IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
27. jan 2009

ani ja nechcem nic vycackane,ale ta v ikei je az prilis natural,fakt je zle opracovana...moja skusenost je taka,ze velakrat sa oplati ist do viedne,lebo nasi obchodnici uz nevedia kolko si zapytat a to iste tam stoji o dost menej...zacnem vyskum a dam vediet...

chantalle,drzim jej vsetky palce 🙂 a ostatne baby sa neozvali,tak neviem

ja uz tiez asi 2 mesiace nespim vo svojej naj polohe,zvykla som si teraz na chrbate,co bolo predtym nemozne...

aj ja chcem kopance do brucha 😀

chantalle,dnes si bola na testy,DRZIM PALCE 🙂

chantalle7
autor
27. jan 2009

stela az zajtra idem na testy tak zajtra drzte palce!!!!

no urcite daj vediet co zistis vo viedni kazde info sa zide a aspon clovek nemusi tolko patrat

a co ostatne baby kde ste !!!!!!!!

chantalle7
autor
27. jan 2009

ozaj neviem ci som Vam pisala ale mam stale problem s krvacajucim nosom 2x my uz v noci zacala tiect normalne krv ale inak mam len pri fukani krv. a dnes som sa docitala na webe ze je to normal v tehu lebo mame vsetko viac prekrvene...no tak fajn lebo uz som mala strach ze 1,5mes. je dost dlho na zahojenie nosa ....

baby dnes som volala s kamoskou co 12/2008 porodila dvojicky maju sa fajn narodili sa v 33TT a boli malicke 1,4 a 1,6kg tak dufam ze nas to janulka necaka aj ked s tym musime pocitat ....
a dozvedela som sa od nej zaujimavu vec lebo sme sa bavili o amniocenteze...takze som sa dozvedela ze pri dvojickach aj keby sa zistilo ze jedno ma nalez tak sa s tym nic neda robit nasa legislatiiva to vraj neumoznuje(odobratie jedneho) lebo by sa ohrozilo to zdrave dieta....no proste ako keby som seba pocula takze je rozhodnute urcite na to nepojdem a len preto tam ist aby mal clovek nervy alebo aby vedel pohlavie to teda nebudem riskovat....
no dufam ze snad budu testy AFP Ok a ze to vobec nebudem musiet riesit
tak mi zajtra drzte palciska!!!! 😒

janula13
27. jan 2009

Chantalle tak drzim vsetky palciska, nech sa vyhnes stresom ako som mala ja a ja zajtra uvidim co vlastne nesedi na tych mojich testoch, idem na poradnu..
inak aj mne sa uz 2x stalo ze zobudim sa a krv z nosa, bez dovodu, len trochu, ale isla a tiez som si precitala, ze viacere to mame a ze niektore nemozu vecer ani nosom dychat take maju zdurene sliznice, ja homam doost velky ten frnak, tak este dycham dobre.. 😀
Co sa tyka postielok, ta co si poslala vyzera dobre a videla som aj tu v babylande, ale tiez len na webe a v katalogu co mi dali, ale maju tam dobre ceny hniezd a zavinovaciek a aj matracov celkom, tak asi tam nakupim a ani nebudem objednavat z netu, mozno by som par korun usetrila, ale takto to uvidim aspon nazivo, ten net skresluje aspon si to omakam 😀 takze idem hladat postielku...a ten bumbleride ma dorazit tej babule tento tyzden, tak potom napisem co ona nan..ja som na zaciatku tez mala vyhliadnuty ten ohio, podla mna je fajn a aj pekny a ma velmi dobru cenu a viem ze niekto si ho tu chvalil..
a co sa tyka amnio presne ako pises, naco???aj tak ti nepomozu ked sa nieco zisti, babatko si v bruchu zabit nedam a uz vobec by som neohrozila to druhe predcasnym porodom..takze zbytocna otazka..nech sa stane co sa ma stat..
Inak babule ja spim dost dobre, akurat ze uz musim v noci na wcko, to som predtym nemusela, ale spavam 10-11hodin, nadbieham si tie bezsenne noci co pridu 😀 a tiez uz nemozem na brusku a to bola jedina poloha, v ktorej som zaspala vzdy, ale uz si zvykam, casto sa najdem na chrbte..

janula13
27. jan 2009

chantalle co ty na toto?maju aj v bielej a teakovej, mne sa paci, nie je prehnane zdobena ale ani obycajna a aj cena sa da, len kde ju vidiet nazivo...

http://www.prisababy.sk/product/kuba-borovica-227/

chantalle7
autor
28. jan 2009

ahojte,

janula- ta postiel je tiez pekna len ako pises kde ju vidiet ... inak mne sa paci aj ta biela ....tiez nestoji vela

ten kocik bumbleride som vcera ukazovala aj MM a on vravel ze to je presne ten co ho ukazovali aj na vystave ze tam je velke riziko ked dieta je uz vacsie ze si strci nozicku do kolies a moze si ju zlomit nieco take prezentovali aj na tej ystave neviem ci to bol presne ten isty kocik ale urcite mal podobne kolieska takze nam ho zamietol 😠 aj ked mne sa tiez celkom paci....

no zajtra by som este chcela ist pozriet ten inzerat len neviem ci to budem vsetko stihat 🙂 nejak mam toho zase vela na plane lrbo idem do prace

Janula daj vediet ako dopadla poradna .... ja budem mat vysledky az okolo 6.2. takze musim cakat ☹

ozaj vcera som cely den nepocula ziadne klopkanie na brusko ale vecer sa mi zase zdalo ze klopkaju ... no a dnes mam pocit aj v priebehu dna ze citim zvlasne klopkanie 🙂 tak snad som to spravne zachytila a je to to prave 🙂

Janula len spinkaj kamoska vravela ze co ma deti doma (dvojky) tak sa este nevyspala ze spala max 5 hod a vtedy nespal jej muz ... kedze baby boli velmi malicke tak ich nemoze kojit lebo im musi davat nejake lieky - vitaminky do mlieka takze najprv 3h odsava a potom 3 h. koji....no tak dufam ze u nas to nebude take tazke ...
a vravela mi aby som si urcite kupila ten kojaci vankus ale velky lebo ze ku koncu uz vobec nevedela ako spat a iba na nom sa vyspala teraz na nom koji ze jeto super vec tak teraz pozeram aj to ...

dnes som bola s kamosom ten ma 3 deti tak som s nim dohatovala nejake vecicky pre babo tak zase nieco usetrime 🙂

janula13
28. jan 2009

ahojte, takze hlasim, poradna ok, tie testy mi aj dali, su negativne, malo by to byt ok, aj ked to nic nezaruci, dolezity bude ten morfolog utz.a chce mi spravit popritom aj cervikometriu, cytolu mi spravi az po vysledkoch z toho, alebo ani nespravi, zalezi na tom, ako sa bude spravat krcok..
chantalle, len pekne pozoruj, zachvili ta dobre kopnu, uvidis, ja si to este uzivam, je to stale prijemne, akurat sa dnes na poradni cudovala, ze to citim uz tak skoro..ale lepsie ako neskoro, no nie? 😉
ja rozmyslam, ze ked mi utz dopadne dobre, ze ten kocik asi objednam, ale asi sa nan ojdeme pozriet a uvidim co nan povie ta babulka..nuz kazdy ma nieco, ved tie nozky sa daju aspon napolohovat, a na deti tak ci tak treba davat pozor stale, a tie postielky co som poslala sa mi dost pacia, pozerala som vcera vselikde, ale tieto sa mi dost pozdavaju, tiez sa mi paci aj ta biela..mozno ich aj objednam..matrace si uz pozerala?inak ten vankus je fakt dobry ja ho jednoznacne chcem a ten velky radsej, vela si pochvalovalo, ze ked uz mali velke brusko tak len s nim sa vyspali a aj pri kojeni ke dobry,,nasla si nejaky fajn?ja niekde aj hej, len som si nenapisala web, musim hladat zase...potom poslem ked najdem nieco zaujimave...

chantalle7
autor
28. jan 2009

janula- no super blazelam k rpijemnemu vyseldku kontroly....co sa tyka kocikov mama pi prisne zakazala ho kupovat dopredu ze aj ked si ho objedname alebo cokolvek neh si ho nedonesieme domov ze sa to nema ....ja sice nie som poverciva ... ale ...

tie postielky sa mi pacia akurat som im poslala mail ze nemaju u vsetkych uvedeny material z akeho su najma tie biele takze neviem ci je to tak ze ked je hneda borovica ci k nej je potom aj biela a pod. inak som pozerala aj tie ostatne a su naozaj pekne ....tak som aj ja nalomena 🙂

tie kojacie som nasla tiez jeden mal super cenu na http://www.mimishop.cz/sanami/detail.php?zbozi=... ale najlepsie je napriklad popisany ten koj. vankus na http://www.noseniedeti.sk/polohovaci_vankus a hlavne su tam jeho rozmery potom som nasla tu istu znacku na http://www.kseft.sk/vyrobok-detail.php?vyrobok=... ale zial tu nedali rozmer takze neviem ci je lacnejsi alebo len mensi....
ale tie dva prve su fajn uz si len vybrat akurat neviem ci ten z ciech na dobierku nebude nakoniec drahsi ....

a som pozerala aj tie monitory dychu paci sa mi tento ale nerozumiem preco tu stoji menej ako priamo u vyrobcu!?! zahada....
http://www.docsimon.sk/tovar/baby-monitor-bm02-...

chantalle7
autor
28. jan 2009

a este k mojim motylom v brusku...
dnes ich citim ovela viac ako vcera dnes sa mi tam stale deju cudne veci ädokonca ani ruku si nemusim prikladat aby som citila nejake mrvenie sa ) a vcera vecer som mala pocit ze sa mi v bruchu niekto hojda 🙂
inak zatial nie je ani reci o kopancoch je to len take jemne naozaj ako keby motyl ...alebo ako keby mi tam behal nejaky chrobacik 😀 😀 😀

tak sa tesim a ako vravis uzivam si to

skoda ze mi to zacina komplikovat praca ....zase nejaky napor neznasa casovy stres....

chantalle7
autor
30. jan 2009

ahojte babule kde ste vsetky?

zelam vas aspon pekny dnik

janula13
30. jan 2009

ahojte, tak kym sa vyvalim a oddychnem, tak vas tu skontrolujem, ale vidim ze stalice sme tu asi len 3 😅
chantalle ak sa ti chce, mrkni do temy cakame dvojicky a dnes pribudli v albume Mauzos foto toho kocika Indie twin, mne sa paci, asi ho objednam, len sa este spytamMM ci ho pojdeme pozriet do komjatic,maju vsetky farby co su na webe a chcem si ho skusit..ale asi to bude tento..
inak kopance ma uz teda budia, dnes maju presuvaci den, raz tam raz tam, a posledne dni ma dost bolia krize a aj brusko a vsetko ma picha a taha a tlaci..no des, najprv som sa aj vylakala, ale potom som si citala tu na Mk, ze vela bab to ma a cakaju len jedno, tak si hovorim, ze kedze som chuda a tuk to nestlmi a su dve , tak to vsetko citim viac, malo by ist len o roztahovanie sa, tak si nahovaram, ze je to tak..a dufam ze v pondelok mi nepovie na utz nic zle, nebodaj ze su nizko..a mali by mi zmerat aj krcok, gyndoska to chce, tak dufam ze aj ten este poslucha...teba nic neboli?
dakujem za linky, tie vankuse vyzeraju dobre, este neobjednavam nic, cakam co mi v pondelok povie, bojim sa toho..a ten monitor dyhu som uz na tej stranke videla, ma dobru cenu a aj statne veci...ja som rozmyslala, ci nebudem kupovat z druhej ruky ak by som nasla lacnejsie ale samozrejme v zaruke...uvidim..
a co sa tyka postielok, asi este pozriem v Ikei tu bielu so stahujucim bokom za 66Eur alebo objednam tu co som ti poslala link..ozaj aku maju funkciu tie dve vyberatelne tyce?aby dieta mohlo vyliezt?to sa mi zda hlupe, este sa tam dodiera ci zasprajcne..je to na to?
ale vsetko zacnem zhanat az po utz, chcem pocut dobre spravy...
tak chantalle uzivaj si to, je to krasny pocit ked ti budu kopkat a nadvihovat brusko..
a co sa tyka kocikov, neexistuje idealny, bohuzial..

janula13
30. jan 2009

a mrkni chantalle aj sem, ak sa ti chce...no mne sa paci cim dalej tym viac, asi kupim..

http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...

monika3
30. jan 2009

ahoojte kocky,

tak dufam ze Vam vysledky dopadnu dobre....ja mam poradnu zase v pondelok,tak som zvedava 😉

A Vam uz presli nevolnosti? mna obcas teda este potrapia riadne 😠 uz som myslela ze to bude niako viac ustupovat ,ale tak vydrzime este 😉 Je to tak jeden den dobre a druhy horsie 😕

paci sa mi ze uz mate pekny prehlad v kocikoch 🙂 a idealne veru nic neexistuje.

Ja ked budem tak po 25 tt tak sa zacnem pomalicky poobzeravat po niecom peknom 🙂

tak pekny vikend 😉

janula13
30. jan 2009

Monika este vydrz, mne sa tak vyraznejsie polepsilo az v 16-17tt, ale nebolo to idealne a teraz je to uz skoro na 100%, ale kyselinka sem tam vybehne, ale to je oproti tomu co byvalo uplne znesitelne..takze vydrz, prejde ti to, hlavne jedz pravidelne a po troske, nenechaj sa vyhladnut..a drzim palceky na pondelok, ja idem na utz, tak aj ja som zvedava..
a co sa tyka kocikov, vies o dvojickovskych to nie je ani take umenie spravit si prehlad, kedze ich nie je tak vela 😀 a vidim ze ty mas este cas...ja to chcem poriesit v najblizsej dobe, lebo dvojickarky ako tu citam casto skoncia aj na mesiac v nemocke, tak ak by sa mi to stalo, chcem mat taketo zakladne veci vyriesene...ale modlim sa nech tam neskoncim.. 😅
pekny vikend..

anielik
31. jan 2009

ahojte babulky

ja vas dako nestiham 🙂) manzel ma zavalil pracou tak vas trosku flakam ☹

Zatial s amame s bruskom dobre, 11teho idemme na prevy UTZ tak uvidime co povie pan doktor. To budem akurat v 12tt, Zatial mi nie je vobec zle, ale to mi nebolo ani pri Matkovi 😉 a spim jak drevo, tak polobrusko polo bok. Nepocujem ani ked maly place 🙂
Pozeram ze uz sa riadne rozbiehate s vybavou 😉 😉 Len vam chcem poradit, Matko spi uz od vianoc (cca 19m) vo velkej posteli a to pred tym spal este v cetovnej. On v tej svojej klasickej nechcel spat lebo sa budil o to ze sa bucha do zabradlia na postielke. Ak mate teda moznost kupte radsej ten vacsi rozmer postielky 70*140, urcite vam dlhsie vydrzi ako nam :(
janula myslim ze ty si pisala ohladom nanny. Ja by som ti neodporucala kupovat uz pouzitu, je vela clankov na to ze nevies ako s nou manipulovali, ci im nespadla ....Ja rozmyslam nad tou nasou ze napisem vyrobcovi a poradim sa ci sa to da dako premerat ci je dobra alebo kupim dalsiu uz len novu platnu..

este ma napadlo Ten morfologicky UTZ robia bezne? mne ho nerobili a teraz sestrika tiez nespominala, ...tak aby soms a vedela spytat na to

zatial pa a pekny vikendik

stela23
31. jan 2009

janula,aj ja som pocula,ze tie monitory by sa nemali kupovat z druhej ruky,naozaj nemas istotu,ci sa na to mozes spolahnut.ale pocula som,ze union poistovna ich pri poisteni zapoziciava na pol roka zadarmo,co by si pri dvoch dost usetrila...

anielik,to si ma prekvapila,ze ti nerobili morfologicky utz,pokial viem,je to najdolezitejsi utz 😕 skontroluju pri nom vsetko,aj vnutorne organy...urcite si ho od svojho dokiho pytaj...ale janula ide prva,tak ti bude vediet povedat viac uz v pondelok 😉

ja som bola v piatok na utz,mrnus uz ma 11,2 cm a je o tyzden vacsi,tak mi doki povedal,ze asi som otehotnela o tyzden skor,naco ja ze nie,ja viem presne kedy som otehotnela 😉 len mi zpisal,ze mam nizkolokalizovanu placentu,dufam,ze to nie je nic zle,musim sa svojho dok. opytat,ked tam pojdem o tyzden pre vysledky...

zelam peknu nedelu stravenu oddychovanim a jedenim 🙂

janula13
1. feb 2009

babulky dakujem a rady ohladne monitorov, mate pravdu, mna to nenapadlo, ale uz som sa predtym rozhodla,ze kupime novy, lebo ked som pozerala tie z druhej ruky tak su dokonca drahsie alebo maju rovnaku cenu ako novy co som nasla ..takze novy...
co sa tyka morfologickeho, ten by mali robit myslim opvinne, ale nie som si ista a keby mi ho nenavrhli, tak si ho isto vyziadam, ale mozno ti ho anielik este nenavrhla, lebo je skoro, robi sa od 20-22tt, tak mas cas, ja idem zajtra, kedze som uz v 20tt, tak drzte palce..a ako stela pise, je velmi dolezity, vela povie o babatku, ci je ok..
wow Stela, tak tebe ten drobec ale podrastol, a aj tie tt vam tak rychlo nabiehaju, to je sila..tak len tak dalej, davaj si pozor, ale som rada ze ste ok..
Chantalle, nuz ja som sa uz rozhodla pre tu postielku, totiz videla som ju nazivo v Pezinku ju maju jednu zlozenu, nie je to KUBA I ale KUBAII, ja budem objednavat tu KUBU I, je pekna a vyzera lepsie , o dost pred tou ikeackou, je lepsie opracovana, videla som ju v tej prirodnej, ma 3 polohy a vyberatelne tyce a stoji 50eur, ta teakova a biela 60eur, este neviem pre ktoru farbu sa rozhodnem...maju ju v predajni v MOLE v pezinku, web www.lacnejsie-nekupis.sk..a maju tam aj autosedacky za super cenu, aj to tam kupime, mozno budu aj pasovat na ten kocik, to este overim ak ho pojdeme pozriet.
inak moji krpci ma uz sem tam aj zobudia, niekedy je klud a niekedy aj par hodin vystrajaju, mam obavy ze budem mat dost zive deti 😀

janula13
2. feb 2009

tak zase nikde nikoho...
takze mame po morfologickom utz, dobra sprava je, ze babatka maju vsetko ako maju mat a kde to maju mat, hybu sa, ved to aj citim a mame tam 4 gulky a 2 pindurikov! 😀 😀 😀 velmi sa tesime, samozrejme dufali sme v parik, ale dalsi v poradi boli dvaja chlapci, tak nam to vyslo...
a robila mi aj cervikometriu a krcok este drzi a je ok..dufam ze bude sekat dobrotu...
tak len tolko, pekny den maminy..

monika3
2. feb 2009

Ahoojte maminy 🙂

janulka blahozelam, tak dvaja chlapci, pekne 🙂 🙂

ja mam tiez poradnu za sebou vsetko Ok babo je zase vacsie a nabuduce mi budu brat krv - asi tie afp testy,
inak tam sa definitvne potvrdi ze ci je babo zdrave ze?

a na ten morfolog. uzg sa opytam nabuduce ci mi ho budu tiez robit, ale ci sa mam niekde nan objednat 🙂

Som rada ked mozem citat taketo dobre spravy 🙂

stela23
2. feb 2009

janulka,tak to je uzasna sprava 😅 tesim sa s tebou 😀
daj dalsie info,ako to dlho trvalo,co vsetko pozeral a ukazal vam...tak uz sa nedivim,ze ta tak skoro okopavaju,chlapciska 😀

janula13
2. feb 2009

babulky dakujem, tak sa mi ulavilo, ze su ok..vysetrenie trvalo asi 35min, kedze su dve a jeden sa este k tomu stale presuval a pchal do zaberu, aj ho volala dominantny plod 😀 a uz viem preco ma tak casto kope vpravo dole 😀 jeden je vpredu a druhy viac vzadu, toho tak casto necitim..merala obvod hlaviciek, bruska, koncatiny, pozerala prstiky, a potom aj vnutorne organy, mozog, srdiecko ci je predelene ako ma byt, zaludok, mechur, ci sa vyprazdnuje..a hrbticu a pery kvoli razstepom myslim, len jeden sa tvarou otacal stale tak ho musela vydurit aby sa aspon na chvilu otocil, a potom este raz vsetko popozerala a este kde je placenta a ci pupocniky maju dostatocny odstup, neviem od coho, ale tak to povedala..
monika ja si nemyslim ze AFP testy ti smerodajne povedia ze babo je zdrave, a to nie zeby som ta chcela strasit, ale mne napr povedali ze nieco je zvysene, tak som panikarila a nakoniec ze vsetko je ok, u dvojiciek vychadzaju chaotickejsie , ale co som si nacitala tu na MK, vela babam vysli vselijake divociny, aj s velkym rizikom Downowho syndromu a mali zdrave deti a naopak, v niektorych krajinach tie testy ani nerobia, lebo ie su take presne..ale ked vyjdu negativne, tak to samozrejme potesi...dolezity je ten morfologicky, ten aj keby ti vyjde nieco podozrive, tak to moze vylucit, alebo amniocenteza.
a mne vysli negativne..ale citujem z toho papiera z testov...negativny skrining nevylucuje moznost DS alebo razstepu nervovej trubice, pretoze skrining nezisti vsetky postihnute gravidity...takze tak...
tak ci tak, dufam ze ti dobre dopadnu a aj keby nie, nie je dovod na paniku, sama som zistila 😉

chantalle7
autor
3. feb 2009

ahojte mamulky tak tu ste toho popisali tesim tesimmmmmm 🙂

janulka musim hned tebe pisat tak si ma potesila tvojim mUTZ super super super gratulujem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takze dvaja chalani nuz tak uz mozes farebne ladit 😉 vecicky kocik atd.

no velmi sa tesim ze ste ok

stela no tak ty mas maleho valibuka v brusku 🙂 to mu je tam sa takto roztahovat nasi mrnusi sa tam musia pomestit spolu...

vsetkym gartulujem k dobrym vysledkom to vzdy potesi

ja sa idem pochvalit ze v nedelu sme mali na brusku na pravej strane kopcek dobre sme sa s MM na tom bavili ze asi nam ritku otrrrrca 🙂
tak ich teraz hladkam a zacinam s nimi komunikovat

vcera som sa prvy krat nevladla a kupila som nejake vecicky no takze uz ma to chyta teraz sa z toho dom tesim ...ale zda sa mi to vsetko tak strasne malicke ze mam pocit ze to nie je pre babo ale pre babiku 🙂

chantalle7
autor
3. feb 2009

janula- k tym postielkam asi sa pojdeme aj my pozriet do toho pezinka ale tiez sa chystame este pozriet tu bielu postielku z Ikea lebo po tom zadtreti tiersky na ten prirodnej sme sa uz nemali chutpozerat na ine ...
ten kocik z komjatic sa zacina u nas dostavat na 1. mietso uz som volala aj s tetou z komjatic a mozno v piatok vybehne pozriet aj to a v sobotu sme boli pozerat autosedacky lebo to mame dalsi poblem lebo sme zistili ze vsetky sedacky bez zakladne su otrasne a jednym pohybom uvolnis sedacku do polohy tak ze to dieta vysypes samo da sa to pozriet len ak maju na predvadzanie v obchode aj sedacku z auta aby ti priamo ukazali ako sa to prichytava....takze sme sa rozhodli ze kupime len sedacku so zakladnou a rozmyslame nad dvomi: jedna Graco ta pasuje aj na ten kocik takze mozno kupime tu ak sa rzhodneme pre kocik a tu by sme kupili novu a ak nie tak potom z druhej ruky peg perego Sit samo obe so zakladnami tie maju ako tak prijatelne ceny inak top v sedackach je Romer len tu sa bavime uz o 6tis.

janula13
3. feb 2009

ahoj chantalle, tak som rada ze ti robime radost 😉 ved aj sami sebe si 😉 vidim ze uz sa aj vy zabavate na brusku, to este len budu vlny a hrudky a kopance, ja si tiez este stale uzivam a usmievam sa ako prisprosta ked kopu 😀 ale sem tam zhiknem, ked pridaju na sile.
ja idem urobit poriadok v skrini a chcem si tam dat ulovok mojich veciciek co mam zatial v skatuli..
ja som uz rozhodnuta pre idie twin, len si chcem ist pozriet farby, len este neviem kedy..a dakujem za typy na autosedacky, mrknem na to, mne ta pani pisala tu babypoint a meggy, tak ked budeme pozerat ten kocik, tak chcem aby mi teda presne povedala ktora nan pasuje, aj ked na tom netrvam, ze musim ju naklikavat, ale bude to len plus, ak bude pasovat..
este som nic neobjednala ani postielky, este aj my asi behneme pozriet toho gulivera v ikei, ak sa mi bude chciet, ved mam cas, dufam 😀 nechystam sa rodit..
inak aj ja zasnem ake su tie vecicky male, nechce sa mi verit ze aj babo bude take malicke..a co si kupila?
Babule, bruska fotit!!! 😀

chantalle7
autor
3. feb 2009

ahoj janulka- tak teda z Komjatic mi povedala ze jedina orig. autosedacna ten ten kocik je to Graco nasla som ju na jednej ceskej stranke za asi najlepsiu cenu http://www.eshopbaby.cz/katalog/junior-baby-aut... s tym ze zakladna je hned pod nou ta za 1020 CZK ale ta cena je len pre zeleenu a cervenu ale my uvazujeme nad tym zeleenym kocikom takze nam to vyhovuje ale samo este chceme ist pozriet ten kocik

inak teta povedala ze na ten kocik mamickyvymysleli pripevnenie aj nejakych dalsich sedaciek ale o tych sme sa nebavili mozno su to tie co pises ty

ten kocik by som chcela ist v piatok ale este neviem ako bude moct MM takze cakam od neho ci bude alebo nebude moct a potom sa dohodnem s tetou

no brusko mam nafotene aj nove saticky len MM by mi to musel konecne dat z fotaka takze zatial som sa k tomu nedostala inak brusko uz mame poriadne pricom na vahe mame asi o 1kg viac ako sme mali pri stimulke ale zato v pase...(ak sa to tak da este nazvat) tak tam sme sa uz pochlapili 🙂

mna zatial nekopu skor mam pocit ze sa tam tak nenapadne zacnu otavat a vytvarat taky tlak na stenu bruska....dnes poobede som chvilku lezala poobediku a hladkala som ich (citalasom ze ich mame hladkat v rovnaku hodinu kazdy den ze oni si na to zvyknu a ze sa budu priam natacat aby sme ich hladkali) a dnes to tak naozaj aj vyzeralo lebo hend som zacitila ako sa mi na stenu bruska niekto strasne tlaci bolo to hrozne zlate .....som sa pri tom usmievala a rozpraval som sa s nimi ....

boze uz sa tesim ked budem mat po vsetkych tych vysetreniach dufam ze dopadnu dobre a ze budemem mat klud a tiez sa tesim ked nam povedai co cakame....
kolegyna vraj dcere predpovedala vzdy spravne co to bude a tak predpovedala aj nam a vraj to bude dievca a chlapec tak uvidime MM by bol velmi rad ...ja sice mama pocit ze to budu dievcata ale v principe mi je to jedno len nech su zdravucke 🙂

janula13
3. feb 2009

nuz, ja nehladkam pravidelne, ale pretacaju sa veselo, vcera sa doktorka smiala a zasla ako sa jej tam ten jeden presmykol zase inde, tak sa smiala, nestihala ich chytat 😀 inak presne ako pises, tiez citim take prevalovanie a tlak na stenu brucha, ked sa premietnuju hlavne, aspon teda mam opcit ze sa premiestnuju..predtym kopne dole a po tom tlaku zrazu uplne na opacnej strane hore...
ja som pribrala asi 5kg zatial, ale na zaciatku malo teraz to tiez nejak stoji , ale jem aj menej, nechce sa mi a nie som tak rychlo hladna ako predtym..ale babatka su akurat velke, maju 1g rozdiel vo vahe, to som vycitala z toho vcerajsieho utz 😀 velmi sa vyrovnali velkostne, aj ked doki mi povedala, ze moze byt aj 1kg rozdiel, ale zatial tahaju spolu 😀
to by bola parada keby mate parik, to sa uz neviem dockat kedy to budes vediet, ved to ubehne..
inak aj mne sa paci asi najviac ten zeleny, ja som na zelenu ako rdak, ved si videla na vystave 😀 a k chlapcom by aj pasovala, ale uvidim ako vyzera nazivo..
a dakujem zase za link, ja pozriem, este nebol cas...mne napisala tie spominane sedacky, ze tie mamicky zistili ze pasuju s adapterom...ved zistim u nej, ked sa tam dostaneme..nechcem to velmi odkladat, chcem kym som ok a pojazdna, ked bude brusisko, tak uz sa mi nebude chciet,zatial som celkom k svetu 😀
inak aj ja som si myslela ze to budu baby, stale sa mi aj o nich snivalo, tak som zvedava co ty skryvas 😉
ozaj a tie AFP uz vies vysledok?

chantalle7
autor
4. feb 2009

no zlate takze ked si dame rande tak bude vsetko okolo nas zelene 😉 lebo nam sa aj tie zelene sedacky pozdavaju 🙂

no vysledky AFP by som mala mat az v piatok maju mi volat a zaroven povedat dalsi termin kontroly resp. predpokladam uz toho morf. UTZ.

no aj ty posli vzdy linky ved je to suepr ked si mozeme takto pomoct nie 🙂 aspon nemusim zase vsetko prechadzat...
napr. vcera som sa dopracovala ani neviem ako k vyrobcovi v ostrave co robi tie kojacie vankuse a dokonca robi aaj pre dvojicky zial nie je fotka na webe ale najdes ho v cenniku:
http://www.csoostrava.cz/katalog/perlickove.php... a na to ze mi ho ponukala v jednom obchode v BA za vyse 3 tis. so suepr potahom?!?! tak nie je o com....

a obrazok si mozes pozriet v tomto bazariku: http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102
ja si ho asi objednam

stela23
4. feb 2009

ahojte 🙂
aj ja mam vysledky afp v piatok,ale musim tam ist...
dnes som asi aj ja zacitila prve pohyby,najskor som myslela,ze mi skvrka v zaludku,ale bolo to na jednom mieste a silnejsie a asi 5 minut ked som mala prilozenu ruku.skvele!!!sme sa s MM nasmiali,lebo aj on to citil 😅

baby,kolko ste doteraz pribrali?chantalle,si ma prekvapila,ze len 1kg...ja uz 3kg a to mam jedneho mrnuska...sa smejem,ze mam v pase uz 84 cm a to sa to len zacina 😀

chantalle7
autor
4. feb 2009

ahoj Steli no super tak uz aj ty budes moct rozoberat bublinkovanie a hladkanie prup. okopavanie s nami 🙂 tak sa tesim s vami

my sme dnes zase hladkali chrbatiky ja neviem ci ta bublinka co mi tam naviera patri iba k jednemu alebo ci to nejak spolocne nie je medzi tym predel tak uz sa tesim k doky aby mi to vysvetlila...

no Steli tak si budeme vzajomne drzat palce v piatok

no ja som uz priprala tiez 3kg ale v tom su zaratane aj tie 2kg kotre som najprv schudla v 1. trimestri iba vzhladom k vychodzej vahe, ktoru som si zacala vazit po stimulky (7.11.09) vratane obvodu pasu (tj. cas ked som bola tiez uz dobre nafuknuta z folikulikov)
ale koniec koncov mozem tu tie udaje dat
normal(24.9.posledne meranie)

chantalle7
autor
4. feb 2009

my to tu zblblo tak este raz

normal (24.9.08 posledne meranie) 59,8 kg - 73 cm
7.11.(po stimulke) 62 kg -86
14.12. (najhorsie obdobie nechutenstva) 59,3 kg - 79 cm
29.12. 59,8 - 81cm
1.1.09 61,1kg - 84cm
20.1. 62,1 - 85cm
1.2. 62,4kg- 88cm

takze uz rastieme 🙂