Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

csilla76
21. sep 2008

ejha prelomila sooooooooooom hihi 😉

nawal
21. sep 2008

ja som prave spravila babovku s hrozienkami 😝 😝 😝

csilla76
21. sep 2008

nawal tak kusocek posli ok 🙂 😉 safi mas ip-ko na tie smotanove pagaciky.este pohladam nieco do coho mozes vyuzit orechy 🙂

suzi4
21. sep 2008

Slm babenky!

Akurát sme dorazili domov...som polomŕtva....🙂 Ale nedalo mi, dnes som nebola online...tak si idem pozrieť veci a niečo porobiť..no a nedá mi, nepozdraviť vás...🙂

Dielne boli fajn, počasie bolo na striedačku...a mali sme perfekté bábkové divadlo...plavili sme sa na plachetnici po mori...paráda, užili sme si kopec srandy...

dobrú noc...

safiah
autor
21. sep 2008

assalamu aleikum

az terz idem spat Subhanallah neviem co ma to pochytilo o deviatej som zacala piect syrove rozteky a skoncila som az teraz lebo som narobila vela cesta a mala som volny len jeden plech pomoc tak mi to neslo ako na beziacom pase.
suzi mashallah tak ste mali rusno aj ja ceeem na plachetnici som sa este neplavila 🙂 inshaallah budem aspon v jemene na nejakej rybarskej lodi alebo plt by mi aj stacila haha hlavne nech nieco chytim...kde ja uz uvazujem daleko zastavte ma 😀 idem chrr bruu nocku

safiah
autor
21. sep 2008

a prvaaaaaaa?

safiah
autor
21. sep 2008

presne nacasovane 😉

safiah
autor
21. sep 2008

uz tu nie som

sugika
22. sep 2008

No fuj, nasla som vas na druhej strane. Ale uz nieeeeeeeeee. Inak ahojte. Mna boli hlava. Paradna BB. To mesto ma asi neg. vplyv ci co. Nejake rozteky mozte poslat aj mna. ale sladke prosim. Dam do ip adresu intraku 😀 😀

safiah
autor
22. sep 2008

sugi aleee prosim ta dojdi rovno ku mne ked uz budes mat BB dost.

sugika
22. sep 2008

mam 10min na prestup v KE a myslim ze by si nechcela navsetvu o 20h. 😅
Ja by som si dala ten kolac s grizom. Alebo pudingovy. Minule babka kupila osie hniezdo, ale nie klasicky s orechmi a so skoricou, ale s pudingom a na vrchu bola cokolada. som len pozerala ze to je ake osie hniezdo?
Ak nahodou niekto ma dobry recept aj ja by som chcela IP 😉 ale len take chcem kde je krem, lebo piskotu nemusim

safiah
autor
22. sep 2008

vcera vecer som robila toto.....

Syrové pečivo

300 g hrubej múky, 200 g hladkej múky, 250 g margarínu, 2 lyžičky soli, 1 dl mlieka, 20 g droždia, 1 kocku cukru, 100 g údeného syra, 1 vajce.

Kvások si pripravíme rozmiešaním mlieka, cukru a droždia. Z preosiatej múky, margarínu, soli, polovice postrúhaného syra a kvásku vypracujeme cesto, ktoré sformujeme do tvaru valca. Valec rozdelíme na šesť dielov. Každý diel vyvaľkáme na tenkú, okrúhlu placku. Placku ostrôžkou rozdelíme na 16 rovnakých dielov (ako keď krájame tortu). Jednotlivé diely zo širšej strany stáčame do trubičiek. Trubičky poukladáme na plech, potrieme rozšľahaným vajcom a posypeme údeným strúhaným syrom a upečieme.

safiah
autor
22. sep 2008

podarilo sa mi to mashallah...sugi tak zapisuj a nawal tiez moze vyskusat . toto mnozstvo je asi nadva plechy mne to vyslo na dva nerobila som ich velke skor malicke jednohubky pecie sa to cca 20 min do zlatista. len som na jeden plech na vrch dala sezam a na druhy ten zvysok syra.velmi to chutilo len nepapajte teple lebo vam bude bleeeeeee

safiah
autor
22. sep 2008

je a kvasok som nerobila z mlieka ale z vody muky cukru a ak bolo potrebne crkla som mlieka ked som miesila cesto a uz koncim

csilla76
22. sep 2008

salam aleikum babenky 🙂 safi super receptik mi to tiez robievame a velmi to kazdemu chuti no mnamky 😝 ale inokedy vyskusaj aj tie smotanove pagaciky aj tie su vyborne..ojé robim si chute 😝
sugikám chces recept na pagaciky?mozem preposlat 😉

csilla76
22. sep 2008

idem este cosi porobit bo teraz som dosla z prace tak som nakukla co nove 🙂

safiah
autor
22. sep 2008

csila wa aleikum salam urcite urobim inshaallah este tento tyzden lebo budem mat navstevu 😝 kym pojdem do jemenu chcem sa naucit na radu jednej sestricky aj dukatove buchticky a parene buchty 😝 ak ma niekto mnam recept sem s nim 😝 😝 😝

karolinkafe
22. sep 2008

Salam aleikom dievcata 🙂
Vidim, ze si tu chutky robite 😀 😀 az sa mi slinky zbehli 😅
Csillaaaa aj ja chcem ten recept 😉 znie to velmi dobre ze smotanove pagaciky mnamky 😝 😀
Sugi, tu je tiez take pocasie na migrenu 😖 zamracene a vecer zimaaa brrr 😒
Safinka budes v jemene vyvarat buchticky , tak ty taaaaak? 😅 😵 😵 to je tiez mnam. Ked najdem recept tak ti poslem, lebo urcite ho niekde mam, len som veeelmi dlho nerobila 😉

csilla76
22. sep 2008

v poriadku safi 🙂 pozriem aj ja nejaky receptik na buchticky,tie dukatove zriedka robim ale na pare robievam so slivkovym lekvarikom a je to mnam.tak ti poslem do ip. 🙂
karol poslala som ti 🙂

karolinkafe
23. sep 2008

Csilluska dakujeeeeem 😵 😵 vyskusam. Len problem je s tym, ze tu nemame rozdielne muky ako na slovensku, ze hladka, polohruba, hruba 😖 😒 Tu je len jeden druh muky a hotovo 😠 To je dost blbe, lebo do niektorych kolacikov napr musi ist polohruba a nie je jedno aku das. Tu nemam na vyber 😒 ale co uz. Takze do toho receptu co dala safinka, kde ide hruba a hladka muka, tak ja musim dat pol kila tej nasej a to urcite nebude to iste 😅

nawal
23. sep 2008

salam, my tu tiez mame jeden druh muky.ale v polskom obchode maju dake muky len neviem ako sa povie po polsky, hladka, hruba.... 😀

safiah
autor
23. sep 2008

assalamu aleikum dievky nawal ja by som to v polskom obchode skusila vpohode slovensky. 😀
dnes mame rusno pomoc budeme mat navstevu teda len muzik nejakych ujov.ja budem mat zajtra spolocnost.ja si idem vegetit muz vari ja som upratala cely byt ...ale uz chcem pit dnes som vela rozpravala. 😝

jamila
23. sep 2008

ahojte mamičky aj nemamičky.....

aj ja som dnes bola dlho v práci ale ako vidím na pečenie by som si ešte čas našla...
ale odložím to až na zajtra, lebo dnes mi pani zubárka robila au au....

dúfam, že sa mi podarí kvások, lebo nie vždy mi výjde 😅

inak želám pekný deň...ja sa idem naložiť do vane a potom drahému nachystať fotky
na CD čo som mu sľúbila....ešte som sa k tomu nedostala....

tak zatiaľ čauky

sisulik
23. sep 2008

salam aleikommmmmmm

karolinkafe
23. sep 2008

Sisu ty si dnes zhovorciva 😀 😀 😀

sisulik
23. sep 2008

vsimla si si??? 😀

sugika
23. sep 2008

zdravim, ako sa mame?mna zas hlava boli. Stresujem tu bo vsetko je blbe. ale co uz. 🙄 a je tu zima. fujjjjj BB. nie je pekne taketo nieco povedat ale neznasam tento mesto.

safiah
autor
23. sep 2008

tak nakoniec som varila aj ja pre seba lebo oni mali baraninu a ja ee barankov caka ma nekonecna hrba riadov pomooooooooooooooooooooooc
sisu wa aleikum salam ya habibty 😀

karolinkafe
23. sep 2008

tak co ako ide ramadan? 😉 uz len par dni a je tu AID 😀 😀 vam je fajn, ze ste v rodine. My tu dvaja opusteni 😒 bude to trochu odveci, ale co uz 😉

sisulik
23. sep 2008

karo..ale aspon ste spolu..hehe..

sevas saf... 😀