IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
14. okt 2010

ahojte tak sa hlasim a mam zle spravy, konecne to vyzera realne so sretkom a matusko mi od vcera teplotuje ☹ ak bude aj zajtra tak sobota nehrozi aj kebyteplotu uz nema, to by som neriskla jednak kvoli nemu a aj kvoli vasim prckom, inak munjic nie je zatial zda sa, ale teplotu ma stale, okolo 38, zeby zuby?mozno keby v nedelu ak by v sobotu cely den bol ok, tak skor nedelu by som riskla ale to ja nezarucim ☹ tak asi zase budeme my trcat doma a tak som sa tesila aj tu kamosku som uz zrusila na sobotu...tak to necham na vas, vy sa stretniteotestujte a mozno keby v nedelu tak sa pridame alebo sa budeme este kurirovat: ☹
len pre info, bola som na gluk teste , vysledky neviem este ale krcok este drzi, tak sa tesim, aspon to🙂
ozaj babule akurta kukam na nete pre istotu elektricke odsavacky mlieka zeby som nebodaj konecne aj ja kojila, tak keby mate na predaj hodte do IP aj sumu...mama manualnu ale ta ani necvrkla🙂

chantalle7
autor
15. okt 2010

jani tak to posunieme na nedelu a ty uvidis alebo to mozeme posunut zase o tyzden?!?! co vy baby na to?
jani akurat som min. tyzden predala odsavacku -skoda ze si nedala vediet skor lebo bola fakt dobra ja som kupovala tu co mali aj v ruzinove v enmocke - medela a naozja bola super a sice bola dost draha ale nie az tak ako su aventy.

inak ak nieco potrebujes tak mozes vzdy mrknut aj moju inzerciu co tam mam na predaj teraz tam toho moc nie je lebo teraz dost nakupili baby ale uz tam idem dat zase nieco -vanicky, kojaci vankus len musim pockat na fotky od MM.

tak utekam deti su hore
pa

stela23
15. okt 2010

jani,mozeme to kludne odlozit o tyzden...vsak uz to tak dlho organizujeme,tyzden horedole 🙂

ako baby?

chantalle7
autor
15. okt 2010

ja som za vsak uz to planujeme min pol roka takze tyzden vydrzime 😉

stela23
16. okt 2010

o.k.tak som to prisla skontrolovat a nejdeme 😉

janula13
16. okt 2010

ahjte az teraz som nakukla...no matusiak stae teploty nic hrozne ale ma, takze nicani zajtra v pondelok ho beriem k dr nech ho radsej pozrie...radsej nech som za blbca ako takto...
chan skoda, no az teraz kukam bazare na odsavacku, ja mama piestovu a ta je nanic, tie elektricv ruzinove boli fajn ale ze aventky su tichsie, no uvidim aj v bazaroch su dost drahe..pozriem co predavas, oaj bola u mna babula na nakup veci ma parik a postrada u mna veci pre dievcatko tak som ta jej spominala, zeby som vas nakontaktovala keby mas na predaj veci, nechces, mozem cez FB, obe vas tam mam...stretko ako chcetekludne otestujte aj bez nas, bud vikend aj ten dalsi uz nieco ame rodinne oslavy a tak, zatial neni niciste, teda dufam ze budeme ok, este aj mm je nakapaty..
ozaj a mam tehu cukrovku:(((

janula13
17. okt 2010

baby mna porazi, od stredy do dnes matusko teploty , ale dnes v pohode, vykukli stolicky tak mozno pretoa teraz vecerjakubko horuci v potielke a zle dycha...ach jo zase marod? uvidim co zajtra a tak dlho sa pekne zdravi drzali:(
chan spravu na fb som nasla az dnes:(

chantalle7
autor
18. okt 2010

Jani tak na teba sa to nejak sype.chudatko nase tak sa drzte
ozaj a co teraz ked ti zistili tu cukrovku musis nieco na to brat alebo co a ake si mala vysledky kolko ti namerali cukru...
to je mi napzaj luto ze sa ti to skomplikovalo a pri prvom tehu si tiez mala alebo len teraz? sa mi nezda ze by si mala TC?!

mozes ma s tou baboou nakontaktovat ale moc toho nemam lebo zatial si odo mna berie jedna mamina tiez s dvojickami ostali mi len nejkae letne veci ktore by uz jej malej boli male ale nevadi kludne daj kontakt ved uvidime.

tak idem lebo este chcem ist hodit veci do bazarika

caute zatial

given
21. okt 2010

Caute!
Janul, dufam, ze uz je lepsie s tymi teplotami. Tie zuby dokazu teda pekne potrapit. Inak, naozaj chces el.odsavacku? Ved pockaj, uvidis, ci ju vobec budes potrebovat, aby to nebola zbytocna investicia. Ja som si pred porodom zohnala manualnu Aventku, mlieka som mala habadej, normalne som uvazovala o laktariu, a odsavacku som paradoxne nepouzila. Snazila som sa, aby sa tvorba mlieka znizila a v tom pripadne netreba odsavat, lebo mliecka by bolo este viac. A aj tak tieklo same, takze stacilo nastavit pohariky 😀 😀 (teraz sa smejem, ale bolo to hrozne).
Takze radim pockat.
Baby, ako to vidite tuto sobotu? My sme potom dalsie 2 vikendy prec, cize potom mozno az november a to uz je naozaj na dlhe lakte, takto sa asi nestretneme nikdy.
Tak ako?

janula13
21. okt 2010

babule ahoj, no nepotesim vas, takze mm sa uz dostava z toho,al len sople, matus ok, aj ked nejak teraz casto kycha a jakubko bol v utorok u dr a schytal atb, ma zacinajucu anginu, a horsie je ze nechce atb, bud vygrcka alebo evypije nijak, aj dnes taku sablu hodil, tak zajtra rano ide mm k dr nechda tablety ak moze, citala som tu na MK aj maminy radili ze v takom pripade davaju v tabletach v caji a to im deti vypiju..tak uvidim, chuda male..ale vyzera uplne ok , teplotu uz ani nemeriam, kedze citim ze je ok, akurat papa mneje, atrosku soli, ani neodsavam len zvlhcujem...potvora tak pred 7-8 mes ked bol naposledy chory, v poho vypilvsetko bez fint a akurat ho striaslo a teraz ani nurofen sirup...
takze tak a este aj na mna nieco lezie soplim a skrabe hrdlo a prd si mozem dat, ..ani len caj s medom, lebo TC nemamdoriesene..dopadlo to tak ze sombola u diabetologa a on ze kedze je rozdie v norme ci sa berie krv z prsta alebo zo zily a mne brali z prsta a hodnota bola 8.3 a norma je pri prstovej krvi 8.9 tak som v norme a nema o com, ze zo zilovej jetusim do 7.8 vtedy by som bola jasna..tak som volala dr, co povedal diabetolog a on ze to ani nevedel ze je rozdiel vtomto,tak tiez povedal ze ok..ale ked som sa spytala co radsej nezopakujeme test, kedze som chodila pocas testu a mohla ovplyvnit vysledok, tak ze netreba, co ja teda radsej by som, ale co uz a ze na najblisej poradni mi zoberu krv nemam byt nalacno, aby videli co mi to robi..tak aspon tak a ze pre pripad simam davat pozor, tak sa krotim aj ked by som vsetko v byte zjedlaco je sladke:(

a co sa tyka stretka, nuz vidite my marodujeme min do utorka vtedy ma istjakubko na kontrolu dalsi vikend dusicky adalsi ideme k mame na hody ak budeme ok teda...tak susme spon ciastkove stretka ktomoze..my teraz nie ☹
giv inakmaspravdu robim si prehlad s odsavackami, ale asi skor pockam, v nemocke snad bude erarna potom sa uvidi, ja ti mam pocit ze zase mliecko nebude, a tak by som chcela...ale nesmiem si tak vraviet dopredu..

ozaj ako vasi, nasi stale nic nepovedia, teda mozno aj ano a ja to netusim ci nevsimam si ..ale jakub mama, tata, baba, a vcera som ho ucila katka, taksa zadarilo celkompekne, a robi stale lietadlo a auto a kravu, vsteko znierovnako🙂 amatusko len mnam, ham, tata, mama a tiez zacal vrndzat..ale neva, zlati su🙂 vecertancuju ako pariace sa pavy okolo seba idem do slz🙂

chantalle7
autor
22. okt 2010

ahojte baby no k tomu stretku teraz mam pocit ze sme si vybrali naramne zly cas vsetci su chori aspon okolo nas takze podla mna netreba pokusat.
takze asi to zase odlozme alebo ako janulka pise take ciastocne stretka.
no ja asi etraz nepojdem kedze naozja vsade je vela chorych.

Jani no tak som rada ze si to nemala az take zle s tymi vysledkami tak drzim palce aby aj krv potvrdila.
som sa narehotala na tych pavoch 😀 😀 😀

co sa tyka nasich tak nasi hovoria tiez tie zakladne co uz hovoria dlho mama tata, dede, baba, ale agi na dovce vravela aj memed co bol medved lebo tam mali kzu s hlavou maca v restike a kadzy den z neho ola hotova ale doma to prestalo. okrem toho vydaaju tiez vsetky mozne zvuky zierat. a uz sa naucila aj ze robi a aaaa (ze kakala ale zaroven aj piskala to nerozlisuje) dokonca tento tyzden sa jej 1x podarilo vykakat o nocnika a raz vypiskat ale zial iba raz ...ale nevadi tesi ma ze uz aspon rozumie tomu ze sanieco deje ked kaka alebo pisa...
no a este sa naucili sa hovorit monterovi stavitelovi Bob a poznaju pismeno B. tiez sa pokusaju vraviet bim bam bom a tik tak ale skor to rozlisuju intonaciou lebo tie slovacka im vychadzaju tak dost narovnako 😀

inak nasi tiez uzasne vedia takcovat tiez sa rehlim na nich Agi uz pekne chodi uz uplne prestala pouzivat lozenie pri presuvani sa po byte ale samo lozi ked a hra. Filip ten uz pomalicky spekuluje ako sa pustit a mam pocit ze si obcas mysli ze je Agatka lebo niekedy sa skoro pusti a potom sa zbada ze vsak ja to este tak neviem.
minule sme mali sov s cistenim dlazky takze uz sme prisli k tomu vasemu surovaniu u nas to je so servitkom kedze ma vidia stale nieco cistit a utierat 😉 😀

no a tak sa bavime

tak napiste aj vy babule ostatne nech sa pobavim

inak jamusim znovu spomenut dovcu bolo to super a mam pocit ze hlavne agatka tam urobila velke pokroky v chodzi v rozpravani no proste velmi pozitivne hodnotim!!!

janula13
24. okt 2010

ahojte takkym si pamatam co chcem..davam do pozrornosti kto by chcel spaci vak...

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...
inak my uz pomaly vyzdravujeme🙂jakubko este zajtra atb a bude ale vyzera v pohode dokonca tieto mi spapa na lyzicke a uz negrcka, teda vecr mu nedavam kasu len mlieko s jahodovymi vlockami...a zarak sa stal u nas, uz asi 4 noci matusko celkom dobre spal, do polnoci sa zobudil asi 3x, ale nesla som za nim, len raz dudud podala a spal dalej a v noci aj ked zamrnci nestavia sa uz a nepisti a neplace a spi dalej a min noc normalne prespal, a spal do 9.15:) no sila🙂 ale neskacem viem ze m to hocikedy nanda, ale potesilo aspon na par noci, uvidime...inak cez den uz asi 2tt zaspavaju aj nasi samy, sup do postielok, zapnem uspavanky aulozia sa za chvilu vacsinou, potom uz len idem prikryt takze nemusim s nimi lezat aj ked ku koncu rada idem🙂 niekedy spia sice len 2 hod alebo jeden z nich sa zobudi a niekedy uz nezaspi, ale len taklezka a caka, aspon oddychuje, ale spavaju aj svoje 3hod a niekedy ich dokonca budim..
chan ty mas tiez zabavu doma vidim, a musis mat paradne vysurovane🙂 nasi uz nelozia vobec aj mi to&chyba, sak mozem zacat ja kedma brucho stiahne k zemi🙂behaju ako divy stale kricim pomaly, najnovsia moda presuvat sa nie normalne predkom ale bokom hopaju a smiech a nekukaju kam tak idu , tak narazaju kade tade, matusko dost pada az ma to zneistilo, normalne ma mama strasi svalovou dystrofiou, ale som si povedala ze nic mu neni a basta on ma slabsie svaly od zaciatku aj neurolog to vzdy povie ze ma hypotonicke svaliky aj sedi nagulato, ale teraz s tym nenarobim nic, ja na plavanie s dvoma nemozem a ani nemam kam a mame len jedno auto a aj tak nejazdim...ale citala som na nete ze to je normal u predcasnikov a ze ak nejde o poskodenie mozgu ze sa to vyrovna casom same, ze deti akurat zacinaju neskor s motorickymi aktivitami a su nemotornejsie..ale matusko chodi sam ako jakub od 14 mes ved to nie je take hrozne, postavil sa tiez zarovno s nim,sedel dokonca sam skorej a aj lozil a vsetkym pekne presiel sam...
chan ja teraz sama neviem co stou mojou TC, aj si vravim ze pockam do poradne a budem sa slusne spravat, pana ale dnes som tomu dala, ani sa nepriznam co som pojedla...zajtra utrum, ved uz ani nemam co, ked som vsetko zozrala:(
inak nasi su celkom slusni ku mne, brusko mi chodia niekedy aj samy pohladkat a vedia uz celu anatomiu tela🙂s recou ako som pisala ale nevadi, viem zemaju cas a rozumeju vsetko potvory aj ked neposluchnu..ale niekedy sa zadari, sa mi rata ked jednemu poviem nech sa napisje tak zoberie obe flase a zanesie aj druhemu, niekedy aj da pit priamo do pusy, takze pitny rezim maju dosledny 🙂aj zuby si navzajom umyvaju🙂ale matusko je maly ignorant len rozhadzuje vsetko zhadzuje co je niekde polozene cela jeho zabava a konecne aj nasich zaujimaju knizky tak si citaju, stale len tobia ee, a ukazuju na nieco a musim pomenuvat a ked sa ja naopak spytam kde co je tak uz vedoa vela objektov...naj je konik to hned akoze rajtuju, natriasaju sa obaja...

babule kym si pamatam, jedna vec, zhanam im zimne botky vyuz mate...? dnes som sla takmer na istotu do deichmana ze isto kupim mali mat dobre a lacne nepremokave za 15Ea nist len tie drahe lephanten za 39 ale na to ja nemam...a inde nicove nic...normalne rozmyslam ze objednam z netu..celkom sa mi pacia a aj cena super...co vy na ne? hodim sem link...
a este jedna vec chcem kupit pre prcka v brusku nejake dupky, polodupky ci overaly take flisove a semisove , vel 50-56-62 ak by ste mali na predaj..

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9629225&tab=2

too su tie boty akurat nepise ci su nepremokave ale na to som sa jej pytala tak som zvedava..
ozaj a tiez nepremokave bundya oteplovaky zhanam ..ale nic dnes v CA a HM nic...

janula13
24. okt 2010

no a tieto vyzeraju super a cena sa da..

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9747480&tab=4

chantalle7
autor
25. okt 2010

ahoj Jani som sa zase pobavila na tych tvojich betaroch aj na FB 😀 😀 😀
su to mileni sibalkovia

pozerala som tie boty no nam by boli este velke
ja som kupila normal v bazari sice som vravela ze budeme kupovat nove ale potom som sa dostala nahodou k jednym topkam z druhej ruky a boli super skoro nenosene a teraz uz viem aj preco ja som nasim kupila nove a agi ich mala asi 3x a boli jej male tazke su uplne ako nove
takze som si povedala ze za 3 mesiace co si myslim ze dlhsie topky pri tak malych detoch nevydrzia sa nedaju znicit tj vysmatlat a male okopance su v pohode takze kupujem z bazariku a papuce v ktorych su skoro stale vnutri tie kupujem nove. Inak som to nasla aj na nete ze je to v pohode nosit po surodencoch lebo tie topky vydrzia naozaj kratko /to nie jak my dospelaci ze mame kym neznicime/
a v zime tie zimne topky budu mat este menej kedze urcite nebudu tolko vonku ako ked je leto tazke v poho bazos.
inak som kupila take jesenno zimne na miernu zimu to maju protetiku dokonca su rovnake akurat nitky su rozdielne hneda a ruzova takze akurat pre babu a chalana a ked sme ich dostali boli ako nove tie mame ako hlavne a na snehovicu som este kupila s kozusinkou a mozno este kupim nejake snehule take klasicke ale to uvidim operativne

tak idem zatial pa

stela23
27. okt 2010

ahojte baby,
ja len rychlo,lebo este si musim umyt hlavu a padam spat,kedze noci su stale tazke a este k tomu sme obaja s miskom nejaki chorlavi...dufam,ze to zvladneme aj bez lekarky,teplotu nema,cez den vyzera v poho,ale v noci chrci,tak snad to prejde...som to minule zakrikla,kamoske som hovorila,ze od aprila sa drzime a tu to mas,hned nas nieco skolilo,teda zatial hlavne mna,,,tak drzte palce,lebo u nas je to tiez ako janula pisala,nedostanem donho ziadne lieky...

takze stretko len tak skoro nevidim...vsade su same chore deti,v podstate aj my sme ochoreli tak,ze sme museli ist do avionu,misko sa tam chvilu hral s babkou v detskom kutiku,kym som nakupila a ked som sa tam vratila,boli tam 2 tak skaredo chrchlajuce deti,no a my sme to chytili...niektori ludia su strasne bezohladni,nechce sa im byt doma s chorymi detmi,tak ich zoberu kludne medzi zdrave deti...nastvalo ma to a utvrdilo,ze budeme pekne dalej chodit na prechadzky von,ale do ziadnych centier,zvlast v tomto obdobi... 😠
drzte sa v zdravi 🙂

janula13
27. okt 2010

Steli tak skore uzdravenie hlavne myy uz sme vsetci ok zatial, presne aj ja som akurat niekomu vyhlasila ze parada ako dlho sa drzime zravi a na druhy den to zacalo...:(nakoniec sme dostali 3atb a tie spapalzazrakom, len normal z lyzicky...
a noci..hm prespate boli len vdaka fenistilu bohuzial,teraz mu uz nedavam a dnes zaspaval hodinu! ale len sedkal a cucal ani hlasok, ale zaspal v postielke, neberiem ho asi 2tt k sebe a ani v noci, vacsinou sa do polnoci 2x ozve, aj teraz plakal a ani dudu nechcelakoby zo spanku a nevedel sa prebrat..a potom do rana fajn ani neviem, zda sa mi ze spime a ked 1x vstanem tak zabudnem na to🙂celkovo je to lepsie, to sa neda porovnat ked bol kazdu hodku hore...alebo aj castejsie..tak kujem plany ich dat dokopy cez vikend ze skusim ako sa budu navzajom budit....za pokus to stoji🙂
steli presne toto ma nastveee, idemme niekam a tam deti soplia kaslu a kade co..ja kym nie sme uuuplen zdravinevystrcim nos, aspon kym nevidim ze nic neroznesieme...
topanky kukam uz aj ja v bazari, chan kde si zohnala, mne jedna nuka za 6E take nizsie od batu s kozusinkou a este by som chcela take vyssie nepremokave z deichmana za 15, len ked sme boli v avione nemali nic take len tie lephanten..ale na nete pise kde by ich mali mat tak snad zozeniem alebo z druhej ruky..jedny by som mala mat uz najdene...za 5E🙂
hm inak nakameroval by som matuska, keby to stihnem vymaknut, baby to by ste sa pobavili co ten saso robi, to sa ani popisat neda tie pozy a presuny a ksichtiky, ja nechapem co ho to napada...ani to neviem prirovnat, fakt mi dochadzaju slova🙂

chantalle7
autor
28. okt 2010

tak to vidim ze sa mozno stretneme len na tu prechadzku s kocikmi alebo mam este jeden napad co keby sme nechali deti otcom a my saa stretli sameeeee 😀 😀 😀

janula13
31. okt 2010

chan ty si geniaaalna🙂

janula13
1. nov 2010

ahojte neplechy pisala som este do tej nasej druhej temy tak budem taka nemozna a okopcim to sem, tak mena si nevsimajte ale nechce sa mi niektore veci pisat 2x..
chan, topky somuz v podstate nakupila aj ja tak cakam balicky, zajtra baby poslu, tak som zvedava, kupila som 2 pary kozenych od batu s kozusinkou a nizsie nadva suchace na taku suchsu zimu a do auta a 2 pary tych co som mala vyhliadnute v deichmane take vysssie snehulky, ale z druhej ruky, nie rovnake modely ale pointa ta ista, tak uvidime...ale aj keby, tak za tie ceny parada a dam vediet ake su..mali by byt nepremokave..a keby sa nepacia kupim tie z deichmana..ale verim ze budu ok..tak 4 pary tpanok ma vysli takto 25E ak neratam postovne, spolu cca 30E...
inak chan fakt rada by som vas vsetkyvidela a take stretko bez deti bez urazky by mi tiez bodlo, nic proti detom, le ln tak bez nervakov poklabosit pri kavicke..ale zase aj prckov by som rada videla🙂))ked nie inak, vzdy ste u nas vsetky vitane, tak naberte smer senec🙂ja kedze som nepojazdna..hm..som odpisana...
no idem sa povenovat mm, vyuzit ze babka chrni pri prckoch...

janula13
1. nov 2010

janula13 jejda baby vsak som vas nevedela uz ani najst tak uz en z principu taham hore
Micka superze tak zaspi, vids a ako to vyzeralo ze sa bude tazko ucit tie deti vzdy prekvapia ja si vzdy myslim kedchcem zaviest nieco nove ze aky hororovy pribeh to bude mata vacsinou to je naopak..aj ked teraz u nas nejak im svitori asi 3dni, blbnu pocas denneho aj vecerneho zaspavania ale asi je to tymze nie su unaveni..ked vstanu trochu skorrano tak na obed zaspia, ale teraz tam zase pri nich musim byt, lebo jakub reve, ale nech, aspon si oddychnema uz nespavaju vzdy svoje 3 hod, niekedy uz po 2 hore a uz len cakaju kedy sa ja milostiva zdvihnem, inak cajkaju potichu a hraju sa s dekou a ked vidia ze som otvorila oci tak vyskoty radosti a teraz uz 4 noc su pokope tak aj u nas nevidaly pokrok zatial sa da, kto nema problemy so spanim a este dvojicy, asi tazko pochoopi ako taka blbost potesispim s nimi, matusko uz nebuntosi celu noc sem tam zamrnci, ale neberie sa mi do postele a ked sem tam spravi pokus tak to vzda ale tusim uz to nerobi asi 2tt, zrazu chce byt v postielke..a ked v noci zamrnci, vcera dokonca taky rev spustil asi sa mu snivalo, jakubka to nezobudilo tak parada..
Micka hej, uz som 31tt boze ved som len cikala na papirik..a stale cakam na radostnu spravu od teba...dufam ze sa vam zase tak krasne zadari a take krasne dieta ako Samkosom zvedava co zo mna vylezie, ci to nebude konecne nieco tmavovlase...akurat rozmyslam kam rodit, a normalne spekulujem ze nakoniec kramare ktore som na zaciatku zamietla...baby ak si toto tu precitate nebodaj,ktora ste tam rodili a ako ste boli spokojne?

Mici ja med este ndavam..asi uz mzem len na to nejak nedoslo...no idem sa ogabat zajtra poradna, mam tu na dnes a zajtra mamu, uspava prave ona, teda snad uz spia, nic nepocut...a zajtra aj utz a asi aj krv zoberu kvoli tej nepotvrdenej cukrovke, boze baby ja sa normalne bojim co mi zahlasia, ci drzim v kope a tak..drzte palce..snad aj brusko odfotim, pana ved uz sme daaavno nie..patrilo by sa, zatial len 6kg navyse

chantalle7
autor
2. nov 2010

ahojte kocky janulka k tomu zahrababiu nas v temach ti poradim hore napravo je pridat k oblubenym temam ked si na to kliknes tak sa ti nasa tema zaradi medzi oblubene a uz nemusis nikdy viac hladat lebo ked si otvotis forum na lavej strane je oblubene pravis klik a mas tam vsetky temy kotre si zaradis a nemusis patrat
je to tu odkedy zmenili stranku a aje to super 😀

no zial dalej nemozem pisat prave sa zobudila agi tak priste

stela23
6. nov 2010

ahojte babulky,
tak hlasim,ze chora som bola hlavne ja,u miska to vyzera skor na tie zuby,ze z toho je taky...ale stale mu nevyliezli,mam podozrenie,ze bude prve dieta,ktoremu nikdy nevylezu 😠
boli sme v poradni a na ockovani,dnes je to treti den,tak dufam,ze to zvladneme bez teploty,,,misko vazi11,5 kg a meria 82 cm...zas tam reval ako zmyslov zbaveny a pritom mame taku zlatu doktorku...

inac moju hlavu momentalne zamestnavaju myslienky na postupne ukoncenie kojenia a som stratena...na jednej strane by som sa uz fakt potrebovala vyspat,kedze kojim v noci kazdu hodinu ...ale na druhej strane ked vidim ten slastny vyraz tvare,mam vycitky,ze mu to chcem zobrat...no a zacalo sa aj to o com som zatial pocula len od inych,ze mi dviha tricko a hovori mama,mnammnam a musim mu dat cucnut,lebo zacne plakat...zatial mi to robi len doma,ale co potom 🙂 ked vidim ten vyraz tvare,tak som pochopila tu celozivotnu lasku k prsiam u muzov 😀 given,ako to riesis ty?alebo este neriesis?
janulka,musime ta vidiet,treba to nejako zorganizovat,lebo ked porodis tak uz sa fakt nestretneme tak lahko...a neboj sa,kojit budes moct,musis verit a prikladat draka zakazdym ked zamrnka a potom sa to rozbehne...drzim palce,aby s tou cukrovkou nebol problem...a baby ja vas chcem vidiet aj s prckami,tolko si tu o nich piseme... 🙂 navrhujem zeleznu studnicku,tam sa mozu vybehat na vzduchu...

stela23
8. nov 2010

baby,co kupujete prckom na vianoce? dajte tipy...nechcem kupovat nejake zbytocne kusy umelej hmoty,co sa tu budu len valat,skor nieco kreativne alebo zabavne... 🙂

chantalle7
autor
8. nov 2010

ahojte baby,

tak rychlo par riadkov od nas.
Steli tesim sa ze uz si zdrava co sa tyka toho ze malemu nevysli zubky vobec si z toho nic nerob nasi ma tiez takto vodili za nos a teraz asi po mesiaci nam konecne vyliezli Agi jedna dlna dvojka a Filipkovi stolicky uz dve ale este to ma dost ponapuchane takze este cakame aspon dve 😉

Janulka teda to je neuveritelne ze uz si v 32.ttno na jednu stranu super lebo uz to budes mat coskoro za sebou na druhu stranu ako pise stela asi sa nam uz potom moc nepodari stretnut...
no tak neviem ako sa nam to podari ale ja si fakt myslim ze naskor sa nam podari stretnut bez detvakov ako s nimi resp.ked pojdeme s nimi hlavne my s jankou si asi moc nepokecame kedze pri dvoch sa minimalne dvaja uzivia...

no zvazujte navrhujte dohonute my sa pridame.
inak dnes vecer sme mali hrozny uraz Filipko si opchal prsty do dveri a agi mu ich privrela samo si ich strcil tam kde su panty no baby aj som si porevala chuda moje uplne mal obelavene konceky prstikov ...tak ak mate dvere pootvarane doporucuje poistky my sice mame ale stava sa ze nie su na mieste resp. ako v tomto pripade neboli zavrtee dvere ktore byvaju zavrete.
hlavne pre teba jani to plati kedze je horsie ked su dvaja a jeden vlastne ublizi druhemu...no nastasie po chvilke ho to prestalo boliet tak uvidim ci v noci este nieco nebude ale dufam ze nie ale baby bolo to hrozne ....nezelam zazit...

chantalle7
autor
8. nov 2010

jani a ako dopadla poradna a co cukrovka dufam ze je vsetko ok
co si pisala o mede my ho uznjeme strasne dlho v podstate cukor im ani nedavam len med a obcas napr. do varenia pridavam trstinovy c.

ozaj Agi uz zacina svlastne lamat jazyk tak mam pocit ze uz za chvilu bude kecat samo ze keca ako som uz pisala par slov ale uz ich vie uplne super a cielene ich pouzivala el teraz to e take zvlasne snazenie sa vyludit nove slovo tak si myslim ze to uz cskoro pride

Steli no to odstavenie od ml. drzim palce vraj to aj doporucaju skor lebo potom sa z toho stane zlozvyk-navyk a auz sa im tazko luci s pozitkarstvom 😉

chantalle7
autor
8. nov 2010

na ti typy co pod stromcek cakam aj ja od vas nejake typy ja som zatial objednala :
http://www.bombahracky.sk/aqua-doodle-kreslenie...
plus asi 6-7 knih leporelovych, plus som uz kupila v akcii starsiu kuchynku tato kupil malemu auticko od babiny viem zatial ze bude babika /pre filipka este neviem co/
no a z praktickych som objednala fusaky na zimu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6948418
samo zelene
no a este neviem co kupit deckam ale este by som mozno rada kupit nieco z tejto predajne maju tam super hracky bola som tam je tam jedna velmi mila pani ochotna poradi poukazuje no proste super: http://www.vnimavehracky.sk//predajna
tak dajte aj vy nejake typy mozno zmenim rozhodnutie 😀

janula13
10. nov 2010

ahojte...
chan tak si to musim pridat do oblubenych, dik za radu🙂
ja ok, cukor zase bral krv ale nevolal tak neviem co,dietu nedrzim...mozno nezodpovedne ☹ a inak drzim v kope zatial, toho somsa bala ze povie nieco ine , tak sa tesiim a tiez utz ok, prcek mal akurat, cca 1570g, takze aj on ok aj placenta, robili mi prietoky.. a bud tt idem zase..a som uz rozhodnuta, idem rodit na kramare, co som vobec nezvazovala,a le kamoska rozhodla za mna, vybavila misvojho porodnika, tak mito ulahcila...
juj steli, s tym kojenim, no ako uznas za vhodne, ale snad uz by si aj mohla, ako pise chan cim neskor tym tazsie asi:(aj ked je to krasne ze este kojis..a o spani mi hovor, teraz zase asi 4 noci trochu zivsie,asi 4-5 vstanem k nim, teda hlavne matuskovi a jakubko sa mi vcera poobdede zobudil a zrazu 38.7 teplota..nechapem, ved len teraz doanginoval nedavno...ale cez den nic len zvysena aj aj teraz vecer nemal ani 38, tak ho v noci sledujem, ale sak uz som tam bola 4x co zaspali a mrncal raz jeden raz druhy...vyzera ze bude veselo..a to som bola dnes az do 21 sama,aj okupala aj uspala, tata mal akciu konecne🙂a zase musim pri nich byvat aj cez den, jakubko stale reve ked tam nie som, , no jo, ale nvadi, aspon si oddychnem aj ja🙂 a vecer uz uspava tata, a mne to tak dobrepadne, a aspon si zvykli na oboch, tak parada keby som v nemocke nemusim sa bat ze budu plakat...
chan aj ja sadim hnedym len, ja osobne ho mam rada a biely mam len pre navstevy, ktore nechcu hnedy🙂jedny topky miuz dosli, su super, len som estenemala cas vyskusat, ostatne cekam, lebo som zle uhradila prasule..mtovidlo..
inak suer ten napads malovanim vodou, ale ta cena 😝 a aj fusaky super mna ti ani nenapadlo kupovat 😅 ved v bumble su tie "akoze" fusaky a aj min zimu bez nich prezili, ale keby mam prasule tak kupim asi🙂takto vystacia s dekou a tym co je ku kociku, co uz...my nejak nestihame este darceky, ale uz mamev skrini odlozene video do auta pre nich, ale to smekupili od svagra, lebo sem tam uz musim zabavat kedze nechceme aby nam pospali..takto by mi snad odpadla robota,a le ich tv nezaujima stale, ine deti uz cucia na nejake oblubene rozpravky a nasi nic, len reklama od orange s vianockou a DEDE🙂to utekaju k tv, tak neviem ci mam byt rada ze ich to ste nechytilo alebo naopak🙂ale knizky ich velmi bavia, tak nejaku snad v englis kupime, velmi sa im paci taka ze moja mala farma, tak na ten sposob..a este rozmyslame kupit taky ten stan na lozenie aj s tunelom a dalsim stanom, maju v metre za cca 28E alebo len stan nech sa schovavaju, lebo neviem kede to vsetko dame detska je malicka a zabera tam aj kocik vela...

inak nasi s recou takako vzdy dokopy nic, akurat pridavaju zvuky na zvieratka a tak, ale neva, aj ked jakub sa snazi viac🙂 uz povedal aj "katka" coma zarazilo🙂ale ved vsetko bude, casu dost🙂ta ich hatlanina je aj tak uzasna🙂idem hajat:ň v sobotu oslava, tak mam co robit, to ccem este aj tortu piect🙂a potom uvidime dokedy budem drzat v kope a to este dotoho tata doveze svokru zaciatkom decembra o operacii kolena, tak som nadsena ja ju nemusim a ide ma roztrhnut od jedu ze tu bude a neviemkolko, boze akoby som toho mala malo..sama sa uz gulam a som rada ze som rada, ale nemame na vyber v podstate:(a to ma este k tomu depresie, tak ak neskocim ja z balkona tak vyhodim ju...juj to nedopadne dobre:(

stela23
17. nov 2010

ahojte 🙂
chan,tak ako filipkove prstiky?az sa mi zatmelo pred ocami ked som to citala... ☹

u nas je tiez veselo...misko dostal alergicku reakciu na to ockovanie,vybehla mu teplota na 38 a ked mu klesla,cely sa zobudil vyhadzany od hlavy az k patam...a taky je uz 3 dni umrncany ze peklo...nic nechce jest,esteze kojim,to je momentalne jeho jedina strava... a kedze sa naucil povedat nie,vsetko je niiijeee a len mama,mama...dufam,ze to coskoro prejde,lebo ma to psychicky dost vycerpava vydrzat byt kludna a pozitivna...

...a este sa mu prerezavaju konecne tie 2 prve stolicky,takze chudatko,je toho nanho teraz dost...

idem si dat kavu kym spi 🙂

chantalle7
autor
19. nov 2010

caute tak ja som si konecne nasla cas.
Stela prstiky su ok uz vecer s nimi skriabal sedacku a na druhy den uz ani nevedel ze nieco bolo ...ale inak ti poviem pekny stres som z toho mala .

my sme boli chori neviem ci sme to chytili na prvom cviceni ale bolo len take soplikovanie s jednodennou zvysenou teplotou agi to mala s dnovym oneskorenim a samo zase lahsi priebeh
ale uz sme oko este trosku dosoplikovavame a dokasliavame ale je to uz vyse 7 dni takze naozaj sme uz v pohode.

inak sme kupili aj inhalator tato z toho spravl najatraktivnejsiu hracku takze inhalovanie je naramna sranda 😉
nie ako ked som bola s filipkom v nemocke tam si to vzdy odplakal...

ozaj v cera sme mali kupturnu vlozku boli sme na koncerte podhradskej no parada sa nam to velmi pacilo deti boli z toho chvilu dost mimo lebo predsa len vela deti hluk ale potom si zvykli a najma agi si to uzila s mamou Filipko ten si hovel na tatovi v uzadiiii no proste celyyy tato 😀

ale inak to bolo zlate ta podhradska je fakt dobra vie sa pekne s detmi pohrat a zaujme v podstate od uplne najmensich az po celkom velke deti /a aj dospelych/
takze ak bude nekde u vas pobliz skuste.

neviem ci som pislala ze zase chodime cvicit na fit lopty zial tento tyzden sme kvoli chorobe neboli ale inak sa tesim ze zase troska zmena a nase deti su hrozne ustrachane takze chcem aby chodili medzi deti ... a tiez chcem skusit do herne v Stupave este sme neboli ale uz som sa na to vybavila kupila som si golfku pre jedno dieta cize jeden v kociku a jeden bud sam na nozkach alebo na rukach a sup sup do herne z parkoviska to nie je daleko takze zvladnem aj sama.
no utekam este chcem nieco pozriet na nete

majte sa fajn
steli aco ty tvoje typy na darceky
a kde mame Giv haaaaaaaaaaaa???

given
21. nov 2010

Cafte, tu som, tu som, len sa nam pokazil pocitac, takze som od oktobra bola odpojena, ach jaj, by som neverila, ze dokazem tak dlho zit bez internetu 🙂
Idem teraz do hajan, zajtra napisem viac, aj o tom ako sa Adam sam rozhodol odstavit, takze je to teraz u nas zaujimave... 😒