Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sara2008
1. nov 2009

alhanbdulillah maly ma uz "len "nadchu,ale z toho najhorsieho sme vonku...kazdy den spravi coraz viac krocikov,potvorka mala...co sa tyka toho rasizmu,bohuzial je to tak,na sk ludia nie su zvyknuti vidavat nieco "exoticke",ved donedavna boli tabu aj vozickari..aj tu su ludia rasisti a zavistlivi,ako vsade,ale tym,ze je tuna vela pristahovalcov,su aspon zvyknuti nas "exotov" vidavat a zit s nami,vela ludi je aj zvedavych,tak sa pytaju,nehodia ta hned do jedneho vreca..ale tiez sa vela ludi pozastavi nad tym aky svetly je moj syn,akosi im to nejde do hlavy 🙄 😀
emma prijemnu dovolenku,inac ma napadlo,ze preco by sme sa nemohli stretnut aj na pol ceste,bud v bz alebo v roverete,ja sa tam vlakom dostanem hned,a aj ty sa nemusis viazat na draheho,ved vlak chodi aj z merana d bz,nie?

emna
4. nov 2009

ahojtee! krasny pozdrav zo slovenska uz som tuu 🙂 😎 sara dakujem 🙂 no jasne mozme sa aj v bz stretnut alebo aj roverette ja mam auto takze to nebude problem vraciam sa spät v polovici dec.tak sa mozme potom dohodnut tvoje cislo mam tak sa ozvem slubujem 🙂 zienky ako sa mate?co nove? ja konecne len relaxujem a uzivam si nic nerobenie 🙂 zienky viete mi poradit kde sa da na svk kupit halal mäso v okoli ba?alebo su uz aj v urcitych supermarketoch?to asi nie ze?lebo ked pride drahy tak aby mi neumrel od hladu 🙂

omfahad
4. nov 2009

Salam alaikom zienky.......Emna vitame ta doma 😉
Halal maso, kurcata sa daju kupit v kauflande a videla som ich aj v Bille, tak enshAllah tam nakupis.......
Zatial ti prajem krasnu dovolenku, uzivaj si rodinnu pohodu..... 😎

emna
6. nov 2009

omfahad dakujem za privitanie aj za radu kde kupit halal maso 🙂 uz som bola z toho zufala to som nevedela ze aj na svk a dokonca v supermarketoch ho dostat to je super uz som si myslela ze bude mat tyzden len zeleninu a ryby 😀 lebo napr syry on nemusi raz som robila vyprazany syr mnam mnam jemu to nechutilo ☹ ale zas viac mi zostalo ha-ha..a bryndzove halusky?tak to by som ho tiez neprinutila..on nieje moc na slov.kuchynu
zienky uz o tyzden letim do tunisu sa veeelmi tesim 🙂

omfahad
7. nov 2009

Emna, ja mam to iste doma, manzel nemusi mat slov.kuchynu, tak som sa naucila varit arabske jedla, od svokry som si zobrala par receptov......ale netvrdim ze naše jedla vobec nevarim, ja si pochutim aj na haluskach, omackach.......tak sa to snazim striedat..... 😉
A prajem ti stastnu cestu do Tunisu 😉 ...urcite sa veeeeeelmi tesis..........
Ostatnym zienkam prajem krasny vikend......

slnieckokati
7. nov 2009

salam dievcata,
no mojmu manzelikovi slovenska kuchyna chuti. vyprazany syr, karfiol, bryndzove halusky-samozrejme bez slaninky a najviac zemiakove placky... 🙂 🙂 🙂
pa. katka

karolinkafe
9. nov 2009

Baby tak ti nasi muzi maju asi fakt vela spolocneho 😝 😀 Ani ten moj nie je nejako zblazneny do slovenskej kuchyne, teda tej takej typickej, lebo su aj jedla ktore zboznuje. Ale vlastne vela z toho ani nemozu, kedze vo vela jedlach je slaninka, klobasky, udene masko... a niektore sa jednoducho nedaju nahradit. Jemu napr vobec nechuti kysla kapusta a ziadne jedlo z nej 😅 a vlastne ani nic co je kysle napr. uhorky, calamada... oni na to vobec nie su zvyknuti, ale zas halusky mu chutia, aj zemiakove placky, do tych je blazon najma s maskovou plnkou 😀 no a potom gulas, zemiakovy salat, francuzke zemiaky (aj ked to asi nebude slovenske jedlo nie? 😝 ), plnena paprika... robim aj omacky a polievky... povacsine vsetko spapa 😅
Omfahad u nas je to tiez tak, ze ja som sa skor naucila robit marocke jedla a dokonca ked k nam chodia kamarati marocania obcas na veceru, tak ma chvalia a vacsinou su z toho prekvapeni, ze slovenka vari ich jedla 😀 , ale tiez to miesam a este aj s francuzkymi jedlami 😀

omfahad
10. nov 2009

Karol....ved co my zeny nespravime z lasky k tym nasim muzom vsak? 😉 😉 😉
No a uz ked nas muzi pochvalia za jedlo, ktore im predtym robievali "mamičky", tak myslim Karol, ze mozes byt so sebou spokojna 😎 😀

omfahad
14. nov 2009

Salam žienky, ako sa mame?...
Enshallah v priebehu 2tyzdnoch odchadzam za rodinkou do Kuvajtu uz natrvalo, EnshAlllah sviatok Eid uz by sme mali traviť spolu s mojimi "chlapmi"... 😉
Prajem krasny zbytok vikendu..... 😎

boldy
16. nov 2009

salam,

u nas slovenska kuchyna tiez neleti, len placky (odkukane od omfahad 😝) a gulas... ja sa skor ucim egyptske aj vcera som robila nieco, co sa podoba na plnenu kapustu, len sa tam pridava kopor a bez masa a je to mensie, vola sa to mashi...
omfahad: budes chybat, ale ides za rodinkou, tak bude ok 😉

omfahad
16. nov 2009

salam a...........baby, vo stvrtok letime enshAllah......... 😉
Strašne sa tesim na moju rodinku........ 😅 😅 😅
Boldynka moja, aj ty budes chybat, ale v lete sa vidime enshAllah.....
Tu plnenu kapustu robia aj v Kuvajte, robi sa aj z hroznovych listov, aj z kapustovych a plnia to ryzou, mata, korenie ako skorica, kamun..tiez citron..a tie hroznove listy sa volaju "vorak enep" a kapustove "melfuf" 😝 😝 😝 .......mne to veeeeelmi chuti....
Boldy, v lete zase "meninme" recepty 😀

simmea
21. nov 2009

Salam alaykum dievcata,
tak sa pridam aj ja....moj tiez nema rad slovensku kuchynu, ja som sice toho moc neskusala varit lebo nie vzdy sa da vsetko kupit co je potrebne...alebo je to skor zbytocne kupovat!
Skusala som segedinsky gulas mnam mnam ale jako 0 bodov...kysla kapusta mu smrdi, kysele uhorky mu tiez nechutia ☹ mnam
Ale za to ma moc rad sosovicovu omacku (tu mliekovu) a este aj cestoviny s kuracim masom a bielou omackou 😅 ...tusim sa to vola perkelt 😅
Tiez som sa naucila varit zopar alzirskych jedal....je to velmi jednoduche.
Ak sa raz vyberieme na SK, inshaAllah tento rok, tak tam skusime bryndzu a ine veci...isto bude nos ohrnat 😅
Tie zemiakove placky plnene masom tiez chutili.

Takze v Kauflande a v Bille sa da kupit halal? Normalne....ale asi len mrazene kurence ze...aj ste to niektora overovali ci je to fakt halal? Ci staci ze je to tam napisane a vyse nas to nemusi zaujimat?
ma'asalama

emna
22. nov 2009

ozaj ako spominas to halal maso taksom ho pozerala v bille ale nebolo tam pisane ze je halal len ze je vyrobene na slovensku tak som sa v tom nejak nevyznala a ked som sa pytala predavaca tak ani nevedel ze to ten halal je 😅
saaaaraaa a ty si sa kde stratila????
zienky ako sa mame??omfahad ty si uz asi v kuwajte dufam ze cesta prebehla bez problemou a ze si uz s rodinkou pokope insallah

hesmaali
23. nov 2009

Simmea:Ak je to tam napisane vid mrazene kurence Hypernova,Billa (bielo-modry obal)tak staci si to tam precitat 🙂 a kto si naozaj na tom zaklada a ma na to,tak si zbehne do Viedne a kto naozaj veri,len tomu svojmu donesie si zo sebou a kto ma chut,tak si sam zabije na SR vsak aj tak sa blizi Eid al-Adha( Eid kbir)malo by to byt 28.11..... 🙂

hesmaali
23. nov 2009

Emna tak to urcite neboli tie kurence,lebo tie nie su vyrobene na SR...v Hypernove ich povacsine vzdy maju ako som spominala bielo-modry obal take malicke su tie kurence a je to tam zrozumitelne napisane v niekolkych jazykoch 🙂

leishmania
23. nov 2009

znacka je Doux

slnieckokati
24. nov 2009

Ahojte islamky, kde ste sa vsetky podeli? ja som doma na PN, tak mam teraz taaaku kopu volneho casu, ze som si docitala vsetky prispevky, ktore som nestihala citat tu aj na MS 🙂 🙂 🙂
prajem vsetkym pekny dnik

slnieckokati
24. nov 2009

omfahad, je uz v Kuwajte, ale este sa nam neozvala... 😒 sa vytesuje, ze rodinka ja pokope. Inak pozeram, simmea uz si mala vcera termin porodu?

omfahad
24. nov 2009

Salam zienky, tak sa vam ozyvam, som tu len na skok, lebo fakt nemam cas..............cesta bola v pohode alhamdllah a som stastna, ze sme uz konecne vsetci spolu ............prajem krasny den

monkri
26. nov 2009

ahojte dlho som tu nebola ako sa máte ? 🙂

shaden
27. nov 2009

Eid mubarak !
Kol aam wa intom bcher! snad je to zrozumitelne 🙂

layla06
27. nov 2009

happy Eid zienky... zeby som tu nasla novu kaaamosku? ak ma niekto zaujem ozvite sa...byvam v 22 bz

sara2008
28. nov 2009

assalamalaikum dievcence! Eid mobarak! aj ked len dodatocne!!! emma ako bolo v tunise?a domka?my sme tiez boli teraz ale len na par dni,ale bolo fajn,starki sa zasa trosku vytesili z vnucika...ani nestihali za nim behat! 😀 a ja tiez mam sa co obracat,ako nehrozi zapnut si pc ked je hore..layla a to si akoze v bz-bolzane? ako ste oslavili sviatok?omfahad urcite sa vyesujes z rodinky...inac ako tiekurence aj ja som nasla halal v bille,bolo to tam aj napisane,tusim,ale teraz som ich nevidela,ani v bille ani v kauflande....a simmea je nejaka novinka?

suzi4
29. nov 2009

Salam žienky,

tiež dodatočne - ale o to srdečnejšie EID MUBARAK! Krásne prežitie sviatočných dní... a v podstate po celý rok..🙂

Ako sa máte?

Jani, vitaj v Kuvajte... Už sa neuvidíme cestou do HE ☹

Slniečkokati, už si zdravá? Gratulujem k tehulkovaniu!

Sara, ako v IT?

Ostatné stratené pozdravujem, čafte!

sara2008
4. dec 2009

salam dievcence!!!!u nas prsi a na kopcoch vidiet sniezik,chystame sa zdobit stromcek,taky zimny,aby sa ratalo a nebolo to take sedive uz kd je vonku take pocasie...a vy ako?zdobite niektora ozdobami?ja sa chystam zdobit aj okna tento rok,snehuliac a tucniaci a pod.,je to mile a nema to ziadny nabozensky symbol,taka prava zima mi tu chyba,minuly rok sice nasnezilo aj sa zopar dni udrzalo ale nie je to take ako si to pamatam,ked som bola mala ja,to ma nasi dokazali priviezt na sankach az k panelaku,tolko snehu bolo ☹ ....maly beha ostosest hanbdulillah,aj zubky rastu(hryzie poriadne,hlavne ked kojim,jau..)

slnieckokati
5. dec 2009

Ahojte dievcata, no eid tento rok boli hrozne. Mozno ste si na MS precitali, babatko som potratila. Suzi, si zlata, ze si si to vsimla.... 🙂
No mi uz pomaly tiez vysdobujeme. Sestra spravila naaadherny adventny svietnik. Uplne prirodny, bola v lese, nasla tam zamrznute lesne bobule, sipky. susky. Pridala platky ususeneho pomaranca, skoricu. No fakt sa jej podaril.
Emna, tu na SR po snehu ani chyru ani slychu.... ☹ ☹

suzi4
5. dec 2009

Ahojte baby!

Slniečkokati, to je mi veľmi ľúto... Bude to dobré...budeme tehulkovať spolu...aj ja chcem...

Príjemnú sobotu.

slnieckokati
5. dec 2009

suzi, tak to sa naozaj tesim. no my teraz musime par mesiacov pockat. Dufam, ze ubehnu ako voda... 🙂 🙂

sara2008
6. dec 2009

slnieckokati to mi je luto,velm,verim,ze sa ti to teda vam podari,len musis mat v sebe vieru,ten malinky drobcek je teraz anjelik,viem,ze je to tazke,lebo to boli,ale snad ti to doda troska utechy...inac ja by som tiez brala dalsie miminko/a,tak mozno budeme tehulkovat v trojici 😉

slnieckokati
7. dec 2009

ahote islamky, no ja sa snazim na to velmi nemysliet. je to tazke, ale uz to nezmenim...
sara, to by bolo super, ja by som tehulkovala v Maroku, ty v Taliansku a Suzi na Slovensku... 🙂 🙂