IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
21. júl 2009

Caute, mali sme male problemy s internetom, takze som sa nehlasila. Inak som este cela, a ani sa nechystam tento tyzden do porodnice (tak sa manzel dohodol s krpcom 🙂 ).
Nie su nejake spravy od Stelky? Ona je teraz na rade... A Monika ako? O tebe sme tyzden nepoculi.

Mayka, hlavne drzim palce, nech sa pekne otoci, nas pozoval ako na vystave, tak aj doktor bol spokojny, ze take dobre 3D sa mu uz davno nepodarilo. Kludne sa daj na PN, ked sa uz necitis na chodenie do prace, sak ako sa hovori, nenahraditelnych su plne cintoriny. 😀

Inak, kocik by mali poslat z Nemecka v priebehu buduceho tyzdna, takze tak o tyzden, dva uz by mohol byt doma - to je tak akurat. Ta stranka www.babyonlineshopshop.de je fajn, vzdy sa pekne ozvu, ked im napisem.

given
21. júl 2009

Tak toto ani nemoze byt povazovane za reklamu, kedze som sa pomylila v adrese 😀 😀

mayka
21. júl 2009

given ahoj moja,
tak este si stale 2 v 1. 😀
nviem preco som si myslela ze pojdes pred Stelou. Akosi sa mi uz pletiete baby jedny. lebo ste skoro narovnako.
Na 3D idem az v 26 tt. Skor nemali volny termin tak dufam ze nebude neskoro a babo nebude moc stlacene. 😀
nechame sa prekavpit. ja mam poradnu vo stvrtok a bude mi robit utz tak som zvedava ci mi potvrdi to dievcatko. Akosi som uz na nu nachystana. Tak by bolo velke prekvapenie keby jej za tie 3 tyzdne narastol pipik. Ale sak nevadi. 🙂

Takze kocik ti pride buduci tyzden, Tak to je super. Potom hod foto. Ja som tziez rozhodnuta pre teutoniu spirit. len este sa rozhodnut kde ho objednat. Bojim sa moznej reklamacie lebo mi v babymarkete povedali ze neopravuju kociky ktore neboli zakpene u nich a kedze su jediny dovozcovia v SR tak by to bol riadny priekak. Ako to budes riesit ty?
Neviem ja sa toho dost bojim.
Ale asi od nich objednam len cisto sportak s adaptermi na sedacku a zvysok cez net bud v Polsku alebo cez tu stranku co si objednavala ty. Je pekne prehladna aj napriek tomu zwe neviem p nemecky da sa tam lahko zorientovat.
Este mi povedz kolko to celkom trvalo nemcom kym ti kocik poslali- teda poslu? Tiez tych 12 tyzdnov alebo menej.

janula13
21. júl 2009

presne tak majka, aj lacnejsie je to a venuje sa vam dlhsie a cd je ovela lepsie aj foto dostanete, ja som mala co robit aby som udrzala slzy ked som ich v brusku uvidela..a krasne babo úpomeria a prezrie, takze budes mat zase dobry pocit ze ste ok...

given
21. júl 2009

Mayka, ja sa spolieham nato, ze tie Teotonie su dost bezporuchove a malo sa kazia, to je fakt. Aj ked stat sa moze vselico... zatial som spokojna s pristupom a komunikaciou toho obchodu v Nemecku. Tiez nenatahuju tie dodacie lehoty do absurdna. Aj ked to asi nie chyba dovozcov do SR a CR, prilis sa vyhybaju zodpovednosti za tie sialene dodacie lehoty, ved 15 tyzdnov, to je uz fakt sila...
Inak, Teutoniu predava aj KIKA...

mayka
22. júl 2009

given,
ja si predsa len objednam z toho babymarketu. Dnes som tam bola a v podstate ja nebieriem trojkombinaciu ale iba sportak s brzdou, adapterom na maxi cosi, nanoznikom a plastenkou a taskou . Dali mi cenu 660 eur. tak az taky rozdiel to nie. mozno ani nie 100 eur ked si este z nemecka musim zaratat prepravu. Keby som brala aj auosedacku a korbicku tak by to olo ine ale rozhodla som sa takto. A hlavne kvoli pripadnej zaruke ak sa kocik pokazi daju mi nahradny kym mi moj neopravia. Aj to je vyhoda. Jaaaaj ale sko som ho dnes chytila do ruk len som sa uistila ze je ten pravy. 😉
Ale skocim aj do kiky este pozriet ake maju sluzby a ceny.

Neviete ako je na tom Stela?
A ty sa ako citis moja? Ako tesne pred rzpadnutim? Tieto horucavy aj ja znasam zle nieto este vy co ste tesne pred rozpadom . 😀
Zajtra idem na poradnu a pokusim sa ho ukecat aby ma nechal ale 2 tyzdne doma. Snad sa podari. Celkom by to bodlo.

mayka
22. júl 2009

Ozaj kedy je idealny termin porodu? 40 alebo 42 tt?

given
23. júl 2009

Mayka, 40tt, no ale vraj len 5 percent deti sa rodi presne na termin. Takze to je len orientacne, v 42tt sa uz riesi vyvolanie porodu.
Drzim palce dnes na poradnu.
Prajem vsetkym pekny den, snad sa neuvarime 😀 . Ja si napustim vanu alebo si budem davat chladnejsiu sprchu, lebo inak stopro porodim v tom teple.

babulka123
23. júl 2009

este nerod.. ocakj na mna.. heheheh v nedelu ..

given
23. júl 2009

ja som len zvedava, ze ako ho presvedcis 😀

stela23
25. júl 2009

ahojte babulky 🙂
tak my uz sme doma z porodnice,MM nemal cas pisat,musel oslavovat 😀
tak rodili sme uz minulu sobotu,pocas tej strasnej burky cisarakom so spinalkou,lebo monitor vykazoval,ze sa maly dusi pupocnikom,co sa potom aj ukazalo akopravda

takze nas poklad sa vola misko,2920 g,48 cm,ale ked nas prepustali z porodnice tak uz mal 3 kila 🙂 🙂 🙂

je strasne dobrucky,stale len papa,takze mliecka man nabehlo tolko,ze kade chodim,zostava za mnou mlieko 😀
vela spinka,takze vobec nie som zatial unavena,aj s MM sa nanho nevieme vynadivat...foto prilozi neskor MM,lebo ja to neviem... 🙂

teplo...hovorte mi o tom,v nemoske bolo ako v skleniku... 😀

mayka
25. júl 2009

jeeej stela, mooooc gratulujem a tesim sa ze uz ste doma. Tak nech sa Vam dari a krpcek nech poslucha. 😀
tesim sa na nove fotecky dalsieho babatka v tomto fore.
Kolko si rodila? Dlho?

Given myslim ze si na rade.
😉

chantalle7
autor
25. júl 2009

ahojte

Stela no super gratulujeeeeeeeem aj s MM 😀

som rada ze vsetko dobre dopdlo aj napriek tym komplikaciam s pup. snurou ale podstatne je ze ste to zvladli ...

no a Miskovi zelame nech sa mu na tomto svete paci a hlavne nech je zdravucky a stastie a laska mu rcite nebude chybat 😉

tak este raz vsetko dobre

given
26. júl 2009

Jej, Stela, blahozelam !!! To je super, ze dobre papa a spinka, idealne babo 🙂

Idem sa chystat, tusim som fakt na rade. Prave mi zacal 40tt.

janula13
27. júl 2009

Steliii blahozelam, az teraz som sa sem dostala a ty takto tajne odrodis a potom baaac taka krasna sprava..som velmi rada ze vam to dobre dopadlo a uz sa neviem dockat foto kto pribudol do nasho teamu, nech vam robi radost, co uz vidim ze robi...ja asi dlho nevyhlasim ze nie som unavena 😀

babulkz ahojte, som u mamy a tu nekonikujem, ale skusim poyriet castejsie, nasi stale soplia, tak ich trapim odsavanim..
chantalle ahoj, vidim ze uz si zabehnuta maminka, ja asi este stale nie 😀 ale je krasne ze nasi krpci sa uz na nas smeju, nie tak neuvedomelo, ale vidno ze sa tesia, hlavne pri prebalovani a hlavne matusko..zjedla bz som ich vtedz, martusko dokonca az akoby sa nahlas smial... 😀

monika3
27. júl 2009

ahojte maminy,a tehulky
neviem co sa tu popisalo, moc nestiham 🙂
blahozelam Stelke k Miskovi a tesim sa na foto 🙂
my uz sme tiez porodili , maly je zlaty ale dakedy da zabrat ale stoji to zato a obdivujem Vas babule s dvojickami 🙂 🙂 ako to pekne zvladate

drzim Vam vsetkym palce 🙂

mayka
27. júl 2009

jeeej Monika tak uz aj ty? Tak aj tebe gratulujem zo srdiecka. Pozrela som albumik - no jenadherny ten vas syncek. A akoze sa vola, Akosi ti to chyba v pase. 😀
Janulka ved vy uz mate 2 mesiace. To ale letiiiiiiiii.

given
27. júl 2009

Monika, no teda, ved ty si ma predbehla 😀 😀
Ale super, blahozelam velmi, ty tajnostkarka. Idem este pozriet foto.

Toto je krasna tema 😀

given
27. júl 2009

Ten je chutny! Ake boli miery?

monika3
27. júl 2009

dakujem vam babule ,
trosku sa hrajem s fotkami, pridala som este dve...

maly mal 3480g a 52 cm...rodila o dost skorej uz som bola dost otvorena aaj chlapec bol uz aj tak dostatocne vyvinuty.... 🙂 porod bol vcelku v poho, bolesti som mala posledne 3 hodky. a nemala som ani epidural...a na tri styri zatlacenia bol vonku.... ja som mala skor po porode komplikacie ale uz sa zotavujem. 😵

veru Given teraz ides ty a potom Mayka 🙂

mayka
29. júl 2009

dobre ranko tehulke Given a maminkam.

monika tie fotky su krasne a neviem sa vynadivat. vsetky deticky su nadherne od Vas. Uz sa tersim na nove fotky od Given a potom saaamoska na moje mimi. No to si este trosku teda pockam. 😀

given
29. júl 2009

Hlasim, ze stale nic...

mayka
30. júl 2009

given moc na teba myslim. A trosku zavidim tiez. V dobrom. 😉

given
30. júl 2009

Nezavid, nie je to sranda s tym bruchom prezit take horucavy. Radsej zavid tuto maminam, co to uz maju za sebou 🙂

mayka
30. júl 2009

no ja som asi chora ale ja ti zavidim aj ten nastavajuci porod. 😀

given
30. júl 2009

Mozes odrodit za mna ak chces. Brrr, ved uz len ten pobyt v nemocnici. Keby sa to dalo tak, ze odrodim a idem domov, to by bolo fajn...
Inak, na nasej ulici je jedno take malicke uvrestane babatko, ale to reve tak, ako by ho nozom stvrtili, no a vkuse, vkuse, vkuse. Podla mna nechce byt v kociku a oni ho tam furt pchaju a bud ho daju na balkon alebo su s nim na ulici a to sa tak krasne ozyva... Podla mna o chvilu pride o hlasivky, chudatko. ☹
Tak my sa s MM len modlime, aby sme takeho maleho vrestana nemali.

babulka123
30. júl 2009

a ako ti je/??? este si cela??? cakajj.. heheheheh e

given
30. júl 2009

Ale sak ja cakam. Ty si OK?
Dnes som sa musela sice asi 15x zohnut, lebo nam prisli robosi omietat kusok steny, tak som musela poprikryvat podlahu, ale nezda sa, zeby mi to nejako ublizilo.
Vidis, ja som si uz aj nasla nahradnicku na porod 😀 😀 , Mayku, ja uz pridem pre babo do porodnice bez brucha, pojdem rovno kojit 😀

anielik
30. júl 2009

ahojte,
tak my sme sa poponahlali a trosku Vas predbehli 😉 o mesiac 😉
Misko sa narodil 26.7.2009 a neplanovane na Antolskej. Sme Ok..

Vsetkym cakatelkam este drzime palceky aby ste to mali rychlo za sebou

mayka
31. júl 2009

DObre ranecko vsetkym,

taak uz aj anielik to ma za sebou. Srdecne gratulujem mooooc.
A pochval sa foteckami drobceka.

No, given a babulka ste na rade. Som zvedava ktora bude prva.
😀
Given dohodnute odrodim to za teba len mi daj vediet kedy a kam mam prist. 😀