IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
29. nov 2010

ahojte baby
tak u nas bol tyzden plny zmien...ako given,tak aj my sme prestali kojit...teda ja som vyuzila den,ked som mala akosi malo mlieka a zahlasila som miskovi,ze uz nebude mliecko,zobral to najskor uplne super,zakyval mojim prsiam papa a uz to neriesil...problem samozrejme prisiel v noci,ked k nemu isiel MM a on pochopil,ze nedostane...reval 1 a pol hodiny vkuse a ja s nim vo vedlajsej izbe...potom ale zaspal a spal az do rana...a odvtedy spi celu noc...nechapem ako dobre sa s tym vyrovnal a ja som sa tak bala...horsie to bolo so mnou...po pociatocnom nadseni som si uvedomila,ze uz nikdy ho nebudem kojit,ze uz nezazijem tie krasne spolocne chvilky plne lasky a uspokojenia a preplakala som 2 dni 🙂 strasne som si vycitala,ze som nevydrzala dlhsie...hlavne ked sa mi naliali prsia mliekom a ja uz som nemohla cuvnut,iba odsat a vyliat,lebo mi hrozil zapal...uz je to lepsie,mlieko este aj po tyzdni mam,ale uz nemusim odsavat,tak cakam kedy zmizne...aj psychicky som uz v pohode,v noci sa konecne vyspim a misko konecne zacal jest,takze sa tesim,ako stale pri chladnicke vykrikuje mnammnam...zje toho fakt 3krat tolko,takze neverim,ze materske mlieko je v tomto stadiu iba voda,musi to byt stale vyzivne,ked napriek tomu,ze tak malo jedol,tak pekne priberal...takze sme to zvladli a cakaju nas dalsie vyzvy 🙂

given,napis,ako ste to zvladli u vas,som zvedava... 🙂

co sa tyka darcekov...my chceme kupit miskovi nejaky tunel a aj to malovanie vodou sa mi paci,uz to budeme musiet objednat,aby to stihlo prist...inak neviem,kniziek ma vela,auticka ho zatial moc nebavia,to je lepsi vysavac...tak uvidime...

zatial pa a piste...

given
29. nov 2010

Caute,
no, Stela, tak u nas sa este koji, ale uz podstatne menej. Najvacsi problem bol u nas so spankom, lebo Adam bol zvyknuty si cuckat pri zaspavani a tak najprv boli revy a potom som ho chodila uspavat von v kociku. Vecer bol na pocudovanie pokoj, ale nedarilo sa mu vypnut tu jeho vrtulu, tak hodinu vzdy pobehoval a potom konecne zaspal, ale pokojne a bez kriku.
Zacalo sa to cele minuly piatok tym, ze ma zacal hryzt, a to tak, ze ani sa nepricucol, ale rovno cvakol zubami, tak som mu povedala, ze mlieko nebude, samozrejme boli revy a potom preslo par dni, ked sa vobec nechcel prisat a ani si nepytal. Ja som samozrejme musela odsavat, lebo by som asi praskla. A presne, Stely, ako si pisala predtym, tak este pred tym incidentom, ked chcel mliecko (a ho dostal), tak mal uplne blazeny vyraz v tvari. Mne to tiez bolo dost luto, ze uz koncime, a navyse tu bolo aj to nestastne zaspavanie, takze sme sa k tomu pri zaspavani vratili. Chvalabohu, si to rozmyslel s tym kusanim. A v noci sa budi, tak mu tiez dam cucnut, to sa nezmenilo, ale zda sa mi, ze spi trochu lepsie. Ale musim potvrdit, ze odvtedy je to aj s jedenim uplne o inom, zje tak o tretinu viac. Cize urcite ho to mliecko zasytilo, ked sa este cez den kojl.
Cize, aby som to zhrnula, myslela som, ze sa odstavil sam, ale chvalabohu, este nie... 🙂

given
29. nov 2010

Co sa tyka darcekov, tak na inspiraciu tu nakopirujem moj zoznam, co posielam pribuzenstvu, nech si z toho vyberu, plus kazdemu hovorim, ze na meniny (Adam 😀) nech mu kupia knihy.

1.BAGER 53 EUR
http://www.amkotoys.eu/product/bager-na-sedenie...

2.KOSACKA 9 EUR
http://www.amkotoys.eu/product/kosacka-273/

3.KONIK 14,30 EUR
http://www.amkotoys.eu/product/skakaci-konik-1208/

4.AUTICKO 39 EUR
http://www.toyfactory.sk/hracky/detske-vozidla/...

5.STAN 29 EUR
http://www.hrajko.sk/detsky-domcek-s-loptickami...

6. AUTODRAHA+ZELEZNICA 50 EUR
http://www.biga.sk/hracie-sety-s-vlacikmi/littl...

7.NARADIE 12,70 EUR
http://www.toyfactory.sk/hracky/drevene-hracky/...

8. LOKOMOTIVA TOMAS 47.89 EUR
http://www.learningtoys.cz/zbozi/tomas---early-...

9.ODRAZADLO 43.90 EUR
http://www.amkotoys.eu/product/odrazadlo-big-bo...

10. Detské kresielko 37,90 EUR
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

11. Thomas masinky 11,29 EUR
http://www.learningtoys.cz/zbozi/tomas---early-...

12.Playmobil - nákladné auto s garážou 14,99 EUR
http://www.babaloo.sk/babaloo/eshop/5-1-playmob...

chantalle7
autor
30. nov 2010

caute steli skoro som sa pri tvojom pisani rozplakala s tebou no ale som rada ze ste to tak dobre zvladli nas caka nieco podobne s dudlom lebo uz som im zase spravila rezim ze cez den ho nemaju ale na noc musi byt a kvoli nemu sa filip este stale aj budi agi je v pohode ona s nim zaspi a az rano ho hlada ale on ako nale v noci zisti ze ho nema tak spisti krik a my skaceme a hlavne ked sa zapatrosi co je bezne tak skaceme kym ho nenajdeme 😀

Steli ak chces objednat do aquadoodle tak odporucam cim skor my na neho este stale cakame a to ho uz mam dost dlho objednane uz je vraj na sklade ale este cakaju na jednu ceruzku lebo v baleni je vzdy len jedna a my potrebujeme dve.

Giv no teda to si kedy stihla tolko hraciek vynyrat 😀DDD no ja este asi kupim take penove nalepky do vane a a si to ukoncim chcela som aj babiky a kocik ale asi este pockame lebo co som si vsimla a hlavne kocik vela bab predava ako nove lebo dievcata sa s tym moc nehraju asi musia byt trosku vecsie u nas sa stale vari a to obaja tak budu mat na skusku tu kuchynku z bazarika a ak im to vydrzi tak by sme im kupili aj taku vacsiu uz asi novu ale to az ked budu rozumnejsi lebo zatial sa to varenie konci trieskanim vsetkeho o zem alebo buchanim lyzice do misky nase krasne melaninove misky su uz uplne znicene....

ja zese bojujem s malymi s uspavanim dnes spia len jeden krat a to uz od jedne a este spia ale inokedy zase dva krat lebo agi si niekedy uz o 9 rano ziada ulozenie a kedze je nerealne aby ten druhy bol zatial sam tak ich ukladam spolu je to dost narocne ked jednemu sa chce a druhemu zase nie niekedy sa ulozi aj ten inokedy ho musim zobrat no proste dost makacka
ako je to u vas jani?

ozaj Jani este otazka zhanam sanky pre dvojcata ale nasla som len take kovove tie sa mi moc neacia mas enjaky typ?

inak u nas pohoda sme uz zase zdravi aj ked mali vyse 2t sopliky, etse chodime cvicit, chstam sa aj do herne asi tento tyzden vybehnem 1x
von moc nechodime aj ked uz prvy sneh sme chytili /beriem to ako prvy tento rok lebo tento rok si ho uzili/ ale mala som pocit ze ich to moc nebavi je to studene mokreeee no divne 😀

tak idem lebo uz sa asi kazdu chvilku zobudia pa paaa a sa tesim ze ste sa ozvali

tak piiiiste

ozaj baby a co vsetko uz papate co su vasich deti top jedielka /mam na mysli hlavne tie obedikove/ a jedia uz decka same alebo este krmite a ako ste s nocnikmi na tom /my sme uplne prestali... 😠

stela23
30. nov 2010

no giv,to kukam,kolko darcekov si objavila...to ja som bezradna...ale toho skakacieho konika mame a maly ho zboznuje...ale tvoje body 6,9 a 10 ma nadchli 🙂

chan,drzim palce s dudlami,my sme nikdy nedudlovali,na to mal mna 🙂 no a teraz zaspava tak,ze mi cuca ruku 🙂 este ho chvilu necham a zrusim to...teraz uz vidim,ze tie nase deti su chapavejsie ako by sme si mysleli...par dni a zabudnu...

a ku oblubenym jedlam...u nas je najoblubenejsia ryza s kuratom a k tomu obmeny zeleniny,zapekany baklazan s mozarelou a paradajkami,spenat so zemiakmi a vajickom,kuraci perkelt s haluskami a cestoviny s cimkolvek,dokonca aj uplne same,tekvicovy privarok...na sladke vobec nie je,jedine co zje je tvarohova vanilkova aktivia,inac aj jogurty jedava biele,zboznuje zelene acidko a kidiboo syry a piskoty...z ovocia hrozno,banany a jablka...velmi mu chutili aj mandarinky,ale z toho sa mi vyhadzal,tak uz mu ich nedavam...je to malo,mam pocit,ze stale jedava to iste dokola,takze ma potesia tipy 🙂

misko by aj jedol sam,trha mi lyzicku,ale vsetko konci na zemi alebo na tricku,tak mu dam druhu lyzicku,ale nenechavam ho jest...niekedy je to boj 🙂

a co sa tyka nocnika...uz velakrat som pocula,ale aj citala,ze cim neskor zacnes,tym rychlejsie sa to nauci...este je skoro,este nemozu vediet zadrzat moc...teraz ich mozes akurat tak naucit vysedavat na nocniku,co nie je dobre,lebo by to mali mat spojene s mocenim...pockaj este par mesiacov a potom to pojde rychlejsie,budu zreli rozumovo aj fyzicky...niekde som citala,ze ak nevedia vyjst a zist par schodov bez drzania,nemaju este dozrete zvierace a treba pockat...

dobru noc...piste

janula13
30. nov 2010

babulky ozvem sa snad zajtra idem naporadnu 1x k porodnikovi a potom snad ma nezavrie..ozvem sa a zareagujem..papa

chantalle7
autor
3. dec 2010

caute Giv posielam typ na skakajuce zvieratka za lepsiu cenu

given
3. dec 2010

Super, Chantalle, dakujem, to je dost velky rozdiel v cene.

janula13
3. dec 2010

ahojte, tak pisem konecne ajja, nech vas nezanedbavam🙂 ale uz z poslednych sil, min noc otras neviem co sa u nas deje, konecne spia uz par tt spolu a celkom pekne spali v porovnani s tym nocnym terorom co byval, ale to bol terorista matusko a teraz jakubko co spaval fajn, niekedy uplne prespal do rana ze som k nemu vobec nemusela vstat tak teraz sa tam vrti, puci, place zapiera, vykrikuje, min noc kazdu chvilu, fakt neviem co s nim a to ma stve, uz som mu nedala dva vecery kasu ci ho netazi, ale nie, este horsie, tak sakcem celu noc a tisim ho, aj matuska budi placom, lebo nahle spusti ako sirena...a cez den uz 2tt spia o polovicu menej, netusim co to, ved tahali krasne trojhodinovky, takze stiham ovela menej a lihat uz vobec s nim nestiham a uz to citim ze som unavena vecer a aj napriek tomu aj do jednej rana nemozem zaspat..uff
aspon ze u vas sa to lepsi, parada, konecne vam spinkaju kojenci🙂
uz si nepamatam co ste pisali citala som 2 dno dozadu🙂 len ta hrrrba darcekov co sa tu pretriasa...my estenic ani neplanujeme nic velke, kupili sme dvd do auta, stan v metre s tunelom a druhym stanom, hebedo velke🙂 a inak neviem, chceli by sme laptop z tesca a dostanu nejake klaviriky od babky..ja nejak ani nestiham darrceky ani pre mm este nic nemam:(ale ved mu nejaky porodim:ň
ozaj na poradni ok, drzim dole, vsetko ok, protilatky v norme...
babule musim ist zase sa tam vzpiera, neviete poradit?

chantalle7
autor
5. dec 2010

Jani aj mne teraz nejak vystraja Agi aj v noci si poplackava ale nastastaistie zatial to je skor cez den a stale na mne visi a niekedy obaja tak niekedy nic neurobim len sedim oblozena detmi a to im staci...ze ich mojkam ....a nejdu im zase nejake zubky ked tak vystrajaju? mne Filipko jednu noc zuril a myslim ze to bola stolicka ktora este nema vonku ten druhy kopcek...

no Jani ty das manzelovi ten naj darcek hlavne aby ste sa zdravucki vratili domov to bude to naj.
ale inak ja mam pre manzela darcek ale nebudem sem pisat tak ak budes chciet typ poslem netreba nic kupovat dopredu len napisat na papierik 😉
tak idem lebo mrcadielko je ri mne zatial

stela23
7. dec 2010

ahojte 🙂
aj u nas sa zas zle spi...dalsia stolicka sa hlasi...tiez sa celu noc prehadzuje a mrnci a kope ma a denny spanok,ktory bol 3hodinovy sa skratil tak na dve hodky s jeden az dvoma zobudeniami ,ktore riesim znovauspatim na rukach...takze to iste ako u vas...
aj tu som co/to nasla lacnejsie...
http://www.maxus.sk
http://www.toyfactory.sk

baby,neviete,kde by som mohla zohnat oteplovacky?dnes som presla celu bratislavu a vsade su vypredane...
pa dobru noc

chantalle7
autor
8. dec 2010

stela a co konkretne je natych strankach nechce sa mi to cele studovat ;-D
ilipko presiel k dedovi viac ako 3 kroky...a to tak ze dedo cuval a on kracal a dnes tak chodi uz po byte ja mu robim rukami ohradku a on ide srandista maly...
vcera sa naucili sadat a zosadat z auticok tak to mali hlavnu vecernu aktivitu
no a dnes Filip 1x vyliezol sam na sedacku /samo agi to vie uz davno/
o tak sa tesim z tych ich pokrokov...
inak nase spanie vcera a predvcerom 2x za den a dnes 1x az teraz poobede takze si neviem nic planovat lebo nikdy neviem kedy zalahnu...

Steli skus pozriet na nete ja co mam malych tak vsetko kupujem na nete.
ozaj uz som kupila vsetky darceky aj som pomenilaniektore
Giv toho kona co som ti posielala tak uz nemaju a do vianoc vraj ani nebude no uvidim dala som to nasim ako typ ak budu chciet a niekde natrafia tak kupia a ak nie tam budumat po vianociach nevadi...
tak idem este mrknut nieco na nete
zatial sa majte krasne

given
15. dec 2010

Caute,
Stela, oteplovacky ti sice neporadim, ale tu su zateplene nepremokave nohavice http://www.amkotoys.eu/product/nohavice-do-dazd... . Ja som ich Adamkovi obliekla aj teraz, kedze vonku snezi a on sa sankuje. Davam mu puncosky, teplacky a nato tieto nepremokave.
Chan, vsimla som si, ze toho kona nemaju, takze svagrina objednala tiez z tej stranky amkotoys pre Adamka aj pre svojho Kubka. Som strasne zvedava, co nato maly povie a takisto aj na tie ostatne darceky, co si najde pod stromcekom. Uz sa neviem dockat. Chystam sa poobede piect, vy uz mate napecene?
Stela, aj u nas sa hlasia stolicky, prva je uz nastasie prerezana, ale dnes v noci takisto mrncal a hadzal sa, tak dufam, ze uz aj druha bude skoro vonku. Adamkovi to dost tazko lezie, niekolko tyzdnov mal modre dasienka, normalne hematomy, ako sa mu tie zubky nevedeli prerezat. Ako ti Misko spi v noci, ked uz nekojis? Som celkom zvedava, ale asi sa to bude dat posudit ked mu ziadne zuby nepolezu, nie?
A co nasa tehulka-Janulka, vsetko v poriadku?

stela23
15. dec 2010

ahojte,tak oteplovacky som nakoniec zohnala na druhy pokus v brendone...tak sa aj my mozeme ist konecne sankovat 🙂

given,co sa tyka spania...ak to mozem posudit podla tych par dni,co mu ziadna stolicka nesla,lebo teraz sa mu prerezava stvrta,dnesna noc bola des...ale tych par noci bolo fakt super,bez zobudenia je to tak do 5 az pol 6 rano,potom si ho pritulim a spi dalej tak do 7...len este si aj ja na to musim zvyknut,lebo po tych 17 mesiacoch mam zniceny spanok,budim sa sama bezdvovodne a pozeram,ci spi 🙂 ale zatial v noci nepyta ani vodu,napije sa az ked sa rano zobudi,co je fajn,kamoskin maly si nocne kojenie nahradza 3 dcl vody a to je blbe,lebo dalej vstava a este ho aj musi prebalovat...

piect sa chystam az cez vikend...ale ziadne velke upratovanie nechystam,len beznu udrzbu...nemienim sa po veceroch znicit...a pri nom sa neda,musim s nim byt stale v jednej miestnosti,inak sa mi zavesi za nohu a koniec...

baby,napiste,co vam prckovia jedavaju,potrebujem inspiraciu...aj ked momentalne mi nic nove nechce zjest...a na veceru zasadne iba suche cestoviny...minule som mu na to aspon nastruhala syr a vytriedil mi ho ako popoluska...co vam veceraju?

janulka,tebe sa to blizi...drzim palce nech si sviatky este uzijes v klude...relativnom klude 😉

given
15. dec 2010

Śtely, rychlo ti napisem, kym stiham. Odkedy sme obmedzili kojenie, tak zje ovela viac. Rad ma napriklad kukuricu. Na veceru bud pecivko s niecim, niekedy, ked je cerstve, tak aj bez nicoho. Dalej znovuobjavena kasa, isty cas nechcel, ale znova chuti. Cestoviny ma tiez rad. Vcera napriklad si dal palacinky (ale lekvar nechce), v piatok napr. zemiakovu loksu s husacou mastou. Na obed mu davam, to co jem aj ja sama, hlavne teda prilohy mu idu - zemiacky, ryza, cestoviny. Dnes mal granatiersky pochod, minule mu chutila plnena paprika (najviac asi knedla so stavickou), alebo aj losos (to mi pripomina, ze mu musim davat castejsie ryby). Maso velmi neoblubuje. Polievky take rozne dnes napr. bola sosovicova, alebo brokolicova, zemiakova. Ranajky su strasne jednotvarne, pecivko a trochu pribinacika. Kedysi pekne jedol aj bliely jogurt, teraz bohuzial nie. Pomedzi hlavne jedla banan, jablko a rozne domace vyzivky, co sme pripravovali cez leto. Pozeram, ze pisem jak tatar, na uvod vecera, no ale snad nevadi.... 🙂

chantalle7
autor
16. dec 2010

caute tak som rada ze ste zase nieco popisali
Steli ja som oteplovacky nezhanala lebo som im na jar kupila v bazariku od jednej dvojickovej maminy /tiez ma parik/ snad dam uz konecne foto na FB. takze vobec netusim kde take maju my ma e zase problem zohnat sanky a hlavne aby boli dobre pre dvojcata pre dvojcata priamo som nasla len jedny kovove a tie nechceme tak teraz zhaname velke drevene ale zase aj lepsiu cenu no zatial je to asi tak ze nemame zadne lebo uz su hodne vypredane ale zase 80-90 eur za jedny sanky sa mi zda nehorazne dat.

co sa tyka peenia este som sa k tomu nedostala kedze som uz druhy tyzden sama s malymi a ako stela pise nechce sa mi cele noci yvpekat prip. pratovat takze uvidim ako to vyde ale ja aj tak peciem len take suche kolaciky co lubi MM mne netreba, liker som uz urobila no a ovocie mame stale takze to tiez nebudem nejak silit na vianoce veceru snad nejako zvaldnem svokra robieva salat pre celu family tak uz len rybu a polievku uvarim...
iv tych skakajucich konov som tiez dala kupit nasim a tak im ich uz teraz dali v predstihu - no musim povedatze moc velky uspech zatial nemaju skor ich len okukuju ale nejak moc sa im na tom nechce hopsat...tak teraz rozmyslam ci som rpedsa len nemala kupit tych hojdacich konov....no uvidime mozno sa casom k tomu nejak prepracuju...

dnes zase dostali kopec darcekov od nasej susedy takze nasi uz maju vianoce od tohto tyzdna a myslimze aj dobre lebo aspon maju kazdy den co nove riesit a nie v jeden den naraz tolko moc 😀

Steli to jedlo som sa aj ja pytala u nas je to tak ze rano ypijeme mliecko a potom zjedia alebo skor len ozuzlu kusok chlebika ale vacsinou to je len take symbolicke pre moj dobry pocit ze som im nieco dala este kt omu mlieku, desiata je vzdy jogurt davam ochutene strietam Holandiu, Bio z tesca a Bo z Billy zatial im velmi chuta naj su podla mna tie z Billy lebo su chutene trstinovym cukrom a je tam len ovocie a ziadne ine somarinky.
obed my mame zaklad 2 jedla a to perkeltik alebo paprikasik a druhe je maso s roznou zeleninou k tomu obmienam prilohu ryza, zemniaky, cestovina, polievky u nas moc nejdu takze raz za cas davam na skusku nejaku a to je tak ze raz zjedia inokedy nie. olovrant resp. prva vecera je bud kasa alebo chlebikvacsinou s madikom alebo s paprikou /este sme mali nasu domacu, alebo roztek a pod.posledne jedlo je zase mliecko medzi tym jedia jablcko, mrkvu, banan, citrusy a proste vsetko ovocie a okrem toho vzdy jedia vsetko este so mnou filip ten naozja aj je cize papa vsetko co je v ponuke dna ale Agi ta si hodne vybera a vacsinou mozem povedat ze nechce ani len ochutnat.Nasi zase maju maso velmi radi a tak aj maju kazdyden na obedzajackove masko alebo kuracie /domace/ obcas maju aj ine tu rybu ich zase otestujem na vianoce ci budu chceit naposledy velmi strajkovali.

inak musim povedat ze ja na seba nemam moc casu varit ako to stihate kedy varite sebe? ja vacsinou si spomeniem az ked som hladna takze potom rychlo do seba hodim co pride pod ruku /asi zato stale nie a nie schudnut/...

inak nam agi uz druhu nocku placka a kruti sa neviesi najst miesto a vcera mala aj teplotku tak neviem ci zubok alebo co ale aj sa mi zdal ten zub ale ked sa jej pytam tak ukazuje ze ju boli hlavka tak neviem ...no este pockam uvidim co bude dalej ale je dost mrzuta a ma len 7 zubkov tak by som to nazoaj typovala na zubok-ky

tak babulky neviem ci sa stihame este kontaktovat resp. stretnut do Vianoc ale v akzdom pripade zelam Vam a rodinkam krasne biele Vianoce, vela pohody, stastia a lasky no a v novom roku uz len to naj naj hlavne nech tie nase deturence su zdrave a nech si pri tych svojich objavovaniach neublizia...takze zdraviiicko.

janula13
16. dec 2010

babulky idem hajat ale neda mi to🙂 som este v kope, kazdy tt poradna, zatial drzim aj ked niekedy mama pocit zeuz uz ale nic...prcek ma vraj cca 2.5 kg, tak ma neroztrhne🙂 draci su ok, pekne sa drzia zdravucki az na to ze dnes mi nejak zachripol jakub tak cakam co z toho bude inak munic neni, len dufam ze nebudu sople tie daaavno nemali tie neznasama ani oni, ved kto ano...
draci su smiesni stale nieo vymyslia tak sa niekedy fakt schuti nasmejeme, aj dnes robili divadlo, teraz fifi kukuk, tak vsade na vsetkych...a lietaju po yte na odrazadachako blesk a znicili nam parkety🙂 co uz..nepovedia vela, skoro nic, ale jakub ma perfektnu mongolcinu ja vravim🙂 dokaze kecat cly den, rozhadzuje rukami vysvetluje ksichti sa, herec, strasne je smiesny..pomahaju mi a rozhadzuju zaroven, radinakladaju do prackya pomahaju vesat prado esteaj vytrasu ako ja, zo skrinky si beru sprej na lestenie a na okna a handru a lestia nabytok a to co mna videli lestit🙂radi papaju jogurt vokne na sedacke a pozerame kamiony a traktory na ceste, je tu taky nadjazd..a vyskaju ked ide kamion..a rozpravky ich nebavia,a le zato vianocne reklamy, reklamy s babatkami a strasne teraz predpovede pocasia, to sa ide hlavne mtus zblaznit asi bude meteorolog🙂 ale asi si to oblubil lebo ked vecer papaju v stolickach veceru pred spanim takkukaju Tv a ja im rozpravam co vidia a pedpovede byvaju v tom case takmaju radi oblacikya mraky a tak a este Tipos🙂
ked riesite jedalnicek, my cca o 9 mlieko, asi 2dcl, potom jemja a oni ujedaju samozrejme, potom cca o 11 jogurt, jakupujem zvolenske alebo banovecke smotanove, vselijake ale nie cokoladove..potom hajaju a potom cca o 15-16 hlavne menu, len jedno, zalei co som varila ale takmer vsetko uz,maju radi velmimrkvu na vselijake sposoby a zemiaciky, ale aj cestoviny a dokonca fasirky:ň masko ako kedy ale pecene kura maju radi🙂a zeleninove polievky take nahusto, ja tam davam aj ryzu, alebo narobim chlieb toho aju za velku misku a velmi im smakuje knedla s hocicim aj smotanove omacky... a potom zase ovocie alebo nieco chrumu s nami ci keksiky a nakoneckasa ale posledne dni davam len mlieko kasa im uz tak nesla dole krkom , ale spapali by ale aj mne sa nechce uz vecer sermovat lyzickou takto dam flase a pridavam im do mlieka taku vanilkovu zmes co to troska prevonia a zahusti tak snad aj viac zasyti..ale cely den stihaju aj nam kradnut z taniera, potvory hned su pri nas nastupeni...

chan dufam ze place prestanu ja som akurat zazila vcera prvu prespatu nc obomi a som akomechom udreta, odvykla som si spat🙂 ale uz dnes som tam bola 2x raz dudel a raz matusko tak jacal ze sa ani prebrat nevedel, si sa snivalo, ale kubka nezobudil tym vreskom...tak uvidim aka bude noc...

janula13
16. dec 2010

zdravim ostatok, nestiha reagovat, mrnkal ale spi sa dalej..
ja mam overaly z min roka ale su im na doraz tak potrebujem vacsie ale kamoska z MK mi kupila u nich v KEa poslala tak cakam balik🙂inak v CA mali peknucke overalyza 25, cervene c 92 ale neviem ci boli nepremokave...
a darceky este nemame🙂 ani moc neplanuujeme staci aj to co dostanu od rodiny j len nieco symbolicke...maju dost zatial a mna caka nieco ine🙂nejak mi tie vianoce popri tom preklzavaju...

given
21. dec 2010

Caute, kedze uz zajtra cestujeme a neviem, ci sa mi sem este podari dostat, tak vam a vasim rodinam uz teraz zelam krasne Vianoce plne pohody, lasky a pokoja. A do Noveho roka vsetko naj, hlavne zdravicko a aj kus stastia k tomu (lebo ako vravi moj otec, ti na Titaniku vraj boli zdravi a nepomohlo im to ) a specialne pre Janulu, vela sily a optimizmu 🙂 🙂 🙂

janula13
21. dec 2010

jeej Giv, tak neviem ci som ta stihla, ked uz ma tak speci menujes, tak zelam tiez krasne vianocne sviatky plne pohody a radosti, nech sa splni ak nieco este postradas, uzi si ich v kruhu rodiny a tiez vela zdravicka a stastia v novom roku..a toto cele aj vam vsetkym babulky keby nahodou prasknem a nestihnem uz sem zazelat🙂

janula13
21. dec 2010

ozaj babulky este odveci, prisli mi tie overally jeden c 92 a jeden 86, kedze dve 92 nemali sme to riskli a chybicka, 86je nam male, nemate niekoho kto by kupil, nech nemusim posielat spat na vychod?on je taky 80/86 si mmyslim kedze je maly...a je novy, tmavomodro sivy..teplucky...keby naaaahodou...lebo tieto velkosti sa tazsie zhanaju...

chantalle7
autor
22. dec 2010

Jani tak ti toji krpci su uz pekne velki mi mame overaliky 80 a su nam v pohode akurat ale asi to skor zalezi d vyrobcu. No ja neviem o nikom ved hod na net do bazariku aspon sem a mas pokoj.

janula13
22. dec 2010

Chan praveze nasi su oproti rovesnikom krpci fakt zalezi na vyrobcovi lebo 80tky z CA su im dobreale kratke rukavy, a nohy ale trup ok, zato na tomto trup kratky a ostatok ok....ved musim nafotita hodit niekam, skoda:(
ozaj bola somna poradni ze som tak naprst pristupna ale ze kludne mozem este aj mesiac tahat🙂 parada....

chantalle7
autor
23. dec 2010

tak super drz sa ved aspon aby si to do NR vydrzala ;-D

janula13
29. dec 2010

no co babule skapal pes? ja este stale tu, dnes po poradni stav rovnaky na prst, tak o tt zase🙂a mozno ho ukecam na vyvolavacku...
ako Vianoce? u nas so svokrou, takze sa radsej nevyjadrujem, mne zacali sviatky az po jeje odchode...tak teraz si uzivame zabehnutych kolaji, az na to ze jakubko ochorel, je zahlieneny nak nic len hlieny a soplik, tak uz 2 noci velmi striedmo spim..tak snad lieky zaberu a chuda prestane vnoci chrchlat...
idem hajat popisem viac ale fakt mam dost...dufam ze sa ozvete..

chantalle7
autor
30. dec 2010

ahoj Jani tak hovoris "Vianoce" uspesne za tebou...no nezavidim ale inak mali boli 100bodovy tak snad si si aspon tu ich raodst uzila u nas super...pre mna to boli teraz skutocneeee a vlastne aj prveee Vianoce nas vsetkych po kope lebo tebto rok si to skutocne uzili aj oni jednat ta radost zo stromceka a ozdobok u nas je top cert 😉
a potom rozbalovanie darcekov boli strasne zlati im by inak bola stacila hocaka hracka a alen jedna bohate by mali radost aj z toho takto sme to rozbalovali dva dni co nestihali strebat a pohrat sa so vsetkym ale inak super...
naj hracka bola kuchynka a tahaci slon ktory vyhrava
inak to malovanie vodou som nakoniec po ich pokuse o zjedenie schovala na neskor baby aj u vas je to tak ze vsetko skonci v ustach a hlavne v zuboch??? ide ma z toho porazit!!! tak este pockame kym ich prestane bavit to hryzenie lebo naozaj sa mi nechce kupovat nove ceruzky na vodu len zato ze oni ich maju ako hryzatko...
inak ostatne fajn dostali este aj od svokrovcov takze zase sme zararozeni ...ale nevadi aspon sa nenudia...
boli sme aj v meste v Avione na vlaciku a tak pobehat ale nie po obchodoch skor s nimi popozerat rybicky a papagaje a pohrat sa na tych zabavnych miestach...
inak stale dookola ak vravis Jaulka uzivame nas stereotyp...aj ked oni kazdy den nieco vymyslia tak sa na nich aj nasmejeme 😀

Jani neblazni s vyvolavackou ved kedy mas presne ten termin? a okrem toho sa nedrz az tak presne ich terminu ved oni to rataju len podla menzesu a nam to robilo rozdiel 1 tyzden k ich stanovenemu terminu pricom sme vedeli uplne presne den oplodnenia nik to nezohladnoval...
atk ho chrobacika usetri nech si u teba este pobudne kym sa da a nech este dorastie chrustik jeden 🙂

ozaj aj Filipko zacal viac zase soplikovat od tej poslednej soplovacky sa akosi uplne z toho nedostali potom sme boli my dospelaci tiez soplavi tak akosi sa to u nas mota aj ked to neni nic strasne ale filipko to akosi nahorsie znasa...zial asi to bude mat po tatovi...
ale zase som citala ze soplovanie je u deti normal ze vacsinu roka su takto deti soplikove tak dufajme ze to bude naozaj len o budovani imunity a nie o zlom zaklade ...

babulky tak ak by sme sa nevideli kedze uz nam do toho noceho rozka moc nezostava
zelam vam krasne ho silvestra a hôavne vseto len to naj naj do noveho roka myslim ze najviac nas potesi zdravie a to ostatne uz na seba nenecha cakat 😉
no a dufamz e ten novy rok bude priat viac aj tomu nasmu stretnutiu velmi rada by som vas videla takze snad sa nam to uz konecne podari...
tak este raz stastny nove rok 2011!!!! 🙂 😉 😎 😀 😔 😵 😅 🤐

janula13
2. jan 2011

babule tak vsetko dobre v nR a hlavne vsetkym to zdravie, aj detom aj rodicom a osttne uz bude..

Chan ja stale tu, termin mam podla menzesu 11.1 takzeuz za rohom, takze uz si mozeme aj vyvolavacku dovolit ved ak neporodim do 17.1 tak ma prijimaju to by som prenasala, ja chcem vyvolat len z jedineho dovodu, ze si zavolam mamu k malym a mm bude so mnou, inak nic, jediny moj velky stres je ze ked sa to dovtedy spusti same, my si to nemozeme dovolit, hlavne v noci sa bojim, ked mi robi rosambo v bruchu a mam bolesti ci nahodou..lebo co s malymi, zavolat k nim nemam tu koho, mama je daleko, keby aj susedku alebo tak tak prerevu noc kedze su zvyknuty na mna aj mm bude mat momentalne prblem ked bude s nimi spavat momentalne som jediny uspavac a spac s nimi ja...to uz skor akceptuju moju mamu ako mm..tak si predstav tu noc, praskne voda a teraz co? zobudit ich chudatka-este k tomu su uz obaja chori- a obleict a nabalit a ist? otras..a co potom, mne sa tiez moc samej rodit nechce, ale budem musiet, poslat mm spat domov alebo k svokre s malymi a to si tiez viem predstavit tie place ked ma nebude a mm bude mat dost a ja sama so sebou tiez..kebysa to aspon stane cez den..takze takto by to bolo lepsie keby vyvola, ved aj tak bude vyvolavat ak sa dohodneme az v termine naposledy povedal ze ak sa dovtedy nespusti sam porod ze ma mozno teda 10.1 prijme a skusime co vsak nezaruci uspech...ale aspon by som bola kludnejsia ze mali su s mamou oni ju zboznuju ani nas nepostradaju ked su s nou🙂
chan tak skore uzdravenie prckovi, nasi sa celkom dlho drzali a bac mame to tu aj my...tak snad sa ozvem zase a neprasknem..
ozaj uz som sa dnes presne pozastavila ake je super ze mam dvojky, uzasny moment ako som ich dnes nasla, matusko revkal urazeny na chodbe, uraza sa casto a rad🙂 a jakubko vybehol za nim a sla som skontrolovat ci mu este neprida a on ho objimal a bozkavala a tulil sa k nemu..mne az slzy vybehli, aj mm sa prisiel pozriet...on to uz robieval aj predtym ale toto bolo take ine ako sa ho snazil utesit a ked videli ze sa bavime tak sa tam este 5 min tulili na striedacku, tak som aj nafotila..kuk foto a ozaj dnes mi odfotil bendzo mm, moje 40tt🙂

chantalle7
autor
3. jan 2011

babulky tak vam oznamujem ze Janulka ma Simonka narodil sa rano o 5h 3140g a 48cm 😀
tesim sa s nou

chantalle7
autor
3. jan 2011

no teraz som docitala to janulkyne planovanie tak dufam ze to prezili bez velkeho stresu no ved uvidime co napise ked sa vrati