Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

zayed
26. aug 2009

Monkri
presne tak, ste na to uz dvaja! To je prava laska,a prava opora od manzela, to je stastie mat takehoto manzelika dobreho 🙂 🙂
Urcite dialka je velka, ale pokial ste spojeni putom,taknezalezi na ziadnych kilometroch a predsudkoch 🙂
A mate peknu fotocku, no proste krasny parik 🙂 Svadbicka bola aka? 🙂 l

monkri
26. aug 2009

no svadba bola aj humorná aj smutná ale svadobná cesta bola výborná 😀 😀 😀 😀

no svadobný obrad nič extra išli sme na matriku ja rifliach a tričku on tiež len tak a dvaja svedkovia snami odával nás jeho strýko podpísali sme a bolo to 😀 😀 😀 😀 a potom o tri dni sme mali svadobnu hostinu a tu som presedela sama izbe až na záver som si obliekla svadobné šaty ktoré dokončila jeho sestra pol hodinu predtým než som si ju mala obliecť 🙂 🙂 🙂 a išli sme spolu k hostom tam nám gratulovali a fotili sa snami rozkrojili sme tortu rozdali a každý potom išiel domou 🙂 🙂

no tá fotka je z letiska ked som odchádzala domou ☹ 🙂

monkri
26. aug 2009

no želám vám všetkým dobru noc ahojte 🙂 🙂 🙂

zayed
26. aug 2009

Super super, tú svadobnú cestu Vám teda závidím 😀
Tak dobrú nocku, teším sa zase nabudúce! 😉

shaden
26. aug 2009

tak mnohozenstva by som sa vobec nebala . za 15rokov som , co tu zijem , poznam len jedneho, a ani ten by sa nebol ozenil po druhy krat, keby sa jeho prva k nemu spravala lepsie
a nazor sara 2008 ,ze ked sa chce ozenit po druhy krat, tak potrebuje suhlas prvej ma teda rozosmial 😀 😀 😀 ( nemaj mi to za zle sara 🙂 )
ale to ze moslim chce prestupit na inu vieru a rodicia mu do toho nekecaju , tak to ma udivuje

shaden
26. aug 2009

emma
http://www.chefosama.com/RecipesDetails.php?id=16
toto je jeden z typickych ramadanovych kolacikov
na tejto stranke najdes kopu receptov, a ked si to prejdes s drahym , tak tam isto najdete aj recepty z tuniskej kuchyne 🙂

pensadorcallisto
27. aug 2009

Mna rozosmial jeden pribeh, bol na aktualitach.
A tam, ze moslim mal 2 manzelky a tie pravdepodobne k nemu neboli najmilsie a on sa im vyhrazal, ze ked v tom budu pokracovat, tak sa ozeni po 3.krat... A stalos a.Ozenil sa a tie 2 predosle manzelky z hnevu a nenavisti mu odrezali jeho nastroj pre tvorbu buducich pokoleni..

Zayed, on sa ta urcite pytat nebude, ak sa bude chciet znova ozenit. A ako pisali dievcata, nemusis sa o tom ani dozvediet.
Ja som sa tiez pred svadbou pytala na to manzela, ze proste ja to nedokazem akceptovat. A on na to, ze pre neho je to nemozne, ze moze milovat len 1 zenu. Okrem toho tu je to aj tak zakazane.. heh....

Inak, teraz cez ramazan sa aj ja snazim nachadzat receptiky z netu, pretoze ramazan je pomerne narocny.
A k tomu ten nas maly syn sa uplne zmenil... Zacal ako strasny urevanec, postupne presiel do kludasa a teraz je z neho hotovy nervak.
Uspat ho je boj. Stale len niekam ide, aj ked lozit nevie, ale sa posuva vsade. V choditku lieta kade-tade, v ohradke sa zahra max. 5 min.
Jedlo stiham len ked spi, takze varim rano, aby sme vecer neostali hladni... hehe

zayed
27. aug 2009

Tak co mamicky, ako sa dnes mate? 🙂

zayed
27. aug 2009

shaden
a kde s manzelikom zijete? Urcite uz vies o com hovoris, ste spolu uz asi dlho vsak.. Ja mu teda doverujem, ale obcas sa to vynori, take tie pochybne otazky...
Co sa tyka viery, tak nie som si ista, ci mu do toho nekecaju, ale tak rozhodne sa sam...

pensador
mas pravdu, ten moj mi to tiez prehlasil, ze dokaze milovat len jednu, tak uvidime no... 😀 😀

A ako zvladate ziarlivost manzelikov? 😀 Ak teda nejaka je... 😉

emna
27. aug 2009

ahojte zienky!co sa tyka toho mnohozenstva aj v tunise je to zakazane a ja osobne si to nedokazem predstavit ako to moze prva zena akceptovat ak sa manzel druhy krat ozeni ale mozno je to tym ze europanky to beru z inej stranky neviem ja by som sa s mojim hned rozviedla ak by si chcel druhy vziat no ale ako som pisala nastastie je to v tn zakazene..a ako moj drahy hovori ma co robit so mnou 😀 .a co sa tyka tej ziarlivost tak je urcite trosku ziarlivy ale nikdy to neprekracuje do extremu si myslim ze ta dovera je velmi dolezita...
shaden diky za tip dnes vecer si k tomu s drahym sadneme a vyberieme si nieco dobre mnam uz sa tesim 🙂 este k tej dovolenkovej laske to co som pisala o tom pare je vlastne moj svagor draheho brat a ta nemeka ziju spolu 18 rokov maju 5 deticiek a su stastny.brali sa po kratkej znamosti ale obaja to citili ze su si sudeny bolo to ako rozpravka ked mi to hovorili...no ako pise sara maj oci otvorene skoda ze nemas moznost ho lepsie spoznat ale k nemu vycestovat na urcity cas aby ste si ujasnili svoje city a lepsie sa spoznali...

monkri
27. aug 2009

ahojte ako sa máte ? 🙂 🙂 🙂

zayed
27. aug 2009

ahojik monkri 🙂
dobre, fajne, akurat dnes v noci budem skypovat s mojim drahym tak sa tesim... 🙂 a ako Ty? 🙂

monkri
27. aug 2009

Ahoj zayed 🙂 🙂 🙂
no ja som s mojím manželom práve dohovorila musel do práce ☹
nech to s tvojím drahým všetko dobre dopadne tak ako si to ty sama želáš 🙂 🙂 🙂 🙂

zayed
27. aug 2009

Jej ďakujem, si zlatá 🙂
Ešte sa tu ale prídem určite velakrát posťažovať, kým spolu budeme 😀 Ale už 23.9. by som mala odletieť za ním na týždeň a tak už odrátavam dni... A mám pocit, že to bude určite doležité stretnutie pre nás...snáď to vyjde...
A ako si na tom Ty s manželíkom? Kedy sa asi uvidíte? Ono to je vždy moc krásny pocit, po rozhovore s ním však 🙂 🙂

habiba
27. aug 2009

dobry vecer dievcata,
dakujem vam vset. za podporu.Len vas o jedno prosim,nelutujte ma,bo si za to mozem sama.Viete,beriem to ako skusku a len prosim ALLAHA,aby ma viedol a neopustal

zayed-mozno nie som ta prava,na rady o manzelstve a viere,no po prve,z islamu sa konvertovat neda.Jednak je to zakazane a trestne,aspon co ja viem,no mozno mam nespravne informacie.A jednak mu to rodina nedovoli,nakolko by padla hamba na nich vsetkych.To by sa ho radsej zriekli a to uz nehovorim o jeho moralke.Co sa tyka mnohozenstva,ja som zila v Egypte a tam to povolene je.Povinnostou manzela tam je,ze ta o tom musi informovat.A ked sa to manzelke nepaci,je to jej problem.A tiez je jeho povinnostou,ze sa musi o svoje manzelky rovnako starat. 😉

zayed
27. aug 2009

ahoj habiba,
mas pravdu, tiez som sa stretla s tym,ze to nie je povolene..ale pokial nie je praktizujuci moslim, tak by to snad nemal byt taky problem.. a pokial budeme zit v Europe tak na to rodicia az taky vplyv ani by nemali mat... no uvidime ako to prebehne nadalej, sama sa v tom niekedy stracam...
Som tiez aj trochu smutna, vela premyslam o tychto rozdieloch a vela otazok ako aj to mnohozenstvo ma stale prenasleduje, cim dalej tym viac...
Ako ste sa s tymito otazkami vysporiadali Vy sami vo svojom vnutri?? ☹

habiba
27. aug 2009

A zabudla som sa opytat.Mate niekto skusenosti s vymahanim vyzivneho na dieta?Samozrejme sudnou cestou 🙂 alebo mate kontakt na rozvodoveho pravnika so skusenostami s medzinar.pravom?Velmi by mi to bodlo,nakolko sa moj manzel rozhodol,ze zabudne na svojho syna ☹ Stale dufam,ze je to len prechodny stav a ze sa zbada,ze mu dojde,ze maleho sama z materskej-ci co to je- neuzivym

habiba
27. aug 2009

ale som tam dala tych "ZE" pozehnane.Ze? 😀

habiba
27. aug 2009

ja som sa s tym vysporiadala na zaciatku.A to tak ,ze som este pred svadbou upozornila manzela, ze ak to mieni praktizovat,tak sa rozvediem,no pred tym mu ho odrezem,lebo som krestanka.Manzela to pobavilo a povedal,ze mu bohate stacim ja a nepotrebuje,aby ho dve baby dirigovali.A ked som konvertovala, tak som mu pripomenula,ze aj tak plati to prve ,len je teraz ten rozdiel,ze som muslimka. 🙂
zatial dobru noc,lebo maly rano skoro vstava a ja musim s nim pa

zayed
27. aug 2009

Habiba
ja sa pohybujem v tejto oblasti a odporucam Ti najlepsie kontaktovat Urad mezinarodnepravnej ochrany deti v Brne. Ten sa zaobera aj vymahania vyzivneho s medzinarodnym prvkom, teda s posobnostou v zahranici, tak skus... Pozri si ich stranky, tam je aj kontakt...
http://www.umpod.cz/

Mrzi ma, ze Ti manzelstvo nevyslo, ale na druhej strane sa neobvinuj prilis!! Ked vztah nevyjde, maju na tom podiel takmer vzdy obaja! Tak si nevycitaj, ze je to iba Tvoja chyba, a bude zase dobre, uvidis 🙂
Nechcem byt prilis zvedave, ale chcela by som sa Ta opytat, ci si na tu ziarlivost aj mala dovod?? Alebo aky ste mali hlavny problem, nebol to nedostatok komunikacie ci zlyhanie dovery? Tie vztahy su niekedy velmi komplikovane, a ja sama som dost ziarliva, tak preto sa pytam 🙂

suzi4
27. aug 2009

Salam žienky,

hlásim sa opäť z BA, prajem (hoci oneskorene) Ramadán Kareem - požehnaný pôst v úžasnom mesiaci, kedy bol zvestovaný Korán...

Vidím, že sme sa rozrástli, čo je fajn... Vítam všetky nové žienky, a aj debata je žhavá...🙂

Zatiaľ dobrú noc, zajtra vás kuknem!

emna
27. aug 2009

zayed popravde este som nestretla moslima ktory by prestupil na inu vieru aj ked je neprektizujuci moslim ak pride otazke deti a ich viery bude chciet aby boli moslimovia pretoze deti dedia vieru po o0tcovi tak je potrebne si to s nim vyjasnit...neviem nepoznam tvoj nazor na islam ako ho ty beries ja so on dost zaujimam hoci som katolicka a nechystam sa konvertovat no musela som si vela veci vyjasnit pretoze vzath z dvoch tak rozlicnych kultur je narocny aleaj krasny ak sa viete respektovat..
habiba vsetko zle je na nieco dobre..uz tam nevidis ziadnu sancu?je to dost krute ak otec zabuda na dieta a neprispieva pretoze u moslimov su deti a rodina posvetna...ty si teraz na slovensku al.v egypte?ak sa smiem spytat maly ma kolko rokov?ci to uz nejak vnima alebo si este nic neuvedomuje?prajem vela vela sily...
no idem spat tak dobru nocku vsetkym

pensadorcallisto
28. aug 2009

Habiba, wow...
Tak to je teda silna kava.. Akoze zabudne na syna. Ja kebyze poviem manzelovi, ze ho opustam, tak na syna mozem zabudnut ja.. Hahaha....
Ako emna napisala, tak rodina a hlavne deti su pre moslimov posvatne. A este sa to stupnuje viac, pokial ide o syna. Ved je pokracovatelom islamu.
ten tvoj manzel musi byt teda riadne cislo? A naozaj neexistuje ziadna moznost, aby ste to medzi sebou urovnali?
A ako pise zayed, neobvinuje len seba. Ak si bola nervozna alebo si kricala, tak ti na to musel dat nejaky dovod.

Co sa tyka tej zirlivosti, tak moj manzel vravi, ze je ziarlivy. Ale zatial som to nejak nezazila. Len take tie ulomky.
Vsetko v medziach, nastastie nic extremne ani prehnane. Dovera je v kazdom vztahu dolezita, ale v takomto vztahu rozdielnych kultur atd. este dolezitejsia.

habiba
28. aug 2009

ahojte,
asi ma porazi,pisala som vam velmi dlhy mail or co to je a ono sa mi to stratilo.Porazi ma.Vecer sa urcite ozvem a podam hlasenie.Co som skusala........................zatial sa majte

zayed
28. aug 2009

emna
urcite, treba si to vyjasnit, aby nenastali potom v manzelstve problemy... My to mame vyjasnene,drahy chce aby boli deticky krestanmi, a tesi sa z toho, ze som katolicka aj ja, mal k tomu blizko uz predo mnou, ako mi vzdy zvykne sam prizvukovat.

Pensador,
teda nemam co dadat, vystihla si to s tou doverou uplne najlepsie!

habiba,
som zvedava, dufam, ze sa to vsetko pohne spravnym smerom a dopadne to dobre!!!

monkri
28. aug 2009

zayed ahoj ako sa máš 🙂

ano vtom máte pravdu že to treba vyriešiť dopredu mi sme sa tiež dohodli že deti budú moslimovia ja proti tomu nič nemám a aj naši doma to prijali normálne že vnuci budú moslimovia 🙂 no môj na svojho syna by nikdy nezabudol u neho je na prvom mieste deti a rodina síce ani rozvod neprichádza do úvahy lebo vraví že sme sa zobrali aj pred bohom a že preto rozvod neprichádza do úvahy 🙂

habiba ...dufam že ti všetko dopadne dobre

zayed
28. aug 2009

ahojky monkri! 🙂
som rada, ze situ!! Ja sa mam dobre,vcera sme rozpravali s drahym na skype vyse 2 hodiny a strasne sa z toho tesim, pretoze sme rozpravali aj o nasej svadbe 😵 😵
Keby sa vsetko podarilo, tak by sa mohla uskutocnit, ked pojdem za nim o mesiac, tak uvidime... Bola by som velmi stastna 🙂 Ale bolo by to zatial iba uradne, poriadne svadby ako sa patri by sme zorganizovali pekne v nasich krajinach - to by som si nenechala ujst 🙂
A ako sa mas Ty monkri? 🙂 Jeeej deticky, a planujete ich uz coskoro? A ako to vyzera s manzelikovym prichodom, pohlo sa uz nieco?

monkri
28. aug 2009

Ahoj no zatial nič nového stále čakám na papiere s matriky bohužial to im trvá moc dlho rátam že oktobri by sme už mohli to mať zapísané na matrike a potom budeme môcť vybavovať trvalý pobyt no už aby tu bol ide to moc pomaly ☹ ☹
no hned na začiatku sme sa na tom dohodli že ako to bude 🙂 no zo začiatku som bola proti a to len kvôli obriezke ale už som sa s tím zmierila 🙂 🙂 🙂 a deti plánujeme hned ako príde na sk 😀 😀 😀 😀

dúfam že sa ti to podarí a všetko dopadne ako ty chceš držím vám palce 🙂 🙂 🙂

zayed
28. aug 2009

Dakujem, dufam aj ja 🙂
Tie papierovacky su hrozne, ale to uz vydrzite, oktober je uz o mesiac!!! A to ubehne ako voda, neboj 🙂
A zostanete na svk? Lebo ja som z tejto predstavy celkom ustarana... myby sme chceli zostat vCR kym nedostudujem, ale ja sa obavam ako to bude sl pracou ☹ ☹ Urcite by sme daco nasli, lenze neviem ci by bol spokojny a ako by to prebiehalo, ved cudzinca malokto zamestna... tak som z toho celkom smutna, ale nevzdavam to...

monkri
28. aug 2009

nevzdávaj sa neboj všetko dobre dopadne 🙂

no dufam že sa nám to podarí a že budeme tu na sk ale ešte je to daleko kým on bude môcť sem ale ved to snád rýchlo ubehne 🙂

zatial aspoň každý den kecáme na skype spolu 🙂 ale bohužial to nieje ono ☹ ☹ ☹ lebo moc chýba