Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

asma
13. júl 2011

žienky ked čitam tieto prispevky tak som šťastná že toto už mi neriešime... Môj mm teda trvalý pobyt nechcel a velakrat som ho doslova musela nutiť do vybavovania papierou alebo ich vybaviť ja, ale chvalabohu to mame za sebou a pre mna je to jeden velky kamen zo srdca preč, nechcela by som tu byť sama bez neho a vycestovať do jeho krajiny neviem možno raz ked tam bude bezpečne...
Jediné s čím nám robili problém bol register trestou z jeho krajiny, kedze tam nemohol vycestovať a oni nechceli akceptovať potvrdenie z ambasady co nam vydali na zaklade dokumentou z jeho krajiny, ale advokát urobí všetko,, a je to tak ako hovorí habibim netreba sa ich zlaknúť ani sa nechať, ja som riadna držka a ked som videla ako sa tam chovajú k ludom tak som nie raz vybuchla a riadne im to tam osladila a dokonca som im povedala ze o nich dam krasne intervium do tv... ved tu robotu maju iba vdaka tomu ze sem tí ludia chodia no nie? co by robili keby sem nechodili cudzinci? Boli by zašití na križovatkách namiesto semaforu, xi raz som to takej nemilej tete aj pekne vysvetlila..
😠

aliza
13. júl 2011

@habibim to ano, podobne komentare by si dotycna nemala dovolit, ale co uz, ludia su rozni.
@bellavista no, situacia na Sk je taka, aka je, preto my zijeme v UK, na SK by som svoje deti vychovavat nemohla a ani nechcela.

monika1905
20. júl 2011

to Kuwait: mas postoje bdeleho cloveka. Preto tiez celkom nechapem, preco sa utiekate k zivotu v islamskej krajine. Co si neuvedomujes, aku spolocnost zivite a ze dotujete Jihad? Ako si sama vypozorovala a je to vseobecne zname, arabsko-islamska spolocnost neprodukuje ziadnu hodnotu v oblasti vedy, techniky, priemyslu, ani hospodarstva.
Chceme my "nevercovia" skutocne pracovat pre krajiny, ktorych obyvatelia nas nenavidia a idu nam po krku? Preco neodideme a nenechame ich gazdovat samotnych? Ked je ropa jedina hodnota, ktoru vedia dat svetu, nech si s nou vystacia... nech sa nou opajaju sami !!!

kuwait
20. júl 2011

V Kuwaite zije stvrt miliona krestanov a podobny pocet hinduistov,myslis si ze si nezasluzia dobru lekarsku starostlivost ked uz su zotrocovani moslimskymi zamestnavatelmi????Okrem ineho je tu vojenska zakladna plna krestanov,ateistov a ti tiez potrebuju lekarsku pomoc a muslimskym lekarom nedoveruju.Co na to povies?Mame ich nechat vsetkych na pospas????

monika1905
21. júl 2011

Vsetko co hovoris, 100%ne uznavam. Je to obeta z vasej strany v mene sucitu k bliznym. Faktom vsak ostava, ze spoluzitie mierumilovnych komunit s moslimami je absolutne nezvladnutelne a z kratkodobej i dlhodobej perspektivy symbioza oviec s vlkmi nie je mozna... Verim, ze z pudu sebazachovy casom postupne vsetky tieto komunity najdu utocisko v inych krajinach, navratia sa do krajin svojho povodu a pod. Podobne ako Dalajlama a mnozstvo klastornych komunit uniklo pred cinskou okupaciou z Tibetu do Indickeho exilu. Treba sirit osvetu, aby vsetci "nevercovia" co v Kuwaite ziju, naplno chapali, s kym maju docinenia a aby podla moznosti cim menej oleja prilievali do arabsko-Jihadovskej masinerie.
Podstatou mojej myslienky bola vseobecna idea: pracovat v islamskej krajine iba vtedy ak je to supernevyhnutne !!! Pretoze kazda kvapka, ktora z nasej prace pripadne moslimom, bude v konecnom dosledku pouzita proti nam.

wardiinka
23. júl 2011

@maba http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/muz...

Nórska polícia v sobotu označila hlavného podozrivého z oboch piatkových útokov v Nórsku za ultrapravicového "kresťanského fundamentalistu".

slnieckokati
23. júl 2011

damy, kuwait a stara znama monika, velmi ma tesi, ze ste nasli spolocnu rec a tak perfektne si rozumiete... 😝
@maba super, ze citas spravy na topkach a chces sa s tym s nami podelit... 😀 😀 😀

dalal
23. júl 2011

@kuwait Mila Kuwait, ty vazne veris tomu co tu pises? Rozdelovat lekarov na moslimskych a nemoslimskych a posudzovat ich kvality na zaklade viery je najvacsia hlupost aku som kedy pocula...Kuwaitania ziskavaju stipendia na najlepsich univerzitach v Europe, Kanade a USA, kde si robia aj specializaciu v odbore a domov sa vracaju ako prvotriedni odbornici...porovnavat ich so slovenskymi lekarmi je trochu silne kafe...hovorim z vlastnej skusenosti (som lekarka pracujuca v zahranici ) a na zaklade spoluprace s viacerymi vybornymi kuwaitskymi anesteziologmi..Kvalita lekarov z Egypta a inych muslimskych krajin zavisi od jednotlivcov, ako v kazdej krajine najdu sa dobri usilovni odbornici ale aj lenivi a hlupi lekari..Ale Tvoje tvrdenie ze tam ostavate aby ste pacientov nenechali ''na pospas'' moslimskych lekarov...hahaha nie je to kvoli pohodliu a dobrej vyplate? (praca od 7 do 14, socialne vyhody, dobre skolstvo a pod? Prosim Ta nesir tu klamstva a dezinformacie...Ak si sama lekarka alebo zdravotnicka, tak si sTebou rada podiskutujem ale ak mas informacie z ''tretej'' ruky tak potom....

kuwait
23. júl 2011

dalal,podla mena si muslimka,zrejme konvertitka to vysvetluje tvoje slova,bohuzial pravdy na tom nieje nic,pretoze ak by bola pravda,netahali by do Kuwaitu,Saudi,UAE zahranicnych odbornikov kjtorym platia 3 krat tolko nez domacim alebo arabskym lekarom ktori mnohi koncia 6 rocne studia po 10 a viac rokoch poretoze OPAKUJU,nezvladaju studium.No a ti co studuju vonku su kapitola sama o sebe,platia si za skusky a vedomosti maju mizerne.Nepoznam cudzinca ktory by v Kuwaite dobrovolne vyhladaval muslimskych lekarov,boja sa,chodia vzdy len k lekarom zo zapadu.Osobne by som tiez k muslimovi lekarovi nesla,nie nedoverujem im lebo som mala moznost vidiet ich liecebne postupy.

kuwait
23. júl 2011

btw dobre skolstvo v arabskej krajine?Myslis vymyvanie mozgov islamom ?Vnucovanie nemoslimskym studentom islamsku vyuku?Vacsina zapadniarov co tu ma deti tak ich do tych arabskych skol neposiela,studuju nadialku zo svojej krajiny pretoze niesu zvedavi na scenzurovane oblbovaky ani islamsku nauku .Skolstvo v arabskych krajinach je uplna katastrofa,rovnako ako mnoho inych veci a socialna starostlivost???Ta predsa pre cudzincov NEEXISTUJE.Si to pleties S Anglickom zrejme.Neboj sa ked sa ropa minie pojdu tito ludkovia spat do stanov k tavam,po com tak strasne tuzia,nikto nebude mat zaujem sa tam k nim chodit nechat urazat a ponizovat

asma
23. júl 2011

@kuwait tak ja sa nemienim pripajať k tejto debate, neviem ja som sa sem zaregistorvala som muslimka, manžel ma do ničoho nenutil, žijeme šťastne bez rozkazou a prikazou a niektore nase baby mi manťželstvo zavidia,,
Len tolko k tym lekarom môj brat mal autohavariu a dlho sme behali po doktoroch a poviem ti ze takeho užasneho akeho sme mali v ružinovskej nemocnici, nebol slovensky ale arabsky velmi šikovný a pozorný nič nezanedbal a u našich som sa s takym pristupom ani nestretla.. takze len tolko..

asma
23. júl 2011

aaa žienky bliži sa ramadan... budete dodržiavať.. u nas mm ano ale ja kedze este kojim malinku tak ani nie co ma mrzi ale nevadí odpustím si aspon veci co mam naozaj rada nech ma malinka mliecka dost xi

wardiinka
24. júl 2011

kuwait , monika, mamba... TÁTO TÉMA MÁ NÁZOV : ISLAMSKÉ MAMIČKY!
Ja nechápem čo vy tu hľadáte, a píšete o témach ktoré s touto skupinou nemajú abolútne nič spoločné. Prosím, ak chcete naďalej v tejto debate pokračovať vytvorte si tu skupinu a veselo si kecajte.
Mimochodom prechádzala som nejakými fórami a nick kuwait som našla v jednom z nich ako zas podobne niekto kecal len zle o isláme, islamských krajinách.. neviem či si to ty alebo nie ale nestarám sa.
Tak ešte raz ak chcete písať tu zak kludne ale to, čo patrí k tejto skupine.. ak nie vytvorte si vlastnú. Ďakujem

dalal
24. júl 2011

@kuwait Na zakoncenie tejto ''plodnej diskusie''len par postrehov...ako si z mojho nicku mohla vydedukovat moje nabozenstvo to mi je zahadou..pretoze na Tvoju informaciu nie so moslimka ale ateistka...po druhe si mi neodpovedala ci Ty sama si zdravotnicka alebo iba Tvoj manzel sa necha v Kuvajte vykoristovat len kvoli vysokemu humanitnemu poslaniu..A stojim si za vsetkymi svojimi tvrdeniami, vratane toho ze ziadny cudzinec lekar nema v Kuvajte vyssi plat ako domaci lekar, ze kuvajtski lekari dostavaju dobre vzdelanie a vycvik na spickovych klinikach v zahranici a nedaju sa ani porovnat so SK lekarmi..ale kedze ich je malo musia najimat lekarov zo zahranicia...a tu sa kvalita lisi...Ked sa k tomu prida bohatstvo krajiny necudo ze mnohi idu za liecbou do zahranicia.. Ja v ziadnom pripade nehovorim za Kuvajtania su anjeli na zemi ale nemozem suhlasit s Tvojim osocovanim a demagogiou..BTW Ty si islamska mamicka ze sem tak rada chodis🙂))))))

monkri
24. júl 2011

@asma ahoj ako sa máš ? no ja osobne nie hoci som slúbila na jar že ostanem tu na ramadám a že dodržím s rodinou aj ked osobne nie som moslimka ,no ale okolnosti sa zmenili tak že nie 🙂

asma
24. júl 2011

@monkri xixixi ale su to velmi mile okolnosti xi.. mam sa fajn.. boli sme s malinkou par dni v sturove, tak som trosku relaxovala, boli sme v termaly malinkka sa isla zblaznit s vody xi.. aaa straaaaaaaaaaaasne ma hneva toto pocasie, uz by sa nam mohlo zas vzcasit..
😒

monkri
24. júl 2011

@asma ano videla som fotky ako si to maličká princezná užívala 🙂 😉 pošlem troška tepla tu je moc horúco 😉

asma
24. júl 2011

@monkri joooj ano ano ano pošli bo tu stále pršííí už ma to hnevá a malú tiež lebo je zvyknutá byť staále vonku

monkri
24. júl 2011

@asma no posielám zajtrá by to malo byť na sk 😉

asma
24. júl 2011

@monkri 😀

terrs
24. júl 2011

Baby, zas zvedavé otázky 😀 Odpusťte mi to prosím 😀
Ramadán je teraz niekedy v auguste, či?
A počas ramadánu sa nesmie jesť cez deň. Piť sa môže? A je to jeden z pilierov viery, že? A tie sú povinné či na báze dobrovoľnosti a kto chce byť dobrý moslim ich dodržiava?
A čo tí chudáci, čo žijú tu hore na severe, a deň je tu v auguste od pol piatej do asi pol jedenástej 😀 ?
A ešte čo som chcela.. Od akého veku sa detí týka postenie sa počas ramadánu?
A je to správne z arabčiny moslim alebo muslim a čo to slovo vlastne znamená?
Ešte raz prepáčte tu spŕšku otázok, len som zvedavá.. Jak malá 😀

asma
24. júl 2011

@terrs ahoj ramadam začína 1 augusta.. nesmieš cez deň jesť, piť, a tak až ked zapadne slniko..
ano každý moslim sa snaži si myslím to dodržať, ale islam nie je iba musis a hotovo, aj pri ramadane je vela aspektov ked je naopak zle ak ramadan držíš.. Ak si chorá, nedržís, ak kojíš nedržís, ak maš menzes nedržís..
u detí je to myslím od 14 rokov...
taktiež ak si na ceste tak vtedy nemusis dodrziavať.. ale zas ak si uz doma tak dni co si nedrzala musis akoby dobehnuť aj ked nie je ramadan trebars..
ja som chcela spolu s manželom ale kedže malicku kojim tak nebudem drzať ramadan ale aspon teda sa zrieknem veci čo mam rada a ked to bude mozne urobim si ramadan..

prepáčte ak som niečo domotala , som nova tak dufam ze to viem vsetko spravne..

aaaaaaaaaaa babulky taka otazka viem ze moslimske mena nie su v kalendary ale moja čast rodiny stale ze kedy ma mala meniny je nejaky predpoklad ze meno Salma najdem v inom kalendary zapisane 😒

slnieckokati
24. júl 2011

@kuwait uz som pisala, ze suhlasim s niektorymi tvojimi nazormi, aj ked nie so vsetkymi, ale uz je toho trochu moc. vyjadrila si tu svoj nazor? ok, ale zacinas byt s tvojimi prispevkami dost otravna a nerijemna. prosim ta, prispievaj radsej do tejto temy, bola pre taketo prispevky vytvorena: http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/skusenost-s... maj sa dobre, nech sa ti dari.

slnieckokati
24. júl 2011

Moni, ako pokracuje tehotenstvo? citis sa dobre? kedy letis na slovensko? ja sa uz velmi tesim, letime s Jasminkou 18.8. a zostaneme meciac. uplna fantazia, bude urcite super. Starka oslavuje 70-ku a maminka potom 50-ku, stretneme sa cela rodina... 🙂 🙂 🙂 vsetci sa uz tesia hlavne na Jasminku.
Asma, ty si pridala nove fotky na FB? ani som si nevsimla, musim pokukat malu plavkynu 😉 kedy planujes zacat prikrmovat? od ukonceneho 5.mesiaca asi vsak, ked malinku kojis...Inak k tym maninam. Pozri sem: http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php , ja som len tak zbezne nahliadla a hned 23. jan. som nasla, ale je to Selma , bo by mohol byt ekvivalent mena Salma ci?
@habibim ako sa dari? kedy ti zacina materska uz o chvilu nie? pozdravujem a aj ostatne baby

slnieckokati
24. júl 2011

@terrs ako ti uz asma odpovedala, ramadan zacina tento rok 1. augusta a riadi sa podla vychodu a zapadu slnka, je to zhruba od 4 hod. rana do nejakej 20 hod. vecer, co je tiez porovnatelne s vami, ked som si tak pozerala na zahranicnych strankach, kolko slnecnych hodin denne vychadza v Rejkjavyku, tak mi naslo nejakych 18 hod. v auguste, my tu mame cca. 16 hod. ale s tym rozdielom, ze my tu mame ovela vyssie teploty, minuly rok bol doslova horuci, cez den okolo 37... Ramadan patri k jednym z pilierov a je pre kazdeho moslima povinny, pokial to jeho situacia a moznosti dovoluju. Napr. moja svagrina ma cukrovku, picha si inzulin, takze sa najest musi, teda chori, ako aj tehotne a kojacie zeny, deti a cestujuci. Ale nie je to o tom, ze dnes ramadan nebudem dodrziavat, lebo sa mi nechce, takto to nefunguje.
moslim, ci muslim, ako len chces, obe su spravne. po slovensky moslim, v nemecku sa hovori muslim....atd.

terrs
24. júl 2011

@slnieckokati
@asma
Ďakujem krásne 🙂

asma
24. júl 2011

@slnieckokati Ahooooj tak ja ti neviem asi začnem s prikrmovaním aj teraz.. neviem malinká mi spinkala už celú noc a budila sa len rano a teraz posledny tyzden sa aj v noci budí kazdé 4 hodky, je to ok? aaaaaaaaaaaaa zajtra ideme na poradnu a tam nam majú dať aj nausky tak sa tesííííííííím konečne sa ma nebudu hlupo pitať to je chlapec? 😠 😠
boli sme pár dni v Štúrove a v maďarsku v termaly tak tam som ju nafotila plavkynu malinku.. 😀 😀

slnieckokati
24. júl 2011

@asma no vsak sa spytaj doktorky, co ti na to povie. my sme zacali zhruba vo vasom veku, ale nerobilo nam to este dobre. zacali sme pekne papkat az ku koncu 4 mesiaca, zaciatkom 5. teraz uz tyzden papame aj kuracie masko a to nam velmi chuti. budi sa ti kazde 4 hod a chce papat? no, myslim, ze ano. Aj jasminka tak niekedy, vecer okolo 21hod sa napapa a potom sa preberie o 2 hod. a opat okolo 6-7. inokedy zase prespi az do 4 rana a dalsie papanie pyta uz o necele 3 hodiny a musim jej vzdy zarobit viac, lebo by aj flasku s rukou spapala 😀 😀 😀
pozor na nausnicky, idu vam prepichovat? ja som davala v 3 mesiacoch prepichovat a bol to zatial moj najhorsi zazitok v zivote. Mna doktorka so sestrickou poslali za dvere, ked som pocula ako velmi place, tak som ju doteraz plakat nepocula, tak velmi a uplne inak , od bolesti. keby som toto vedela, tak nikdy viac. bol so mnou vtedy sestra a ta ked to pocula utekala s receptom do lekarne pre panadol baby od bolesti, ocino cakal s nastartovanym autom a utekala sme s jasminkou domov. Cely den som ju nosil na rukach, nemohla som ju ani na sekundu odlozit, sa nevedela z toho spamatat...

monkri
26. júl 2011

@slnieckokati ahoj ako pokracuje tehotenstvo komplikáciami ale držíme sa čakám na vyjadrenie profesora kedy môžem letieť a akonáhle povie ano užaj idem nedelu idem k nemu a uvidíme čo povie