IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

mayka
20. mar 2009

janulka moc ti drzim pacle davaj na seba velky pozor.

given
20. mar 2009

Mayka, ja som mala pri prvom odbere 234 a pri druhom 1050. Mala som PK, ale aj tak je to dost individualne.

mayka
20. mar 2009

given dakujem.
Odkedy vam byvalo zle od zaludka? teda od kolkeho tyzdna? Mne zastial len velmi nechuti jest. ,vcera ma palila zaha cely den a unavena som furt. 😀 Aj krize sem tam pobolievaju a prsia su asi o cislo vacsie. Fuuuha ked to takto pojde dalej tak budem mat riadne melooooony. 😀 Uz teraz mam D kosiky

chantalle7
autor
21. mar 2009

ahojte babulky

tak vidim ze majka tu vyrazne ozivila nas debartny kruzok a casto prispieva tesim sa je to super 😉

Maji tabulka je skromna su tam zatial len moje udaje o termine porodu a o menach tak som chcela aby sme si tu vytvorili spolocne taku tabulku kedy mame termin porodu a hlavne ako sa budu volat nase deturence lebo vacsina z nas je uz podstatne dalej ako ty a atak uz vieme co ktora budeme mat aj ked ja to viem zatial len na polovicku 🙂
zial zatial ani jedna baba nepridala info takze z tabulky asi nic nebude :-/

no s tym HCG mi davas tazke otazky ale pozrela som do papierov nastastie som si viedla popis zakroku takze tot moje HCG 1.test 519 a druhy 2300 vysledkom su nase dvojcata 🙂
zle mi bolo velmi skoro po PK myslim ze sa to prejavilo asi hned o 4 dni po ET(mala som PK) a to tym ze mi zacalo smrdiet kura ale toto sme my este riesili v teme snazilky kde sme sa teskali z prvych priznakov tehu 🙂

takze drzim ti palce hlavne to chce klud nerobit ziadne naviac testy a nestresovat!!!!!!
ja som nerobila ziaden test len som relaxcovala a zila v tom ze to vyslo a testy krvne to aj potvrdili ....hlavne sa snaz mat klud lahni si a ked si unavena spinkaj nie je nic lepsie ako to aby sa tam emryjko poriadne zahryzlo a malo klud na delenie 🙂

chantalle7
autor
21. mar 2009

Janulka tak pekne oddychuj a moc ju nepresviedcaj ved ked to je nebezpecne a treba byt v nemocke tak to neries vydrzis ako sme vydrali uz vela kboli nasim babuliatkam no nie
a dnes drziiiim palce aby si bola ok

chantalle7
autor
21. mar 2009

tak baby ja som vcera absolvovala to Brno ale neboli sme na vystave ale spisala som si nejake obchodiky kam som chcela ist na nakup a isli sme cielene nakupovat
zacala som s nakupovanim uz vo stvrtok tu kupila som overaliky, body s kratkym aj dlhym ruk, 2upravicky biele aj s ciapockou rukavickami a ponozkami a potom este nejake drobnosti

no a v piatok sa nam podarilo kupit v Brne postielky su suprske uz ich mame aj zlozene lebo MM sa velmi tesil a teraz sa uz doslova nievieme tych nasich bubliniek dockat 🙂 kupila som tam aj paplony a vankuse a jedny navlecky na ne cenovo je to fakt neporovnatelne tie smejdove postielky co idu u nas za cca 2tisicky sa v cechach vobec nevyskytuju a ak tak len cez katalog a stoja asi 1000 CZK no a tie co u nas idu okolo 3-5tis tak taku sme si tam kupili za 2tis. a to pritom je bukova co u nas nehrozi z buku by stala u nas este viac no proste super kupa su stabilne takze baby doporucujem nakup v CR
jedine co sme nekupili je autosedacka lebo tam kde sme ju chceli kupit a zaroven pozriet ju nemali vystavenu nasli sme ju potom v inom obchode ale MM sa moc nepaci a tak sme sa rozhodli ze este pozrieme nieco ine tu v SR tak ak mate nejaky typ dajte vediet my sme chceli aj so zakladnou a to Graco mal dobru cenu lenze sme zistili ze ta cena sa vztahuje na minulorocnu kolekciu a kedze uz dopredavaju tak nevieme ani zohnat rovnakej farby co sme chceli a ta nova kolekcia je uz asi o 1000 drahsia

no ved este popozeram nieco ine

takze teraz mame v obyvacke zlozene postielky a su v nich vecicky a kedy ideme okolo tak sa z toho tesime 🙂

tak prajem vam pekny vikend a nezabudnite ist volit preziho 🙂

pa Ch

janula13
21. mar 2009

ahojte, len kratko, lebo lezim, v pondelok nastupujem do nemocky, musm, lebo som na prst otvorena..takze infuzky a ktovie co este..drzte palce 😅

mayka
21. mar 2009

janulka budem na teba mysliet a drzat palce

janula13
21. mar 2009

dakujem majuska, budeme to potrebovat 😝

mayka
22. mar 2009

Ahojte ivfkarky tehule,

dnes ma hrozne boli chrbat.

Kocky kedy Vas poslali normalnemu obvodakovi? Az po ultrazvuku? A po kolkych dnoch od krvi Vam ho robili? V GF sa mi zda ze to nejako natahuju. Lebo zajtra idem na druhy odber krvi a vraj potom za tri tyzdne mam ist na sono. Sa mi to zda byt dlho ved to budem na prelome 8-9 tyzdna. Vela kociek chodi skor a vraj uz od siesteho je vidiet ci tam nieco je alebo nie. 😕

Janulka myslim na teba.

janula13
22. mar 2009

maji myslim ze to nenatahuju, overia ti hcg a na sono sa chodi v cca 7/8tt tehu, kedy uz by tam malo byt srdiecko a potom ta s kludom prepustia, daku ti fotecku a prepustaciu spravu pre obvodaka..ale chcu mat istotu ze uz je tam bijuce srdiecko, u niekoho je vraj uz v 6 tt ale u niekoho az v 9tt, takze je idealne ist tam v nejakom 8tt, ja som bola ked som bola 7tt0 a uz boli, ale nemuseli, ja som len mala cestu do BA a vyuzila som to ale s vedomim ze srdiecko este nemusi byt...takze chod v nejakom 8tt to bude ok 😉 a to ze niektore idu skor, nuz je to riziko ze este nebude srdiecko a zbytocne ta to vystresuje, lebo bude az o tyzden, tak maji len trpezlivost je to dlhe cakanie, ja to viem, ale oplati sa, ked to uvidis 😀
a dakujem ze n mna myslis, ved aj ja budem na teba, nech ti hcg pekne rastie a srdiecko sa rozbucha, alebo srdiecka 😀

mayka
22. mar 2009

janulka dakujem cmuk 🙂

stela23
22. mar 2009

najskor janulka,drzim ti palceky a budem cakat,kedy sa v poriadku vratis z nemocky.aj mne doki hovorila,ze maju lepsie vysledky,ked to maju pod stalym dozorom...budeme ta tu kazdy den spominat a posielat ti do ruzinova pozitivnu energiu 🙂

mayka,aj ja som musela zalistovat v zaznamoch,lebo tie cisla som si uz nepamatala.zvlastne,ked mi ich oznamili do telefonu,tak som myslela,ze to nikdy nezabudnem!takze 10.den po pk166,14.den 1200.a o 3.tyzdne utz,nikam sa neponahlaj,caka ta dlha cesta,uzivaj si pozitivny vysledok a tes sa ako uvidis prvu akciu srdiecka svojho babatka,bol to najdojimavejsi moment dovtedy a myslim,ze vsetky sme ronili slzy od stastia 🙂
mne potvrdili pohlavie z amniocentezy,na utz v 22.tt sa otocil chrbtom a neukazal nic 🙂 ale chrbticu ma krasnu 😀

chantalle,k tvojej tabulke...niezeby som ju odignorovala,ale neviem,co tam napisat...termin porodu mi stale menia,podla utz a ja mam dlhsi cyklus,takze doktor vzdy sermuje s tym koleckom a zatial to vyzera niekedy medzi 12.-20. julom 🙂 no a meno,to si s MM nechavame akotajomstvo pre seba 🙂

mayka
23. mar 2009

stela dakujem ti velmi pekne.

Este mam dotaz. neviem ci niektora zb vas uzivala siofor. Ak ano vysadili ste hned po zisteni tehu alebo az po ultrazvuku. Neni mi to celkom jasne, lebo siofor by sa v tehu nemal uzivat. ALe dnes som sa pytala sestricky a hovorila aby som ho brala dalej. Som z toho trosku zmetena. Zajtra zavolam Behunovej a spytam sa radsej jej.
len ma zuajimaju aj vase nazory.
Dnes som bola 2x na krvi tak som zvedava ako hcg stuplo. A dufam ze stuplo. 🙂

given
23. mar 2009

No Mayka, tak cakame o druhej, ze zahlasis nejake megacislo 😉

mayka
23. mar 2009

given, no neviem ci bude mega ale bude mi stacit ked stupne aspon na 500 zo 76,5 . Dnes mam vlastne 16. den od ET.

Dakujem. A bojim bojim.
Vcera ma bolel strasne chrbatik ale nie krize ale niekde v strede az mi to vystrelovalo do rebier. No neviem co to malo byt. Trosku som sa bala.
Ty si to nemala?

monika3
23. mar 2009

ahojte tehulky,
janulka drzim palce v nemocke a neboj, babätka su v tych najlepsich rukach tak si pekne polezakaj par dni a budes doma 😵 myslime na Vas 😵 😵 😵

Mayka ja neviem ake som mala prve HCG povedali mi ked som bola na druhom odbere ze bolo take normalne, a pri druhom bud to bolo 1650 alebo 1065 no fakt nepamatam 😕
ale dnes cakame u Teba no na 16 den uz peknu hodnotu 😉
Siofor som nemala ani neviem na co je

Chantalle tak v tom Brne ste boli uspesny, kupili ste postielky 😵 😵

given 😉 stelka 😉

given
23. mar 2009

Mayka nesklamala 😉

Chantalle k tvojej tabulke - neviem este fakt meno, z tych chlapcenskych si nevieme vybrat. Takze ked ma nieco napadne, tak doplnim.
Zatial takto:

1.chantalle7: termin porodu 15.7.2009 - chlapecek Filip a ? (pracovne Agatka)
2.given: termin porodu 01.08.2009 - chlapcek (meno nevieme)

Monika, Stela 😉

chantalle7
autor
23. mar 2009

ahojte babulky

Janulik drz sa nam a hlavne klud a vsetko bude ok myslime na teba silno silno a babuliaci nech tam pekne sedkaju a nenakukaju este maju cas 😉

stella tak ty si pekna takňjnostkarka no tak co uz ked ste sa rozhodli z toho robit zahadu ....
a ozaj ten termin mne este ani raz nikto nic k terminu nevravel mozno je to preto ze aj tak vsetci rataju s tym ze to bude skor...kto vie

mayka...nesmies to vsetko tak prezivat mam pocit ze sa strasne zenies a si dost netrpezliva no myslim ze to nie je dobra cesta lebo 9 mesiacov si vyzaduje trpezlivost a uhanat lekarov a robit zbytocne mozno aj naviac vysetrenia sa neoplati...takze naozaj sa ukludni a skus nemysliet na to ako vsetko urychlit ale skor na to ako si uzit kazdu dobru spravu a hlaven si ju naplno vychytnat!!!! pri tom co sme museli na iVF podstupit si to naozaj treba uz uzivat takze klud a uzivaj kazdy dobry vysledocek a neboj za chvilku je tu aj UTZ 🙂
a cakame ten dnesny vysledocek uz tu mal byt majuska tak pod ho sem s nimdrziiiiiiiiiiiiiim palciska na vysoke HCG

mayka
23. mar 2009

chantalle, ja viem ale su to riadne nervaky. 😀 Ale uz som kludnejsia lebo hcg rastie. DNes som 16 den po ET a bolo 1129. Tak uz som kludna. A budem sa teraz setrit. A vela spat aby mi ten cas do ultrazvuku ubehol.
Vies pre mna je to vsetko take nove a neskutocne zaroven ze sa z toho akosi neviem zmestit do koze. 😀
Na ultrazvuk idem 14.4. a to ak bude vsetko ok uz by som mala vidiet aj chrustika , mozno dvoch. To uz necham na osud. Ale skorsi myslim ze je tam jedno baby. No hlavne aby bolo vsetko ok.

chantalle7
autor
24. mar 2009

ahoj Majka no tak sa mi to paci neboj to aj my sme sa tesili to je prirodzene a urcite ze je to pre nas vsetky nieco nove uzasne a neopisatelne proste maly zazrak ... len ide o to aby si zbytocne nebola v strese a zbytocne si unahlenymi vysetreniami a nervozitou neuhnala problemy a hlavne depky a astres
takze uzivaj kazdy den tes sa z toho uzasneho pocitu ze v tebe rastie alebo dokonca rastu male zivotiky a daj im cas aby si mala naozaj krasne fotecky z UTZ ak budu dve tak budes mat take foto ako mame aj my (kuk foto 🙂

vsetkym babulkam prajem krasny dnik a specialne myslim na Janulku aby sa nam cim skor ozvala ze je OK (a ona bude)
drzim palciska a pastiska 😉

mayka
24. mar 2009

chantalle,
krasne fotky, Pozeram ze prva bola v 9 tt tak sa zacinam aj tesit, ze aj ja to vtedy tak uvidim. Ved to uz su mini ludia. 😀
Veru trpazlivost ruze prinasa. Uz budem kludna. Slubujem.

stela23
24. mar 2009

mayka,tak gratulujem ku druhemu hcg 🙂 to ciselko je naozaj velmi pekne,dobre ti to porastlo,to je dobre znamenie ked je taky narast.takze vylozit nohy,hladkat brusko a uvidis,tie 3 tyzdne do utz ubehnu fakt rychlo aj ked sa ti to teraz nezda. tie lieky tiez nepoznam,ale ja som brala ine,tiez som sa pytala sestricky,ony to vedia co mozes a co nie...ale pre tvoj pokojmozes zavolat behunovej...

zdravim vsetky tehule,dajte nove udaje o hmotnosti a cm... 😀 ja som prilozila 8 kg a v pase mam neodolatelnych 88 cm 😀

specialny pozdrav pre janulu s chlapcami 🙂

monika3
24. mar 2009

Mayka nadherne HCG...ja si pamatam ze som bola vcelku v pohode ale ten tyzden pre sonom ma chytala mierna panika ci je vsetko ako ma byt 😵

Pokracujem:
1.chantalle7: termin porodu 15.7.2009 - chlapecek Filip a ? (pracovne Agatka)
2.given: termin porodu 01.08.2009 - chlapcek (meno nevieme)
3.monika3: termin porodu 06.08.2009 - chlapcek David

chantalle7
autor
24. mar 2009

no krasne pisete paci sa mi to 🙂

monika dakujem za vzkriesenie mojej tabulky 🙂
takze David? pekne meno my este mame v zalohe ak to budu dvaja chalani Simona a Matusa ale stale dufame v Agatku 🙂
steli - no na vahu a pas sa ma ani nepytaj (dnes som sa merala) a prave dnes som sa rozhodla obmedzit svoju zravost lebo tento tyzden sa mi podarilo pribrat 2kg za tyzden a 3cm v pase a to mi uz asi meter vydrzi tak tyzdne ☹ hrozne ....
takze ja mam 71kg (celkovy prirastok 12kg) a v pase mam 97cm (spolu24cm) pripadam si ako taky slon uz cakam kedy puknem ...mam aj foto lenze zase ich zadrziava MM vo fotaku takze potom pridam

inak trpim hroznou kyselinou a taktiez som zacala opuchat v podstate na celom tele hlavne rano hlavne to vidiet na tvari rukacha nohach ...na nohach to vidim na topankach ktore su mi takmer vsetky uzke prstene su mi male vobec nenavleciem obrucku pricom mi bola volna a taktiez ked ohnem prsty tak ich mam totalne natlakovane....no asi to bude tym ze uz vyzeram ako pred porodom (keby sme cakali jedno) ...
takze sa obavam ako to bude za taky mesiac a co uz potom neskor....hlavne aby sme to v zdravi vsetci vydrzali a co najdlhsie....

stela23
24. mar 2009

no chantalle,tych 12kg je fakt dost,v pase si pribrala tolko co aj ja-24 cm 🙂 ale dvaja bobici potrebuju viac jedla 😉 ja ale musim jest kazde 2 hodky,inac som zuriva a na odpadnutie zaroven...
ozaj,ako ti dopadli testy na cukor?nepijes bublinkove minosky,vraj to podporuje opuchanie v tehu...

given
24. mar 2009

Caute, pridam sa k statistike: ja mam v pase 85 cm (netusim, kolko bolo povodne) a navyse zatial 3kg (povodne som mala 56kg).

anielik
24. mar 2009

ahojte,

tak ja hlasim +2kg a pas som nemerala ale asi dost 🙂))

a pohlavie nechceme vediet...a meno sme si uz vycerpali 😀 takze sa nevieme na ziadnom dohodnut ☹

chantalle7
autor
25. mar 2009

stela- na ja viem ze je to dost vcera som trosku skrotila svoju pazravost a myslim ze som sa citila aj ovela lepsie 🙂
inak aj ja som jedla tak ja to volam stale lebo jest kazde 2hodky alebo aj kazdu hodku je strasne vela.... vcera som to dost obmedzila ale zase nie az tak ze by som bola hladna ...(to by som si zase nedovolila trapit babuliakov 🙂

tak uz len dufam ze mi to vydrzi

perlive vody nepijem a ani pred tehu som nepila takze neviem cim to je asňle asi prote tehotenstvom :-/

mayka
25. mar 2009

babulky potrebujem radu od tich, ktore ste na PN az do porodu. Ako vam to vyratali mesacne? Tych 55% sa pocita z hrubej mzdy pocas celeho trvania PN? A odvody sa tym padom neplatia? Lebo to by som potom az o tolko neprisla. Chcem ist totiz na PN asi od maja teda ak vsetko dobre pojde.