IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

dicinka1
9. mar 2009

ajojte..prisla som vas pozriet po dlhsej dobe....ale nejako ticho je tu 😀 😀 😀

stela23
9. mar 2009

janula,zacala som uvazovat,ci ten 3D nie je zbytocny,ale po tvojom zazitku...zajtra sa idem objednat 🙂

baby,ja neviem aky je ruzinov,ale antolsku poznam,lekari aj sestricky su skveli,nemozem povedat jedine zle slovo.a aj o novorodeneckom som pocula len to najlepsie,zvlast pre dvojicky...

chantalle7
autor
10. mar 2009

ahojte
janula a kde su tie tvoje fotky ja som nic nenasla....asi som slepa ☹

a pridavam sa k Stele normalne si ma namaskrtila normalne by si mohla ist predavat produkt 3D/4D 🙂
no super musis dat viac info o tom UTZ kde si bola a kolko to stalo 🙂
lebo mne sa zda ze v BA maju toho hrozne vela a za vela
a mozno by nam uz konecne povedali co je aj to druhe aj ked mam uz obavy ze sa nam chce nase babulca utajovat az do konca ako prekvapenie 🙂

no uvidime este si to prejdem s MM ci pojdeme a mozno zoberieme babky 🙂

dicinka no je tu ticho ked sem uz skoro nikto nechodi este ze je janulka taka verna pisatelka 😉
takze baby piste a delte sa o svoje radosti a mozno aj tie starosti....

janula no ja sa chystam este stretnut s tym svojim porodnikom v Ruzinove a uvidime ale stale mam ten pocit ze deticky su pre mna to najdolezitejsie a preto chcem spravit max pre ich bezpecnost a tak stale v popredi je to novorodenecke na Antol.

no my mse mali nocnu sou dnes som sa zobudila na zvlastnu bublinisko na bruchu v oblasti pupku neviem co tam nasa Agatka vyvadzala ale mala som pocit ze robi kotrmelce alebo klbo ale ked som ju pohladkala tak sa potom stiahla 🙂
a rano ma zase okopkavali uz je to take vyrazne a neprehliadnutelne ale mile vzdy sa pri tom usmievam som zvedava dokedy mi to vydrzi lebo silneju a asi to bude za chvilu aj dost boliet ale nevadi hlavne ze su tam a ze o nich viem 🙂

monika3
10. mar 2009

ahojte tehulky ...
Janulka no to je super ze ste boli spokojni a tesime sa na foto...a dolezite ze babatka su Ok.

Chantalle ja som tiez rozmyslala ist na ten veltrh ale nechcelo sa nam tam potom motat medzi tokymi ludmi....ale boli sme v jednom obchode a kupila som si konecne nohavice...

my sme boli vcera na morfologic. uzg u Ferianca, babo vyzera byt ok a na amnio pokial nechceme ist nas doki nenahovaral ...aj to 3D je vraj na nas ci chceme alebo nie , ze ziaden ultrazvuk nemusi potvrdit ze babo je dzrave , ale ja si mylsim ze keby daco bolo nie v poriadku uz by bola niaka ta odchylka na sone vidno.
a ozaj hlasime sa k futbalovemu druzstvu- je to chlapcek.

idem na chvilu lahnut lebo dnes mi zas niako blbo 😒

pridem pozriet neskor 😉 zatial ahojte

janula13
10. mar 2009

ahojte, tak ja tu drzim uroven? 😀
steli, aj chantalle, fakt odporucam, nielen preto ze stale cumim na fotky a to som si este nestihla pozriet dvd, to zase budem slzit 😀 ale ten pocit ako ich prezrel a ze su ok, klud na dusi zase na cas 😀 a myslim ze ako pamiatka je to uzasne, fakt chodte, ale treba sa co najskor objednat, maju to plnsie, skuste zavolat ak treba poslem vam cislo, je to v Hlohovci, lahko najdete, stoji to cca 1000sk v tyzdni, robia to poobede, takze stihate aj po praci a cez vikend 1200sk, my sme boli v nedelu, kedze cez tyzden sa nam nechcelo a aj tak sme sli k mame..samozrejme mozete si zobrat okrem MM aj niekoho, moja mam bola vytesena ako slniecko, strasne sa tesila ze su ok...trenba si doniest uterak, ten si zakasate za gatuse aby ste sa nezababrali tym gelom a potom utreli a dvd, Verbatim+R a peniazky..
fotky uz su tam, chantalle nie si slepa, vcera som ich stiahla, lebo sme ich dnes este orezali...dufam ze na nich nieco rozoznate...pohlavie urci tiez, tak mate sancu odhalit zahadu chantalle,...
Monika blahozelam k chlapcekovi, takze uz to vyzera nadejne na ten futbalovy team 😀

chantalle tak som zvedava ako sa rozhodnes, mne sa to este nechce riesit, ale mozem sa spytat na poradni, teraz uz chodim kazde 2tt...

dicinka1
10. mar 2009

janula..krasny chlapcek 😵

janula13
10. mar 2009

dici dakujem, ale kludne pouzi mnozne cislo 😀 ty ako, vsetko nachystane, ja som ta sledovala od zaciatku,vidim ze tt nabiehaju rychlo, slecna poslucha?

given
10. mar 2009

Tak dalsi chlapcek. Gratulujem, Monika.

given
10. mar 2009

Vsetky vas pozdravujem. Stale mi blbne pridavanie prispevkov, ked som na MK v praci. Asi ma uz odhalili 😉) a zablokovali to.
No ale vymyslela som sposob, ako tu pisat, pisem v inom programe a potom to tu jednoducho skopcim. Haha, som na seba taka hrda.
Tiez sa uz neviem dockat ultrazvuku, presne o tyzden idem na morfologicky. Dumam uz aj ja na tym 3D, ale nie som rozhodnuta, predsa len pevne verim, ze vsetko dolezite popozeraju a povedia o tyzden, a tak by ten 3D bolo len take divadielko. A DVD na pamiatku, samozrejme. Este uvidim. Ked uz, tak by som isla v Kosiciach, ked tam pojdeme na Velku noc, kedze som original z KE a zobrala by som mamu. No uz ju vidim, jak slzi 😉)

chantalle7
autor
10. mar 2009

ahojte babule
teda musim vas pochvalit dnes kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne pismenkujete 😀

Monika super gratulujem aj k dobrym vysledkom ale samozrejme k chlapovi 😉 no ti nasi MM budu asi cely bez seba ze vsetci dostanu chlapcov akurat neviem co budeme mat my aj nam by sa zisla nejaka ta spriaznena dusa vo forme dievcatok...ale ja uz som naplanovala dievcatko (teda ak aj nasa Agatka bude nakoniec Agatik 😉

Janula no neviem samozrejme ze mam rada vsetko co sa tyka foteciek nasich krpciakov ale tiez chodim kazde 2tt na poradnu a teraz mi robili aj mUTZ v GF a tiez moja doky zajtra idem za tym porodnikom (konecne mame termin a ozval sa skor ako sme mu mali volat) tak neviem ako to prebehne u neho ale okrem toho budem uz konecne vediet ci Ruzinov alebo Antolska...no a na buduci tyzden mam zase svoju doky tak neviem mozno mi zase bude rrobit UTZ ...neviem ci uz nebudem aj preultrazvukovana .... uvidim mozno ked by sme isli tak viac menej kvoli mojej mamine dohodnem sa s muzom ale cislo mi mozes poslat keby ze sa rozhodneme nech to mozem hned zajtra vybavit

dicinka ty si tu jediny nas isty kvietocek s dievcatkom tak sa pochval ako poslucha bambulka ? 🙂
alebo tiez je taka fotbalistka ako ti nasi chlapi (aj ked ja stale dufam ze ta nasa tajnostkarka je Agatka 😉 ale psssst aby som ju nevystrasila)

ozaj co vy Stela a Given ved uz aj vy by ste mali vediet co skrivate v brusku tak rychlo rychlo sem s info nech vieme kolko nam chlapov chyba do tej 11-ky 🙂

Given no super ze si taka sikovna a prisla si na to ako nam pisat tesim sa 🙂

janulik idem kuknut tie tvoje fotecky

tak co baby idete niekto na tu vystavu???? Moni skoda ze nejdete mohli sme sa tam stretnut ako s janulkou minule 🙂 ja som chcela ist 19. ale zistila som ze tam mam uz lekarku tak sme to prelozili na 20.3. takze baby ak niektora idete dajte vediet 🙂

chantalle7
autor
10. mar 2009

no teda Janulka neviem tie tvaricky viem rozlisit pipika moc nie a to ako sa bozkavaju teda neviem ale nijako som to tam nenasla ale hlavne ze ty vies ako sa na to pozerat 🙂

co sa tyka kvality popravde viac sa mi pacia tie fotecky z 2DUTZ zdaju sa mi take realnejsie ...
ale zase bdues mat spomienku hlavne to dvd kde sa aj hybu 🙂

no ja uvidim este pokecam s MM....

given
10. mar 2009

Musim uznat, na tu fotecku, kde si davaju pusinku, tak tam treba riadnu davku fantazie. No ale tvaricky a pipiky su krasne 😉

monika3
10. mar 2009

janulka nadherne fotecky...
futbalovy tim sa pripravuje 🙂

a dakujem za gratulacie ku chlapcekovi, tesime sa velmi
a dnes mi volala este setricka z gyndy ze opakovany odber dopadol lepsie, vraj vysledky su asi nie take zle...ale aj tak mam prsit este do poradne vo stvrtok.

Given drzim palceky na morf. sone a aj my sme si povedali ze asi na ten 3D nepojdeme, viem ze je to uzsane vidiet takto babenko a mat to nahrate ako Janulka ....fakt je to super.
ale proste ja mam tolko tych uzg ze pokial nemusim tak si nedam nic na vyse robit, viem ze je to neskodne ale chcem si to tehu uzivat aj inac ako po lekaroch a stale niakym sledovanim.

Chantel a ta vystava este nebola? ja som myslela ze uz tento viked to bolo? velmi rada by som isla ale nemam este stale vychadzky dufam ze teraz uz niake dostanem a citim sa niekedy taka oslabena ze hodinay by som nevydrzala sa niekde motat.
ale ked mi bude lepsie lepsie tak april maj a bola by som niekde v ruzinove rada sa stretnem.

ja tu porodnicu moc nezvazujem lebo asi budem v ruzinove aj tak 😉
nehavam tomu zatial volny priebeh ale vy s dvojickami - to by som sa veru viac zaujimala tiez.

stelka ahojcek 😉

chantalle7
autor
10. mar 2009

monika ta vystava v Inchebe uz bola ale teraz bude od 19.asi do soboty alebo nedele vystava v Brne ta v Inchebe bola co sa tyka produktov dost slaba ale zato tam boli celkom fajn prednasky teda aspon mne sa pacilo ze tam robia aj taketo nieco v Brne ideme skor za nakupom lebo tam chcem uz pokupit co sa bude dat cesi maju lepsie ceny a ako som sa dozvedela je to hlavne kvoli tomu ze maju nizsiu DPH tusim 9% na niektore destske produkty ako napr. autosedacky a apod.
tak preto by sme tam chceli ist
ja sa citim dobre akurat mi vadi dlhe sedenie v rovnakej polohe a vacsinou ma tlacia stolicky aj na prednaskach som musela menit polohu a nakoniec som tam cupela 🙂 ale vydrzala

janula13
10. mar 2009

babule ved to, ze fotecky su ake su, tie ciernobiele su zretelnejsie, ale najlepsie je dvd, tam su vsetky zabery aj tie 2D, a stale v pohybe, zaberov je tam habadej, srdiecka a grafy..myslim ze ten zaznam stoji za to..tie foto keby vam viac okomentujem, tak najdete, ale takto tazsie...pipik je na jednej ten vyrastok v strede a na dalsom vidno celu nozicku a tam kde je ta sipka kurzora si vlastne gulky a nad tym skryty pipik..a ta bozkavajuca?ked najdete toho co je normalne ore hlavou, tak hladajte nizsie k nemu tvarou druheho, ale ten je dole hlavou...to len keby sa vam chce...jasne ze mne je lahko, kedze viem co kde je.. 😀
takze je to na vas, ja zase tych utz emam tolko, len tie povinne a basta, takze tento po mesiaci len potesil a dalsi ani neviem kedy sa kona..ale zase som po mesiaci kludna, predtym som dokonca mala 2 mesacnu fugu, takze pokoj na dusi je zase... 😀

janula13
10. mar 2009

Chantalle, prekopcim ti sem kusok mojej debaty s jednou byvalou zdrav sestrou co robila v Ruzinove a teraz robi na Kramaroch, zacala som trosku patrat o tych nemocniciach..takze tak, aj info pre teba, ked uz sa obe rozhodujeme..

zoldy • Dnes o 21:13

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Janulla,na kramaroch je sice detska nemocnica...ale keby sa nahodou nieco dialo,dieta sa aj tak transportuje nasou prevozovou jednotkou,lebo ziadna nemocnica nie je s nami spojena...vsade je jiska,aj v ruzinove,antolskej a kramaroch...o babo sa postaraju vsade...to sa bat nemusis...len to zavisi od stavu..ked to bude nutne,aj tak skoncia v nasej nemocnici...ale nemusia...uz sme aj v ruzinove vypiplali nedonosencov...bez komplikacii...ani nedonosencov mat nemusis...nie je to pravidlo vzdy ked sa caka kinderko...

Zmeň foto janula13 • 25tt • Dnes o 21:15

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš no jo, mas pravdu, len vsade väcsinou popisuju nemocnicu z hladiska personalu a lekarov, nie az tak vybavenia, tak popatram Mozem sa ta este spytat, kedy sa tak treba pred terminom rozhodnut kam a ktoreho lekara?
zoldy • Dnes o 21:19

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš asi tak mesiac...ale u teba by som to riesila skor,co ked sa vnutri zacnu kopat navzajom???Co sa tyka vybavenie,jiska v ruzinove je vybavena super...zavidim,ze ani mi take pekne inkubatori nemame

chantalle7
autor
11. mar 2009

ahojte babulky

janulka- dakujem za vysvetlenie k foteckam 🙂
ale sama viem ako to je na vlastnych to clovek spolocne s lekarom vykuka a je mu to jasne ale bez komentara to niekedy nejde 🙂

k tomu clanku dakujem tiez takze hovoris ze ruzinov? 🙂
no ja ta teda tiez potesim ja som bola dnes u svojho porodnika, bola som tam asi hodinu ani neviem ako je to mozne ale kym som s nim presla vsetky svoje vysledky a zistenia a domnienkya hlavne tie moje nezodpovedane otazky tak cas bezal a okrem toho ma potom este vysetroval meral mi panvu povedal ze kludne by som zvladla aj stvoticky a tiez ma vysetroval zospodu, zaver je taky ze vsetko je uplne ok
ale vratim sa k tej nemoznici pytala som sa na starostlivost o deticky a tiez na JIS-ku a ako je to pri nedonosenych detoch....takze donosene deti OK standard, maju tam aj JIS-ku co sa tyka nedonosenych deti ak su velmi male tusim cca okolo 800g(co uz za chvilu tebe nebude hrozit 😉 alebo ak by sa vyskytli ake kolvek podozrenia na komplikacie a teda nedonosene deti tak sa cely pripad presuva na Antolsku tj. este pred porodom - toto ma dost ukludnilo takze ak by cokolvek nepredvidane prislo je vraj ich povinnost pripad odoslat tam....
tiez som sa pytala na ten porod povedal ze vzhladom k mojmu veku, IVF, a dvojickam sa schyluje k cisarskemu ale ze moze to byt aj normalne ak by boli pekne otocene hlavickou - a pri planovanom cisarskom sa to robi epiduralne teda nie celkovou anestezou....
tiez som sa ho pytala na toho mojho streptokoka - zajtra musim odniest moc a ak sa opat potvrdi tak sa musim preliecit ATB ze to je ine ako ked je jeho pritomnost v posve takze sa modlim aby do zajtra vsetky streptokoci vypadli aby som nemusela moje rybicky travit liekmi...
okrem toho na bud. tyzden som objednana na vysetrenie tehotenskej cukrovky tak dufam ze toto bude OK.
takze som sice este trosku malo v obavach ci predsa len nie ta Antolska ale uz som to nechala na MM ze dobre teda ked v pripade problemov nas posunu na Antol. tak to uz necham tak ako je to teda Ruzinov....dufam ze ma zase nebudu matat nocne mory a ze si to nerozmyslim....
tak asi tolko na dnes

janula13
11. mar 2009

chantalle dakujem, tak to si ma potesila, takze mozem rodit u mojej doki v ruzinove a ak by nieco bolo zle pred porodom, tak by ma mala aj tak odoslat na antolsku, tak si rozhodla aj za mna, nebudem to zatial riesit, zatial sme obe ok, zda sa, tak neni o com, mozno este normalne odrodime a primerane velkych drobcov, ved preco nie..tak sa tesim ze aj kritickych 800g pomaly preklenieme a uz len naberat a naberat..citala si v dvojickach ake sa teraz narodili, dva pariky, jeden mal okolo 3kg, a teraz jedna babula porodila dvojky 3,5kg a 3kg, no krasa 😀
A streptokoka ti kedy zistili, nejak som nepostrehla...a kde, v moci?ja som akurat dnes mala vysledky cytoly a kultivacie, tak celkom fajn, cytola za 2, co je u mna normal a kultiv -ojedinele kvasinky, tak som milo prekvapena, ja som tam vzdy malanieco minimalne stredne masivne a teraz ojedinele, asi by som mala ostat naveky tehotna 😀 vraj mi na to nieco da na poradni, ja uz chodim kazde 2tt, aj ty?
mne ten glukozovy test este nespomenula, kedy sa robi?asi si cochvila pojdem cucnut, ak nezabudnem spytam sa jej na poradni, kedy ma to caka a neminie..
tak som rada ze ste ok, tak tiez si kludnejsia, vsak? 😉

given
12. mar 2009

Caute, vidim, ze sa tu uz veselo riesi vyber nemocnice. Esteze ich tu nie je 20, tako clovek celkom rychlo vyberie.
Ja som tiez naklonena tomu Ruzinovu, jednak tam chodim do GPN a tak mi jej aj to prostredie znamejsie (na Kramaroch a ani na antolskej som v zivote nebola), ale este sa pobavim s mojim doktorom, co a ako mi odporuci.
Inak novinka, v brusku uz mi drobec kope a robi salta a uz to citil aj MM. Je to super pocit. A dalsie novinka, uz sa mi zacalo tvorit mliecko, teda zatial len prisvitna tekutina vyteka. Z nicoho nic, ale zacalo to aj trosku zapalom, boli ma pod pazuchou uzlinka. Tak som hned volala do GPN, a doktor povedal, ze to je asi slaby zapal, ze sa stava, ze sa mliecko zacne tvorit skor a ked si odmeram teplotu pod oboma pazuchami a nebude rozdiel viac ako 0,5 stupna, tak ze by to malo ustupit samo.

stela23
12. mar 2009

tak baby,hlasim dalsieho chlapca do jedenastky!

dnes sme dostali vysledky amnio,vsetko o.k. priznam,ze dnes rano mi to nejako doslo a bola som strasne nervozna...este zajtra mam morfo.utz,ale verim,ze ked cely den tak kope,tak je dobre... 😀

ale ste ma potesili ako ste sa rozpisali,ja som sa sem 2 dni nedostala a tu taky culy ruch 😀

chantalle,tych porodnic sa neboj,najdolezitejsie je,ze mas dobry pocit zo svojho porodnika a dobre vysledky,antolsku nebudete potrebovat...

janula,ksichtiky a pipiky su krasne!!!!!!

janula13
12. mar 2009

Steli ahoj, no konecne, takze zase chlapec????blahozelam, ja mam rada chlapcov🙂))ale hlavne ze ste ok, zajtra si to uz len uzivaj, ked ti ho tam poriadne prelustruju a pomeraju, velmi sa tesim ze ti to dobre dopadlo 😉
dakujem za chlapcov, to vies, je to ako kazdy 3D, ale tento je len MOJ 😉

Given, tak ty uz aj kojit mozes zacat 😉 mne nic netecie, som zvedava ci bude aspon po porode..takze uz si uzivate j vy kopanceky, vsak je to krasne, uzivajte si to vsetky maminky,ja si este uzivam, este stale ma nenakopli tak, zeby to bolelo, zatil je to len velmi zive a intenzivne 😉

chantalle7
autor
12. mar 2009

ahojte babulky tak dnes som bola v praci a tym padom som nemala cas sa ohlasit ....musim povedat ze keby to malo byt takto kazdy den tak asi to nezvladnem som normalne z toho unavena ale asi mi k to mu pomohlo aj to ze som za posledne 2 noci moc nenaspala ale zistujem ze ked je spln tak je to uz pravidlo....

janulka streptokoka mi zistila moja dokyy lebo som ju upozornila (na podnet mojej dvojickovej kamosky ktoramala tiez nejaky zapal a musela kvoli tomu brat ATB a bola aj nemocnici) ze od decstva trpim castymi zapalmi dolnych moc. ciest a tak mi spravila odber mocu a zistil sa tam tento mamlas ... dnes som niesla teda uz na podnet mojho porodnika druhy odber aby sa bud potvrdila alebo vyvratila ta pritomnost strept.ak tam bude tak zial na 100% musim brat atb lebo je to rizikovy faktor.. ☹
vcera som si dala 2x laktobacilkov vraj by to malo pomoct na posilnenie imunity spolu s omega 3 tak dufam ze to co to pomohlo no a vela vela pit...tak som zvedava ale obavam sa ze ma atb neminie nuz co budeme to musiet prezit-.....

janulka inac som rada ze sme sa obe skludnili (dokonca ma ani v noci nechytila panika asi to bude najma tym ze primar bol spokojny s kontrolou 🙂 tak uz len si to uzivat a potom zvladnut tie nase babuliaky 🙂

given gratulujem takze si uzivas uz aj ty to vystrajanie vsak je to krasa 😉 ked citis ze su TAM 😉
given inak ked pozeram ze si za mnou 3tt tak sa mozo v tom Ruzinove aj stretneme t by bola sranda 🙂

steli no super tak to su krasne spravicky tesim sa nielen z toho ze si sa pridala do tej nasej 11-ky ale hlavne ze amnio dopadla dobre tak tesim tesim

no super babule to je dnes dobrych sprav tak sa tesme a hlavne uzivajme 🙂

given
12. mar 2009

Jej, ludia, to je nejake podozrive, samych chlapcekov tu mame. Teda, ja este neviem, co mam... 😀
Som zvedava, kde si najdu frajerky, ked sa len chlapci budu rodit 😎

monika3
12. mar 2009

steli tak chlapcek, blahozelam 😉

Given uvidime ci sa aj ty pridas alebo to tu niakym dievcatko ozivis 😉

a kocky ked uz pisete o tych porodniciach v ktorom tyzdni sa treba hlasit u vybraneho porodnika? myslite ze nebudem moct chodit k mojmu dokimu do poradne az do konca?
Chantalle tak ste rozhodnuti pre Ruzinov?

mna sa dnes pytal lekar na tie pohyby ale stale som si nie ista ci to co citim je ono, sestricka mi povedala ze to nemusim citit take prudke kopnutie, tak budem sa sledovat
😉

janulka ten glukozovy test je mozne robit tusim do 28tt 🙂

janula13
12. mar 2009

monika dakujem, za info, tak sa na to spytam, ved uz budem od zajtra v 26tt..chantalle a ty si zase zamnou 3tt 😀
hm, co pises s tym streptokokom, to by mi zitili pri tych pravidelnych kontrolach mocu, ci ani nie?vtedy tam dava len ten papierik..ale na zaciatku tehu som aj ja mala chytene mocove, ale vzdy tak na den dva, potom preslo a davala som si len brusnicovy sirup a ked som to spomenula lekarke tak mi robila mikrobiologiu a nic...tak dufam ze tam nic nemam, aj ked viem ze nejake kvasinky sa mi tam popasaju 😅
Monika ja asi ten ruzinov, nechce sa mi nad tym spekulovat, keby nieco tak nas prevezu kde bude treba, ale netreba hned spriadat hororove scenare, ved sme vsetky ok, no nie? 😉
Given este chantalle ma v brusku jednu ahadu, tak mozno nejaka slecna bude a chalani sa o nu pobiju, ale ja som mojich uz slubila inde 😀 business s detmi este pred narodenim 😀

chantalle7
autor
13. mar 2009

ahojte babulky

tak mame tu zatial len jeden oficialny kvietocek od dicinky no a nasa zahada a given by este mohli trosku narusit to chlapske pocetne zastupenie 🙂 no ved uvidime ja co som teraz bola u toho porodnika tak vobec mi nerobil UTZ baby vas vasa doky vysetruje aj odspodu alebo len UTZ a pokec ....
lebo mna teraz asi po cca2,5 mes. vysetroval az porodnik (inak ma to hrozne bolelo) a nemam pocit ze by sa v tehu mal vo mne niekto rypat....ale mozno to robil len preto ze som tam bola 1x a chcel si vsetko skontrolovat no neviem ale myslim si ze aj je vsetko ok tak by sa to nemalo robit...

janulka no pri tom beznom vysetreni tj. ambulantom mocu ti to nezisti jedine ze by si tam mala uz poriadny zapal lebo to sa robi vraj len na cukor a bielkoviny pricom tie bielkobiny su zapal ale mne to zistila az pri zaslani do labaka na podrobny mikrob. rozbor...
lenze neviem od kedy sa mi tam objavili lebo od zaciatku tehu som mala aj ja zapaly m.ciest a vtedy mi robili rozbor tiez ale u vseobec. lekara a nic mi tam nenasli to bolo niekedy v 11 alebo 12/2008...
no a teraz vidis nasli mi tam toto a to sa pritom necitim vobec zle ani nic ine iba som upozornila doky ze mam s tymito zapalmi problemy uz od mala a tak mi spravila prevevnivne vysetr. a vidis pliaga je tam ....

given- k tomu Ruzinovu no ako som pisala vcera a predvcerom uz som s tym bola zmierena a hlavne som to nechala na MM ze nech teda rozodne ale nemozem povedat ze som sa s tym uplne stotoznila (co sa prejavilo opat dnes v noci ked ma zase prepadla panika!!! ze sme sa nerozhodli spravne. MM je uz zo mna na nervy ale nedokazem s tym nic sprait a ani mu to nijak rozumne vysvetlit preco ma prepada panika proste neco vo mne mi stale hovori ze to nie je spravne rozhodnutie asi to je nejaka zenstka intuicia a strach o deti...
takze sme sa dohodli ze sa pojdmee este pozriet aj na tu antolsku...

Janula- asi som sa vcera unahlila s tym ze som sa ukludnila a ze ma v noci nechytila panika ...lebo hned vecer to na mna dolahlo .... baby aj vas prepadaju taketo stavy ze vas chyti nejaka depka, panika a revete? ja mam pocit ze mi z toho uz sibe 😢 😢 😢 😢

chantalle7
autor
13. mar 2009

janula no ten business s detmi sa mi paci my mame oproti susedu tam ma 2 rocnu dceru a tiez uz sme planovali ze ked budu 2 chalani tak bude mat napadnikov a ked si zoberiem tu kamosku s dvojcatami-babami no tak to uz mame hotove pariky 🙂

ale zase mozno to tu aj my zamiesame ...len zial zatial to este nie je moc s cim vsak 😉 takze asi skor na to muzstvo futbalove 🙂

stela23
13. mar 2009

ahojte
tak ja som dnes bola v poradni,morfo.utz mam az v pondelok,ale pozrel ma a malo by byt vsetko o.k.
chantalle,myslim,ze by mal doki zakazdym pozriet aj zospodu,mne prehmatal pokial mam maternicu a skontroloval krcok,ci je pevny. inac,niekde som kedysi citala,ze pri ivf ked je predlzena kultivacia,tak sa rodia viac chlapci a tu to aj vyzera,ze to plati.janula,ty nie,ale ty si zazrak mediciny mimo tabuliek 😉

chantalle,ta panika ma chytila prvykrat asi hodinu pred vysledkami amnia,bolo to strasne,uplne nekontrolovatelny zachvat placu,ale chvalabohu dobre to dopadlo.asi sa mi to lahko hovori,ale neboj sa niecoho dlho dopredu,navyse si nemyslim,ze su v ktorejkolvek fakultnej v ba zli lekari,aspon moja skusenost z antolskej je taka,ze keby sa mi moj doki tak velmi nevenoval,tak je mi uplne jedno kto tam bude mat v tu noc sluzbu,lebo vsetci su dobri a vela bab to tam aj tak riesi... nemozes sa predsa dalsie 3-4 mesiace kazdy den stresovat,iba si mozes nieco nedajboze privolat.
a keby sme cakali dievcatko asi by to tiez bola agatka 🙂

stela23
13. mar 2009

monika,tie kopance zozaciatku citit iba s rukou na tom mieste ako take tuknutie,niekedy iba raz alebo parkrat za sebou. neskor je totrochu silnejsie a stekli to zvnutra 🙂 teraz uz to citim aj bez prilozenej ruky ako silne steklenie kazdu chvilu na inom mieste.je to uzasne,pre mna je to najvacsi zazrak tehotenstva.aj ked som pocula,ze casom to moze aj zaboliet 🙂 ale ta komunikacia je super.

monika3
13. mar 2009

Ahoojte,
prave som dopriala sebe aj chlapcovi dobry spanok.... 😵 😵 😵 tak hned sme aktivnjsi 😉

Stelka tie pohyby presne tak to citim aj ja, len ked si prilozim ruku na brusko, vcera mi to uz bolo uplne jasne ze to tam chlapcek vystraja o stosest.... tesim sa uz na to co bude neskor 😉

chantalle mna doki zo spodu nepozera , teda iba prehmatava brusko vo vnutri a zvonka, a potom robi sono,
a urcite ked mas pocit ze sa mas ist este pozriet na Antolsku tak chod,

ja som citala pred nedavnom nieco v teme Rodili sme v ruzinove, no nic pozitivne tam zrovna nebolo, ale ja sa nikdy ziadnymi negativami nenecham odradit pokial sa sama nepresvedcim ako to ozaj je