Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

mamca1989
10. nov 2010

@suzi4 si tu Zuzka?

suzi4
10. nov 2010

Andy, čauko! Práve som dorazila 🙂

suzi4
10. nov 2010

Slm milá Amilat!

Vitaj v klube 🙂. V ktorom meste bývaš v Nemecku? Pokiaľ viem, naše baby sú síce po svete, ale v D nezakotvila ani jedna... Zatiaľ... Jeden nikdy nevie 🙂

mamca1989
10. nov 2010

@suzi4 no asi som ta uz nezastihla...napis prosim postu

amilat
10. nov 2010

@suzi4 Byvame pri Mannheime takych 12 km, od Stuttgartu to je takych 50 km.

suzi193
11. nov 2010

zdravim vas 😉
dievcata neviete mi nahodou povedat alebo poradit, potrebujem prelozit nejake moje dokumenty do arabskeho jazyka súdnym prekladatelom na ministerstve spravodlivosti.. neviete kolko budem platit? mam 3dokumenty...dakujem 🙂

suzi4
11. nov 2010

Amilat, to je krásna oblasť... My máme známych pri Stuttgarde, tak sa možno niekedy stretneme..🙂

Suzi193, poslala som Ti IP.

Mamca, ako sa máš? Dnes idem skôr pre Haniho, ide na tríning...

Príjemný deň všetkým!

suzi193
11. nov 2010

dakujem zuzi 🙂
odpisala som ti, potom mozme komunikovat cez IP 🙂
aj tebe pekny den 🙂

jamila
11. nov 2010

ahojte dievčence 🙂
...tak po dlhej dobe nakúkam a vidím, že to tu opäť troška ožilo 🙂
stále sa rada vraciam do tejto super skvelej spoločnosti....tá pohoda, ktorá plynie z tohto fóra je na nezaplatenie 🙂

Monkri a kedy to vlastne odchádzaš ?... My to tento december nejako nestíhame a tak cestovanie odložíme na jar
dúfam, že potom už pôjdeme. Sama potrebujem troška zmeny a hlavne oddychu.

Suzi4 ... Hani je už teda veľký školák so všetkým čo k tomu patrí...

monikasophia
11. nov 2010

ahojte vsetky zienky som nova potrebujem poradit
som so svojim manzelom len kratko zoznamili sme sa a velmi richlo som otehotnela no nevedela som co je to muslim.
Teraz niesom spokojna so svojim zivotom mame 5 mesacnu dcerku, ja som krestanka a verym svojej viere naopak neverim islamskej viere. vsetky malickosti co muslimovia robia mi vadi nejedia meso z beznych obchodov nekrstia deti atd.
No napriek vsetkemu sa lubime, len ja niesom stastna.
Ako citam vecsina sta zo slovenska cize ex-krestanky. Ako stesa zmierili s muslimstvom, alebo aspon jeden manzelik zmenil vieru na krestana?

suzi4
11. nov 2010

Monkri, pozdravujem! Čo nového? Inak o ten pobyt požiadajte opätovne, cca za 6 mesiacov...

Jamila, kde si stratená?! Čo robíte v utorok? Príďte do BA, bude sviatok Eid, a príjemná oslava. Bola by som rada!

MonikaSophia, vitaj... Malá sa volá Sophia? Krásne meno! K Tvojmu príspevku, islam a kresťanstvo spolu s judaizmom patria k trom monoteistickým náboženstvám... Majú veľa spoločného, takže veriť v jedno a neveriť v druhé sa nedá... Smiem sa opýtať odkiaľ pochádza manžel? Akože ste si nepovedali vzíjomne vierovyznania?

To, že jeme iba halal mäso, má svoj dôvod a význam... A krst dieťatka je špecifikum pre kresťanstvo. Robí sa tak, preto, aby sa zmyl prvotný hriech našich predkov. Islam nemá koncepciu prvotného hriechu, preto nie je krst...

O ex-kresťankách hovoriť je prehnané, nie všetky baby konvertovali alebo sú kresťanky... Všetko sa dá krásne skĺbiť, pokiaľ to chcú obe strany a popracujú na tom... Manželstvo je vždy o kompromisoch, a to platí aj v normálnom, nielen zmiešanom... Prajem veľa šťastia a radosti z malej dcérky!

monkri
11. nov 2010

@jamila napísala som to pošte ale ináč po vianociach naši chcú aby som tu na vianoce ešte bola 🙂

@suzi4 ano ale až o rok to skúsíme znova tak sme sa manželom dohodli ešte raz skúsíme a ked nie nie budeme alžírsku alebo niekde inde čas ukáže

no ja som to ešte pred svadbou s manželom vysvetlila ako to bude s vierou
a ked raz prídú deti budú ako otec moslim ja stým nemám problém a ani moji rodičia

amilat
12. nov 2010

monikasophia, tak slovo muslimstvo aspon podla mojich vedomosti, neexistuje.Neviem ci si sa islamom trochu zaoberala a ziskavala vedomosti, protoze ak mas obraz o tejto viere len z medii, tak sa ti necudujem ze to nie je ziadny pozitivny. Teda aspon tu v Nemecku, neviem ako to je na Slovensku lebo tu uz nezijem .
Ak sa nemas na koho obratit s otazkami o islame , myslim ze na tomto fore urcite najdes odpovede.
Prajem ti vela stastia.

mamca1989
12. nov 2010

@suzi4 zuzka prosim ta mas email ovy kontakt na simonku,alebo aishu???

zayed
15. nov 2010

@wardiinka ahoj moja,konecne som tu zase nakukla a vidim,ze sima spominala 😉
Pokusim sa castejsie prist a poklebetit...
@maria111991
@suzi193
@amilat
ahojte,pozdravujem nase nove clenky 🙂
Odkial ste,a ako sa Vam tam naziva s rodinkami? Pozeram,ze amilat je z Nemecka,ja som v CR,
takze skoro susedka 😉

suzi193
16. nov 2010

suzi4 zuzka si tu? 😨
zayes dakujeem za priviitanie 😉

amilat
16. nov 2010

Slm dievcata,
Aid Mabrouk 🙂
Zayed, aj ja dakujem za mile privitanie.
Zelam vam pekny den, my ho ani nestihneme nejako oslavit, lebo decka maju skolu , skolku , my pracu a ani rodinu tu nemame, tak len tak v kruhu tej nasej malej 🙂
Ako oslavujete vy na SVK, CZ?
Zatial sa majte

bellavista
16. nov 2010

ahojte baby 🙂 🙂 🙂

ako sa máte ?

zayed
16. nov 2010

@amilat Eid Mabrouk aj Tebe
Ja neoslavujem,som krestanka,takze klasicky pracovny den tiez mam 🙂
@bellavista ahoj, dnes pracovne.. ako je v Egypte? 🙂

slnieckokati
16. nov 2010

Ahojte zienky, prajem vsetkym Eid al Adha Mubarak! 🙂
ako sa mate? my sme v piatok dorazili alhamdoulillah na Slovensko. zive a zdrave - da sa povedat, mna ta cesta a zmena pocasia trosku zlomila, ale nastastie malinka je vdaka bohu v poriadku a to je dolezitejsie. uz sme stihli obehnut lekarov a skontrolovali nas 🙂
ja som tiez krestanka, ale keby som este v Casablanke, tak urcite oslavujem s celou rodinou. uz pred 2 tyzdnami sme boli vyberat baranov. inschallah na buduci rok uz budeme aj s nasim malym dievcatkom oslavovat. 🙂 ja som sa uz pytala aj minule suzi4, ako to funguje a prebieha na SVK, velmi ma to zaujima.
amilat, ja som tiez zila v DE cca. 5 rokov ale v Rosenheime pri Mnichove a hned by som sa vratila. ja som uplny DE-Fan.
suzi193, vy zijete na SVK?
jamilka, pekne pozdravujem. napis ako sa mavate, ako si s muzickom nazivate.
zayedka, mojka v CR nemate sviatok? lebo zajtra mame na SVK sviatok a nepracuje sa - Den boja za slobodu a demokraciu- 17.november
bellavista, pozdravujem do Egypta. v akom meste zijete? zvykla si si na Egypt v pohode, lebo ja na Marokko zatial ani velmi nie. 🙂 🙂 🙂

zayed
16. nov 2010

Ahoj mojka, tak dufam,ze sa uz obe citite lepsie a pekne si lebedite 😉
Ano, zajtra sviatok mame.. no ani to nezaregistrujem, pre mna sa nic nemeni,
zastavim sa asi az vecer a snad nejaky fajn filmik kuknem ...
@bellavista veru na Egypt som velmi zvedava aj ja, tak nam nieco prezrad 🙂

suzi4
16. nov 2010

Čaute baby,

prajem krásne sviatočné dni, Eid Mubarak do sveta!

SlniečkoKati, už si na SVK?

amilat
16. nov 2010

Ahojte, tak moji uz konecne v posteli 🙂
Slnieckokati, ja mam kamosku Nemku co sa vydala za Egyptana a pred rokom a pol sa prestahovali do Egypta a nejako ja tak pol na pol spokojna. Ja teda som velmi rada v Tunise na dovolenke, aj si tam viem predstavit zit, ale ako by to bolo keby sme tam naozaj byvali, to teda neviem. Mojim dvom chapcom by netrebalo dvakrat hovorit, uz by boli aj zbaleni. Tu v Nemecku je vsetko preterminovane nplanovane a v Tunise maju volnost a vybeh 🙂 co sa im samozrejme paci.
Aj my sa chystame na Vianoce na SVK, inschaalah, tak na 90%, tak dufam ze uz do toho nic nepride.
Majte sa pekna a pekny vecer.

discovery8080
17. nov 2010

@suzi4
jeej Suzi toto si krásne napísala 🙂))

discovery8080
17. nov 2010

myslím odpoved pre monikasophia
dnes som strávila pekný den, dik suzi 🙂 kiss

bellavista
18. nov 2010

ahojte dievčatá 🙂 🙂 🙂 🙂

tak ako dnes ?

Žijeme v Hurghade, je super 🙂 sme v moslimskej krajine, len akosi to v tých turistických centrách nie je !vidieť! 🙂 samé turistky vyvalené na pláži v plavkách 🙂,/domáci si môžu oči vyočiť 🙂/ manželia, resp. priatelia v dobrej nálade 🙂 , /hlavne tí ruskí klienti/, k tomu mix večerných diskoték a barov 🙂 a islam.tradície nikde. 🙂 .
Na Egypt sa dá zvyknúť, osobne len v tých turistických centrách 🙂 , kde je to ako v Európe, ja teda rozdiel nevidím. 🙂 - životný štandard je prijateľný. Egyptský vidiek je absolútny rozdiel, dodržujú sa tradície a zvyky, a je to fakt iný svet. 🙂 Egypt sa radí medzi rozvojové krajiny 🙂 , sú veľké rozdiely medzi vrstvou bohatých a tých najchudobnejších, stredná vrstva nikde. ☹
Krajina ako taká sa snaží rozvíjať ekonomiku, z roka na rok sa zlepšuje úroveň, služby, ale 🙂 je to obrovská krajina s počtom obyvateľov cez 83 milionov. 🙂 🙂 🙂
Štátne základné školy na slabej úrovni v Hrg, súkromné sú dobré s učiteľmi z európy, kde sú väčšinou detí europánov, ktorí re-lokovali za prácou do eg, zdravotníctvo - chýbajú zariadenia, prístroje, vybavenie /pre podnikavé výzva na export 🙂 /, súkromné kliniky spoplatňované.
ale držím päste nech je to ok pre všetkých. /je väčšina domácich, ktrorí si nemôžu dovoliť zdravotné ošetrenie ..../, finančná podpora chudobných funguje a je to fajn. 🙂

pozdravujem discovery8080 - si už v Sharm el Sheiku ? Ako malý ? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

naama
20. nov 2010

ahojte dievcata, nezije niektora z vas v sharm el sheikh? som tu uz 4. rok rada by som spoznala a hlavne sa porozpravala s niekym zo slovenska. aj ked moj manzel nie je moslim, je egyptsky krestan, ak tu niektora zijete, budem rada ak sa ozvete.prajem pekny den

katatonia1
28. nov 2010

Ahojte,
Mna by zaujimalo to, ako ste sa s vasimi manzelmi alebo priatelmi zoznamili. Kto urobil prvy krok a ake to bola na zaciatku vasho vztahu a kedy sa to zacalo menit ak teda sa teda zmenil ten vztah. Rada by som bola, keby sa aspon jednej z vas chcelo napisat o tom. Tiez som na zaciatku vztahu s moslimom a tak by som chcela vediet ake zazitky mate vy a tak.

Pekny vecer prajem.

hesmaali
29. nov 2010

@suzi4 velmi sa tesim,ze konecne na SR mame Islamske centrum,ktore naozaj je take ako ma byt a pocula som,ze bude alebo uz je obchod s arabskymui potravinami?Klobuk dole,ze sa to zrealizovalo,aj ked je to na SR urcite velmi tazke...napriek tomu velky obdiv 🙂

suzi193
1. dec 2010

ahojteeeee 😉

Dievcata, ked uz vy mi neporadite tak neviem kto...

Uz som tu pisala ze sa ideme s mojim priatelom (egyptanom) brat v Kahire, obrad bude normalne na urade, je potrebny k mojim papierom aj prelozeny a superleg. krstny list?? 🙂

Kazdy inac hovori...tak cakam..inak pekny dnik, inak tu pod tatrami, je riadna chumelica... uz by aj stacilo toho snehu 🙂