IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
1. júl 2010

jeejda, chan vsetuucko naj malym prckom k prvemu rociku, hlavne vela zdravia vam vsetkym,,nech vas uz chorobky obchadzaju a mozete si vychutnavat vase krasne deticky.posielame pusinky,juj vystiskala by som ich zlatusikov🙂

a este,to marzi ze ste skoncili v nemcke,verim ze otras ja sa bojim nemocky ako certa...ale som velmi rada ze mate po tom...a krasne miery mate,to uz ste asi prerastli aj matuska, to je slizik v 11mes mal 8.5 a nezda sa mi nejak tazky, ale napappa sa riadne, nejak im chuti, nestrajkuju s nicim v podstate...
super ze som ta k niecomu inspirovala, pre mna ulava ze netrasiem flaskami v noci, ale zaseaj tak noci divoke, teraz ked je teplo, ja zle spim aj matus, jakub sa da dokonca predvcerom 1x v historii a bojim sa ze aj nadlho naposledy prespal noc, bez podania dudla ci caju a v postielke...no jo, repete nedal a tiez v ten den mi spali na obed 3hod, my sme uz asi mesiac alebo aj viac ani nevim na jednom spanku vacsinou, vynimocne spia2x ked cestujeme, s tym nic nenarobim, ale uz chodia pravidelne o 12 a spia vacsinou 2hod aj to ich par krat musim pohrkat, kde sa zobudi niektory,spia v kociku este..
a nocnik este nic, mne sa nechce 🙂 a neviem ako na to ako to odsldovat, prv som aspon vedela ze sa pokakaju hned rano a potom raz poobede ale teraz mi zacali kakat castejsie a mmensie davky niekedy, neviem preco, dokonca teraz 3 dni aj vecer po kasi co nikdy nebolo, ci je to tym ze papaju viac druhov ovocia? papaju marhule, maliny, jahody aj broskyne uz, teda jakub, matus ako sa mu chce...

a jasne ze nechodia, naco..ale netrapi ma to ani najmenej, ved zacnu a potom budem nadavat ze ich nahanam...za ruky nevodim, tak to nechavam na nich, samy sa naucia......no idem spinkaju, dusim im masko na cibulke a so zeleninkou...troska morskej soli a rasce na zaver cestovina a zalopnu plnu misku...
zdravim vsetky a dajte termin stretka, neh naplanujeme konecne..alebo nechcete sa ist niekam okupat, my planujeme tento vikend 1x aquapark..

papa a este raz vsetko naj pampusikom 😀

janula13
1. júl 2010

jaj a este naj zabava u nas teraz, navzajom sa po sebe capat a dotykat sa tvare a pchat prsty do ust kum sa nepohryzu ci kradnut dudle, to su achvaty sialeneho smiechu a tiez asi 3 dni gulanie sa po posteli a hadzanie sa na vankuse, aj zo sedacky..zatial bez urazu 🙂

chantalle7
autor
2. júl 2010

janulka dakujem za drobcov...no mali sme mat tento vikend oslavu ale presuvame o tyzden snad sa trosku dovtedy schladi lebo u nas sa neda ist von je na skapanie tak sme stale vnutri a vecer su zase komare takze hrozne a ze leto bude super...

janulka ja som za to stretko ale myslim ze teraz je Giv na vyhode tak asi az ked sa vrati myslim ze tam isla na cely mesiac a preto sa neozyva ani tu na MK takze pockame ju ako sme sa dohodli ze ked sa vrati potom dohodneme mozeme skusit aj nejake to kupalisko alebo ten salas

tak chod oskusat kupko a das vediet ako ste to zvladali s dvoma dobre 😀

no nasi spia teraz uplen perfektne normalne uz smia aj bez hadzania dudlov obcas je to take uvzdychane najme u agi ale to je vtedy ked spapa nieco co nafukuje podla mna ju vtedy boli brusko...ale inak spinkaju dobre
no co sa tyka mliecka uz musime kupit vacsie flasky normalne im 125ml nestaci tak dorabam na 2x rano a verec aby mali dost cez den inak uz moc nedavam obcas poobede ak sa mi zda ze este by cosi spapali a potom maju kasu ale uz aj tu nedavam kazdy den ale striedam s chlebom ,rozkoam a pod...
na poradni aj mne doky vravela ze im uz mozem davat sol ale nezda sa mi to moc potrebne lebo apr. syr, chlieb a pecivo vsetko ma v sebe sol tak zatial nedavam a ked ochutnavaju z mojho taniera tak tam je tiez sol....

no vidim jani ze si zacala vyvarat uz poriedne mnamky 😉 tak len tak dalej

inak nasi zacali odkedy sme prestali kojit tj. asi tak ten tyzden -dva jest nejak opdstatne viac uz som im pridala aj polievku na obed, raz tolko ako mali rano zjedia uz viac ako krajec chlebaalebo 1cely rohlik co predtym nebolo tak uz zaciname mat doma normalnycvh jedakov

to s tym jasenim uz je aj u naspestre hlavne agi poriadne vymysla strasne rada sa hra na nahanacku a na schovavacku schovava sa v domceku a ked sa jej zjavime v okne tak az sa zadusa od smiechu a snazi sa utiect a schovat strasne je zlata, na gauci zase vymysla a hadze so sebou na vsetky strany a v posteli sa tiez vala po pernach vankusoch no proste po vsetkom...
Filipko ten zase zacal vstavat na nozky a dvihat sa na kolienka takze je teraz plne zamestnany tymto a kedze este nevie zliest tak ja mam starost aby sa neotlkol a ucim ho zleizat ako aj gi ale musim povedat ze on teda voeeebec nepocuva a v ziadnom pripade sa mu to nechce ani skusat a ani vediet lebo on ma smer hore a ja zase po nom smer dole takze sa nevieme stretnut....ale dnes rano to bolo uz trosku lepsie tak snad aj on pochopi ze aj cesta spat je dolezita....

tak utekam za cvilu su hore
pa paa a neboj hodime to rande

janula13
6. júl 2010

takto napuuucham, le aby ste mali prehlad a nezlakli sa ak sa uvidime.. 😀

given
6. júl 2010

Caute, hlasim prichod. Som tu len na skok, ledva som precitala, co ste popisali. Nejako nestiham, prisli sme v nedelu, ale este som sa nejako neskonsolidovala. Stale musim lietat s Adamkom, lebo je vkuse v pohybe, chcel by stale chodit. Ja som si vzdy hovorila, ze nic take ako vodenie ze rucicky u nas nebude a takto som dopadla, cely den v predklone 😒 ...
Janulka, ved vyzeras, ako by si hrachovu kasu pojedla 🙂

stela23
7. júl 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂
predovsetkym vsetko najlepsie chan pampusikom,hlavne zdravicko...a nech je druhy rok este veselsi...co nepochybujem pri dvoch vymyselnikoch 🙂 uz od prveho na vas myslim,len som sa sem nejako nevedela dostat...

to,ze deturence vam uz pekne v noci spia po odstaveni ma strasne tesi...takze snad mame aj my nadej 😀 misko zatial nevyzera,ze by sa chcel odstavit,tak cakam,kym zacne spat cez den jeden krat,cim uberieme jedno kojenie a postupne mu to znizovat...lebopri jeho terajsej frekvencii kojenia by mi explodovali prsniky...stale kojim aj 9krat denne a ked sa tvarim,ze neviem co chce,tak je strasne umrncany,tak mu radsej dam...ale teraz som pochopila,preco mi vlastne jedava menej ako ine deti,ale pribera...olovrant sme uz uplne zrusili,zbytocne nieco chystam...da si zopar safarikeksikov a koniec,az vecera 🙂
dnes idem dat prvykrat zltok po niekolkomesacnej pauze,tak drzte palce,nech mi to nevyvrati...vcera som mu dala z nasich cestovin a nic,tak dufam,ze nieco nove v jedalnicku...
babulky,napiste,ako vasi vecer zaspavaju,dajte tipy na vecerne ritualy,ktore u vas funguju...misko totiz doteraz zaspaval pri kojeni superrychlo,do 15 minut mi spal,ale uz asi 10 dni vymysla a zaspi mi len na rukach,aj to trva pol hodinu,moj chrbat uz strajkuje,ale kedze nedudluje,nevie sam zaspat a postojacky na mna reve z postielky...musim nieco vymysliet

a tiez este nechodi,za ruky sa nechce vodit,nastastie 😉 po troch krokoch sa pusti a uteka postvornozky...ale stoji uz sam bez opory,tak minutku...je to krasne,ako sa z babatiek menia na deti,vsak 🙂

zelam krasny den

given
7. júl 2010

Stela, o zaspavani mi ani nehovor, u nas je to katastrofa, des a hruza. Skace po postielke, od unavy uz ani nevidi na oci, ale stale by niekde liezol a tocil sa. Tiez ho niekedy uspim na rukach, ked mi ho je luto, ako sa trapi, a nevie si nijako poradit so zaspanim. Ale nechcem to prehanat, aby si nezvykol. Uhojdat sa da rychlo - 5-10 minut a spinka.
Bez uhojdania je to minimalne polhodina, ale casto aj dlhsie. Tiez sa pokusam na nieco prist, co by pomohlo. Mozno, ked bude uz len 1 krat denne spat, tak sa to zlepsi.

Este som vam nenapisala, ako som sa rozhodla s pracou. Kedze je Adamko este (podla mna) malicky, este s nim pobudnem doma, sak snad sa nieco zaujimave najde aj neskor. Na zapade by urcite nepovedali, ze je maly, ved uz bude mat rok...ale pre mna je este malicky.

Chan, vsetko naj tvojim deturencom, nech ti robia vzdy len radost a hlavne nech su zdrave a vesele!

janula13
9. júl 2010

ahojte...
giv ja nielenze vyzeram ako po hrachovej kasi ale ja sa tak aj citim 😀
u nas sa za ruky nevodi a ani to nevyzaduju, len matus skusil vcera a opica nie anie sa ho striast...to tak za 2min ma chrbat bolel...giv myslim ze si sa s pracou dobre rozhodla, ved bola aj bude a adamko uz takyto nebude..treba si ho uzit...a aj on teba..
no uspavanie u nas...uz ani neviem dokedy na rukach tusim cca 8 mes, alebo 7, potom som si povedala ze staci, ved su velki a tazky, mozno az v 9mes ani neviem, tak som sup do postielky a hladkala chrbatik..co niekedy trvaloo, lebo mi chcel chytit tu hladkajucu ruku, tak som po case prisla na to ze ho tym skor rozptylujem ako pomaham..tak som dala taku tu makucku hracku na mojkanie, stym sa hral az zaspal...a teraz uz ani to, okupem, vypiju kasu mm na kolenach, prv odpadli pri kasi ledva dopili, no tie krasne casy su davno prec teraz skacu ako naspeedovane vevericky, ako by som im tam dala red bull...tak chvilu necham tak, alebo lapnem a nepustim, matus si pozrie reklamy, ked sa m snazi utiect z kolien nepustim a tak sa skludni a o cca 20.20dam do postielky, teraz 3 vecery napr ani nehladal polohu ako som polozila tak ostal a zaspal..ale inak mava dni ze sa tam vrti, skusa, sada si, stavia sa, ja eln lezim vedla na posteli, skontroluje ci som tam, zase lahne atak parx a zaspi...mava samozrejme aj blbe dni ked place a vrieska, ale zistila som ze ked k nemu neskacem, ze len na mna kuka ze kto z koho, tak ho trosku min dve necham a potom sa hodi dole hubou a spi...sem tam dam caj, hlavne ked je teplo...tak matus celkom v poho..dokonca ked revkal a bolo mi luto a chcela som na rukach ved to mal rad, figu zacne sa vrtiet a hladat polohu tak sup do postielky a tam si najde skor..
jakuba uspava mm, doteraz neviem ako...chodi s nim po 20, niekedy zaplace ale vacsinou odtial pocujem jakubov dlhyyy monolog a rehoty...mm lezi s nim na posteli a necha ho nech sa ulozi.. a potom ho prelozi do postielky...vstali...ideem

chantalle7
autor
12. júl 2010

caute tak som tu po dlhom case zas na skok

my sme mali teraz starosti so zubami filipkovi islo asi 5 naraz a z toho 3 uz vysli a 2 su na obzore. skomplikovalo sa nam to hnackami a najma prestal pit najprv mlieko a potom uplne vsetko takze sme skoro zase skoncili v nemocke ale nastastie v hodine 12 sme pritvrdili a zabralo to. V sobotu sme mali oslavua to bol aj zlomovy den ked Filipko sa uz citil dobre takze si to aj uzil mali kopu hosti a aj deticky takze mali kopu vzruchu a boli z toho cely mimo lebo ani bohovi nechceli spat uspavala som poobede a aj vecer 2 hodky - takze to hovori za vsetko k tomu uspavaniu....u nas obcas zaberie dostanie na zadok ale nemam to rada je to skor uz take zufalstvo ked agi vystraja a buntosi aj Filipka... inak je to podla unavy raz zaspia hned a inokedy ani bohovy ....

uspavame tak ako aj janulka pise v postielke ja lezim vedla a obcas zakrocim tym ze ich musim polozit lebo inak stoja /klacia a vrestia na mna ...

a este raz dakujem za deturence k blahozelaniam ;-D

Steli ten olovrant som vynechala aj ja po par pokusoch lebo z toho boli uplne rozhodeni a nezjedli ani veceru takze sa mi to zdalo zbytocne

Janulka no ty maaaas uzasne brusko co by som ja dala za take v stave netehotnej 😠 no co uz musim si vystacits m bojim brusiskom...

giv myslim ze super rozhodnutie co sa prace tyka lebo ako sa vravi vsetko bude len my nebudeme a preto si treba uzit kazdu chvilku lebo tie sa naozaj nikdy nevratia...

co sa tyka chodenia my stale chodime len s choditkom takym tlaciacim a pri stene a nabytku äAGI) a Filipko ten sa dviha hore ale stale nevie zliezat tazke este chodenie nehrozi....

tak babulky utekam lebo Filipko nechce hajat musim si ist k nemu lahnut

pa paa a kedze Giv je spat - tesiiiiiiiiiim sa na to stretnutieeeeeee!!!!

given
12. júl 2010

Caute, tak co, dame to stretnutie uz tento vikend? Alebo?
Inak, ja som dnes nechala Adamusa sameho v postielke a cuduj sa svete, po 25 minutach sam zaspal, bez protestov. Citam tu knihu, ze Kazde dieta sa vie naucit spat a u nas to asi zafunguje - teda zatial aspon to zaspavanie a uz aj to je super! Nastastie ziadne revy a place (zatial)! Uvidime, co dalej.
Este vam spia 2x denne?

given
12. júl 2010

Chan, a tie zuby, to musi byt hrozne, uz nech su vsetky vonku, nie? Adam ma este iba 3 😀

given
12. júl 2010

Oprava, uz ma 4, prave som nasla dalsi 🙂

stela23
12. júl 2010

giv,ano,este stale spi 2krat...asi si si aj ja budem musiet nastudovat to zaspavanie...zatial jedina zmena,zaviedla som na veceru mliecnu kasu,je asi vydatnejsia,lebo mi rychlejsie zaspava...ale zatial na rukach 🙂 kamoska ma ukludnovala,ze ked jej prcek zacal chodit,tak vecer odpadol v postielke sam...tak snad...hovorim si,ze stale sa to meni,tak uvidime...momentalne sa snazim skratit mu denne spanky,aby spal dlhsie v noci,niekedy totiz prespi aj 5 hodin zo dna a potom si skracuje noc a budi ma pred siestou rano,tak jeden spanok ideme von,lebo v kociku spi len 50 min.

janula,ten tvoj opis je dost zabavny 😀 ale verim,ze pri dvoch uspavat je teda makacka 😀

inac ten nutrilon kasu som zaviedla,ze mozno v nosi viac prespi a nebude sa budit na kojenie,ale prd makovy,budi sa presne rovnako ako predtym...ja teda neviem ako postupne znizovat pocty kojeni,ked ho zobral na ruky mm,reval hodku a stvrt ako zmyslov zbaveny kym zaspal,ale o 3 hodky sa zobudil znova...to uz som ho radsej nakojila...takze vyhral 🙂

baby,ja idem na 2 tyzdne za rodicmi na chalupu,takze stretko nestiham ☹ teda este neviem kedy sa mm uvolni z roboty,aby ma tam hodil,l;ebo na trojhodinovu cestu autom sama sa nedam,maly v autosedacke huci,ak ho niekto nezabava...

giv,praca bude,ja v tomto verim,ze vsetko pride,ked ma a nejako sa to vyriesi v spravnom case...a teraz su mali taki uzasni,kazdy den vidim,ze sa naucil nieco nove a strasne sa z toho tesim a nechcela by som o to prist... 🙂

janula13
12. júl 2010

ahojte cicusky 😀
giv kym si pamatam, nemohla by si mi na mail poslat tu knihu, teda ak ju mas v pc, jedna babula mi to slubila zabudla a uz sa mi ju nechce s tym otravovat, ja ju aj mam vytlacenu ale chybaju tam nejak casti, tak preto..teda ak ide o ten trhak kazde dieta sa vie naucit spat...a ako postupujes, vies ja sa na to zastrajam uz par mesiacov a skutek utek, u matusa skotr koli budeniu a u jakuba u samozaspavaniu...mam aj verziu podla ktorej ani caj ani duda...ze zaroven sa oducia od tychto"zlozvykov " a u dvojok ze naraz....no ja si to rodeo nechcem predstavit..a adamko neplace? to ho zavries v izbe sameho a chodis tam,
ja ako som pisla ze matus v poho pekne zaspava, tak tudle teraz 2 vecery take tirady...aj pekne lezal asi 10min, som myslela ze spi a potom zacal, sedal, palkal reval...no otras, takmer hodinu som bola pri nom, jeden vecer zaspal na posteli a druhy som to vzdala a uspala na rukach..a to niezeby potom spal, asi 100x hore som mala dojem, zacal si v noci sdat a plakat, nerobieval to ...uff kedy sa ja vyspim?na toto radsej neodpovedajte 😠
no pokial viem zatial nemame nikjaky plan na vikend tak som zatial za...za stretko..
no chan zubky vas vytrapili, kolko ich vlastne mate? nam nejak nepribudaju, stale 8:8..aj som sa snazila kuk dozadu al nedaju mi sancu...ozaj kolko krat im umyvate zubale?
u nas sa nechodi, aj choditko schovavam, lebo ked ho dostanu do ruk tak bitka obaja chcu naraz a prestastni...ale matus ma uz otravuje ze sa chce za ruky vodit a vidim zeby sa aj sam pustil co ma prekvapuje on je taky denglavejsi a strachopud ale vidim ze nieco zamysla..a aj kubko, ked chce niekam a nabytok je pridaleko tak len sa natahuje a docahhuje a boji krok do prazdna spravit..ale ved raz sa odhodlaju..teraz fici aj tak skakanie po psteli...

babule tak dajte vediet kam a kedy stretko...idem, to teplo ma ubija a cakam kedy zacne milostivy vykrikovat...tento tyzden idem na AFP testy drzte palce..

janula13
12. júl 2010

ju steli az teraz som precitala e na stretko nemozes, ale ved snad sa dohodneme niekedy, fakt sa na vas tesim...
no zabavny popis sa ti zdal, dnes mi po kasi upratovali opratne pradlo, najprv ho porozhadzuju po zemi a potom velmi usluzne a ochotne podavaju a ja skaladm, teraz fici podavanie veci vsetkym a vsetkeho, hlavne kubko...
co sa tyka kase na noc, tiez som dufala aspon v malickyyy zazracik a nic sa nekonalo....steli podla knihy znizis aj pocet kojeni...ozaj jedna abula okopcila nejaku debatu o spanku...pockaj hodim to sem, bolo tam nieco...precitaj uvidis...
inak som sa pytala tiez kamosky co ma takeho nanic spaca ze ci sa to nezlepsilo teraz ked zacal chodit a za trochu hej..tak dufam..ale neviem ved uz teraz su stale v pohybe ci uz na 2 ci 4roch..a spioa uz len 1x denne od 12-14-15..ako kedy...
no idem...aj tak nezaspim v tomto otras teple, mali spia len v overaloch a spoteni ako mysi..

janula13
12. júl 2010

tak tu to je..

vierka ja sama neviem .. nejako to prislo same.. ona presne ako Patko si tam vypravala , a kecala a hadala sa hrackami a dudlami a tak som ju tak nechala a isla som prec, ked zaplakala tak som tam isla, skontrolovala co bolo a isla zas prec.. a nejako to potom prislo same.. bud zaspala alebo zamrncala na konci ze mami pod ma zakryt a pohladkat, { si teda myslim} lebo ked som to spravila tak zavrela ocka a zapala.. takze tak ..

ale chce to vela trpezlivosti.. inak mi velmi pomohla kamoska , kukni a skus vyskusat.. robila som to podla nej .. je to okopirovane z druhej temy tak si nevsimajte mena alebo tak ..

Preco sa budi??

- zo zvyku (je zvyknuta, ze ked sa zobudi dostane prso)
- preto lebo nezaspala tam kde sa zobudila (deti ak napr. zaspia na prse a zobudia sa v postielke je to pre nich stresujuca situacia)

Co treba vyriesit a kde je chyba?
- samozaspavanie v postielke
- nie za kazdym zobudenim davat prso
- chyba je v rezime

Deti maju tak ako dospely fazu hlbokeho a plytkeho spanku ... faza hlbokeho spanku trva tak cca 35-45 minut a potom nastava faza plytkeho spanku (dieta sa prehadzuje, mykaju sa mu viecka), kedy sa velmi lahko zobudi ... pokial zaspalo tam kde sa prebralo opat bez problemov zaspi /raz-max. 2 do noci potrebuje pomoc dospeleho na zaspavanie ... podat dudel, caj, nadojcit/. Ak je zvyknuta, ze po kazdom prebudeni dostane prso bude sa budit vo svojich intervaloch pravidelne.

V prvom rade treba rozbehnut spankovy trening ...
je potrebne chciet nieco zmenit a byt psychicky na to pripraveny.

Vravis, ze nemate rezim ... to je chyba. Treba ho zaviest. Prikrmy ti pomozu, dieta bude vediet ze po tom a po tom jedle bude nasledovat hra/spanok.

Dieta v nasom veku by mali cez noc prespat tak 11-12 hodin, cez den tak 2-4 hodiny (rozdelene do dvoch spankoch), celkovo spanok tak 14 hodin ... po roku dietata by denny spanok mal trvat 2-3 hodiny (a tu je to individualne od dietata ci si to rozdeli uz len na 1 spanok alebo na 2 spanky).
pricom ak su dva spanky tak I. by mal byt od 9 do 11 a II. od 12 do 14,30 pricom, je to dost nerealne a ten druhy moze byt neskor podla znamok unavy dietata, ale dodrzat priblizne cas ukladania spanku.
Ak bude uz len jeden spanok tak ten v case od 12 do 14.
Deti do jedneho roka by mali byt ukladane na nocny spanok od 19-20,30 a od roka od 18,30 do 19,30.
Doporucuje sa urcite prestahovat dieta do vlasnej izby z dovodu, ze deti su vnimavejsie a preto akykolvek ruch ich moze vyrusit zo spanku - sustanie periny, chrapanie, prehadzovanie a pod.
Pred vecernym spankom dodrziavat urcite ritualy (stlmenie svetla/vypnut telku, upratanie hraciek, kupel a masaz, uspavanka, ...) ... ukladat v rovnakom case co by malo napomoct k dobremu spanku.
Treba si urcite na spankovy trening zvolit 2 tydne casu a dodrziavat ho aj cez den aj vecer a v noci, nepolavit, aby z toho dieta nemalo chaos. Pocas tohto casu nikam necestovat, nemat vela stimulov a zmien cez den, plno sa venovat treningu. Metodu by mal ustriehnut jeden clovek bud mama alebo otec (nie je vhodne aby to riesilo viac ludi, moze byt dieta pomylene). A dolezita je aj podpora partnera a oboznamit ho co sa chysta a ako to moze prebiehat.
Treba mysliet na nocny spanok uz cez den. Ak ma cez den vela stimulov tak sa to odrazi aj na nocnom spanku (ja som to videla, ked sme boli na stretku tak do polnoci sa zobudila 3 krat. Spracovavala podnety. )
V ziadnom pripade ak sa dieta zobudi v noci sa nejst s nim hrat ... ale snazit sa ho uspat. Minimalizovat podnety (nerozpravat, nerosvecovat svetlo, pokial je to mozne neprebalovat).
Spankovy trening je velmi narocny program ... treba byt vytrvaly a konzistentny ... za ziadnych okolonosti nepolavit. Zaciatky su krute, ale oplati sa ... pretoze za vsetkym tym bude spokojna mamina a hlavne babatko.

Ako som to spravila ja??

Najprv som zacala riesit kojenie do polnoci.
Mala som presne to co ty ... kojenie kazdu chvilu, nevedela zaspat, budila sa ...
raz som si povedala, ze do polnoci sa nekoji ... posledne nakojenie bolo okolo siedmej ... samozrejme uz o deviatej, desiatej bola hore ... tak som si ju zobrala na ruky a uhojdala ... casom sa naucila, ze sa nekoji a zaspala akonahle som ju zobrala na ruky. To iste aj v noci ... po polnoci si pytala prso... ano bolo to pre mna vyhodnejsie, ale okopavala ma, ona tym ze sa zobudila, ze nebola na prse revala a mrncala. Tak som si povedala, ze sa bude kojit len dva krat ... a tak ak sa zobudila mimo jednej a stvrtej rano sme ju s muzom nosili, uspavali na sebe ... robili cokolvek, aby sa nenakojila ... bolo to fajn, postupne si akosi zvykla, ze nedostane, ALE ... akonahle sme ju dali do postielky o par minut bola hore a kolobeh pokracoval ...

tu bolo nacase riesit samozaspavanie...

co sa tyka samozaspavania tak tam urcitym sposobom som pouzila metodu 3-5-7 ... ale neodchadzala som od nej ... bola som pri nej ... prvy vecer plakala hodinu ... drzala som jej zadok, aby sa nemohla postavit (ano bolo to umorne, narocne na psychiku ... dokonca som si dala sluchadla a pocuvala radio), pocas tohto placu som jej skusala davat cumel ... zacala ho akceptovat, az si ho zobrala. Po hodine zaspala ... a spala, v noci som to opakovala, ale plakala menej, to iste aj cez den ... uz len kratko.

Ako to robim teraz? ... pred nocnym spankom a pred prvym dennym spankom (druhy sme vonku v kociku alebo spi v kociku na balkone) ju nadojcim a ked vidim ze uz je taka malatna, unavena, pripravena spat, odpojim /uz neprotestuje - ale prostestovala/, dam cumel (na ktory sa naucila), polozim do postielky, dam pusu, hladkam hlavicku, rucku a do 10-15 minut spi. Ako som uz pisala pomoze ukladanie v rovnaky cas na spanok (u nas to dost funguje) ... /okolo 9-9,30 a poobede okolo 13,30-14,00/.
U nas funguje aj stale dookola ten isty rezim, deti maju radi rezim a stereotyp ... ukludnuje ich to, ze vedia co bude nasledovat ... rano zobudenie, ranajky, hra, dojcenie, spanok, obed, hra, dojcenie, spanok, hra, olovrant, dojcenie, hra, vecera, kupanie, dojcenie, spanok, v noci dojcenie (teraz pracujem na odstraneni druheho dojcenia, aby nam ostalo uz len jedno).
Zaviedla som caj, nevypije ho vela cez max. tak 5-10 ml. Ale je to pre nu signal, ze mlieko nebude.
Co sa tyka cumla tak misha666 dobre napisala ... nauc ju nan. Da sa to, aj moja ho neznasala, boli casy, kedy som ju viac rozculila, ked som jej ho dala, ale pri prvej noci ked plakala tak sa s nim zacala zoznamovat a do 2 dni boli kamarati. Nema ho nacapeneho cez den na ustach, ale len pri spanku. Takze do pohodky
Ja som nazoru, ze uz sa netreba bat cumla, aby sa nebodaj odstavili. To plati pre novorodencov, ktore su len kojene a nic ine, ale mame uz deti, ktore uz vedia co chcu a to nase prsicko si len tak nedaju zobrat a ked im ho dobrovolne dame, radi sa prisaju
Pises, ze ju uspavas na prse alebo v lehatku a preto sa aj budi, lebo tam kde zaspi tak tam by sa malo aj zobudit.
Co sa tyka denneho spanku tak my sme doobedny spanok mali tiez kratky, skr toho, ze som ju uspala na prse a potom prelozila do postielky ... do 40 minut bola hore a pri tom nevyspana, lebo mi odmietala obed. Od kedy zaspava sama v postielke spi krasne 1,5 hod.
Poobed v kociku tiez 1,5-2 hod.
Viem, ze metodu vyplakania mnohi odsudzuju i ja som ju odsudzovala, ale kto nezazil nepochopi ... Ale ked by sa tito ludia dostali do situacie, kedy by boli chronicky nevyspani, a az tak, ze neviete od unavy zaspat, kedy by boli kazdu chvilu hore, kedy si nevydychnu ani ked ulozite dieta na vecerne spanie, lebo je kazdu hodinu hore, kedy by plakali od zufalsvta a hadali sa s muzom az tak, ze mu jednu vylepili , kedy uz nakricite na dieta a keby prisiel niekto s adopcnymi papiermi tak iby ch velmi radi podpiseli, kedy cez den nevie dieta spat a je mrzuta a takto stale dookola, uz od narodenia problem so spankom tak je nacase s tym nieco robit.
A prave preto som to riesila a nadalej riesim.

Ake mam teraz vysledky??

... mala sa do polnoci nebudi, zobudi sa okolo jednej v noci na kojenie, este stale o stvrtej ... dnes sa mi zobudila este pred siestou tak som jej dala cumel bez caju a spala este do siedmej.
... ma pravidelny plnohodnotny spanok a je ovela spokojnejsia, vyrovnanejsia, vysmiatejsia
... ja som kludnejsia, vysmiatejsia a kedze mala si zafixovala rezim mozem si lahsie naplanovat aj aktivity bez nej
... kedze som vynechala jedno kojenie v noci tak som zaviedla jedno cez den ... po obede a hre a pred tym ako ideme von (sme si blizko cez den a nevyzaduje moju pozornost v noci)

Co nas este caka?

... buduci tyzden prestahovanie do vlastnej izby, lebo sa nam niekedy stavalo ze sa zobudila, ked sme s muzom prisli do spalne spat ... evidentne ju vyrusujeme zo spanku. A citi, ze sme tam tak sa niekedy mrvi a zobudi aj mimo casu kojenia.

Dolezite je vytrvalost a pevne nervy ... ale ver mi stoji to za to. Lebo spokojne babo ma spokojnu maminu. Treba byt vytrvaly a konzistentny.

Este by som ti rada dala do pozornosti tuto stranku, velmi mi pomohla a par informacii som si odtial zobrala. http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim/nocne...

Prepac ze si dlhsie cakala na moje rady, ale este som popritom varila malej obed ...

Ciky, je cas na zmenu ... je dolezite si zapamatat jednu vec, cim neskor so spankovym treningom zacneme tym horsie to bude, lebo deti uz budu mat viac rozumu a budu viac vzdorovitejsie.
Ono su pripady, kedy mama nosi troj stvorocne dieta na rukach, aby zaspalo, sestrocnemu spievat uspavanku a vyzadujuc, aby do noci pri nom niekto bol, rok a pol rocne dieta vyzadujuce nocne dojcenie kazdych 15 minut ... ... toto urcite nechces. Som si ista.

Ked si toto preskakala (a neboj ja viem co to je) si dost silna, na to urobit zmenu a ist do toho. Mas v sebe tu energiu, Verim tomu. Ty to dokazes.

Ciky, ak by si potrebovala pomoc, podporu ozvi sa mi ... som tu.

27. jún o 21:52 • 1 dieťa • Odpovedz
Ďakujeme ti za nahlásenie príspevku. Nepodarilo sa nahlásiť nám príspevok. Kontaktuj adminov.
janula13 pas užívateľa
Registrovala sa 9. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3769 príspevkov. Jakubko má 1 rok a 1 mesiacMatusko má 1 rok a 1 mesiac8. januára 2011 čakáme bábo, pohlavie zatiaľ nevieme (15. týždeň tehotenstva)
janula13 – teda sme dopadli ze tretia strana..tak tahaaam a pridavam cosi aktualne..uz napucham
6. júl o 21:09 • 2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2011 (15. tt) • Odpovedz

chantalle7
autor
13. júl 2010

no baby ked to tak citam s tym spankom tak moje deti spia priam excelentne takze nemam co riesit...nastastie i ked som o tom necitala to vsetko prislo tak nejak samo rezim, cumel, sposob kojenia i odstavenia od kojenia a to ze cez den obcas nechceme hned zaspat a musim pri nich lezat pripadne ich niekolko krat polozit do postielky alebo dat aj na zadok beriem iba ako velmi maly a aobcasny problem ktory sa mozno zase vyriesi mozno prave tym ze sa prestavime na jeden spanok aj ked zatial este vidim ze su dni ked im 2 plne vyhovuju ...takze este pockam uvidim ako to pojde dalej...
takze vam drzim palce nech sa vyspite lebo my sa pomerne dobre vyspime co plati uz takzer od zaciatku miesto davania prsa sme zaviedli hned na zaciatku davanie dudla takze to je jedine co aj teraz v noci riesime...
inak teraz spia tiez nekludnejsie v noci ale pripisujem to aj tomu hroznemu teplu lebo aj my dost zle spime takze niet sa co cudovat....

Steli nevadi tak to posunieme aj tak su teraz priserne horucavy a ani sa nedoporucuje chodit von my chodime az tak okolo 18h von a to dame bazen deku hracky do chaldky a krpci si to naramne uziju ...
a o tie 2-3t sa snad uz trosku schladi ved snad nebude taketo tropic leto cele prazdniny....

chantalle7
autor
13. júl 2010

janulka no my sme kupili dve rovnake choditka prave preto ze sa o vsetko klbcia uz mame aj dve hojdacky to je ulava ti poviem ...i ked choditko Filipko este nevyuziva iba vo verzii auticka ho na nom trosku vozim aby sa potesil ale agi ta uz masiruje prejde s nim aj 4x hore dolu po byte je podarena

ozaj a vcera som aj ja nasla Agi dalsie subky takze uz ma aj horne 1 takze spolu 4 zubale..
Jani Fili ma 2 hore, 4 dole a 2 hore na ceste takze vonku 6...
no nediv sa ze im dalsie nejdu do jedneho roka ma narast tych 8 zubkov ostatne pridu az tak o pol rocka...aspon troska si vydychnu...
i ked u agi to zatial prebieha tak ze ani neviem kedy jej vydu a uz ich len vidim ...aspon ze tak lebo ak by obaja mali take problemy tak neviem ako to budem zvladat....

janula13
19. júl 2010

babulky ahojte...
tak stretko dohodneme ked budeme okope, tomu sa nevyhnete 😀
chan, u nas nova moda tlacit stolicky na krmenie, mame teraz tie obyc ikeacke, fabuly su uz v pivnici, asi predam..tak s tym straduju..myslim ze sa snazia hodit uz vselico skusaju, tak som zvedava kedy sa na to daju, ale poviem teda ze v stvornozkovani su ako formule 😀 najnovsia blbost co ich tata naucil je vyliapat sa az na parapetu, a co mu dakujem 😠 a tiez na stolicky na balkone a docahovat myuskaty alebo zabradlie, takze som viac v strehu opice male..matus sa naucil ze sa da vyliezt na smetnik v kupelni a odtial docakhuje veci na umyvadle a ked ho odlozim z dosahu tak ta mala mrska si tam normalne cielene podlozi nocnik a stvera sa nan....a vie aj odsrobovavat kremy, tak uz ani s tym sa nesmie hrat..no hruuuza, denne na nieco pridu...nehovoriac o tom ze vsetko zbieraju z podlahy aj najmensie spinky hlavne kubko, a rad to ochutnava ...drzo pride ku mne, natrci ruku ze nieco ma, ked chcem zobrat rychlo sup do pusy a potom sa smeje ako sialeny, zatne zuby a kruti hlavou nie a upaluje prec...ale aspon sanasmejem...

inak uz citim babo, zase to zacalo v 16tt...
inak aj my sme sa zazubili tak ze zrazu sme nasli zubisko vonku a bolo...
chan ty ich ako ukladas cez den, mate nejaky ritual a kolko ti to trva? ja si to neviem predstavit, takto nalozim , urobim 2-3 kolecka na chodbe v byte a spi sa, odstavim do spalne a porobim si a lahnem s nimi...ale chcem ich naucit na postielku, len neviem ako, vecer sa matus pekne ukladfa, hlavne v poslednom case do minuty spi, nejaky je unaveny...ved aj ma byt z coho, jakubka sem tam pocujem este kecat a rehotat sa..toho uspava na posteli mm...komplikuje mi to aj fakt ze este stale spime oddelene...ach jo....giv tebe to ako ide podla knihy?a dakujem este raz ze si ju poslala..
ozaj babule dokedy treba prevarat vodu? a kedy planujete kravske mliecko? ja ked miniem zasoby nutrilonu..piju inak drobceka a prevarenu vodu z vododvodu na caj a mlieko...
ozaj a su desne vypotnickovani, aj ked sa mi to uz nezda, ale vravim si ze ked to zacalo teplami, tak to musiabyt potnicky, neavam nic, nechavam ich len v plienke a cvachcu sa a vetraju..ale aj tak spoteniiii...
no koncim, seklo mi v krku...

chantalle7
autor
20. júl 2010

aho Jani no teda tie tvoje draciska su ozajsne draciska vymyselne som sa zase nasmiala ty to tak dobre opisujes ze ludne by si mohla aj knihu napisat 😀
no my stale pouzivame stolicky co sme kuili tie zoppa su super naviac maju brzdu ale tu nepouziavmezabrzdia ju skor len oni ked sa na ne liepu ... nasi tiez lezu na vsetko co sa im len da ale nastastie este nevedia otvarat kremy a pod. to bude velky problem kam to vsetko odstahujem ked k tomu dojde ...prasky, cistiace potr. a pod. (mame podkrevny byt takze vsetko je skor pri zemi).

co sa tyka zaspavania ako som uz pisala davnejsie som musela vyhodit ich dvojickovy kocik ku svokrovcom na prizemie lebo inak som nemohla s nimi chodit von akupila som nahradne kociky jednotkove (teraz akurat predavam) to mali taky prechod kym si zvykli na postielky takze vtedy spavali tak ze chvilu kociar chuilu postielka...

ale to trvalo velmi kratko takze som bola velmi spokojna...oducanie treba zacat cim skor cim su vacsi tym sa mi zda ze sa vsetko tahsie oducaju lebo uz si vyberaju co im vyhovuje takze potom je to tazke 😀 ň

spinkame v postielke cez den a aj vecer ,dost casto je to tak ze si musim k nim lahnut konkretne ku Agi filipko je taky pohodak on zaspi aj bez nas. s tym ze zo zaciatku som ich sto krat musela ulozit teraz ich necham nech sa pripadne aj pohraju a az ked sa ohlasia tak ich idem polozit...
inak uz odburavam aj to ze s nimi musim lezat ale poradi sa mi to len obcas

chantalle7
autor
20. júl 2010

my sme boli min tyzden na ockovani no ludi ato bolo Agi mala uz rped tym nejaku nechut do jedla a v den ockovania dostala hnacky potom sa spravala tak ako Filip podla mna to nebolo ani u neho zo zubov ale asi nejaka viroza be zteplot lebo obom nechutilo jest mali hnacky a asi im bolo zle lebo boli uplakani ospali ...

takze chuda agi to mala este zhorsene s tym ze sme ju dali zaockovat nanestasie sa ta hnacka objavila az vecer po ockovani inak by sme ju urcite nedali zaockovat....s nou sme si teda uzili bola chuda uplne hotova a spava spala vela cez den aj celu noc ...Filip bol celkom v ophode akurat mal reakciu taku silnu ze som volala aj na pohotovost lebo mal zacervenanie skoro cez cele stehienko najpr to bolo ok az na treti d. po ock. sa mu to zacalo zvacsovat ze to bolo viac ako 20cm.ale vraj to moze byt a mala som sice v pondelok volat svojej doky lenze v pondelok sa to stratilo tak som na to uz kaslala ked to zmizlo a vraj to moze byt.

ozaj a od ockvania mame este jednu novinku agi si zacala trieskat hlavu o vsetko co ju kde zastihne zem postielka stol cokolvek nechapem co to ma byt ale od toho ockovania je hrozne zuriva, zlostna ak hned nema co chce bac a uz sa trieska...a tiez stale vresti a place...som z nej uz normalne hotova....
akurat co som zistila je po tyzni nejedenia velmi hladna tak stale jej nieco male davam aj medzi normalnym jedlom ale i ked je trosku kludnejsia aj tak sa hned rozcerti za hocico...
a teiz musim byt stale pri nej pripadne chce byt stale na rukach a doslova ju musim cicikat v naruci ...no proste strasne divne sa sprava...dufam ze o nezacalo to obdobie vzdoru ale to ma byt tusim az okolo dvochr. ..tak neviem

chantalle7
autor
20. júl 2010

jani ja uz vodu neprevaram pekne dlho mozno od nejakeho 7mes uz si ani nepametam ....normalne nacapujem z vodovodu a basta....

baby ja som sa chcela opytat ako sa s vasimi hrate a kolko casu sa hrate spolocne ...

teraz co je agi takato tak musim byt stale pri nich vobec sa nechce sama hrat a aj ked sa hra sama len ak som tam pri nic h ak sa dvihnem zo zeme ze si idem nieco spravit v momente prestane a jaci na mna a musim sa vratit....

chantalle7
autor
20. júl 2010

janula inak nasi znicili kos na separovany odpad odtrhli vrchnak 🙂 a tiez zbieraju a kostuju vsetko co najdu 😅

given
20. júl 2010

Caute, Janulka normalne ti zavidim ten pocit v brusku, este si na to pametam, je to fakt super pocit.
Inak, ani ja vodu neprevaram, Adam pije rovno z vodovodu, lepsie povedane z hrnceka 🙂 . A co sa tyka kravskeho mlieka, tak tiez nad tym rozmyslam, stale sice este kojim, ale ktovie dokedy, niekedy mi tie jeho zubale daju zabrat. Nechce sa mi ho ucit na umele mlieka, takze az pride cas, tak asi skusime rovno kravske.
Co u nas nove: 5 zubov a sopliky. Takze odsavame, aj ked teraz sa mi zda, ze sa to trosku zlepsilo, tak ho necham tak, aby sme nedrazdili sliznicu. Asi lapil virusa odo mna, asi 2 dni som kychala a potom sa moja imunita spametala, takze to preslo. Tak si hovorim, ze snad ma moje mliecko nejake protilatky, tak kojim o dusu a asi prave preto mu to prechadza rychlo (musim poklopat na drevo). No a uz sme zaznamenali aj nejake samostatne krociky, asi tak 4-5 smerom k tatovi 😀 . Takze dalej trenujeme, nastastie ho vodim uz iba za 1 ruku.
My sa asi o 2 tyzdne chystame opat na vychod, tieto horucavy mi davaju zabrat a nechce sa mi v lete trcat doma. Takze vyrazime, urobime si par dni prestavku na strednom Slovensku (huby, vylety a tak) a potom pokracujeme na vychod. Naspat prideme asi az v septembri, no a potom este chceme ist do Turecka. Takze neviem, neviem, kedy sa nam to stretko podari. Teraz by som aj teoreticky mohla, ale zase Stela nemoze, no a o tych soploch ani nehovorim. Ale to snad rychlo poriesim, dufam.
Chan, mne sa zda, ze sa s Adamkom hram vkuse, dost si citame knizky, alebo mu spievam, rozne riekanky hovorim, hrame sa s autickami, kockami, vkladackami. A zvysok casu chodime. Zahra sa aj sam, to je pravda, ale nikdy nie nejako dlho. A este chodime na ihrisko, co mame rovno pred domom, tam sa hojda, smyka, hra s kamienkami. Aj s inymi detmi (vymienaju si kamienky a okukuju hracky).
Jan, no nejako nam to podla tej knihy nejde, resp. ide, ale iba dovtedy, kym nezacne plakat. Blbe, co? Asi som makka, ale nemam na to nervy, nechat ho v izbe sameho, ked dobre viem, ze ma tam chce. Cize zaspavanie je stale dost zle, cez den riesim kocikom... ☹

chantalle7
autor
20. júl 2010

given tak vy sio to pekne uzivate teda planujete uzivat no u nas to s dovcov nie je vobec ruzove ale rada by som tiez niekam sla aspon an par dni na sk
ozaj zabudla som s tym kravskym mliekom ja ho davam ale mala som domace a teraz sme mali 1x z mleikomatu take surove takze to prevarim a davam ale davam ho tak pol na pol so sunarom
a kasu varim z kravskeho...
idem mala na mna krici

chantalle7
autor
23. júl 2010

Miskovi vsetko naj naj k rocikuuuuuuuu.....

given
23. júl 2010

Jej, uz aj Misko ma rok? Zase ste nas vsetky predbehli 😀 😀 😀
Aj ja prajem vsetko naj, nech svojim rodicom robi len a len radost!

janula13
26. júl 2010

neskoro ale predsa...Miskovi zelam vsetucko naj, nech vam nadalej robi taku radost🙂

janula13
28. júl 2010

no dnesny dokaz ze rastieme, asi uz vyzeram ako tehotna, ludia namna pozeraju ako na blazna ked idem s malymi raz pohlad na naich a raz na brucho..no nechapem preco 😀

given
29. júl 2010

Fiha, Janulka, tak toto uz nebude uz fazulovice! 🙂
Ludia, drzte palce, poobede ideme do poradne a bude asi aj ockovanie, uz teraz som z toho na nervy. Dnes je super den, rano som bola u zubara, co si viac mozem priat 🙂
Inak sa tu uz asi nebudem velmi zdrziavat, v sobotu robime narodeninovu oslavu a v nedelu pravdepodobne vyrazame a buduci tyzden robime u nasich este druhu oslavu, takze bude veselo. Vratim sa niekedy zaciatkom septembra a 22. sept. letime do Turecka.
Ked sa bude dat, pridem vas tu v auguste pozriet, ale keby sa nepodarilo, tak sa majte krasne!