IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
25. máj 2010

chan isla som dat link a uz neni ten inzerat..a to bol jediny co som nasla... ☹

chantalle7
autor
25. máj 2010

@janula13
no tu som potom nasla aj ja no neviem skor to na mna posobi ako surodenecky , neviem ci sa im to bude pacit aj ked teraz este mozno filip by sedel v zadu ale obavam sa ze za chvilu by sa asi dotahovali kto bude soferovat... 😉

ozaj k tomu nasmu domceku to kupil MM ked bol na ten SC v rakusku v dorbirne velmi sa mu pacil tak ho priniesol 🙂 a malym sa tiez paci najma tie kvetinky co su v oknach tie vytrhavaju odusu zacala agi samozrejme - skoro ako mortisa z adamsovcov 😀 😀 😀

given
25. máj 2010

Caute, tolko ste toho popisali, normalne nestiham citat 😀
Zacnem najprv novinkou, Adamkovi sa prerezal prvy ZUUUUB!!! Konkretne jednotka vlavo hore, v nedelu rano pozeram, a uz je von! A ani sa mi v noci nezdalo, ze by bol nejako zle spal alebo co, standarne kazde dve hodky sa budil 😀 Ale bez revu, len sa vrtel a pchal ruky do ust.
Ja uz si ani neviem predstavit, co je to prespata noc. Ale zatial to nejdem riesit, necham to tak, kym kojim. Potom sa uvidi. Ale, Janul, drzim palce a som zvedava, ci ta metoda zafunguje. Teda dufam, ze zafunguje. Plan B asi nemas, co?
🙂 Inak, este som ti chcela napisat, ze v Mama a ja pise jedna baba, co ma 3 deti, syna a dvojicky, no ale brutal clanok, keby som si to precitala pred takymi dvoma rokmi, tak som asi bezdetna 😀 No a jej zistili, ze caka dvojicky az v 31tt, takze nehadz flintu do zita hned po prvom UTZ 😀 😀 😀
Uz sa tesim na sobotu, som strasne zvedava na tie vase deturence aj na vas! No a co sa tyka nasho stretka, tak ak to nestihneme do vikendu 5.-6.juna, tak ja mozem az o mesiac potom.

chantalle7
autor
25. máj 2010
chantalle7
autor
25. máj 2010

@given ahoooooj no ved uvidime ako dopadne to stretko v GF tam sa pripadne mozeme este dohodnut co a jak a zaroven otestujeme nase detvaky a uvidime ci si to zopakneme hned potom alebo si dame mesacnu prestavku 🙂 ozaj Given na teba nemam ziaden tel. kontakt tak by sme si asi mali dat cislo lebo ak sa budeme hladat tak aby sme si mohli pomoct 😀
poslem ti

given
25. máj 2010

Tak, tak, mudro hovoris 🙂

janula13
25. máj 2010

babule, susedka mi prave dala tip na darcek, asi vykaslem na odrazadla a kupime toto..kuk sem..
http://www.riricar.sk/ako-funguje-riricar

janula13
25. máj 2010

given, ja ti dam ty srandistka..no pockaj ked sa stretneme!!!!neplas stale s dvojkami..ozaj ten clanok som citala, susedka ma na to upozornila a skonstatovala ze na nu neposoobim zeby som sa isla zblaznit ze som na pohlad v pohode 😀 no uvidime ked bude tretie...
ak mozes posli tc aj mne, nech si cinkneme na chan mam, tu najdem, ked ju zbadam-dufam 😀 nadhodila som tie stretka mm, neprotestoval len sa pytal co sa od neho vyzaduje-ucast tot vsjo...
a chan mas pravdu, otestujeme a uvidime ci dame dalsie stretko, nasi su draci..

janula13
25. máj 2010

babule zajtra drzte palce idem na gyndu 😝

janula13
25. máj 2010

a odpisala mi ta babula ze trojkolky este maju a aj v modrej farbe...

given
25. máj 2010

Janulka, ale jasne, ze drzime palciska!

Ozaj, dala som nove foto na FB, a kedze Stela nie je na FB, tak tu je link na jednu z nich, tam vidno aj sandalky, co som Adamusovi kupila. Je to na detskom ihrisku pred nasim domom, hojdacku ma velmi rad 🙂 http://www.facebook.com/photo.php?pid=870342&l=...

chantalle7
autor
26. máj 2010

@given giv to je orance a O2 VSAK SKOda ja som Tmobile ☹

@janula13 uz som to videla niekde na bazare
mne zase kamoska poslala link na taketo vozitka

http://translate.google.com/translate?hl=sk&lan...

a tiez som to nasla na bazariku:
http://www.babybazar.sk/Anglicke-slapacie-autic...

no je toho uz kopec na vyber
tak ja zvolim nejaku postupnost najprv im posluzi toto co som uz kupila:
http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/cPath...
samo 2x

a potom si uz snad budu vyberat aj sami co sa im paci 🙂
a ked nie tak uvidime co nas oslovi
zatial cakam aby aspon zacali chodit

janulka DRZIIIIM PALCE

stela23
26. máj 2010

takze,giv,blahozelam k prvemu zubku...adamko si to nejak prehodil,ked zacal hornymi 🙂 ale my tiez doteraz nemame dolne dvojky a to uz ma hore 4 zuby vonku...
janula,drzim palce na utz...tak ste si ockovanie odtrpeli,nas to caka za 2 tyzdne,uz sa na to psychicky pripravujem a ideme kupit teplomer celovku,lebo do zadku ma uz nepusti 😀 mam problem ho aj stihnut prebalit,kym ho to neprestane bavit a nezdrhne mi... 😀
aj ja som ten clanok citala a bojim sa,aby to nabuduce neboli dvojky 😀 tiez ma to teda vystrasilo,aj ked chan s janulou posobia celkom v poho 😀 teda,ze sa z nich zatial nezblaznili 😉
s tym stretkom by sme veru mozno mohli ten mesiac pockat,misko mi v kociku vydrzi len 50 min. kym spi,potom uz je nervozny a chce lozit,takze ho len nosime na rukach...kamoska ma utesovala,ze sa mu neskor vozenie zapaci,co dufam,lebo nechcem prezit cele leto doma... 🙂 a na rukach ho uz nemozem stale nosit,uz je tazky...ale ak sa dohodnete skor tak sa urcite pridam,aj ten salas vyzera fajn 🙂 je pravda,ze spolocnost inych deti robi zazraky,to sa len usmieva a okukava ich 🙂

janula,riricar sa mi paci...uz som to tu videla aj na ulici,len som nevedela kde to zohnat 😉

janula13
26. máj 2010

babule tak spia, mozem podat info..boli sme aj na kontrole na rehab, su uuplne ok, rehabilitacna ich pochvalila ze nevidi dovod aby sme tam este sli, ze su uuuplne v pohode, sikulovia ze mozeme byt pysni, tak aj sme lebo ked to povie sekera ako ona, tak sa velmi tesim..
dalsia dobra sprava, zmenila som gynekologa a novy je super neporovnatelne, babo je "len" jedno co ma veelmi tesi a ja som presne 7w3d a babo 7w2d, tak ok a srdiecko uz bolo. a ma 1,1cm...takze je vsetko ako ma byt...az na to ze jakub mi teplotuje a nviem preco, ci nasldok ockovania a ci chytil zase iec, ved len teraz vyzdravel... aj pokasliava tak sa bojim ze bude choty..ak bude tak mame po gabliku, gf nehrozi, dufam ze to prejde, davam mu sirup na kasel a nurofen
steli my s chan sme fakt normalne, dvojok sa neboj 😀
a pytala som sa rehab na topky a tiez mi odporucila sante, tak uz konecne snad kupime ked bude kubik ok, nech moze vyskusat...
steli ved ani nasi nevydrzia uz tolko v kociku, ja preto uz ani von nechodim, aj mi je to kvoli nim luto ale zase co ked tam mozu len sediet..teda niezeby nedokazali ine veci..ked ich uspavam, tak matus sa dava na 4 alebo sa stavia, no des...takze vonku tiez kedze lozit sa tam neda budeme musiet nosit..a deticky tiez maju radi..niekedy az nebezpecne 😀
a o kolkej idete do GF?

chantalle7
autor
26. máj 2010

@janula13 no super mamina tak sa tesim ze je vsetko ako ma byt a ze bambulka 😉 je v poriadku

no tak dufam ze vam tie teploty prejdu nech sa nam aspon ten GF podari ...zatial..
jani ja asi pojdem tak ze o 11h sa najedia a pojdeme takze ratam tak ako aj Given pisala okolo obeda tam budeme

babulky tak tak caka nas tazke leto ako som pisala zlaty minuly rok ked sme cely den mohli byt vonku...my mame dni ked vpbec ani nejdeme von u nas je to tak ze uz spime vacsinou v postielkach a von chodime len na taku prechadzku cele sa nam tp nejak poposuvalo takze chodia spat okolo 10h vnutri potom su do 14hore a potom idu spat teoreticky by mohli ist aj von lenze teraz bud prsi co nejdeme alebo je velmi teplo a to ich zase nechcem upiect takze vnutri spia a potom zvyknem ist s nimi na taku hodku von o 18 do 19. ale samo najradsej su doma lebo sa mozu hybat lozit plazitvstavat a pod.

Janula s tym zaspavanim je to aj u nas take otrasne Agi stale stoji a ja ju stale ukladam dole okrem toho nemozem odist z izby leho hned reve tak musim tam byt az kyn nezaspi a to trva cinm dalej tym dlhsie takze obcas som uz naozja zuriva.
Filip je zatial v pohode ale obavam sa ze len do vtedy kym nedosiahne uroven Agatky. No a okremvstavana este vsetko vyhadzuje a samozrejme ledva to dopadne na zem tak zase reve ze to chce spat.to robi aj Filipko takze skacem okolo postielok a stale nieco podavam. OTRAS

inak zuby je sranda ze vy mate horne babule my zase mame len dolne Filip 3 a Agi 2 a horne zatial ani slichu ani chyru aj ked cakam ze zase nieco bude liest lebo napr. dnes Agi revala asi 3 hodiny nemohla som sa od nej ani len postavit no proste nic hruuuza s placom aj jedla a aj to jedla hrozne a hrat sa chcela len vtedy ak som sa hrala aj ja inak rev.... takze asi zase zuby...

no ale zase na opak musim povedat ze vecer ked sme zase asi hodku zaspavali som sa na nich neskonale bavila ako sa k sebe tulili a tym tulenim sa steklili a rehotaliiiiiiiiiiiiiiiiii no nebolo vacsej zabavy zlati boli. a tiez je uzasne ekd sa hraju akoze na nahanacku bud spolu alebo so mnou to je fakt milene

takze babule na to stretko sa vybavme aj nosicmi ked uz nasi dracikovia a dracice budu neludne aby sme o chrbty neprisli - steli dalsia vyhoda ked tam budeme mat manzelov vy sa viete uplne na chvilu odlahcit a my s janulkou aspon anpolovicku 😀 😀 😀 😀

Steli som rada ze sa ti salas paci je to taky detsky raj akonahle je pekne tak tam je ako v skolke cely tyzden aj vikend same maminy a naozaj ked tam clovek pride raz vacsinou sa tam vrati

tak idem babulky manzel je zase sc tak taham 24-ky tak idem pospat lebo clovek nevie ako zase bude aj ked tieto dve noci co taham spali veeelmi dobre co uz ale moze znamenat ze tuto nocto tak nemusi byt (vam co to vstavate 100x za noc iba upresnim ze sme vtavali len raz na kojenie a dokonca ani dudle som nehadzala- a rano ked agi uz stala v pozore v postielke zabralo ze som ju hodila k sebe do postele a spala dalej az skoro do 8 hodky ).... 😎 😎 😎

tak caute a tesim sa na GF dufam ze pocko bude dobre

given
27. máj 2010

Chan, no ty mas takych sedmospacov, ti zavidim! My sme v noci oslavovali kedze Adam sa zobudil prvykrat az o pol druhej! No a potom kazde 2 hodky, klasika. A vstal az o 7:30, co je tiez mega uspach. Asi to bude tou kasou, kupila som od Milupy kasicku na dobry spanok 😀 A dnes si dam na obed rezance s makom, to bude zase super spanocek v noci, sa tesim !!!
Viem, ze je teraz skoro stale mokro, no ale sa cudujem, ze nedavate deti vonku na zem, my mame take kamienky tu na ihrisku, Adamko po nich lozi stvornozky a dviha sa pri preliezke a pri plote stoji a kyva autam, takze u nas nie je problem ist s nim vonku. Plus hojdacka a smykacka a zabavime sa. V kociku vydrzi mozno hodku, ale to sa musi nieco diat okolo, auta, zvery, ludia a tak, vtedy je spokojny. U nas je to uz dlho tak, ze najlepsie sa vyspi vo svojej postielke cez den, vsade inde da iba polhodku (kocik, autosedacka, nosic). Cize sa snazim byt doma v tom case, ked ma spat, inak je to zleeeee.
Ozaj, vyzéra to tak, ze sa mu prerezal druhy zubok. Vcera bol trochu umrncany, ale dnes je uz fajn.
Dnes rano zaliezol do kupelne a spokojne si dal mrnkal, tak som ho nechala a o chvilu ked som isla za nim, tak som sa zlakla, lebo som ho nikde nevidela, len som ho pocula, ako si spokojne rozprava. Zaliezol do sprchovacieho kuta, sadol si do rohu (takze som ho nevidela, lebo bol za prackou), vybral odtok a hrajkal sa. Fuj! 😝

given
27. máj 2010

Janulka a tesim sa, ze je vsetko v poriadku. A fakt mi pripadate normalne aj s Chan, aj ked mate dvojky 😀

janula13
27. máj 2010

given dik 😀 aj za to ze ti pripadame normalne 😀
mam kope roboty, prckovia dnes spali do 9, tak az teraz zaspali a nadavam lebo tu vrtaju tak trpnem kedy zacnu a zobudia mi marodika, jakub teplotuje este aj je zachripnuty...
chan a to ako sa ti podarilo naucit ich aj cez den spat v postielke, ja neviem ako na to bojim sa revu
kuaaa zase vrtaju

janula13
27. máj 2010

a co sa zubalov tyka...kazdy 8 kusov 4 hore 4 dole a mam pocit ze sa zacnu rezat zase dolne

janula13
27. máj 2010

ozaj chan aj to slapacie auticko nevyzera zle..a to choditko a odrazadlo si kupovala v slnieckove? ci bazos a podarilo sa ti najst 2ks?a pouzivate ho ako? ako odrazadlo ci choditko?

janula13
27. máj 2010

giv krasne foto ta zachodova je naj, strasne sibalstvo ma ten tvoj synator v ociach, po mame..a ta story s odtokom pobavila 😀 😀 😀 ja zase skladam zo sedacky obaja tam vylezu az na operadlo a snazia sa az na parapetu okna, na porazku...

janula13
27. máj 2010

a giv/aj teba som skratila, prepac 😀 / u nas fakt nie je teren nalozenie vonku, chodniky spinave, kaminkove casti nechcem vidiet kolko psov tam cikalo... ja ich pustam na balkon, dam slamennne karimatky, mame ho taky ako miniterazku tak staci...

chantalle7
autor
27. máj 2010

caute
@janula13 dik za skratku pre Giv ja uz som ju mala stale na jazyku ale nechcela som ju sem strelit ked si prisla ty s tymi skracovackami a som rada ze si uz aj na Giv prisla 😀 😀 😀

@given som sa neuveritelne rehotala nad tou stratou maleho ...no mas ty doma velkeeeho baaadatela 😀 😀 😀 😀

jani ja netusim ako sa mi to podarilo lebo najprv spali len v kocikoch ale potom kedze som musela nechat kocar u svokrovcov aby som mohla chodit von (tj. na prizemi) tak som sice kupila nahradne kociky ale tie sa im nepacili a tak sa nakoniec naucili na postielku.... samo bolo to postupne lebo spavali aj vonku vo svojom kociku a tak ....teda ja si to tak vysvetlujem 😀

chantalle7
autor
27. máj 2010

@janula13 no tak nech sa ten tvoj drobec rychlo uzdravi chodiatko a co vam tam vrtaju zateplujete 😀

chantalle7
autor
27. máj 2010

to auticko pouzivame teraz ako auticko vid foto s tym ze su tam vselijake packy a gombicky tak s tym sa hraju a agatke ho obcas preraban na choditko ale kedze este nevie dobre prenasat vahu tak musim byt pri nej a potom to zase davam dolu aby sama neexperimentovala ...no a ana auticku ich vozim to sa im strasne paci akurat je to uzasna poloho ich takto tlacit rit ma z toho boli 😀 😀 😀

chantalle7
autor
27. máj 2010

boze praaaaave som sa narehotala maju take nove vedierko na pieskovisko a Agi si do neho strcila hlavu a ohryzala ho vyzeralo to dobre 😀 😀 😀 😀 uz len dufam ze si tam nezasekne hlavicku

chantalle7
autor
27. máj 2010

Giv ja ich tiez nemam kde pustat von lebo mame len travnik a ten si uziva pes svokrovcov a to ze je riadne ocikany vidiet podla flakov na nom ....

given
27. máj 2010

Chan, to musis hned fotit take okamihy s vedierkom!

chantalle7
autor
28. máj 2010

Gin no to bolo strasne kratke takze by som to nestihla ale aspon som sa ja zabavila 😀

ozaj mala to odrazadlo auticko zacala pred par dnami tlacit na kolienkach a pritom si hovori tr tr tr tr tr ...(ked ich na mom vozim tak im to ja hovorim 😀 )