IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
9. feb 2009

steli mas nadherne brusko, vazne, ako to ty robis, aj postavicku ako lusk 😀 aj tie foto su pekne, vyzeraju take profi, ja stale manzelovi hovorim, nech to odfoti nejak krajsie, aj sme chceli skuit nejake pofotit cez vikend, ale nestihli sme, tak nabuduce, ja chcem aj nejaku peknu fotku do ramika ako spomienku... 😀

chantalle7
autor
10. feb 2009

ahojte babulky tak som dnes cela netrpezliva a uz len pozeram na hodinky kedy vypadnem k tej lekarke mam to dnes na 12.15 takze dovtedy sa este nacakam ....
idem aj so svojou polovickou tak dufam ze nam ich aspon dnes pekne ukaze a nielen na fotkach... som horzne zvedava

baby pocujte ja mam vyhadzanu cely tvar najme na licach sa mi porobili take cervene minipupaciky cize to z dialky vyzera ako take flaky....no hruuuza dnes rano som si to vsimla tak sme ususili ze nase babuliatka naberaju krasu...tak asi to budu baby alebo min. jedna 🙂
vy ste na tom ako?

given - k tym AP estom a vobec k tym vysetkam mrkni sem: http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71 aj ked janulka ti uz odpovedala je to celkom fajn stranka 🙂

janulka ak budes mat nejaku nadejnu znacku autosedaciek tak daj vediet ja zatial uvazujem nad tym Graco aj ked neviem ako o bude s tym zmestenim sa do dveri ale v kazdom pripade si myslim ze to az tak casto nebudem pouzivat a ta sedacka aj so zakladno mala fajn cenu

chantalle7
autor
10. feb 2009

ahojte

tak za moju nedockavost som bola poriadne potrestna....dnesna poradna dopadla dost hrozne ako prve ma privitali s tym ze doobeda prisli z AFP vysledky Ok a potom prisla vysledna prava poobede a tu uz boli vysledky pozitivne takze som z toho uplne na nervy a nestastna....

mame zvysene riziko na DS aj ked vlastne vysledky su OK ale kvoli veku matky sa nam riziko zvysilo na 1z 340...

a aby malo nebolo tak ma poslala na dalsie vraj nie morfologicke ale ine este podrobnejsie vysetrenie ktore sa vraj robi na 3D/4D UTZ a jedna sa o tzv konziliarne vysetrenie a mam ist do GF, a najlepsie ese tento tyzden ....
ked som vsak zavolala do GF tam mi povedali ze ziadne vysetrenie na tohto typu na 3D/4D UTZ nerobia a tak som sa objednala na morfol.UTZ ale ten zase neria teraz v 18tt a tak ma objednali az na 24.2.

nakoniec som volala lekarke vsetko jej zreferovala a ona povedala ze zajtra tam zavola ona a dohodne to ....tak neviem ale mam pocit ze dnes je den BLBEC a ja som asi ten najnestastnejsiiiii...... 😢 😢 😢 😢

janula13
10. feb 2009

Chantalle,asi by som ta zbytocne utesovala, viem ake to a mozem ti tu pisat co len chcem, trapit ta to bude, ale ved to je ok, si nastavajuca mamina...
ale tak ci tak trochu nechapem, ved screening bud vyjde pozitiv alebo negativ, ako to ze vam negativ a zaroven mate zvysene riziko?mne vysiel tiez negativny a nechapem preco ma tiez tak vystrasili ako teba, ale ja na to uz kaslem, verim ze babatka su ok, .pozriem do papierov co mi tam napisali...takze...
vysledok screeningu:scrining negativny
Riziko DS:1v5600/v termine/
riziko NTD:1v1600
poznamka:riziko DS len z veku matky je 1v690
poznamka:odhad rizika DS pre graviditu s dvoma plodmi je len voditko pretoze vypocet je zalozeny na predpokladoch o distribucii hodnot markerov u postihnutych gravidit

takze tak, takze vlastne co spravili?sice vysledok negativny, ale alibisticky zdovodneny, ze vlastne test nic presne nepovie...pointa chantalle je, ze ani riziko DS 1z340 nie je nic strasne a uz vobec by som sa na to neupinala, citala som si vtedy o tom dost a myslim, ze hranica sa uvadza 1v250 alebo tak nejak, vtedy sa to zacina viac riesit, ale musela by som to niekde najst...ale tak ci tak, pockaj si na morfologicky, ved tam sa ukaze ci je nieco podozrive, poviem ti ale pravdu, sice nam dopadol dobre, ale aj tak neuverim, kym zdrave deti nebudem drzat v naruci, nieze by som zmyslala extremne negativne, ale proste nikdy nevies, su zeny ktorym vyslo DS 1v22a maju zdrave babo a su ktorym vyslo uplne mizive riziko a maju postihnute babo, takze tak...tak treba len verit ze vsetky nase babtka budu zdrave a ked nie, tak sa to bude riesit potom, ked bude problem realny...
tak budem na teba velmi mysliet, ale klud, vies ako to je s tymi testami..a este som prekvapena, ty mas kolko rokov?aj labaky maju napr interpretaciu vysledkov roznu, maju ine hranice zadane, takze v inom labaku to vyjde inak...to len tak na margo...
tak drzim palce, mutz dopadne dobre, vytesis sa z krpcekov a bude...ozaj a dnes si teda utz nemala?na mutz sa chodi od 20-22tt, tak ak ides do Gf tak preto ti dali ten termin..neboj, dobre to dopadne, kazdu z nas musia raz vystresovat... 😉

chantalle7
autor
10. feb 2009

ahoj Janulik dakujem za povzbudenie ale ako pises som z toho aj tak cela bez seba ...
ja mam 35r. ale v testoch ich zaujima to ze v case porodu uz budem mat 36 co je vlastne uz za hranicou a tu je uz vyssie riziko na DS
pytala som sa doky ze co je este normal tak u rodiciek pre jedno mimco je normal 1 z 300
ja mam v teste pre riziko DS: neni mozno presne odhadnut umnohopocetneho tehot. Riziko NTD: 1 z 1700 a az potom v poznamke je uvedene: Riziko MS ocakavane len k veku matky je 1 z 340.

kedze tu zu hodnu chvilu cumim do papierov a zaroven hladam info na nete tak som zistila ze ten prvy vysledok na zaklade ktoreho mi povedala vcera ze skrining e neg. bol este z 5.1. takze ten prvy skrining a ten vlastne co mi robili teraz 29.1. im prisiel az poobede a ten je vlastne pozit. takze to som z toho vydumala ....

co sa tyka tych samotnych hodnot som z toho pekny jelen a neviem to nikde najst ani na nete teda nic take co by sa priblizovalo mojim hodnotam ale jedna baba pisala ze aj tak tie hodnoty nie je dobre porovnavat lebo su vraj presne prepocitavane na mna...

no i napriek vsetkemu som z toho uplne mimo aj ked ako pises viem ze je to len statistika ktora sa velmi myli no nic musim to vydrzat do toho mUTZ len keby sa clovek nemusel tak velmi strachovat ....

myslim ze tieto blbe statisticke testy by mali zakazat lebo su presne len na to aby clovek ochorel od strachu ...
nechapem preco proste neurovia mUTZ a hotovo a kto chce nech ide na amnio....

pytala som sa doky aj na to co ak by sa zistilo poskodenie u jedneho plodu....co potom ....sama povedala ze je to pre ten druhy plot velike riziko ...

nech je to uz ako chce ja si svoje babuliatka nedam za nic na svete ....

stela23
10. feb 2009

chantalle,neboj,urcite budu dalsie vysledky o.k.,sama vies ako su tie afp testy matuce.skor sa mi nepaci pristup tvojej lekarky,ze ta takto vystresovala a poslala vybavovat si nieco,ani nevies co,do GF.dufam,ze ti to vybavi na co najskor,nech uz nemas take stresy...a ako hovori janula,vsetky si musime prezit par dni stresu,vtedy si najviac uvedomime,ako nam na nich uz teraz strasne zalezi...

given,pri afp testoch sa berie iba krv,ale mna poslal doki aj na rychly utz na spresnenie velkosti plodu,kedze tento rok budem mat 35 a chce sa vyhnut amniocenteze.sestricke musis nahlasit presnu vahu a presne tt v den odberu,mne tam aj napisala,ze po ivf.a mozes sa najest predtym,su to len hormonalne hladiny 🙂

janula,treba sa fotit pri okne,ked vonku svieti slnko,bez blesku to vyzera prirodzenejsie,my si chceme spravit aj ciernobiele fotky na pamiatku,ale az ked budem mat poriadny bubon 🙂

stela23
10. feb 2009

chantalle,kym som pisala,tak si sa ozvala...este ale neuvazuj,ze nieco je zle,nic nemas potvrdene a iste.citala som na koni o babe,co mala 1:4 a narodila sa jej zdrava dcera.je to fakt len statistika,pockaj si na morfo.utz.ja viem,ze je tazke byt kludna,ale aj ja ked som lezala v nemocke s hroziacim potratom a okolo mna sa kazdy den striedali baby co prisli na docistenie po potrate som len verila,ze mna sa to netyka....

janula13
10. feb 2009

chantalle, presne tak, ja viem co citis, ale vidis, tiez som si pockala na mutz a bolo, uz som kludnejsia, aj ked kludna nebudem najblizsich asi 20rokov 😀 poviem ti len tolko, ze ked mi sestricka zavolala, ze je to tam zvysene, tak som ostala ako obarena, ale neplakala som, rozplakala som sa az ked ma baby tu na MK zacali utesovat, to ma skor dojalo...a hned na druhy den som si povedala...nic s tym nespravim, nech sa deje co sa deje, babatko si aj tak nedam vziat, takze co na tom zalezi?bude to ako ma byt...takze tak ci tak, myslim, ze si na tom dobre ta hodnota nie je taka vysoka, a pri dvojkach uz toboz nie smerodajna, ak si si citala na nete maminy, kolkym vysli tie testy zle a to cakaju len jedno, tak nic ine sa neda cakat pri dvojkach...tie testy viem ze v zahranici nerobia, kamosky sa len cuduju cim tu prechadzam ja a kedze su nanic, mali by ich zrusit, len stresuju a nic nepotvrdia..a ak nezvazujes potrat tak ani amnio nema vyznam zvazovat z mojho pohladu, len pockat na mutz a je to, takze uz len vydrz a ver ze po nom nam napises ovela lepsie riadky, kludne sa s tebou stavim 😀
fakt ber to tak, ze tak ci tak, ste ok a nic s tym aj tak nespravis, ver svojim drobcom, nic sa nedeje, len dalsi blby test a snaz sa byt v klude, to sa drobcom viac bude pacit...
steli dakujem za typ na foto, ked mm chodi az vecer, ale snad cez vikend..
a este chantalle, ja som fakt niekde citala tu hranicu 1:250...

monika3
11. feb 2009

ahojte tehulky...
Chantalle neboj urcite to bude v poriadku, viem ze myslienky pracuju v hlave a obavy a strach zo vsetkeho uplne opadne az po porode, ked budeme mat drobcekov v rukach. Ja mam 33 a tiez ma tymto vsetkym starsia....

kocky ked chcem ist na tem morfolog. uzg do Gf tak musim mat niake doporucenie od lekara? alebo sa staci jednoducho objednat? A dufam ze mi to staci sa objednat dva tyzdne predom... 😕
diki a pekny tyzden 🙂

janula13
11. feb 2009

monika ja som si tam len zavolala, spytala sa ma ci som k nim chodila a objednala ma tak, aby mi to vyslo ked budem v 20tt...ja som sa objednala nejak 2tt vopred, ale skus radsej skor, ak by mali plnsie a aby sa ti trafili do toho 20-22tt.platila som 10eur za objednanie sa a bolo..a robila mi to moja lekarka ku ktorej som tammchodila, mozno to tak naschval prideluju, neviem..tak si to tam potom uzi.. 😉

chantalle7
autor
11. feb 2009

ahojte babulky, tak uz som sa po vcerajsom rozruchu skludnila vecer sme vypadli s MM na jednu recepciu v meste takze sme si dali dobroty a mala som trochu zmenu nastastie lebo by som asi doma bola prerevala cely vecer....
v noci som sa este sice od 1hod tym zaoberala a prisla som na napad ze si to preverim sama v danom labaku a skoro som aj isla v noci patrat po nom ale nakoniec som si povedala klud zajtra bude cas....

samo rozrusila asom aj moju mamu ktora uz len kvoli tomu ze ja som bola mimo bola uplne nestatsna tak som nakoniec ukludnovala ja ju ale potom uz bolo ok

dnes sa na to pozeram uz s odstupom a hlavne po tom co som zistila ze vlastne nikto mi dodnes nevedel povedat nic k danym vysledkom som na 100% presvedcena ze je to jedno uplne ale uplne zbytocne vysetrenie ktore si nezasluhuje absolutne ziadnu pozornost...

takze najprv som sa vcera docitala este take veci ze hlanicny vek je v roznych krajinach odlisny napr. u naj 35 ale napr. v Holandsku je to az 37
na webe som nasla tiez normal ze je 1z 250 ....co sme vecer este riesili s MM ze co to je potom za somarina ved predsa pravdepodobnost z 250 (resp. 300 ako mi povedala doky ) je predsa ovela vyssia ako vysla mne tj. 340 je predsa rozdiel ci sa je jedno dieta z 250 poskodenych alebo jedno z 340 nie???? tz. ze nechapem ak by mal byt tento udaj ten ktory hovori o tom riziku zly ako je to potom mozne ked som vlastne na tom lepsie o 90(resp. 40) deti????

dalsi zaujimavy udaj ktory som objavila pri analyze mojich skriningov z 1. a 2. trimestra je ze aj pri jednom aj pri druhom je uvadzana ta ista P - 1 z 340 pricom ale jeden skrining je neg a druhy pozit. takze zase som prisla k vysledku ze asi tento udaj to nebude
no takl som teda dnes volala do toho labaka tam som z nich nedostala ani jednu hodnotu ani jeden udaj a to som pritom mala aj mediany a tiez moje hodnoty ked som ich dotycnemu panovi povedala povedalz e to sa takto hodnotit neda ze mozno je v tom len ten vek tak som mu zase pocedala ze k veku je ta P 1 z 340 proste zaver je taky ze vzhladom k medianom mam viac ako 2nasobnu hodnou tj. ak berieme ze pri DS je AFP znizene nesedi to lebo aj ked to vydelim vzhladom k dvojickam este stale su hodnoty vyssie ako median (podotykam ze ujo sa k hodnotam vobec nevyjadril iba sa krutil ze v om su aj tie dalsie udaje a bla bla)

nakoniec sa vyjadril asi tak oni nahodia len hodnoty od lekara do PC to vypluje statistiku a je na zvazeni a posudeni lekara aby ususdil ci je to riziko vazne alebo nie a dalej povedal ze vacsinou vsetky taketo rizikov evysledky sa nakoniec nepotvrdili....

takze moj dojem celkovy kaslat na to a najlesie dat navrh na zrusenie celeho tohoto divneho skriningu ktory nikto nevie vyhodnotit
lekarka tvrdi ze hodnoty maju v labakoch (dokonca na webe vraj kazdy ma svoje) ked sa pytate jej ona sa drzi vysledku tj. pozitovny a oni tiez nevedia co je normal resp. ako prisli k zaveru pozitiv a trvdia ze to musi posudit lekar

takze koncim celkovu svoju analyzu ktoru som sa snazila vyhodnotiti na zaklade matematickych cisiel a statitstik ale zial nepodarilo sa ani po konzultacii s "odbornikmi"

takze som presvedcena ze je to len zase business pre tahanie penazi z poistovni a v konecnom dosledku z nas...

a amnio Janula urcite nepojdem nebudem predsa na zaklade tychto bludov ohrozovat svoje deti pripustam m UTZ ten by som chcela aj tak aby som vedela ze su ok

na ten UTZ ma nakoniec objednala moja doky predpokladam ze sa jedna presne o ten mUTZ aj ked ona tvrdila ze je to nejaky iny UTZ ale kedze ma objednala tiez az na 23.2.(co je o 1 den skor ako sa podarilo mne a teda je to aj 20tt) tak predpokladam ze je tu opat len problem v tomze oni sami nevedia medzi sebou komunikovat a co vlastne chcu....

chantalle7
autor
11. feb 2009

monika a este k mUTZ - vcera som tam volala takze viem iba tolko ze za m UTZ neplatim iba za objednanie tak ako ise janula ale vraj by si mala mat listok od svojho doky ja ho teda mam takze neviem to presne
v GF sa plati za 3D/4D UTZ ktory vsak povazujem za uplnu hovadinu nakolko to vlastne ani nie je tvoje dieta ale nejaky nacrt namodelovany PC na zaklade premerania v 3 resp. 4 rovinach....myslim ze ovela lepsie vyzeraju tie nase 2D babulaitka a hlavne pre mna je dolezite aby boli v poriadku z lekarskeho hladiska

chantalle7
autor
11. feb 2009

a este vam babulky dakujem za moralnu podporu je to strasne fajn ze je tu niekto kto ma chape a vie co prezivam ....

a budem vam drzat palce a paste aby ste sa vyhli tymto zbytocnym stresom a mozno aj to co som tu napisala vam v tom pomoze....

proste niekedy je asi naozaj treba nechat veci na prirodu a na zdravy sedliacky rozum a nie na prehnane ba az priam nevedecke hodnotenia....

tak zatial sa majte krasne a este raz dakujem

a myslim ze uz som ovela kludnejsia 🙂

monika3
11. feb 2009

Chantalle aj my tebe budeme drzat palce aby Ti to vsetko dobre dopadlo 😵 a som rada ze si kludnejsia,
a veru priroda to zariadi sama 🙂

a dakujem Vam baby za info o tom uzg 🙂 uvidim co mi na to doki povie, a potom sa hned objednavam 😉 len dufam ze ma nebude on posielat niekde inde... 😨

given
11. feb 2009

Chantalle, drzim palce, urcite bude vsetko nakoniec OK. A inak si doteraz bola spokojna s tvojou lekarkou?

Stela, dakujem, to som potrebovala vediet, ze ci sa mozem najest. Neviem, neviem, daleko by som bez ranajok nezasla 😉

chantalle7
autor
11. feb 2009

monia- dakujem
ten UTZ by mu malo byt jeno kam pojdes lebo aj mne doky doporucila GF ale povedala ze mozem ist aj inde len problem je v tom ze inde su aj vacsinou dlhsie cakacie doby niekde az mesiac....

v GF je to do 2t.
takze si vyberies sama hlavne nech ti da ten listok s odporucanim na UTZ aby ti to nedali nahodou zaplatit

chantalle7
autor
11. feb 2009

dakuje Given
vies co lekarka bola zatial velmi fajn az teraz sa vytvoril takyto zmetok ale zial neviem kto je za to zodpovedny a tiez neviem preco ten UTZ inak nazyva tazko hodnotit co sa tyka pristupu je to super lekarka velmi dosledna naozaj mi velmi pomohla ked som mala iste problemy a ona jedina ich zacala riesit naozaj kompletnou analyzou a tiez nas poslala do GF na liecenie takze inak som s nou velmi spokojna...

proste toto beriem tak ze je to alibizmus jeden ani druhy nevie co robi ale kazdy sa tvari ze zato zodpoveda niekto iny...
a ten UTZ sa este dopytam ked nan pojdem....lebo inak nasa lekarka si robi vraj mUTZ sama aspon tak mi tvrdila kamoska ktorej ho robila vraj nasa doky....

janula13
11. feb 2009

chantalle, tak som sa normalne pobavila, ta tvoja statistika, ja som si tolko namahy nedala, ale za mna to overovala doki v labaku, aj ked doteraz neviem naco, ked vysledok je negativny, asi mozno ten median, to ani neviem asi aka hodnota by mala byt, ale ..vidim ze si na druhy den dosla presne do stavu ako ja...kaslat na testy, su hlupe a fakt zbytocne, kedze su v nich take odchylky, radsej poriadny a pravidelny utz...takze dopadli sme rovnako 😀 ja tiez vidis, vlastne neviem nic, ale utz bol vraj ok, aj som jej spominala ze testy mi vysli zvysene a ona ze babatka vyzeraju ok, tak neni o com..takze cochvila drobcov uvidis a len ti potvrdia ze tioe testy su hovadina..
ja som sa na 3D objednala, aj ked si myslis ze je to hovadina, ale mne sa to paci, len tak pre radost, utz som mala tak malo pocas tehu, ze toto bude taka ceresnicka pre radost, ved na nic ine to nesluzi...a ideme na to za dobru cenu v HC, aj moja mama chce ist, tak uz len kvoli nej, ona sa tak tesi...chuda tiez tak prezivala tie moje testy 😅
takze uz ziaden stres!!!!!

chantalle7
autor
11. feb 2009

ahoj janulik- no vidim ze nase maminy su ropvnake 🙂
co je HC a aka je ta dobra cena? lebo v GF to stoji skoro 2litre

janula13
11. feb 2009

HC je Hlohovec a ja to mam aj p ceste za maminou..a v HC to stoji 1000sk a 1200cez vikend, my ideme cez vikend..ked budem u mamy 😀 a ze je tam strasne fajn doki, ze narobi vela foto a snazi sa...je tu aj na MK taka tema D v hlohovci, vela bab tam ide..

stela23
11. feb 2009

chantalle,som rada,ze sa dnes na to pozeras inak...este som si spomenula,ze ked som pozerala temy o amniocenteze,jedna baba tam pisala,ze geneticka jej povedala,ze z 1000 bab,ktoremaju horsie vysledky afp a preto ich poslu na amnio sa to potvrdi iba v 3 z nich...takze dalsia statistika 😉

ja sa tiez chystam na 3D do GF,ale len preto,ze chodim na antolsku,kde ide vsetko ako na beziacom pase a zalezi na akeho lekara na utz narazis,takze sme sa s MMdohodli,ze sa objedname a pojdeme aspon tam spolu.ako hovori janula pre radost 😉 tak sa spolu tesime z kazdeho kopanca,ze 3D bude urcite zazitok.je to komercna zalezitost,aj ja som kedysi hovorila,ze sa mi to zda zbytocne,ale teraz s chrustikom v bruchu sa na to pozeram akosi inac... 😀

given,aj ja som povazovala za dolezite nemat prazdny zaludok... 🙂 ja som hladna uplne nepouzitelna 😀

chantalle7
autor
12. feb 2009

ahojte babule!!!!

stela- no mne lekarka slubila ze ked si dam spravit tento konziliarny UTZ tak potom nam spravi podrobny UTZ aj ona taky pre nas oboch takze dufam ze to dodrzi lebo inak sme uz boli aj objednani len sa nam to pobilo s tym terminom v GF takze nas bude m jusiet preobjednat a davala si nas ako poslednych aby mala na nas a nase babuliatka dost casu....
samozrejme ale to je normalny utz a na to sa tesim lebo ich chceme tiez vidiet a hladat nostek, rucky nozky atd
tak teraz sa zameriavam na ten konzil. UTZ aby dobre dopadol

janula no ak to am stoji 1000,- tak to je skoro polovica oproti BA GF...

vcera sme boli 1xpozriet kamoskynu rodinku s dvojickami ... janula su hrozne malicke a to uz vraj narastli boze to su len take chrustiky sa bojim ako to budeme zvladat take male krehke kvietocky chytit do ruk...inak skoro stale plackaju samozrejme s prestavockami ale kedze je to cez den aj noc tak maju toho obaja dost aj s jej manzelom a to im este pomaha kamoskyna mamina...

no budeme mat co robit janulka to jedno babo je asi naozaj prechadzka raj. zahradou...

ale my o zvladneme vsak 😉

no a my sme zase boli dnes hore od 1.30h a nedalo sa nam spat ale zase som zistila ze je spln mesiaca takze mam pocit ze tento hnusak je hlavny dvovod mojich nespavosti...
no a babuliaky tiez enspali a konecne sa v noci objavil kopcek aj na lavej strane bruska doteraz sme mali vacsinou len na pravej alebo v strede a kedze potom som mala dva kopceky aj na L aj na P strane tak myslim ze v noci sa vyduvali obe 🙂 a zaznamenala som novy zvuk z bruska take akoby skrankanie ako keby sa rucickou snazilo chytit hladkej steny placenty teda tak som si to aspon predstavovala 🙂
takze tuto noc sme mali plnu pohybov bolo to zlate az na to drasticke rano ked sme museli nasilu vstavat ...lebo zial po takejto noci sa mi zakonite chce rano spat ☹

tak pekny dnicek mamulky 🙂

janula13
12. feb 2009

ahojte..
chantalle tak ja si to stale neviem predstavit s dvomi, ani s jednym by som si nevedela, co uz nejako bude a to budem na ne sama, teda na zaciatku chce nejake 2tt ostat doma aj manzel, ale tak ci tak potom pojde do prace..a moja mamina nemoze, stara sa o vlsatnu mamu a svokru tu nechcem, to by ma porazilo, to radsej spat nebudem..tak neviem..ale budeme musiet zvladnut, nie je na vyber, ale myslim, ze kazda mamina to ma tazke na zaciatku, ci ma jedno, ci dve a zvladli ine a zvladnem aj my ..ja stale nemam predstavu ake budu malicke, ked som kupila par tych najmensich veci, nejaka 52, tak sa mi nechcelo verit ze to budu take male, ale predavacka mi povedala, ze ved zbadam...ja sa ich aj chytit budem bat..teraz som akurat tiez kupila tie newborn, taky set, ale nezda sa mi malicky, je to do 5kg, ale bo velkosti do 56cm, ale nechcem kupovat vela takych, len zaklad, ved uvidim co sa mi to vyliahne a ake velke, potom dokupime, pripadne vyhrnieme rukaviky...
tak kedy nam oznamis kto ti to tam vystraja?moji zacinaju najviac tak od 19, tahaju aj 3 hodky a ked lahnem, zaspia so mnou.zatial 😀 a cez den okolo obeda alebo ako kedy, niekedy mam pocit ze su hore stale..inak ten pan mi vysvetloval/ten z komjatic/ze vpravo dole je dominantnyA ckovy a valavo dole Bckovy chlapcek...tak preto aj ja väcsinou citim kopanie vpravo dole, ale teraz mam opcit ze sa to viac strieda alebo kopu vsade a presuvaju sa ze ani nestiham..dnes ma jemne kopkal, tak mu hovorim, ved si poriadne kopni, nebabri sa s tym..a on akoby rozumel, taka rana do brucha 😀 potvora 😀
Inak ja spim celkom fajn, az na tie wc vylety, chodim len raz, ale trva mi kym zaspim zase , ale zatial sa da, sem tam sa zobudia aj krpci, stuchnu a spia zase 😀
ty uz si nieco nakupila?
ozaj asi sa spytam hlupo, ale vlastne naco je dobra ta zakladna k autosedacke?Viem ze v Auparku mi vravel ze sa lahsie naklikne v aute a inak?

chantalle7
autor
12. feb 2009

ahoj Janula - no co sa tyka toho kedy budeme vediet co nas to okopkava a ake bublinky sa mi to presuvaju v brusku tak dufam ze po tom konzil. UTZ to uz budem vediet a som nan onjednana 23.2. o 14h GF a ak nie tam tak nasledne idem k mojej doky 2.3. a tam uz dufam na 100P budeme vediet prave dnes mi poslala sms s terminom dalsej poradne a zase ma dala na koniec tak snad budeme mat dost casu sa vytesit z nich len aby dopadol tek konziliak dobre uz by sme velmi chceli vediet co to v brusku vystraja ...
inak dnes som si po ranajkach merala obvod pasa LUDIA my mame 90cm !!!!!! to je sila citim to fakt pri kazdom pohybe a hlavne pri vstavani z lahu som hrozne nemotorna....proste uz je to na nas poriadne vidiet

Janulka tie zakladne alebo fixi maju podla mna hlavne dve vyhody nakolko MM ich testoval rukou a sedacky bez zakladne su moc ovalne a preto dobre nedrzia a ked ich uchopis akoze pripenvene v aute tak jednou rukou dokazes sedacku uvolnit z pasov takom style ze vlastne akoby si to dieta vysypala zo sedacky je to podla nas preto lebo su zaoblene a tym padom neprinu dobre k sedacke a ani ten pas na to nestaci naopak ked je tam zakladna alebo fix (ten je este bezpecnejsi lenze sa neda dat do starsich aut a tiez je hrozne drahy asi 2x oproti zakladni uchytenej pasom) uchytis ich nastalo do pasov a uz to nemusis znovu prerabat a spodok zakladni je hranaty tym padom sa to da lepsie pripevnit k sedacke auta...

no a tiez je vyhoda toho rychleho a komfortneho vyberania z auta ale na sa rata hlavne ta fixacia vajicka

co sa tyka ponuky na trhu som nasla asi cenovo najlepsie vychadza ta graco ktora je aj priamo na tento nas kocik- akurat ujo z komjatic nieco rozpraval ze ak su dve vedla seba ze sa neda vojst do dveri ale to sa mi nezda lebo jeho zena mi vravela ze toto je jedina doporucovana vyrobcom na nas kocik ostatne su tie co sme sa uz bavili (vymysleli mamicky) link som uz posielalale pre istotu: http://www.eshopbaby.cz/katalog/junior-baby-aut...

a potom este chico so zakladnou ale ta je uz drahsia

stela23
13. feb 2009

tak babule,dnes som dostala vysledky mojho skriningu a je pozitivny,teda riziko DS 1:220.doki ma hned poslal na genetiku na americke nam. a geneticka povedala,ze hlavny dovod je IVF nakolko nejde o prirodzeny vyber...v podstate som s tym pocitala,ze sa to moze stat,len problem je,ze kedze mi pokadili prve vysledky,uz nie je cas urobit opakovany skrining a tak idem v stredu na amniocentezu ☹ takze ma cakaju 3 tyzdne neistoty,napriek tomu,ze geneticka ma upokojovala,ze vacsina zien s tymto vysledkom dopadne dobre...tak drzte palce

chantalle,90 cm!!! si sa krasne rozrastla 😉 ale aj ja sa za posledny tyzden nejako viditelne zvacsujem,pribrala som 2 kg za tyzden!v pase mam 85 cm a zacinam konecne pravidelne kremovat,lebo sa mi napina kozka na prasknutie,hlavne vecer,ked som najedena...

janula13
13. feb 2009

Steli ahoj, no my sme tu tusim nejake smoliarky s testami, ale dufam ze uz pristupujes po nasich skusenostiach k nim s rezervou, mna uz nic neprekvapi...ked tak pozeram, tak ty by si aj skorej mohla vediet dobre spravy, kedze vysledky amnio mas az o tri tt, ale medzitym ti hadam vychadza uz aj ten morfologicky, ten by ta mal potesit a skludnit, na ten si uz objednana, nepamätam si..a ked dopadne dobre ides aj tak na amnio, nechces to prehodit?a tvoja geneticka mala pravdu, nie je to len utesovanie, amnio dopadne dobre,aj zenam s ovela vyssim rizikom DS, takze o tebe ani nepochybujem...len viem ze je to pre teba dalsi stres...a ked si uz rozhodnuta pre amnio, tak aspon budes vediet s pomerne velkou istotou ze babo je ok, a este aj pohlavie, dufam ze prezdradis 😀
az teraz chapem preco vo Fc pisu automaticky po ivf aj odporucanie na amnio...GF mi to nenapisal, ale viem ze babam z FC to tam pisu, aj ked nemaju nad 35, tak to bude tym ako pises neprirodzenym vyberom...ale ja nad tym neuvazujem, jednak lebo cakam dve a jednak nad potratom neuvazujem...
tak drzim palceky a ako citam, ved ty mi slapes na päty, ja mam len 88cm, musim pridat 😀

chantalle7
autor
14. feb 2009

ahojte babule,

Steli tak to je mi luto ale asi je to tiez tym vekom alebo ti povedala aj co konkretne je v testoch zle???? v kazdom pripade moj pribeh o v ysledkoch by ti mal tiez pomoct sa trochu ukludnit...
inak ja som o tom rozpravala s jednym lekarom a ten povedal iba tolko ze v zahranici uz si nepametam v Rakusku alebo v Nemecku sa kvoli tomuto testu a stresu z neho jedna baba sudila s lekarom a po tomto ich vraj zrusili a nie su povinne...
taktiez povedal ze sa nad tym nemam vzrusovat lebo je velmi male % ze by to naozaj aj bola pravda....

ak si teda definitivne rozhodnuta pre amnio drzim palce ja na nu urcite nejdem (na to som sa ho tiez pytala a potvrdil ze pri dvojickach sa s ym nic nerobi aj keby sa hne dpotvrdil DS u jedneho)....

No baby vy ste tiez kraaasne podrastli no janula ty musis pridat ved mas 3tt naskok a uz aj Stela ta dobieha 😉

tak pekne papkanie a hlavne klud a pohodicku i napriek tym blbym testom....

janula13
15. feb 2009

chantalle snazim sa, snazim, doteraz som bola v tom ze mam 5kg navyse a vcera som zistila ze uz takmer 6kg 😀

stela23
15. feb 2009

ahojte babule,tak mne vek myslim nezvysoval tu pravdepodobnost,mam tam napisane,ze 1:220,co je vyssie riziko ako odvodene od veku,to je 1:430 a poznamka,ze vypocet zohladnuje fakt,ze ide o ivf. ja som sa o tom bavila aj s kamoskami,ktore amnio absolvovali a vraj to vobec nie je take strasne.takze to beriem ako nutne zlo a dufam,ze to zvladneme bez komplikacii.ale tiez by som nesla,keby som cakala dvojcatka...ale nejako je tu tato tema zacarovana,tak dufam,ze to tu ukoncim a ostatne baby,co cakaju afp testy uz to nebudu musiet riesit 😉

chantalle7
autor
16. feb 2009

ahojte
no janulka pekne kilecko ku kilecku...😉 boze ked si spomeniem na casy ked som sa bala kazdeho kg naviac.... a teraz sa bojim ked zistim ze malo priberiem?! 🙂

stela ja som v testoch zase nemala vobec ziadnu poznamku ze som po IVF ale zase som tam mala poznamku ze len kvoli veku mam zvysene riziko ....no to bude asi tou kvalitou tohto testa a presnostou udajou ktore tam pisu....

inak si myslim ze je tiez rozdiel IVF s ICSI a IVF bez neho (toto sme mali my) nakolko pri napichovani je vyber na lekarovi kym pri volnom je tu predsa len moznost vyberu alebo neoplodnenia....