IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
31. júl 2009

Anielik, blahozelam. Sme zvedave na foto.

Mayka, my budeme predsa s Babulkou spolu 🙂 . Aj ked neviem, neviem, od tretej v noci ma boli brusko, tak bud sa to rozbehne, alebo sa to upokoji. Asi o chvilu vleziem do vane.
Ale pre istotu sa zbal a keby nieco, tak smer Kramare 😀

babulka123
31. júl 2009

given .. ake bolesti.. okamzite si daj Ibobrufen nech to prejde.. sak nech tam nejsom v pondelok sama... toto mi neroooob.. heehehe
dnes budem volat dr. a dohodnem sa s nim ze ako v pondelok, tak ti potom poslem IP

mayka
1. aug 2009

given, ktovie ci si este 2 v jednom. Akosi nevolas a ja som pripravena rodiiiiiiit. Ale asi si sa rozhodla zurovat bezo mna. Tak snad nabuduce, no. 😀

babulka tak co v utorok ides na to tiez? Tak aspon budete naraz dve tam lezkat.

Moc vam kocky dzim palce a pomooooooc ostala som uz iba ja. 🙂

babulka123
1. aug 2009

noo given tu cely den nebola tak dufam ze caka na mna.. ja v pondelok nastupujem a dufam ze to budem mat cim skor za sebou .. toto cakanie je des.. hehehe

given
2. aug 2009

No nebola som tu, sak v tom teple nebudem doma trcat predsa 😀
Boli sme sa kupat v Rusovciach (ja teda osobne som do vody nesla, mna len zrali komare na deke).
Mayka, nehadz flintu do zita, buduci tyzden ideme nato 😀 😀 😀 Akurat, ze ani jeden den nema byt menej ako 30 stupnov, takze si asi nevyberiem. Snad zajtra, idem dneska skusat, ci funguju finty na nastartovanie porodu, sak mi tu uz svieti 41tt 😀

mayka
2. aug 2009

A ako sa inak citis? Nemas strach? Zda sa mi ze si v pohodicke. Alebo je to len kryci manever? 😉 Moc vam drzim palce aby to malo vsetko hladky priebeh. 😉

babulka123
2. aug 2009

given .. dufam ze nejaka romantika, rozluckova vecera za poslednym vikendom vo dvojici alebo nieco podobne je na plane.. heheheh

given
2. aug 2009

No nebudeme to komplikovat nejakym jedlom v tej horucave - staci melon 😀
Citim sa fajn, hopsam si na fitlopte, ze vraj to tiez pomaha, potom skusim schody.

babulka123
2. aug 2009

no ja mam byt nalacno zajtra .. od kedy nemam jest???

fit lopta je vraj super na toto .. tak loptuuuuj

babulka123
2. aug 2009

given.. a vies co je najsam superskejsie.. ze pomenili predpovede a podla shmu cely bud.tyzden nema byt cez 30.. tak to vyzera veeelmi dobre..

anielik
4. aug 2009

Ahojte mamulienky a deturence,

tak sa teda hlasim, po necakanej a prekvapivej "dovolenke" na Antolskej.

No, nase mini zlaticko je velke prekvapenie pre nas vsetkych. V sobotu sme sa este kupali u nasej kamosky a vecer som sla ulozit Matka...sa mi zdalo ze mi "cvrklo" tak som to sla povedat tatovi...a nestihla som. Utekala som z obyvky aby som si nenarobila dalsiu robotu. To som teda uz vedela, ze mi necvrklo ale co to je... Tak som sa v placi osprchovala a zaroven som volala so svojim lekarom z Topolcian, ze co spravit. Vravi, ze ak pojdem k nim a s drobcom nieco bude, budu ho prevazat do Nitry...tak sme sa rozhodli pre Antolsku. Tak som nestastne stala nad taskou a balila s potokmi slz a ani neviem v akom amoku som pobalila seba
Zobudili sme Matka a vyrazili sme o 22.30 smer antolska. Cestou sme si s tatinom estep poplakali, ze to nemoze byt pravda a ze dufam ze bude drobcek v poriadku. Matko ma odprevadil az k dveram. Tam ma vysetrili, ze vsetko je Ok, len teda ta voda a ze ked neporodim do rana tak rano daju vyvolavacku. Tak som chlapcov poslala domov...a do rana rozmylala, ci budeme Ok a ako sa bude volat nas drobcek. KEdze sme sa nevedeli dohodnut medzi Jakubkom a Miskom. Ale kedze sa narodil skor nemala som srdce dat mu meniny s narodeninami a tak vyhral tatov vyber mena.
Rano o 6tej mi dali vyvolavacku a o 7:27 sa Misko (2720/47) narodil. Bolo to uzasne rychle a takmer bezbolestne. Misko je uplne zdravucky akurat je to drobusik.
Doma zatal len spinka a papa...sem tam zaplace ale viac menej ani nevieme ze ho mame

Dakujeme vsetkym za gratulacie
M+M+K+M

given
4. aug 2009

Anielik, tak to je super sprava, ze ste v poriadku, Misko je krasne meno. Zavidim ti ten takmer bezbolestny porod, aj ked to bolo take necakane.

Inak, Babulke v noci robili cisarsky, ma krasnu Ninku, 3220g a 50cm. Takisto blahozelam.

Tak uz som tu ostala len ja, snad sa dockam. Mayku nepocitam, ta to ma este daleko 😀 , ze mayka?

janula13
4. aug 2009

anielik blahozelaaaam, k miskovi krasnemu, super ze aj napriek vasim slzam to dopalo tak dobre a ze uz to snad budu len slzy stastia co pridu..tak vela radosti z dalsieho krasneho prirastku do rodiny, nech vam robi len radost a ste zdravucki 😀 dalsi clen na futbal 😀 given ty si sa este nerozpadla???? 😕

given
4. aug 2009

Ja sa zatial veselo gulam, ale ak sa nic neudeje zajtra, tak vo stvrtok rano nastupujem do nemocky. Ale citim sa fajn, aj maly sa ma fajn, pred chvilou som bola na monitore.

mayka
6. aug 2009

given moc na teba myslim. 😉

given
6. aug 2009

Maly Adam je uz na svete, ma sa aj s maminou fajn... Fotky pridam neskor.

chantalle7
autor
7. aug 2009

ahojte babulky a hlavne uz mamulky ako to tu sledujem uz ostala tusim len majka tak super vsetkym maminam gratulujem a tesim sa ze sme vsetky a vsetci v poriadku takze uz nam ostava len si uzivat radosti s nasimi drobcami a samo nezabudam na podporu pre nasu majusku 😉

my sa mame fajn sme zdravi a to je to najdolezitejsie a v stredu uz budemem maj 6 tyzdnov takze zaciname uz chodit aj kocikovat a cakame aj prvu navstevu..
pampusiky posluchaju najma filipko je zlaticko agatka viac place ahlavne sa dozaduje velkej pozornosti takze obcas nestihnem okrem nej ani nic ine teda samozrejme este aj filipka 😀

tak majte sa krasne ja bezim idem varit placky

pa paaaa

mayka
7. aug 2009

given, moc gratulujem a hlavne prajem vela zdravicka obom. Ani si sa nenazdala a mas male mimco v naruci. Uzasne.

chantalle, coze 6 tyzdnov? to ale leti. Vsak zachvilu rodim aj ja. 😀
Kocky ja som momentlane na PN tak si to vyhutnavam. Akurat mam trocha depky. 😒 Ale snad to coskoro prejde.

mayka
10. aug 2009

no toto kam sme sa to az dostali umelinky. 😀 Ledva som vas nasla

janula13
11. aug 2009

ahote mamule a tehulka majuska 😀 snad uz nedepkujes dufam...ty nas tahac...ja som tu davno nebola, som zase u mamy zneuzivam jej sluzby a nie je tu tak teplo ako v nasom rozhicovanom byte tak aj malym je tu lepsie a este dufam ze mm zatial co sme tu vymaluje 😀

given blahozelaaaaam k Adamkovi, uz sa tak tesim na fotky, dufam ze ste ok a len vam radost robi prcek krasny 😀 lebo krasny isto je 😉

tak majuska uz sa caka len na teba, nech zacneme hrat ten futbal...

chantalle ahoooj, tak ako vidim ze aj vy mate doma to co my a vela dvojickariek, jeden je vzdy narocnejsi na pozornost a viac place, neboj nie ste jedini, u nas je to kubko, ten sa naplace,co uz matusko je taky dobracisko oproti nemu, ale strasne ich oboch lubim, bez rozdielu, su uzasni a stale sa mi nechce verit ze moji..a to by som uz mohla 😀
nasi sa dost rozpapali, papaju mi 6-7x denne uz 160-170ml, to je nejak vela, ale hlavne ze im chuti... 😀 ved kubko je uz dobry buckos, neviem ci som vam pisala, ale mal pred tt uz 4,5kg a matusko 4,3kg...tak sa tesim rychlo priberaju prckovia a niektore vecicky ani nestihnu znosit, ked bolo na to pocasie boli im velke a ked su im uz akurat nie je na to pocasie 😀 odlozim predalsie dvojicky co budeme mat 😀

papa musim, nas placko sa chce nosit a okukavat dom, su podareni, uz sa smeju a aj na hracky reaguju...a najviac sa im paci prebalovanie a utieranie ritky a pindurov, to je sranda velika a aj kupkanie sa im uz paci, nacase.. 😀

monika3
12. aug 2009

ahoojte

zdravim dalsie maminky,a jednu tehulku mayku....
given blahozelam k adamkovi 🙂
veru to leti my uz mame dnes mesiac 😵 ten moj je tiez riadny hlados , zajtra mame poradnu tak som zvedava kolko vazi
😵
vidim ze sme vsetky zaneprazdnene detickami tak si to pekne uzivajme... 😵

given
14. aug 2009

Caute, zdravim vas z nemocnice. Veru, stale tu trcime, uz 8 dni, asponze tu dnes spojazdnili internet, tak som sa opat napojila na civilizaciu.
Ale pekne poporiadku:
Minuly stvrtok rano o deviatej som nastupila na Kramare s tym, ze je 5 dni po termine a ide sa teda vyvolavat. Pytali sa ma v porodnici, ci mam nejake bolesti, a ja ze nie, vobec nic. Tak mala dali na monitor, a potom pozeraju, ze aha, su tam kopceky a pravidelne, a vy hovorite ze nemate bolesti. Az mi srdce poskocilo od radosti, ze sa snad ani vyvolavat nebude. Doktor skonstatoval, ze sa to pomaly zacina rozbiehat, takze super. O jedenastej mi pustil plodovu vodu s tym, ze uz som na 4 cm. Dovtedy bolesti nic extra, az ked pustil tu vodu, tak to zacalo byt trosku neprijemne. Potom nasledoval klistir. Kto videl Prci, prci, prcicky a videl, ako prezival Finch, ked mu dali prehanadlo, tak toto bolo podobne, akurat, ze aj s kontrakciami 😝 .Zacinalo to byt coraz drsnejsie, ale drzalo ma pri zivote, ked opakovali, ze o chvilocku mi pichnu epidural. Este som si tak hovorila, ze super, ked mi ho teraz daju, tak ten porod je v podstate uplna pohodicka.
Potom mi ale lekar povedal, a po nom aj anesteziologicka, ze epi v mojom pripade neodporucaju, kedze mam nizku hladinu krvnych dosticiek. Ze teda nebudeme radsej riskovat. Tak som len ticho prikyvovala a chystala sa psychicky na najhorsie. Zavolala som MM, ze moze prist, to bolo asi o pol druhej. Pichli mi nejaky oblbovak, takze som medzi kontrakciami zaspavala. Okolo pol stvrtej som uz citila ze musim tlacit, tak som s tymto faktom oboznamila krikom okolie 😀 . Zhrkli sa teda okolo mna, namontovali na kreslo drziaky na nohy (cakala som, ze mi ich tam priviazu, ale nepriviazali) a slo sa na vec. Potom to uz bolo velmi rychlo. Ta kontrakcia nemala konca kraja, vobec som si nestihla vydychnut, trvalo to cele tlacenie mozno 10 minut a Adamko bol na svete. MM bol velmi duchaplny, mame foto priamo z akcie a bez vahania prestrihol aj pupocnu snuru. Celkovo ho musim pochvalit, ako sa drzal, bol to dobry pocit mat ho pri sebe (som zvedava, ci toto bude citat. urcite hej 🙂 )
Dakujem.
Potom sme si este urobili rodinnu pohodicku na sale, nejake fotecky a tak. Dobre bolo...

given
14. aug 2009

Pekne a dobre.

given
14. aug 2009

Teraz sme teda este v nemocke, maly ma zltacku a nejako mu nechce ustupit. Tak ho nalievame mlieckom, chuti mu, ale musi byt pod lampou, takze odsavam a sestricky mu davaju z flasky. Ale vie sa aj pekne prisat akurat, ze s tej zltacky je taky ospaly, ze zje menej, ako by mohol a zaspi prisaty.
Fotecky pridam az z domu, to pripojenie na internet tu nie je idealne, ale som rada, ze je aspon taketo, lebo doteraz mali pokazeny modem.
Majte sa krasne a drzte palce, nech sa skoro pustia domov.

Ozaj Mayka, kocik nam uz prisiel, presne vtedy, ked aj Adam. Este som ho teda nevidela, ale uz sa tesim, ako vyrazime na prvu prechadzku.

mayka
18. aug 2009

Ahojte maminky, ako sa dari vam a detickam?
given uz ste doma?

janula13
18. aug 2009

babulky ja som u mamy a nejde pc a net blbne tak sa ozvem ked budeme spat doma...zdravim vsetky maminky a hlavne majusku, krasne tt 😀

given
18. aug 2009

Ahojte, my uz sme doma, pustili nas v nedelu poobede. Akurat, ze ma pustali uz s teplotou...naliate prsia a tak, trosku sa to pobabralo, ked som odsavala a nosila malemu mliecko na novorodenecke a potom som mala viac ako on vladal vypit, kedze stale spal.

chantalle7
autor
18. aug 2009

ahojte babule mamule a tehulka

no my mame plne ruky prace a hlavne ako dnes ked maju svoj den D a ostanem na ne cely dn sama tak to je priam o zivot ale dufam ze zajtra bude zase lepsie....

given gratulujem k superskemu porodu super si to opisala a mala si fakt stastie ze to bolo tak rychlo a takmer bez bolesti...

co sa tyka toho naliatia prsnikov ja som si to uzila treti den tiez som si uzila naliate prsia a hlavne sa mne nechcelo vobec pustit mlieko takze viem o com vravis...ale hlavne ze uz ste doma to sa vsetko spravi a velmi rychlo ...

ja som bola uplne stastna ked som vypadla z nemoxky a uz ani nechcem pomysliet na vsetky tie komplikacie a problemy

Janulka nasi su tiez zlatucki ale su uplne iny Filipko je taky papkac hlavne aby bolo co jest a potom este zivotne dolezity je pre neho dudel, Agatka ta je maznak ta zase je velmi zle poslednu dobu si davkuje jedlo len po troske cca 5/9min ale potom za chvilu zase ale zase je velmi vnimava bola prva co zacala otacat hlavku za hrackou a tiez sa prva zacala usmievat a je taka ze potrebuje vela maznania pestovania pozera sa cloveku do oci a priam sa nevie vynadivat na tie nase xsichty 😀
je hrozne zlatucka ale poblem je vtedy ked som sama a ked sa chce pestovat a uspavat na mne tj. najradsej mne na brusku aj spi alebo si musim s nou lahnut do postele a kontroluje ma ci som tam ako nahle sa vzdialim uz reve no potom to ide dost na nervy lebo nemozem nic spravit aa este aj Filipka musim obmedzovat...

dnes som vymyslela na nu figel ako mat na rukach Filipka a a by neziarlila tak som ju mala vedla seba a objala som ju jednou rukou a zabalila do chlpatej deky takze to mala pocit skoro akoby bola na mne teda aspon si myslim lebo potom bola ticho a spinkala akurat zase len do okamihu kym som za nevzdialila...

a teraz kedze je doma MM tak si vecerne uspavanie odnasa on lebo zase nas pokladik vymysla tak ju pestuje...

dnes im bol MM kupit aj hracky lebo som citala ze im mame zavesit hracky aby do nich mohli nahodilo buchat a aby si tak zacali uvedomovat rucicky aj ked este je to veeeelmi nahodile

ale tesim sa ako sa uz pekne pozeraju na hracky a reaguju uz aj na hlasy ze sa za nim otocia a samozrejme najkrajsie su tie usmevy tie milijem ked sa na mna uspeju tak to je clovek uuuplne na hotovy a vsetky starosti su prec....

tak babule koncim idem si trosku kosti natiahnuta hlavne nohy lebo ma hrozne bolievaju chodidla asi tym ze chodim stale len po byte a najma na spickach ....

ozaj vsimam si ze nam to tu uz nejak zakapava no chapem ved sama viem kolko je okolo deti prace a ked je chvilka tak sa ju snazime uzit pre seba

tak majte sa pekne a aspon obcas hodte nejake info ako rastiete papate a Mayka ako priberte 😀

given
19. aug 2009

Ahojte, pridala som konecne aj nejake tie fotecky.

chantalle7
autor
19. aug 2009

Given je krasny 😀
ja som pridala tiez dve kde uz maju nasi drobci 6tyzdnov 😀