IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
3. jan 2011

jeee,tak som sem prisla v spravnej chvili...janulka,tesim sa s tebou,krasne miery ,zelam vela mliecka a zdravicka 🙂 🙂 🙂
tiez som prave docitala ich problem s presunom ak to pride v noci...

aj vam vsetkym zelam zo srdca len to najlepsie v tomto roku,okrem zdravia a stastia,co je najdolezitejsie,aj vela trpezlivosti a zabavy pri vychove nasich zlaticiek...

nase sviatky boli take vselijake...najskor sa zacali krasne,stromcek a darceky,Misko bol vo vytrzeni z novych hraciek a my sme si to uzivali s poharikom vina konecne posediacky... 🙂 no a potom si u nas starka zlomila ruku abedrovy klb,lebo sa jej zatocila hlava a bolo po zabave...sanitka,operacia...potom moji rodicia dostali obaja zapal priedusiek,takze sme tam cele sviatky nemohli ist a miskov bratranec chytil ovcie kiahne...ale snad bude lepsie...
pa zobudil sa mi... 🙂

janula13
9. jan 2011

ahojte maminky sme doma!!ak sa neurazite nakopcim co som pisala inde nech nemusim znova...a akujem za gratulacie, dopadlo to tak ze sme zavolai sanitku a basta dosla z PK za 15min tak pohoda a ja som bola kludna ze mm je s malymi, rano dosl mama tak ok, az na to ze chora... ozaj rodla som spontanne bez epi🙂

janula13 ahojte maminky ja zatial len na skok neda mi to ked si citam tie pocetne a krasne gratulacie...ste zlate, dakujem tu vsetkym dufam ze sa splni zatial divocina, prisla som vcera zdrzali nas den navyse kvooli zltacke a ja som rizikovejsia kvoli rhneg tak simonko zabojoval a krasne sa vyvaloval cely den pod lampou a vdaka tomu nas pustili aj vdaka tomu ze krasne pribera a ja kojim!!!!!))ja sa tak tesim a vobec to neslo tazko, teda nejdem skakat ved ono to moze trvat len kratko ale dufam ze nie...papa pekne a mliecko mam...akurat ze privitanie doma nebolo bohvieake, jakubko sa tvaril ze ma videl pred hodinou naposledy ale potesil sa a matusko len vahavo ku mne prisiel, baby ja som sa normalne rozplakala od radosti ze ich vidim a od lutosti ako matusko vyzeral, opuchnute ocka strasne smutne a sklenen, samozrejme teplota a to uz bol zdravy, tak som prisla medzi marodou co nie som nadsena ale co uz, len aby šimon nedostal..a ani ma nechcel, len babku co som zase mala slzy nakrajicku..ale co uz, moju mamu zboznuju a mozem byt rada, aj ked sa zvlceli pri nej...odisla vccera a prisla dnes zase, aj som rada aj nie ,kedze pri nej su upistany, pisia aj ked ide na wcko, nie su samostatni ako ked som s nimi ja, tak mam trochu robotu navyse regulovat toto tu a aj pocuvat to pistanie..ale kedze mamu teraz potrebujem...ledva chodim, dole som zastopkana riadne aj ked porod samotny pohoda ale tie kontrakcie a sitie amen tmasnad to rozchodim a tiez matusko chory a ani jakubko sa mi nezda fit, tak kazda pomoc dobra, zajtra idu k dr...a este k tomu simon bol od 00-6 rana hore a dnes len spal ma to prehodene a neviem ci to ja nejako ovplyvnim..
tak vas skusene maminy prosim o radu, ako na to, mam mu to nejako posuvat? ani neviem ci ho budit na kojenie, dnes spal skoro 4 hod v kuse tak som zobudila prebalila, totiz myslim ze ked ho budem pravidelne kojit v 3hid intervaloch ze si zaludok spravi taku kapacitu a bude si tak pytat ci blbost?aj sme sa ho podvecer snazili drzat hore ale nevydrzal a teraz som o 21 nakojila a chrni zase aj som ho chcela nejak udrzat ale ako?da sa stym nieco ci sam si poposuva? ja viem mala by som taketo veci uz vediet ale neviem:(

@juliagregor dakujem za radu v smssnazim sa sprchovat vetrat a susit...a dakuejm ze si sem dala info...aj mau
Dnes o 21:16 • 2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2011 (41. tt) • Odpovedz • Opraviť preklepy

chantalle7
autor
10. jan 2011

ahoooj Janulik tak sa tesim ze uz ste doma no super neboj vsetko sa utrasie a nastvite sa vsetci na jednu vlnovu dlzku len to chce trosku casu...
co sa tyka maleho urcite nebudit ked spi treba ho nechat co sa tyka nastavenia si podla mna on sam nastavi den noc my sme toto nerieśili ale s tym spanim a budenim som ani ja nevedela ale doky jednoznacne povedala nebudit on s na hlad zobuudi sam 😉
tak zatial sa drz a este arz gratulujem a zelam vela zdarviiicka vsetkyyym utekam lebo mali su pri mne
tak sa moc neda pisat ale musela som ekd som zbadala ze si pisala

stela23
11. jan 2011

ahoj janulka tiez musim co to k tomu...nebudit,uzi si ak ti spi dlhsie a nechaj to na neho,ked bude hladny,tak sa zobudi,kasli na 3 hod. interval ono sa to casom spravi samo a uvidis,ze nabehnete na pravidelnost...aj mlieko sa ti casom bude tvorit v tych intervaloch...pamatam sa ako mi casto par minut pred tym ako sa zobudil zacalo vrniet v prsiach a naliali sa mi 🙂 ...chce to len cas...myslim,ze u nas sa to dalo do rezimu den /noc tak do mesiaca...

tak hlavne nech ste zdravi...to ostatne si simonko nastavi sam... 🙂

janula13
11. jan 2011

ahojte , dakujem za rady, hm v podstate vsetky radite to iste ze nebudit ale dr mi povedala ze budit cez den v 3hod intervaloch a v noci ze nemusim ze ak bude spat 4-5hod ze mam nechat tak..tak neviem ale v podstate 2 noi uz celkom fajn nakojila som o 21.30 potom o 00.30 a potom o 4.30a spali sme do 9.45:)nebudila som ho v noci sam sa zacal vrtiet..a cez den som budila priznam sa ale az tak po 3.5hodke predsa len nech sa napapa a pribera, u dr mal dokonca menej ako ked nas prepustili z nemocky ale povedala ze to je aj inou vahou o 2tt ideme zae na poradnu tak uvidim doma nevazim...

inak fakt bez mamy by som bola stratena momentalne a stale nemam predstavu ako to sama zvlladnem je to dost vela ale asi to vidim tak pesimisticky aj tym ze nemozem fungovatnaplno tedafungujem ale somunavena a dole to desne boli kedze cez den neni nejak cau na oddych stale cosi..keby aspon mozemmamu poslats prckami von, ale kedze matusko teplotujesilna angina tak nic..ozaj a nechce mi zinat atb sirup, dnes sme boli pre tabletky ci to donho nedostanem a figu, z lyzicky vypluje, zo striekacky tiez aj ked to ochutim sirupom,poradte co este skusit?

janula13
11. jan 2011

a par na navnadenie na vase dalsie tehu🙂

given
11. jan 2011

Obrovska gratulacia aj odo mna! Hlavne nech je zdravy a nech vam robi radost. Je to velky fesak, hlavne na tej fotke s otvorenymi ockami to vidno a ma aj dobry vkus (to podla tej ciapocky 🙂 ). Super si to vymyslela s tou sanitkou, to bola urcite najlepsia volba. Ked som si tak spatne citala, co si pisala este vecer pred porodom a dala si dokopy suvislosti, mala som dost. Clovek fakt povacsine vobec netusi, kedy sa krpec prihlasi na svet, ze?

Chan, Stela, aj Vam prajem vsetko naj do Noveho roka, hlavne vela stastia a zdravia. Aj ked je uz taky pokrocily datum, ale co uz...

given
11. jan 2011

A co sa tyka rad, tak suhlasim, nebudit. Jedina vynimka, ak by mal silnu zltacku, tak to bolo u nas, vtedy stale len spi a jedlo ho vobec nezaujima. Co sa tyka tych troch hodin, tak to je trosku stara skola ta vasa doktorka, idealne je dojcit na poziadanie, nie podla hodiniek. Viem, ze u vas je to komplikovanejsie, kedze potrebujes nejako zladit rezimy aj so starsimi. Ale co sa tyka kojenia, mne mozes verit, mam to prestudovane odpredu aj odzadu, a praktickych skusenosti na rozdavanie. Takze keby si nebodaj mala nejaky problem, rada poradim.

stela23
11. jan 2011

suhlasim s giv 😉 a tiez ponukam rady v pripade potreby...presli sme si vsetkym,zapalmi,upchatymi mliekovodmi aj laktacnou krizou neraz...takze janulka keby nieco,sme tvoje 😉 a tiez si myslim,ze tvoja doki je asi stara skola...u nas to bolo tak,ze ked sa misko narodil bol chuducky ,ale asi to chcel rychlo dobehnut,lebo kym nepribral na normal,kojila som vzdy ked chcel,takze aj kazdu hodinu...potom sa to samo predlzilo asi na kazde 3 hodky,ale bez toho aby som to ovplyvnovala ja...

kraaasny je,aj si ma inspirovala 😉

janula13
11. jan 2011

somrada ze inspirujem🙂
babule ved drto sama vravi ze je stara skola doslova napr chce nech balim nasiroko aspon mesiac a v nemocke nekazali vobec..tak zase vaham, nechce sa mi popravde..a teraz o 22 som ho po 4hod pauze zobudila a napapal sa a spi, on zltacku ma preto asi haja tak chcem nech to z neho aj mliecko vyplavi..ved zase 4hod je dostvelky interval..ale niekedy dam aj po 2.5 hod v nemocke to bolo aj castejsie sem tam...
dakujem,viem ze sa na vas mozem spolahnut, esteze vas mam...

janula13
11. jan 2011

babule a estefinty ako dostat do matusa atb? zatne zuby a ani striekackou ani lyzickou ani v caji, ani osladene, ked vstreknem vypluje:(

given
11. jan 2011

Oj, tak toto neporadim, chvalabohu nemame zatial skusenosti s ATB... Adama trapia len tie zubale, aj teraz jedna stolicka lezie, ach jaj to zas bude noc 😒

chantalle7
autor
12. jan 2011

Janulka je kraaaasny!!!! skutocne je to radost akurat je to dost vela tak ako pises nezavidim viem kolko mam roboty s mojimi dvoma a neviem si predstavit este jedno uplne malike ☹ ale na druhu stranu si zoberme doby ked zeny rodili jendo dieta za druhym a zvladli to tak si myslim ze sa to urcite da v tejto modernej dobe s mnohymi vymozenostami zvladnut.

ozaj a vyuzijes ak opatrovatelku myslim ze pri troch detoch v tak malom veku mas na nu narok tak mozno by si si to mohla zistit a mozno aspon na par hodin denne by ti to ulahcilo zivot...

s tymi ATB ti vobec neporadim my sme zatial este ziadne nebrali a co sme brali nieco proti hnacke a tak to bolo u nas utrpenie este filip ten ako tak to zjedl striekackou a aagi mi robila presne to co pises ani za svet a ani ziadnym sposobom to neslo....tak sa nakoniec z toho musela dostat prirodzene co vsak s atb asi nie je moc mozne....

tak sa drz a ako baby vravia kludne sa pytaj s cim budem vediet poradim ved som odkojila dvojcata a to ozaj nebolo lahkeeee...
inak moja doky bola ozaj stara skola lebo uz je na dochodku ale zasadne radila nebudit ani cez den a moja nova doky ta je uplne super ta sa snazi vsetko bez liekov pokial sa len da a prirodzene ....
mne sa zda ze aj tych atb tie tvoje deti uz nejak vela pojedli robi ti doky aj test z krvi ci je to potrebne ? nasa to robi aj ked zatial sa to plati ale za chvilku vieme vysledok a zatial sme nic nebrali...

stela23
12. jan 2011

atb sme ani my nebrali,ale mali sme ten isty problem s mukosolvanom...riesila som to tak,ze som mu to striekackou nastriekala az uplne dozadu do hrdla a drzala hlavu hore,kym neprehltol... zial sadisticke,ale ucinne...tak to totiz robim pri liekoch psovi 🙂 a po par dnoch to uz asi nechcel absolvovat,tak sa vzdal a popri sledovani reklamy mi to prehltol sam...

co sa tyka balenia na siroko,my sme museli,dokonca po kontrole,co je v 3 mesiacoch nam pridali este 2 mesiace naviac...
a nemas to v prepustacej sprave z nemocky?tam by to malo byt napisane...ale pamatam ako ma to stvalo,ked mal chudatko vetry a nemohol si ani kopat nohami aby sa mu ulavilo...radsej bal,aspon ten 1 mesiac,kym pojdete na utz...

janulka,vzdy si na teba spomeniem,ked padam od unavy pri jednom prckovi...a aj ked to bude urcite tazke,casom si najdete system a po roku sa sama budes divit ako si to zvladla...je to zvlastne,ze pre deti sme nastavene tak,ze vydrzime vsetko...preto rodia zeny a nie muzi 🙂drzim palce,hlavne nech ti spia dobre v noci,nech mas cas dobit baterky...a nech je simonko take dobre dietatko,aby ti doprial cas aj na dracikov 🙂 co pocuvam baby,vacsinou hovoria,ze ked jedno dieta bolo velmi narocne,tak druhe bol kludas a naopak...tak ti zelam kludasa 🙂

giv,nam teraz idu ocaky...peklo,normalne ma kuse do krvi,do pleca,do ruky... 🙂 som tyrana matka 😀

janula13
12. jan 2011

babule dakujem, nepapa to ani nasilu picne ma z neho..
veru chan aj ja mam dojem ze atb uz mame nejak casto teda mali len lokalne jakubko do nosa aa sirup co nebol atb, dostal sa z toho a teraz matusko silna angina tak neviem ci to ide bez atb, ale robieva imto crpcko ak myslis to, ale nie vzdy teraz matuskovi asi nerobila, vacsinou ide mm k drtak ani neviem..ale asi bol jasny aj bez toho..a predtymmal jakub en raz atb lebo tiez angina, inak som mala homeo...
poviem vamuprimne zatial si neviem predstavit ako to zvladnem sama...a to mam nafigu spacov, matus spi zle jakub ako kedy a simon uvidime, dnestomu moc cez den nedal stale sa mrskal, tak uvidime co v noci, nebudem budit v noci a basta..balit nasiroko asi idem od zajtra radsej aspon na den a uvidime co po kontrole v nemocke nekazali...malych sombalila len prvy mesiac a potom nebolo treba...
aspon ze zatial v pohode kojim aj napriek unave a stresu mlieko&mi dnes v sprche tieklo same🙂mala by som odsat aj pre prckov len sabojim ci bude dost potom pre simmonka...

given
13. jan 2011

Inak, co sa tyka balenia nasiroko, mne povedali rovno v porodnici (Kramare), ze netreba ani preventivne. Vraj nove trendy...ze v zahranici sa tak nebali, len deti, pri ktorych ortoped povie, ze treba. Tak sme nebalili, to som bola strasne rada.

janula13
19. jan 2011

ahojte babule, tak som sa dotesila, vcera bol matus teda na kontrole po angine ze ok a hned vecer rev lebo mu lietali hlieny v hrdle, ja to nechapem ved ho prezrela zebysa za 3hod zahlienil???a aj zacina kaslat takym hnusnymkaslom vlhkym, co vam naj zaberalo? mam doma hedelix, sinupret stodal a stptusin, ale ten je na suchy...zacala som mu davat sinupret, je dobry, ci mate lepsiu skusenost s nicim inym a capla som mu aj fenistil, sople mu netecu, ked vstane skusimci nema vzdau ale vydolovala somotras susen, tak asi bude riadne vzdau nieco..ach jo, mna uz porazi tak dlho sa drzali a teraz z jedneho do druheho...ozaj idete k dr ked vam deti kaslu ci liecite najpr same? teplotu zatial nema, a uz mi je blbe tam zase ist, chcem skusit ci nepomoze nieco homeo...
budem vdacna za radu ako vzdy vy mudre hlavicky..simon kukuckoval od rana, noc tiez nebola ktovieaka, tak by som spala a caka ma este varenie, vsetci teraz zaspali a najradsej by som lahla aj ja...

giv aj ja som rodila na kramaroch a presne tam nekazali balit nasiroko..

chantalle7
autor
19. jan 2011

ahojJanulik no teda to nechapem ale podla mna to nemohol dostat tak rychlo skor to muselo akurat vtedy prepuknut ale inak si myslim ze to ma uz par dni v sebe ...
co sa tyka soplovania som niekde citala ze je to uplne normalne ze v tomto obdobi deti vacsinu roka presoplia a podla mna kym nema teplotu tak z toho netreba robit problem horsie je ak sa pridruzuje zle dychanie po nasej skusenosti ked sme skoncili v nemocke mam z toho dost strach vzdy ked pocujem ze tazko zacnu dychat ale je to skoro vzdy Filipko je asi viac chulostivy na toto ochorenie. ale inak mne sama doky hovorila ze nemame hned utekat mame mat iba lieky a kedze vacsinu si aj tak musime kupit sami v lekarni je zbytocne ist a ncahytat nieco dalsie...
takze u nas je to tak ze pokial su len sople a male kasle bez tazkeho dychania tak vacsinou nic nerobime len odsavame ...davam kvapky a podla kasla ak je maly tak nedavam nic a ak je to uz vaznejsie tak kvapky podla toho ci je suchy alebo mokry...
ked zacne tzko dychat tak vacsinou pridavame inhalovanie uz sme kvoli filipkovi kupili aj inhalator lebo po tom zazitku s nemockou sa tomu chcem za kazdu cenu vyhnut....a hlavne vela vetrame lebo pri laryngitíde je to uplny zaklad. ale az naozja ked sa mi to zda nezvladnutelne az ptoom idem k doky

tak drzim palce nech sa to skoro skonci a hlavne nech ochoriete vsetci pa paaa

janula13
23. jan 2011

chan dakujem tak sme sli nakoniec k dr v piatok, kedze jakubko mal aj teploty den predtym, chory je aj simonko kasle a soplikuje chrustik a aj ja nevvidim cez sople moja mama tiez, ta v piatok odisla ale dnes by mala taka prist co uz, aj tak vsetci soplime jedine tata to este neschytal...sla som k dr lebo som sa bala nechat to tak na vikend, simonka sme tam nebrali, len povedala co robit, ved co som aj robila odsavat, davam nasivin a aj hedelixu troska na kasel a malym dala sirup co mali nedavno na odhlienenie ze dychanie ciste len sople otras..a nasi sa boja vysavaca ako certa , matusa chyta amok a jakubko sa prepracoval k tomu ze place ked som povedala ze idem odsat len simonka ze jeho nie, lebo on chcel a smeje sa pritom🙂 aj ked ich oboch napina pri tom, chudatko matuskos si raz aj ugrcol a tiez uz neplace len mrnci ale da sa, tak si zvykli a pozitivum toho je ze sme vzdy museli vysavat ked boli vonku kedze sa bali a dnes aj vcera v pohode akceptovali vysavanie, hura aspon to:🙂 a kedze som nevedela ci im to nesadlo niekde inde tak sme sli...takze sme lazaret ja na prasky, matusko vcera zacal ziarlit nahle ale asi aj preto ze babka odisla pamataju si ju a mrnkaju ked povieme to slovo a ta sa im venovala az prilis a teraz jej nebolo tak sa musia osamostatnit a matusko strasne place len co som povedala simonovo meno a nie este ked ho mam na rukach a doteraz pohoda len sa chodil tulit hladkat a smial sa nanho..no mne vcera srdce trhalo ked som videla ako usedavo place, len na mne visel tulil sa a nehcel ma pustit..dnes pohoda zase zatial nechapem, akceptuje ho...a pride babka tak zase ich pkazi, boze tych musim potom riadne dat do svungu ved voli taki fajn, aj jakub vela place teraz, len sa jeduje a reeev, hlava mi ide prasknut z nich aj choroby a nevyspatia, simonkovi sa nedalo spat v noci kedze soplil aj kaslal tak som bola vacsinu noci hore...

janula13
23. jan 2011

ozaj babule co ste nejedli ked ste kojili? vylucila som citrusy, strukoviny kapustu, cokoladu , uz aj mlieko a biele pecivo, rajciny papriku, co este? simonko sa budi na prdiky chuda a skruca sa a ja mama dvoch deti ani neviem ci je to este v norme alebo nie, ale neni vela kriku si muyslim az na to ze sa rad nosi tak tata ho nosi a co ja budem robit ked budem sama, som zvedava...spava niekedy pekne aj 3-4 hodky ale niekedy len tak trhane ze sa budi na dudel co si vyraza alebo prdiky a kakacku...

stela23
23. jan 2011

janulka,no mas toho teda dost...este,ze ta mama ti pride...co sa tyka jedla,ja som vylucila,to co si spominala,aj jablka som si supala,odsleduj si,ci ti na to nereaguje...v podstate som prve 3 mesiace jedla len maso so zemiakmi,ryzou,ale nic nerobene na cibulke a mrkvu,uhorku a cestoviny s tvarohom...misko inac na vsetko ostatne reagoval bolavym bruskom...pecivo som jedla,ale take dvojdnove...ale sleduj si,na co reaguje,aby si zbytocne nieco nevyhadzovala,co mu nevadi...no a samozrejme alergeny ako orechy,med,ryby...myslim,ze by reagoval tak do 4 hodin,ak.. ..drzim palce

janula13
1. feb 2011

babule zase hanba mi ale fakt je u nas chaos a figu stiham,..to by bolo na roma aspon teda zase prekopcim co som inde pisala,a le bude rada ak zareagujete...
Dnes o 22:46 • 3 deti • Odpovedz


janula13 pas užívateľa
Registrovala sa 9. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 4275 príspevkov a 26 inzerátov. šimon má 4 týždne a 1 deňJakubko má 1 rok a 8 mesiacovMatusko má 1 rok a 8 mesiacov
janula13 ozaj a simonko mi zacina asi kolikovat a to si avam vcelku pozor chuda anejak nevie spat, malokedy dlhsie cez den taha len mrnci, a spi take 10min a budi sa...kojim stale a tiez sa mi zda ze nieco robim zle niekedy m stolicu taku aj do zelena a to by asi neal mat a ma ju dost riedku, je normalne ze niekedy kaka hned ako dopapal? sa bojim ci papa aj to zadne mlieko snazim sa ho kojit na striedacku raz jeden raz druhy a aj tak...poradte ak viete...a cesz den casto usta prsnik a zase hlada v noci ovela kludnejsie papa, neviem ci to nie je tym ruchom okolo..idem haji...

janula13
1. feb 2011

ahojte my sa este kurirujeme..jakub zly ako cert ja uz nanho tiez, asi nam obom sibe z toho ze sme uz vyse mesiaca len doma, vete si to predstavit? vobec nechodime tak dlho von, stale chory...snad to uz prejde normalne chyatm fobiu ci ked pojdeme von zase nieco nelapnu..ale fakt jakub je zlyy a to nebyval, chudak este aj otras herpes ma teraz aj ja, obom naraz vybehol..ale on ma riadny...len lieky beru nevyvetraju sa ablbnu uz nevedia co by doma vyhadzali ani sa im necudujem..
pipi prsne ako pises ohladne financii ved uz sme o tom kecali, teraz u nas lepsie kedze mam matersku ale ved to je len docasne a zase budu tramoty, sakra, fakt aj ja som bola zvyknuta byt financne nezavisla, zarabala som ako mm a niekedy aj lepsie a teraz???to este len bude...ked budem zase na rodicaku len, iez uz by som po jednej stranke palila do roboty, chyba mi to a zaroven sa bojim, ked uz som tak dlho mimo a kedze sa neudrzujem vo forme, ved sama vies kedze ucis ako ja..

mau vydrazila som dnes a vcera 2 NB pre malych v english, za 5.50/ a na tretom sa pracuje ani neviem naco ale ak vyhram, bude darcek pre niekho/ E super ze, aj sa tesim ze v english kedze ju ucim...mame jednu knizku od ich krstnej a uz vedia takmer vsetko co je v angline..aj ked nevedia povedat nic ani v slovencine, baby matus fakt nicove nic, len mnam ked chce jest a dudel a inak len neni a kde je a basta...jakub by aj vedel ale nepovie..ja nechapem ked citam ako ine det kecaju ale zase mam kamosky ktorym zacali od 2.5roka tak snad aspon vtedy sa dockam...
a dnes sa mi kamoska chvalila ako jej jedna zdvojok uz krasne sama ppa ze odmietala krmenie tak u nas anitak ani tak, nejako za zlumpovali, dnes mi jakub uplnenic ezjedol na obed , matusko zato needol predtym a teraz zjedol aj jeho, mozno je to liekmi a snad sa to spravi..ved matusko par dni vobec nechcel mlieko a teraz si sam pyta z chladnicky..vypiju ho malo ale aspon to, ale pri brani atb to je asi normal...blbosti by jedli ale normalne veci tasko...nechcu ani vidlickou, lyzicu soom im ste ani nedala ln parx s pribinakom sa matusko celkom pekne napapal...vy ste na tom ako?boze a ko somprv bazirovala na tom co a kedy jedia a teraz?otras..sa hanbim sama pred sebou ako s niekedy vzdam ked nechcu jest...treba zmenu ale neviem v com, ..poradte....

uffa dakujem za rady a podporu, priznam sa ze potrebujem zase sa citim ako taky nezabehnuty zaciatocnik ako na zaciatku s dvojkami, znova sa ucim odznova...

takze tak

chantalle7
autor
2. feb 2011

ahoj janulka,
tak som si prebehla co si popisala trosku mam z toho chaos asi to bude tym ze si to kopcila z inych tem kde nieco mate rozkecane..
no ale i tak asi mas toho moc... nezavidim
akurat som na teba minule myslela ako to budes riesit ked pojdes s tromi detmi von a ci vobec pojdes sama kupujes novy kocik rpe trojcata alebo ako to budes vlastne robit no tak som si to v duchu presla a bola som z toho do st mimo fakt ti to nezavidim a obavam sa ze s tym chodenim von to budes mat velmi tazke...
co sa tyka papania dojcenia maleho simonka hlavne sa nestresuj z toho lebo vseto to ide aj do mleicka a cim viac budes mimo tym viac bude aj maly co sa tyka blenia bruska to mala aj agi a brali sme na to taky sirup neviem uz ako sa to volalo ale mozno niekde na zaciatku sme o tom pisali ale inak staci ist k doky a povedat jej to isto ti to predpise a moses mu to davat aspon na noc aby sa vyspinkal co sa tyka obmedzovania neprehanaj to az tak moc lebo ked to budes moc prehanat a drzat sa toho co vsetko isu nakoniec nebudes jest poriadne ani ty a tym padom ani maly...
ta hnackova stava resp. redsia nerob si z toho starosti pokial nema vyslovene hnacku a nema ju aspon ýx za den tak nie je co sa obavat deticky dojcene maju taku zlto a niekedy aj zelenkavu stolicu podstatne je to aby ti nechudol co by simala vediet z poradni a nedehydroval sa ak by mal caste hnacky inak to neries...lebo sa z toho zblaznis....

s malymi si nerob tiez azku hlavu ono je to proste jednak tym ze zacina obdobie vzdoru a taktiez uz je ta zima dlha takze vsetci uz mame z toho sibozu takze nic sa neda robit len vydrzat a obcas vyhenut aspon an pol hodku von co ale neviem ako zvladnes s malymi v tom pocte jedine ze ti mama pomoze tak je to ok.

takze podla mna klud nepanikar a hlavne neries kazdu malickost ani to ci dost papa ked mas mlieko on si zoberie tolko kolko potrebuje a je to ok sledujes sivahu a ak pribera a rastie netreba nic riesit deti sa musia nadstavit same a same si urobia aj taky rezim den-noc a aj pocet kojeni casom sa to znizi...neboj 😀
neviem ci som ti poradila ale v kazdom pripade som ta chcela trosku skludnit lebo naozaj to netreba ani tak prezivat a dramatizovat z kojenia si treba spravit potesenie so spolocnej chvilky iba o vas dvoch a nie stres ci je vsetko na 100p.
tak sa drz skore uzdravenie a hlavne pohodu.

chantalle7
autor
2. feb 2011

inak my sme boli na 4 dni na chate u kamosky vratili sme sa vsetci komplet chory ja mam chripku agi s tatom to maju len tak trosku soplik a tato plus kasel a maly Filipko ten je na tom najhorie zase sme sa v noci dusili larina si nas zase lapila tak sa len modlim aby sme to sami zvladli lebo nemocka je strasiak c.1 tuto noc som ja mala 38 a pritom som musela riesit maleho vetrat a sediet s nim pri okne dva krat to bolo dost hrozne sa zobudil plakal co mu este zorsilo dychani eje to fakt hrozne ....
dne ssa ja uz citim celkom dobre az na to ze sa hrozne potim a sa citim slaba....maly ten zatial nic moc ale dufam ze este tato noc bude zla a potom sa to zlepsi....
takze asi tak dnes sme mali ist na koncert zial ide len MM ja ostavam doma lebo to by som fakt nemohla ho nechat s niekym cudzim ja mam co robit a nie to este niekto kto nevie co ma robit....
tak babulky vsetko dobre
to nase stretko je uz asi definitine pase ...no co uz mozno v lete

given
2. feb 2011

Caute, no ako vas tak citam, tak s tym stretkom asi v dohladnej dobe nic, vy chorosi chorlavi 😠 . Tak sa dajte vsetci do poriadku, nie je to sranda doma sediet, to vam teda nezavidim. My sa mame fajn, Adamko mal naposledy soplik niekedy v septembri, ked sme boli v Turecku a odvtedy chvalabohu nic. Len aby som to nezakrikla 😒 😒 . Pripisujem to ale tomu, ze ho stale kojim a imunitu mam dobru, takze mu to odovzdavam aspon takto.
Dnes je vonku fakt krasne, my sme na sankach skoro kazdy den. Len teraz sa ma vraj uz oteplit, co je na jednej strane dobre, lebo HURAAAA JAR, ale na druhej strane, Adamko si uz zvykol na tie sanky...
Musim dat klobuk dole, teda Janulka, este zvladas chodit aj tuna na kona, ked mas doma troch drobcov, a ja s jednym to takto flakam. No ale aj jemu sa treba venovat samozrejme. Uz sa mu zacina pekne rozvazovat jazycek, aj sa nasmejeme, ked sa snazi po nas opakovat. Minule vo vani zavalasil, ze pasta, kefta a zubke. No a vselico ine, bola tu moja sestra, ta ho naucila, ze "chapes?", tak to stale hovori. A tiez uz pozna dost pismenka a aj dopravne znacky, to je jeho dalsia zaluba.

given
2. feb 2011

Este som chcela s tym kojenim, nestresuj, Janul, suhlasim s Chan, musis byt hlavne v pohode. Ja som tiez bola vyplasena zo zaciatku, ci pije dost, ale ked priberal (nie nejako dramaticky, ale priberal) a hlavne bol spokojny, tak to ma upokojovalo. Dodnes nemam rada vety typu, ma priberat tolko a tolko za mesiac, pije kratko, mal by pit dlhsie a podobne dobre rady. Daj na svoj instikt. Co sa tyka kakania, je normalne, ked kaka niekolko krat za den, aj hned po papani (sa mu to posunie v crievkach, to je normalne), ja som uz v porodnici prisla nato, ze nema vyznam ho prebalovat pred kojenim. Zelena stolica tiez obcas moze byt. Ked si chces byt ista, ze pije aj zadne tukovejsie mliecko, daj mu, ked si pyta po hodine alebo po dvoch, opat cucnut z toho isteho (nestriedaj), az ked je na pocit prazdny prsnik, daj mu aj z druheho. Ale pozor, lebo takto sa da aj utlmit tvorba mliecka, takze ak je ten interval dlhsi napr. 3, 4 hodiny, tak uz prestriedaj. Pozri stranku, ktoru ma Annag, ked budes mat cas, je tam vela dobrych rad o kojeni a nielen o tom:http://dojcenie.wordpress.com/

janula13
2. feb 2011

babulky dakujem, chan skore uzdravenie mrzi ma ze zase aj vy..jakubko je hore ideeem, ...babule uz vam mali papaju samy?

given
2. feb 2011

Adam sa snazi, ale da 3krat do ust, a uz ho zaujimaju ine veci, takze ho krmim, lebo by ostal hladny 😀 . Skusa lyzicku aj vidlicku, minule chcel jest pribinacika s naberackou 🙂

stela23
5. feb 2011

ahojte babulky 🙂
janula,baby maju pravdu,tak sa nebudem opakovat...ano,take zelene kusky ako spenat su naozaj priznakom toho,ze ti pil hlavne predne mlieko,ale to vobec nevadi,skratka bol viac smadny,nabuduce si da zas zadne mlieko....vobec sa nesleduj,dolezite je,ze mas dost mlieka a o ostatne kedy a kolko sa postara priroda...
co sa tyka krmenia lyzickou, nas ju musi mat maly vzdy v rukea druhou ho krmim ja...aj si parkrat da do ust,ale vacsinou mu polka spadne spat do taniera alebo na tricko...snazim sa aby to bolo do taniera 😉 ale nechavam ho skusat to,ved ako inac sa to nauci...kivi jedava s vidlickou,to mu ide ovela lepsie...ja to neriesim,to pride samo...
ale co sa tesim a samu ma to prekvapilo,zacal mi konecne pit umele mlieko...som akasi kludnejsia,ze prijima nejake vitaminy odtial,lebo teraz mame take nejake divne obdobie,ze niekedy zje vsetko,co mu dam a dalsi den nic donho nedostanem...a doki mi hovorila,ze by to bolo dobre,lebo do tych mliek pridavaju zelezo,ktoreho inac nebude mat dost,ibaze bude jest kazdy den maso...ale odkedy pije mlieko,tak mi totalne odmieta akykolvek jogurt,pritom predtym zjedol aj 3 denne...takze asi mu to pokryva potrebu kalcia ...inak nechapem,ja teraz neviem,co mu varit,na vsetko mi povie beee,aj to,co mal predtym rad,jedine,co zje je kura so zemiakmi alebo ryzou...ide ma slahnut,ked nieco uvarim a potom musim rychlo vymyslat co mu dat na veceru...a skonci to tak,ze zje suche cestoviny s kukuricou...ale vcera mi uz ani to nechcel...cez den by som to neriesila,vsak vyhladne a vypyta si,ale vecer mam pocit,ze ho nemozem dat spat s prazdnym zaludkom...aj to sa asi nejako vyriesi bez mojho pricinenia...
misko je velmi ukecany,teda samozrejme v ramci jeho slovhej zasoby,ale uz spaja slova,minule kusok od domu mojich rodicov povedal babe ja tam...aj sklonuje mame ,tatovi,vavovi...v podstate vkuse nieco komentuje...je to krasne...ale kamoskin dvojrocny bol dlho ticho a poto zo dna na den zacal normalne tvorit vety akokeby preskocil jedno stadium...
zobudil sa ...pa