Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

simmea
5. okt 2009

omfahad ja sa ziadnou knihou neriadim, nie som s nimi kamaradka 😀 ...ja len tuto na konikovi som sa docitala vselijake info 😉 ...kojit chcem aj ja inshaAllah a dllllllho ako sa len bude dat inshaAllah...samozrejme ze je to pre miminko to NAJnaj 😲
O tom ze zeny naschval odstavuju viem uz asi od puberty, myslim jako pocula som ze si davaju na bradavky horcicu aby to miminu nechutilo 😠
Chichi ale su to sikulky tie deticky, neoklames ich...ved ani nie je ako, prsnik a flaska je poriadny rozdiel 😅 😅

suzi mashaAllah 3,5 roka, to musis mat doma riadne chlapisko 😀 ...aspon nechorlavie inshaAllah

bubba
8. okt 2009

suziiiiiiiiiiii 3,5 roka??? dobrééééééé 😎

monkri
16. okt 2009

ahojte je tu niekto ? 😎

omfahad
17. okt 2009

Salam a. žienky kde ste všetky na FB? 🙂 ...........

monkri
17. okt 2009

asi každý je inde 🙂

karolinkafe
18. okt 2009

Babyyyyyy tu soooooom 😀 😀 😀
Fakt sa ospravedlnujem, ze som vas tak dlho zanedbavala, ale fakt som nemala net (vlastne som sa k nemu par krat na chvilku dostala, ale nemala som cas vsetko si to tu docitat). Az teraz som sa konecne pripojila a docitala tych nejakych 14 zmeskanych stran 😀 ved aj vidiet, prave som docitala a vsimla si kolkoje hodin 😅
Mame sa fajn, Lilia je super babo, usmievava, ziva, uz len sediet by chcela 😉 Teraz sme uz skoro 2 tyzdne na SK a ostavame do polky novembra, tak aspon si ju stari rodicia uziju, aj ked prave teraz maju veeelmi vela prace 😖 Mna najviac trapi to, ze tu ich vnucku tak malo uvidia 😔 nejako sa s tym neviem zmierit. Baby co zijete v zahranici, ako ste sa s tym vysporiadali?
Simmea vidim ze sa bavite o tom co papat a co nie. Ja kojim a poviem ti, ze papam uuuuplne vsetko. Samozrejme, ze si nedam plny tanier fazulovej polievky a za tym nejaku kapustu, ale jem fakt vsetko. Aj cokoladu, citrusy, ovocie..... Moja mala nikdy nemala koliky. Podla mna ak nejake babo ma mat koliky tak ich bude mat aj keby neviem co bolo. To po troch mesiacoch vacsinou prestane, ked sa tie male crievka vyvinu 😉 Prave tu z fora poznam kopu dievcat, co zili len na suchom chlebe a cistej vode a ich babatka aj tak mali koliky 😒 takze nebude to asi len tym mamkinym stravovanim. Jednoducho kazde babo ma iny metabolizmus a niektore sa s tym na zaciatku trochu potrapia.
Baby zajtra sa vam snad ozvem viac, chcela som tu na vselico reagovat ale teraz som uz K.O. 😅
Dobru nocku 😵 😵 😵

bubba
18. okt 2009

jeeeeeeeeeemine karol....konecneeeeeeeeeeeeeeee!!som rada ze sa ozyvas a ze ste v poriadku...vy ste na slovensku???hmmm??? vasi musia mat obrovsku raodst.
moja sesterka je tiez v zahranici i ked sice len v rakusku ale ich najblizsim spolocnikom od porodu ,pocas vyvoja a teraz uz aj pocas dalsieho tehu je SKYPE kazdy den to maju zapnute aj ked sa nerozpravaju sa pozeraju co robia a tak...alebo spolu s mamou varia (knedle este nerobili,chichi....) 😵

omfahad
18. okt 2009

Ahooj Karol....... 🙂 .....alhamdllah ste v poriadku....
No a my co sme v zahranici, daleko od domova?.....ja to budem onedlho riesit tiez, pretoze enshallah caka nas cesta do Kuvajtu a asi to bude uz "nastalo"..... ☹ .....na jednej strane sa aj tesim, ze si konecne zariadime vlastne byvanie, proste caka nas velka zmena vo vsetkom, pretoze doteraz do bolo len presuvanie sa z jedneho mesta do druheho 🙄 .....no teraz to bude uz ine enshallah....hoci ja som bola na to pripravena, ze raz nadide den D a odideme z SK, ale akosi som si to neuvedomovala, az doteraz, ked viem ze uz je to tu a akosi sa z toho neviem ani tesit 😒 .....Karolinka, neviem ci sa da s takym niecim vysporiadat, je to tazke pretoze tu nechavam moju rodinu, priatelov, "moje spomienky"........a stale to bude moj domov....nechcem byt sentimentalna, ale som strasne citliva na taketo veci, hlavne ak sa to tyka mojej rodiny.......asi kazda z nas...no musime mysliet pozitivne, mame uz svoje rodinky, ktore nas potrebuju a casom si pri kazdodennych povinnostiach zvykneme a alhamdllah za dnesnu modernu techniku a tak ako Bubbka vravi, budeme "fičať" na skype 😉 😉 😉 enshallah to vsetky s pomocou nasich "novych" rodin zvladneme.....

karolinkafe
18. okt 2009

Bubbaaaaa 😵 no caaaau 😉 Ano ano sme v PO, babka s dedkom su v siedmom nebi 😀 Pocuj, ani som sa nepochvalila (teda nemala som ako, kedze nebol net 😅 ), ja som tie knedle doma robila - teda doma na Korzike 😅 a fajne boli, po nejakych piatich-siestich rokoch na prvy pokus. Robila som ich ku paradajkovej omacke s maskom 😝 Viem, ze s netom je to trosku jednoduchsie, aj ked.... kedze ju tam denno denne uvidia, este viac im luto pride, ze ju ani vystiskat nemozu 😔 ale co uz taky je zivot. Mozno jedneho dna sa to zmeni 😉
Omfahad, ja praveze byvam v zahranici, preto sa pytam 😅 nasi uvidia malu asi tak dvakrat za rok (ked aj to vobec) po take 2-3 tyzdne. Takze mi je z toho velmi smutno. Nejako mi to stale vrta v hlave, aky je ten zivot tazky. Aj ked samozrejme viem, ze ini ludia su na tom ovela tazsie a snazim sa mysliet pozitivne. A ako vravis, s pomocou "novej" rodiny sa to mozno nejako zvladne, lenze my sme tam uuuuplne sami 😒 Jedni rodicia na 1500km, druhi 2000km. Je pravda, ze obcas to ma aj vyhody 😝 😀 😀
A inak, pridala som nejake foto 🙂

omfahad
19. okt 2009

Karol, ved ja viem ze zijes "vonku".... 😉
Ja som zatial este na SK ale moji chlapi su uz v Kuvajte, ja sa chystam enshallah za nimi s malou za kratky cas, zatial si to tu este "uzivam" 😝
No nemame to lahke, ale tak sme si to same vybrali a enshallah urobili sme spravne rozhodnutia.........
Dnes sme boli s Aishou v materskom centre, kedze je uz vonku zima, aspon takto nam zbehne rychlejsie cas a mala je medzi detmi......

bubba
19. okt 2009

karol,ja ti stale a uz davno hovorim,ze by ste malo zvazit vsetky pre aj proti a docupitat pekne na slovensko,ked nie na slovensko aspon do britanie,ved aj tam sa da celkom pekne zarobit...a vy ste sikovni...ako to fr.je krasne,ta korzika je jedna basen....ale ta vzdialenost domov 😅 😅 je mooooooooooc velka (a draha)

karolinkafe
19. okt 2009

Bubbi a britania je blizsie ? 😅 a este aj to pocasie hnusne 😀 tam neeeee, radsej ostanem na korzike 😅 😝 alebo mozno jedneho dna na juhu francuzka. Koniec koncov co vieme, raz sa mozno na slovensko dovalime 😀 aj ked tam je podla mna situacia este dost tazka (kedze pochadzam z vychodu). Ved aj teraz vidim, hypermarkety a obrovske obchodne centra tu rastu ako huby po dazdi, ale neviem ako si tu tie ceny (rovnake ako vo FR) mozu obycajni pracujuci ludia, zarabajuci cca 400€ mesacne, mozu dovolit. Je to hroza 😒

Omfahad, cize vy tam uz pojdete nastalo ze? Musi vam byt za chlapcami smutno, uz dhlo ste takto"odluceni" ? To bude radosti, ked budete vsetci pokopy. To je to najkrajsie a najdolezitejsie, byt spolu zdravi a lubit sa 🙂

bubba
19. okt 2009

karol sak nemusis it na vyhcod zostante v blave 😀 😀 alebo u nas......moooooja neboj nie je to az take hrozne,ludia kupuju na slovensku nove auta len take fukoty len zato ze im vlada prispeje 2 tis.eur...a zvysok penazi vezmu kde?keby na to nemali tak sa na to nedaju,neboj nie je to az take hrozne ako to vyzera :o))

britania je 1-50 min.lietadlom 😀

monkri
24. okt 2009

ahojte ako sa máte ? 🙂

emna
25. okt 2009

Ahojte zenusky!karolinka no vitaj naspät 🙂 mala je nadherna ako sa mate?
Sara a ty si sa kde stratila?ja som tu dlho nebola tiez ☹ ja za dva tyzdne letim do tunisu tak sa uz vytesujem...a maly ako poslucha drobec?

pensadorcallisto
25. okt 2009

AHojky....
Babenky, akurat pozeram obrazky Dubaja, mali sme tam ist, a spomenula som si na Zayed...
Co je s nou? Ako sa ma?
Urcite je mimo SVK...hahaha...
Inak, karolinkafe, mala je fakt hrozne super, mashaalaah.... 😀

monkri
25. okt 2009

pensadorcallisto ahoj
zayed chodí na forum manžel je moslim na moju svadbu 🙂

omfahad
26. okt 2009

Salam babiky......ako sa mate? enshallah ste všetky ok........
Karol, sme uz takto odlučeni nieco vyse 2mesiacov, ale alhamdllah da sa to zvladnut........Fahadko tam uz chodi do skoly a je veeeelmi sikovny 😉 ......malej Aishi ale chyba velmi ocino aj Fahadko, enshallah budeme coskoro vsetci spolu.......
A s tou situaciou na SK mas uplne pravdu, mozno ti ktori su blizsie na zapad, maju sa o nieco lepsie ako my tu na "dalekom vychode" 😀 ......neviem si predstavit, že by sme tu mali ostat, ale tiez som sa pucila a " nikdy nehovorim nikdy".....alhamdllah mame moznost volby, tak koli tomu sa "presuvame" do Kuvajtu, enshallah tam to bude lepsie.....

karolinkafe
27. okt 2009

As salam aleikum babenky 😉

Dakujem vam vsetkym za komplimenty 😉 ja si to tak velmi uzivam 😅 asi tak ako vy vsetky nie? 😀

Omfahad, no presne takeho som aj ja nazoru. Na jednej strane mi chyba rodina a rodna zem, ale na druhej si niekedy neviem predstavit ako by sme zili, keby som sa s rodinou vratila. Ked mam take smutnejsie stavy 😅 , drahy sa snazi aby som myslela pozitivne a obcas sa ma aj opyta, ze ci by som v mojom veku mohla dosiahnut to, co som dosiahla vo FR, keby som bola ostala na SK. Odpoved je samozrejme nie 😅 Takze vsetko ma svoje pre a proti. On uz niekedy ked vidi, ze mi to vsetko chyba tak mi vravi, no ved podme byvat na SK a vtedy ja vlastne zacnem premyslat, co by som robila ja, co on a k tomu aki su tam ludia uzavreti a dost rasisti.... tak potom som nakoniec rada ze som tam kde som 😀 😀 😀

pensadorcallisto
29. okt 2009

Karolinkafe, presne aj ja mam taketo stavy, ale asi len tak raz za pol roka... hahaha...
V zivote by saom sa nechcela prestahovat aj s rodinou na SVK. Som rada, ze som tu. Je to iny svet. Tiez ako pises na SVK sami rasisti, mam tu pokoj od nejakych blbych ohovarani a zavisti.. Brrrr.. Az ma striasa...
Ked citam ako na forach kydaju na moslimoch alebo nejake tie kometare k spravam, tak uz radsej anş neprispievam, pretoze je to fakt zbytocne....

zayed
29. okt 2009

Ahojte dievcata!!
AKo sa mate? Som tu po dlhej dobe,chodim na MS... Pensador ahoj 🙂 Ake mile, ze si si na mna spomenula 🙂
Mam sa inak dobre, v zahranici nie som, ale domka. Bola som draheho navstivit, a bolo tam naozaj krasne.... A ako sa mavas Ty aj s drobcami? 🙂 Chystate sa do toho Dubaja??

sara2008
30. okt 2009

asssalam alaikum dievcence!!!!!!!normalne sa vytesujem ze vam mozem konecne nieco napisat 🙂 ..este sa vam pochvalim-2 tyzdne dozadu sme spravili prve samostatne krociky!!!!!!!!!!!alhanbdulillah..svokra mala celudobu pripraveny pohar s vodou,v maroku je vraj taky zvyk,ze troska vycrpnu pod nohy aby dietatko chodilo....takze stale beham za malym a vobec nic nestiham,zacala som chodit aj do skoly,chcem si spravit certifikat na taliancinu,skor sa potom zamestnam ensallah,teda jednu statnicu mam ale tato je na vyssej urovni,tak hadam sa mi podari na nejaky statny organ,alebo vyucovat part.time,to je aj lahsie sa takto zamestnat,kedze som moslimka..ensallah....a tento tyzden bol maly chory,mal skoro 40-ky horucky a vracal,no hroza,aj na pohotovost sme boli,chytil tu vzdusnu chripku,ale uz je ok,alhanbdulillah
emma a na to lago nepridete?ja som mala v plane vybehnut k vam,ale stale je tu co robit,uvidime ked skonci sezona,teda manzel robi do buduceho tyzdna,potom treba dat do poriadku nejake veci okolo nasho byvania a svokrovci idu do mekky,tak im treba pomoct s dokumentami na vycestovanie,a potom planujeme na sk.ensallah,uz sa tesim...
aj mne je dost luto kvoli mojim rodicom,je to ich prvy vnucik a aj ked sa vidime na skype tak to nie je ono,predsa len..ale ja sa to ssnezim riesit,doma som bola 2x,raz na mesiac a pol,a 2.krat na 2 tyzdne a potom boliaj oni ked sa narodil,no a teraz.ale ja by som chcela,aby sem prisla aj moja mamina ked uz bde na dochodku,aspon na nejaku dobu,to by bolo super,predssa rodina je len rodina...zit na sk,tiez si neviem predstsvit co by tam moj drahy robil 😒
este ma napada,minuly tyzden sme boli so svagrino na vlaciku pozriet do druheho mesta,na nukupoch a predstavte si,ked sme sa vracali tak nam vlak rovno spred nosa,a to myslim doslovne,odfrcal!ja som sa otocila,ze dvihnem kocik a nastupim a dvere sa zavreli a vlaku nebolo!ziadny kontrolor nevysiel,sila co?to som mala stastie ze nas v tych dverach nepricviklo,ani jedneho z nas,ked si predstavim ze by sme ten kocik akurat nakladali..brrrrr...alhanbdullah sa nic nestalo,ale rozculena som bola riadne,a jedine co mozem spravit je napisat staznost na zeleznice..

sara2008
30. okt 2009

emma teraz som znova citala,idete do tunisu?vlastne uz za tyzden,ze?a na ako dlho?

emna
31. okt 2009

ahojte zienky! sara a ako sa ma maly dufam ze je uz v poriadku..mne zajtra konci sezona a utorok idem domou konecne sa tesim. no to lago nebudes mi verit som sa cely oktober chystala ale raz nemal drahy volno potom bol chory a to dalsie volno sme uz boli v nemocnici takze to nejak nevyslo ☹ no a neviem ze co bude este v decemri..do tunisu idem 13.na dva tyzdne potom drahy pride na svk a naspät sa vraciame spolu okolo 14 dec.insallah nam to tak vyde lebo ja mam vzdy taku smolu co si naplanujem nikdy to nevyde tak moc planovat ani nechcem ale niekedy sa to proste neda my zeny sme take planovacky 🙂 😀 teda ja urcite 😅
zienky ked spominate tu rodinu my deti este nemame tak ja to tak nepocitujem samozrejme chyba mi svk a rodina ale uz by som si doma nnezvykla uz ten mesiac je o.k ale potom sa berem uz prec 🙂 asi je to tym ze ja som zo svk odisla v 18 a odvtedy sa len tulam..ked pridu deti budem asi inak uvazovat..ako povedala karolinka a pensadorcalisto ani ja by som draheho nebrala na stalo na svk ludia nie su moc na cudzincou zvyknuty nie to este moslim..bola by som egoista keby som take nieco ziadal.a.na drahej strane by som asi ani v tunise nechcela zit natrvalo teda teraz nie mozmo o 20 rokou clovek nikdy nevie.. it je taky neutralny stat taka stredna cesta pre obidvoch..

omfahad
31. okt 2009

Salam aleikom dievcata.....no troska sa to tu rozhybalo 😅 ......
Sara mabrook k prvym krockom......teraz je na detickach najkrasnejsie, ked zacinaju chodit, rozpravat....alhamdullach za nich.....enshallah nech su vsetky zdraveeee...
Emna ja mam kamosku, ktora ma manzela z Tunis, ziju v Berline, ale ona casto chodi do Tunisu, lebo ma tam 6rocneho synceka, chodi tam do skoly, tak ona "pendluje" medzi Berlinom a Tunisom.....mozno ju aj poznas, vola sa Jarka a je zo Sniny......
A ten rasizmus a predsudky voci "novym rasam" je fakt hrozny........no ale co mozme chciet, ak tu Slovak Slovakovi zavidi a my chceme, aby boli uprimni k cudzincom alebo dokonca k moslimom?......nebudme naivne... 😖, ale česť vynimkam, najdu sa aj taki, ktori netrpia "xenofobiou"......... 😅 je mi to luto, pretoze Slovensko mam strasne rada a myslim ze nam potrva este hodnu chvilu, ak si na to vsetko našinci zvyknu....a nebudu hadzat vsetkych moslimov do jedneho vreca.....no čo uz? enshallah sa to casom zmeni.....prajem vam krasny vikend 😉

emna
31. okt 2009

omfahad nie nepoznam ju ja zial do tunisu chodim raz za rok casovo to nejak nestihame ☹ a odkial ma manzela?moj je zo sousse presnejsie kaioruan..viem ze v tunise je uz kopec sloveniek ktore tam ziju ale my zatial zijeme v taliansku a potom sa chceme prestahovat do berlina tam zije jeho brat 🙂
aj ja prajem vsetkym krasny vikend

omfahad
31. okt 2009

Emna neviem presne odklial ma manzela, ale enshallah to zistim...ona je moslimka a mozno by ste si mali co povedat 😉

bubba
31. okt 2009

ano to mate pravdu s tym rasizmom,vzdy by sa nasie nejaky ......... co by im to vyhodil na oci ze nie su "bieli"alebo slovaci...ja keby sa da tak taham prec zo slovenska hned by som sla za sisulikom do britanie ci irska...to je jedno... 🙂 ale karooool korzika je strasne daleko a takto ta nikdy neuvidim 😅

karolinkafe
31. okt 2009

Bubba tak prid aspon do PO to mas najblizsie 😀 😝

bubba
1. nov 2009

no to mas pravdu teda :o))