IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
9. feb 2011

babule zase idem byt trapna a nakopcim to sem🙂

ozaj babulky dajte radu kojacej amaterke..dnes bol mm s malym na ockovanie a aj ho tam vazili a pribral len 530g za mesiac co je podla mna malo..ja viem ze hlavne ze pribera...ale aj tak, ved deti priberaju aj kilo za mesiac...sestra radila mm nech skusam odsavat tak som dnes zacaa, ani neviem ci je lepsie odsavat pred ci po kojeni ci niekde medzi, lebo je taky nekludny niekedy tak ci nie je este hladny...tak som zacala odsavat ze reku odsajem to predne mlieko aby sa potomnapil zadneho ale malo mi ide, ledva 30ml naodsavam a tak cudne prve tahy strieka a nic vymenim prsnik a zase a zase dokola...kde je chyba, tak rozmyslam ze vlastne ani neviem ked cuca ci mu ide, ale to by asi nervacil ,ale on sa niekedy dost odtrha, tak vzdy skusim stlacit prsnik a mlieko ide aj ked nestrieka ale ide tak si vravim ze asi ide..len nechapem co to odsavanie preco nestrieka stale...a ked budem odsavat mala by sa snad zvysit tvorba , je tak? kedy mm teda odsavat a ako sa skladuje odsate mliecko, kolko moze byt v chladnicke?som odsala ledva 60ml, caka v chladnicke, tak teraz chcem nech cuca a potom skusim aj to z flase...
Giv somsa zasmiala ze pribinaka s naberackou, nasi si vzdy zoberu oblubene vidlicky, matusko je strasne na vsetko modre🙂 a aj tak sa naaduju rukami vacsinou ale samozrejme dokrmujem ja...
Stei ako pises, jeden den krasne zosrotuju vsetko a druhy ledva ledva..ale ak ta to utesi x mamin mi povedalo ze ja ich deti toto robia okolo tohto veku tak som sa aj ja ukludnila a uz sa tak nedam vytocit, ked im nieco uvarim a oni ledva 3 lyz a basta...
inak im chutia tie probio napoje co sa tesim a zase jogurty, aj mlieko, kym boli chori nic moc a teraz si chodia ku chladnicke pytat..
momentalne su zlati, radi sa objimaju a hladkaju casto, mozno je to tym ze simonka stale mojkaju, a uzasne je ked ma jakub objime len tak oklo krku a bozkava, matusko ten nie,ten ma ale hladka🙂a strasne sa rehoce ked ho jakub ojima, zachadzaju sa od rehotu🙂
spime na...ako vzdy raz hore raz dole..
inak stale mi vrta v hlave ci by sa im uz lepsie nespalo vo vacsich posteliach,, nasla som pekne mne sa teda pacia, masiv..dam sem link, co vy na to?

stela23
10. feb 2011

janulka,ja si myslim,ze 530 g za mesiac je pekne..deti nepriberaju tak rychlo ako na umelom mlieku,ja som odsala vzdy pred kojenim,odsala som tak polku z jedneho,aby najskor ked je najviac hladny tahal zadne mlieko a potom som mu ponukla aj druhy...takymto sposobom sa ti po par dnoch aj zacne tvorit viac mlieka...ale neodsavaj vecer,vtedy sa prirodzene tvori na noc sytejsie mlieko...to kolko odsajes odravackou neries,niekde som citala,ze aj po odsati ti este v prsniku zostane asi70 percent mlieka,ktore si ale dieta vie vytiahnut...pi vela jablkoveho dzusu a odbublinkovanu vineu,mne to aspon pomahalo,ked som potrebovala zvysit tvorbu...ale aj tak si myslim,ze sa nemas coho bat,pribera pekne a aj u nas to bolo kazdy mesiac ine...prvy mesiac mi misko sice pribral 1020 g ale on mal mensiu porodnu vahu,tak aj doki hovorila,ze to chcel asi dobehnut,ja som totiz prvy mesiac kojila kazde 2 hodiny...dalsie mesiace to bolo tak 700 g...neboj,je to uplne v poriadku,blbe tabulky...
to musi byt dojimave vidiet ich ako sa objimaju...mna dojima uz ked sa misko s bratrancom chytia za ruky a prejdu spolu 3 metre 🙂
postele neviem...misko so mnou este stale spi v posteli a neviem ho odtial dostat ak sa chcem vyspat...tak to zatial neriesim...

given
12. feb 2011

Caute, dufam, ze uz ste vsetci fit a mate sa fajn.
Co sa tyka postele, tak Adam tiez spi so mnou, ale uz mam plan, nas matrac, ktory je samonosny, supnem do detskej a na nom sa premiestnime aj my. Do spalne kupime novu postel a ja sa budem snazit pomalicky sa na nu dostat z detskej. Tak som zvedava, ci to klapne 🙂
My sme akurat teraz na takom mensom vylete v Demanovej, sneh tu nie je sko ro ziadny, akurat vcera a dnes trosku snezilo, ale to je len poprasok. Boli sme aj hore v Jasnej, no ale tam je sneh iba na zjazdovach, takze sme sa nemohli "saňať", ako hovori Adamko. Vecer sme ale boli v Tatralandii a tam bolo super, Adamko sa uplne vyblaznil, smykacky a voda, to je jeho! Dnes ideme pozriet do Besenovej a zajtra na Donovaly na preteky psich zaprahov a potom uz domov.
A uz sme si rezervovali aj dovolenku na leto, opat Turecko, tak uz sa velmi tesime. Akurat, ze asi celu dovolenku stravime v detskom bazeniku, kedze tam su asi 3 tobogany pre male deti 😀

chantalle7
autor
14. feb 2011

ahojte babulky
tak ste toho popisali mala som co citat 😀
jani k tomu tvojmu "problemu" neviem co dodat ale podla mna zbytocne sa tym zaoberas nie je vobec podstatne kolko pribera maly ale ze pribera a ze papa ja by som na tvojom mieste neodsavala mas jedno dieta a dve prsia tak nevidim dovod na to aby si umelo zvysovala mnozstvo mlieka ako vravi Stela blbe tabulky nedrz sa toho a naozja to nechaj na prirodu ved si myslim ze pri 3 detoch mas aj ineho dost a toto je podla man uplne zbytocne.
ja som neodsavala ani pri 2 a stacilo im a to pili naraz a mali kazdy len jeden prsnik a to ze ty chces aby to bolo aspon 1kg lebo ine deti ....co dodat Kluuuuuuuuud kazde dieta je ine pozri to mas ako s tym chodenim nas zacal v 16 mesiacoch a su mozno mensi ako ine deti ale to nic nemeni na tom ze vsetko dohebli alebo dobehnu a tak isto je to s jedenim kazde dieta je ine jedno papa viac ine meje ale podstatne je to ci je dieta v pohode a ci napr. nestraca vahu.
takze este raz jedine co je na toto je naozaj neporovnavat a nechat to volne podla mna krasne pribera a to je doleite

s tym jedenim je to u nas tak ze stale davam hlavne ja obcas ked je to take hustejsie dam im lyzicky a brblu sa v tom s pomocou siobcas aj nieco daju do pusy ale nic moc ... ale neprehanam to mam kamosku co vravela ze zacala s tym az v 2 rokoch ze postatne je aby sa do skolky naucili jest lyzicou co je podmienka a mne sa to celkom paci takze obcas dam ale neprehanam to 😀

Given tak tebe mozem len zavidiet vy si to ozaj viete uzit nam to nehrozi aspon ja sama s nimi dvomi nemam moc vela moznosti
naposledy to bola chata u kamosky ale bolo fajn az na to ze sme ochoreli ale nastastie uz sme zase ok.
inak minule sme boli v avion v tej novej acsti v destkom kutiku a tam malym hrozne pacilo vysantili sa v tuneloch a na smyklavke problem bolo dostat agi odtial prec spustila rev ale zase filip bol uplne ok a aj ked sme tam prisli iba chvilku plakal a ptom sa mu to strasne pacilo az som mala co robit ho ustrazit aby nezdrhol behal si tam avobec nas nesledoval skor naopak ako keby sme tam ani neboli inak sranda bolo ze sa spolu vobec nehrali skor sami alebo obcas s cudzimi detmi ...

a na druhy den doma boli taky uzasne kludni az som nechapala dokonca sa vela prehrali aj sami ale hlaven boli relativne ticho co u nas moc nebyva 😀
tak som usudila ze naozaj musime zacat chodit voac von a medzi deti
dnes som zrovna patrala po nejakej zabave pre nich ale zial az v BA lebo to nase MC v Stupave nic moc a nasla som nieco aj v lamaci v stredu ideme na prednasku a zaroven omrkneme hernu lebo je to spolu a este ma oslovilo aj centrum v Dubravke tak uvidim najprv skusime ten lamac zotrvame a potom budeme skusat dalej hlavne uvidim ako to budem zvladat s nimi sama a aj oni ako sa zaradia medzi deti 😀
baby dajte nejake typy na km chodite s prckami ak teda chodite potesi

giv ozaj hod link na tu tvoju dovcu mrkneme sa mozno motyka vystreli a aj my nieco vymyslime.a ozaj nema obavy takto skoro rezervovat dovcu ? co ak maly bude chory a pod. ?! to len moje standard pochybnosti

jani tak s tym pytanim si z chladnicky to zacala robit nasa agi a zacalo sa to lipankom alias chut milacik lenze u nej to zaslo az tak daleko ze prestala jest vsetko okrem lipanka takze som to zarazila a vratili sme sa k jogurtom a lipanek a pribinak a pod. su u nas zakazane!!!

inak tie postele su fajn dobry typ! ale ja zacnem riesit az od troch rokov, nasi spia v postielkach pri nas a chcem ich mat stale pri nas a pod kontrolou az do 3 rokov a az potom zacnem riesit postel...
ozaj Jani co vase dudlovanie este stale su taki dudlosi nasi s nimi len spia ale zatial neviem ako na nich aby sme aj to prestali asi budem musiet pritvrdit len neviem kedy zacat...este ich asi necham cca do 2 rokov ..
tak idem musim zavesit pradlo pa a cakam vase typy a piste a co to nase stretko baby? co to hopsasa ja spekulujem ze tam uz konecne niekedy pojdeme ked sa nasim tak paci v tych herniach...podumajte a navrhujem to nejak neprehanat s tym ze vsetky naraz skusme mozno aj mensie skupinky aspon bude vacsia sanca a mozno castejsie teda ak mate zaujem ja osobne by som vas uz rada vidiet 😀

janula13
16. feb 2011

ahojte ..
chan no konecne, ked uz tak uz..aspon viem ze zijes...sakra ved aj ja by som vas rada videla, snad fakt aspon ciastkove stretka..
postele..no uvidime..nasi su este v postielkach ked ich nikedy chceme zobrat k sebe ked plakali ci boli chori oni nechcu, normalne rev ze oni idu do postielky🙂 hlavne kubko..tak uvidim, teraz som im dala prec vankusiky a paploniky lebo sa tam s tym jedovali a motali sa do toho tak tam maju len svojich mackov...a vaky na spanie..velke postele si len obzeram minim do 2 rokov budu v postielkach...
chan herne neporadim, neboli sme esteani v jedinej:(
chan a otatne dakujem za rady ohladne kojenia, tak s odsavanim to dopadlo tak ze som odsavala asi 4x ale kedze neni casu na take hratky ide to pomaly a este do toho kojenie tak neni kedy, a radsej ho castejsie prilozim ved aj on je odsavacka a este sa aj napapa popri tom..uz neriesim nic ani predne ani zadne mlieko, ked saskuje na jednom dam n druhy a basta..mam doma kupeny sunar keby je zle a prikrmim, ved nie som ani prva a ani posledna..a pribrat pribera..ked dr neriesi nejdem ani ja..akurat ze malo spi, niekedy super a aj v noci a niekedy mlinko, ale da sa, tak snad sa do 3-4 mes utrasie aj v tomto...
inak od pondelka bacujem sama, tak mam co robitale napodiv celkom stiham bala som sa veru ako to bude, hororove scenare v hlacve a celkom sa da, vcera som aj poprala, povysavala, putierala prach, den predtym navarila a este som si s nimi aj pospala🙂 tusim cim viac deti tym viac stiham🙂ale ved ma srandicky prejdu ked bude blby den, ale ved aj take musia byt..

s jedenm, vzdy si oberu svoj aciie, matusko zasadne modry tanier a vidlicku:🙂a kolko chcu sasnazia ale malo a inak rukami alebo dokrmujem aj ja vzdy..tiez si myslim ze skusat maju ale pridu do veku kedyim to pojde lepsie...neprehanam to ani ja🙂 ae tesim sa ked sa snazia..

ozaj vydrazila som im take male NB v english tak maju zabavku, vedia uz vela v angline nerozpravaju ani po slovensky ale ked sa pytam na objekty v angline vedia, maju aj taku knizkua tu ovladaju skoro celu a zacali uz aj pismenka poznavat a hovorit, naj je O 🙂

chan co s atyka dudlovani, boli otrasni ked som úrisla z nemocky, vdaka babke ale uz somsa prepracovala ze len na spanie, ked vstanutak pri ranajkach a obede nenapadne skonfiskujem a aj ked atusko by veru dudlal, ale vzdy ho zahovorim..horsie je ze na simovi vidia ale neva.....idem nieco robit, spia vsetci konecne..

janula13
16. feb 2011

a este som chcela, drzte prosiim plce velmi sa bojim o matusika, od soboty mi zacal z nicoho nic krivat, zajtra ide uz k dr, bojim sa o to horsie ze nic viditelne n nozicke nema, tak sa velmi bojim,lebo som sicitala diskusiu tu na mK o krivani a rozplakala som sa ako sa bojim ze nieco take najdu, zle sa nanho pozera...bojim bojim..

chantalle7
autor
17. feb 2011

@janula13 ahoj Janulka rychlo som si precitala a teraz nie je viac casu tak len na rychlo k tomu krivaniu viem si predstavit akosa bojis ja sa vzdy bojim ked im nieco je lebo clovek nikdynevie ako to zvladnu
drzim vam starsne silno palce aby to nebolo nic vazne ale v kazdom pripade sa snaz vyhnut citaniu diskusii a vobec vselijakych clankov na nete aspon do vtedy kym sa nevyjadri doky lebo toto som robila ja este v tehotenstve a skoro maz toho porazilo .... snaz sa na to pozerat z lepsej stranky a porozmyslaj ci nahodou nejako nespadol alebo ci posledne dni nejak zle nestupil nam tak agi spadla ked sa ucila chodit a narazila si palcek a potom nemohla pouzivat vobec rucku a bolo to hrozne pozerat sa ako sa snazi stvornozkovat na troch koncatinach tiez sme boli u doky akurat nam robili rtg z coho som nebola nadsena a naviac som mala poit ze nam rtg prstek zle vobec nie tam kde mali /madar na pohotovosti- nemam co viac dodat/... tak sme to potom nechali tak a po case sa to samo spravilo a prestalo boliet...tiez jej nic nebolo vidiet len sme si pametali ze hrozne dadla a azi na poslednu chvilku nestihla sparvne nastavit rucky a vyvratilo jej to palcek....
nechcem samo aby si to brala na lahku vahu k doky isto treba ist len skor aby si nepozerala hned tie najhorsie scenare a hlavne dopredu...vlastna skusenost ..zbytocne som sa potom trapila dopredu a hlavne ako ja mam vo zvyku prerevala som potoky slz...

tak sa drzte a chrobacik nech to zvladne a hlane nech ej to naozaj len nieco z hrania sa
drzim palce paste amyslim na vas!!!!

janula13
17. feb 2011

Chan dakujem,velmi, dnes bol u dr zajtra ide na kramre na sono, tak sa modlim nech nic zle nenajdu boze neviem co by som robilakeby mu nieco vaznejsie bolo, to snad nie, snazim sa ovladt ale nejde mi to, velmi s bojim, ale co uz zmenim snad budu spravy prijatelne..dakujem ze na nas myslis, potrebujem to nejak...dam vediet...
ozaj simonkovi som dal dnes sunar hned bol kludnejsi alebo nahoda alebo byva hladny uvidime zajtra ale kojim samozrejme...

chantalle7
autor
18. feb 2011

Jani takako ste dopadli daj vediet dufam ze to nie je nic vazne

s tym sunarom davaj pozor lebo deti sa na neho vedia naucit a moze zacat odmietat tvoje mliecko.

tak drzte sa vsetci !!!

janula13
18. feb 2011

chan..no zapal klbika, nurofen a klud co je najhorsie nemal by vobec chodit, tak si to vies predstavit, je to boj,mm ostava doma, aby mi pomohol,, nosime ho kolko sa da, snazime sa hrat posediacky a ked sa presuva len na odrazadle ale teda je to fakt o hubu a takto tt potom kontrola ked sa to nezlepsi ide do nemocnice coho sa desiiim, tak sa snazime ako sa da..
chan sunar davam po nakojeni da si tak cca 50...keby mal dost tak myslim ze tolko si uz neda ale nedavam po kazdom kojeni, hlavne vecr a niekedy rano ci cez den, zalezi ako mama naliate...no dufam ze o mliecko nepridem, ale zrejme mu nestaci...snazim sa kojit stale...
hi a zacal sa usmievat ked sa mu prihovorim a som namakko🙂 a ge a gi uz zacina zvatlat🙂

janula13
18. feb 2011

juj a chan halvne DAKUJEM ze na nas tak myslis!naozaj 😉

chantalle7
autor
19. feb 2011

ahoj Janulka no teda zapal klbika a z coho to moze mat co povedal doky? a nemali mu to zafixovat dlahou? tak by s tym podla mna urcite nehybal resp. minimalne ja som mala zapal slachy a tiez som to musela mat 2t v dlahe a u tak maleho dietatat ktore si naviac neda povedat udrzat ho v klude je nemozne.

boze s tou nemockou ani nevrav snazte sa co sa len daaaaa lebo nemocka z mojej skusenosti Katastrofa ja teraz ked ma larinu tak starsne davam pozor aby sme to zvladli ...boze chudatka moje nemate to lahke a este aj manzel musel zostat no dost zle...
no moje chudatka tak sa drzte mooooc mooooc!
ozaj neviem ako vnimas take tie alternativne veci ale existuje tzv liecenie dotykom ruk existuje senzibil v Kralovej pri senci ktory takto lieci ale nie to som chcela ale ze kazdy clovek ma energiu a moze ju prave prikladanim ruk predavat dalej tak mu skus ked mas hlavne take teple niekto az priam horuce ruky prikladat na bolave miesto najlepsie tak aby ruky boli oproti sebea medzi nimi postihnute miesto....
ja robim casto nielen detom ale aj MM a aj sebe samej ...skus ja ked sa bojim skusam vsetko

tak zatial pa a verim ze to zvaldnete aj bez nemocky.

chantalle7
autor
19. feb 2011

ozaj baby co by ste povedali na to keby sme si z tohto nasho debatneho kruzku spravili privatnu skupinu?
dajte vediet a presunieme sa tam 😀

given
20. feb 2011

Caute,
Chan, ja som za.
Janulka, ja to tu citam a myslim na vas, len som nejako nestihla pisat. Snad uz bude lepsie a nemocke sa vyhnete. Ani si neviem predstavit, ako moze take male deco prestat lietat a na chvilu sa zastavit a skudnit, nieto este na dlhsiu dobu. Tak drzim palce, vela mu citajte, nech zabudne nato, ze nemoze skakat.
Inak, ked sa ti zda, ze mas malo mliecka pre Simonka, v prvom rade skus castejsie prikladat, to urcite aj robis, u nas to fungovalo na 100 percent. Tvorba mliecka sa da krasne regulovat a ako si to vystihla, dieta je najlepsia odsavacka 🙂

janula13
20. feb 2011

babule on celkom posluucha az na to ze na 80% travi na odrazadle inak sa neda, nevydrzi na sedacke alebo len tak sa hrat aj ked si cita ci sa hra s tatom, tak neviem strsne sa bojim uz teraz piatka ked ide na kontrolu, zajtra ide na odbery...fakt ked si predstavim zeby mi ho zavreli v nemocke mam slzy na krajicku ved tam ho zavru dopostielky a basta...ale kriva stale..
chan dakujem za napad vidis zvazim aj to lecenie energiuo topiaci sa aj slamky chyta...
giv nuz ja neviem ked mam naliate tak mi aj strieka ked zacne papat a pusti, ale potom mi klesnu ale ked stlacim ide, len on byva nervozny pri papani dost,ale ked skusam tecie, tak mu davam aj sunar sem tam, aj ked prikladam castejsie, zda sa ze mlieka mam dost co je zaujimave ze odkedy davam sunar tak uz nema to zelene v stolivc len krasne zltu..tak asi bol fakt hladny..davammu tak 50-60 ml po nakojeni este, ale nie vzdy len rano niekedy a na noc niekedy cez den, vacsinoutak 2-3x za den, v noci nie, to lenkojim....

co sa tyka sukromnej skup som za je to lepsie , ja som uz len v sukromnych a tejto..tak mozeme zamknut🙂

babulky dakujem vam naozaj, dobre padne taka pdpora, ved same viete, drzte palceky dalej...

chantalle7
autor
22. feb 2011

tak babulky uz sem neprispievajte ale chodte do nasej novej skupiny Nasa docasna jedenastka v sukromnych skupinach nazov diskusie je ten isty.

chantalle7
autor
22. feb 2011