Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

hanca82
8. jún 2010

takisto je to aj tu, tiez jedine pravo na volenie... ktovie kolkokrat sa dovtedy pomenia zakony kym vyrastu nase deticky 😉 ,

emna
9. jún 2010

Ahojte 🙂 no vidim ze sa tu stale riesi dvojite obcianstvo tiez v tom mam chaos...zienky ako sa mame?sto rokov som tu nebola 😉 hanca 82 ty zijes v it? a kde ak to nieje tajomstvo?ja som tiez v it 🙂 vetsina bab ma tu uz pozna tak nebudem vypisovat vsetko odznova,moj drahy je tunisan a zijeme v merane (severne taliansko)
discovery som rada ze sa tie vybavovacky skoncili a dufam ze vsetko ide uz spravnym smerom...viem si predstavit tie papierovacky ja som chcela svadbu na svk ale ked mi pani na urade povedala co vsetko potrebujem aj ma chut presla 😀 😝 no musime to nejak prezit 😉

hanca82
11. jún 2010

@emna Ja pri Rime. Moja naj kamoska co tu mam je z Merana 🙂 . MM je Egyptan. My sme sa brali tu v It a papierovacky ziadne...

slnieckokati
11. jún 2010

jeeej hanca, tak to ti zavidim, ale samozrejme len v dobrom. Ja Rim milujem a vedela by som si predstavit zit tam. vidim, ze tehulkujes, tak drzim vsetky palce, nech je vsetko tak ako ma byt a ty sa citis ok inschallah.
emnus moja, samozrejme, ze ta pozname a mna osobne velmi tesi, ze mam kamosku ako si ty. no ale co s tymi papiermi? pod nam pekne "domov" vsetko vyrozpravat... 😉

karolinkafe
11. jún 2010

@slnieckokati tak ja si teda neviem predstavit zit v taliansku 😅 😀 😀 😀 mam ich dost ked sem pridu v lete na dovolenku... akoze nie v zlom, ale nejako mi niekedy ich sposob spravania a zivota nejde do hlavy 😀 No a k tym papierovackam... my ked sa jedneho dna vezmeme 😅 tak to bude urcite tu vo francuzku, pekne len rodne listy nam treba, ten certifikat (neviem ako sa to vola, ze proste nie sme "zadani") a tot vsjo 😅 Keby sme sa mali brat na slovensku, tak musim precestovat pol sveta za papiermi.. a dat overit este pomaly aj papezovi 😀 😀

hanca82
12. jún 2010

@slnieckokati Dakujem 🙂 . Co sa tyka zitia tu, musim ta sklamat, mam podobny nazor na talianov ako karolinka 😀 . Taliansko je krasne, to hej, ale taliani... 😠. Hlavne od Rima na juh, na severe kde zije emma to je ine... ti su "vychovanejsi".
Ty zijes v Maroku? Ako sa ti zvyka? Arabcinu zvladas? Ja sa chystam kazdy den ze sa zacnem ucit, ale sama sa k tomu nejako nedokopem.

slnieckokati
15. jún 2010

ahojte zenusky, aby som neodbozovala od temy, tak len v kratkosti odpoviem. Taliansko je nadherna krajina, Rim, Benatky a ine mesta su fantasticke. No s talianmi mam problem. nechcem tu nikoho ohovarat, tak ako niektore "skusene" maju svoj nazor na arabov, ja mam svoj nazor na talianov. Ten je zalozeny na osobnej skusenosti. Mala som moznost spoznat vela talianov, takmer rok som zila v ich komunite v Nemecku a dennodenne som mala moznost sledovat ich spravanie a reakcie a to mi stacilo.
Hanca, ano zijem v Maroku. Zatial si naozaj len zvykam, lebo som tu kratko, ale mam super rodinu alhamdoulillah, takze sa tu citim vitana. Ludia si mili a priatelski. S tou arabcinou som na tom podobne ako ty... 😉 zatial sa jej intenzivne nevenujem, ale uz som co to pochytila. Tu je viac aktualnejsia francuzstina. Doma sa sice hovori po arabsky, ale kto nevie francuzsky, tak tu nema sancu najst si dobru a dobre platenu pracu.

ariane
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnieckokati
15. jún 2010

toto je presne ta reakcia, ktoru som mala na mysli. ak mam nieco proti talianom, tak sa nebudem tlacit do vsetkych tem, ktore sa ich tykaju, ako to robi jedna dotycna...

ariane
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariane
15. jún 2010

ja sa rada vratim k teme o taliansku.co a mi este nepacilo ,je aj v taliansku pritomny vo verejnom zivote klientelzmus,preto ja bysom tiez nemohla natrvalo tam byvat. a kvoli nie cistemu moru ssme zamietli ako rodina aj napad kupit tam na pobrezi videndovy dom.takze suhlasim z hanca......v tomto ....
ozaj ,mozem sa spytat pisatela ´slnieckokati,´:aku jej prispevok ma suvislost s nasou temou o taliansku ? .
nejako mi unikol vyznam 🙂
pisalo sa o tom,ci ten ktory pisatel aky ma vztah k talianku ajej obyvatelom?nie?to je tema.,ze?

ariane
15. jún 2010

a vsimla som si,ze mi chyba moj predosly prispevok o talinsej diskuzii.takze popaci sa mi ako turistovi taliansko,presla som ho od severu na juh.....ale ako niektori pisatelia tu ,aj ja mam nejake vyhrady/zo skusenosti /na taliankde spravanie/lezerny postoj k csu ptri rokovani aj v sukromi,ma moj vkus hlucne chovanie/ale to je lasne ,ako vidim aj tu v nemecku aj imym obvatelom juznych krajin.proste temperament je iny.
mozem sa spytat vas,co zijete v taliansku so svojimi manzelmi s inych juznyxh/aj ar.krajin/ ,ako to vidite vy? 🙂 je tam podobnost s temperamentom talianov podla vas? ja pisem svoju osobnu skusenostdakujem .a peknu dobru noc.

sara2008
18. jún 2010

salam zienky! k tomu dvojitemu obcianstvu,moj syn ma obidva,moje aj marocke po tatovi,talianske nemoze mat kedze ani jeden z rodicov tal. obcianstvo nema.a aby to bolo este zrozumitelnejsie,museli sme aj urcit,ktore obcianstvo bude ako prvotne,to znamena,ktore obcianstvo bude platne pre taliansk urady( kvoli povoleniu na pobyt,zdravot,karticke atd).takze sme sa dohodli na slovenskom,aby to malo chuda male jednoduchsie(skolske vylety,atd) a samozrejme mu netreba uz ziadne povolenie na pobyt.ak raz moj manzel dostane talianske obcianstvo,maly ho tusim dostane potom automaticky po nom,kedze sa narodil tu a nie v maroku

sara2008
18. jún 2010

inac hanca82 gratulujem!!!!!!!!!!!!!!

hanca82
26. jún 2010

salam sara 🙂 . dakujem. kedze sa dost odbocuje od temy, mozem sa opytat su tu vobec este nejake islamske mamicky? kedze sa nam blizi Ramadan chcela by som si s vami vymenit nazory a rady na temu Ramadan a tehotenstvo.

slnieckokati
28. jún 2010

ahoj hanca, napisala som ti internu postu. sara ako? uz si fit?

monkri
28. jún 2010

ahojte ako sa máte?

karolinkafe
29. jún 2010

ahojte babulky 😵 Ja len tak nakukam, nejako to tu viazne

@hanca82 ty si moslimka? dodrziavas ramadan? 😉 aj ja gratulujem k tehu 😉

@monkri ty sa ako mas? uz si manzel na slovensku zvykol? 😵

monkri
30. jún 2010

@karolinkafe ahoj
no mam sa dobre a manžel odišiel domou do alžírska zase som sama ale už len troška 🙂
a u teba ako čo noveho?

karolinkafe
30. jún 2010

@monkri ahoj tak je fajn, ze vam to klape 😉 uz to nejako snad vydrzis, potom uz pride nastalo?
My co tak nove... mala rastie,ma 4 zuby 😀 beha po byte jak dabel 😅 mali sme tu vyse mesiaca stryka, ale uz odisiel, tak sa nam zda dom prazdny.... ale uz nie na dlho, na buduci tyzden pridu moji rodicia tak sa uz neviem dockaaat 🙂

monkri
2. júl 2010

@karolinkafe ahoj
tak že sa nebudeš nudiť 😉 a malá rastie ako z vody 🙂
no ja som sa teraz po marodke vrátila do práce tak tých 19 dní už rýchlejšie ubehne a potom zase sme spolu 🙂

sara2008
6. júl 2010

salam dievcence,uz som fit,inac sa ani neda 😀

layla06
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zitaje
24. júl 2010

Caute zeny, mozem sem k vam tak trochu vliezt? Dufam ze tema zije. 🙂
Vy ste moslimky, alebo mate len muzov moslimov? Alebo rozne?
Teda pardon, najprv sa predstavim - ja mam chlapa tiez moslima, ale nie sme zobrati a nikdy som u nich nebola. Mame dve dcerky. Zoznamili sme sa v zahranici - v cudzine prenho aj pre mna, zijeme na Slovensku a on sa snazi byt tu s nami co najviac (chodi na 3-mesacne viza). Ale ja aj po mnohych rokoch prezivam obcas take zvlastne zistenia. Napr. vcera som zistila, ze on doma nechodi v kratasoch, lebo kratasy sa proste nenosia. Ja chapem, ze to nie je nijak zivotne dolezite, nejak by som sa asi potrebovala k tomu dostat postupne, no proste sa o tychto veciach nemam s kym porozpravat ani. 😒
Diky 🙂
z

monkri
28. júl 2010

ahojte ako nijako sem už ani nechodíte prečo asi ste na dovolenkach 😀 😀 😀

suzi4
31. júl 2010

Ahojte babenky,

posielam srdečný pozdrav z horúceho Damašku.... Ako trávite leto?

hanca82
1. aug 2010

Salam Zuzi
Ty sa mas 🙂 ? Travis v Syrii aj Ramadan?
Krasnu dovolenku prajem

kvetkabeta
3. aug 2010

Ahojte manželky moslimov, chcela by som sa Vás opýtať, teda tých čo ste sa vydávali v moslimskej krajine ako kresťanky, ako ste sa vysporiadali so skutočnosťou že podľa islamského práva vdova nemoslimka nemôže dediť po manželovi moslimovi?

adamala
3. aug 2010

Ahoj, ja som sa brala s muzom v Dubaii, a nekonvertovala som, narodil sa nam syn a neni vobec nikde uvedene nabozenstvo v synovych dokumentov, ale mozno to je aj tym,ze moj muz je american, takze maly ma americky pas a idem mu vybavovat aj slovensky, plus sme sa dohodli ze moj syn bude krsteny, aby to bolo fifty fifty, pretoze si chceme dieta vychovavat bez jedneho ci druheho nabozenstva , neni to pre nas dolezite. Vraj dieta berie nabozenstvo po otcovi vzdy ale ako som spomenula nikde to nie je uvedene a ak ma dvojiti pas, a aj rodny list , tak mas take iste prava aj ty , a zalezi kde zijes samozrejme ak si mimo moslimskej krajiny tak je to uplne inak.

adamala
3. aug 2010

kvetkabeta :D :Dja som este polospiaca , totalne som tvoj prispevok nepochopila 🙂)))) asi to bude tym nevyspatim a kojenim nocnym 🙂) som to pochopila ze ak ostanes vdova tak stracas pravo na dieta,neviem kde som to tam vycitala ...takze ta moja odpoved je trosku odveci . sorry