IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
15. feb 2010

Stely, ahoj, tak to muselo byt vycerpavajuce s tymi zubkami. U nas to stale nevyzera, ze by v tych ustockach nieco bolo. Ked je v tychto dnoch mrzuty, tak to pripisujem brusku, lebo vdaka mrkvicke uz 3. den nekakal.
Dnes mu skusim dat slivkovu stavu, uvidime, ci zaberie. Vy ste nemali taketo problemy?
Inak, ten ekzem. U nas je tiez predispozicia po mm, ale zatial sa nic nezjavuje, tak dufam, ze to Adamuso nezdedil. U vas to je aj viditelne? ako to vyzera? Ja ho stale obzeram, okukujem, ale vlastne neviem, ake to moze mat prejavy. Lekarka nam nepovedala, zeby sme mali cakat s prikrmami, takze uz papa vyse tyzdna zeleninku.
Majte sa krasne!

janula13
16. feb 2010

ahojte tak na chvilku sem skoim, cakam az sa zobudi druhy dracik a ide sa papat..CHantalle aj mne sa zdalo ze su prejedeni ale asi si zvykli mne sa zdalo ze zjedia vela, ale nikdy nevypluli alebo neotocili hlavu ze nechcu..tak niekedy som to normalne stopla ja ked sa mi zdalo ze uz maju dost..ale uz tolko negrckaju po prikrme skoro vobec skor len ked sa naleju aju alebo po mlieku, odkedy sme na nutrilone c2 tak zase grcnu...ale neva, utrieme a ideme dalej 😀

mali sme tu 6chorobu, 3 dni vysoke teploty a potom sa vyhadzal na 2dni a bolo uz je fajn, aj trosku hrdlo mal chytene,ale uz je zase vo forme...
ked sa pytas na jedalnicek je to ako som pisala, a v tej zeleninke je samozrejme masko a raz tt zltok..ja davam kupiovane kase, aj ked som si citala tu nejaku temu, tak som zacala mat vycitky ze do nich cem taky sajrajt, ale co, chuti im, az take hrozne nie su ked pozeram na zlozenie, a ostatne varim ja, aj ovocie maju od maminy vyzivky, kupovane maju len ked sme niekde inde alebo ani vtedy nie..tak som si povedala ze az taka hrozna nie som...a nevarim bio, kupujem normal zeleninu, ked som videla ponuku v tescu tak by zomreli od hladu..a tie BIO kase z DM mam doma, ale ked som raz ochutnala, tak som im viac nedala, chutili o dost horsie ako tie hami co kupujem ci milupa..neviem, ale kedze mam doma este 3 skatule tak asi ich raz dam, co uz a nasi laduju vsetko, neodmietaju nejak nic..

steli blahozelam k zubalom, dufam ze tie dalsie nebudete musiet odnosit, viem co to je z min tt ked bol chory, bol straaasne zly a mrzuty...a stale len na ruky taky este nebol, ale uz je fajn...nasi ako som uz pisala spapaju tak cca 200g zeleniny aj ovocia-kazdy samozrejme..prepracovali sa k tomu pomerne rychlo..

teraz mi napadlo chantalle ako ste dopadli s tymi vyrazkami, lebo presne ako to popisujes mali aj nasi..najprv take pluzgierilky a potom take vysusene cervene flaky..matusko to mal dost dlho a sa mu to zvacsovalo tak sme sa objednali ku koznej do samorina na koznu kliniku a sila ze asi 2 dni predtymmu to zmizlo ma len take jemnucke pupaciky sem tam, ale kozna povedala ze to nic nie je, ze koza zreje a reaguje a nic nam nedala, len ze mame pouzivat oilatum ca od narodenia pouzivame takze nic to nie je..tiez som sa bala ekzemu ci alergie, teraz to ma pekne a mal to aj jakub a tiez mu to teraz po chorobe zmizlo..asi sa to bude zjavovat..

chantalle ozaj ako om robis tie kase?keby sa mi zrazu chcelo varit aj to 😉 len rozvaris poriadne a pridas mlieko alebo ovocie?

inak nasi nic, stale nie su na 4 ani na 2 ☹

juj steli a aby som nezabudla ked uz pisem esej, misko je zlatucky, nejak mi pripomina matuska, neviem preco, taki sinter 😉
given ahoj 😉 dakujem za link...mas pravdu co nie je vlastne alergen? 😉

chantalle7
autor
16. feb 2010

caute som tu na skos nasi vyvadzaju uz druhy den tak som zrela na cvokara neviem co im je ale Filipko je od pondlka nejaky zachripnyty a Agi ma zese hnacky vsetko zvalujem na zubky ale poviem vam ked zacnu vrestat obaja tak mi idu bubienky prasknut a hlavne nic nezabera dokonca ani na rukach jedine ak tak chodenie po byte co vsak s dvomi nie je moc realne...

takze Steli gratulujem ze si prezila prve zubky dufam ze to necaka aj mna a este na duhu

k tym kasam ako som pisala tiez kupujem tie v DM takze bud varim tie alebo obcas puding alebo vlockove vlockove varim tak ze namocim a potom varim a ked su take moc vcelku tak to este aj mixujem lebo Filipko to nema moc rad ked sa mu tam take kusky motaju a napina ho
no a vacsinou pridam nejake ovocie a mliecko nedavam svoje davam nejake kupovane svoje davam len ak mam velmi plne prsia a muism odsavat ked dam mliecko tak ovocie uz nemusim davat lebo potom je to uz sladke

Jani na tie vyrazky nam doky pvedala po telefone ze to nic nie je sa to vyhadzuje bezne u deti ale kamoska mi poradila HOLTOV krem je dobry aj na AE lysaje a tiez rozne vyrazky tak som ho kupila a natrela som jej to asi 3x a vyrazky boli prec

Given tie kase z DM su ALNATURA ja kupujem vzdy bez mlieka lebo ja kupujem mlieko zvlast a potom ho tam pridam podla vlastneho uvazenia vacsinou menej aby to mali sladsie hlavne ked davam aj nejake ovocie, ja som ich tiez chutnala a su podla mna naozja chutne mam nejaku so $ druhmi obilia a potom este nejaku teraz si nespominam aku ...

Given co sa tyka hovienka tak mne sa zda zase presny opak ze teraz im viac smrdka 😉

tak baby idem mam migrenu ako svina uz od obeda

ozvem sa zase pribezne

pa paaa

janula13
18. feb 2010

babulky pridala som par foto 😀 napisem neskor musim sa ogabat a aj krpcov, napapali sa a uz nalozili 😀 ideme dnes na rehab po 3tt, a pokrok veskery zadny 😠
ozaj vcerajsia poradna..jakubko 9kg, matusko 8,3kg 😀

chantalle7
autor
20. feb 2010

baby caute som len na skok od stvrtka mame teploty tak okolo 38
v piatok sme boli u novej doky nic mu nezistila tak ze asi zubky neviem ale mne sa to nezda po 6hodinach ked prestane ucinkovat panadol znova teplota a tuto noc mal az 38,6...a tiez nechapem preco ma to zachripnutie uz od pondelka

mate nejaku radu?
idem nico pohladat ale ak nieco viete napiste

given
20. feb 2010

Chantalle, ja neporadim, nam sa choroby chvalabohu zatial vyhli a po zuboch tiez ani chyru ani slychu. Ale drzim palce, nech je to rychlo za vami.
Janula, krasni su, hlavne ze sa mozu spolu pohrat a poradit, kam dat ktory dielik 🙂

chantalle7
autor
22. feb 2010

tak baby od vcera mame zubok a prestali teploty v sobotu vecer sme mali az , nastastie to bol asi vrchol do rana sa to vsetko skludnilo a uz sme nemali teplotku
zubok je ale aj tak hnusak filipko si stale dava prstiky do pusy a ho studuje a asi ho to aj dost boli lebo cez den je mrzuty a obcas placka....

no ale hlavne ze uz nemame tie teploty

Janulka fotky su uzasne su ztrasne zlatucki a ciperkovia 😀

ja som dnes vybrala tiez vanicky a testujem ako sa im bude dat spat v karicke cez den a dnes tam uz spali x takze super ja som sa bala ze tam nebudu chciet byt a im sa ti to asi paci 😀
davas im aj pasy ked ich tam mas? ja hej

stela23
23. feb 2010

ahojte baby,tak ja len na skok,som znicena,uz od nedele teplotujeme a teda tie prve dva zuby boli nic oproti tomuto... myslim,ze mu idu horne jednicky,okrem teploty nic ine,len ruka v ustach a zufaly plac...tak ho napchavam nurofenom chudatko,take ma cervene ocka ako ho to boli...a stale na rukach...ale este ich pod dasnom necitim takze sa bojim,ze to je este na par dni...este ze zajtra mame poradnu,aspon sa nanho pozrie...

given,pytala si sa na ten ekzem...mal take kolecka velkosti asi 2 cm v zahyboch na laktoch a kolienkach...vraj sa to najviac robi prave tam,kde sa moze spotit.a atopicky ekzem sa prejavuje vraj tak,ze je symetricky,takze vzdy na oboch stranach tela na rovnakom mieste...nam to po 3 tt fenistilu a ichtyole celkom zmizlo,ale teraz pri tych teplotach neviem,ci sa to nevrati...verim,ze nie...

janulka,tie tvoje fotky...vzdy sa zasmejem...aj oni su vzdy taki vysmiati sintri 🙂

janula13
24. feb 2010

Steli, tak drzim palce nech uz mate uplny chrup a nemusite takto cez to prechadzat..aj matuskovi idu teraz 4 hore naraz, jeden uz bol trochu vonku a teraz sa rezu ostatne, tiez prst v puse, ale nie je nejak extra iny, len sem tam viac vrzuka, ale v norme, nemusim nosit, to skor jakuba ale ten ma 6 zubov vonku, dnes si ich 1x umyli..ze mato aj napadlo 😅

Ozaj, vcera sa kubik kooonecne dal na 4, sice len 1x ale snad sa uz rozkyve a matusko podsuva nozky ale on podla rehab ide na to ina...ale ze sa vraj chystaju na lozenie a sedenie..nuz ja to nevidim, ale aspon ze ona..a potesila ma ze co chcem ze ved na to este nemaju ani vek, ze maju este cas...ale kedze som v inej teme kde sa veselo davno lozi, sedi stoji, tak ma to uz trapilo..no jo, porovnavam...

dakujem za pochvali, presne ako pisete, ciperkovia a sintri..ale ja ich volam len draci 😀 a viem preco 😀

chantalle vidim ze aj vas zubale vytrapili..no nasi to nejak chvalabohu nevnimaju, teplota tak do 37 v podstate ani nemeriam..a jeduju sa ako sa vzdy jedovali...nie navyse...alôe zato mi to nandavaju v noci 😠 ..no idem, spia a robota caka...idem nastruhat nieco do jogurtu 😀

chantalle7
autor
25. feb 2010

caute babulky tak idem na skok ale ozaj len rychlo v prvej rade sa idem pochvalit s radostnou novinkou a sice dnes sa Agi prvy krat poplazila v pred a teda uz do vecera to pekne vyuziva naplno 😀
nedava sa na 4 ale iba si podlozi nozku aplazi sa ako vojak 😅

no a teraz poradna
miery>
Filipko 73cm a 8,2kg a Agatka 69cm a 7,5kg
Filipka skonstatovala ze je velke babo...

no a teraz ta zla sprava Agi zistila ze ma zrastene genitalie skoro ma vystrelo a som dobre nastrata na tu nasu staru kravu |doky| ktora nebola schopna ani raz im pozriet genitalie ani jednemu a uz vobec ma neupozornila na nieco take ze sa to moze stat aj dievcatkam ja som vedela len o chlapcoch a aj na to som sa musela sama spytat ona by mi nic nepovedala...
takze teraz mame dva mesiace musime cvicit roztvaranie a ajk to nepomoze tak nam hrozi chirurgia....
nasla som to potom aj tu na konovi a vacsinou o tom ludia nevedia ani nase babky nemali o takom dacom ani paru... tak vam poviem lutujem ze som od tej starej hnusoby neodisla uz davno teraz budeme mat taketo starosti ...

co sa tyka zubov asi je to tym ale spavame hrozne Agi zaspava na mojom bruchu a potom ju prehodim vedla seba a stale v noci stonka neviem ci su to bruska alebo naozaj tie zuby ale uz sme sa asi 3 nci nevyspali tuto noc som bola hore od pol jedne tak do piatej....

takze tak ale to lezenie ma dnes potesilo takze aj to trapenie sa lahsie nesie....

tak caute myslim na vas na vsetky zubale ktore trapia nase dietky

pa paaaa

ozaj janula ty uz davas sosovicu mne doky povedala ze ju uz mam pridat a jogut vraj pridame od 10m ako 4/te papu

tak utekam caute

stela23
25. feb 2010

tak vsetko je inac...po tych troch dnoch teplot teplota zrazu klesla a janula ty uz asi tusis ,co nasledovalo...rano bol cely vysypany a cerveny,chudatko...no skratka dostal tiez tu siestu chorobu...uz je to lepsie,len sa mu totalne rozbil nocny spanok,uz 4 noci ma budi kazdu hodinu,trikrat si cucne mlieka a zaspi,ale kedze sa nezasyti,do hodiny je znova hore a rano mi vstava najneskor o siestej,raz dokonca mrncal uz od 4.51 hod. ☹ no peklo,taka som nevyspata...

ale zato dnes ma potesil,zacal sa zapierat a dvihat na styri a aj sadnut sa snazi...zatial mu to moc nejde,tak zuri,ale uz je na dobrej ceste... 🙂

a este jeden dojimavy moment...hovorila som mu,aby povedal mama a on sa tak uprene na mna dival a potom uplne jasne,bez zvycajneho zvatlania okolo povedal MAMA 🙂 no krasne 🙂

inac janula,tvoji tu chorobu mali obidvaja?lebo to si teda vobec neviem predstavit,ako sa to da zvladnut,misko cely den plakal...

ozaj...vcerajsia navsteva u lekarky...8360 g 🙂

zelam vsetkym zdravie a slnecne pocasie 🙂

given
26. feb 2010

Ahojte, no to su mi novinky, ze MAMA a plazenie a zuby a stvornozkovanie. No parada!! Blahozelam 🙂
Ja pridam miery az na buduci tyzden, ideme do poradne k nahradnej doktorke, lebo nasa odisla z Prosanusu a novu este nemaju 😒 , divne, no ale co uz... Tiez ideme na kontrolu s klbikmi, dufam ze bude vsetko OK.

Stela, ja ked Adamovi poviem, ze "povedz mama", tak sa maximalne na mna rehoce 😀 . A rozprava ako pokazene holandske radio, ze grrrrrrr, ffffffff, chhhhhhhhr a tak.

Zubale zatial ziadne.

Inak, robia uz vase deti, ze "tapi tapi" a davaju "papa"? Lebo dnes rano som sa docitala na mama a ja, ze v 7.mesiaci by sa to mali naucit, no a my dovrsime 7.mesiac buduci tyzden. A tapi robi, len ked mu s ruckami hybem ja 🙂

chantalle7
autor
26. feb 2010

Given nasa Agi robi tapi tapi celkom slusne Filip iba obcas ale robime to tak ze tapkaju o moju ruku svojimi to nevedia 😉

chantalle7
autor
26. feb 2010

baby idem vam povedat ako sme dnes dopadli od stredajsej poradne som robila to co mi doky kazala roztvarali sme a pridala som kalciovu mast ako som sa docitala tu na webe este vcera vecer som sa ukludnila lebo sa mi zdalo ze sa to celkom zlepsuje ze sa jej to uz da viac odtiahnut no a dnes rano ma skoro ystrelo ked som zistila ze rano jej uz nebolo vidiet nic ani otvor cez ktory cika uuuplne to mala zatvorene az som dostala strah ze asi nema ani kade cikat...tak som okamzite zacala nahanat lekarov a utekali sme k detskej gyn. do Ruzinova dam jej to museli otvarat porusit blanku trosku tiekla krvicka a teraz musime ustriehnut aby sa to znova nezrastlo...

baby nechapem ako sa mohlo take nieco zrast do rana za noc mam z toho normalne soky...

Steli tak pekne to je uzasne ze ti povedal mama a myslis ze to povedal tak ze chape aj to ze to si ty?
a inak je to pekny macko a kolko meria?

janula13
2. mar 2010

ahojte 😉
draci spia tak sem napisem zase...

Chantalle normalne som rozculena s tebou na tu dr...fakt clovek im overuje ze vedia co robia a ocividne ani nie..ani nasim pipikov nekontroluje, ked ich mali cervenych tak mu to stiahla troschu a este mu to aj zakrvacalo...aj mne sa to parx podarilo tak uz nechytam...aj ked kamoska radila stahovat, dr povedala nie...

tak verim ze Agi uz nebude mat problemy, sila co objavia tak neskoro, aj ten jazycek prirasteny...

Steli super, u nas sa mama uz nevravi, myslim ze ani nevedel ze som to ja, teraz fici baba, dada a vsetko mozne hlavne take hrdelne grrrr a podobne...

jakubko sa stale kolise na 4, ale este je na laktoch oprety ale uz som videla ze aj tie vystrel a uz aj matusko skusa pomaly na 4, tak sa aj tesim ze lady sa pohli, ale aj sa bojim ako ich ustriehnem..ved uz teraz otvaraju sufliky a gulaju sa na podlahu a tahaju stolicky...nafukali sme velky bazen, tak ked bude treba dam ho ako docasnu ohradku...
a co sa tyka tapi tapi, nic moc, jakub to vie o moju ruku ale aj sam, ale neroztvori ruky, ale neva, opicky sa este nauci, nejak ich do toho ani nenutim...ani neviem ako na to...

steli u nas mal tu 6tu chorobu len jakubko, chvalabohu aj ked mi vravela ze je velka pravdepodobnost ze to chyti aj matusko, ale nie...no mi hovor, jakub bol dost zly vtedy, este taky urevkany nebol, daval zabrat, bala som sa ze tym ze sme ho viac nosili aby nerevkal kedze mu odchadzal hlas, lebo mala j hrdlo chytene, ze si zvykne, ale hned ako vyzdravel bol v starych kolajach, esteze tak...nosit 9kg je dost...

inak krasne miery maju deticky...

Given presne esteze sa mozu poradit kam ktory dielik dat..najlepsie je to ich tahanie sa o hracky, naokolo sa vala kopec inych ale oni sa tahaju o tu jednu...a jakub sa rad tuli a vala na matuska a ten to nema rad, tak reve, celkom sranda 😀

no idem, zobudili sa potvory, dufala som ze aspon do 11 potiahnu, smola..

papa zatial

given
3. mar 2010

Caute,
Chantalle, tak toto som ani netusila, ze je vobec mozne! Normalne ziram a to nehovorim este o tom pristupe doktorky, to je uplne neuveritelne. Aj som si vcera na to spomenula, lebo sme boli na poradni u novej doki a ta si dost detailne prezerala Adamkovho pipca. Tak som si povedala, ta asi bude dobra. Tazko mi je zatial posudzovat pediatrov, kedze este ziadna choroba u nas nebola a chodime len do poradne a na ockovanie.
No a tu su miery nasej hlisty: 70,5cm a 7315g. Na to, ze bude mat v sobotu 7 mesiacov pribera este dobrym tempom nieco vyse 100g za tyzden. Prave citam v MAMA a Ja, ze podla WHO ma novorodenec pribrat v 5.-6. mesiaci 35-55g tyzdenne.
My asi o chvilu pojdeme kocikovat do Hainburgu, este uvidim, ako sa Adamko zobudi. No a cez vikend sme kupili Croozera (vozik za bicykel) a uz sa tesime, ako ho otestujeme na hradzi. Ale najskor asi na korculiach. Jupiiiii 😀
Pekny slnecny den zelam!

stela23
3. mar 2010

no tak chantalle,to kukam,ze sa take nieco vobec moze stat...chudatko male..drzim palce,nech s tym nemate dalsie problemy...ale co sa tyka chlapcov,citala som rozhovor s primarom detskej urologie vo fakultnej nemocnici a hovoril,ze sa do dvoch rokov s pipikom nema nic robit,lebo sa to moze zranit a hrozia zrasty a potom je problem.vraj sa to vsetko uvolni samo spontannymi erekciami....takze ja nikomu nedovolim,aby sa ho co i len dotkol...ale nasa doki to ani neskusa,vzdy mu kontroluje iba vajicka 🙂

baby,dnes som zas mala uplne gycovy zazitok...ranny spanok...maly sa zobudil asi po 20 min. akurat som tak dobre driemala,tak som mu podala hracku a este som mala zatvorene oci..on sa hral a zvatlal si cosi..zrazu povedal mama tak som otvorila oci a co nevidim...misko bol prvykrat na styroch s vystretymi rukami a pozeral na mna,zlatusik 🙂 asi sa mu to zapacilo,lebo dnes uz to predviedol niekolkokrat,prestal sa presuvat kotulanim doboku a dviha sa dohora 🙂 tesim sa,uz sa neviem dockat kedy bude sediet,lebo to mu otvori uplne iny svet...len som prekvapena ako sa to rychlo meni,ved to zacal skusat len nedavno a nemal silu zdvihnut sa ani o 1 cm...uzasne 🙂

ci tusi,ze mama som ja este neviem,ale uz pochopil,ze je to nieco co ked povie,tak som nadsena tak sa snazi to opakovat...okrem toho je oblubene este baba,vava,dede,jeje a hovoril aj tata,ale to uz par dni nedal...

zelam dobru noc a nech nas nechaju sintri vyspat 🙂

janula13
4. mar 2010

babule neda mi to ked tak citam, Misko je sikulka sikovna ja sa akurat pozeram, na moju vojnovu catu, jakub zacal od vecra rychlym tempom postupovat dopredu, ale nie je to stvornozkovanie skor plazenie astvornozkovanie dokopy, schyluje sa aj na to, vyrazi ako sip dopredu ked nieco chce, hlavne matuskovu hracku..teraz sa zabava tym ze si hadze rolnicku dopredu a ide po nej..strasne ho bavi pustat veci a zbierat smeti co najmensieho rozmeru ako do pinzety..a matusko sa tiez uz kyve od vcera na 4, a davaju sa obaja nasikmo, asi pojdu do sedu, strasne sa twesim ze sa nieco konecne deje..o otvarani suflikov nevravim...su podarena dvojka...dnes sa kyvali na 4 oproti sebe a bucali hlavami o seba....skoda ze som nestihla nakamerovat...tak u nas sa konecne napreduje..ved by sa aj patrilo...no idem, kubik je uz na podlahe a ked sa po nom rozbehnem este zrychli 😀

chantalle7
autor
7. mar 2010

ahojte bablky som tu dlho nebola ale idem vam trosku popisat

given pekny macko je ten tvoj Adamko ved ma skoro tolko co nas Filipko a to my uz tahame 9m. 😉
Given kde si kupila ten vozik za bicykel posli link

Steli no parada ale idem sa aj ja pochvalit od piatku uz aj Filipko hovori mama a stale kazdy den je to uzasne nadherne tak si to s Agi rozdelili on nieje na ten pohyb ale na komunikaciu a Agi je zase na ten pohyb s tym kecanim si dava na cas samozrejme ze aj ona hovori vselijake blabotky ako ajjajaja a tak ale Filipko mama no uzas

s tym pipikom kazdy vravi inak nam doky povedala ze mu to po kupeli ked to zmekne mame vzdy pohyvat ale len tolko kolko sa da nic nie na silu a s tym suhlasim a to robim teraz aj Ago vzdy jej odtiehnem do stran buchticku a je vsetko ok zatial sa ic nezarastlo tak sa tesim a prestali sme aj mastit lebo ju to asi stipalo tak len pekne takto cvicime

Janulka tek pekne sa ti rozbiehaju ja som zvedava ako budeme za obomi stihat to bude este sranda my zatial stihame za Agi uz zvlada cestu z kuchyne do obyvacky vcera sme obaja s muzom cosi robili a zrazu pozrieme a iba dve oci spod kocika na nas pozerali ...
u nas je najlepsia hracka flasa lebo tu hodi a neutecie jej moc daleko a opalti sa jej za nou vydat inak ak jej ujde nieco daleko tak nejde za tym ale ak je to iba kusok tak hej ...okrem toho preferuje maxi veci napriklad lopta nie je ako lopta ona uprednostnuej moju fit loptu odraza ju okrem ruk aj hlavkou, bucha vysavacovou hadicou, kolieska jej farebne su uz opozerane ale take kolesiska kocika to je nieco a este ma rada krabicu na hracky z babylove je pekna farebna tak aj s tou sa pasuje....

inak teraz mame trosku sopliky takze nechodime von lebo sa ochladilo a kedze aj ja mam nadchu a myslim ze deti to maju odomna tak viem ze to nie je len taka easy nadcha ale dost bolestiva a priam nevykatelna takze ich nechcem moc vuchladzovat ...
uz sa len bojim aby nedostal najma Filip lebo ten to ma horsie zapal stredneho ucha ...myslela som si ze to musi byt s teplotou tak som to zatial neriesila ale vcera som sa docitala ze to dokonca nemusi mat ziadne priznaky no a on je dost mrzuty a stale si zuli ockaalebo nosik je to tak neurcito a tiez uska...

tak babule peknu nedelu este

given
8. mar 2010

Ahojte,
No Chantalle, pekne to maju podelene tie tvoje dietky, jeden je "mluvci" a jedna je gymnastka 🙂.
Dovol, aby som sa zasmiala, ze Adam je macko, je to taka tenka hlista 😀 On ma celkom vypracovane svaly, smejeme sa, ze z nas troch ma on najlepsie vypracovane brusaky 😀
Co sa tyka lozenia, tak Adamko dviha ritku hore, da sa na kolena, a potom este vyssie, takze stoji skoro na spickach, ale pritom ma hlavu dole. Take obratene "V" robi, tak neviem, co z toho bude... Asi zacne rovno chodit, alebo co.

Cyklovozik sme kupili tu: http://www.cykloworld.eu/cz/obchod/kategorie/vo...

Je to siroko-daleko najlepsia cena, a vozik pre 2 deti je este lacnejsi ako pre jedno. V sobotu sme ho uz otestovali. Ja len tak decentne, aby som nemala svalovku. Adamko v Croozerovi takmer hned zaspal... A to sme si mysleli, ze je vyspaty, lebo sme vyrazili hned po poobednom spanku.

Celkom dobra stranka je aj toto: http://www.velofiala.cz/croozer_tipy.htm#brzdov...
Ceny je vyssia, ale su tu rozne zlepsovaky, aby sa deti viezli pohodlnejsie. My sa nechystame na ziadne drasticke vylety. Dunajska hradza to isti 🙂

Este jedna otazka, kupovali ste niekto ohradku alebo zabrany na schody?

chantalle7
autor
8. mar 2010

Given dik idem sa hned mrknut ...
predstavovala som si toho tvojho akrobata ako robi V no ti poviem on je asi vacsi gymnasta ako nasa Agi ona sice uz lozi odusu ale take nieco som este nevidela ze by robila 😀
inak dnes sa nasa Agi pustila separovat odpad co mam v krabiciach pri kosi tak neviem ako to bude pokracovat 😀

co sa tyka toho spania tak to aj nasi ledva vydeme vo a uz aj spia takze sa snazim s nimi chodit von tak na cas spania aby neboli zbytocne prespinkani...

chantalle7
autor
8. mar 2010

Given a co sa tyka ohradky my mame vyrobenu na mieru - dali spravit moji rodiacia z orechoveho dreva... takze si budu hoviet v ohradke 120x120 dufam ze sa im bude pacit 😉

given
15. mar 2010

Caute, pridala som par fotiek - taka Velkonocna nalada, ale su to len take moje amaterske pokusy 🙂
Pekni dnicek prajem!

chantalle7
autor
15. mar 2010

ahojky

Given pekne fotecky adamko je krasnucky ....
pocuj a to on tak krasne uz sedi??? no parada 😉

tak ja pridam tiez nejake foto ale az ked pride MM lebo fotky mame na jeho NTB...

inak my sme boli chori zacali sme soplikami a potom to preslo u Filipka aj do zapalu priedusiek uz neberieme lieky ale aj tak este chrapciiii a soplikuju obaja aj on aj Agi ale agi mala uplne iny a ovela lahsi priebeh bolo to virusove takze nastastie ziadne ATB aspon ze to ....

inak mame za sebou prvy pad z postele Agi isla bud za mnou alebo neviem ale v kazdom pripade zhodila perinu a potom isla za nou ale pristala v krabici latkovej s hrackami takze sa jej nic nestalo a este tam bol aj kojaci vankus ..nastastie zvdy mam po zemi rozhadzane veci takze sa nic nestalo...
zacina byt nejaka uplne na mne zavisla nemozem sa vzdialit z izby ked sa hraju musim byt pri nich a ked idu spat detto musim bud byt tak aby ma videla ale najradsej maju ked si lahnem s nimi a spolu spime jeden z jedne a druhy z druhej strany na mne nalepeni...

vcera sme sa tiez dobre bavili na tom ako agi rozumie ze nie nesmies !!! mame v obyvacke Fikus a ten silou mocou chcela chytit sice rozumela ze nie nesmie ale aj tak sa vzdy k nemu vratila a ukazovala tatovi ze aj ked on vravi nie tak ona to aj tak chce chytit a stale pri tom davala rucku hore ze chyti a pritom mrncala a tato jej zaze vravel ze nie bolo to podarene...
uz prebadala polku bytu teraz prave musim strazit topanky lebo tam najnovsie chodi a nechcem aby si ich davala do pusy co ona najradsej robi...

no a nas hovorca rozsiril svoju zasobu uz hovori aj tatatata ale viac mamamama 😀

tak majte sa krasne a piste

chantalle7
autor
15. mar 2010

ozaj baby ste na facebooku?

chantalle7
autor
15. mar 2010

pridala som foto kukiiiiii kuk

chantalle7
autor
17. mar 2010

halooooooooooooooooo babule kde ste sa vsetky stratili

given
17. mar 2010

Cau Chantalle, vidim, ze si tu sama so sebou vypisujes 😀
Ja nejako nestiham, chodime na to plavanie, sice oficialne to trva len 20 minut, ale sa mi zda, ze je to zakazdym normalne celodenny projekt 😀 . Teraz to ale Adamka tak zmohlo, ze hore spinka. Zaspal uz v aute, ale nam cesta trva len 5 minut, takze teraz pokracuje v posteli. Minuly tyzden sme boli aj na vylete v Rakusku u kamosky, a navstivili sme aj DM, no normalne som bola v soku, nakupila som tolko, ze sa mi z kosika vysypalo a stalo to len 50 Eur. Super, super, aspon som vyuzila zlavy v DM baby bonusu, ci ako sa to vola.

Pekne fotecky si dala, tazko povedat, kto vyzera na vacsieho sibala, asi obaja 🙂

Ja som na Facebooku, ako inak. Ak chces, poslem ti meno do IP.

Co sa tyka toho Adamkovho sedenia, tak ano, sedi, ale nesadne si este sam. Aj som mala obavy, ci ho mozeme takto posadzovat, ale pytala som sa ortopeda, on ho pozrel, ako sa vytahuje, ked mu poda ruky a ako sedi a drzi hlavu a povedal, ze v pohode. Som velmi rada, lebo takto sa vie pekne pohrat a nerobi uz na bruchu do zblbnutia to lietadielko. Aj ked este obcas aj hej, ale ked to nie je vkuse, tak sa to da 🙂

chantalle7
autor
19. mar 2010

ahojte babule tak som sa uspesne prihlasila v novej verzii Given este ze si tu ty inak to tu mozeme zabalit

Given posli mi kontakt na teba na ten FB najdem si ta

no ten tvoj Adusko je teda sikulko moji este nesedia aspon nie pekne takze ich tak moc nedam ale Agi uz ma novu pozu a sice dava sa na bok takze cakam ze kazdu chvilku uz snad pride aj na to ako sediet ale mozno este najprv bude musiet zmaturovat nad spravnou technikou lezenia lebo zatial sa stale plazi ako vojak aj ked trosku sa to uz zlepsilo a dava sa na styri s tym ze sa tak pohupuje....

baby ja sa tak tesiiiiiim ze je tu jar super uz mozeme chodit casto von
parada...

tak baby a piiiiste Steli janula kde ste co robite a hlavne co robia drobci
pa paaa

stela23
21. mar 2010

ahojte baby

nejako ten cas uteka,ani som si neuvedomila ako dlho som tu nebola...a teraz to krasne jarne pocko,no radost,len ma to taha von...

tak u nas sa stvornozkuje a v prestavkach sedi,je to teda ovela narocnejsie,vobec nic si nestiham spravit,ked je v pohybe tak davam pozor,aby do niecoho nenarazil a ked sedi ho istim zozadu,lebo on sa nahne za nejakou hrackou a strati rovnovahu a buchne si chudatko hlavicku...vankusmi som ho skusala oblozit,ale on sa ako naschval posunie a sadne si tam kde nie su 🙂 takze pri nom cely den sedim...ale to by som musela aj tak,lebo ako si chantalle pisala,aj on ma musi mat stale na ociach a je cely taky mojkavy,najradsej by bol,keby som ho mala cely den v naruci...a u MM na rukach je sice spokojny,ale stale toci hlavu tak,aby na mna videl...takze asi ta separacna uzkost sa dostavila 🙂

inac minuly pondelok sme vecer boli na pohotovosti,chudatko vyvrackal vsetko co mal v brusku,tak som sa bala ho dat spat,kym sa nanho niekto nepozrie,vraj mu zle sadlo vajicko tak ho vyvratil,a ja som sa tak tesila ako vela konecne spapal...

a stale cakam,kedy sa konecne vyspim... 😀 😀 😀

zelam krasny novy tyzden 🙂