Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

csilla76
19. okt 2008

pekny vecer bambulky 🙂 domi vitaj,ja pamatam na teba 🙂
suzi najlepsi je dzemik z dule,a ozaj je to mnam sladkost,uz som to vyklopila z formy a vzdy si odkrajujeme a stipkame s toho,dala som do toho orechy takze to ma fajn chut 🙂 a da sa to aj do babovkovej formy robit 😉
zdravim aj ostatne maminky aj nemaminky 🙂

dominika2727
19. okt 2008

o aspon niekto csilla76 😀 Neviete niekto nieco dobre,co by som mohla mojej laske uvarit..... ☹ Vyberali mu mandle a v utorok mi pride domov........tak mu chcem urobit nieco dobre...lenze teraz nemoze hocico...takze fakt neviem co ☹

csilla76
19. okt 2008

domi ja velmi rada varim aj peciem..ale myslis zeleninku alebo masko???co ma rad? 🙂

dominika2727
19. okt 2008

No on ma rad oboje...lenze teraz nemoze hocico....dneska ked som za nim bola v nemocnici mal na veceru krupicovu kasu 😅 Tak preto mu chcem urobit nieco dobre........Nieco z kuracieho mäska...asi.... 🙂
Csilla76 aj ja strasne rada peciem .......len u nas to nema kto jest..lebo ked ma to pochyti....upeciem strasne vela....a potom to moj manzel nosi aj do prace kolegom 😀

csilla76
19. okt 2008

domi si dobra,tak mozes nejake recepty speciality rakuskej kuchyni hodit mi do ip ked budes mat cas 🙂 alebo mozes aj puding s ovocim mnam ako dezert 😀 ukuchtit 🙂
podarilo sa ti najst nejake pekne meno? 😉
kuracie masko je fajn a da sa urobit na vselijake sposoby takze treba len experimintovat 😉

dominika2727
19. okt 2008

No to ano.....kuracie mäsko sa da urobit vseliako.....vsak nieco vymyslim 😉 Ja varim väcsinou slovenske,alebo turecke jedla......no tie turecke sa zatial len ucim 🙂
Zatial som pozerala tie mena len tak na rychlo...lebo som toho mala vela a aj zajtra budem mat kopu veci povybavovat..... 😖 Ty mas nejake vybrate...tiez zijes s moslimom?

csilla76
19. okt 2008

aha..tak potom mozes niekedy nejaku dobru turecku specialitu napisat ja rada skusam novoty 😀
ja este nemam vybrate,ale tiez sme sa uz o tom bavili s muzikom ze ake sa nam pacia 🙂
ja nemam muzika moslima,len sa tu citim fajn medzi islamkamy tak preto tu chodim a tiez sa dozvedam mnoho zaujimavych veci ohladom ich nabozenstva 🙂

dominika2727
19. okt 2008

Jasne ked budem mat viacej casu tak poslem.....;) len neviem ci vsetky ingrediencie najdes na Slovensku......ja tu nakupujem v tureckych obchodoch.....Milujem turecku kuchynu....a nasi na slovensku si ju tiez oblubili.... 🙂
Ja by som skor chcela nejake internacionalne mena...preto hladam nejake co by vyhovovali aj mne a aj mojmu muzovi.....kedze zijeme v Rakusku..tak aj pre deti to do buducna to bude asi lepsie...... 🙂

csilla76
19. okt 2008

dakujem vopred domi si mila,no ved som na to myslela ze ci vsetky ingrediencie tu viem zohnat 😉 inac ty si odkial z akeho okresu tu na SR?odkedy zijes v rakusku?
jasne ze by ste chceli take mena co vam obidvom vyhovuju,to je tak ferove 🙂 😉 pracujes niekde?

dominika2727
19. okt 2008

Ja som byvala v Nitrianskom okrese...no a vo Viedni som uz 3,5 roka......alebo tak nieak 🙂 Hej pracujem......zatial 🙂

csilla76
19. okt 2008

dakujem za odpoved 🙂 uz nebudem vyzvedat sa polepsim 😀

dominika2727
19. okt 2008

hehe 😀 😀 preco? A co porabas ty?

csilla76
19. okt 2008

no ok tak mozem predsa vyzvedat? 😀 😀 😀 aj ja pracujem zatial a snazime sa o babo tak snad sa nam postasti 🙂 sme 9 rokov manzelia tak by sa uz patrilo mat rodinku,no nie

dominika2727
19. okt 2008

uff tak to gratulujem...9 rokov to je uz pekne dlho 🙂 My sme manzelmi len od jula tohto roku...cize som este novomanzelka 😀 Spolu sme vsak uz 3 roky......teda v novembri to budu 3 roky.....
Neberiem to ako vyzvedanie...... 😉 Tak vam to prajem..........
Moj manzel mi stale rozprava ze mi ,,urobi`` stvorcata 😀 a ze ked sa nepodari tak ,,aspon´´ dvojcata 😅 no tak musim tych mien pozriet viacej.......

csilla76
19. okt 2008

juj mas super manzela ze stvorcata no tiez vam to prajem aby bolo 🙂 dvojky by som aj ja brala,len aby uz bolo 🙂 tak gratulujem novomanzelom a prajem do buducna krdel deticiek a pohodovy zivot 🙂 a uz by ste chceli teraz deticky alebo neskor?

dominika2727
19. okt 2008

Dakujem 😵 🙂 No mne by na zaciatok stacilo aj jedno babo...... 🙂 .....asi este pockame ....aj ked niekedy mam take chvilky ze by som chcela baby aj zajtra 🙂

csilla76
19. okt 2008

no ten pocit poznam aj ja,a ked uz cakame tak dlho a mame aj roky tak by keby ze sa podari mat dve naraz,by som brala.je to rizikove viem aj namahave,ale nejak by uz bolo 🙂
idem ja pomaly off..zelám krasny vecer,sa tesim ze sme popisali.pápá ..bru noc

dominika2727
19. okt 2008

A ja som rada ze sme popisali......idem aj ...mam kopu zehlenia 😖 pekny vecer prajem....

suzi4
19. okt 2008

Ahojky!

Asi ste už išli spať...☹

Dominika, manžel pochádza zo Sýrie.

Csilla, koszike... vyskúšam, hoci dulový džem nemám...🙂 Inak v SY z nich robia aj syr...myslím z dúl...

Safi, áno, teda mám pred, a po spravím cez týždeň, lebo ešte zajtra innsaAllah spravím kozmetické úpravy... A pôjdem vybrať koberec...už je mi zle z toho neporiadku...🙂

Pá, dobrú noc!

csilla76
20. okt 2008

Ahojte,Salam Aleikum 🙂

Suzi no minuli sme sa skoda ☹ uz sme isli spinkat 😉 ale nevadi sa to napravi 🙂

to co som ti pisala v tej forme je birsalma sajt-syr z dule,tak to poznas,a dali sme do toho aj orechy je to fajne

ty vies po madarsky?alebo len cosi? 😉

jamila
20. okt 2008

Ahojte mamičky aj nemamičky,

konečne som sa dostala zasa na Vás pozrieť... 😉 ...a ako vidím máte sa fajn...

Suzi...drahý už vybavuje nejaké formality okolo tých papierov a tak vyzerá to tak, že ten preklad potrebovať budem. Všetky dokumenty máme súdne preložené z júna 2008 a oni potrebujú najmenej 3 mesiace staré....aj keď drahému povedali, že môžme použiť tie z júna akosi sa bojíme, že čo ak náhodou to nebude stačiť a oni si to rozmyslia...čo ak na poslednú chvíľu budú chcieť novo preložené...tak radšej sa poistím a dám to preložiť...do akého jazyka prekladá tvoj manžel ?...minule som všetko nechala preložiť do franczúštiny jednej prekladateľke v Trnave...mala aj dobrú cenu....

Už pomaly pôjdem vybavovať víza len čo mi príde pozvanie...veľmi sa teším...

Csilla, úplne ma vždy odzbrojíš s tým ako ti ide všetko od ruky a čo sa týka varenia, pečenia a zavárania....klobúk dolu pred tebou...mne to vôbec tak nejde....varím len z povinnosti pre seba...a aj to sa niekedy jedným jedlom živím aj tri dni... 😝 ...

pozdravujem aj ostatné dievčatá 😀

csilla76
20. okt 2008

Jamila no ja sa vtom velmi nevyznam,ale tiez by som sa pre istotu poistila ako ty ze si to dam prelozit akoby to malo zostat na poslednu chvilku a potom by som to ako riesila?!istota je istota.a kedy cestujes ku drahemu a na aku dlhu dobu? 🙂

vies ako jamila na dedine je to ine ako v meste,ludia maju zahradky a tak tak si porobia zasoby.a tiez mam tu vyhodu ze su nase ovocie bio,bo mi ich nepostrekujeme,ako Boh da tak sa urodi 🙂 rada to robim,ale co je vela to je vela uz ledva cakam november aby bolo uz koniec tychto prac bo som vystavena,uz nemam sil.keby si videla nasu spajzu,no neviem co by si povedala ze to je pre kolko rodin tolko zasob,ale moj muzik strasne lubi sladke aj kompoty takze sa to minie.a najma ze myslime dopredu ze co ked nabud.rok nebude taka bohata uroda,tak zasoby vystacia aj na 2 roky.ved zavaraniny aj dzemiky sa nepokazia. 🙂

jamila
20. okt 2008

Csilluška...tiež to vidím tak, že sa poistím a dám to preložiť...chcela by som ísť za ním okolo 18.decembra a zostať tak do 4. januára...teraz to ešte neviem presne, lebo musím ukončiť semester a poslednú prednášku mám 14. decembra a akonáhle to ukončím odchádzam. V práci už som si tiež vybavila voľno od 18. decembra....tak už budem len dúfať, že sa nič nestane 🙂

Inak aj my máme zahrádku...takú maličkú, ale na dopestovanie toho najpotrebnejšieho úplne stačí....až na to, že je to ráj mojej maminy a tá všetko robí...no najradšej sama...a tiež nič nepostrekuje...včera mi priniesla karfiol zo zahrádky a neverila som vlastným očiam, že niečo také dokáže dopestovať...je zdravý, krásny a veľký....

Aj džemíky mamina robí a verím, že sa tiež budú hodiť... hlavne keď sem príde drahý....on je strašne mlsný... 😀

csilla76
20. okt 2008

jamila no velmi ti to zelám aby ste si to s drahym uzili ved si to zasluzite,ste od seba odluceny,este ze to celkom dobre obnasas.viem ze ste denno-denne v kontakte ale osobne stretnutie je predsa ine ako cez skype alebo mobil....no nie?ja som myslela ze pojdes na dlhsiu dobu,ale asi sa to koli skole a praci neda,ze?asi sa tesis ze aj na 3 tyzdne budete spolu 🙂 joj a kde to je tvoj drahy?neviem si spomenut prepac 😅

to mas fajn ked mamka ma taku zahradku,a porobi v nej dopestuje zeleninku,veru ze je to super pocit.narobime sa stym ale oplati sa,ked sa pekne urodi tak sa vytesujeme.ja som orechy zbierala,potom niekedy pride mamka a budeme luskat vacsie mnozstvo,dame do mrazaku v sackoch a ked potrebujem tak len vytiahnem a hotovo. 🙂 tvoj drahy je iste tak na sladkosti ako moj muzik oblizuje sa az po usi 😀 😝 😀

jamila
20. okt 2008

Csilla...si veľmi milá a ja ďakujem aj za drahého....on je teraz v Alžírsku kde majú rodinný podnik (reštauráciu) a tam aj pracuje...Išla by som za ním aj na dlhšiu dobu, ale naozaj kvôli práci a škole sa to nedá....a to vieš...korunky je treba vždy...Aj tak som vďačná aj za tých pár dní čo budeme spolu...vybavíme aj tie dokumenty a potom už len budem čakať kedy sa mu podarí prísť sem na Slovensko, lebo vôbec neviem čo bude potrebovať a či mu dajú víza. Utešujem sa tým, že ako môj manžel by mal dostať víza...ale nechcem sa nad tým teraz trápiť...aj tak mi chýba každý deň a ja jemu určite tiež. Našťastie mám toho teraz veľa a naozaj byť spolu denno denne aspoň cez PC a mobil mi zatiaľ musí stačiť 😢

a že je mlsný tak to je na 100%... 😀 ...potom ťa budem otravovať o recepty až tu bude a možno sa aj piecť naučím... 😀

Teraz už utekám do práce, musím ísť skorej, lebo kolega potrebuje voľno a ja zasa hodiny do konta....tak želám pekný deň a ďakujem za povzbudenie a spoločnosť... 😉 😀

ostatným dievčatám želám tiež pekný slnečný deň....

csilla76
20. okt 2008

jamila nemas zaco,som rada ze sme si popisali 🙂 odbehla som nakrajat kuracie prsicka,bo vcera sa nam minuli fasirky tak ku koprovej omacke a knedle reku narychlo kur.masko urobim. 🙂 aby mal muzik ked pride na obed.

ja tiez idem na 11-tu do prace,takze pomaly sa odpajam. 😉 velmi sa mi nechce,ale nejak uz vydrzim 😉

a kludne otravuj koli receptom,ak viem poradim 😀 no moja hlava derava..jasne tvoj drahy je v alzirsku,nenapadlo ma to 😉 nemas to lahke jamila ja viem,ale uvidis budu aj lepsie casy a budete spolu kazdy den.prajem ti aby ti cas ubehol do decembra rychlo a uz aby ste boli spolu 😵 😵 😵

idem aj ja off..potom pozdejsie nakuknem 😉

safiah
autor
20. okt 2008

ahojte zdravim vas dosla som len pozdravit my prave spinkame ja varim inshaallah poobede pojdeme von 😉

bubba
20. okt 2008

aaaaaahojteeeee....ako sa maju detirence v dvojickove 😀 😀 😀 nam ide predsa posledny zub dnes vnoci sme zasa trosku bojkotovali spanok,ale rano sme si to dobehli 😀 😀 do 10-00sme sa maznali a valali v maminkinej posteli 😀 aj my sme uz boli von teraz si trochu oddychneme a utekame zas 😖

safiah
autor
20. okt 2008

ahoj bubba no teda ste si dobre pospinkali my sme dnes od siedmej hore co je tiez dost dobre mashallah no doobedny spanok dopadol pre marwu zle lebo pani postarka zvonila ako blazniva tak ju po piatich minutach co zaspala zobudila a uz nezaspala
ahmed vstal teraz uz papal polievku a idem pripravit druhe on pekne pospal tri hodiny mashallah

suzi4
20. okt 2008

Čaute baby!

Csilla, už si zabudla...🙂 Moja materinská reč je maďarčina. Aj Hani rozpráva po maďarsky...

Jamila, vybrala si si pekné meno, manžel prekladá slovensky arabsky a naopak... Ak by si potrebovala, pokojne sa ozvi...

Safi, Bubba a ostatné posielame pozdrav, tu konečne svieti slniečko opäť.