IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
19. apr 2010

http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/cPath...

ja mam zase typ na choditko
zhanam v bazosoch nieco za polku jedno uz asi budem mat ale eset nahanam jedno zial niektore predavajuce su praim chore ako ceny typu 30eur, 26 eur a pod.
ale inak je velmi mile

ta truhlicka ako funguje?

janula13
20. apr 2010

chantalle dik, take nieco hladam aj ja, aj somnasla,a le prave mi poodpisovali ze je predane,tak este pohladam...ta truhlicka neviem ako funguje 😀 kamoska vravela ze su tam male knizocky so slovkami, ved to vidno aj na tom linku a ze podla toho sa deti ucia prve slova, ale napr ze jej mala sa s tym prehra ako s kockami...

janula13
20. apr 2010

inak dnes sa konecne aj matusko 1x postavil a taaak sa tesil, chuda az mi ho je luto dat dole, az sa cudujem , lebo on je fakt oproti jakubovi huspeninka, aj ked uz sedi krajsi, ale silu ma teda...jakubko sa zacal pomaly presuvat popri nabytku, ani neviem co ma za styl, obzriem sa je dalej ale neviem ako..a staaale zvatle, teraz fivime na mnam, ham a bam...a matusko tiez uz zacal, on neslabikoval, skor vydaval zvuky a teraz ked povie baba, tak normalne s mm nevieme ktory to bol..a navzajom na seba lezu, splhaju sa, jakub stoji uz vzdy a vsade, ved modrinky pribudaju 😝

stela23
20. apr 2010

ahojte,konecne som sa dostala na kona 🙂
tak my sme mali minulu stredu poradnu a vazil 9015 g,zas reval ako zmyslov zbaveny len co sa ho doki dotkla 🙂 a pritom je tak strasne mila...aj vasi to robia?manzel cakal vonku pri aute a bolo ho pocut az tam 😀
inak je u nas veselo,vkuse ho nahanam po byte a zachranujem pred padmi a udermi do hlavy...asi si uz na tie moje ochranne kridla zvykol,lebo sa kludne na mna otoci,usmeje a pusti sa...
...a prave mu lezie druha jednicka hore,takze aj noci mame vesele 🙂
ako si vasi prckovia zvykaju na flasku?misko ju totalne odmieta,nedostanem donho ani vodu,jedine lyzickou,to mu chuti...no a minule sme sa konecne vybrali von,odstriekala som mlieko do flasky a myslela som ,ze mliekom teda nepohrdne...ked sme sa vratili o pol dvanastej,moja mama ho nosila na rukach,bol uplne culy a uz hodinu cakal na svoje mlieko teda mna,flasku ze uplne odignoroval a rozculoval sa co mu to pcha do ust...takze,kym ho neodstavim,sa uz z domu nedostanem...a kedze ma asi atopicky ekzem,doki mi odporuca kojit do jedneho roka...som zvedava,ako potom prejdeme na flasku 🙂
idem este rychlo zehlit a spat...dobru noc 🙂

chantalle7
autor
21. apr 2010

ahojte

tak steli mas to perne ale si tak trosku za to vytazenie mozes sama vsak.... 😉
ale ved co mas ho len jedneho tak si ho uzivaj ...
no co sa tyka doky tak u nas je to presne to iste a kedze si vzdy s placom pomahaju tak je to plac na druhu my ideme dnes tak potom dam vediet ake cinky zdvihame 🙂

my zase nahaname po byte Agi samozrejme najzaujimavejsie su veci ktore nesmie ako ist na chodbu olizovat topanky alebo pchat ruky do umyvacky, citat knihy a vsetko co dociahne stahovat atd.
este nechodi stale je pri plazeni aj ked uz na 4roch sa peken drzi dokonca ked jej posuvam nozky tak si sama posuva rucky ale i tak sa zvezie na zem a posuva sa po svojom zlepsila si techniku plazenia uz zabera obama ruckami takze ju aj na cviceni pochvalila

Filipko ten este stale nelozi ale uz objavil nozky a uz sa na ne pekne aj zopiera a silno nimi kope a ked mu ich podopriem tak pekne sa odrazi ale zatial neprisiel na to ako sa nimi zapriet do seme sam tak cakam ...
Agi ta uz aj krasne sedi ale kedze sa to tejto polohy sama nevie dat atk ju tak davam len obcas na chvilku aj na cviceni nam vravela ze by sme ju este nemali davat resp. mame ju povazovat za stale nesediacu...

inak co sa tyka flase nasi flasu ani pohar ani lyzicku neodmietali obacas som im dorabala mliecko aj ked sme len kojili anebol s tym problem problem bolo zacat pit tak asi ako aj u teba Steli nechceli ani za svet nic okrem mlieka ale nic ine ako skusat skusat skusat a oni nakoniec pochopili ze je to fajn napit sa najma ked sa napapaju ...maju radi vodicku a aj cajik cajik trosku prisladzame ...
inak nasi experti najma Agi ta chce jest vsetko co jeme aj my a tak uz takzer vsetko co sme jedli ochutnala nastastie varim velmi malo solene a pikantne takze je to v pohode a velmi im chuti lebo ked to agi vymysli tak samozrejme dam uz aj Filipkovi dokonca uz jedli aj obilne klicky... 🙂

inak uz papaju aj ranajocky vo forme masloveho rozteka alebo vianocky a aj chlieb ale ten nema filipko moc rad tak skor take aby to bolo sladsie... uz im davam aj jogurtik ozaj ake jogurty kupujete tu holandiu neviem zohnat bielu v Bille mali len coko a jaho takze nic ja im davama teraz z tesca take boi jog drahe jak fras ale su naozaj uplne chutovo ine ako tie bezne OLMA sa tusim vola vyrobca ...

tak babulky zatial tolko utekam lebo za cvilu sa zobudia a uz budem mat forry do poradne

jani ja som myslela ze ta skrinka nejako funguje ako nejaka vkladacka alebo nieco take no neviem pokial su to len obrazky tak asi je to jedno ci je to kniha alebo truhlicka no ved uvidis my mame knihy najradsej vsak maju klasicke knihy z papiera ie plastove ....

tak bezim uz su hore

pa

janula13
22. apr 2010

chan hollandiu mavaju v kauflande a careffoure...mensie aj vacsie balenie a aj v yperteskach..ja davam aj aktiviu bielu a dnes som skusila zvolensky biely a chutil...napisem zajtra..snad viac..btw pridala som foto... 🙂

chantalle7
autor
23. apr 2010

janula v tescu som ju este nevidela a do tych ostatnych ja nechodim ☹ nie su mi poruke...

Janulka co si dala za ten hraci stolik ? kupila si v bazosi abo novy?

sa mi paci 🙂

komentar k drobcom mas tam ale fakt super fotecky a ked som ich videla hned som mala na mysli nasu Agi u nas to vyzera podobne akurat ze zatial je to len po jednom ale neporiadok robia obaja lebo najvacsia sranda je vysypat krabicu a dat si ju potom na hlavu to ribili vcera obaja....

janula13
23. apr 2010

Chantalle, v tecsu tu hollandiu fakt mavaju, ale tu v SC napr nie, len v tych vacsich a ako som pislala aj v kauflande a careffoure..ale napr som citala ze aj ta olma je dobra a zvolensky tiez...podla mna je ich viac, len nech nemaju privela Ecok,a dlhu dobu expiracie..minule som nasla nejaky bio v dobrej cene aj zlozenie sa mi zdalo fajna dobry bol..len nepamatam znacku..ja slapem na tej hollandii, ta je trochu kyselsia, ale zvolenskynie je taky a aktiviu som davala najprv bielu sladku, ale uz nedavam ked som zistila ze v poho spapaju aj nesladku...
stolik som kupila z druhej ruky samozrejme, nedala by som tolko za novy, podla mna tie ceny su na hlavu, kus plastu...stal 19E..ale napr ak mas cas, skoro ma porazilo, naaahodou som sla na mimiaukcie a tam som ho takmer vyrdazila za 11E, nikdy som tam nebola,a le oplati sa sledovat, napr to odrazadlo, presne to co si dala link za 29E tam vydrazili za 9E!!!!skoro ma porazilo ked som to videla, odvtedy tam mrkam...tak aj tam maju tie stoliky..
no u nas veselo, stale vymyslaju, jakub ine nerobi len stoji na otrasnych miestach, a nevie este ako dolu, vacsinou ho musim dat ja alebo kydne na zadok a matus detto..ten sa este len snazi stavat podklada nohu, ale podarilo sa len parx..ale zase je stale na kolenach..premiestnuju sa stale plazenim, na 4 sa kyvu ale uz nie tak casto, kedze statie je vacsia zabava...myslim ze stvorkovat nebudu, kedze v plazeni su majstri, hlavne jakub, ked ho nahanam, tak zabera ako padlovac, je strasne rychly potvora...samozrejme rolldory otvaraju, sufliky davno, ale stale su pri Tv a radiu a tapkaju tam a otvaraju, tak len cakam co urvu..a najnovsie ich bavi liezt jeden na druheho...
kam chodite na cvicenie a co cvicite?a preco?nak aj u nas matusko nic dlho nic, len sa gulal, potom sa odrazal rukamy dozadu a potom zrazu prisiel na to ze aj dopredu sa da, zo dna na den..a zleúpsil techniku..vsetko chce cas ja to uz nechavam na nich, nech samy pridu na to ako na to..no koncim..idem varit segedin, kupelna caka na umytie a komody som zase vypratala..strasnerychlo rastu, uz prejdeme pomaly na vel 80,ved mikiny uz take nosia..vahu neviem, matus je slizik, jakubko bucko, poradna v maji..fu aj ockovanie..
Steli, nasi ako kedy, najprv sa skeria na dr a potom plac, ale teraz uz malo, sama sa cudujem..ale nikdy neviem co bude 😉 no na ockovani revteda bude..neznasam to 😒

chantalle7
autor
23. apr 2010

no ja chodievam do tesca v Lamaci a ete som ju tam nevidela alebo som slepa aj to je mozne...
mne sa ta olma zatial paci je super ma uplne inu chut ako ine jog akurat nechapem preco je tak draha
no pojdem ho pozriet na aukcii som uz aj ja nasla niekedy niejave veci ale vacsinou to najdem az ked je ukoncena...ale za tych 9 e som tan playskool nenasla to chodis na aku stranku cez mimi?

ozaj ja som zabudla z poradne info mame Filip 9140g a 74cm a Agi 8140g a 71cm, inak pytali sme sa na maleho a doky povedala ze s nim nic nenarobime ze on je proste taka povaha pohodaaaak a ze jemu proste staci hracku vidiet a nemusi ju predsa aj mat tak co by sa snazil.... 😀
ale povedala ze je fajn ze s nim chodime cvicit ze tiez mame skusit to plavanie aspon doma vanu cio aj robime ze vsetko je to dobre na spevnovanie svalstva tak preto chodime cvicit aby sme s nim nieco robili a tiez som chcela aby zacali chodit uz medzi deticky nech sa rozpozeravaju 😀
takl ako vravis rastieme ako z vody ja uz nakupujem zimne veci teraz som im prave kupovala zim kombinezy a tiez prechorne bundy s mikinami....
lebo letne uz mam akurat cakam n ato leto 😀
tak utekam
cauko zatial

stela23
26. apr 2010

chantalle,tak ty inac stihas planovat dopredu 🙂 ale super,usetri sa tak dost penazi...my sme uz tiez miskovi kupili zimnu bundu,ked boli zimne vypredaje 🙂 ale ostatne nestiham,akosi ani neviem odhadnut aky bude velky,uz teraz nosi niektore veci 80

ku jogurtom sa ja vyjadrit zatial nemozem,este mame s mliecnymi vyrobkami pockat kvoli tomi atopickemu ekzemu,aj kase mu davam len nemliecne,ale chutia mu nastastie aj zarobene vodou,tak nemusim odstriekavat mlieko....dufam,ze tieto vsetky opatrenia maju zmysel,aby mu to preslo...
inac mu teraz ide uz treti zub v priebehu asi tyzdna,takze je dost umrncany,chudatko...no a tie nase noci,to ani nehovorim,uz zas sa budi kazdu hodinu,sadne si v postielke a place az kym ho neuspim na rukach...uz som chronicky nevyspata a nebyt svetla na konci tunela,kedze verim,ze raz to musi prejst...neviem ako vam spia,napiste...ked zle pochopim a ked dobre tak sa potesim,ze aj nam to snad uz musi prist 😀
no a konecne prikladam novsie foto 😉

janula13
27. apr 2010

chantalle si mi normalne dala chrobaka do hlavy, ze uz takto vopred nakupujes, to nove ci z druhej ruky?a aku velkost priblizne ja tiez neviem odhadnut, ale ved presne to byt nemusi...mna ani nenapadlo kupovat tak vopred ale mala by som, hlavne ked je to lacnejsie, ja som teraz len na leto nakupila..
Steli, tak ja ta potesim, ze buntosime aj my, aj ked min noc sa celkom dalo...budi sa bud kazdu hodku neplace ale hadze nohami a vykrikuje, niekedy ho nechama lahne si zase a spi, ale to malokedy, cucne caj a spi, alebo sa zobudi za 5-10min a zase a tak aj 3-4x a potom zase na hodku dve zaspi, vcera spal tak po 2-3hod a rano az do 8.30, jakubko az do 9, to je zatial rekord, ale od vceravecera ma teplotu, tak mozno aj preto..a neviem z coho, ci zubale, ma ich 7 ale naliate trojky...a chrci, ci je to soplikmi, ale nikake nevidim, aj som chcela dnes k dr, ale mm ma ukecal ze este pockame...inak je v pohode, hra sa jasi, dnes sa jasili spolu s dverami, malo im staci, zase robili kuk, na seba a kyvali dverami, tak sranda velika,rehoty...
chantale pekne vahy, aj medzi nasimi citim asi 1kg rozdiel tak som zvedava......no idem kedze rano potiahli, zaspali az teraz o 12, tak idem nieco robit...
steli, tiez verim ze raz budu spat 😉

given
27. apr 2010

Caute, dlho som tu nebola, este len v nedelu vecer sme dofrcali do Bratislavy, takze odvtedy vybalujem a periem. No a strazim to nase male sidlo, najnovsie zacal lozit po schodoch 😒 . Takze ideme urgentne montovat zabrany na schody.
Uz som pocitala, co ste vsetko napisali.
Stela, zle spi aj nas Adam, asi to bude tym, ze je stale kojeny,nastasie ale je to kojenie super sposob, ako ho uspat. Ale tak minimalne 3krat v noci je hore, takze nic moc...
Co sa tyka pitia z flase, skus poharik, ja som bola az prekvapena, Adamko vie pit normalne z pohara, taky umelohmotak poldecak som mu nato nasla, vodicku z toho pije jedna radost. Prisli sme nato nahodou pri kupani, nabral si vodu a sup k ustam a uz to islo. Treba len trosku trpezlivosti zo strany rodicov a pojde to, uvidis. Flaska ani u nas nema velku popolaritu.
A aj jemu chuti jogurtik, zatial striedam znacky, este ani na jeden nepovedal, ze nechce.
Pekne rastu tie vase deturence, ja miery neviem, naposledy sme boli na poradni 2.marca, musim ho objednat a potom napisem.
Tak zatial sa majte pekne, napisem viac, ked bude viac casu.

Jaj este jedna otazka ma napadla, natierate nejako vase detvaky proti slniecku? Chystam sa vyrazit do lekarne, ale uz teraz ma Adamko opalenu tvaricku, co sme stale boli vonku posledne 2 tyzdne. Takze radsej idem mazat, mazat, mazat, bo leto sa blizi 😎

janula13
28. apr 2010

given welcome back 🙂 ja som akurat kupila daylong kids 30...myslim ze staci a verim ze je ok

chantalle7
autor
28. apr 2010

caute a specialne Given kedze si sa nam vratila z tooolkej dialky ako bolo na vyhodze dufam ze ste si to uzili a ze ste tam mali fajn pocko

no Janula tak ja samo pozeram hlavne pazose lebo nove si mozem kupit aj neskor kupila som im 80kombinezy lebo nasi maju teraz 74 a to este Agi je to dost velke ale ta baba vravela ze by im to malo byt ze aj jej to nosili skoro do 19mes. takze dufam ze im to bude ale pre istotu mam este jedny flisove kom. a tie su 86
ja tiez nekupujem vsetko skor úpozeram take dvojickovske veci lebo ich rada obliekam tak do serie a to je dost problem ked mam babu a chalana

steli nasi spinkaju celkom dobre myslimz e priam vyborne ked vas tak citam ... sice obcas zamrcia ale to vacsinou len hodime dudel a spi sa dalej a obcas mame nejake bruskoabolenie tak to su obcas nejake vykriky ale vacsinou vsetko je len na chvilu malokedy to musime riesit nejakym vtanim a pod. NASTASTIE
ale normal je taky ze spia celu noc MM par krat hodi dudel a ja 1x kojim okolo 2hodky

Given dobra otazka ja som na to ako vzdy zabudla ja ich totiz nenatieram a tiez ich kupem len v cistej vode s obcasnym pouzitim mydla alebo samponu inak iba cista voda a nenatieram lebo si myslim ze to neni prirodzene ale s tym spalenim no nam ich predvcerom upiekol dedo pri kocikovani takze asi to budem musiet zacat riesit...

inak my sa mame tak ze 3 tyzdneuz Filipko soplikuje tak teraz nam doky brala vyter uvidime co zistia a ci nemame doma maleho alergika sa bude sledovat ak tam nic nenajdu...
no a jedna super spravicka nasa Agi sa zacina stavat na nozicky je to uzasne sa tomu hrozne tesim jej cvicebny nastroj je krabica s plienkami dnes na nu vyliezla uplne akurat nevie z nej zliest tak uz sa to pomaly zacina krasa sa tesim....
a Filiko ten stale nelozi ale uz sa mi zda ze sa viac pohybuje a aj viac kopka no aspon nieco ...

tak caute idem spat bo za chvilu kojim

pa paaaa
a piste je to super ked sem pridem a tooooooooooooolko infosiek najdem

janula13
29. apr 2010

ahojte
tak nieco napisem aby mala chan co citat 😀
no super,Agi je strasna sikula,vsak je to uzasne,ked nieco nove spravia,ja sa strasne tesim ked nico pridaju..neboj aj filipko sa rozkyve,niektore deti su take,aj nasmu matuskovi vsetko trva,ale nakoniec spravi co chce..aj teraz sa uz stavia s uspechom cim dalej viac a ta jeho radost.jakubko stoji uz v sekunde,stale ma nahana a stavia sa mi pri nohach,co ma dost zdrzuje od roboty 😀 lebo potom ho hned stiskam,priplazi sa aj matusko,liape sa na mna a je po robote,strasne ich bavi na nas liezta je uzasne stiskat take dva trupiky..chan ja to beriem tak,z e do 18tky sa hadam lazit nebudu 😀 a takto sa aspon nestresujem ci enicim chrbat vodenim za ruky...ale zacnem uz priputavat v kociku,doteraz slusne sedelia alebo spali a teraz saskuju...ozaj uz ste obzerali topanocky,
chan dufamz e sopliky prejdu,aj my sme mali jeden cas,zobrala vtedy vyter,dala ant a preslo to...
aj my mame maroda,jakubko ma atb,zapalene hrdlo...teplotu mal len2dni,tak dnes vypalime do ulic 😀 a trochu ma trapi matuskova stolica,zmenila sa mu teraz ako sme zmenili mlieko,uz nemusia AR mlieko,tak som kupila hami a ma ju taku cudnu,tak neviem ci pocakt ci sa vratit k nutrilonu...
ozaj my sme nosili zimne overaly c 80uz tuto zimu,samozrjme boli im trochu velke aj som ich chcela predat,ale vidis, radsej pockam, mozno im este budu v zime, deti uz tak rychlo nerastu ako na zaciatku..
co sa tyka natierania..ja ich budem natierat tym daylongom,tiez sa nam zdalo ze su nejaky chyteni,ked sa vratili s babkou,ale to mali len licka cervene, neopalilo ich nastastie..a dora otazka..aj somsa vas chcela spytat v com kupete deti..my od zaciatku vo vode a do nej pridavame oilatum, takze ani natierat nemusim, kedze zanechava peknu vlhku kozu....a poviem pravdu ani by sa mi ich nechcelo natierat 😝
chan ti v dobrom zavidim takych spacov, my otras minula noc, nechcel zaspat, ale to len raz za cas vymysla, ale predminulu si zase o 1rano dal monolog, nadseny co dokaze vyludit za "slova"najprv som sa do vankusa smiala ale po hodine ma to preslo 😀 no idem jeden mi uz vstal, posunuli si spanie,lebo neskor vstavaju, cca okolo8 tak sa aj papanie posuva, marodko este chrni..
papa zbytok

given
29. apr 2010

😀 Janula, som sa pobavila, ked som si predstavil ten nocny monolog. Co nam tie deti este pripravia za prekvapenia, ze?
Ale je to strasne zlate to zvatlanie, aj v noci urcite.
Zacnem od konca, my kupeme vo vode, do ktorej pridavam detsky olejcek na dobru noc od J and J a este aj natieram po kupani Lipolotiom, co mu predpisala lekarka, lebo ma suchu kozu. Aj u kozneho sme boli, vraj to nie je nic nezvycajne, len musim mazat a mazat. Mydlo pouzivame len na ritku. No a chystam sa do lekarne pozriet nejaky sunblock, lebo fakt je Adam uz opaleny, niezeby mu to nepristalo 😎 ale nie je to dvakrat zdrave, zvlast ked je este taky prcek.
Topanocky som pozerala, vcera sme dokonca boli skusat, ale bola som dost bezradna, tie co sa mi pacili, tak som mu nenarvala na nohu (vraj ma vysoky nart) a jedny som mu obula, tie zas neboli pekne. A zdali sa mi dost hrube, sak ide leto.
Najlepsie je, ze som mu ich obula a postavila ho, ale aj tak neviem, ci mu boli dobre, alebo nie, lebo netusim, ci nemal palce skrcene, ci tam mal volno, alebo co sa mu v nich dialo. Najprv som si predstavovala, ze mu nieco objednam zec web, no ale nebude to take lahke (draha).
Inak, plazi o 106, dava sa aj na styri, no a v postielke sa vie aj postavit, alebo sa o nieco vytiahne, chyba je len v tom, ze ked uz stoji, tak sa pusta, este nato neprisiel, zeby sa mal drzat. No a na tie schody sa driape, ako som pisala. Uz rozmyslam, ze mu zaobstaram nejaku prilbu, lebo nestiham vsetky jeho pady zachytit. 😢
Prajem vam, aby deturence rychlo vyzdraveli. Adam sa zatial drzi, tuk-tuk.
A BTW, zuby stale ziadne. 🙂

stela23
30. apr 2010

ahojte,kolko citania,som sa potesila... 🙂
chan(ta skratka od januly sa mi paci) 🙂 to,ze ti tak pekne spia je super,len nech im to vydrzi...my uz sme dosli do takeho zufalstva,ze od polnoci do 6 rano kojim kazdu hodinu a to som fakt vyskusala vsetko,aby to tak nebolo...skratka,kym mu tie zuby vylezu,tak si to odtrpim s nim...ale za par mesiacov sa snad na to budem pozerat ako na epizodu s dobrym koncom 🙂 a ako janula hovori,ze lozit nebudu do osemnastky,pridavam,ze snad ani budit ma 🙂
my kupeme v balneum hermal plus a ma uz z toho pekne premastenu pokozku,ale nasledne ho este mazem mastou z kyseliny mliecnej kvoli tomu ekzemu.snad aj vdaka tomu sa mi dari to zatial drzat v pokojnom stave.krem kvoli slnku tiez zaciname riesit,musim zavolat doktorke ktory...ale asi tiez ten daylong...zajtra ideme kupit dazdnik na kocik,predtym som si myslela,ze to netreba,ale...
no a dnes,ked bolo tak krasne teplo,misko konecne zacal pit vodu z flasky...sa tesim 🙂
given,tema schody...misko uz ich vylieza tak rychlo,ze by som neverila,ze sa to takemu prckovi da...ale ja ho nechavam,vraj to velmi posilnuje chrbat a nohy,len je to narocne byt mu stale v patach...
given,tes sa,ze nema zuby,nekuse ta pri kojeni,kedho bolia dasna,tak ma niekedy tak kusne,ze mi vybehnu slzy od bolesti...no a aspon sa mu neskor zacnu kazit 😉no a vyspis sa,po com ja zufalo tuzim 🙂
zelam dobru noc a zdrave dietky 😀

stela23
30. apr 2010

ozaj,dnes sme boli na kontrole so srdieckom a vsetko je v poriadku 🙂 dalsia kontrola az v 3 rokoch 🙂 tesim sa...

stela23
1. máj 2010

a este jedna otazka...s cim sa vam prckovia hraju,ake hracky maju najradsej...ja mam pocit,ze cim drahsia hracka,tym menej sa s nou hra,tak nechceme vyhadzovat peniaze zbytocne...momentalne vedie rapkacik za 2 eura 🙂

janula13
4. máj 2010

babulky mam doma marodikov, tak nestiham co nestiham aj tak..povenujem sa vam neskor snad 😀

given
6. máj 2010

Caute, no my sme natom podobne, idu zubky. Teploty 38,5 boli od nedele, teraz uz je chvalabohu dobre. Ale zubale stale nevidno 😒 Boli sme pre istotu aj u lekarky, ale ta to len potvrdila. Snad bude lepsie...

given
6. máj 2010

Aj tak si myslim, ze to bola siesta choroba, lebo Adamko sa dnes vysypal...

janula13
7. máj 2010

ranko..
tak nas potiahnem..
given tak aj vy ste to schytali?tiez si myslim ze ta 6ta, ked sa vysypal...aspon mate pokoj..
babule co ste nevideli, na Fb som dala video nasich ako tancuju, chan uz videla 😀 skoda ze lepsie pecky nestiham nakamerovat, kym zacnem oni skoncia, vcera sa jasili, boli oproti sebe, zacali sa plazit a buc hlavami, naschval, sranda velika,jakubko sa strasne rad jasi s matuskom, nahana ho a rehoce sa 😀
chan este raz gratulujem k pohybu vpred teraz uz len zdokonali a zrychli 😀 a zacne sa stavat a chodit a zrazu odide do roboty 😀 😀 😀 tak uz pridaj nejake nove foto ako podrastli 😀
ako som chan pislala, nasich uz nekrmim az tak, ranajkuju samy, desiata ja, obed samy..kusky zeleniny a maska a krmia sa rukami...celkom sa dari, len matus saskuje..potom uz len dokrmim, nech mam istotu ze sa najedli..ale kubkovi to ide, potvora zo zeleniny vybera len mrkvu ked ta neni pusti sa do ostatneho 😀
steli u nas napodobne, noci divocina, tazko popisat...aj ked minula sa dala..a to este ked ma vytoci pri zaspavani niekedy krasne sa ulozi niekedy bojujem hodinu, ale to malokedy..neviem co s nim..sila ze ked im harasi tak naraz...no idem, aj ked nejak napodiv nejak stiham, vcera som od nudy estenavyse varila 😀 ale rozhodla som sa zase nieco reorganizovat tak idem kym chrnia 😀

chantalle7
autor
8. máj 2010

baby tak som tu len na skok akosi nestiham vacsinou mrknem co pisete potom mrken FB a letim ale inak suepr ze pisete veeelmi sa tesim
budem pista tak bez ladu a skladu ale neva vsak

tak co ste sa pytali na tie opalovacie kremiky a pod. bola som v lekarni pytala som sa na ten Daylong ale povedala mi ze ten nie ze top pre take male deti je Bioderma lebo ma UV filtre z mineralov a nie z chemickych latok tak som kupila ten mozu ho aj dospeli

Jani skratku Chan beriem dobraaaaa 😀

Steli tak pre teba este zdrniem co sa udialo ze nas Filipko sa 6.maja pohol tak sme mali malu oslavu velmi je zlatucky ako taky slimacik ako mu MM hovori ...
inak toho 6. teho sa Agi postavila 1x sama v postielke a teraz je to uz celkom fajn je sikulka vcera sa zase naucila konecne utekat doteraz vedela ze ma cosi robit a tak sa tocila na mieste a vcera pochopila ze ked ju prenasledujem ze moze plazenim zdrhat...
vcera sa tiez 1x hrali na schovavacku vykukali na seba na rohu kuchyne a obyvacky a nasledne sa hrozne chichuunanali boli podareni a dnes uz normalka mali nahanacku agi zdrhala pred filipkom a uz sa zacinaju spolu krasne hrajkat ten pohyb Filipkovi hrozne pomohol uz je to uplne ine tieto 3 dni az zasnem co sa tu deje ...
no a dnes sme objavili Filipkovi 3zub tiez bom 2dni tak naporovo mrzuty a potom som pozerala Agi a zda sa ze aj jej ide prvy zubok ale este je to len taka dubka 🙂

Giv pocitam ze to bola siesta lebo ten vysyp je dost jasny aj my sme si vtedy mysleli ze Agi idu zuby a zuby nikde len nakoniec ten vysyp ale ako pisu babulky aspon budes mat pokoj nam to este hrozi u Filipka ...

co sa tyka tych prvych topanok nas to cakak u Agi tak ak nieco dobre objavite dajte vediet ja som zatial predbezne len citala tu na MK o topkach a kde ich babule kupuju tak mrknite aj vy
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/prve-topanocky/

no utekam lebo akosi tam je zase rusno pekny vikend a skore uzdravenia, rychlo zuuubky von pa paaa

given
9. máj 2010

Caute, Chan, ty si zase dost popisala, mate aj s Jan vyhodu, ze sa vam deticky pekne spolu zacinaju hrat, musi to byt strasne zlate, ked sa schovavaju alebo robia baran- buc a smeju sa natom. 🙂
Ja som tiez kupila Biodermu, to len tak na margo. Dik za link na topanocky, mne sa tiez pacia tie Cicibany, to su nejake tusim slovinske, ale mohli by byt aj lacnejsie. Maju ich aj v Brandone v Raci, ale tam uz nejdem, minule ma tam nasrali predavacky, takze radsej skocim do mesta. A mozno aj do Rakuska sa skocime pozriet, co tam maju.
My sme prave posuvali rost v postielke na najniziu uroven, Adamko sa uz vie vytiahnut hore a potom tam stoji a vykuka, tak nechcem zbytocne riskovat. Aj tak je problem, ze ked si tam tak spinka a ticho sa zobudi, zacne sa drat hore a ja ho pocujem az ked spadne v postielke a zacne plakat.
Janulka, pekne je to video, co tam tancuju, vazna konkurencia Lets dance 😀 .

given
9. máj 2010

Jaj, este ma napadlo, Stela, presne ako pises, najlepsie hracky su tie najjednoduchsie, taky plastovy kruzok mame, s tym sa vie pohrat, hadze ho, nahana, tocime ho, no srandy kopec 😀

chantalle7
autor
10. máj 2010

Given no ja uz tiez zacinam rozmyslat nad topkami ale este som sa k tomu moc nedostala na nastudovanie to na MK som citala tak mozno pred mesiacom takze musim znova prejst ale ak nieco objavis resp. kupis daj vediet a aj v ostatne 😀

Steli co sa tyka tych hraciek u nas jednoznacne vedu hudobne hracky najprv sme dostali od kamosky taky domcek Farma su tam zvieratka a noty a je tam kopec melodii ked boli uplne maly to bol jediny zaberak proti placu a maju ho radi doteraz akurat ze teraz si uz vyhravaju na nom sami...
no a teraz som kupla ten pultik FP je v AJ ale inak je superkopa hudby dokonca aj vyucovaci program mali ho zboznuju a uz som znovu namontovala nozicky lebo Agi uz vie aj zliezat takze pre nu je to uplne top hracka je na tom stale vylezena Filipka tam musim vzdy rilozit ja lebo on tam este nevylezie a je vtedy cely stastny....

z co sa tyka ostatnych hraciek mam pocit ze vsetko sa im zunuje a preto je najlepsie vsetko striedat takze cast hraciek mame len v izbbe do postele potom druha cast je v obyvacke v ohradke a tretuia najviac pouzivana je v kuchyni volne pristupna tie prve dve funguju len ked ich tam dam a ta tretia je volna po cely den...

a ako vravim ked jeden den frcia misky z kuchyne tak druhy den kruzky a treti den babika a stvrty den domcek atd....

ale tie hudobne su na pretrase kazdy den lebo to ich baviiiii

akurat spekulujem nad nejakou hrackou ale urcite by to malo opat vydavat zvuky a chcela by som aby sa to hybalo kamoska minule priniesla auticko od TOLO a to sa im celkom pacilo tak uvazujem nad tym len taaaaa cena hruuuza

ak chcete kuknite:
http://www.mravenisko.sk/show_goods.php?goodsID...

given
10. máj 2010

Chan, aj u nas su hudobne hracky v oblube, mas na mysli taky ten domcek zlty, co su tam zvieratka a idu akoze na vlaciku? To mame aj my. A este od Fisher price Ucime sa riekanky, to je taka knizka, podla mna super vec, sam si to stlaca a pritom sa uci (dufam).
A vcera ma potesil, uz robi tapi-tapi, ked mu poviem, ze urob, tak zacne tapkat, uz mu nemusim ukazovat. 🙂
Co sa topanociek tyka, vcera som kupila take sandalky za 20E, vyslovene, aby si zvykal, ze ma daco na nohe, lebo doteraz sme velmi nepouzivali, len take makke papucky. No a ked sa stavia, tak mu drzia nozku, tiez si musi zvyknut na ten pocit. Ale tie Cicibany maju tuto: http://www.cipele.sk/galeria.php , tam urcite pojdem este pozriet.

stela23
10. máj 2010

taaak,najskor musim napisat tebe janulka ...GRATULUJEM 🙂 ...neviem,kedy este pri tych drakoch stihas aj sexovat,ale zrejme stihas 😀 tak drzim palce,nech je to tentoraz dracica 🙂

chan a given,kedze vam idu zubale,tu su nase triky,ktore zaberaju proti bolesti,nervozite a myslim,ze aj urychluju proces...u nas sa totiz velmi neosvedcili tie chladive hryzadla,ale vychladena mrkva...tu si vedel cucat a hryzt aj pol hodinu...no a najlepsie funguje uplne suchy rozok,na tom si dokonca raz prerazil dasno uplne do krvi,ale zub bol hned vonku 🙂 narobi sice okolo stolicky strasny bordel,ale som rada,ze je spokojny...miskovi dnes vysiel siesty zub,tak snad dnesna noc bude lepsia ako vcera 🙂

prve sandalky sme nekupovali,ale dostali...ale nechce ich mat vobec na nohach...chce do nich iba hryzt 😀 no bude si musiet pomaly zvykat

u nas momentalne vedu hracky typu prazdna flasa od acidka,tu si pred sebou hadze a nahana ju...a zubna kefka a vrchnaky od kremov...

given
10. máj 2010

Dobre vidim? No teeeeeda!!! Blahozelam ja ja, Janulka! Drzim palce, nech vsetko ide, ako ma!
Stela, dik za rady, zatial sa u nas ziadny zub nekona a aj nalada v muzstve sa zlepsila, takze asi si zubale dali na chvilu pokoj. Ked to bude opat aktualne, tak vyskusam.
Pripomenula si mi nejake Adamkove dalsie "hracky" : kelimky od pribinacikov (ked bol mensi) a teraz 1,5l flase, s vodou aj bez vody. Zoberie tu prazdnu a trieska do tej plnej 😀 .