IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

babulka123
19. aug 2009

given.. paradaaaaaa... maly je uzasny...
a my sme ani zltacku nemali a spime stale... hehehhe takze pohodaa..

janula13
21. aug 2009

ahojte, blbne mi pc a uzivam si maminu pomoc, tak vas este zanedbavam, ale to napravim tak o tt to uz budem sama a hadam si najdem cas aj ked budem padat dole hubou kym sa zase zabehnem bez pomoci..

chantalle tak my mame doma to iste..ale ako pises, tie usmevy ma tak dostanu, ja som z nich hotova, matus az tak hika od radosti...no neda sa to popisat ateraz ked pasu koniky, teda snazia sa a pritom sa usmeju, no na spapanie, musim ich tak nafotit, uz som checla ale vybil sa mi fotak 😝

given aj chantalle naaaadherne fotecky maly 6tt uz su aki velki, strasne zlatucki...

given a ten tvoj Adamko ma taku naaadhernu pusinku...

given
21. aug 2009

Ahojte, pridala som este nejake foto z kupania vo vedierku, malemu sa tam paci, takze vanicka ostane opreta niekde v kute, ani to nejdeme asi skusat, ked je vo vedierku taky spokojny. Akurat, ze pred chvilou zalomil, takze neviem, neviem, ci to dnes nevynechame. Este sa len snazime zladit si nejako rytmus a nevieme, kedy je ten idealny cas na kupkanie. Vy kedy kupete? A este otazocka: aj vase deti prdkaju jak stary namornik? 🙂

babulka123
21. aug 2009

given.. ahooj .. no my sa snazime { a uz od prichodu domov dodrziavame } kupat o 8 vecer..
alebo tak medzi 7-8... a zatial sa nam dari..

babulka123
21. aug 2009

givne ozaj ako ti spava maly???
mne v noci cca 4-6-8 hod. ako kedy a cez den 3-4 hod..
a od min utorka cize za 10 dni sme pribrali 200 g. tak sa tesim

chantalle7
autor
21. aug 2009

ahojte
given je nadherny a zjavne sa mu kupkanie paci aj nasim sa paci aj ked zo zaciatku si Filipko asi 2x poplakal ale potom zistil ze je to celkom prijemne takz euz su v pohode

my kupeme tiez okolo 20h vecer vacsinou po spravach a tiez sa to snazime dodrziavat a zatial sme ani raz nevynechali lebo si to beriem podla seba ako mam rada ked sa mozem po celom dni osprchovat a tak si myslim ze po tom teple to dobre padne aj im a okrem toho nsi maju stale ozuzlane rucicky a tiez faldiky na krciku a pri nozickach si ziadaju ocistu takze kupeme kazdy den

babulka no mne doky vravela ze za tyzden by mali prierat deticky cca 250 g nas maly Flip to aj celkom drzi agatka je uz slabsia no je to baba drzi si liniu uz odteraz je menej a niekedy aj dost zle ale snazi sa 🙂

janulka no uz su velky som zvedava kolko budu vazit v utorok mame poradnu no Filip je uz velmi tazky myslim ze ma mozno aj 4,5kg agatka ta je drobec tak dyfam ze aspon nieco pribrala lebo oproti nemu je ako fifipierko 😒

given
22. aug 2009

Babulka, no maly spi dobre, tie casy tazko povedat, podla toho, kedy si urcime, ze uz je noc. Ked berieme, ze od desiatej, tak to sa potom zobudi okolo druhej, potom papa a kym zaspi, tak su tri, no a potom do nejakej siestej spi. Potom zase papat a asi tak do pol deviatej este potiahne. Cez den ako kedy. On mal ale tu zltacku, tak bol dost spavy, cize este uvidime, ako sa to vykrystalizuje. Zatial kazdy den inak - dnes toho cez den vela nepospal, zatial co vcera dal 5 hodin vkuse. Boli sme mu ukazat hradzu (Cunovo a Rusovce) a tata isiel na korcule.

babulka123
22. aug 2009

given neviem dnes bol celkovo divny den.. ninka mi spala dokopy mozno hodinu strasne nieco az potom okolo 5 zaspala potiahla do 8 vecer, okupali sme , najdeli a spinka.. takze som moc zvedava na tuto noc..

mayka
30. aug 2009

fuuha babule, to kde som vas az nasla.
Ale chapem ze nemate casu. 😀 Deticky vas asi pekne zabavaju. Och ako vam to zavidim. 😀
Ako vam ide maminkovanie ? Ja sa toho zacinam bat ci to zvladnem a ci budem dobra mutti. 😀

given
31. aug 2009

Mayka, tiez som po dlhsej dobe pozerala, kam az zapadla tato temicka, esteze si ju trosku vytiahla 🙂 .
Maly je zlaty, skoro vobec neplace (aby som to teraz nezakrikla), ale mozno sa to zmeni a len to suvisi s tou zltackou. Ma uz za sebou ockovanie a v piatok sa chystame do poradne, budu mu brat krvicku, tak dufam, ze nebude krik. Pre mna je najtazsie to kojenie, paradoxne preto, ze mam vela mlieka a to tecie hlava-nehlava, ako sa mu zachce, takze mrazim do zasoby a stale periem veci od mlieka.
Nic sa neboj, zvladnes to, kazda to zvladne (skoro), ani nebudes mat cas nad tym rozmyslat. Uz sa ti to krati...

chantalle7
autor
1. sep 2009

ahojte mamulky a tehulka

ja som sa minule pokusala napisat ale nakoniec som to nemohla dokoncit a tak som to zmazala nasi drobci ma proste odvolali

no tak som vam chcela povedat ze mame za sebou dalsiu poradnu pribrali sme Filipko ma 4800g a 57cm pribral 1050g a narastol o 5cm od minulej poradne tj. za mesiac a Agatka ma 4150g a 54cm a pribrala 800g a narastla 4cm
stale sa nam dari len kojit takze sme boli pochvaleni 😀

vcera sme boli na prestrek kanalikov bol to hrozny zazitok a nasi drobci revali ze som nakoniec s nimi plakala aj ja chudatka moje ...no darcek z nemocky sme si doniesli bakteriu dostala ju Agatka a po 2mesiacoch neuspesnej liecby som to dostala aj ja v lahkej forme a nanestasie aj Filipko takze nakoniec sme skoncili na kramaroch na prestreku... som rada ze uz to mame za sebou a dufam z uz sa to nevrati teraz este doliecujeme ATB kvapkami do ociek...

a a by malo nebolo ja mam este jacmen v oku ...no pocitam ze som to dostala tiez u tej ocnej a teraz aby som trrrrpla a by som este aj toto nezaniesla malym ...

takze teraz nic ine nerobim len periem a zehlim vsetko....

ale uz snad bude dobre...

este riesime Filipkovu zltacku lebo uz sme 2mes./ z nemocky doma a on je stale tak jemnucko nazltkavely v ociach tak sa bojim aby sme nieco nezanedbali no a tak mu brali v piatok krv a zajtra si mame volat za vysledky...
tak dufam ze to nebude nic vazne ...
inak viete ze krv sa batolatam berie z hlavicky dalsia hrozna skusenost ale bol s nim len manzel ale ani jeho nepustili k odberu takze nase chudatko to preplakalo a tato ho potom cicikal....

inak drobci su uzasni okrem toho ze sa stale viac usmievaju tak uz spoznavaju svoj hlas a vydavaju rozne zvuky proste si dzavocu je to strasne krasne ako sa snazia s nami komunikovat specialne filipko ma teraz dzavotave obdobie a Agatka ta zase uz intenzivne trieska do hrkalok ktore ma navesane na postielke je to uzasne zo dna na den jej to ide lepsie a taktiez objavuje svoje rucky citala som ze to je vraj velky skok pre deticky ked zistia ze maju rucky tak cakam dalsie napredovanie ...
okrem toho ju tato uci chytat do rucicky hracky a minule sa jej podarilo ju podrzat dost dlho a tak sa nou ohanala ze sme sa na nej normalne sulali...

ale je to fakt uzasne zo dna na den vidiet ako napreduju ako im spevnuju telicka ako si coraz lepsie drzia hlavicku ako im spevnuju nozicky a ako sa s nimi silno odrazaju proste je to krasne obdobie a uzivame si ho ...

tak tolko o nas

Mayuska pozerala som tvojefoto ale uz si dlho nepridala brusko ako nam naberas? kolko si pribrala a kolko mas v pase? 😉

inak co sa tyka tvojho strachu ci to zvladnej neboj materinsky cit je silny a u nas ktore sme si to naozaj zelali a dlho cakali na ten vytuzeny okamzik si pis ze je este silnejsi a musim povedat ze vela veci co citam v knihach ak si najdem chvilku som objavila sama aj bez knih iba ma to utvrdilo zekonam spravne proste mnohe veci idu spontanne a urcite ty nebudes vynimka ...

takze si uzivaj este tehulkovanie lebo to je tiez uzasne obdobie a hlavne vela oddychuj lebo ked pride den D uz si moc neoddychnes alebo aspon nie ked budes chciet ty 😀

tak babulky idem si oddychnut aj ja lebo za par hodin budeme zase papat

pa paaaa

given
3. sep 2009

Chantalle, to je zaujimave, aj nas Adam mal zltacku a brali mu krv na novorodeneckom vzdy len z rucky. Zajtra ale idem k pediatricke na kontrolny odber, tiez je stale jemne zlty, tak som zvedava, ako mu budu brat tu krv.
To je super, ze ti tak pribera, moj ma pomalsie tempo, ani si velmi nepyta jest, my take nepozname, ze rev, krik, "mama som hladny". To je tiez dosledok tej zltacky, je schopny v noci spat a nejest, to ja ho praveze musim budit, lebo uz mam mokre pyzamo, tolko je mlieka.

chantalle7
autor
3. sep 2009

Given tak to mate stastie ze jemu brali z rucky vraj ked im je vidiet zilku tak sa da aj tak no nasmu Filipkovi nie su vidiet asi preto ze je taky baculko 😀
no inak vobec sa netvari akoby mal mat zltacku t.j. presne tak ako tvoj Adamko on si sice pospinka ale zato na jedlo nezabuda a vobec nevyspava aj ked noc uz pekne prespia aj s Agatkou...

no vcera som teda volala za vysledky povedala ze vysledky nie su uplne v poriadku ze ma zvysene hodnoty bilirubinu ale vraj to mozze byt aj v suvislosti s chudokrvnostou a tak nam dala nejake vitaminy B6, kys.list. a zivocisne uhlie ...vcera vecer sme mu to nasadlili ale dne s stale plakal asi ho to zapeka tak sme mu vecer uz nic nedali lebo sme si precitali kontraindikacie ako napr. u zivocisneho je jedina kontind. a sice nepodava sa detom do 3 rokov....tak zajtra budmee volat doky ci je to ok a hlavne ked place co u neho nebyva zvykom...

given
4. sep 2009

My sme boli na odber dnes, no a si predstav, fakt mu to brali z tej hlavicky. My sme s MM radsej isli do cakarne, uz aj tam som mala dost, ked som pocula ten plac. Chudatko nase, a lekarka hovori, ze nech len place, vtedy krv lepsie tecie. Su to sadistky, tieto doktorky.
Vysledky budu v pondelok, tak to som fakt zvedava, dufam, ze nebudeme mat to, co vy, cize chudokrvnost. Staci, ze ja mam, nemusi mat aj Adamko.

janula13
8. sep 2009

ahojte, prepacte ze vas zanedbavam, jednak som bola 3tt u mamy a teraz bacujem uz druhy tt sama doma a teda mam co robit...dabaju zabrat prckovia, ale snazim sa im venovat aj za cenu ze doma nic nespravim...ved su taki zlati, aj ked sem tam dost umrnkani, ale raz hore rz dole...
zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava kolko vazia, naposledy mali 4,3 a 4,5 kg, tak som zvedava, zdaju sa mi stale rovnaki, len na veciach vidim, ze 62 su im uz aj tie pomaly male...

hlavicky este nedrzia pevne, ale snazim sa ich davat ked maju naladu a ked nie su cerstvo napapani na brusko..matuskovi to ide, cely sa vypina a to kym som ho nedavala kvoli refluxu na brusko vobec sa nedvihal a po par dnoch uzasny pokrok..a kubko ma zvlaastny styyl, nevie sa dvihnut, ruky nedava pod seba chce sa dvihnut bez nich, ale inak je dost silny, ked mi jednu uvali 😀 zajtra sa spytam dr co s nim, obavam sa ze nas posle na nejake cvicenie...ale zase ak to ma pomoct..

hracky sa im pacia, ale v chytani je zase lepsi kubik...ale smeju sa obaja rovnako krasne..

caka nas vraj ockovanie, zajtra sa dozviem co a kedy...cakala kym sa vylizu z tych soplikov...vytery dopadli dobre, ale na moj vkus strasne dychaju, zajtra poviemdr ze mi chrochtaju ako prasiatka...

chantale, tak hadam uz nijaka zltacka nebude...ozaj to ako sa ti podarilo ze ti prespia noc...ja boujem hlavne s kubkom, budil sa okolo 3-4 co nebolo zle a teraz zacal o 1, porazi ma a potom nie aby spali do 7-8, ale buntosia uz o 5-6---poradte,,,ozaj a zavadzas im nejaky rezim, ja by som aj rada ale neviem ako, jakub sa skor unavi a vydrzia mi po papani max tak 1.5-2 hod hore potom su unaveni...

janula13
8. sep 2009

zdravim vsetky maminky 😀

janula13
8. sep 2009

ozaj a este sa chcem spytat chantalle, raz si pisaôla ze mm uci malych chytat hracky, to ako robi? 😅 ja im ich vkladam do rucicky, len sa mi zda ze uz by mohli brat aj samy, neviem, nevies poradit, ty mas vzdy tak pekne vsetko preluskane 🙂

chantalle7
autor
8. sep 2009

ahojte babulky
given no viem si to predstavit ake to muselo byt hrozne ja som nastastie vtedy s Filipkom nebola bol len MM a mal dost mne stacilo ked im robili obom prestrek tych kanalikov tak som na chodbe rumazgala zarovno s nimi co ma to hrozne bolelo...

nas caka kontrolny odber zae 21. sept. tak dufam ze sa mu to upravi a ze to bude posledne trapenie nasho pampusika...

chantalle7
autor
8. sep 2009

janulka co sa tyka rezimu u nas si ho skor stanovuju oni ako my im takze v tomto ty neporadim oni proste od zaciatku dobre spinkali hlavne Agatka Filipko ten sa tiez zvykol budit aj o tej pol jednej...

inak teraz mame nekajy problem asi s mliekom asii je to jedno z tych kritickych obdobi vraj v tretom M sa to stava a zaroven sa mi akoby chceli spustit kramy tak asi preto mne sa sice nezda ze by bolo malo mlieka alebo slabe ale podla nich sa mi zda ze su nejaki hladni tak castejsie kojim a teda aj v noci sa zacali budi predvcerom okolo druhej a dnes o jednej ...rano potom zase o &h. ale inak je to v pohode najma ked kamoska ma dvojcata a doteraz a to uz maju 8m nespia dobre

s tym spanim tazko ti mozem radit ste tusim mesiac pred nami takze v tomto prvom roku je mesiac uz dost velky rozdiel ja studujem tu knihu co sme dostali v porodnici mama a ja kde to mas presne mesiac po mesiaci a zaroven tm mas navod aj na to ako podporovat rozvoj deti takze presne ako pises hracky vkladame do ruciciek ma sa to vraj striedavo do L a Pale MM to robi ako sa podari a ked to obcas pekne uchopia a sa s tou hrackou okanaju tak je to strasne mle lebo sa to javi akoby vedeli co s tym robia ale zatial tak daleko nie sme....

chantalle7
autor
8. sep 2009

a to pasenie konikov je u nas skoro tak ako pises ale tiez som to konzultovala s kamoskou ze vraj okolo 5M by sa to malo zlepsit tak nerobme paniku a nechajme nase deti aby sa vyvijali svojim tempom to my vzdy povie aj doky ked jej referujem v akom sme stadiu 😀

nasi vobec neradi lezia na brusku ale to staci vraj aj na par minutiek ich do tej polohy dat a nasi maju radi ked mozu panackovat ako to ja nazyvam na nas cize si ich dam na seba na brusko v polosedmolezmej polohe a tak im to ide lahsie to dvihanie hlavok a celkom dobre a dlho si ju udrzia a tiez sa im celkom paci ta poloha ze ich mas na rukach ale nie tak ze chrabtikom ale bruskom dolu a tak tiez v pohode vydrzia a pekne si drzia hlavky....

takze kluuud neplas s nejakym komplikovanym cvicenim este maju cas ...

inak kamoska mi hlasila ze mala jedna uz chodi a ma 8m a druha sa uz tiez dviha a to vraj su zaostale vyvojovo lebo boli predcasne narodene.... a pritom druha kamoska ma jedno dieta a ta je elmi pomala co sa tyka chodenia chytala posledny vlak mala vyse roka a a to iste je aj s rozpravanim ...

proste nie vsetky deti su rovnake a NEMAME ICH POROVNAVAT !!! slova mojej doky takze ani moje zlatka neporovnavam UZ 😀 iba vzdy konstatujem ale uz som v klude....

chantalle7
autor
8. sep 2009

ozaj stela co je s tebou ako sa mate ???? dufam ze ste ok uz si sa nam neozvalaaaaaaa 😖

tak babulky uzivajme si to lebo ani verit sa mi nechce ze uz tahame 3M za chvilu uz ani nebude pravda ze to boli takyto drobcekovia...

Janulka a vy ste nejaki drobcekovia to moji hlane Filipko je velikan akoby ani neboli rovnako stari 🙂
zajtra mam aj ja poradnu tak som tiez zvedava kolko sme pribrali a narastli aj ked teraz to vela nebude lebo sme mali min. poradnu 25.8. no nevadi aspon si porovname aktualne udaje 😀

tak babulky idem
ako Janulka pise venovat sa detickam a presne ako vravis ani ja toho pri nich moc nestihnem no co uz ved si predsa nenechame utiect tie najkrajsie chviile no nie

tak pa

a piiiiiiiiiiiiiiiiiiste

stela23
8. sep 2009

ahojte babulky,ospravedlnujem sa ,nejako nestiham chodit na konika,a to mam iba jedneho prcka...

v rychlosti...mame sa dobre,uz ma 5 kil,mliecka mame dost,len nas dost trapia vetry,hlavne vnoci...ale inac si to uzivame....uzasne sa uz usmieva,to hned zabudnem na unavu 🙂

skusim si vas docitat,nech viem, ako sa mi mate...

este raz vas vsetky zdravim a slubujem,ze sa ukazem skor ako teraz 🙂 🙂 🙂

janula13
11. sep 2009

😀 ahojte, tak mam chvilku, krpci papaju v lehatkach, sami 😀

chantalle, dakujem, ani nevies ako, potrebovala som to asi zase pocut, to vies, ked mi kamoska napise ako jej uz super spia, tak ja len dumam kde robim chybu,,a potom si uvedomim, ze predsa moji su moji a nie jej a predsa len predcasne narodeni a keby aj ie, proste kazdy sme individum a odchylky su normalne..ale velmi ti dakujem, snad aj ja prestanem porovnavat a len konstatovat zacnem..no som hrozna, to iste radim kamaratke, nech neporovnava, hlavne ked my sme v niecom popredu a ona panikari a vidis sama robim to iste.. 😝
inak mame 5,7 a 5,3kg, jakubko pribral 1,2kg a matusko 1kg za mesiac, tak myslim ze pekne 😀 napisem viac, len idem odgrgnut aj druhy kus..

stelka ahoooj 😉

janula13
11. sep 2009

tak a mame po odgrgavani, uz stikutaju a oddychuju v lehatkach a za chvilu pojdeme na lov plienok, minaju sa zasoby...dnes rano ma matusko okakal a jakubko poobede ocikal, no sranda velika 😀

chantalle, aj ja som to vzdala, jednak na brusku mi grckaju a viac sa im paci ked su na mne alebo na ruke na tigra..tak cvicime tak , ale dr povedala ze su motoricky ok, tak necham to na ich tempo, ked je dr spokijna, som aj ja...
inak teda matusko uz sklada priam slova, hlavne ked sa stazuje, j eto celkom sranda pocuvat a aj hracky uz chytaju lepsie, zo dna na den, tak sa tesim...a nozky strasne dvihaju, tak asi nas caka cochvila aj pregulovanie na brusko, akoby nestacilo ze ich najdem kazdu noc kdesi v polovici postielky a nasikmo, kedze ich maju vypodlozene kvoli refluxu... 😅 ale su strasne zlati, ked sa na seba tak pozeraju a usmievaju, zaujimalo by ma coi si tak myslia ked sa na seba navzajom pozeraju...
no musim ist, mrnka jeden...a

steli ako pises, ked sa na mna tak rehocu, zabudnem na tu noc predtym 😀

given
13. sep 2009

Tak nas Adam sa pre zmenu vykakal do vedierka, ked sme ho vecer isli kupat. Len tak fuklo a v okamihu bola tepla voda plna prazenicky. 😀 😀

chantalle7
autor
13. sep 2009

ahojte pridala som nove fotecky do albumu 😀

stela23
15. sep 2009

chantalle,aki su krasni!!!pridavam aj ja... 🙂
misko je inac tiez chudokrvny,tak davame stvrtku pyridoxinu a obden aj stvrtku kyseliny listovej,teraz uz mi to jedava lepsie,ale zo zaciatku ho z toho bolievalo brusko a plakal mi...tak dufam,ze nam to uz o tyzden zrusia...

ja mam inac stale vela mlieka a musim osavat,inac to strasne boli a aj maly sa pri piti zo zaciatku dusi...tak neviem,kedy sa to znormalizuje ako citam...

tak uz sa zobudil,utekam krmit 😀

chantalle7
autor
15. sep 2009

ahoj steli a kdeze su fotecky nic nevidim 😒

no s ty dusenim to naozaj neviem kedy prejde lebo nasi sa dusia stale teda najma agatka... inak ja som odsavacku pouzila doma raz a aj to len kvoli liecokom lebo inak ju nemam dovod pouzit co sa vyrobi to sa aj spapa vy jednobabetkove to mate asi horsie no my ideme na doraz 😀

nasi pampusici zacali mat hnackovu stolicu vcera tak som z toho zufala lebo od rana poplackavaju co ich bolia bruska ak to zajtra neprejde ideme k doky 😒

tak idem babulky lebo sa obavam ze noc bude tazka....

given
16. sep 2009

Ja som tiez iba par krat pouzila odsavacku, mam sice tiez vela mliecka, ale to sa spusta samo a z oboch prsnikov naraz, takze mi stacia dva pohare a ruky. Tiez cakam, kedy sa to znormalizuje, dufam, ze coskoro. Dnes som si kupila od Aventu musle-zberace mlieka. Vyzeraju byt celkom fajn, pomahaju ked su prsia velmi naliate. Dam vediet, ked vyskusam.

stela23
17. sep 2009

tak fotky nasho zlaticka su v albume,novsie zatial nemam,musime pofotit 🙂

dnes sme mali tazsi den,chudatko mal zas vetry a zle cely den spal a este aj to pocasie...dufam,ze sa ako tak vyspime... uz sa neviem dockat,ked mu spevneju crievka a tieto problemy nebudeme mat...