Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

tasnim
26. júl 2009

ale som sikovna, teraz na konci objavim tuto stranku ;)
assalam alejkum sestricky... inshallah vas moja sprava najde v dobrom zdravi...
je tu niejaka sestricka aj z Manchestra?
dnes som leniva na niejake vypisovanie, tak inshallah nabuduce ;)

emna
26. júl 2009

ahoj tasnim ja som z talianska 🙂 ty si tu nova?este som ta tu nevidela porozpravaj nieco o sebe ak to nie je tajomstvo 🙂

emna
26. júl 2009

sara tak ako sa dovolenkuje?mne sa to uz krati...
a kde su ostatne zienky?karolinka ako sa mate aj s malou?uz nas nenapinaj a posli nejake fotecky!minule davali reportaz o korzike tak som si na teba spomenula 🙂 je tam fakt krasne mozno raz pojdeme aj s drahym na dovolenku 🙂
zdravim vsetky maminy aj nemaminy a prajem krasny zvysok nedele!

tasnim
26. júl 2009

salam emna... ja som sa tulala po inych strankach ;) ani neviem ako sa mi podarilo najst tuto ...ale riesim to hehe....no som v ocakavani prveho dietatka inshallah...uz coskoro...mam 31 rokov a byvame s manzelom v Manchestri UK.... pochadzam inach z Ke....

emna
26. júl 2009

tak vychodnariek je tu prevaha 😀 gratulujem a kedy sa ma narodit? super ze si nas nasla 🙂 kto hlada ten najde u mna to bola tiez nahoda hladala som nieco ohladne svadby a nasla som islamske mamicky tak som sa sem vtrela hoci nie som ani mamicka ani moslimka..je pochadzam od NZ mam 27 rokov a zatial necakame babo ale planujem buduci rok ale najprv sa musime vziat uinschallah 🙂 a odkial pochadza tvoj manzel? moj je tunisan 🙂

tasnim
26. júl 2009

no vacsinou dievcat poznam... vacsinu teda 2-3 urcite hehe... nasa kocicka sa ma narodit inshallah 18.8. ..tak drzim palce nech vam vase plany vyjdu... moj manzel je z Pakistanu ;)

emna
26. júl 2009

tak sa ti to uz krati tak drzim palce aby vsetko dobre dopadlo insallah!tak to bude dievcatko?mate aj meno vybrate?

tasnim
26. júl 2009

dakujem... Zara ;) my sme si strasne priali dievcatko, ale vsetky babske predpoklady ukazuju na chlapceka...ale inshallah bude holka ako povedali ;)

emna
26. júl 2009

dakujem 🙂

tasnim
26. júl 2009

za co?

emna
26. júl 2009

Zara je krasne meno aj ja by som chcela dievcatko prve ale drahy zas chlapca kazdy to svoje 🙂 nech je to co chce len nech je zdrave to je najdolezitejsie!tak manzel je urcite cely bez seba a tesi sa na dievcatko 🙂 a ty si uz dlho v uk? ja 3 roky a odvtedy som aj s drahym vlastne tam v tal.sme sa zoznamili a odvtedy sme spolu bola to laska na prvy pohlad 🙂

tasnim
26. júl 2009

no nastastie s muzom sme sa zhodli na pohlavi ;)) aj ked svokra chcela chlapceka ale inshallah inokedy lol...presne ako hovoris, hlavne nech je zdrave...
ja som v uk.. hmm skoro 4 roky...
taliansko to mate teplucko.. zavidim lol..moje srdcove krajiny spanielsko a taliansko 🙂 laska na prvy pohlad.. tak to je pekne mashallah...

emna
26. júl 2009

🙂 no tak to pocasie by som s tebou nemenila 🙂 a chlapec mozebyt druhy nie? jeho rodina tiez zije v uk? my sme v taliansku sami moji rodicia doma a draheho v tunise a aj sesty a brat v berline tak mi aj ta rodina v tal.chyba ☹

tasnim
26. júl 2009

no chlapec moze byt druhy ak sa podari.. teraz uz by to mala byt povinnost..no nie? tak dufam to zvladnem..inshallah... jeho brat so zenou tu ziju...rodicia su v pakistane, sestra v amerike....a moja rodinka doma na slovensku...chyba ti aj manzelova rodina?? hehe...

tasnim
26. júl 2009

teraz inshallah postupne moja rodina pride aby boli pri zrode vnucika.. ;) aj manzelova rodina pride tak sa celkom tesim budeme vsetci po kope ;)

emna
26. júl 2009

hej chyba hoci si vela toho nepovieme neviem ani po francuzky ani po tunisky ale uz som sa natvala a povedala si ze tu tunisku arabstinu musim zvladnut 🙂 jeho rodicia su uz starsi on je posledny z 5 deti su mili cela jeho rodinka 🙂len skoda ze sa vidime raz do roka nio ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 🙂 ty rozpravas pakistansky aleo neviem aku rec oni maju?

emna
26. júl 2009

tak to je fajn ze budete vsetci pokope ja chcem rodicou v nov.pozvat do tunisu oni mojich svokrovcou este nevideli tak by som chcela spravit take velke stretko moji rodicia a sestra a draheho 3 sestri aj s detmi 🙂 🙂

tasnim
26. júl 2009

oni rozpravaju urdu alebo punjabi.. ako zaklady zvladam..ked sa rozpravaju tak rozumiem (samozrejme nie vsetko) ale rozpravat sa neodvazim..ked tak len take ako sa mate ? hehe... ok emma musim ist, manzel dosiel zo zapasu.. a vyzera hladno... ;)
tak inshallah nabuduce..prajem pekny den

emna
26. júl 2009

aj tebe rada som s tebou pokecala 🙂 pa

sara2008
27. júl 2009

assalamalaikum dievcence! ako badam mame tu novu skoromamicku,vitaj medzi nami tasnim! emma-aj mne sa to krati,dva tyzdne ubehnu ako voda,insallah to bude super "dovolenka"....ja uz ani moc nespavam,drobec sa tu budi uz okolo 6-7,dve tri hodky skor ako doma 😝 ....a spava chudatko zle,stale sa mi budi...ale cez den ma energie dost,viac nez dost 😀 ani za nim nestiham...a to som si myslela,ze sa to nocne budenie a kojenie casom zlepsi 🙂 ...emma ked sa vratim nieco naplanujeme,insallah,velmi rada by som ta spoznala.robis priamo v merane?asi som sa ta to uz pytala,ale nejako zabudam 😉 tak zajtra sa vracias?

emna
27. júl 2009

ahojte zenusky!ja idem akurat este posledne veci dobalit a zajtra cestujem.Sara ano robim v merane tak ak budete mat cestu okolo tak sa stavte 🙂 alebo prideme my to je jedno 🙂 no s tym spanim u maleho ti zial nic neporadim skusila si mu davat nejake cajiku na noc aby lepsie spinkal?alebo je to tou zmenou prostredia pocula som ze deti su na to dost citlive neviem zatial nemamn nijake skusenosti 🙂prajem peknu dovolenku abysi si aj ty trosku oddychla! 🙂aj manzel isiel s vami? bol uz na slovensku?

tasnim
27. júl 2009

salam everywhere ;)
dakujem sara za privitanie..kazdy po dovolenkach ooooch.... 😝 mne to tak skoro nehrozi ;)

omfahad
27. júl 2009

salam a. no vitame ťa tasnim 😉 no ako sa mas? ešte si cela? 😀 😀 😀

tasnim
27. júl 2009

wa a.s. om fahad.. ako sa mame?inshallah fine..
ja sa mam oki doki...este cela... mala drzi nepusti hehe...

mishka_suwaileh
27. júl 2009

Dobrý den.Niesom mamička,a ani moslimka.Mám 18 rokov a priateľa zo Saudskej Arábie.
Už dlhší čas sa zaujímam o Islam (ešte predtým ako som ho spoznala) a dosť uvažujem o tom,že konvertujem.Viem,že to nebude ľahké ,ale kto verí nájde správnu cestu.
Preto by som vás rada poprosila o nejaké rady ,aby ste mi trošku priblíži aké to je byť moslimkou.Konvertovali ste koli manželovi alebo ešte predtým?
Budem rada ak mi odpíšete
Prepáčte, že vám tu narúšam tému,ale iné fórum so slovenskými moslimkami som nenašla :(
Miška

frisbee
27. júl 2009

Chcem sa tiež opýtať...ja si vždy zistím všetky informácie,keď chcem s niekym diskutovať....čítam korán,podľa toho,čo tam vidím,samé krásne myšlienky,ovšem niektoré verše sa dajú vykladať rozne...tá kniha je veľmi tolerantná,takže si myslím,že ten negatívny obraz vytvárajú miestne zvyky a praktiky....Mohamed neskutočne uznával svoju ženu 😉

omfahad
27. júl 2009

Ahoj Mishka, vitaj medzi nami 😉 poslala som ti internu poštu....
Len chcem podotknuť jednu vec....dovoľujem si povedať v mene všetkych bab, ktoré su moslimky a pripojili sa do debaty v tomto fore, že ani jedna nekonvertovala "koli manželovi" 😅
Viem Mishka že si to nemyslela zle, ale ver mi, su take osoby ktore čitaju tuto temu a tie by si na takomto niečom zgustli 😠 .....na Slovensku je komunita moslimov(miek) kedže si z BA, stretni sa s nimi osobne a pyytaj sa 😉 Enshallah tvoje rozhodnutie konvertovať bude spravne a hlavne z tvojho presvedčenia a z tvojho srdiečka.....

mishka_suwaileh
27. júl 2009

Dakujem ze si napisala 🙂
A kde v BA by som tuto komunitu nasla?

emna
27. júl 2009

Ahoj mishka! aj ja ta tu vitam hoc nie som moslimka ale su tu super zienky moslimky aj nemoslimky 🙂 moj nazor je taky ze kvoli manzelovi alebo pod natlakom by som urcite neprestupila treba to chciet zo srdca a vtedy vies ze je to spravne.aj ja sa zaujimam o islam ale nadalej som katolicka hoci mi je islam velmi blizky ale to rozpravam o sebe kazdy bol nejak inak v detstve vychovavany takze asi tak..je to kazdeho osobna vec a nikdy som nikoho kvoli inej viere neodsudzovala nakoniec aj moj drahy je moslim a milujem ho taky aky je 🙂 lebo viem ze ako moslim je dobry clovek s velkym srdcom 🙂 zatial nam to funguje tak ako to je a nikdy som necitila z jeho strany ziadny natlak..takze ak chces urob to kvoli sebe apretoze ty to chces a boh allah ta bude uz viest tou spravnou cestou prajem vsetko dobre 🙂

mishka_suwaileh
27. júl 2009

Ahoj emna.Dakujem za privitanie
Urcite ak sa rozhodnem konvertovat nebude to kvoli manzelovi a ani pod natlakom budem to rozhodnutie z mojho srdca🙂
Dakujem moc pekne.
Ste velmi mile