Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

karolinkafe
16. aug 2009

Ahojte babenky 🙂 Konecne ze ? Som rada ze ste ma tu spominali. Ja som akosi nemala cas, kedze sme tu cely jul, vlastne do zaciatku augusta mali babku s dedkom (mojich rodicov). Teraz je nam smutno 😒 lebo ani nevieme kedy malu zase uvidia. Teraz ju ale musim odnaucit od vecneho nosenia na rukach na co si samozrejme privykla. Ani nestihla zamrncat a uz ju babka alebo dedko brali. Ale tak ja som ich s radostou nechala ved nech si ju uziju ked ju vidia tak malo. Niektore dni je to trosku tazke ale myslim si ze to bude aj tym zeje tu velmi horuco a obcas, ako kazdy 😉 jednoducho nema svoj den, tak placka. Ale vie sa pekne zapozerat na hracky. A ako sa s nimi rozprava 😀 Krasne sa na nas usmieva, kazdym dnom vidime pokroky, je to nase stasticko. V noci spinka krasne, napapa saaz niekedy okolo 7 rano a spi do tej desiatej, pol jedenastej.....a ja s nou 😀
Citala som vasu diskusiu o jedlach, tak ja varim rada a marocke jedla varim casto, aj ked tak vela ich zasa nepoznam. Ale tie brik robim tiez, aj kuskus 😉 A baklava mnaaaam, tu nam doniesla muzova sestra z nemecka, jej muz je kurd a oni to jedia na kila (skoro polovicu co nam doniesli zjedol on 😝 ) tak som sa ako tehu nevedela dojest, ale tak to bola prava baklava, s pistaciami, ten recept co som tu citala sa mi videl poslovenceny 😀
Vsetky vas zdraviiiiim 🙂

frisbee
16. aug 2009

karolinka...práve ten recept s pistáciami som chcela 😀 😀 😀 😀

sara2008
16. aug 2009

salam dievcence!...tak este odpoviem omfahad,tu burku som myslela na sk,konkretne v rbk,bola som totizto na mensej navsteve pri rodicoch,inac byvam v taliansku.....emma som tu od minulej stredy,ale ten teplotny rozdiel da zabrat.ked som odlietala prsalo a bolo chladno a ked som o dve hodky priletela do bologne skoro ma porazilo,my este aj o osmej vecer mame v byte 30 stupnove horucavy,ale nejako to uz zvladneme ze?...ak sa smiem opytat co to ta baklava presne je?sladkost? 😝 ..my sa uz chystame pripravovat tradicne marocke ramadamske pochutky,karolinka ty ich asi budes poznat,to tzv slilo a take tie vyprazane medove posypane sezamom,a ja sa chystam robit aj nas klasika grilaz,ten dlho vydrzi..

shaden
17. aug 2009

ahojte
poradte mi odkial by som mohla stiahnut slovensky, alebo cesky preklad koranu
dakujem 🙂

monkri
19. aug 2009

ahojte kde ste už sem nik ani nechodí ??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pensadorcallisto
19. aug 2009

Assalamu alejkum...
tak, je to tu... V piatok zacina ramazan a ja som si po dlhom case otvorila aj tuto temu, aj ked na konika velmi nechodim.
Karilnkafe, pozeram, ze mala ma uz 2 mesiace. Cas rychlo leti. Nas maly uz bude mat 8 mesiacov.
😀

bubba
20. aug 2009

caute zienky idem vam zazelat pozehnany ramadan 🙂 tusim od zajtra ak sa nemylim.... 😵

sara2008
20. aug 2009

Assalam alaikum dievcata,vsetkym vam zelam prijemne prezitie tohtorocneho ramadamu,insallah v pokoji a mieri,Mabrouk!

jamila
20. aug 2009

Ahojte dievčence 🙂

aj ja si dovolím popriať príjemné prežitie ramadanu 🙂

Mám aj skvelú novinu .... manžel dostal povolenie na trvalý pobyt 😅
Po ramadáne začne baliť a pricestuje na Slovensko...už sa na to obaja
veľmi tešíme 🙂

Tak sa majte zatiaľ pekne

monkri
20. aug 2009

Ahoj Jamila gratulujem a teším sa stebou tak už teraz počítaš dni 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2008
20. aug 2009

jamila to je super novinka,inchallah vsetko je tak ako ma byt,tesim sa s tebou 😉

karolinkafe
20. aug 2009

Ahojte 🙂

Tu sa Ramadan zacina az v sobotu. Pave najviac vytazujuci pracovny den mojho draheho 😒 to bude teda riadna skuska, robi do piatej a su tu horucavy okolo 38•C.

Pensa uz 8 mesiacov??? Boze ten cas letiiiii. Ja som si akurat dnes vecer pozerala video z narodenia Lilie, az som plakala. A ako vyrastla, fakt si musim vychutnavat kazdu sekundu, lebo to vsetko tak rychlo bezi 😅

Jamila gratulujeeeeeeem. Ani nevies ako sa s vami tesim. Po tolkych vybavovackach KONECNE. Uz len vydrzar ten mesiac a ste spolu 😵 A potom sa uz aj ty zagulatis 😝 😀

Sara ja praveze marocke kolace robit neviem, lebo tu mame okolo seba dost znamych a to su velke rodiny, tak nam stale daju dost kolacov roznych druhov. Mam ich velmi rada, aj ked su tak straaasne sladke 😅

omfahad
21. aug 2009

Salam a. od zajtra nam začina Ramadan, všetkym vam prajem "Ramadan Mubarak, Ramadan Kareem" nech tento mesiac bude všetkym požehnany a všetky modlidby a prosby vyslišane........ 🙂

omfahad
21. aug 2009

Ja budem cez Ramadan sama ☹ ...moji chlapi už odišli do Kuwajtu.....dufam že sa mi podari aspon raz navštiviť cez tento mesiac dievčata v KE enshallah.......

Jamila, tešim sa s tebou že vam to vyšlo alhamdl..... 😉
Karol....presne tak, ten čas strašne rychlo leti....nedavno moj Fahad bol malilinke babatko, enshallah tento rok už je z neho prvačik 😅 .....

bubba
21. aug 2009

jamilaaaaaaaaaaaa!skvele spravy konecne!!! som sa normalne ze potesila 🙂 🙂

karolinkafe
21. aug 2009

Omfahad ty si ostala sama s malickou? Tak si uzivajte damsku jazdu 😀 A tiez zelam Ramadan Kareem, uz som dnes s Lilkou bola nakupit vsetko potrebne, datle, figy, suroviny na ramadanovu polievku Hariru, mimochodom, baby co mate manzelov z Maroka, varite ju?

omfahad
21. aug 2009

Karol....aj si uživame 😉 ..len ma mrzi ze som cez Ramadan sama a este som v uplne v malom mestecku..na SK....takže akosi necitim ze je ramadan........ 😒 ....a aka je ta Harakiri polievka? 😀 nahod recept.....ak mas cas... 😎

sara2008
21. aug 2009

Karolinka tie ich kolace su naozaj presladene,aj caj,ale zvykam si a oni na mna,ze do kavy si davam "len" jednu alebo ziadnu lyzicku kavy,a ked sa niekedy prerieknem a poviem,ze to je strasne sladke tak sa len smeju..Hariru robievame,aj mimo ramadamu,ta je fajna,co nemusim je biela polievka,grisova,to mam radsej grisku.....aj ja sa niekedy pozeram na mojho maleho ked spinka,az ti to nepride,ze bol taky malinky,alhanbdulillah za chvilku uz bude chodit inchallah,kazda sekunda je mi vzacna,kazdy den sa nauci nieco nove,je to pekne a rychle..aha,akurat ma volaju vypit si cajik,taky fajny sladky 😀

frisbee
21. aug 2009

dievčatá,iba nakuknem,príjemné prežitie ramadánu 🙂

ivka19
22. aug 2009

babulky,vsetkym prajem krasne prezitie ramadanu,vela sil, hlavne v prvych dnoch postu a nech su vase modlidby vyslisane 🙂

jamila,tak to je naozaj skvela sprava,no vidis,predsa si sa dockala,tak nech ste uz spolu 😵 😵

karo,u nas ani teplo nemusi byt a bude to urcite dost narocne v prvych dnoch,ked to tak pocitam,tak je to cez 16 hodin.

zdravim aj ostatne babulky

jamila
22. aug 2009

Ahojte 🙂

len si predstavte ako sa vytešujem z takejto správy ja 😀 ...vlastne som v kútiku duše
neprestala dúfať, že to musí takto dopadnúť.... Suzi...mala si pravdu 🙂
Teraz mám celkom pekné obdobie...a ďakujem za povzbudenie od Vás všetkých
veľmi si to vážim.
Želám pekný a pohodový víkend 😉

emna
22. aug 2009

Ahojteee!aj ja sa pripajam k prijemnemu prezitiu ramadanu!jamila to je super ze to vyslo urcite to bolo narocne to cakanie a vsetky tie papierovacky okolo toho tak ti prajem nech ten mesiac ubehne aby ste mohli byt cim skor spolu 🙂
prajem krasny dnik vsetkym 🙂

zizuza
22. aug 2009

ahojte. tak sa tiez pridavam. ramadam som este nikdy nedrzala. toto je moj prvy rok. patrilo by sa ked uz sme svoji 😀 a mozem sa opytat, vy ste tu vsetky konvertovali na islam? alebo su tu aj dake vydate za moslima a su krestanky?

karolinkafe
22. aug 2009

Ahojte,

Ivka jasne ze je to narocne pre vsetkych v prvych dnoch, aj ked.... Vcera tu bolo 44•C a papa sa az o 20.15 😕 Ja neviem ako by som to vydrzala, najma bez vody....

Omfahad, polievka je to taka husta s maskom, cicerom, ktorom ste sa tu nedavno bavili, sosovicou, cestovinami.. Ak chces recept napisem do IP 😉

Sara tie kolace slilo to su tie co vyzeraju ako vlasy? 😀 Ako sa to robi? Ja marocke kolace piect neviem vobec, uz som vravela preco 😅 Inak ja tu bielu polievku zboznujem, robim ju najma v zime, na zahriatie, hariru tiez 😉

Zizuza, tak vy ste sa uz vzali? A konvertovala si? Ja som z tych, ktore nekonvertovali,my sme sa este nezosobasili, zatial sme len zasnubeni 🙂 Ale aj tak, je to moj muz a ja jeho zena, aj bez papiera 😵

habiba
22. aug 2009

Dobry vecer damy,
nebola som tu pol roka,mozno si ma niekto este pamata.Vsetkym Vam chcem zazelat Ramadan Kareem.Vratila som sa na Slovensko a verila,ze tohtorocny Ramadan oslavim aj s manzelom.Lebo to bude moj prvy Ramadan.No bohuzial.Rozvadzame sa.Takze ho oslavujem len ja a moj 11mesacny syncek.

shaden
22. aug 2009

Ramadan Kareem 🙂

zizuza
22. aug 2009

karolinkafe
hej, konecne sme sa vzali po tej celej telenovele. 😀 tak snad uz bude dobre. bolo by na case 😀 nie ja som nekonvertovala a ani to nijak neplanujem a drahy je s tym vyrovnany. aspon dufam 😖 som sa rozhodla skusit dodrzat ramadan ked on uz oslavuje somnou Vianoce. a okrem toho mi treba zhodit par kg 😀 juj teraz akurad cakam kedy sa mi manzilek vrati z prace a sa spolu napapame lebo som velmi hladna ☹

zizuza
22. aug 2009

habiba
juj tak to mi je moc luto ☹

karolinkafe
22. aug 2009

Zizuza no telenovela to teda bola 😀 Ale hlavne ze je vsetko v poriadku a ste spolu stastni 😵 Brali ste sa na uradeci ako? Podla mna nemoze ziadnu zenu presvedcit manzel aby konvertovala. To musi kazda z vlastneho presvedcenia. Ja som minuly rok vydrzala asi 4 dni a neviem ci sa to patri 😀 , ale cez Ramadan som aj otehotnela 😅 az teraz som si to uvedomila 😉

Habiba, pamatam si ta trosku. Je mi velmi luto, ze sa rozvadzate 😒 . Ak sa mozem opytat kde si bola? Ze pises, ze si sa vratila na SK na Ramadan.

karolinkafe
22. aug 2009

Zizuza este som chcela.... nechcem ti kazit iluzie, ale neviem ci cez ramadan schudnes, podla toho co viem, velka vacsina ludi praveze priberie, kedze sa najes vecer a potom ides spat, cize nespalis ziadnu energiu s prijatej stravy 😉 A este som chcela podpichnut 😀 oslavovat Vianoce je teda ovela lahsie ako Ramadan 😅