IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
23. nov 2009

Mayka, Sudocreme je fakt super, aj ked potnicky sa u nas nevyskytli, ale ritku mazeme o 106.
Rozmyslam teraz rychlo, co je u nas nove: Adamko sa uz nepretaca na brusko, asi ho to prestalo bavit 😖 , tak uz len na bok. Ale zacal asi pred dvoma dnami "rozpravat" a vyskat. A stale sa usmieva.
Dnes sme sli na kontrolu do Podunajskych na plucne, ale ked sme videli to kvantum babatiek, co cakalo v cakarni, tak sme sa otocili na opatku. Pojdeme inokedy, cisty des to bol, boli tam v inej cakarni aj chore deti, a ked si predstavim, zeby sme tam cakali hodinu aj viac, tak to teda dakujem. Otrasne je, ze sa tam neda objednat na presnu hodinu a ani inde sa to neda vybavit, len tam. Dost sme znechuteni boli... 😝

given
24. nov 2009

Caute, to co som pisala vcera, tak uz neplati, znova sa mu zapacilo pretacanie...skratka si dal tyzden pauzicku 🙂

janula13
24. nov 2009

no given asopn u vas, nase lenive dvojicky nehnu nicim 😀 😀 😀 ale stale si vravim, ze dobre tak, pottom sa nebadakam ked to zacne a budem to len davat naspat a nahnat po byte, no zbohom potom 😀

chantalle7
autor
25. nov 2009

given no nas Filipko sa tiez najprv zacal pretacat a teraz uz vobec tak ako pise janulka ani ich nenapadne tak cakam kedy na to pridu a zatial sa im to snazim ukazat...

janula dik za info ukazem ich MM a pocuj oni uz vedia sediet sami alebo ako ich do toho davas...lebo nasi sice uz trosku s oporou sedia ale urcite nie sami este nemaju vrch chrbatika spevneny

inak to som aj ja strasne zvedava ako to bude ked zacnu behat no dufam ze aspon sami podari konecne schudnut ozaj baby uz mame svoje povodne vahy? lebo mne sa stale drzi tych 9kg naviac a ani za svet nechcu ist dole ked aj nahodou dam kilo dolu tak za chvilu je zase hore... pripadam si ako take vypasene prasiatko 😠

janula13
25. nov 2009

chantalle ze prasiatko 😀 nevymyslaj, hlavne ze ste zdravi, ale to hovori ta parava, vyzla chuda 😀 mne ostalo nejakym zazrakom4kg navyse, ja som chcela aj viac, ved si ma videla, tak mne by to nevadilo a tie mi aj ostali na to ake fofry mavam, tak sa aj cudujem, ale vyzream a aj obleciem povodnu garderobu, tak som tam kde som bola, akurat by som mala spevnit brucho do plaviek 😀 ale neniii casuuu 😀

ja ich tam davam len na krmenie, nie este na sedenie, lepsie sa mi v nich krmi, este nesedia a ani ich nedavam uz sediet potom co som citala ten clanok v mama a ja, tak to necham na nich, necitala si?aj ked sa velmi tahaju do sedu, ale nekricia ako niektore deti ze nechcu lezat, tak zatial je pokoj...a daju sa dat do sklopenejsej polohy ale aj ta sa mi zda na nich este kolma, tak su tamlen 2x denne ked papaju prikrm..inak zacala som davat aj masko...
ozaj a super je ze k tej stolicke je aj taka vlozka makucka, pre prckov, potesilo...
dnes som jakuba nacapala ako robi priam mostik ked bol na bruchu aj ruky uz ma cele vo vzduchu, tak mozno biude skor lozit ako sa valat..ale citala som v tom clanku ze vsetko ma svoj cas a netreba nic urychlovat ze proste ked je babo na to zrele a silne a ma na to svaly tyak s tym zacne..dokonca ze prirodzene je ze by malo skor liezt a stat a az potom je silne dost na to aby sdelo..a ze nemali by sa davat takto pasivne sediet pokila sa sami neposadia, ze to nie je dobre pre chrbatik..a to mi povedal aj ten dr na klbikoch, ze sedenie az ked samy budu vediet, inak max 5min denn pocvicit...no idem, nech tu nemudrujem, mame perne noci, jakubkovi tiez uz lezie zubok... 😀

stela23
25. nov 2009

ahojte
tak my sme tiez mali perny den,sme po ockovani...cely den mal 38 teplotku,ani cipky nezaberali,paralen to stiahol len na 37,8,az teraz konecne nurofen zabral,tak mi konecne zaspal,lebo cely den som ho musela nosit,spal len 10 min. aj to na rukach...chudatko,dufam,ze zajtra uz bude dobre...

stela23
25. nov 2009

mayka,nam pomohol na zapareninky bepanten,teda na ritku,krk neviem,ale mne pomohol dost zo zaciatku aj na bolave bradavkykym si zvykli na ocucavanie 🙂

chantalle,spomenula som si a zda sa mi to tak davno,tolko sa toho udialo... 🙂

misko sa este nepretaca,ale uz mu v tom brani iba ta spodna ruka a strasne sa zlosti,ze to nejde...doki ked to skusala,mu ju jemne potiahla a podarilo sa 😀 tak cakam,kedy na to dojde ako na to...

given
26. nov 2009

Janulka, tak uz ide zubky? Tak to blahozelam. Inak, ten clanok v mama a ja som citala, aj sa budem snazit tym riadit, hlavne ma zaujalo, ze ked este nevedia same chodit deticky, tak ich netreba silou mocou drzat za ruky hore a akoze "chodit". Myslim, ze za tuto radu im raz moj chrbatik podakuje. Cize chodit sa bude u nas az potom, ked si Adamko trufne sam a budeme si isty, ze nato uz ma dost natrenovane. A so sedenim detto.

Inak, dnes sme boli na kontrolu na plucnom, cisty des. Najprv pol hodina cesty z Krasnan do Podunajskych, potom hodinka v cakarni plnej placucich babetiek, potom zaslzene a uplakane ocicka Adamka, ked mu Dr. cistila rucku a potom opat polhodka naspet domov. No a to znamena, ze o 10 dni znova na kontrolu a ziadne divoke kupanie medzitym. My sa snad k tomu dalsiemu ockovaniu ani neprepracujeme, ked uz s tymto TBC su take problemy 😒.

Chantalle aj ja som si spomenula, 10.11. bolo OPU, 14.11. ET 😀 . Aj na utros som si pospominala, aj na injekcie 🙂

Co sa tyka vahy, tak ta ide dole sama, uz mam menej ako pred tehotenstvom (asi 1kg), podla mna je to tym kojenim. A MM by vam potvrdil, ze srotujem ako nikdy. Bud mi tak spaluje, alebo by som si mala dat vysetrit stitnu zlazu opat...

chantalle7
autor
28. nov 2009

caute mamulky,

tak Jani Given s tou vahou vam to zavidim ja kojim az dve deti a vaha stoji ale s tou stitnou given ja mam s nou problem ale po sestoned. som bola na kontrolu a vraj sa super nastartovala tak mi znizila davku...len teraz ma zacal pobolievat krk v mieste stitnej tak neviem ci sa to zase nezhorsilo len sa mi nechce ist k doky...
ja som mala spomalenu cinnost tak mozno tym ale to sa skor s tym ukludnujem ...

no tak Steli given vidim ze nie som sama 😉 myslim ze to je pravy datum zrodenia nasich deti inak som tam minule bola rozhodli sme sa s nasim materialom pomoct dalsim parom a sestricka co brala krv si ma normalne pametala 😉
a pytala sa ci sme poslali foto ze im ich mame zaslat tak snad sa k tomu dostanem

janula akurat v ten den co si to pisala mi MM priniesol ten casopis tak to hned pozerala no a uz mi to predtym vravela aj kamoska ze im nemame v podstate s nicim tzv. pomahat ze oni na to musia prist sami...
takze cakam obas ich pretocim aby vnimali ako ale nechvam to na nich tahame ich do sedu ale nenechavame sediet a tak dalej inak agi uz ma len kusocek k tomu otacaniu obcas sa jej to aj podari len to nie je este take pravidelne ale je to len otocenie nabok a filip pohodak ten nic...

ale jani nezabudaj na to ze nase deti sa narodili skor takze v podstate su este ovela mladsi a dokonca voci OPU ktore vieme my presne kedy bolo by som mala aj termin porodu neskor takze klud nasi su proste o nieco skor na svete ale spravaju sa presne podla svojho skutocneho veku a nie podla dadumu prichodu na svet 😀

given
29. nov 2009

Chantalle, aj ja mam vraj znizenu funkciu stitnej zlavy, aj ked sa nato prislo nahodou, lebo ziadne tazkosti ani priznaky som akoze nemala. Takze beriem Euthyrox a na kontrolu sa mi po porode este nepodarilo ist (ale uz som objednana na utorok) 🙂 Cize je mozne, ze nemam dobre nastavene davkovanie, preto tak chudnem, MM ma zacal volat kyselina, stale som hladna 🙂
Inak, to je sranda, ze si Ta pametala ta sestricka, pritom sa tam premelie tolko ludi... Ty si bola tiez v GF?

stela23
29. nov 2009

given,aj ja uz asi mesiac vazim menej ako pred tehotenstvom a to doslova zeriem,aj sladkeho vela,citim,ze to potrebujem kvoli energii,ale kojenim a tym,ze som v podstate stale na nohach to vsetko spalim...aj som sa zlakla,ked to tak rychlo islo dole,aby som nestratila mlieko,ale zatial,musim zaklopat,sa drzim...

inac zabudla som dat nase nove miery 🙂poradna v 4 mesiacoch:6660 g a 66 cm 😀 😀 😀 tak to sa mi bude lahko pamatat 😀

chantalle7
autor
30. nov 2009

steli ten tvoj Misko ma ale diabolske miery 😀 pekne aj nas Filipko mal 6600 akurat je o ľcm mensi ako tvoj Misko 🙂

no teda to vam fakt zavidim no ja mam pocit ze ked nechudnem tak skor este priberiem ...

teraz som zacala trosku obmedzovat sladkosti ktore mi naramne chutia a tiez som zacala varit bez soli a snazim sa jest skor bielkovinove ako sacharidove jedlo no uvidim ako dlho to vydrzim :-/

given no tak dufam ze budes mat dobre vysledky a ze to chudnutie je normalne ...

boze aj ja chcem

baby a vy sa stihate normalne najest Janulka hlane ty? lebo ja to akosi nestiham vsetko mam dost neskoro ranajky okolo 9-10h po detoch desiatu to uz vobec skoro neviem co je obed tak okolo druhej a pod.

chantalle7
autor
1. dec 2009

ahojte tajk vcera sme absolvovali kontrolu klbikov jadierka nemame ale inak ok kontrola o pol roka tj. v 11mesiacoch mozu robit co chcu takze ziadne obmedzeniaňňa mame novinku agi sa vcera zacala otacat nabok lavy tak sa tesim a dnes sa jej dokonca raz podarilo sa obratit z bruska na chrbatik 🙂

given
2. dec 2009

Národná rada SR dnes schválila nový zákon o rodičovskom príspevku. Podľa nového zákona, účinného od 1. januára 2010:

- oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania – nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné,
- rodič, ktorý pred čerpaním rodičovského príspevku poberal materské, bude mať po skončení poberania materského až do dovŕšenia dvoch rokov veku dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 € mesačne,
- v ostatných prípadoch bude rodičovský príspevok vo výške 164,22 € mesačne (pozn. suma platná v súčasnosti od 1.9.2009).

given
2. dec 2009

Tak som tu narychlo skopirovala novinku o rodicovskom prispevku, uz je to teda definitivne schvalene.
Agatke blahozelam, bude to mala gymnastka o chvilku.

janula13
2. dec 2009

babule ja len rychlo mam vela za sebou dnes, tapetovanie, varenie, poradnu a gruntovanie..len ze jakubko ma 7840g a matuska sme nejak nepostrehli v kriku a chaose 😅 este napisem slubujem, lenze zajtra pride aj obkladac tak este mame co na praci..

chantalle7
autor
3. dec 2009

ahojte
Given dakujeme za Agi
a tiez za info som rada ze to preslo aj ked nechapem preco len do 2r potom uz sa co stane za zazrak ze mi mozu dat menej prachov a tiez je super ze nemozeme popri tom robit nic ine...

janulka tak ty si ina macherka a to ako stihas este aj tapetpvat ja nestiham ani okna umyt a nieto este ze tapetovanie ...si klasa
daj recept 🙂

janula13
3. dec 2009

chantalle dnes som aj okna umyla...ale samozrejme ze netapetovala som ja, to majster na to boli tie tapety pridrahe...ale upratat musim ja...pridala som ja par foto..kuk...

given
5. dec 2009

Janulka, peknych namornickov mas. Inak, ideme aj my kupit taku stolicku Fabulu, teda lepsie povedane, Adamko ju dostane od starych rodicov pod stromcek.
Vcera sme boli na poradni, 6075g a 64 cm, cize hlista dlha, chuda. Ked som videla tie vase miery, ze 6660 a 6600...no sak aj to bude, ale nie v 4 mesiacoch 🙂
TBC ockovanie uz by malo byt podla nasej pediatricky zahojene, este v pondelok kontrola na plucnom a v stredu sa ide ockovat, ach jaj, dufam, ze tentokrat bez komplikacii 😖

chantalle7
autor
6. dec 2009

caute babulky

janulka super fotecky vsak ako vzdy vsak 😉

tak baby my sme boli na ORL s tym jazyckom a nic nam nerobili vraj sa to nerobieva iba v pripade ze dieta nevie papat ....tak som sa zase dobre rozculila nad tou nasou uzasnou doky ked nas tam zbytocne poslala v obdobi zuriacej chripky... na druhu stranu som rada vraj by sa to malo samo upravit tym ze si si nim sam pracuje a ak by nie tak potom sa to riesi az v 2 rokoch plastikou ale naozaj len ak by nepomohlo nic ine ale vraj logopedovia to vedia cvicenim pekne upravit...

tak given drzim palce nech ockovanie dobre dopadne.. inak ja neviem ale mne sa zda ze filip to tiez nema uplne zahojene tak dufam ze sa mu nic nestane lebo to by som uz tu nasu doky asi prihlusila .... boze to nase zdravotnictvo...

tak pekny zbytok vikendiky

stela23
6. dec 2009

ahojte babulky,vsetkym zelam krasnu druhu adventnu nedelu... 🙂 ja uz sa tak tesim na vianoce...vzdy na vianoce som si totiz do dalsieho roka zelala babatko a verila som,ze snad tie dalsie vianoce uz budeme traja... 🙂

given,drzim palce na ockovanie...hlavne si daj pozor po ockovani,aby nieco nechytil kvoli oslabenej imunite,ziadne obchody v tomto obdobi.misko totiz prave vtedy dostal nadchu...

chantalle,tak chvalabohu,ze ste tak dopadli,ale tu doki by som zabila,ze vas vystavuje zbytocne takemu stresu...

janulka,fesaci su to 🙂

chantalle7
autor
7. dec 2009

steli aj ja sa uz tesim na vianoce akurat asi tento rok nebudeme mat pod stromcekom ziadne darceky ale kedze sme dostali tento rok uz nas najvacsi darcek tak to prezijeme... ved tymto darcekom sme tento rok vybavili aj narodky meniny nas oboch a pokial budeme vsetci aj zdravi tak uz neni co viac chciet 🙂

a take vianoce pre deti budeme robit az na buduci rok ked uz budu viac vnimat co sa to deje
teraz by sa im asi najviac pacili len svetielka na stromceku a tie tam budu ... a ostatne hracky adt aj tak dostavaju priebezne takze tento rok asi budeme mat take ine ale o to krajsie vianoce a veru aj ja som si minule vianoce zelala aby sme uz boli o rok aspon traja a tak nakoniec sme hned styria a je to super 🙂

chantalle7
autor
8. dec 2009

caute baby tak dnes som skoncila u gynekologicky lebo sa mi zapalil prsnik to nechapem po 5m dojcenia este rano som dufala ze mi o ilipko rozdojci ale neradilo sa zacalo ma to este viac boliet tak teraz mi dala 3dnove ATB ale dam si ich az rano tak dufam ze sa do rana este mozno stane zazrak a nebudem si ich musiet dat

chantalle7
autor
9. dec 2009

baby stal sa zazrak Filipko a nahrievanie pomohlo uz vecer to bolo lepsie a o 3h po papani uz to bolo super tak sa tesim ze sme sa vyhli ATB ... 🙂

a kde ste vsetky abo si tu sama kecam 😒

janula13
9. dec 2009

😀 napisem slubujem 😀

given
9. dec 2009

Chantalle, uz pisem, uz! Trosku je hekticky tento tyzden, v pondelok sme boli na plucnom (HOROR!!!), vcera som bola v soc.poistovni a u zubarky, no a dnes ockovanie. Takze nestiham konikovat, esteze tu mam mamu, inak by som nestihla uz celkom nic.
Super, ze si sa vyhla tomu zapalu, mala si aj horucky? Ja som mala zapal uz 2 krat, prvykrat som uz v porodnice s nim odchadzala a ked sa tak spatne nato pozeram, ani sa necudujem, ze som ho dostala, lebo moja najlepsia odsavacka Adamko nebol pri mne, ale kvoli zltacke na novorodeneckom a ja som mu nosila odsate mliecko. To som sa vteda antibiotikam nevyhla. Druhykrat uz ano, predsa len, uz som vedela, co mam robit, tepla sprcha, masirovanie a hlavne kojit a kojit.
Zajtra sa chystame na Vianocne trhy, tak dufam, ze bude lepsie pocasie ako posledne dni. Vraj uz sa ma aj riadne ozimniet: 🙂

janula13
10. dec 2009

dobreee raanko...
tak teda plnim slub, nejdem citat vsetko dozadu, citat mam precitane ale nepamatam si co tam bolo, to ta MD 😀

janula13
10. dec 2009

tak a bola som uspat dracikov...
chantalle som rada ze ste to tak super zvladli, si sikulka 😀
Given na Vianocne aj my planujeme cez vikend, chcem nech sa mali potesia trosku, nech netrcia len doma aj ked sa snazim chodit von ked je ake take pocasie,a tiez prijimat navstevy aby sa nebali cudzich ludi, zatial sa celkom slusne spravaju ked je niekto u nas, minule boli nadseni tapetarmi 😀 cucali a rehotali sa na nich, tak by som ich tu potrebovala denne 😀

ale nestazujem sa, krpci su zlati, fakt si ich uzivam, konecne sa prevaluje kubik, tak uz som v strehu, aj v lehatkach ich musim priputat aj v stolickach...a kubik sa aj nejak premestnuje, ako husenica, hlava zaborena, nohy nasponovane, prdelka vysoko a tak sa niekam dostane...esteze ich uz mam na zemi, je to ovela pohodlnejsie, aspon sa nebojim...matusko ten stale nic, aj ked sa snaziale je to len otazka casu, vzdy mu chyba len kusocek, on nie je taky mrstny ako kubko, ale par krat sa mi zase prevalil z bruska na chrbatik, neviem ci nahodou alebo prisiel na to ako na to...ale kied vidim aky je uz kubko akcny tak som trosku rada ze aj matusko nie je, tio bude ina nahanacka 😀
neviem ci som pisala, ale uz aj kubko ma zubale a vraj poju asi aj horne, lebo to ma naliate..mozno preto tak zle spi, ja neviem tomu prist na koren, som stale hore, kazdu hodinu..ale pomaly si zvykam a uz ani tolko nenervacim...som si povedala, ze mam co som chcela a mozem byt rada ze mam taky dovod na nespanok 😀 to je taka lepsia verzia...
inak sa strasne tesima ako sa vnimaju, ako sa snazia chytat za rucicky, nozicky, napchat si nohu ci ruku toho druheho do pusy, msjeku sa na seba alebo len tak cucia...
Vianocne darky ja uz mam, mne by to nedalo nekupit, aj ked teda rozpocet mam v minuse, ale co uz a neviem co bude ked nabehnem len na rodicovsky, to snad budem ekonomickejsia... 😝

juuj a dakujem za komplimentiky,ved vsetky mate krasne deticky, given ta foto v namornickom bola kvoli svokre to ona im pletie, tak aby bol dokaz ze to nosia 😀 ale nenosia.. 😀 trhaju chlpy z toho a maju toho potom plnu pusu, tak to bolo len na pozovanie 😀

no idem byt uzitocna, musim narobit prikrmy, minaju sa zasoby...

a sa tesim, kupila som im zimne overaly, tak sa tesim aki v nich budu, to az do sportaku, ale ten uz bude cochvila, uz vanicka je na doraz... 😀
zdravim vsetky mamicky aj deticky 😀

given
10. dec 2009

Caute, dnes bol krasny den, ze?
Chantalle, volala som dnes s endokrinologickou a tiez sa mi ta stitna zlaza nejako nastartovala, takze rozmyslala, ci mi znizi davku, alebo uz nemusim brat vobec. Cize zbohom chudnutie, to preto mi tak dobre spalovalo 😀
Vcera Adamka ockovali, tak som sa toho bala, a chvalabohu, ziadna reakcia. Teda aspon zatial. No ale ked doteraz nic nebolo, tak snad uz nebude. Vecer sme mu dali polku paralenoveho cipku do ritky (lekarka nam poradila) a na nozky obkladiky, a nemal vobec zvysenu teplotu. Klop, klop, klop, asponze to!
Dnes sme boli v meste na vianocnych, dali sme si taku stretavku kolegyne co sme materskej, takze bolo to zaujimave. Vobec to ale nevyzeralo vianocne, kedze bolo tak pekne a celkom teplo. Buduci stvrtok idem zas, tak to uz asi prituhne.
Mate aj pre krpcov prichystane darceky? Nejake hracky? U nas vyhravaju knizky, riekanky a tak... 🙂

chantalle7
autor
10. dec 2009

no caute babule tak ten moj zapal som sice na chvilku zahnala ale dnes sa mi spravili nove hrcky na inom mieste od stredu prs a naviac mi zacala krvacat bradavka tak filipko chudatko protestuje lebo ma krvickove mliecko nechapem co sa to robi som z toho uz pekne zufala tak zase nahrievam a kojim a dufam ze mi to zase do rana prejde...

janulka to posuvanie si opisala tak ze som hned videla nasu agi ona sa presne tak isto presuva a naviac robi este hodinky minule sa otocila o 180 stupov a dnes sa jej podarilo raz otocit z bruska na chrbatik taks a tesim a ako vravis aj nas filipko je taky ze on naopak nic... ale verim ze za chvilku aj on na to pride

no darceky ja tento rok nemam ziadne nechcem ich vlacit po NC a sama sa tam nemam kedy vypravit lebo to nijak nestiham no mozno na bud. tyzden sa pokusim ale neviem ako to dopadne ...

vianocne trhy ma moc nelakaju ta tlacenica pri stankoch no to mi moc nevyhovuje...

no baby musim oncit agi na mna volaaaa
tak zatial