Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sabah
29. aug 2009

zizuza stastne su?Ved tu vypisuju take veci ze keby som ja tak musela zit ako ony asi sa zastrelim...zrejme som narocna alebo co....

sugika
29. aug 2009

Sabah vychova dietata zacina v rodine, a rodicia su vzorom, to co dieta vidi doma, bude mat vplyv na jeho cely zivot a bude vediet ze co smie a co nesmie. Z tych mamiciek co sem chodili povodne, asi len 2boli na slovensku, ostatne ziju v zahranici, neviem odkial beries taku informaciu ze nemaju net, si robila prieskum? 😀 Nikto tu nehovoril ze je to idila, je to ine, nic viac. A tiez je ine ked su dvaja moslimovia a ked je tam zena krestanka a muz moslim. Nemysli Sabah ze kvoli manzelovi sem baby nechodia, ale preto, lebo nie je tu prijemne tak ako bolo pretym, nikto sa nestazoval kecali sme v pohode, vsak o tom to bolo, ale zacali tu pisat ludia, rozoberat ake chybi robia manzelia, a nie je to prijemne citat + nevie ako prides ktomu ako nova clenka ze proste len vyhlasis ze len o hlupostiach sa tu hovori. Tak si mozes zalozit temu ze poradna pre baby ktorich tyra manzel moslim a hovoto. Ale nehovor ze to je blbost lebo to nie je slusne z tvojej strany, ty zijes tvoj zivot moslimky svoj, a kazda ma svoje temy a starosti radosti. takze tak....

pensadorcallisto
29. aug 2009

Ja som stastna islamska mamicka... 😀 😀 😀
Pristup na internet maaaam.... Bezdrotovy a aj kablovy na notebooku v dcerinej izbe.
Vonku chodim kam chcem, akurat zavolam manzelovi, ze nebudeme doma, ked pride z prace a hned navrhne veceru vonku.
Co este?
Hey, satku nosim, teraz cez Ramzan som velmi chcela, je to specialny sviatok pre mna. A nemam rada pestrofarebne, tak som si kupila len jednej farby, tmavo fialovu. mam aj bielu a ciernu, dnes som vyskusala novy style a paci sa mi, je super.
A co varime? Co pride, najcastejsie zeleninu.
Hey, manzel vcera povysaval vecer, ked prisiel z prace.
A problemy? Odkedy som uzavrela primerie s exom, tak ziadne nie su...
Ci vlastne hey, mam mensi problem. moj maly syn trucuje a v noci zaspava az okolo polnoci.

A zizuza, tak som nad tebou rozmyslala, mam na to cas, ved nepracujem a maly poobede dobre spinkal, ze si za to vsetko mzoes sama, bez urazky.
Kebyze som tvoj manzel, tak s tebou asi aj ja tak zametam, lebo ty ani envies, co chces. Vlastne, chces vsetko, ale bohuzial, svet nie je len o tebe. 😀 😀 😀

Wow, hned mam lepsiu naladu. Sa tu len hadate ako tavy a pritom ani nemate cas, aby ste riesili svoje problemy. A tie problemy sa vam prenasaju z jedneho dna na druhy.
Inak, problemy nie su na to, aby ste sa lutovali, ale aby ste ich riesili.

Sugika, ty nemas dovod kritizovat, pretoze tema je islamske mamicky a ty mamicka este nie si, takze pls nekritizuj.

Jasne, zijeme v demokracii. Tie, ktore nie, tak si ticko poplacte. 😀 😀 😀

zizuza
29. aug 2009

ariane
ja to tu nebudem visvetlovat, je to zbitocne. ja viem aky mam zivot s manzelom, viem ako to bolo s tou babou a nepotrebujem nikoho presviecat o tom ci som s manzelom stastna alebo nie. j s nim zijem nie niekto iny. a o lutost nestojim lebo ju nepotrebujem. nevies cely pribeh ohladom tej baby tak asi tak. ja som mala pristup k vsetkym jeho sptravam takze viem o com to bolo a ako sa to vsetko obratilo, preco to bolo a ako to skoncilo. a co sa deje teraz...tak asi tak ja som spokojna. a ohladom mojej financnej zavislosti na nom tak to sa mozno uz skonci lebo som bola zavolana na pohovor. viem ze potom bude vsetko lepsie. len som uz chora byt stale doma. a moje osamostatnene na slovesku bolo v pohode. mala som pracu a vsetko ale jednoducho mi chybal niekto kto je pre mna dolezity a tak som sa vratila a som spokojna. az na tu vec ohladom prace je nas vztah uplne v poriadku. ja tolerujem ze je moslim a on toleruje ze ja niesom. respektujem ho (ajked po tom co som tu ja husa popisala to tak nevizera 😒 ) a urcite ho neprovokujem takymi hlupostami ako sa prednim napchavat bravcovim. ale naco to tu pisem. ja som spokojna a to je hlavne 🙂 co si druhy myslia je vedlajsie

sabah
29. aug 2009

sugika nebolo prijemne citat pravdu?o com ty mozes debatovat ked ani deti nemas o akej vychove ked nikoho nevychovavas?Alebo zeby zeny tu?Nehnevaj sa ale tvoje reakcie mi pripadaju nanajvys divne ako cenzura ze mozme pisat len o peknych veciah a o zlych nie,kto napise o moslimoch nieco zle je nepriatel.Sugika kto si?Ake je tvoje poslanie v tejto diskusii?Sorry ale nezda sa mi to cim tu argumentujes.Pripada mi to ako osveta.Nemyslim si ze by zeny ktore uvazuju o manzelstve s moslimom mali zaujem citat omacky ale ich zaujima skutocny zivot s moslimom.

zizuza
29. aug 2009

pensadorcallisto
nemienim sa urazat nad tym co si pisala lebo viem ze to je pravda. nedavno som mala tazku debatu s manzelom a poriadne mi vsetko vyhodil na oci a ja som sa musela poriadne nad sebou zamysliet a nad vsetkym co som popachala a mozem byt rada ze manzel ma tolko trpezlivosti somnou lebo ja by som sama zo sebou upremne fakt nemala 😀
takze chcem teraz na sebe zapracovat a aj daco dat nie len brat a hlavne zacat sa chovat ako dospela zena a nie rozmaznana pubertacka lebo presne to som bola 😀
ach jo pisem uplne od temi
a mas pravdu este v jednom. vypisujeme tu o problemoch namiesto toho aby sme to riesili s manzelom. tu dobu co som tu presedela za a stazovala sa a stazovala a robila s mojho manzela daco co nieje, som sa radse mala zavret v izbe a zamyslet sa nad sebou a nad tym v com je naozaj problem

sugika
29. aug 2009

Pensador co ak nie som mamka?Moslimka som a som stastna a pysna nato a nepaci sa mi ze sa tu miesa islam s tradiciami a podla toho sa potom rozoberaju problemy s manzelom. Ty ako dalsi muslimka by si ma nemala tiez upozornovat a kritizovat mna nech som ticho ze nie som mamka aj ty si kovnertovala tak asi vies rozdiel co znamena zivot pred a po, lebo som jasne hovorila ze neidem kritizovat, ale tak je ine ak si sama muslimka a riesis rodinu cez toho a je ine ked nechapes islam a len sa divis co ti spravi muz. Mam svoje skusenosti a viem rozdiel ako na teba pozeraju ked si krestanka a ked si moslimka, a viem aj to ze vela muzov sa nesprava slusne, ale neda sa povedat ze to len arabi su taki, a ze teraz moslimovia si zoberu vzdy viac manzeliek, vsak to nie je tak vsade, je to o krajinach a o ludoch a nie o nabozenstve len.

pensadorcallisto
29. aug 2009

Sabah, bohuzial, ty si vdaka tej "omacke" zistila kto v skutocnosti tvoj muz je a ake hodnoty uznava...

sabah
29. aug 2009

pensador no vidis ja by som si satku na hlavu nedala ani nedrzala ramadan,pre mna by to bolo robenie niecoho co je proti mojmu presvedceniu ale ked tebe to vyhovuje tak preco nie.Nedokazem napriklad pochopit europanky ktore po svadbe s moslimskym imigrantom chodia zahalene vo svojej vlastnej krajine a ziju podla jeho sposobov.Toto nikdy nepochopim,stavaju sa z nich cudzinky v ich vlastnej krajine ktore kazdy posudzuje a su stredobodom zaujmu ich vlastnych ludi.Vela zien v moslimskych krajinach ma od muza net zakazany ,muzi ich kontroluju, aj mobil,o vsetkom musia muza informovat,kam idu co robia,toto by europan zene nespravil

zizuza
29. aug 2009

sabah
no pozor pozor...netvrd ze toto by europan neurobil, pretoze to sa velice mylis

sabah
29. aug 2009

sugika vidis a preto by som veriaceho moslima nechcela pretoze na krestanov hladia cez prsty,ludi posudzuju a odsudzuju podla toho akej viery su.Sugika predpokladam ze ty si rodena moslimka,posobis tak pretoze osobnu skusenost ako matka nemas a si velmi ochranna voci moslimom.Pansador ja som bohuzial nezistila nic vdaka omacke lebo keby som bola zistila tak si ho nevezmem,zistila som az potom ked som jemu a vseobecne ludom okolo mna zacala rozumiet o com hovoria,mne do oci by mi nikdy take nepovedali o com medzi sebou arabsky hovorili

sabah
29. aug 2009

pensador ak by to urobil europan tak by bol dusevne chory ale moslim to robi pre to ze mu to tak viera kaze a to je rozdiel zrovnavat vynimku europana s vacsinou moslimov

zizuza
29. aug 2009

sabah
no tych " vynimok " europanov je viac ako dost

sabah
29. aug 2009

ja takeho nepoznam,mozno nejaky chorobny ziarlivec,ktory normalny chlap by zene zakazal net,mobil a nemohla by chodit von len s jeho zvolenim?

zizuza
29. aug 2009

sabah
no tak dovol mi povedat ze je takych hromada...len na slovensku ich je nespocetne a uz to nieje ziadne tabu

sabah
29. aug 2009

ja ziadneho takeho slovaka nepoznam

zizuza
29. aug 2009

sabah
no a ja zas nepoznam ziadneho moslima co by svoju zenu zamkol doma bez mobilu bez telefonu a musela mu hlasit kazde slovo ale to neznamena ze sa to nedeje. nebudeme sa klamat ze len moslim dokaze byt taky kruty a ked je to slovak tak to znamena ze je psychicky naruseny a odborna pomoc to vyriesi

zizuza
29. aug 2009

chcela som povedat kazdy krok 😀

habiba
29. aug 2009

Dobry vecer damy,citala som si vase prispevky a mam silny pocit,ze som to vsetko odstartovala ja.Nechcela som to.Nechcela som,aby sme sa hadali

zizuza
29. aug 2009

habiba
juj vobec si nemyslim ze by si to odstartovala ty

habiba
29. aug 2009

Zila som v Egypte a videla som aj stastne manzelstva-miesane.Som muslimka,no nekonvertovala som pre manzela,bola som neveriaca,no oficialne krestanka.Ano teraz mam problemy,ako uzivym syna,nakolko nema financie.Manzel mi neprispieva a moje veci a nabytok mi planuje nechat na ulici,lebo on sa stahuje do Kahiry.Alebo v tom lepsom pripade mu mam poslat peniaze na najom,aby som si mala,kde nechat veci.Ano skusala som si najst pomoc aj cez rozne organizacie,no marne.Kazdy mi povedel,ze z Egypta je to nemozne.Ano som v zlej situacii a nemam chut pisat, co som varila a podobne............Som nahnevana,no nie zlomena.Syna si vychovam,ako muslima,lebo sa tak narodil a tak to ma podla mna byt.Ak boh da,tak najdem silu,aby som z neho vychovala nielen dobreho muslima ale hlavne DOBREHO CLOVEKA

zizuza
29. aug 2009

habiba
moja zelam ti vela stastia a hlavne sily. a co tvoji rodiacia? dufam ze mas aspon rodinu o ktoru sa mozes opret

zayed
29. aug 2009

Pensador,

tak Ty si vystudovala teologiu? Tak to je velmi pekne, ja mam k nej tiez velice blizko a som hlboko veriaca. Preto sa snazim aj neposudzovat ludi podla viery a brat draheho ako jednotlivca, doverovat mu a respektovat ho ako cloveka. Ale mam neustale obravske pochybnosti, a neviem co s nimi... Je to boj... Ako si Ty zvladla tuto otazku, skutocnost, ze je nielen ineho vierovyznania, ale ze je tam iste riziko nevery... uz len vyplyvajucej z ich zvykov a kultury...?

casy30
29. aug 2009

zizuza, na jednej strane debil a neviem čo....teraz muž, ktroý to s tebou nemá ľahké...ty si rozdvojená osobnosť.... 😔 prečítaj si spatne svoje príspevky...Sugika píše dobre...ešte aj to tvoje motto....ty si rodená pesimistka....a teraz napíšeš, že ty si spokojná, potom, čo si tu napísala predtým?nehnevaj sa, ale ty si tu asi zo všetkých robíš srandu....No, či je je tvoj muž moslim, alebo by bol kresťan alebo žid začína mi ho byť ľúto... Asi by si mala na manželstvo dozrieť.

habiba
29. aug 2009

a to,ze o sukromnych veciach sa nema hovorit,je prauda,no ked si na dne ,dobre ti padne ak to mas s kym rozobrat.Opytat sa na radu a nazor inych je niekedy fajn,ukazu ti veci kt.ty momentalne nevidis.Moj manzel tiez obcas doma pomahal s upratovani,alebo varenim.Bolo to super.Aj ma vela naucil o viere,zivote a eg.jedlach /je mi luto,ze sa prestal modlit/.No najma mi dal velku lekciu do zivota,ze nemas vlozit vsetko,co mas,myslim peniaze do vstahu.Musim sa mu podakovat,no najma jeho rodine,ze mi pomohli najst cestu k islamu.Oni su ini ako je on.Oni si ctia koran a ziju podla neho.Zenu si vysoko cenia a co povie,to je zakon.Vsetky maju vysoke skoly,ovladaju perfektne anglinu,niektore pracuju,maju volny pristup na net,idu von kedy chcu,maju svoje auta atd.

habiba
29. aug 2009

a naozaj ak muz nie je dobry,nezalezi,ci je muslim,krestan,or zid.To iste sa moze vyklut aj z roduverneho slovaka or eskimaka
zayed-darmo sa trapis pochybnostami uz teraz.PLS neries to,lebo to len privolavas.Co sa ma stat,stane sa.Zapamataj si.MYSLIENKY ZENY SU SKUTKAMI MUZA.sKUS MU VERIT A VER AJ SEBE

zizuza
29. aug 2009

casy30
ako som uz napisala ja som si uz svoje hlupe chovanie uvedomila aj potom co si somnou drahy sadol a pekne mi to vysipal pred ocia, mam dost casu zamyslat sa teraz nad sebou a pracujem na sebe aby som nebola tak....aka som bola, aby som sa stala lepsim clovekom a hlavne dobrou manzelkou a hlavne problemi nechala za zatvorenymi dverami medzi mnou a mojim manzelom

habiba
29. aug 2009

zizuza-rodicia su mi oporou,najma mama.Otec ten keby mohol,tak ma zbali a posle naspat do Egypta,nech sa z toho dostanem ako chcem,lebo ako on casto hovori,JA SOM TI TO HOVORIL.

casy30
29. aug 2009

Nie je zle, že si o probmoch písala....ale prekvapujú ma tie tvoje neskutočné zvraty v názoroch....ale to asi preto, že si mladučká....no, milá moja, prajem Ti, nech si šťastná...ale budeš na tom musieť ešte veľa zamakať...

casy30
29. aug 2009

pardon...problémoch...