IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
19. jan 2009

Chantalle, vas to asi viacej trapi, ten kocik, kedze cakate dvojcata a vyber je tu zrejme dost biedny. Co sa tyka kocikov pre jedno, tak zatial sa v tom velmi neorientujem, ale ponuka sa mi vidi bohata, staci surfovat po nete a nieco sa uz najde. Mne sa dost zapacil Peg Perego Skate. Ale este nie je v ziadnom pripade rozhodnute...

janula13
19. jan 2009

ahojte,

tak vas posuniem, aj ked nemam nic nove, okrem bolesti zuba 😝
chantalle, zajtra ideme, Mm ma dovolenku, tak sa ti ozvem, este neviem o kolkej...
given presne ako pises, je to tazke s dvojickovskymi kocikmi...ty nebudes mat problem 😉
a vybavicky uz nekupujete, ja som sa uz utrhla 😀 vid album 😀

anielik
20. jan 2009

Ahojte babulky

tak vcera sme cely den boli v BA, sme v 9tt, mame 3cm a krasne sme sa mrvili 🙂)) uz ideme prec z CAR a idem k svoju gyn ☹ ale snad to i teraz zvladneme :D
Potom sme sa potulovali po obchodoch a mamina sa strasne nas...ziadne normalne oblecko pre Matka...92 ako vykradnute...hruza
tak my sme zatial klop klop zdravi, uvidime ci sme nieco nechytili, ale snad nie 🙂))

Chantalle, my tieez asi na vystavu nepojdeme...vacsinu mame doma a par drobnosti rychlo dokupim 🙂 Ale daj vediet ako bolo.

chantalle7
autor
20. jan 2009

ahojte babulky mamulky

tak my uz mame za sebou vystavu - stretli sme sa aj s Janulkou takze sme aj pokecali 😉

no co sa tyka kocikov som velmi rada ze sme isli lebo naozaj to nie je az take jednoduche si vybrat ale tu bolo naozaj na vyber vela typov takze sme si spravili dost dobry prehlad o tom co asi budeme chciet aby taky kocik zvladal vzhladom k baby a tiez vzhladom pre nas ako obsluhu.
Ja som najprv este pred navstevou chcela kociky za sebou ale stacilo mi chytit tento kocik do ruky a porovnat s tymi kde su vedla seba a je rozhodnute ze husenicu nekupujeme je to uplne nemoterne a neskladne takze toto urcite nie!!!!
a co sa tyka kocikov vedla seba dolezita je sirka, otocne predne kolieska a taktiez kolieska nafukovacie s hlbokym dezenom no a pre dieta co je dost problem spevnenie pre chrbatik a podlozky podnozicky aby sa dali tiez dat do vodorovnej polohy

celkom sa nam pacili dva kociky lenze pri jednom (tom vraj NAJ najnovsi model) nebolo ani spevnenie pod chrbat a ani sa nedala podlozka dat vodorovne ale zase sa dal varioat korbicka, sportiak, autosedacka

a ten druhy co sa nam pacil zase nemal moznost vybavy s korbickou iba sa do sportaka dali vlozit tasky, tento mal zase vyhodu ze bol spevneny chrbatik a polohovatelna podlozka pod nozicky a dal saotocit but do smeru jazdy alebo naopak...
takze este chceme pozriet niekde inde nejake ine znacky a ak nic lepsie nenajdeme asi to bude chciet zvolit nejaky kompromis

takze toto moje prve rande s kocikmi 🙂

chantalle7
autor
21. jan 2009

ahojte babule

pekny dnik vam prajem 🙂

given
21. jan 2009

Caute, aj ja Vam prajem pekny dnik.
Ostatne babule, uz mate nejaky prehlad v kocikoch a nejakych favoritov, alebo este ani nie?

monika3
21. jan 2009

ahojte tehule 🙂
na kontrole sme dopadli dobre babo ma 56mm a aktivne je dostatocne 🙂 len musim este stale lezat 😉

a kocik este my nepozerame a ni nemam ziaden prehlad ale taky dvojickovsky si zaluzny patricny vyber 😉

moja prva cesta pojde asi do obchodu s oblecenim,/pre mna/ teraz cez vikend by som chcela pozriet aspon jeden obchod tu u nas na blizku...lebo pobehovat moc povonku nemozem 😕

a tiez pekny den prajem 😉

janula13
21. jan 2009

ahojte, tak aj ja sa hlasim, vcera som uz nevladala, uplne ma to zmorilo, to Brno, a to sme stihli este ist do BA a do babylandu na Pestovatelskej, co som ti Chantalle spominala, ale nic nove som tam uz neuvidela...
chantalle to vystihla s tou vystavou, aspon viem co isto nechcem, zrejme myslela ten easy walker co sa jej pacil, aj mne, ale este hladam dalej...sice je lepsi ako za sebou, ale my mozno na toho prveho pol roka kupime za sebou a potom sportak vedla seba, sama neviem, neexistuje idealny kocik, tak vzdy sa najde nieco co bude vadit a my sa s tym musime zmierit...tak hladam a neviem co spravim..
Monika tak blahozelam ze chrustik sa ma dobre, tak len tak dalej...a davajte si pozor, stoji to za to...cochvila vas budu kopkat ako mna, to bude zabava 😉 ja sa uz neviem dockat najblizsieho utz, nech viem ze su ok, takto sa len utesujem, ze hadam hej ked kopu..
a snad sa uz aj dozvieme, co mi to tam robi neplechu...

stela23
22. jan 2009

janula,teba uz okopavaju? 😅 zatial,si to neviem predstavit...ako casto?aj viackrat za den?to je super,ze uz s tebou takto komunikuju 🙂

a ked uz hovoris o nepleche,ja uz som brala 2 antimykotika a stale mi to nepreslo...som zvedava,co vymysli doktor,ked pojdem za 2 tyzdne k nemu...asi to bude skusat s tretimi.a to som nemala problemy niekolko rokov,chytila som to v nemocnici 😠

ja kocik nezhanam,zdedime pekny,lebo v rodine mame 3mesacneho mrnusa.tesim sa,lebo vsetko to stoji tolko penazi...

chantalle7
autor
22. jan 2009

janula tak to je super to som nevedela ze uz ich takto citis vies presne kedy si ich zacala citit? aby som bola ostrazita a neprepasla to 😀 v kazdom pripade 18tt budem davat pozor len ze ci nahodou uz nie skor

steli - no teda to je blbe a aj ti robil vsetky kultivacie? lebo ja som s tym mala tiez problem uz som tu o tom aj psala ale nebola to obyc. myk ale ureaplazma....tak len preto...nop snd uz nieco ucinnejsie vymysli

moni- tak super mam rada kontroly ked dopadnu dobre 🙂 to s tym tehu oblecenim poznam tam som merala aj ja svoju prvu cestu 😀
no a teraz uz rozmyslam aj nad tymi obchodmi pre nase babuliatka 🙂

u nas nic noveho akurat uz je to odst vidiet na mne lebo mi hrozne trci brucho a navyse mi zacina poriadne chutit jest 🙂

ziadne pohyby ale mame sa fajn 🙂

tak pekny dnik

janula13
22. jan 2009

babule, tak kopkat uz kopkaju 2tt, takze Chantalle, ked sa ti divam na tt, tak aj ty uz mas narok, ja som to pocitila tak v strede 16tt, ani nie bublinky ako pisu viacere ze to tak citia na zaciatku, ale rovno take jemne stuchanie do ruky, tak mozes skusat, na zaciatku som to citila len ked som prilozila ruky a teraz uz asi tyzden aj bez toho, viem kedy kopkaju...sranda, na zaciatku na oboch stranach a potom niekolko dni len nalavo a ked som sa na to tu na MK stazovala, tak od toho dna zase napravo, ale dnes aj aj..a viackrat za den, stale castejsie sa mi to zda...
ale zase nepanikar ak nepocitis, prvorodicky citia väcsinou od 20-22tt, takze skusat mozes, ale to nemusis citit esteale skusaj, mozno sa zadari....ja ich citim tak na stranach smerom k vajecnikom, a pod pupkom, takze tam skus prikladat ruky, ale chce to trpezlivost, a citala som ze zvyknu az 90%casu prespat, takze ich nemusis vymaknut, takze ak nie, hlavne nezacni panikarit, je to strasne individualne, ako vidis aj s mesacnym rozdielom..
tak babule uz sa tesim ako zacnete hlasit aj vy kopkanie, ci bublinky v bruskach.. 😉

chantalle7
autor
23. jan 2009

janula- no teda to je super takze sa zacnem sledovat aby som to neprepasla 😉 ale s mierou ....
baby ja mam na buduci tyzden v stredu tie testy AFP a beta HCG teda idem na krv tak mi drzte palce aby to dobre dopadlo ....
neviem kedy mam dalsiu kontrolu budu mi volat ked budu vysledky neviete ako dlho trva kym budu vysledky?

given
23. jan 2009

Caute,
sranda, ze uz Ta Janula, kopkaju, to musi byt fajn pocit.
Ja som bola dnes na NT, ze vraj to vyzera v poriadku, z odberov este samozrejme este nie su vysledky, ale podla UTZ to vyzera OK. Babo sa hybalo, mavalo rukami, nohami, cele tam poskakovalo. Poviem Vam, to bolo ine kino, poriadne som si tam uzila. 🙂

stela23
23. jan 2009

chantalle,drzim palce na afp testy.ja ich mam v piatok 30.1.mne doktor hned povedal,ze pre vysledky mam prist o tyzden v piatok.tak asi tak si to naplanuj.dufam,ze vsetko bude o.k.,okrem toho ma po odbere krvi objednal aj na utz,tak uz sa na nasho mrnusa tesim,ze ho o tyzden uvidim...

inac sa citim dobre,konecne nie som unavena a mam chut stale nieco robit,az zabudam,ze som tehu...skoda,ze uz nie je krajsie pocasie,najradsej by som isla niekam do lesa nadychat sa jarneho vzduchu... 🙂 mam zrazu nejako vela energie 😀

monika3
23. jan 2009

Ahojte...
Given veru to je je najkrajsi film v kine aky moze byt 🙂
A ja mam tu NT hodnotu dva, teda tak mam napisane v tehu knizke, asi dobre ze? my dolki nic nehovoril-ze je nieco zle 😕

je Janulka uz kopu, to je parada takze okolo 19tt sa mozem tesit co ma caka 😉

Chantal drzim palce na testy 😉 a aj tebe Stelka 😉

chantalle7
autor
23. jan 2009

ahojte
dakujem za drzanie palcov, baby normalne Vam zavidim to zive kina moja doky sice ma UTZ priamo v ambulancii ale ani raz mi nic neukazala a dokonca ked som prvy krat chcela ci moze prist manzem tak sa mi zdala dost nahnevana ze este tam aj tak toho moc neuvidi a ukazala mu len nafotene onrazky ktora mi potom dala aj vytlacene....
takze som zatial z toho mala vzdy len foto ale nie kino ☹
no ale hlavne ze su ok

monika- no ked ti nic nevravel (ani moja mne nic nevravela) tak to bude ok- mne povedala ze je to ok az ked boli vysledky krvi

stela- no ta obdivujem ze si taka aktivna ja som dost leniva hlavne ked sa mam niekam vychystat a starsne ma tlaci brucho lebo sa mi hrozne nafuklo a uz sa mi nezmensuje ani rano co bola doteraz taka utecha ze vecer som ako balon ale aspon rano sa to dalo ...takze fucim a mam pocit ze prasknem ....som zvedava ako to budem znasat tak o mesiac-dva....

monika3
23. jan 2009

Chantal tak to je blbe ze malinke Ti na uzg poriadne neukazu...
ja som bola zatial u lekara dvakrat nA uzg ale pokazde mi ho ukazal 🙂 celkom dost dlho 😉 ale zase inak mi nic nepovedal ani o tom NT merani a ja som sa ani nepytal lebo vela veci si tu zistim predom na MK tak viem co ma asi caka,
vzdy tam idem s tym len nech je babo v poriadku a ked vidim ze sa pekne hybe a rastie tak sa uplne zabudnem aj opytat co mi vobec robil....a sam od seba mi nic tak nepovie, iba ze mam stale lezat a oddychovat,
som dost rizikova tak hlavne ide o to aby som o babo neprisla 😨

Dolezite aby nam to vsetkym dobre a babatka boli zdrave 🙂

chantalle7
autor
23. jan 2009

monika- aj ja mam pocit ze s nami malo komunikuju ale na druhu stranu som rada ak sa poriadne lekar sustredi na vysetrenie takze ja sa snazim moc nepytat hlavne ked vysetruje alebo ked zapisuje len blbe je to ze potom uz zrazu ani nie je moc casu....
ale ako vravis podstatne je ked mi povie ze je vsetko Ok alebo aj ked nic nepovie je to asi teiz lepsie ako keby zacal vraviet nieco zle....
takze hlavne ze su deturence zdrave a v pohode a to ze ich nevidim ako sa mrvia prezijem ved zase mam kopu fotiek 🙂

stela23
24. jan 2009

monika,to nt mas uplne v poriadku,pokial je viac ako 3,tak je podozrenie na geneticku chybu...

no s tymi utz...ja chodim na antolsku a tam mi sice doki ukazala rucicky aj nozicky,aj prstiky sme ratali,bolo to krasne,ale tam nerobia fotky,tak som sa snazila co najvernejsie si to zapamatat...my sme sa s MM dohodli,ze so mnou tam nepojde,ide to ako na beziacom pase,ale objedname sa neskor do GF na 3D a tam si to spolu vychutname... 😉

chantalle,tiez neviem kam nam tie brucha budu rast,ja mam uz teraz pocit,ze moja pokozka je napnuta na maximum 😀

janula13
25. jan 2009

ahojte,
tak same dobre spravy tu citam, za vsetky babatka su ok, tak vam drzim palceky na vsetky testy co vas cakaju, dufam ze vas neznervoznia ako mna, ja stale neviem na com vlastne som, ale v stredu idem na poradnu a spytam sa o co vlsatne slo..
veru na kopance sa teste, chantalle tebe sa mozno aj skor postasti ako babulam, ked cakas dve, ja uz citim sem tam dost vyrazne, az zhiknem, nebolia este, ale prekvapia...a ked da ruku MM, tak prestyanu potvory, ale citil uz aj on..
inak s tym rastucim bruchom mi hovorte, presne ako pisete, rano uz nie je mensie a mam pocit ze pokozku mam uz na maximum a to sa to este len rozbehne...nemam predstavu do akych rozmerov..
Chantalle a kocik ste uz vyriesili?ja asi ano, este cakam na referencie od jednej babuly a mozno si ho pojdeme pozriet, ale este to tak nesuri, aj ked sa mi zda strasne rychlo ze uz mam v pase 19tt, tak to leti...
inak ja mam posledny zazitok z utz z 12tt, aj som ich videla aj sme prsteky pozerali aj foto mam a odvtedy nic, ale ved bude o taky tyzden..dufam ze pridem aj ja s dobrymi spravami 😀

chantalle7
autor
26. jan 2009

ahojte tak vidim ze ten UTZ si robia rozne no tak uvidim ak bude lekarka na buduce v klude tak sa jej spytam ci mi ich neukaze aj v priamom prenose 🙂

janula- no cez vken sme boli v meste boli sme pozriet v tom babylande ale tam kociky pre gemini uplne o nicom dokonca nam povedali ze uz budu mat len tie ako som ich anzvala husenicove tj. za sebou ... ale pozerali sme aj posietlky lebo som zistila ze cez bazar je to dost problem nakolko chcemem mat dve rovnake postielky tak zatial sa zda ze tam co sme jednu vdeli je celkom fajn a ma aj dobry cenu lebo sme sa boli nasledne pozriet aj na tu v Ikea a potom aj v Kika no ta v Ikea je uplne o nicom nakolko sa nedaju ani len tycky vybrat a vraj am dve vysky ale zial doteraz nevieme kde je ta druha vyska a vrchol vsetkeho bol ked si MM zadrel z tejto uzasnej posietlky triesku do prsta tak to boa asi posledna kvapka v pohari!!! takze postielka z Ikea NIE!!! v Kike mali celkom dobry vyber ale aj suepr cenu takze zatial je na prvom mieste ta z Baby land.
No a co sa tyka kocikov to sme nepochodili ani v Kika takze sme zatial na tom tak ako pred tym Janula ak mas nejaky typ (novy ) tak posli info a ozaj to co si mi spominala nejaky obchod v Rakusku mozes mi poslat nan nejaky link alebo aspon adresu? lebo tam by sme este chceli ist len zatial nemame nejake blizsie info kam ist ....

takze zaver najlesi vyber bol na tej vystave este uvazujeme nad kocikom Ohio ten vyzera tiez celkom fajn a este chceme ist pozriet jedne inzerat v BA - myslim ze to je spider swing comfort + este nejake dalsie veci k tomu ale to vobec neviem ako sa to ovlada lebo nikde v obchode sme ho este nevideli takze to sa ideme najprv len pozriet

no a z tej vystavy sa stale neviem rozhodnut medzi Hartanom a Easy walkerom

tak napis akosi na tom ty a hlavne co ste vybrali a este pochodili a prip. posli aj kontakty nech mam inspiraciu...

chantalle7
autor
26. jan 2009

a este vam vsetkym zelam krasny dnesny dnik

ozaj ako spavate ja som dnes hote od pol stvrtej a vcera to bolo tiez tak ☹
akurat s tym rozdielom ze vcera som to este mohla dospat ale dnes uz idem do prace takze smola...

chantalle7
autor
26. jan 2009

babule a este som Vas zabudla informovat ze v brne bude veltrh s nazvom Pro dite takze tento krat je to pre nas vsetky nielen pre dvojcata 😀

http://www.bvv.cz/prodite

given
26. jan 2009

Pekny dnik vsetkym!
Prave som sa, Chantalle, cudovala, ze si tak skoro rano na MK. Ja spim velmi dobre a dlho, velky problem je pre mna vobec vstat do prace 😖
Co sa ale identifikovala, ze bude neskor problem, je to, ze velmi rada spim na brusku. Budem musiet nieco vymysliet, lebo takto sa mi najlepsie zapava...

stela23
26. jan 2009

ahojte babule,vsetkym zelam krasny den 🙂

tak ja spim inokedy velmi dobre,ale dnes som mala strasny sen,ze mi chceli zrengenovat brucho 😀 tak som kricala a chcela utiect a vtom som sa zobudila a uz som nemohla spat... 😀
chantalle,aj my sme zacali pozerat postielky,aj ked sme skoncili iba v ikei,no a do takej by som ani psa nedala spat aby si neublizil...skusime este tu kiku a mozno vo viedni,musim rozhodit siete po kamoskach...

neviem,ci je dnes nejaky divny tlak alebo ten moj sen,zacina ma boliet hlava... ☹

monika3
26. jan 2009

Ahojte 🙂

No Chantalle veru v taku hodinu este spim 😀 az o 9.O0 hod sa pracem z postielky 😉

No a mne sa vcera snivalo ze som porodila dvojicky, teda to druhe druhe nikto necakal ale zaujimave bolo to ze porod bol skoro bez bolesti....tak a taky chcem 😉

pekny den 🙂

chantalle7
autor
26. jan 2009

no teda baby ja vam zavidim to vyspavanie....ja to nechapem preco ja musim stale buntosit... a to dnes este bolo dobre najhorsie je ked vstanem tak akolo 2-2,30h a potom vacsinou vstanem idem si citat knihu a tak o 6h sa vraciam znovu spat zial ale to dospavanie plati len navikend ☹

no Stela ked najdes nejaku super peknu lacnu postielku daj vediet....a vobec aj ostatne ak mate nejake dobre typy na cokolvek dajte info prip. link

given - no ja mam problem spat na bruku uz od prvych tyzdnov TT takze uz 4mesiace viem co je to nemoct skoncit v oblubenej polohe takze aj tak ta obdivujem ze si vydrzala az do 14tt v takej polohe.... 🙂

bab mne sa uz dlho nic nesnivalo ale zase keby sa mi mali snivat nejake hruzy ako Stele tak radsej nech nic... monika ale ten bezbolestny porod by nebol zly zial obavam sa ze zostane len v tych snoch...
dnes som dostala mail od kamosky porodila 13.1.0í dceru rodila vraj 27 hodin a nakoniec musela ist na cisara...
tak tak uvidime ako dopadneme hlavne nech je vsetko ok

ozaj este som zabudla janula- zacala som sa viac pozorovat a vcera sa mi 3x zazdalo nieco nezvycajne v brusku nieco ako keby mi vzdy 1x udrelo srdce v bruchu potom nic viac ale zopaklo sa to v priebehu dna 3x ...ale nie som si ista ci to bolo naozaj alebo len som si to pri tom snazeni si nieco nezvycajne zachytit vsugerovala 😀 😀 😀 ale nevadi sledujem dalej a dam vediet ak to uz budem vediet na isto....

baby a este jeden problem ktory ma trapi: neviem ako ste na tom vy ale ja sa hrozne zadychavam ale nielen tak normalne ze ked idem rychlo alebo tak proste ja sa s niekym rozpavam-telefonujem a zrazu sa musim normalne predychat co nevladzems dychom ...divne este sa mi take daco nikdy nestalo az teraz v tehulkovani....tak dajte vediet co si o tom myslite

chantalle7
autor
26. jan 2009

stela- este jedno info od nasej kamosky ktora bola s nami na OPU (ta co odisla prva) tak prave bola na ET a cakam od nej kedy da vediet a urcite len same dobre spravy 😉 aspon dufam a strasne jej to prajem
ozaj ty nemas info o ostatnych babach?

janula13
26. jan 2009

Chantalle, to s tym dychanim je myslim normalne, revberala som to s inymi babulami a tiez chytaju dych, ja len ked sa opnahlam alebo vystupujem po schodoch a mavam niekedy aj take silne a prudke busenie srdca, myslela som ze infarktujem, ale mavaju to aj ony,takze je to ok..
ja som dnes dokonca videla kopance aj na bruchu, len tak si lezim a rana a brusko sa pohlo, doobeda napravo a po upratovani zase nalavo a teraz zase napravo, dnes mi tam nejak migruju, ale kopu o dusu 😀 aj ja som si na zaciatku nebola ista, ci to co citim je ono, ale na to prides sama a zrazu budes mat istotu ako ja, ved na to si pockam 😀
inak my sme planovali tie postielky z Ikey, ale ta trieska v prste ma dost odradza, nepotrebujem nejaku vyrezavanu a supre dizajnovu, keby cakam 1 babo, tak si to mozem dovolit, ale takto..a este ked nezarabam a som na PN, ale asi si ju pojdem poriadne pozriet, my sme ju tak z rychlika pozreli..
Co sa tyka kocika, zhanala som jeden ako ma jedna babulka v rakusku, ale uz ho nevyrabaju, ona kupila vystavny posledny kus, ani ho uz do ciech nedovazaju, jedine zeby som z druhej ruky zohnala..ale stale viac sa mi paci ten z USA, to je moj favorit BUMBLERIDE..pozri si ak chces na mimibazare tam ho predavaju, je od narodenia..a ta babula co ho predavala mi odpisala na vsetky moje dodatocne otazky o nom a paci sa mi este viac, ona ho ma a este ho ma dostat teraz jedna babula, ta sa mi ma ozvat, aky je v reali, ale da sa ist pozriet do Komjatic niekde pri Nitre, tak tam asi behneme...mrkni ak chces na www.bumbleride.com alebo si najdi na youtube video, je tam skladanie kocika..a stoji aj s vanickami a fusakmi 18900..
a O tom Spiderovi som pocula a aj videla ze ma male vanicky, ako pre babiky a vidiet si ho mohla na tej vystave bol v takej olivovozelenej farbe..a asi sa chcete ist pozriet na ten inzerat co ho ponuka aj s klokankami a autosedackami a este neviem co, vsak?Mna tiez ta ponuka zaujala, super cena, ale tie vanicky ma odradili trochu..

chantalle7
autor
27. jan 2009

janula ten kocik z USA sme aj my pozerali ale teraz som ho pozrela znovu tiez sa mi celkom paci mozno sa nan tiez pojdeme pozriet nevies nahodou ci ma vystuzene chrbatiky? lebo to mi vadilo na tom easy walkrovi ze nemal a nedali sa polohovat nozicky a nevies da sa tam ist v sobotu?

no je to ten inzerat ale este sme sa s MM nedohodli kedy tam pojdeme zatial ma skor lakaju nove kociky takze teraz uz budu 3 hartan, Ohio, India 🙂 zial neviem sa nikde dostat k tomu Ohiu na pozretie (myslim tak nazivo lebo na webe som ho videla)
inaks tymi inzeratmi toto je asi jediny taky seriozny inak mam pocit ze ti ludia nevedia co by za to pytali pomaly by chceli za tie veci tolko co za novy a ked mam usetrit nejakych trapnych 5litrov tak to si radsej kupim novy aj so zarukou...

s tou postielkou - my tiez pozerame len take jednoduche uz len preto ze neznasame vycancane a hlavne rozne oblucikove, volanikove a pod. hovadiny na veciach.... chceli sme presne taku jednduchu jednu taku maju aj v tom babylande len zial ju nemaju vystavenu ale v katalogu ju maju a nie je ani taka draha stoji 1690 a na webe som tiez nasla jednu http://www.prebabo.sk/Postieľky-drevene/Postiel... tiez celkom fajn cena ale urcite ich chcem vidiet nazivo aby sme sa vyhli takym veciam ako zadretie triesky .....