Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

mawiya
3. feb 2012

@naama jeeeeejda, to neviem, zistim, a hned by som šla. Idem povedať manželíkovi. To ho ale musím naučiť tancovať. xixi.

mawiya
3. feb 2012

@naama to vyšetrenie robia aj v Martine, stálo nás to 130 euri, alebo tak nejako a bol to odber krvi, rontgen plúc a do týždňa nám výsledky poslali listom. Bola tam príjemná sestrička, ktorej som dala euro na list a ona to poslala doporučene 🙂. stačí tam zavolať a objednať sa, aby vás už čakala. Z BB to máte bližšie do Martina. 🙂 a prajem príjemnú cestu domkov 🙂

naama
3. feb 2012

@mawiya no my uz listky mame, kamoska vsetko vybavila, a neboj, ten moj tiez nevie tancovat, len najvacsi problem teraz zohnat nieco na seba. ale budem mat na to 2 tyzdne. my ideme tiez do martina, uz sme objednani na 7.2., 5 - eho letime domov, ale hadam je to takto lepsie ked mame este cakat na vysledky, aby sme stihli vsetko povybavovat do mesiaca.

zitaje
4. feb 2012

ahojte zienky,
chcela by som sa vas opyytat, ci neviete nahodou, ci existuje moslimska verzia chlapcenskeho mena Abel a ked ano, ako sa pise / ako znie. Pripadne kde by som tuto informaciu nasla.
Dakujem pekne 🙂

turkija
5. feb 2012

@zitaje Ábel (hebrejsky הבל‎‎, Hevel, doslova: duch, opar; arabsky هابيل‎‎, Hábíl. Daj si todo googlu a dozvieš sa toho viac 🙂

zitaje
5. feb 2012

@turkija vdaka. Hej, to viem, ze Abel ma hebrejsky povod, aj co znamena, este ma zaujima to, ci sa to meno vyskytuje v moslimskom svete. 🙂 Nemate niekto skusenost? Teda Habil 😉

turkija
7. feb 2012

@zitaje nakoľko ja žiadneho moslima s takýmto menom nepoznám, tak som sa pýtala manžela. On hovoril, že sa stretol s takým menom, ale ako prezviskom. Abel- Habil, považoval skôr za kresťanské meno. Neviem, či som ti pomohla, možno sa manžel mýlil . Ja neviem 😉 Snaď ti niekto poradí 🙂

zitaje
7. feb 2012

@turkija Vdaka, pomohla. 🙂 Kazdopadne viem, ze to meno teoreticky existuje ale v praxi sa moc nevyskytuje. Zas ani Abel nie je zrovna pouzivane meno, myslim tu "nasu" verziu.
Ale budem rada, ak napisete aj ostatne zienky.

asma
7. feb 2012

@zitaje jeeeeeee ahoj... čakate chlapčeka ked sa pitas na take meno? mi cakame dievcatko.. tiez vyberam nejake vhodne meno, neviete o nejakej stranke s menami?
Zatial zvažujem Sofia, Mariam, Aisha...

zitaje
7. feb 2012

@asma nooo, este som len na uplnom zaciatku, ani u lekara som nebola...
No ale to meno je moj favorit, rada by som ho presadila 🙂
Sofiu jednu mame aj my 😉

asma
7. feb 2012

@zitaje ja som tak bola pri malej.. xiiix len co som si urobila test som vedela ze to bude dcerka a bude sa volat Salma xi

turkija
8. feb 2012

@asma Boha Vás ochraňuj , inschaAlláh to všetko dobre dopadne. Všetky tri mená sú krásne 🙂

turkija
8. feb 2012
turkija
8. feb 2012

@zitaje prajem ti krásne a pokojné tehulkovanie, inschaAllah všetko dobre dopadne, a k dvom krásnym princezničkám pribudne malý rytier 🙂

zitaje
8. feb 2012

@turkija vdaka 🙂

sevda
18. apr 2012

Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť? Mám priatela z Turecka chceme sa vziať na Slovensku, k sobášu potrebujeme potrebné dokumenty, ale jeden nevieme ho dostať. ak by mi niekto vedel poradiť chýba nám už iba jedno potvrdenie - Osvedčenie o právnej spôsobilosti na uzavretie manželstva na úrade mu ho nechcú vydať nakolko takýto dokument Turecko ževraj nevydáva. čo máme robiť alebo kam sa máme obrátiť. Dakujem vopred za radu.

sevda
18. apr 2012

@sevda
este som zabudla dodať že sme mali Nikkah v Turecku cirkevny obrad u nich zaroven uradne platny, u nas nie, preto sa robi aj klasicka slovenska svadba. Ale pre muslima neplati bez nikkah. Dufam že mi niekto vie poradiť.

asma
19. apr 2012

@sevda Tak u nas taketo osvedcenie chceli ale nam stacilo napisat cestne prehlasenie a dat to potvrdit u notara... skus sa na to na matrike opitat... nam kazali u nas iba to a stacilo to..

sevda
19. apr 2012

dakujem skusim sa opýtať na matrike...

monkri
19. apr 2012

no mne stačilo potvrdenie že doklad o spôsobilosti sa nevydáva a miesto toho my vydali iný

mawiya
23. apr 2012

@sevda nam napisali na velvyslanectve ze sa v krajine manzela nevydáva a potom sme ho dali potvrdit-superlegalizovat na ambasáde SR. potom ešte tu na slovensku podpísal čestné prehlásenie u notára. Veľa šťastia 🙂

benca
8. máj 2012

dobry den kocky ja nemam manzela moslima ale inda, chcela som len pomoct jedna ste hladala koriandrovu vnat na slovensku, tak manzel mi poradil, ze to dostat v indickom obchode v shopinng park soravia, po indicky sa to vola tanja a su to gulocky na sadenie

sevda
22. máj 2012

Dobrý večer prajem všetkým. Mám manžela z Turecka. Konečne sa nám podarilo zosobášiť na Slovensku, počas jeho pobytu. Ja som mu posielala pozvánku na návštevu a počas jeho pobytu sme sa stihli zosobášiť. Ale jeho vízum dnes vypršalo a musel opustiť republiku. Boli sme na cudzineckej polícii aby tu mohol ostať ale zase treba kopa papierov, aby mu povolili na jeden rok povolenie na pobyt ako zlúčenie rodiny. A vraj oni maju na vybavenie žaidosti 90dní.. :( . Ak by mi vedel niekto poradiť ... .Neviem kedy sa može vratiť nakolko sme manželia či dostane dalšie vízum aby mohol prist alebo ho musim znova pozývať s pozvankou?

monkri
22. máj 2012

@sevda ahoj ak už ste manželia a máte slovenský sobášni list tak stačí mu zobrať overenú kopiu ktoru overíš na matrike a s nou tvoj manžel pôjde na slovenskú ambasádu a môže žiadať vízum na 3 mesiace už aj 🙂

sevda
22. máj 2012

@monkri dakujem ti za radu, dúfam že sa podarí vybavit na ambasade vízum. Som rada že je tu táto stránka pre islamské mamičky a nájdu sa dobrý ludia, ktorý poradia ak vedia. Ešte raz ti veľmi pekne Dakujem. 🙂.

slniecko2011
23. máj 2012

@monkri podla mna on uz moze cez ambasadu ziadat o trvaly pobyt(5 rokov) ...teda ak chcete zostat zit na slovensku

slniecko2011
23. máj 2012

@sevda pre teba som to chcela napisat

sevda
23. máj 2012

@slniecko2011 ano chceme ostať na Slovensku, ale neviem kde sa to lepšie vybavuje či na ambasade alebo na cudzineckej polícii...

slniecko2011
23. máj 2012

@sevda my sme vybavovali cez cudzinecku policiu, trva to max 90 dni

monkri
23. máj 2012

@sevda my sme to prvý krát vybavovali cez ambasádu to sa nám nepodarilo druhý krát na cudzineckej to sa už podarilo 🙂 a na ambasáde to trvalo 4 a 1/2 mesiace a na cudzineckej 3 mesiace