
Zayed dobre sa mame a ty? 🙂

erikasadek
4. feb 2010

zayed ahojjjjjjjjjjjjjjjj

karol ahoj, aspon tu viem ked ta vidim ze zijes.. 🙂

inak sa ospravedlnujem ze vam ide do temy.. 🙂

emna
4. feb 2010

ahojte 🙂 zayedka ahoj 🙂 ako sa mate?karolinka vitaj spet!konecne ta vidno po dlhom case! 🙂
ninka tak ja som vcera robila tunisky cous-cous a podaril sa bol supeeerr 🙂 ja ho robim s kuracim masom a spe ialny recept nemam...
sara ty si uz urcite v maroku ak budes opet v it sa mi ozvi!!uzite si dovolenku!!!

karolinkafe
4. feb 2010

Erikaaaaa ahoooj. Ja som uz aj bola na teme Manzel je moslim, som videla, ze si ma tam este kedysi v septembri hladala 😅 ma to potesilo, ked som to citala, aj som tam myslim vcera odpisala, no hanba mi 😅 Uz tu temu uzavreli, lebo sa tam vela hadali 😖 dufam, ze tu to tak nebude. 😕 Nemala som vela casu, boli sme na slovensku, potom tu boli nasi, tak sme mali problemy s netom (nam datel predubal kable na stlpe 😀 ), tak ani som nemala kedy zavitat ku "francuzkam" . Ale uz sa musim polepsit 🙂

erikasadek
4. feb 2010

este raz s atu strcim..

karol som rada ze si v poriadku ano hladala som ta.. 🙂
hadali sa, skoda//// 😠
uz som ani na tu temau nemala cas v poslednej dobe, to vies pato mi teraz zabera vel acasu.. ved vies.. 😉

vsetky s temy manzel je moslim pozdravujem ..;

karol , neboj ak mas cas tak sa nam ozvy.. 😉 som rada ze si v poriadku..
inak aj ja mam rada couscous... mnam mnam.; ale ked chem dobry tak musim si vypytat od zeny brata mojho muza. je tunisanka, takze vie kao na vec.. 😀

ninkaa89
4. feb 2010

emna: mna by teda zaujimalo, ako robis tu omacku na couscous? 😀 Ja mam tiez rada z kuracieho, ale mne ta omacka zo zeleniny a maska vyjde vzdy dost plana a staaale to nie je ono ☹

slnieckokati
4. feb 2010

ahojte zienky, super ze ste sa tu ukazali...som rada. 🙂
ninka, ja tiez ako karolinka poznam len marocky couscous. 😉 Toto je moja oblubena stranka, mozno sa niecim inspirujes: http://www.cookingwithalia.com/index.php

nawal, mam trosku dilemu a mozno mi budes ty vediet pomoct. teda dufam, alebo niektora z vas baby. na FB som u jednej slovenky - moslimky videla album haram potravin na slovensku. Co ma prekvapilo, ze tam bol spomenuty pribinacik a dokonca aj treska... 😕 je mi jasne, ze mila, marogot, rumba...su haram. Ale preco pribinacik alebo treska? Vcera som dokonca 15 min. studovala obal z tresky... 😖
Ja odvtedy ani spavat poriadne nemozem, lebo manzel to tu na Slovensku jedol - spoliehal sa na mna...zatial som mu o tom nic nepovedala. Ani neviem, ci mu to mam vlastne povedat. Co vy na to?

karolinkafe
4. feb 2010

Slnieckokati, mozno sa to niekomu nebude pacit, ale tak mne to pride prehnane, pretoze o niektorych produktoch ani sami nevieme co jeme, takze to nie je hriech. To nie ze si mu naschval podhodila kus slaniny 😅 Ja som tiez videla ten jej album a su tam tusim aj nejake croissanty (kroasanty 😅 ) a neviem co este. To by som snad mala stravit 5hodin v obchode keby som mala studovat vsetky etikety (a aj tak by som asi vela nevycitala). Moj muz nema rad nic co je kysle, takze tresku ani nejedol, aj ked fakt neviem co v nej je (zda sa mi, ze zelatina, ale neviem presne). Ja by som ho zbytocne nestresovala, ved si to nespravila naschal, kto to mohol tusit 😉

zayed
4. feb 2010

Erička ahóój, tak rada Ťa tu vidím 🙂 Poslala som Ti tu IP, tak prečítaj 😉

Karolinka aj Teba zdravím, snáď tu už bude príjemné a ničím nerušené klábosenie 🙂 A zdravím aj všetky ostatné kočky, ohláste sa čo máte nového 🙂
A k téme couscous... prvýkrát som ho jedla v Londýne, bol to vraj origoš marocký, a ten bol tak úžasný, že som si musela dať dupľu! Ale taký sa mne v živote uvariť nepodarilo, asi dajaká tajná receptúra od babičky to bola, alebo si to musím natrénovať ešte 😉

bubba
4. feb 2010

karol,to som bola v soku ze MMjM zamlki kokso tam uz padlo nazorov a ostrej kritiky a nikdy k tomu neodslo...ze az teraz... 😅 no.... 😕 .... á šak čo?šak ništ allah nas ma vsetkych rad 😵

aj ja chcem vyskusat origoš kuskus ....aby som vedela ako to ma chutit .. skusala som to viackrat a nikomu to nechutilo a ja som to zjedla iba s kyslou smotanou ...aj to horko tazko 😀
spominam si na sugiku (ahoj az pozeras) ako neviem co varila a povedala ze zo nechcel zrat ani jej kocur 😀 tak ja tak nejak s kuskusom....

bubba
4. feb 2010

slinecko v pribinacku je zelatina a tusim tam pisali

erikasadek
4. feb 2010

zaeyd , precitane dakujem , uz som ... 🙂 ..........
uz len cakam..

bubba ahoj;

couscous je dlhsie spracovanie a nad parou varenie treba ich hrniec nato aby to bolo sypke ako to robia oni. mne staci aj ten v sackoch ponorny vychdza super .. 😉

monkri
4. feb 2010

ahojte
couscous alebo ako moja svokra vravela barbúša no mne osobne moc nechutil ale zjedla som ho ale moc ho nemusím 😉

bubba
5. feb 2010

no mne ten kuskus bolo moc citit tou obylovinou.robila som ho klasicky ze som ho nechala napucat v horucej vode,skusala som aj vo vyvare aj v bujone....ale chcela by som aby mi chutil,lebo je to zdraveeeeee 😀 a ja musim schudnut! 😝

zayed
5. feb 2010

Ahojte 🙂 🙂
Ako sa Vám darí, pozdravujem Vás...
Kočky, chodí tu ešte pensadorcalisto?

emna
5. feb 2010

Ahojte 🙂
ninka presny recept nemam no a tu omacku robim jednoducho z paradajek a takej paradaj.omacky ale nie tay klasicky pretlak je to omacka z tuby len neviem ako sa vola!tu v tal.je to concentrato di pomodoro 🙂 no ato zalejem vodou davam vela vody pretoze to mame radi ked to nie je take suche,potom tam pridam vsetku moznu zeleninu a varim ja mam ten specialny hrniec nato nad parou sa mi varia zrnka aje to!!mam ho za hodku uvareny pretoze kura tak dlho nepotrebuje ako napr.jahna..nieje to vobec tazke raz som to videla svagra robit a odvtedy to zvladam na jednotku teda drahemu chuti 😀 😎
zienky a co sa tyka tych haram potravin tak ja nato az tak dokladne nepozeram si precitam obcas ale nie vzdy uz sa nam par krat stalo ze sme mali oblubeny jogurt potom prisli nasi drahy synovci a hups nam hovoria ze tam je gelatina 😠 a bolo po jogurte...niekedy sa stane ze clovek prehliadne ale snazim sa samozrejme halal potraviny kupovat co nie je vzdy lahke..maso tu dostat bez problemov aj chleba len tie jogurty ja moc nekontrolujem..atreska je haram mnam tu zboznujem drahy ju nemusi ale ja si pochutim mojmu to nevadi nejem len bravcove inak maso klasika vskoro vsetko a hlavne mcdonalds 😵 😀

emna
5. feb 2010

zienky ako sa dostanem k tym haram potravinam?rada by som si to popozerala co vsetko jeme a nemali by sme hlavne ten moj..

sugika
5. feb 2010

Slm zeny, Slniekokati, ktora si na FB?Nie si nahodou Kat XY?(priezvisko nenapisem)Co sa tyka tresky, je tam zelatina, ale od ryby som nenasla haram prisady podla toho co som pozerala ale od fliper ci ako sa vola ta firma, tak to je zelatina. Minule som citala ktosi pisal ze podrezu zviera a je halal, nuz pokial viem, treba otocit smerom ku Kaby, podrezat a povedat pritom Bismillah.
http://procislam.webovastranka.cz/wiki/1286/1097
Tu je link na haram/halal potraviny...
PS: odkedy kocur nejedol kuskus som ani nerobila, mne nechuti mozno bo bol biokuskus, fakt neviem...

emna
5. feb 2010

sugikaaaaaaaaaa zijes????ako sa mas? dobrych 100 rokov si sa tu neukazala!!!este studujes??s tym cous-cousom si ma rozosmiala to bolo az take hrozne??? 😀 😀
inak diky za link budem studovat!!

sugika
6. feb 2010

bolo viac nez hrozne ale nevadi, ale nemam tusenia ci to preto bo bol bio alebo vseobecne to tak chuti...mozno raz sa dozviem. Inak uz skoro rok robim.

bubba
6. feb 2010

ja som mala urcite kuskus kupovany v bio priehradke v tescu.myslis zeby to bol rozdiel ako normalny?

slnieckokati
6. feb 2010

no couscous je moje oblubene jedlo, na slovensku som ho zatial neskusala robit. V maroku ho maminka robila z akejsi zltej muky a tak to volako sulala a vznikli malinke gulky... 🙂 p inak viem ze do omacky vzdy dava aj tekvicu a ja milujem, ked je v couscouse aj hlavkova kapusta a cicer tiez nemoze chybat. mnam... 😝
sugikaaaaaa, ze ty zjes. nie ze po 100 rokoch sa ozvala ale po 500 rokoch. hned ti aj IP napisem.

zizuza
7. feb 2010

tak vidim ze cela MS sa presunula na MK, som sa rozhodla ze tu budem trosku vtirat aj ja 😀

eskadra
15. feb 2010

Ahojte zienky, volam sa Klara,nie som este maminou alebo stala som sa manzelkou araba a tak dufam, ze sa mozem pridat a zaroven poprosit o radu, kde sa na nete dostanem k receptom na arabske jedla lebo sa mi to zatial nepodarilo a tak som natrafila i na tuto stranku. na zaciatok tolko a pekny dnicek 🙂

bubba
16. feb 2010

aj tu najdes recepty aj v Islamskychmamickah I. a aj ked si das do google co chces hladat napr."arabske jedlo" vlastne zalezi od toho z akej krajiny t.m.pochadza tak take jedlo si daj vyhladat.

slnieckokati
16. feb 2010

ahoj Klara, z ktorej krajiny je tvoj manzel? moj je marocan a velmi rada pozram - zatial len pozeram 😀 😀 😀 varenie na tejto stranke:
http://www.cookingwithalia.com/index.php

pensadorcallisto
17. feb 2010

Ahojky...

Zayed,chodim, ale naozaj len zriedka....
Odkedy sa maly naucil chodit, tak nestiham ani vypit kavu... Rano si urobim a poobede si na nu spomeniem a ku veceru ju taku studenu vypijem...hahahaha....
Ako sa ti dari???
Ako bolo na navsteve u priatela?

monkri
18. feb 2010

ahojte ako sa máte? 🙂

karolinkafe
23. feb 2010

Caute baby. To uz tak dlho sa tu nikto neukazal? 😅 Zanedbavate to tu !!!
Bubba no presne ved na tej teme na MS sa tam tolko hadalo. My sme tam chodili uplne zo zaciatku ze? 😉 a tolko pripevkov tam je pomazanych... to si pamatam to bola hroza. Potom som tam aj jeden cas prestala chodit, tak som sa trosku vratila a po porode uz vobec.. 😅 Tak ma to tiez prekvapilo, ze teraz ju zamkli 😉
Pensa ja tiez dopijam moju ranajsiu kavu cely den. muz uz obcas ide dat moju salku do umyvacky a ja ze nieeee, este som nedopila 😀 😀 😀 ale tak budeme pekne, lebo sa vravi, ze studena kava na krasu 😅 😀 😀
Vitajte prestahovane baby z MS 😝 to by to tu teraz malo ficat o 106 🙂