IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
8. jan 2009

ahojte babulky, prave som vam napisala siahdlhu esej a vyprsala mi medzi tym registracia, nemam nervy pisat to zase, idem to predychat a napisem neskor 😅

chantalle7
autor
8. jan 2009

janulka no teda chudatko nase tak sa predychaj a napis- ja som si prave pozerala atvoje fotecky krasne rastie brusko 🙂

Stely no teda ty mas ale stastie ale ber to aspon z tej lepsej stranky ze sa nic nedeje babetku, drzim palce aby si sa z toho cim skor dostala mne tiez brala doky stery aj na cytologiu aj na kultivaciu lebo stale mama nejaky zlty vytok tak povedala ze si to musi preverit tak dufam ze ja nebudem mat tiez nejaku korelu.....
no moja ja som tehu gate kupovala hned v 7alebo 8tt aj som Vam o tom urcite pislala len nevim ci uz tu alebo este v snazilkach lebo mne po stimulke ostalo nafuknute brucho a to mi splaslo len ked mi zacalo byt zle vtedy som schudla asi 2kg. ale ja mam ten problem ze aj ked rano mam est mierne brusko tak do vecera mam brusisko keby som sa nafotila rano a vecer tak by si mysleli ze vecr je uz asi v nejakom 6mes.
takze ja nosim uz od zaciatku tehu gate kedze vsetky ostatne gate mi boli uzke a velmi mi bolo nperijemne ked ma tlacili na bruchu a nosim este 2sukne co su take v pase neurcite (teda jedny su saty)
okrem toho ako vravis len teplaky aj to nie hociake mam doma take co maju velmi slabu gumu a teraz som si kupila dalsie z ktorych idem tu gumu vyhodit...to iste mam aj s pyzamami mozem nosit len tie co maju uplne volnu gumu ja nemozem od zaciatku ani spat na bruchu proste ziaden tlak na bruchu neznesiem ....
takze moje oblecenie je velmi obmedzene ...
minule som bola v poluse v popoluske ze si kupim aj rifle no tie mali taku silnu gumu na bruchu ze som ich vobec nezniesla takze mam len tie moje jedine menzestraky tie su super...

ozaj zo zaciatku som nosila este niektore gate a to takz e som si ich enzapinala a na vrch som si davala nieco dlhe aby to nebolo vidiet 🙂

bola som pozriet aj v tom Hand M co ste tu pisali no tam maju priserny vyber asi 3-je gate a nejake priserne bluze navrch clovek normalne nechape ze sa pre tehulky nerobi nic pekne....blbe je ze to co aj maju je niekedy pre tehulky uz v takom 6 a vysskom mesiaci a clovek s miernym bruskom je v tom ako cvok....

ozaj neviem co som vam to pislaa ale este som videla jeden tehu shop na Mytnej kusok od Raciankeho myta ja som v nom este nebola ale stoji to za to sa tam ist mrknut lebo ten vyber je fakt hrozny....

chantalle7
autor
8. jan 2009

ozaj a este jedna vec pridala som novy obrazok nasich babuliatok do albumu maju 59 a 53 mm a je to z 13tt 🙂

Stela- to pichani emam aj ja niekedy mam problem sa postavit najma ked dlhise sedim ale potom to hned prejde tak to zatial neriesim asi je to normalne

given
8. jan 2009

Caute, mojej kolegynke sa vcera narodili dvojicky (presnejsie povedane: boli narodene), su to dvaja chlapci a hmotnost neuveritelna 2900 a 2400. No ale mali to v genoch, kedze obidvaja rodicia su "vacsi".

Inak, chystam sa buduci tyzden na kontrolu a uz sa zacinam aj bat, nemam skoro ziadne priznaky (a ani som nemala, len mi bolo trosku tazko na zaludku a boleli ma prsia). No a teraz sa trapim, ze preco mi nic nie je...
Dufam, ze to bude OK 😒

chantalle7
autor
9. jan 2009

ahoj Given- neboj nie kazda baba musi mat vsetky priznaky mna zo zaciatku tiez boleli len prisiach skoro ako pri mrche a akurat sa mi sprativilo maso a obcas mi bolo trosku tak nevolno ...
ale niektore baby nemali vobec ziadne problemy takze bud rada 🙂 a hlaven sa nestresuj vsetko bude ok

stela23
9. jan 2009

AHOJTE,tak ja sa hlasim po poradni a ultrazvuku 🙂
na ultrazvuku mi kyvalo a tancovalo nase 68 mm babatko,vsetko o.k.,po hematome ani stopa,no som dojata 🙂
vysadil mi aj duphaston,co ma prekvapilo,ze zo dna na den,ale konzultovala som to aj s doktorkou na utz a ze je to o.k.,lebo uz si vsetky hormony vyraba placenta sama
na tu mykozu mi dal dalsie lieky,tak dufam,ze to odide
objednana som na 30.1. na afp testy

to s tym oblecenim v h&m ma prekvapilo,ja co som videla tehuveci,boli pekne,ale je pravda,ze som bola vo viedni,u nas maju len handricky co tam nepredaju,tak asi vybehnem na vylet,teraz uz snad mozem 😉

ahoj given,to ze ti nie je zle bud rada,ja som mala to iste,boleli ma prsia,trocha sa mi triasol zaludok,ale pokial som sa stihla najest,tak pohoda.dokonca mi bolo zvlastne,ze napriek tomu,ze som doslova zrala,som nepribrala ani kilo,az teraz mam plus 1 kg.ale tiez som chcela,aby ma aspon obcas naplo 😉

given
9. jan 2009

Dakujem, babulky, ukludnilo ma to. Ja som tiez este nic nepribrala, aj ked vyzeram akoby som zjedla loptu a jem vselico. No ale sak sa dockam snad 🙂

monika3
9. jan 2009

ahojte tehulky,
a ja sa hlasim k tehulkam po IVF, ja GF 😉 i ked som este na zaciatku ako Given,
ale hadam to dobojujeme do konca 😉
ja som este tiez nic nepribrala tak mozno neskor---aj my byva dost casto zle 😖

janula13
9. jan 2009

ahojte, tak skusim druhy pokus, vcera som uz nestihla...
Monika vitaj, tak ty si ako Given budete tahat naraz, stela s Chantalle tiez a ja sama veduca skupiny 😀
Chantalle presne ako si pisala s oblecenim, ja som behala po CA aj HM a nic, strasne veci, ako na slona, aj 34 mi bola velika, ale poradim vam, mali pekne rifle v obchodiku pri zimaku a aj za dobre ceny, ja som tam kupila aj na moju mini postavicku, za 1100sk a boli uz posledne, ale take 36-38 a väcsie mali a pekne, modne s dobrym strihom a maju tam vselico, je to malicky obchod anajdete ho aj tu na webe na

www.ma-ma.sk,

tam najdete aj adresu...odporucam..ja som bola zufalstvo sama, vsetko ma tlacilo tie moje mini rifliky, tiez som sa vsade rozopinala a tak som musela kupit tehu rifle a tie su super, ak nezabudnem, nafotim dnes a zapozujem...

chantalle, ja som myslela ze ti tvoji drobci mali tych skoro 6cm uz v 9tt, tak to predtym vyznelo, preto sa mi zdali velke, ale ked v 13tt tak su ok, aj ostatne take maju, ved aj ja..

stelka tak super, ze babtko kyvalo, vsak je to super, tak uz len dobry vysledok na AFP testoch...
Neviem kto sa pytal na NT, asi chantalle, to ti museli robit v tom 12-13tt, je to hodnota aj v tehu knizke , zituje sa DS a vyvojove vady a potom sa to potvrdzuje tymi AFp testami..ja som na nich bola predvcerom, tak o tyzden sa dozviem, ci mam stresovat alebo nie, dufam ze nie..to NT by malo byt pod 2.5-3...ale ked o tom ani nevies tak to mas isto ok, inak by ta upozornili...
a poslem to, nech ma to tu nezrusi...

janula13
9. jan 2009

a chantalle, tebe sa zda ze mi brusko rastie, mne ani nie na tych co mam v albume, ale dnes pridam, hadam nieco zbadate, uz ich aj citim, teda citila som asi 2 dni stuchance a hadika pod kozou ale teraz dva dni nic, tak trochu stresujem a najblizsi utz mam az v 20tt ten morfologicky, medzi tym poslednym v 12tt a tym v 20tt nic, len ma prehmatala, tak trosku panikarim, je to straasne dlho..
ale verim ze su ok, co mi ostava...a aj mne ide robit cytolu mne blbne krcok a vytok mam uz roky, tak jej poviem nech mi spravi aj kultivaciu aj ked ma nic nesvrbi,a le pre istotu, mna nikdy nic nesvrbelo, ale vzdy som tam nieco mala..
a co sa tyka pichania v brusku, mna teda pichava, dokonca som mala takmer tri dni v kuse bolesti a tlak a ked som to opvedala na poradni, ze som ok, ze krcok ok, ze este len ma bude pichat a boliet a tahat,...tak nerobme paniku...
Given a ty bud len rada ze ti nic nie je, to su hluposti, ze ked ti je zle ze je to zaruka, ze babo je ok a naopak, never tomu, ja som nevolnosti nechcela, mala som a mam a teda nanadavala som sa , radsej ma nepocut, tak uz sa tesim, ze mi je lepsie a trochu si to uzivam...ty si len a len uzivaj a kvoli takym hlupostiam sa nestresuj...si ok aj babo, ver tomu!

janula13
9. jan 2009

a este...zase som dnes nakupila, tak hadam aj nafotim a pridam...
Chantalle obzeras kociky?mas na nieco zalusk?mne sa toci hlava z tych cien...

given
9. jan 2009

Januly, ty si zlata, ze ma tak utesujes. Uz tych par dni do stredy nejako vydrzim a dufam, ze ma doktor ukludni. To ja fakt hrozne tie pauzy medzi UTZ, najradsej by som chodila 1x do tydna pozerat ci je vsetko OK. A verim, ti, ze nohavice nezapnes, ako tak pozeram do tvojho albumu. Len som myslela, ze si stihla pridat fotecky, ked sa uz vyhrazas. A ty nic.
Ja som pozerala nejake veci na www.oldnavy.com no a tam su ine ceny (rifle 20-25 USD). Ach jaj, skoda len, ze sa tp neda vyskusat.

Monika, to sme sa museli v tom GF stretavat, kedze sme priblizne rovnako, ja som bola na OPU 10.11. a na ET 14.11. Podla UTZ by malo mat babo teraz 10tt+3.

anielik
9. jan 2009

Ahojte babulky,

aj my sme sa radi k Vam pridali 😉 , sme po IVF mala som ho 30.11 v Iscary. V pondelok sme mali 1cm 🙂

janula13
10. jan 2009

given, tak dufam ze aj lekar ta okludni,ja teraz tiez trpim, odstup medzi utz 2 mesiace ma ubija, ale uz som sa zmierila a verim ze bababtka su ok...jej zabudla som nafotit rifle, a vecicky, ale ked bude cas, najdes to v albume coskoro, teraz ma caka rusny vikend..
Anielik tak blahozelam, to je krasa, rozrasta sa nam to tu, to ma tesi, tak vela zdravicka aj maminkam aj babatkam...

monika3
10. jan 2009

ahojte tehulky 🙂 😉
dakujem za privitanie a dufam ze to bude veru rychlo ubiehat 😉

Given aj ja som mala ET 14.11...ale odbre skor, my sme mali PK 😉 Myslim dooobeda bol transfer.. 😉 Zda sa mi to tak daleko ze si to nepamatam, ale hlavne ze nam to vsetkym vyslo 😉

babenky prajem Vam inak pekny vikend az v pondelok sa ohlasim pa 😉

chantalle7
autor
11. jan 2009

ahojte maminky a tesim sa najma tym novym ktore sa k nam pripajaju je to super aspon to tu budeme mat zivsie a ppodla tych TT rozdielov aj pestrejsie tak nam vsetkym drzim palciska aby sme tie nase babuliatka priviedli na tento svet zdravucke krasnucke 🙂

Stela- teda mi teda davas takze tvoj drobec je uz poriadny valibuk dufam ze ta moja velkost je ok lebo ked to preratam tak to je poriadny rozdiel kedze nase maju 53mm /59 mm v 13/0(tj. 15mm /9mm) dufam ze je to naozaj len preto ze nase su dve ....a ze su v poriadku aj ked v knizke je napisane ze to zodpoveda 12+0/12+3(Janulka myslis ze je to OK?)

Janula, Stela baby ja som na vietvy s tych vasich terminov to odkial beriete a studujete mne moja lekarka ani poriadne nepovedala co mi brala a na co to vsetko boli testy, bavili sme sa o niektorych ale skor preto ze mam problem so stitnou a aj to len za to ze som sa na to pytala
ja som pocula len o tych tripletestoch a amnioceteze ale neviem ci je to neico z toho co pisete
to NT som si nasla v tehu knizke a mame tam hodnote 1,2 /1,4MM tak dufam ze je to OK tak ako Steli pises kedze mi k tomu nic nevravela...

chantalle7
autor
11. jan 2009

tak uz som si nasla nieco o tych testoch na webe tak som trosku kludnejsia ale urcite nepojdeme na amniioc. ked tak budem chciet ten morfol. USG aj keby co bolo.

chantalle7
autor
11. jan 2009

http://kociky-pre-dvojcata.babybazar.sk/ este posielam jeden bazarik

stela23
11. jan 2009

tak ja som mala to NT 1,8 v 13+1,ale velkostou to zodpovedalo 13+4

ale mna objednali na afp testy na 30.1. a zaroven s krvou mam ist aj na utz. a nemyslim,ze by som bola viac sledovana,vyzeralo to ako standardny postup, tak ma prekvapuje,ze hovorite az o morfologickom v 20.tyzdni...
chantalle,ty este nemas termin afp testov?

zdravim vsetky nove tehulky a zelam zdrave gulate bruska 🙂

monika3
12. jan 2009

ahojte 🙂

vidim ze aj dvojcence vzidu z tejto temicky 🙂 🙂

A kocky Vam po kazde ked ste prisli do poradne brali aj krv ? Ja mam prist teraz zase rano o tyzden na nalacno ...

chantalle7
autor
12. jan 2009

stela - mna lekarka objednala na dalsiu kontrolu a iba mi povedala ze opat bude brat krv ale na co to mi nevravela takze netusim ....nic viac mi nevravela, to moje NT mi robila vlastne 13+0 podla mna ale podla jej zaznamu 12+0(vobec nechapem ako prisla k tomuto tyzdnovemu sklzu lebo podla IVF mi to vychadza na 13+0 a podla PM na 13+1...takze netusim ako prisla k tymto udajom.....

monika - no tych tehuliek nas je tu viac vsak Janulka staci ak sa nastavis na profil (to je ta ikonka pri mene) a tam sa dozvies co ktora cakame, co sa tyka krvi tak aj mne ju zatial brali pri kazdej navseteve 1x asi 7 skumaviek, druhy krat jednu a teraz mi budu zase brat to este neviem kolo ale asi tiez jednu ale ani raz som nemusela prist na lacno

janula13
12. jan 2009

chantalle, tak hezky brusko, pekne rastiete, neviem co ta trapia velkosti babatiek, ste uplne v norme, aj ked tiez netusim ako tvoja lekarka prisla k tyzdennemu sklzu...ved si to odrataj od poslednej menstruacie tu niekede je aj kalkulacka, neviem kde..ale nijaka zlozita matematika...ja som bola na NT tiez 12tt+0 a deturence boli 12tt+2 a 12tt+5 tusim, mali asi ako tvoje, 5,7cm a 6,3cm...cize velkosti az az, predbiehaju ma o tie 2 a 5 dni, na dalsom utz som nebola, tak neviem ake su velke, ale uz musim byt trpezliva a pockat 3-4tt na ten morfologicky, ale dnes volam na tie AFP testy, ak budu uz vysledky alebo v stredu a spytam sa, kam nan pojdem, nech sa objednam, lebo v GF mi povedali, ze co najskor, ze maju pomerne plno..
co sa tyka informovanosti, poviem ti pravdu ze vsetko sa dosvedam hlavne odtialto a je to lepsie, lebo moja doki mi tiez nic navyse nevysvetli a takto tam idem pripravena...a viem co ma caka a na AFP som mala aj ziadanku, takze som vedela ze idu robit to a super ze sa nemusi nalacno, ale aj tak som sa rano pogrckala...
A este jedna vec, Stelka aj Chantalle, NT mate v pohode, takze len tak dalej, nemate sa preco bat...
a este jedna vec chantalle, sklzy budu na utz, babatka rozne rastu, je zbytocne sa s niekym porovnavat, jednak cakas dve a to je teda narocnejsie a deli sa to medzi ne, a jednak ked som sa pytala doki, ze ci je normalne ze medzi mojimi je 3 dnovy rozdiel, tak povedala, ze uuuuplne v poriadku, ze moze byt aj 2tyzdnovy, takze nepanikarit!!!!babatka mas pekne, priblizne rovnake a velke su akurat...
Co sa tyka odberov krvi, ja uz sa ani nepamätam kolko ich bolo, teraz naposledy AFP, predtym na protilatky, lebo ja som rh negat a tusim aj predtym , ci to robili naraz s protilatkami, ani neviem..na hepatitidu, HIV...atd..

janula13
12. jan 2009

ozaj babule a vam v prepustacej napisali nieco o odporucani na amnio?lebo mne nie a neviem, lebo viem ze baby po IVF to odporucaju, aj ked su mladsie ako 35, spytam sa doki...ale som tiez skor za ten morfologicky, na ten idem urcite, tam ma aj lekarka posle...rozmyslam ze co by sa zmenilo, keby mi na morfolog alebo amnio nieco zistili, ved zobrat by som si to aj tak nedala a zmenit na tom nemozem nic, tak naco je to dobre?Amnio ma iste riziko a ked mamina zisti, ze babo nie je ok, co spravi?Myslim ze si ho väcsina necha, neviem si predstavit zeby mi toho maleho cloveka zobrali, ved to nie je nejake zvieratko...

janula13
12. jan 2009

Steli a ty kedy budes mat album?
Monika 3 nie na kazdej poradni mi neberu krv, len ma vazia, meraju tlak, a prehmataju krcok, krv len ked som v tt ked treba nejake testy...hlavne na zaciatku...

dicinka1
12. jan 2009

ajojte..po dlhsom case som znovu tu... 😵 dufam,ze sa na mna nehnevkate..mam malo casu..teraz som u nasich....

babo rastie pekne..ma uz cez 18 cm....triplle testy su ok..cize babo je zdravunkeee

given
12. jan 2009

Janula, ty chodis stale do GF? A ostatne baby v Blave kam chodite?

monika3
12. jan 2009

janulka, mne nic nehovorili o amniio... 😉

a o tyzden idem k dokimu tak uvidim co sa bude diat 😉 ja som totiz Pn, mam stale take spinenie...tak ma stale kontroluju takze ja som o svojom babenku stale informovana 😉 , co je neviem ci je tiez dobre take caste kontroly 😒

a k dokimi chodim niekde do sukromnej ambulancie a do gf na niake uzg 😉

chantalle7
autor
12. jan 2009

ahoj Janulka- no s tym tyzdnovym sklzom neviem ako k nemu prisla ved aj tu v profile mame nastaveny tt a ten mi sedi n esedi akurat to co uvadza ona v T knizke,

dakujem za ukludnenie len to co pises aj ty je velkost na 12tta aj ona moja doky uvadzala 12tt ale podla mojho vypoctu to robila skutocne v 13tt no nevadi vo stvrtok tam zase idem tak sa jej musim na to vsetko spytat lebo mam z toho nervy hlavne ked vsade citam ze vôastne vsetky tie hodnoty su zalozene na meradi plodu....ale snad bude aj tak vsetko ok musim vydrzat do stvrka

janlka v tej sprave co mi dali v GF nebolo takmer nic vsetko som jej nanovo hovorila hlavne terminy PM, OPU, ET a uz vobec nic o amniu...tak ako pises ani amnio nie je na 100% tak preco by som mala na zaklade neistej diagnozy zobrat zivot svojmu vytuzenemu dietaku a navyse kedze to nemienim spravit naco by som vobec mala svoje deti vystavovat riziku ze potratim- takze amnio NIE ten morf. UTZ ano

given- ja chodim svojej doky an ie do GF zatial mi aj vsetky vesetrenia a odbery robila ona takze ma nikam neposielala

babulka123
12. jan 2009

ahojte ja som bola na IVF vo FC a tam mi dr.amnio priamo doporucoval... viac krat mi o tom hovoril a teraz neviem... uvidim, este sa dohodnem s mojim lekraom

chantalle7
autor
12. jan 2009

ahoj babulka - a dala by si si babetko zobrat ak by ti na amnio povedali ze bude mat DS alebo razstep?