Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

kuwait
24. máj 2014

@sabria2 Koran bol napisany tiez clovekom a dlho po Mohamedovej smrti.To ze uplne prekruca to co uci o zivote Jezisa svate Pismo to je tiez na povazenie.Prekrucat nieciu svatu knihu ktora je o stovky rokov starsia?Podla mna drzost!Ako si vobec dovolil ten co Koran pisal povymyslat si take nezmysli o zivote Jezisa?Narodil sa slobodnej matke Mariam v pusti pod palmou?Tak za to by ti horlivy krestan asi nieco nepekne urobil,moslimovia mozu byt radi ze krestania Koran necitaju.

erjona
24. máj 2014

@sabria2 Ahoj,,, tak som to potom zle pochopila,,, no aj ja som citala bibliu a koran a mna to teda nepresvedcilo,,, proste to tak citim a ostavam pri biblii, lebo na zmenu viery musis tomu aj verit a ja som neuverila 🙂 Ale inak aj koran bol na viac smerov napisany, kedze sa spisoval az po mohamedovej smrti a vzniklo viacej smerov v islame,,, tak ako u nas,,, tak preto v tomto pripade je to uz len na ludoch comu uveria a co je ich srdciam blizsie, v podstate ide o to, si zobrat z toho lasku Boha,,,,, kedze som v tejto viere vyrastala a bola som k nej vedena odmalicka, preto je to u mna jednoznacne biblia 😀

turkija
11. jún 2014

kuwait skus si to prečítať, a možno by si to mali prečítať aj horlivý kresťania http:/
Ježiš sa narodil skôr, tvrdí pápež

Pápež Benedikt XVI. podnietil pochybnosti o tom, že je kresťanský kalendár zle nastavený. Hlava katolíckej cirkvi vo svojej novej knihe "Ježiš z Nazareta: Príbehy počiatku" tvrdí, že Ježiš sa narodil o niekoľko rokov skôr, ako sa myslelo.

23.11.2012, 07:00 Londýn
Diskusia (305)
Ježiš Kristus sa vraj narodil skôr. Myslí si to aj pápež

Chybu vraj spravil v 6. storočí učený mních Dionysius Exiguus, u nás známy ako Dionýz Malý, kedy výpočet začiatku nášho kalendára urobil na základe narodenia Ježiša Krista. Nevie sa, ako sa k roku Kristovho narodenia udalosti dopracoval, pretože Biblia dátum tejto udalosti neurčuje. Zdá sa, že sa mních opieral o Ježišov krst za vlády cisára Tibéria.

Podľa 85-ročného pápeža sa pri zostavovaní kalendára pomýlil o niekoľko rokov. "Skutočný dátum narodenia Ježiša bol niekoľko rokov predtým," píše v knihe.

Dionysius Exiguus sa narodil na území dnešného Rumunska a pokladá sa za tvorcu dnešného (gregoriánskeho) kalendára a tvorcu obdobia Anno Domini. Aby sa odlišoval od vtedajšieho kalendára, ktorý vznikol za vlády rímskeho cisára Diokleciána, zostavil nový systém počítania rokov. Spomínaný cisár prenasledoval kresťanov, preto zaviedli nový systém odvodený od dátumu narodenia Ježiša Krista.

V Európe začal kalendár prevažovať až po tom, čo ho použil mních Bede Ctihodný vo svojom diele Cirkevné dejiny Anglického ľudu, ktoré dokončil v roku 731 n.l..

John Barton, profesor z Oxfordskej univerzity, tvrdí, že väčšina akademikov s pápežom súhlasí. Podľa vedcov sa Ježiš narodil niekedy medzi rokmi 6 až 4 pred naším letopočtom.

"V Biblii nie je žiadna zmienka o tom, kedy sa narodil. Vieme, že to bolo za panovania Herodesa Veľkého, ktorý zomrel pred prvým rokom nášho letopočtu," uviedol pre The Daily Telegraph.

Ježišovo narodenie však nie je jedinou kontroverznosťou v pápežovej knihe. Tvrdí, že na rozdiel od obrazu tradičných jasličiek pri Ježišovom narodení neboli žiadne voly, osly alebo iné zvieratá. Takisto odmieta argumenty niektorých učencov, že sa Kristus narodil skôr v Nazarete ako v Betleheme

turkija
11. jún 2014

@kuwait votrela si sa na stránku islamských mamičiek, s islamom nemáš nič spoločné, len tu zbytočne čeríš vodu. Teba človek musí ozaj ľutovať. Nedáš si a nedáš pokoj. Namiesto toho vypísovania a urážania islamu skús sa venovať niečomu inému. Určite ti to prispeje. Alebo nájdi si nejakú kresťanskú stránku a tam si predsa doma, nechaj už moslimky na pokoji nech si vymieňajú svoje skúsenosti o výchove svojich detičiek.

demo
11. jún 2014

@turkija no, ziadny akokolvek horlivy krestan sa kvoli chybnemu roku kristovho narodenia nezblazni. a dokonca to krestanov ani neurazi a nebudu demonstracie s roztrhanymi papezovymi fotkami.

erjona
12. jún 2014

@turkija Ale ved kuwait nemusi zo vsetkym suhlasit, nie? A to by si sa cudovala, aj ona obranuje moslimov na inej stranke, len po svojom a ked s niecim nesuhlasi, tak si to aj povie,,, ved aj ona ma moslima doma,,, naopak, ked sa jej nepacia neopravnene narazky na adresu moslimov, tak si ich zastane,,, takze peace 😀

erjona
12. jún 2014

@turkija tento clanok je hoax,,, ver mi, ten kto sa v biblii vyzna, vidi presne, ze to tam je uvedene,,, spomina sa 7 casov v ramci narodenia Jezisa a 1 cas je presne ohraniceny taktiez sa spomina miesto narodenia Jezisa uz niekolko storoci pred tym ako sa narodil a tu znamu betlehemsku hviezdu, bol to prirodny jav, ktory sa da tiez vedecky dokazat, ze to bolo prave v tom case, ako sa uvadza narodenie Jezisa,,, takze tam to presne vychadza,,, nikto sa nikde nepomylil 😉

demo
12. jún 2014

@erjona Nie je to hoax. Moznost omylu je velmi realna, ale na krestanstvo to nema absolutne ziadny dopad. Iba ak na kalendar. Nejake vzrusenie v tejto veci zrejme citi iba @turkija, ale na co tymto chcela poukazat, netusim.

erjona
12. jún 2014

@demo Neviem, ale ja osobne, som citala spojitosti o narodeni Jezisa a presne podla toho to aj v biblii pasuje,,, je to tam uvedene,,, dokonca nie katolici, ale zidia to vypocitali, tam ide o tych 7 casov a 7 konci, ked vsetky narodnosti povstanu na celej zemi a bude vojna a ta sa datuje v roku 1918,,, tam konci ten 7 cas,,, takze narodenie Jezisa tam sedi, nepamätam si, kolko rokov je definovany jeden cas....co nemusi sediet, je, ze sa nenarodil cez zimu, ale nejako na jesen,, lebo biblia spomina, ze zvierata boli vonku a to by pomrzli,,, takze tam slo pravdepodobne o vyplnenie pohanskeho sviatku, tak dali oslavu narodenia na zimu,,, 🙂

erjona
12. jún 2014

@demo Ale to mi tak neprekaza, sak aj my ked mame narodeniny cez tyzden, tak ich oslavujeme cez vikend 😀

demo
12. jún 2014

@erjona tak nebudeme predsa polemizovat s J. Ratzingerom 😀. Ked je to schopny pripustit on, tak na tom bude nieco pravdy, nakoniec vedci sa touto otazkou zaoberaju uz dlho. Tusim si tu jeho trilogiu kupim.

demo
12. jún 2014

@erjona tu ide ale o roky, nie tyzden 🙂

erjona
12. jún 2014

@demo Co by nie, aj s papezom, ked bude treba 😀

luslus
23. jún 2014

Ahojte, hlavne baby z BA a okolia - chcela by som Vás pozvať do obchodu s orientálnymi potravinami na Vysokej 32 v BA
www.facebook.com/biorient

mariuskaa
24. jún 2014

@dalal tu je, tema, nie je zamknuta

dalal
24. jún 2014

@mariuskaa diik popozeram... 😀 citanie na dlhe letne vecery.. 😝

mariuskaa
24. jún 2014

@dalal ja som tu precitala len par stran. maju viacere sukromne temy, takze pisu radsej tam...

pernikova_chalupka
17. sep 2014

Som zhrozená, koľko je tu konvertitiek! 😖

nisena
13. nov 2014

Ahojte
Neviete mi prosim poradit aky darcek by potesil moslimku?

zuzi0
29. nov 2014

Ake dovody su pre oddelene spalne vo vasej viere, ked manzelia spia kazdy zvlast v inej izbe? Dakujem.

khadijahasif
3. jan 2015

Islam odsuduje vsetko nasilie ..tak isto aj na zenach..taky muz ktory robi zle zene nemoze.povedat ze je.muslim lebo ti muslimovia ktory sa najlepsie spravaju k svojim manzelkam su najlepsimi muslimami...baby ktore mate.problem s.manzelom.tak bud on je idiot alebo sa.tteba pozriet na seba preco sa chova tak ako sa chova..niekedy si za to mozeme sami...citala som.tu prispevky a nasla som velmi vela.chybnych nazorov a vyhlaseni je mi to moc luto.ale.prosim.neodsudzujte islam koli muslimom...muslimovia su zly.ale islam.nie..Allah nikdy nechce.aby.sme boli zly.ale kazdy ma.vlasrnu volbu ako vynalozit so.svojim.zivotom....a za vsetko.bude pottestany...za vsetko zle co neni v sulade s islamom...

khadijahasif
3. jan 2015

@kuwait necuduj sa ked sa.niekto.tak.sprava aj.ked by sa.podla islamu nemal.ale zapad robi zle s islamskymi.krajinami.a.muslimami..takato je.potom.aj.odveta....v skytocnosti 80% muslimov nema.rad zapad len.preto.lebo zapad su.teroristi....

monkabr
12. jan 2015

Ahojte, pozeram, ze sa tu mnohe zhanate po halal potravinach a doplnkoch vyzivy, mozem vam odporucit znacku, ktoru casto pouzivam, bhip. Vsetky ich vyrobky maju tento certifikat. Nie som moslimka, ale vzdy dam radsej prednost doplnkom s halal alebo kosher certifikatom, ako tym bez akehokolvek ceretifikatu, pretoze su zarukou , ze v nich nie je nic skodlive.
http://www.energiabhip.sk/produkty

snehulka829
30. jan 2015

Ahojte.potrebujem poradit.ako môžem vybaviť trvalý pobyt pre manžela z maroka keďže tam nemáme ambasadu?
Dakujem

canerko
30. jan 2015

@snehulka829 Ahoj,nenapisala si vela informacii,ale kolko viem ziadny cudzinec nemoze ostvarit pravo ani na prechodny pobyt bez toho abi sa nenachadzal na uzemi Sk.Najprv treba vybavovat prechodny pobyt a az potom trvaly po piatych rokoch podnikania alebo posobenia na uzemi Sk.Mislim ze cez ambasadu sa to neda.Zil na Sk,podnikal?ma prechodny pobyt?Mozno ti najlepsie to vysvetli @slnieckokati ak je tu aktivna nakolko zije tusim prave v Maroco.

vevesh
1. feb 2015

@snehulka829 bud cez najblizsiu ambasadu alebo cudzinecku policiu +najblizsiu ambasadu...

brita
10. feb 2015

Mamicky, prosim, poradte web stranku, kde sa daju kupit DVD v arabcine. Ide mi o rozpravky v arabcine. Samozrejme ocakavam zahranicne web stranky, na slovenskych portaloch som nenasla. Dakujem vopred.

vevesh
10. feb 2015

@brita skus toyor baby alebo toyor al janna na youtube (maju jednoduche pesnicky spojene s rozpravkou aleb naucnymi vecami ako abeceda,pocitanie a pod.) , priamo na stahovanie netusim, kedze tu velmi veci nestahuju...
Medzinarodne cez Amazon - ale neviem, ci posiela na sk..

brita
10. feb 2015

@vevesh Dakujem ti 😉

eva8
28. feb 2015

@zuzi0 neposlušnosť manželky.
potrestanie nevhodného správania manželky - stručné stupne:
nekomunikovanie s manželkou
oddelené spálne
bitka