Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

slnieckokati
21. jún 2011

ahojte,
@asma spytaj sa niekoho, kto sa v tychto veciach vyzna, podla mna nezalezi, na druhu satelitu, ide o to, aby ti naladili tu spravnu druzicu. napr. nemecke su na astre, tusim ze arabske sa chytaju na nilesat. vy tu nahanate arabske programy na slovensku...a ja som hotova z toho, ze uz nemam slovenske v Maroku. mala som nacierno, ale pred rokom zo zakodovali a nikto to tu nevie spravit. chcela som si kupit na SVK aj kartu, ale jeden chlapik mi ukazoval, ze Skylink nema poriadny dosah ani do Spanielska a v Maroku uz vobec.... 😠 Aspon, ze Seherezadu mozem pozerat cez internet.
@hameeda myslis, ze je dobre, aby tvoja 9-rocna dcera nosila na Slovensku do skoly hijab...? vsak ona sa zblazni, deti su krute, nechcem si ani predstavit, co to bude pre nu... ☹

wardiinka
21. jún 2011

@hameeda v tomto súhlasím s Katkou (slnieckokati)..Slovensko je veľmi proti-islamské. A deti v školách sú veľmi kruté ak je niekto 'iný' .

hameeda
21. jún 2011

o to mi ide ze aky satelit,leboked sme mali v BA na balkone, tak Nilsat fungoval ale len take programi co nanich nic nedavaju ako LBC, Infiniti, a tak,,ale nieco som zacula ze vraj ak by bol velky tanier na streche bytovky tak pojde vsetko, preto sa pytam ci to ma niekto vyskusane
no ja nehovorim ze by nosila ten hizab teraz ale povedzme za 2 roky, no neviem bojim sa Allaha alebo ludi?
ja osobne pochadzam z maleho mesta, zo ziadnym problemom voci hizabu alebo islamu som sa nestretla, a to podnikam v exporte importe takze dost cestujem a hizab mam stale, nikdy som sa s nicim proti islamskym nestretla, prave naopak
tiez ludia od nas vedia ze som moslimka a vedia ze deti su moslimovia, ved uz teraz mame urcite vynimky, napr. v skole pocas ramadanu chodi len na prve 4 hodiny, ku koncu vobec, skola to respektuje, tiez deti uz od skolky maju inu stravu ako ostatne deti, tak aby bolo vsetko bez bravcoveho,skolka a skola nam vysli v ustrety, nemali sme ziadne komplikacie, tak si myslim ze ten hizab by bol asi aj ocakavany pretoze ho nosim ja, tak asi je ocakavane zo strany spolocnosti ze ho bude nosit aj moja dcera, neviem ci tu niektora z vas ma starsiu dceru, ako to riesite? tiez mi napada ze asi za takych par rokov bude chciet na disko, to vobec ale vobec si neviem predstavit ako toto budem riesit, a este ze moja dcera je krasavica co uz teraz je do nej cela trieda zamilovana,,tak to mi az mraz chodi po chrbte ze co to bude,,,,ona sice je dobra moslimka, teda ma rada islam, veri, respektuje a prisposobuje sa akoby to mala v krvy ale urcite cim bude starsia bude tych nastrah viac, ako toto riesite???

hesmaali
23. jún 2011

hameeda:ano ked je velky tanier chytis skoro vsetko,len u nas na SR z toho maju velku vedu...ako tu spominali dievcata,to v nasej spolocnosti pre nu bude velmi tazke,ludia to nechapu,lebo to nechcu pochopit.....mozno zatial ste mali stastie na skolku,ludi okolo,kt.to ako tak chapu..ale myslim si,ze v nasich zemepisnych sirkach nie je zohladnovane,ze ked nosis hijab ty bude ho nosit aj tvoja dcera. S tymi diskotekami,lahke sa je niecomu prisposobit,ked zijes v danom prostredi,,ide to samo"ale ked pride clovek sem a bol vychovavany v niecom a zije tu dlhsie,tak si spravi vlastny usudok,ale aj napriek tomu,ak stale tomu veri,nic nezmeni ziadne pokusenie.....to je pre mna ozajstna viera 🙂 Zo skusenosti viem,cim viac clovek zakazuje tym je to horsie,potvrdene milionkrat,videne v arabskom svete bohuzial.Ja si myslim,ze sa to da aj inak a ked nieco clovek velmi chce,tak sa najdu spravne cesty vzdy ....

kuwait
24. jún 2011

Hameeda,naco to sillit,si slovenka,budete zit na Slovensku tak sa chovajte tak ako ostatni slovaci,naco si zbytocne sebe aj detom vyrabat problemy?Hadam ich nechces vyclenit zo spolocnosti ze na vas ako rodinu budu hladiet ako na nieco nenormalne?Europa nieje nadsena z moslimov,tak naco zo seba robit nieco ine,vystredne?Stat sa pripadne tercom utokov?Ani v muslimskych krajinach sa k cudzincom nechovaju pekne ked vidia ze neziju podla ich muslimskych sposobov a obliekaju sa,ziju,jedia podla svojich zvykov.To iste mas na Slovensku.Vrat sa k svojim korenom v ktorych si vyrastla a vychovaj tak aj svoje deti,naco sa hrat vo svojej rodnej zemi na nieco co niesi a co tam nikto ani nebude ocenovat?

chtoura_ba
24. jún 2011

@hesmaali salam, moja prezyvka nema opodstatnenie v Libanone 🙂 To som si len tak vymyslela podla jednej arabskej znacky, ktora predava koreniny 😎

monkri
25. jún 2011

@slnieckokati tak máš podobný problém telkou ako ja ja tiež nič nechytám a to ešte pred rokom sa dalo teraz už nič ale pozerám správy na nete a filmy s archívu aspoň 🙂

hameeda
26. jún 2011

dakujem vam za vase nazory, aj ked ma riadne prekvapili, asi mame na to iny pohlad, alebo iny zivot ine skusenosti neviem, no ja som moslimka a som na to hrda a vobec ma nezaujima co si ludia myslia, pre mna je Allah viac ako ludia a urcite nie som ako ostatny a nebudem a nechcem zit ako ostatny, ano vyrastala som tu to je fakt ale urcite nechcem aby moje deti vyrastali tak ako som vyrastala ja, my deti vedieme k tomu aby boli na svoju vieru hrde a nehanbili sa za nu

eva8
26. jún 2011

hámeedá, já len toľko, že čo sá týká diskoték (obáváš sá ich, priznám sá, veľmi má to prekvápilo, preto sá nád tým pozástávujem - v právej moslimskej výchove by ná ňu áni nepomyslelá) nezávisí ná tom, ákú vieru vyznáváme. poznám dievčátá nemoslimky, ktoré sá ná diskotéku nehrnú. Podľá mňá je dobré povoliť dieťáťu tám ísť, áby vlástne vedelá "o čo tám kráčí", á áby potom v nečákánej chvíli neurobilá niečo neočákáváné... všetko závisí od výchovy, nie striktné zákázy, príkázy, lebo vierá to nepovoľuje... á čo sá týká záháľovániá - i nemoslimky chodiá nezáhálené. nechálá by som tomu voľný priebeh - Ty jej svoj názor vysvetlíš. písálá si, že žijete ná dedine á ľudiá vás ákceptujú, budú ákceptováť i jej záhálenie. len či sá dcérá bude cítiť tiež príjemne i keď to berie áko sámozrejmosť. dáj pozor, áby sá v neskoršom veku, keď dieťá pôjde "do svetá", vedelá orientováť á čeliť i iným názorom, poprípáde nech sá nepopáli pri niečom nepoznánom....

mám 10 ročnú dcéru, tedá bude máť 11, tiež nepápá brávčové, vysvetľujem jej obe viery i keď si niekedy myslím, že máme od p. bohá ďáleko, niekedy sá cítim ákoby pokrytecky, po zistení určitých skutočností sá dá povedáť, že nesúhlásím s islámom...

Podľá mňá, ák žije ná sk, nemálá by sá záháľováť - hovorím o Tvojej dcére... ták áko obriezká, áni záháľovánie nie je povinné... niekedy mi to pripádá áko vyčlenenie sá z kolektívu - já som metálistá, já skeenheád, já záhálená... tým náozáj nechcem urážáť, či nebodáj porovnáváť, dá sá i inák ukázáť, že sá líšime, nie len výzorom. Veľá závisí i od toho áko sá k tomu stáviá otec. já moslimká nie som á nechcem byť, i keď som ľáhkovážne o tom uvážoválá á bolá som blízko.... čo sá týká detí, sľúbilá som, že budú, no nechám im "demokrátické" rozhodnutie, nechcem áby máli "mišmáš" álebo tápáli, či sá dostáli do úzkych. uvedomujem si, že ná dvoch stoličkách sá sedieť nedá... á úprimne sá obávám, že otec bude brániť láske s nemoslimom.... z diskoték, či z diskriminácie strách nemám...

slnieckokati
27. jún 2011

@eva8 uplne s tebou suhlasim, nieco podobne som sa chystala aj ja dnes napisat, ale predbehla si ma, tak nebudem vypisovat to iste... 😉
Moni, no zablokovali nas este minuly rok pred majstrovstvami sveta vo futbale...taka som bola vtedy nahnevana... 😠 😠 😠

wardiinka
27. jún 2011

@hameeda Aj ja som moslimka alhamdulillah, tiež pre mňa je Allah viac než ľudia.. Ja som ti len chcela povedať že Slovensko je veľmi proti-islamské sama sa stretávam s tymito názormi, a tým že je niekto moslim tak to bude mať ťažšie. To že tvoje okolie to akceptuje , to je veľmi dobré.
Katka mala pravdu keď povedala že deti vedia byť kruté, hl. na základnej škole, hlavne k takým deťom kt. sú iné alebo je na nich nieťo iné-- Napr prednedávnom bol môj strýko na operáci, tak po operácii chodil s pomocou barlí. Raz išiel pre môjho bratranca malého do školy a na druhý deň si deti z neho robili srandu že má ocka, kt. je dedko lebo nevie normálne chodiť pretože musí chodiť o barlach a malý prišiel potom s plačom domov.. To som dala len príklad toho aké sú deti..
Ale ako som už povedala , keď tvoje okolie vám vychádza v ústrety a rešpektuje vašu vieru , tak inshAllah nebudú žiadne problémy 🙂.

wardiinka
27. jún 2011

@slnieckokati - Kedy prídeš na skype ?? 🙂) Musíme hodiťťť reč 🙂

aliza
27. jún 2011

no, ja som chcela tiez len tolko, ze zena nemusi byt zahalena, aby bola dobrou moslimkou. Ja zijem medzi moslimami, rodenymi moslimami, nie konvertovanymi a uplne najlepsi ludia medzi nimi su ti, na ktorych to ani nevidno, ze su moslimovia, zeny sa nezahaluju, vyzeraju normalne, aj sa spravaju normalne, fakt uzasni ludia. A prave naopak , problemy su s tymi, ktori to potrebuju dat vsetkym najavo. S takymi sa neda ani porozpravat a najlepsie, ked daju aj babatku satku. Ziaden extrem nie je dobry, vieru si treba nosit vovnutri, nie ju kazdemu ukazovat a este aj ziadat o respekt. Na slovensku je to skor ako provokacia, nasi ludia stale nie su otvoreni 'inakosti', boja sa inych, nepoznanych veci a preto castokrat podvedome, ale aj vedome ublizuju a najma deti su velmi krute. Ja osobne by som nechcela vychovavat svoju dceru ako Moslimku na slovensku, ani nikde v europe, je to strasny konflikt, vidim to aj tu, aj ked tie komunity su velmi silne,aj tak je pre mladez problem zachovavat to, v co ich rodica viedli, neda sa vyhnut konfrontacii tak rozdielnych svetov a ak sa prilis vela zakazuje, tak to nemusi dobre dopadnut.

slnieckokati
29. jún 2011

@wardiinka mojko, prepac, minule sme skypovali s Jasminkou a ja som mierila na nu notebookom, aby mohla babke na Slovensku ukazat, co nove sa naucila. 😉 videla som, te mi pises, len som nemala ako odpovedat a potom sme este isli na par hodin na plaz si polezat. napis mi na FB, co nove. ako s VS?

wardiinka
30. jún 2011

@slnieckokati Napíšem ti správu na FB ;)

brigus198754
2. júl 2011

aoa mamicky mozem sa pridat ja som moslimka len 2 roky ale velmi som rada ze som konvertovala na islam moj manzel je rodeny muslim(do nicoho ma nenutil) mame spolu uz 3 mesacnu dcerku Fatimu-Noor a som s nim velmi stastna.Zijeme v uk tu aj chceme ostat zit, co sa tyka zahalovania sa ja nenosim minisuknu len normalne sa obliekam zomberiem si dlhsi top a niekedy satku okolo krku 😉 to naozaj zavisi aj od manzelika akeho je typu.MASHALLAH moj je velmi dobry a nemenila by som ho za ziadneho jeho rodina ma bez problemov akceptovala a maju ma velmi radi.

ehawash
2. júl 2011

ahojte, ja som tiez moslimka hamdulliah, uz viac ako 2 roky, zijem mimo SVK.. cakame rodinku, mal by to byt chlapec inshallah, tak hladame vhodne meno...kludne mi mozte pomoct, 🙂
dufam, ze sem budem prispievat castejsie. Vidim, ze riesime podobne situacie.. pekny vecer, papa

kuwait
3. júl 2011

eva8 ja presne tak ako ty,po precitani koranu ma chut na konvertovanie uplne presla a nechapem zeny ktore konvertovali.Zrejme konvertovali po precitani slovenskeho prekladu koranu ktory je uplne upraveny a mnoho vyznamov a vykladov zamerne zle prelozenych aby to posobilo mierne inak si ich nadsenie nad tym ze sa stali muslimkami neviem vysvetlit.Nuz ale sme rozni,su ludia ktori sa aj v masochizme vyzivaju.

asma
3. júl 2011

@kuwait Ahoj ja práve čitam slovenský preklad. Som moslimka sice kratko ale som mm ma ku viere nijak neprinutil a som takto šťastna, ono veľa zavisí aj od manžela asi.

chtoura_ba
3. júl 2011

@kuwait No to asi aj zalezi, o ktorom preklade hovorime. lebo preklad Koranu od Abdulwahaba Al-Sbenatyho nieje len tak "odflaknuty" Koran. Preklad sa robil viac nez 10 rokov a ludia, ktori na nom robili, to robili naozaj poriadne a nie len aby sa zapacil naivnym dievcatam. To je asi trochu hlupost, nie? Ja som nekonvertovala na aklade precitania si knihy ale preto, ze som verila v jedneho Boha a neverim ze ma syna. Takze krestankou uz viac by nemozem a bolo to daaavno predtym, nez som si hladala muza muslima. Ja moc neuznavam to, ked dievca konvertuje az po tom co zije s muzom muslimom a casto aj pred svadbou...to nieje moc dobre a bohuzial casto sa to stava. Ja sa snazim vzdy take dievcata od toho odhovorit a premysliet si to poriadne. Len ony vtedy moc nepocuvaju kedze su zalubene 😎 Mna tiez vela veci hneva a nemam ruzove okuliare, tolko pokrytcov co zije medzi muslimami...ajajaaaj... ja v tomto nevidim rozdiel medzi nabozenstvami, pretoze ludia vzdy zostanu ludmi...Ale ked som uz raz muslimkou, snazim sa robit to, co mi Islam prikazuje a zahalovanie je jedna z veci. Ako vsetci vdi, hijab nieje len pokryvka hlavy. Muslimka ma chodit oblecena slusne a ma mat zahalene telo. Pokryvka hlavy je len taky posledny bod a na to je kazdy pripraveny v rozdielnom case. Ak si taka vyhorena z islamskeho sveta, muslimov, tak preco tam zijes? Preco toto riesis? Mam z teba pocit ze ta daco velmi skrie a toto je jeden zo sposobov ako si to kompenzujes a davas zo seba von. Ci? Mylim sa?

wardiinka
3. júl 2011

@chtoura_ba Súhlasim s teboou 🙂)), veľmi dobre si to napísala 😉

turkija
3. júl 2011

Dnes prší, vonku sa nedá ísť, tak náhodou som sa dostala na túto stránku.Veľmi sa mi zapáčila, a keď budem môcť tak rada sem -tam nazriem.Aj keď som si najprv myslela, že nebudem nikde prispievať, ale po prečítaní niektorých príspevkov som sa rozhodla, prihlásila sa a som tu🙂
@kuwait mňa k islamu doviedla viera v jedneho Boha ktorý nesplodil a nebol splodený.Verím v Máriu ako matku Ježiša Krista, ale nie ako Božiu matku, verím v Ježiša ako veľkého proroku, ale nie ako syna Božieho a verím v posledného proroka Muhammeda /NMBŽ/
Kuwajt, prečítala som si tvoje príspevky. Každý tvoj príspevok je plný zúfalstva, nenávisti a zlosti. Ale prečo? Prečo sa nevrátiš tam, kde si doma, kde sa cítiš dobre? Prečo žiješ medzi nenávidenými ľuďmi. Veď svet je taký veľký a život je krásny. Každým svojím príspevkom len niekomu chceš ublížiť. Keď ty si nešťastná, ale iné sú šťastné. Prečo to nechceš vidieť? Možno sa nesplnili Tvoje sny a Teba čakala len holá realita. Ale za tvoje nešťastie žiadna z týchto dievčat nemôže. Pretože pre každého šťastie -znamená niečo iné. Ja ti len prajem všetko dobre, aby si našla to čo hľadáš.Sväty Korán je kniha, ktorú beriem do rúk s úctou, keď mi je smutno aj keď mám radosť. Sadám si k nemu skoro každý deň. Neviem čítať arábsky, tak čítam preklad. A keď mi je ťažko, a niektoré myšlienky sú dotierne a nie a nie sa ich zbaviť, tak sa začnem učiť verše naspamäť. A vieš, že to pomáha 🙂 Drž sa a už kde koľvek si, a kto koľvek si , zační sa pozerať na ľudí s láskou 🙂

monik33
3. júl 2011

Ahoj babenky.Tak som sa potesila ze ste tu.Masala som nasla spravnu cestu a prestupila som na islam.Manzel je muslim a syncek tiez.Ucim sa trpezlivo a s laskou.Beriete ma do klubu? 😕

asma
4. júl 2011

@monik33 ahoj a vitaj medzi nami...

kuwait
4. júl 2011

tiurkija j nemam byt preco zufala,moj muz nieje muslim je europan a tu sme preto lebo on tu ma vyhodnu pracu a za tie roky co sme tu nieje mozne chodit s klapkami na ociach a nevsimat si to aki sme tu ako nemoslimovia nenavideni.Neprejde den aby ma niekto verbalne nenapadol,moslimovia si myslia ze su nadludia zrejme,tieto neprijemne skusenosti tu mame vsetci,kde mozu nam poskodia a este sa citia ako vitazi,pritom nas potrebuju,na vsetkych klucovych miestach tu maju zahranicnych expertov.Ano citala som koran kedze zijem v moslimskej krajine a vidim ako tato spolocnost divne funguje chcela som vediet preco a teraz uz viem.Nepoznam tu jedineho cudzinca zapadniara ktori by tu na islam konvertoval,vsetko su to len zeny vydate za moslimov a ako ziju?Dakujem bohu ze moj muz nieje moslim,nezniesla by som zit tak ako ziju tieto zeny,tym myslim aj slovenske konvertitky.Nuz ale ked im taky zivot nevadi mne je to jedno,len ,mi tu pridu divne tie chvalospevy zien ktore konvertovali na islam ked vidim nazivo co za zivot take muslimky maju 🤐

turkija
4. júl 2011

@kuwait vieš je to rôzne. Aj niektore kresťanky sú nešťastné a týrané, však aj preto je tu taká vysoká rozvodovosť. Ale pritom nemôžeme povedať, že je to chyba cirkvi. Muž , ktorý miluje svoju ženu, nech je akéhokoľvek vyznania, tak si ju váži ako matku svojich deti a snaží sa o zabezpečenie jej pohodlia.Možno si mala smolu len na tých nesprávnych ľudí. Ale ver, že nie všetci sú rovnakí. Pretože v islamskej spoločnosti má byť žena rovnoprávna s mužom, čo sa týka partnerskéhol vzťahu. Muž je otcom, žena matkou. Obaja sú potrební
na uzavretie manželstva, vznik a vývin nového života.Úloha ženy nie je o nič menšia, či väčšia ako úloha muža. Obidvaja majú v maželstve tie isté práva a povinnosti. Nerozumela, som tvojej vete " Dakujem bohu ze moj muz nieje moslim,nezniesla by som zit tak ako ziju tieto zeny,tym myslim aj slovenske konvertitky". Čo ti konkrétne nevyhovuje: že nepijú, nesedia v preplnených baroch, nemajú výstrihy po pás, krátke sukne , že im vidieť až nohavičky, že nekoketujú s cudzími mužmi a svojho manžela neponižujú a nevysmievajú sa mu v prítomnosti priateľov?
"Ľudia, bojte sa na Pána svojho, ktorý Vás stvoril z bytosti jedinej a z nej stvoril družku a obe rozmnožil na veľké množstvo mužov a žien. "Korán4:1
kuwait, a stoji vám za to žiť v nenávidenej krajine, v ustavičnom strachu kôli peniazom.?Peniaze ešte nemusia znamenať šťastie

bubba
5. júl 2011

@turkija tým si ale nechcela naznačiť, že nemuslimky koketujú v prítomnosti manžela , urážajú ho v prítomnosti priateľov a ukazujú spodné prádlo??? 😅 čo má náboženstvo s morálkou a vychovaním?

bubba
5. júl 2011

a prečo by som sa mala báť Pána svojho? Môj pán ma miluje a ja sa jeho lásky nebojím...

turkija
5. júl 2011

@bubba pokiaľ suknička je úzka a krátka, a pri sedení si sem tam chceš preložiť nohy, nie je až taký veľký problém sa pochváliť so svojim spodným prádlom. 😀

bubba
5. júl 2011

ale čo to má spoločné s náboženstvom? lebo ja muslimka nie som a ani krátke sukne nenosím...

ináč vás zdravím dievčatá ,dlho som sa nestavila... suziiii - srdečná gratulácia!! myslím na vás nech ste zdraví...
monkri ? ako?