IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
4. feb 2009

ahojte,
tak vy sa takto meriate?mna to ani nenapadlo, tak idem skusit, mam asi necelych 5kg navyse a pas...pockat idem pre meter..pred tehu som mavala 65cm a teraz...85cm 😀 chantalle tak si veduca v pase ja v tt 😀
inak ak sa vam chce, dnes mi kamoska posunula tieto stranky, maju tam podla mna dobre ceny detskeho oblecenia..

www.lufibaby.sk
www.kojenecke-obleceni.eu

a ina si objednava z e-baya, tie velke balenia sa tam oplatia , ona si napr.objednala 140dielne balenie veciciek, tusim za nejakych 2000sk, vydrazila, takze tiez dobra cena, ale treba si tam zaratat dopravu, niektore veci su nosene a niektore nove, ale zväcsa znackove...

stelka tak blahozelam, tak uz aj vy budete mat doma domace kino 😀 tak si to aj vy vychutnavajte , mna to stale bavi 😀

tak vam obom na piatok silno drzim palce , viem ze to dobre dopadne..
a este Chantalle, volala som dnes do komjatic, ideme tam v sobotu, okolo 10.30-11, nepridate sa?

chantalle7
autor
4. feb 2009

ahoj janula
ja som tiez dnes volala do komjatic a my ideme v piatok okolo 15hod z BA sme dohodnuti ze sa tete ozvem a asi jej muz pride nas pockat ak by sme to nestihali do tej 16h. nechcete ist v piatok? ja chcem mat tento vikend free lebo min sme boli u nasich

no to takto nemozes merat ja som nemala taky stihli pas ako ty ty si take tintitko takze skor to musis brat na prirastok tj. ty si pribrala 20cm takze isto si na cele 🙂

janula13
4. feb 2009

Chantalle, ved mi to az potom doslo ako som to napisala, ok, tak som veduca, ved mam narok 😀
ja by som sla aj v piatok, ale manzel este len o 16 konci v praci a kedze robi v Zahorskej tak to nestihame a aj tak nam pride navsteva...skoda..a aj kupite ak sa vam bude pacit?

chantalle7
autor
4. feb 2009

nie este nie ale mozno si ho nechame odlozit ak sa nam bude pacit alebo uvidime ake budu moznosti
sak si potom napiseme svoje dojmy 🙂

janula13
4. feb 2009

ok, som nan zvedava 😀 a brusko mas pekne 😀

chantalle7
autor
4. feb 2009

no mrkla som aj na tvoje bruska a teda normalne ta nespoznavam 🙂 kraaasne rastiete 🙂 to posledne nema chybu kraaasne

chantalle7
autor
4. feb 2009

a pridala som aj brusko zo vcera 🙂 no na mne o az tak nie je vidiet ako na tebe predsa len mam pevnejsi zaklad 😀

stela23
4. feb 2009

no krasne mate tie bruska,zajtra aj ja pofotim 😀

janula13
5. feb 2009

tak stelka si pockam, ako si nam podrastla..
chantalle, ved aj ty si pekne gulata uz, ja si myslim, ze este stale nie som vo svungu, este sa len rozkysnem...a fakt asi je to viac vidiet ked z brucha trcia tie pavucie nozky, ale co uz, hadam ho nejak odnesiem 😀
a ako testy babule?

monika3
5. feb 2009

jej babule mate pekne zaoblene bruska vsetky 🙂 🙂 🙂

ja este nemam co tak fotit tak hadam neskor 😉

chantalle7
autor
6. feb 2009

ahojte tak ja som sa pokusala volat lekarke ale asi este maju dovolenku takze asi sa dnes nic nedozviem ☹ tak budem este nadalej v nevedomosti....

no baby tak ja som si citala kolko by som mala v tomto tyzdni uz mat nabrate na vahe ze vraj 4-6kg.no a ja som akurat stihla dobehnut to co som mala na zaciatku pred tehu plus jedno kilo☹ dak dufam ze nebudu nase babuliatka moc malicke ☹

monika- neboj uvidis ako zacnes za chvilku naberat ....

steli cakame na to foto 🙂

chantalle7
autor
6. feb 2009

Janula vcera sme boli v pezinku pozriet v tom lacnejsie nekupis no teda moc ma ten obchod neoslovil uz len tym ze to boli vsetko polske vyrobky...pozerali sme aj tu postielku ale teta povedala ze sa na nu nedaju dat kolieska a my potrebujeme s kolieskami nakolko ich budeme mat v spalni pri skrinkach a budeme ich musiet presuvat - obcas

dnes ideme pozriet tie kociky tak sa tesim dufam ze nebudem sklamana....

a este budem chciet ist pozriet asi tu postielku do Ikea tu bielu zatial sme sa tam nedostali....ta myslim ze bola bukova a tusim mala aj kolieska alebo min. predpripravu...a MM povedal ze nakoniec mozno kupime z tych drahsich cca okolo 4500 lebo fakt sa to asi neda moc porovnavat ....
ale este uvidime radsej by som kupila za menej a potom radsej investovala uz do normalnych posteli

chantalle7
autor
6. feb 2009

stela- a daj hned vediet ako dopaldi testy ...drzim pasta palce nech je vsetko OK

stela23
6. feb 2009

tak mne musia tie testy opakovat kvoli krave sestricke,ktoravsetky udaje na ziadanke vypisala zle,takze labak to vyhodnotil ako zmatocne... 😠 len aby ste si predstavili aka je to krava,vypisala mi zly datum poslednej menstruacie,zlu hmotnost, ale hlavne napisala,ze podla utz som v 13 tyzdni!!!asi jej nezaplo,ze vypisuje ziadanku na afp testy!!! 😠 takze mi to budu v pondelok opakovat...kedze uz to bude vsetko posunute,bohvie,ci sa tym vysledkom bude dat verit... 😢 takze ak aj su tie vysledky nedoveryhodne,u mna to bude dvojnasobne... 😢 a to som sa tesila,ze ma doktor pre upresnenie vysledkov v den odberu krvi poslal na utz,aby to bolo co najspolahlivejsie 😢

monika3
6. feb 2009

Ahojte tehulky,
drzim Vam silno palce aby Vam tie testy dopadli dobre, mna to caka za tyzden a pol.

No ale Steli to je fakt na infarkt, co to tam zmatkuju.

Niekde som dokonca citala ze uz tieto testy nebudu povinne, ze vela krat akurat deptaju tehulky, mne lekar posledne posunul termin porodu, neviem podla coho sa to vsetko robi 🙂 treba verit ze deticky vedia kedy maju prist medzi nas a urcite v spravnu chvilu 🙂 🙂 🙂

Drzte sa 🙂
a pekny vikend 😉

janula13
6. feb 2009

ahojte..
chantalle, my sme este nekupili, ja este mam cas a tiez este chcem behnut do ikei a kiky, pozriem este raz a rozhodnem sa..
Ja neviem, mne ten obchod nevadil, tie autosedacky su certifikovane, aj niekede som citala ze vsetky uz splnaju tie EU normy a vlastne si len vyberas znacku a väcsinou pri tychto vajickach su rovnake, len si zaplatis viac ci menej za nejaku znacku...ale je to na tebe, ze väcsi vyznam sledovat rozne kriteria ma uz u tych autosedaciek pre väzcie deti, tam sa oplati aj viac investovat...My ideme zajtra na ten kocik, skoda ze si nenapisala ako ste dopadli, bola som zvedava...
my postielku s kolieskami nepootrebujeme, tak je to trosku lahsie, nam ostal v spalni akurat priestor na 2 postielky...
Stelka, tak to je fakt na porazenie a ja som sa cudovala, co ta sestricka tak pozorne vypisuje tu ziadanku, uz viem preco..ale nenechaj sa napalit, tie testy nie su zdaleka smerodajne, ine je dolezite, ten morfologicky, ja viem nastve to, ale neber to ako tragediu, ja som o nich citala kade tade a teda ked som videla ten chaos v interpretacii vysledkov, tak uz ma nerozhadzu..takze az taka skoda sa nestala, aj ked stat sa to teda nemalo...ale drzim palceky, pevne nervy a neboj sa, babatkop je krasne zdrave, potvrdi ti to cochvola morfologicky 😀 tam si ho dobre prezries 😀

chantalle7
autor
7. feb 2009

ahojte babulky mamulky tehulky

stely tak to je sila to je asi na slovensku naozaj normal nechapem ako mohla vypisat az tolko zlych udajov podla mna by mala taka sestra vyletiet ....
ale je pravda ze ten test je naozaj len velmi skreslujuci takze skor sa drz na ten mUTZ aspon ja ho povzujem za smerodajny aj ked tiez som zvedava na vysledky AFP

Janula tak ten kocik sa nam velmi pacil ma len jeden nedostatok ze sa neda kocik otocik tj. k tebe ked s nim ides ale oproti easy walkeru je to uplne minimum nedostatkov takze asi ho kupime uz sme ho skoro aj kupili na mieste ale nakoniec kvoli zaruke sme si povedali ze este pockame a okrem toho v marci je ta vystava v Brne a aj oni tam idu a maju tam predstavit novu kolekciu riku2009 takze aspon si to pozieme a zaroven este pozrieme co bude ine na veltrhu ale inak zatial sme takmer na 100P rozhodnuti pre tento

tie postielky maju este cas len clovek si to nechce nechavat na poslednu chvilu vsak hlavne u nas je to horsie kedze clovek nevie kedy sa moze co prihodit

babule mi sa uz sa hybeme krutime a kopeme .... dnes sm mala zaujimavy budicek asi tak okolo 5hod snivalo sa mi cosi a v tom sa mi zdalo (v tom sne) ze mi akysi clovek v sne moj brat (ale brata v reali nemam) stuchol silno prstom do brucha nasledne som mu zacala v sne nadavat .... postupne som precitla a uvedomila si ze mna naozaj cosi poriadne stuchlo do brucha 🙂 takze to bol moj dnesny budicek....nasledne ma jemne okopkavalo ktoresi z nasich dietok.... a kedze sa zobudil aj MM tak sme ich pocuvali a on im dohovaral ze maju este spat 🙂 a nie buntosit tak zavcas rana ......
dnes to bolo naozaj zlate a moj mus ich konecne prvy krat poculkopkat...doteraz sme skor vnimali iba tie kopceky na brusku

tak babulky hladkajte bruska a rozpravajte sa s bublinkaminasimi 🙂

pekny vikendik

chantalle7
autor
7. feb 2009

stela a kedy pridas to brusko haaaaaaaaaaaaaaaa?????
my cakame 😉

stela23
7. feb 2009

chantalle,nemala som po tom vcerajsku naladu,ale zajtra urcite foto pridam 🙂

ani neviem,co ma to tak rozladilo,chcela som tie testy uz mat za sebou,lebo doki mi stale hovoril,ake je to dolezite kedze tento rok mam35 a aby sme sa vyhli amnio.a samozrejme,ja som velky spac,pre mna je skore stavanie utrpenie a zas musim vstat v pondelok o siestej 😉 mne sa to ani teraz nezmenilo,vecer sa mi nechce spat pred 1 a rano by som spala do 11,o 5 si dam hodinoveho slofika a zas som do polnoci ako rybicka 🙂 a este by som zniesla,keby napisali,ze treba opakovat,lebo nieco nie je jasne,ale ze to dokasle zenska,ktora to vypisuje x rokov,to nasere aj mna.no nic,snad je vsetko v poriadku a zostane to len taka hlupa epizoda... 🙂

no mna mrnus okopava len po kave,neviem ci to znamena,ze mu chuti alebo je zdrogovany 😀

chantalle7
autor
8. feb 2009

ahoj Stela - no s tym spanim je to sranda ja som napriklad dnes rano vstala o 7.15 a nasledne som sa ulozila a spala dalej do nejakej 10h. ale to bude asi tym dazdom aj nase babuliatka su dnes akesi kludne od rana som ich este nezacitila asi to bude tym uprsanym pocasim...

ozi a ty pijes kavu? doky nic proti tomu nenamietal? ja pijem sice tiez zeleny caj ale len rano a aj to iba taku zafarbenu vodu... kavu uz nepijem takych 7-8 rokov ale miestoo toho mam ten cajik....

janula no kde siuz mas kocik doma???? cakam na spravy od teba 🙂

janula13
8. feb 2009

babule kuk album 😀 chantalle, tak my sme neodolali, nebolo o com, tak uz je doma 😀 inak sranda, mna dnes mladenci vykopali z postele, ja vstavam okolo10 a teraz sa uz nedalo, to sa neda, ked niekto hra futbal v bruchu a neda si povedat, aj teraz vystrajaju, chutila im svieckova, potvory..a ppekne ma dokopali aj vcera pri obzerani kocika, tak asi suhlasili, pochopila som to tak, ze ho chcu 😀 inak ten pan tam je strasne zlaty, my sme prekecali vyse 2 hodin s nim, teda ja 😅 a ked mi rozpraval o ich porode a chlapcoch, aki su, no sranda, mam sa na co tesit 😅 ale som velmi spokojna...mne sa uz na nijaku vystavu nechce pravdu povediac a tentokocik okrem toho ze sa neda otocit smerom ku mne, ale tie okienka mi stacia, tak nema pre mna chybu, tak sme kupili, aj MM sa paci, vcera sa s nim hral 😀

stela23
8. feb 2009

chantalle,kavu som az do 14 tt nepila,lebo mi nechutila,ale teraz si jednu za 2-3 dni dam,taku slabsiu.inac ani zeleny caj by sa nemal,pokial viem tak len sipkovy a roibos,ale slabsi je urcite v pohode... 🙂

toto pocasie je take unavene,ze ani sa mi nic nechce...

chantalle7
autor
9. feb 2009

ahojte baby,

no teda Janula ty si ale sikovna 🙂 no vidim ze teda naozaj budeme mat rovnake kociky aj nam sa paci len ten zeleny i ked sme pozerali aj ine farby je proste jednotka 🙂
normalne mi je teraz luto ze me ho nekupili a ze sme sa z neho nemohli tesit doma tak ako vy dvaja ale nevadi ved aj to bude ....
ozaj pytala si sa ho aj na tie autosedacky nam k autosedackam povedal ze si to mame najst na stranke http://www.bumbleride.com/ tam som ale nic nenasla iba je tam pisane v navode ze momentalne na ten kocik pasuje len jeden typ a to je asi to graco ale k tomu nam zase povedal ze ked su dve vedla seba tak sa s tym nikam nezmestim tak sme zase na zaciatku ... pozerala som aj tu jednu co si mi minule pisala tu babypoint a co sa tyka tej meggy tu som zatial nenasla ak mas nejaky link tak prosim hod ho sem 🙂
inak ta pva sa mi nepacila lebo v nej dieta nema vobec fixovanu hlavicku a taktiez som tam n evidela moznost doho uchytenia v aute cez nejaky fix resp. zakladnu....
tak uvazujeme este nad tymi chicco nevies ci tam pasuje? ten ujo nam ju sice spomnal ale mala som skor pocit ze o tych autodackach moc toho nechcel hovorit tak asi o nich ani moc nevedel....

chantalle7
autor
9. feb 2009

inak Stela ako si pisala aj ja som bola vcera mrtva rano som sa zobudila a za chvilu spala opat a poobede som zaspala tiez okolo 18 a spala az to nejakej pol osmej...proste asi to bolo tym pocasim ale som rada lebo si nepametam kedy som si tolko nadspala tzv. aj do zasoby 🙂

babulky a este vam prajem pekny novy tyzden 🙂

chantalle7
autor
9. feb 2009

baby tak sa idem s vamipodelit o radost prave mi prisla sms od mojej gynek. ze skrining je negativny tak sa tesime 🙂

stela23
9. feb 2009

chantalle,super sprava,tesim sa,dufam,ze sa rovnakeho vysledku dockam aj ja tento piatok... 🙂 ozaj,na ten morfologicky utz ta uz objednala? na kedy?

stela23
9. feb 2009

kedze vyslo slnko,prikladam nove foto bruska... 🙂

chantalle7
autor
9. feb 2009

ahoj Stela kraaaaaaaaaaaasen brusko 🙂

no neviem aky UTZ mi bude robit zajtra lebo som komunikovala len so sestrickou a poslala mi sms ale zajtra mam poradnu abude mi robit UTZ a ideme obaja s muzom takze zajtra sa mozno dovieme kto to u nas v brusku byva 🙂 ci su tam bambulky alebo bambuliaci alebo z kazdeho po jednom .... 😀 😀 😀

takze na zajtra sa velmi tesime

given
9. feb 2009

Ahojte,
Chantalle, blahozelam k dobremu vysledku.
Chcela by som sa opytat, ci sa pri tych triple testoch robi aj UTZ, alebo ci su to len krvne testy.

Dakujem.

janula13
9. feb 2009

chantalle super, tesim sa, ze nemas dovod na stres a len na radost, tak som zvedava, ci sa vam zajtra predvedu a co to tam v tebe vystraja 😀
o sa tyka autosedaciek, nie som z toho moc mudra, mala som pocit ze aj nam vymenoval vsetky znacky, ale nech, ja nejaku najdem, chcem este raz behnut do pezinka aj s kocikom, ved to je blizko a skusime to tam a dam ti vediet co sadlo a co nie, ved inak sa to neda..viem ze so zakladnou nam nukali aj v PP v Auparku, nepamätam si znacku, mali z minuleho roka a bili lacnejsie, tusim okolo 3500alebo 4500, skoda ze si nepamätam znacku..ale keby mas cestu spytaj sa tam, ta moja pamät...a na tu meggy nemam nijaky link, tu som len videla v Pezinku, skusim najst, ak sa zadari pridam 😉
a idem si pozriet stelkino brusko, ako nam narastla 😉
Given, na triple testoch sa len berie krv a nahlasi aktualny tt a vaha, tak vazit sa 😀