Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

monkri
15. mar 2011

@asma krasna fotka ešte raz moc gratulujem 🙂

@ jamila je tu super nemôžem sa vôbec šťažovať aj manžel a aj rodina su super ,len keby aj to počasie už tu umúdrilo 😀 a ty ako ?

discovery8080
15. mar 2011

ahojte
bože baby, ja už neviem ako dalej, zase bolo chvilu super....zase sme mali krasne obdobie...a opäť hadka, pritom su to hovadiny, mne vadi ze sa nam nevenuje, že cely čas presedí s počitačom, a ked mu dam aj maleho tak si ho posadi k sebe a je na počitači. Je to hrozne, este aj na ranajky si ho zoberie, jeho denny rezim je rano kavicka s pocitacom, to vola rodine, hodina prejde, potom cigaretka, potom toaleta zase hodina, potom sprcha a potom sa opyta aky je plan, on sa so mnou ani o nicom nebavi. A s malym ideme von neskoro.
neviem co mam robit, snazim sa to prehliadat, ale neda sa to, ked zistujem ze mam nemozneho manzela. Ja som pre neho vsetko spravila hned ked potreboval, vzdy rychlo reagujem, vsetko sa snazim robit. A on ma len ignoruje, co mu poviem nic si nezapameta. A najhorsie je ze sme mali hrozne hadky, a po tychto hadkach bojim sa ze mi zoberie dieta...potom sme si vzdy povedali ze toto nesmieme kvoli malemu robit....a zase sa to vrati.
Boze teraz isla za nim do kuchyne lebo zase bol nemozny....a zase na pocitaci a videl ze som tam, nic, ignoracia, tak som chytila nervy a zacala vycitat, ze nechcem zit takyto zivot a vratila som mu prsten. Uplne tie jeho oci mi ukazovali a vraveli ze ma nenavidi...a teraz sa bojim, ze ked pojdem co i len do egypta ze mi zoberie maleho.
A ked sa s nim rozvediem, nechcem aby maly stratil kontakt na otca, nechcem aby sme boli od seba.
On si musi uvedomit co robi, ale to si neuvedomi nikdy. On vidi len mna ze ja robim zle...a pritom vsetko je o nom. Bed ked by som ho ja takto ignorovala kde sme, ved to nemusime byt ani spolu. Boze najhorsie je to ako som pre neho vsetko spravila, ako som vybavila vsetky papiere pre neho. A teraz mu zostanu tie papiere?? Mu zostane trvaly pobyt??? NOrmalne rozmyslam ci si ma nezobral kvoli tomu. Ja uz ani neviem kde je sever a juh.
Si myslim ze to bude len horsie a horsie, lebo on uz mi nedava tu lasku co mi daval....a ja ju vyzadujem, ja ju potrebujem a preto som na nervy z toho. A KED je aj dobre, neviem ci sa nepretvaruje. Neviem kde je pravda.
Dnes som uplne videla ze ma nenavidi a spravi to ze mi zoberie este aj dieta...a zo mna spravi dementa, choru hysterku. Bojim sa velmi vsetkeho.
boze prave sa modli, modli sa len ked je zle...ani to sa mi nepaci.
Pre mna je to falošné.
Jaj najhorsie je to ze neviem ako mi srdce kaze, lebo raz je to perfektne a raz hrozne....a nechcem aby malinky stratil tatina, ked sa spolu blaznia je to také uzasne.
Neviem ako dalej.

eva8
16. mar 2011

@discovery8080 nič od neho neočákáváj, sústreď sá ná bábo, iné to nebude, obájá ste zvyknutí ná iní spôsob životá, tvojmu mánželovi pripádá úplne prirodzený jeho štýl á Ty sámozrejme očákáváš niečo iné... neurážájte sá, jeho "vrtochy" ber áko divádelné predstávénie, z kt. nemôžeš v tom okámihu odísť, je už len ná Tebe, či tie grátis lístky chceš dostáváť i náďálej.... netráp sá, lebo skutočne neskôr nerozoznáš čo je správne á čo nie. neurob tú istú chybu áko já, že uveríš ilúzii, že sá to niekám posunie. to musíte skutočne chcieť OBáJá... buď si zvykneš, álebo odstúp kým je čás. nie je to jednoduché po žiádnej stránke. já som čákálá áž priveľmi dlho... nevyhrážáj sá momentálne rozvodom, prsteň si z ruky dole nedáváj, nezníž sá k spôsobom, kt. sámá odsudzuješ...
snáž sá od neho nájprv citovo odpútáť.... nie je to jednoduché - ešte i pri podávání žiádosti o rozvod som plákálá, no s odstupom čásu vidím, že to bolo nevyhnutné rozhodnutie á podľá všetkého som čákálá pridlho, nájviác trpiá deti. á i pre Tvojho málého bude lepšie ák sá s tátinom stretne, keď je otec v pohode á nie pozorováť výkyvy nálád, kt. podľá mňá bude pribúdáť...

kľudne sá ozvi, či v dobrej, či v "bláznivej" náláde.
jednoducho musíme byť zodpovedné zá ákékoľvek náše rozhodnutie á v súčásnosti sme už mátky..,

.viem, že chceš áby bolo všetko perfektné, áby ste sá ľúbili á ostáli spolu návždy. no z jedného dňá ná druhý sá nedá náučiť ákceptováť rozdiely á niekedy ná to nestáčí áni celý život. ver, že všetko bude ták áko má byť. či už spolu álebo oddelene... já som sá spámätálá neskoro, ále ási všetko chce svoj čás... proste nezvládli sme náše spolužitie, život ide ďálej... v bulvári sá stále píše o nejákých rozchodoch á pritom sú to ľudiá väčšinou rovnákých kultúr á z podobného prostrediá... á nikto sá o ich city nezáujímá...chcú len senzáciu.... kde to spejeme? chcelá som trošku nádľáhčiť situáciu...

eva8
16. mar 2011

@asma bláhoželám k málej

jamila
16. mar 2011

@monkri my sa máme relatívne dobre...ja som zase chorá tak neviem čo sa to deje. 8 rokov som nebola chorá a teraz každú chvíľu niečo...pravdepodobne ma tá ľadvina nechce poslúchať a tak som zase na antibiotikách čo ma ani trošku neteší ☹

Drahá polovička ma starostlivo opatruje .. tak som teraz doma za princeznu...xixixixi...ale aby to nevyznelo tak, že len keď som chorá...on sa stará stále.

Rada počujem, že sa máš dobre...určite si ťa rodinka aj s manželom užíva plnými hrsťami, hlavne sa opatruj a dávaj na seba pozor 🙂

monkri
16. mar 2011

@jamila no to my je luto rýchlo sa uzdrav 😉 inač aj ja som teraz chora ale len chrípka tak že o par dni dúfam zase ok ale manžel a aj cela rodina beha okolo mna že nech len odpočívam 🙂 tiež som za princeznu ale ako ty aj ja stale aj ked som zdrava 🙂

suzi4
22. mar 2011

Čaute babule,

ako sa máme? Akosi ste sa vytratili...☹ Dúfam, že iba dočasne... My sa máme fajn, fučím na každú stranu 🙂 Tu v BA síce svieti slniečko, ale ešte stále vládne pani Zima, brrr!

Prosím vás, jedna študentka píše DP o etnicky a nábožensky zmiešaných manželstvách, kto by chcel participovať na dotazníku, nech sa hlási...

Prajem krásne slniečkom nabité jarné dni,
Z.

monkri
24. mar 2011

ahojte no nijako to tu zamrzlo ako sa máte ? ,tu je krasne a teplučko 🙂

asma
25. mar 2011

@monkri
@suzi4
ahoj dievčatá....
mi sa máme výborne malinká je taký anjelik, máme z nej velku radosť... už sme sa boli aj trošku poprechadzať a tak si užívame malinkú...
už je pár krásnych slnečných dní tak sa tešíme aj z počasia...
prajem všetkým pekný deň

monkri
28. mar 2011

@asma to je dobre že si to užívate nech malinká rastie ako s vody a nech ste zdraví 🙂

tu dnes je celkom pekne rano sme boli vonku a poobede som doma manžel ma poobednú 🙂 želám pekný den 🙂

seldabi
29. mar 2011

Všetke žienky srdečne pozdravujem a prajem všetko len to najlepšie. Dnes som sa rozhodla, že sa s Vami podelím o jednu nepríjemú príhodu, ktorá sa mi stala dnes v nákupnom stredisku. Na nákupy obyčajne chodieva môj manžel, nakoľko ja zas viac času trávim v zamestnaní a prácou v domácnosti. Ale dnes som sa rozhodla, že pôjdem na nákup aj ja. Už sme stali v rade pred pokladňou a ja som si spomenula, že by som potrebovala ešte droždie, tak môj manžel ma nechal v rade a išiel ho doniesť. V tom ku mne pristupila jedna pani a nahlas sa ma opýtala:" Tak čo, vy už nie ste kresťanka? Ja som jej na to s úsmevom povedala, že nie. Keď to počula, tvar sa jej znetvorila,odstúpila odo mňa a nahlas mi povedala, že som chudinka, ktorú manžel donútil prestúpiť na jeho vieru a že za to budem trpieť , že som urobila veľkú chybu a ani neviem čo ešte. Ja som ju ani nevnímala, lebo som nemohla pochopiť, kde sa v takej chudej žene zrazu berie toľko nenávisti a zloby. Ale v tom prišiel môj manžel a ona stíchla. Všetci okolo čo to počuli, čakali asi na pokračovanie. Ale ja som bola ticho, zaplatili sme a odišli. Pritom, tak rada by som jej povedala
že:"
Skôr,ako moje žitie odsúdiš, obuj si moje topánky a prejdi moju cestu,prejdi moju minulosť, pocíť moje slzy, zaži moju bolesť, moju radosť,prejdi roky,ktoré som prešla ja, potkni sa na každom kameni, na ktorom
som sa potkla ja, zakaždým vstaň a choď ďalej, tak ako som to urobila ja. Až potom môžeš moje správanie súdiť a tvrdiť, že ma poznáš!" 😉

kuwait
30. mar 2011

@seldabi A po mne dnes vykrikovali arabi v Kuwaite na ulici ze mi hlavu odrezu a vyhrazali sa nam nemoslimom , toto sa nam stava dost casto,ze sa pomaly bojime vyjst na ulicu.Co je horsie?Myslim ze tej nenavisti je na strane moslimov ovela viac ako na nasej strane,necuduj sa ze ty ako slovenka moslimka vzbudzujes uzas v Europe na ulici

eva8
30. mar 2011

a mňa otec detí v nedeľu opäť zhodil na zem a kopol i udrel stoličkou (ruky si mnou špiniť nebude) pred očami našich detí, keď sa dcére vyhrážal stoličkou, rozbil ďalšiu lampu na lustri... večer mi vysvetlil SMS prečo bol ako zmyslov zbavený, po otázke, prečo to nevysvetlil miesto bitky, odpoveď - "teraz už vieš..."

v islame muž môže najprv ženu udrieť , až potom poprípade vysvetliť prečo, aby sa poučila... dajte si pozor, aby ste nikdy nevyprovokovali svojho manžela, ak sa to spustí, už ho nezastavíte...

monkri
30. mar 2011

@seldabi nič si stoho nerob a dobre si urobila že si ju ignorovala 🙂

aliza
30. mar 2011

@eva8 je mi luto, co sa stalo. A nie ste nahodou rozvedeni? preco ste boli spolu? alebo este stale spolu zijete? nejak v tom mam zmatok... taketo zazitky su pre deti traumatizujuce, neda sa tomu nejak do buducnosti vyhnut? A inak, jedna poznamka, udriet manzelku nie je Islam, ale kultura. Vela veci, ktore Moslimovia roznych krajin a kultur vyhlasuju za Islam, nie su v Korane, su to ich tradicie, kultura, s nabozenstvom to nema nic spolocne. Samotne nabozenstvo je velmi mierumilovne a plne respektu, najma k zenam a matkam, to, co sa deje v reali, su nepisane muzske zakony.
Drz sa a ries to nejak, toto nie je dobre 😒.

eva8
31. mar 2011

álizá, ďákujem.
sme v rozvádzácom procese od novembrá 2009, odvtedy sá má prvýkrát dotkol áž túto nedeľu... v koráne je povolené udrieť mánželku... existuje ná sk právná ochráná, no pred úskokmi á zákernosťou sá obrániť nedá.
stále si myslím, že by to bol dobrý človek nebyť toho vplyvu kultúry á tiež islámu - tiež som málá pôvodné inf., že Samotne nabozenstvo je velmi mierumilovne a plne respektu, najma k zenam a matkam - to mi i mm vysvetľovál ná záčiátku nášho vzťáhu... ále ákosi mi zo všetkého vyplývá, len: poslušnosť ná zákláde stráchu á že je povolené násilie k ženám... álizá, viem, že o Isláme vieš omnoho viác áko já, čo je pre mňá hánbá..
myslím si, že tá drsnosť vyplývá i zo živ. podmienok : púšť = boj o prežitie, á to sá ákosi zvrátilo... všetko so všetkým súvisí...

keď nebudem písáť, neignorujem vás, nebudem tu teráz.
áhoj á držte sá všetky...

seldabi
31. mar 2011

@kuwait ty si tam vydatá za moslima, alebo kresťana?
@eva8 nikdy neviem pochopiť, prečo by muž mal udrieť ženu, len tak, bez dôvodu. Muž príde domov, doma uvarené, upratané, deti sa hrajú a muž zrazu začne ženu len tak z ničoho nič biť. To musí byť nejaký psychopat. A to je už choroba. To nemá nič spoločné ani s vierou ani s kultúrou. Ale u mojich susedov je to skoro na dennom poriadku. On jej niečo povie a ona okamžite reaguje krikom, výčitkami , vulgárnymi nadávkami a už sú v tom. A pritom sú obidvaja Slováci ako repy. Minulé sa jedna suseda tak rozčúlila, že zobrala nôž, zazvonila im a podala ho im so slovami:" Tu máte a konečne sa už pozabíjate, nech už môžeme kľudne spávať."Je to smutné. Ale keď muž miluje ženu, tak si ju chráni a žena, keď miluje muža, tak nedáva prednosť priateľkám a zbytočne ho neprovokuje. Ale mnoho žien si pokazia svoje vzťahy len a len svojim jazykom. Náš jazyk je niekedy aj naším nepriateľom. Môj muž vie hovoriť, že jazyk nemá kosti, aby sa polámal, keď hovorí hlúposti. 😀
Aj mne sa mnoho veci nepáči, ale nikdy ich neriešim hneď. Vždy to riešim až na druhý deň. A predstav si , že na druhý deň, ten veľký problém už ani nie je taký veľký, a dokonca zistím, že to ani nebol problém.
😀 lebo :" Lépe kapitulovať včas, nežli padnou slová ktere nelze vzít spět:"

@asma ako sa drží malá princeznička ? 🙂
@suzi4 @monkri pozdravujem 😉

asma
1. apr 2011

@seldabi ahoooj princeznička sa drží výborne.. stale je ako anjelik.. manžel začal už chodiť do roboty ale kedze je taka dobrucka nemam ziadne starosti zatial stiham aj navarit, upratat a vsetko poriadiť... 😀 😀 😀 😀 😀
Ako sa darí tebe?

A kde ste všetky žienky zmizli??
Prajem krásny deň aj ked u nas to vizera na dažď 😖

monkri
1. apr 2011

ahojte tak dnes tu bol krásni den aj sme to využili boli sme vonku bolo super teraz som ko 😀

@asma to je super že máš doma taku dobru princeznú 🙂

seldabi
2. apr 2011

@eva8 prečítala som si tvoj príspevok ešte raz a ešte raz a zrazu som si uvedomila, že asi je to pravda, že sýty hladnému neverí. Tak je to aj so mnou. Keď som sa tak zamyslela a prešla celou svojou rodinou, v ktorej sú ateisti, kresťania, pravoslávni , greckokatolíci, evanjelici, luteráni, moslimovia. Rodina, v ktorej sú mladé vdovy, slobodné matky, rozvedené... Ale pri tom bez ohľadu na to, kto čo vyznáva sa navzájom stretávame, tešíme sa , navzájom sa tolerujem a rešpektujeme. Jeden druhého neprovokujeme a pri našich stretnutiach prevláda taká ľahkosť a radosť.Keď má niekto problém riešime ho spoločne a pritom sa robíme, že o tom probléme vôbec nevieme. Je to asi preto, že my nemáme radi konflikty a hádky. Ja taktiež bojím sa bitky, nemám rada hádky a taktiež snažím sa nikdy nezvyšovať hlas. Aj keď mám problém a ver mi, že ich mám, ale obraciam sa k Bohu a jemu sa so slzami spovedám a prosím ho len aby mi zachoval jasnú myseľ, aby moje rozhodnutia boli správne, a aby ma viedol tou správnou cestou. My máme takú malú cukráreň. Ja tam pracujem od rána skoro do večera. Som zahalená, nosím šatku. Ľudia si na mňa zvykli a zistila som, že sa radi so mnou rozprávajú. Lebo niektorí k nám neprichádzajú len na nákup,ale aj aby posedeli a prozprávali sa. Stane sa aj taký prípad, o akom som písala, ale možno tá pani mi nechcela ubližiť, možno len bola nešťastná. A preto možno ja neviem pochopiť, ako môže niekto bezdôvodne niekomu ubližovať. Vždy je za tým niečo. Práve včera mi rozprávala jedna mladá pani, že sa rozviedla so svojim manželom. Bol z Iránu. Nikdy ju nebil, ale nikdy jej nič nedovolil, aby kúpila deťom oblečenie, alebo nejaké hračky. Kupovali sa vždy iba nutné veci.
Ale , ako povedala, on pochádzal z veľmi chudobnej rodiny. A strašne chcel mať peniaze, aby mohol pomôcť svojej rodine v Iráne, aj na úkor terajšej rodinky. Tá mladá žena psychicky trpela až sa rozviedla. Prvé , čo bolo vybrala peniaze z účtu a nakúpila deťom hračky. a dcére oblečenie. Ja som ani zaspať nemohla, lebo stále som myslela na ňu a na jej zúfalstvo. Rodina jej nebola ochotná pomôcť a tak so svojím trápením ostala sama. Ja mám Boha, na ktoré sa obraciam a mám rodinu, ktorá ma podrží, robím a rozhodujem o peniazoch sama a mám manžela, ktorí ma vždy pochopí a pohladí. Takže si myslím, že všetko sa dá riešiť tak, ako to riešim ja, ale určite, že to čo platí u mňa sa neosvedčí u Teba. Ale už čokoľvek sa rozhodneš robiť, obrať sa s prosbou na Boha a on ti postaví toho správneho človeka do cesty, ktorý ti pomôže, keď nie materiálne, tak slovom, alebo úsmevom. 🙂
@monkri veľmi pekné fotky. Na FB si mala aj fotku , kde si zahalená. Veľmi si sa mi páčila 😉 Prajem všetkým pekný deň a príjemný víken
@asma a veľa slniečka, aby mala princeznička mohla ísť na prechádzku so svojou maminou, lebo u nás prší a je zamračené 😉

monkri
2. apr 2011

@seldabi dakujem 🙂 ale aj vaše zákusky a aj cukraren je super 🙂

wardiinka
5. apr 2011

@seldabi ahooj 🙂 tvoj posledný príspevok , ktorý si napísala sa mi veľmi páčil a veľmi dobre je napísaný 🙂 .
A ozaj vy máte cukráreň tu na SK ???

seldabi
5. apr 2011

@wardiinka máme, ozaj máme 🙂 😉

seldabi
5. apr 2011

@wardiinka a robíme okrem iného aj dobrú horúcu čokoládu

wardiinka
6. apr 2011

@seldabi MŇAM !!! 😝 Hneď som dostala chuť na čokoládu 🙂 ,, a v ktorom meste ?? 🙂

seldabi
6. apr 2011

@wardiinka 3 x hádaj 😀 😀 😀 . Ale trošku ti našepkám: najvýchodnejšie mestečko na Slovensku 😉 😉

wardiinka
6. apr 2011

@seldabi nieee 😒 a ja že to bude okolie BA, som tajne dúfala že blízko mňa že by som niekedy dobehla 😅

seldabi
6. apr 2011

@wardiinka behať nemusíš, Stačí keď večer nastúpiš do vlaku a ráno si tu. Ešte sa aj dobre vyspíš. 😀 😉

monkri
6. apr 2011

@seldabi škoda že to je tak ďaleko hned by som prišla aj ja 😉

seldabi
7. apr 2011

@monkri o rok si môžeme u nás urobiť také stretko. Určite si ešte v našich končinách nebola. Dovtedy už dúfam, že dokončia aj pešiu zónu 😀 , lebo teraz sa cez mesto nedá ani prejsť. 😀