IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
23. feb 2009

ahoj Given dakujem za palceky vsetky budeme dnes potrebovat 😉
lekara budem mat p. doc. MUDr. I. Holleho- je to primar v Ruzinove. Mam o nom tie najlepsie referencie priamo od lekarov.
asi o dva tyzdne s nim budeme mat prve stretnutie ale vraj je to velky odbornik 🙂

janula13
23. feb 2009

chantalle tak ja cakam a cakam, tak az od druhej?tak budem vtedy najviac na vas mysliet, parada, hned by som sa sla pozriet s vami, uvidis, bude to krasne...
A ty uz vyberas porodnika?To uz treba?Ja som akurat citala o mojej lekarke tu na MK a ona kedze je v ruzinove a kedze som o nej ako o odbornikovi citala same chvaly, tak som viac menej rozhodnuta ze nejdem ani vymyslat a chcem ju, je strasna rebeka ale ako odbornika ju tam vrelo odporucaju a to je pre mna prvorade...skoda ze si pozadu za mnou, mohli sme rodit spolu..ale este uvidim, ona mi moze povedat aj nie?

monika3
23. feb 2009

Ahojte babenky,
dufam ze ste mali pekny vikend 🙂

Chantal drzim dnes palce aj ja... 🙂 🙂

je ja porodnika este neriesim ale chcem si zazmluvnit tiez a tiez sa hlasim k Ruzinovu 😉
ja budem rodit zrovna uprostred leta, budu dovolenky, tak pocitam aj stym ze ked moj doki nebude moct, tak to necham na nahodu, 😉

monika3
23. feb 2009

Janulka veru futbalove druzstvo, uvidime co skryva Chantalle a GIven 🙂 🙂
i ked u mna te este tak celkom nie je na isto ze chlapcek 🙂 😵

janula13
23. feb 2009

ved to beriem s rezervou, ze chlapcek este moze prist o pipika a bude babula, tak uvidime ako sa nam to tu vyvrbi 😀
chantalle uz by mohla mat potom, tak uz len cakam kedy sa dostane k pc 😀

given
23. feb 2009

Monika, a kedy to budes vediet na beton, ze chlapec? Ja viem, ze az po porode to bude na beton 🙂 🙂 🙂 , ale kedy mate velky UTZ? Ja idem 17.marca a uz sa neviem dockat.
A fakt som zvedava na Chantalle, bola by sranda, keby tiez mala malych pipikov v brusku 😅

monika3
23. feb 2009

Given my mame uzg 18. marca, teda ten v Gf 😉
ja verim ze tu uz budeme vediet hadam ze co? 🙂 ale tyzden predtym mam poradnu tak mozno aj tam nam to uz naisto potvrdia 🙂

a Stelka uz vie co cakaju? niak mi to uniklo 😵

chantalle7
autor
23. feb 2009

ahojte babulky tak prave som dorazila z mesta domov

chantalle7
autor
23. feb 2009

takze mUTZ mame za sebou deticky maju vsetky organy ako mamuu mat vsetko je ok
jedine co nasla na placente je nejaka ciernu machula ale k nej sa nevedela blizsie vyjadrit ci je to hematom alebo co ale povedala ze pre nas z toho nic nevyplyva takze by to malo byt ok dufam ze to

co sa tyka celeho priebehu mUTz trval asi 15 min co ma dost prekvapilo lebo som cakala ze to trva dlhsie najma pri dvojickach, p. doky Behunova sa ma ale hned pytala ci som bola na amnio a tak som jej vravela ze nie a ze ani nepojdem lebo nechcem a tak ma upozonila ze mUTZ nenahradza geneticky rozbor teda Amnio a taktiez zdoraznila ze pokial je IVF s ICSI tak sa riziko este viac zvysuje

no ale nakoniec sme sa pustili do UTZ - co sa tyka dominantneho plodu ktorym chcela zacat povedala ze ani jeden sa nejavy ako dominantny a tak zacala pravym(ten lezi dole hlavickou) vazi 3,2g (to zdopoveda 19+5- presne moj dnesny den)a je to chlapcek a ma vsetko ok akurat nam nechcel ukazat tvaricku si ju zakryval rucickami takze este musi moja doky dosledovat ustocka, Chlapcek sa teda bude volat na 99,9% Filipko

druhy lavy plod lezi hore hlavkou ten nam ukazal aj tvaricku a bolo to nadherne 🙂, vazi 2,9g(19+3tt teda o 2 dni menej ako prvy valibuk) ten mal tiez vsetko v poriadku ale ten nam zase nechcel ukazat co je takze toto mame zatial stale tajomstvo

inak sa stale mrvili hadzali ruckami man pritom kopkali(asi sa im nepacilo to ako ich maga s tym divnym instrumentom 🙂
no a mne pritom vsetkom tiekli nezadrzatelne slzy po tvari a aj teraz mam co robit aby tomu tak nebolo....proste bolo to super...a ziadnu amnio im robit nedam ani za svet pre nas je podstatne ze su krasne maju vsetko co maju mat a su nase a nikomu nedovolime aby ich ohrozoval....

chantalle7
autor
23. feb 2009

no kedze MM chcel aj dievcatko teraz sasvorne bojime aby to neboli dvaja chlapci aj ked samozrejme ze to berieme s rezervou lebo to nie je starch to je skor tuzba aby bola aj bambulka 🙂
najdolezitejsie je aby boli zdravucke

no a tak teraz uz zacneme naozaj s vybavou lebo uz je naozaj ten spravny cas na pripravu 🙂

chantalle7
autor
23. feb 2009

co sa tyka toho lekara samozrejme ze este je cas ale snazili sme sa na to pripravit cim skor aby sme neboli v stave ze neviem nemam a janulka nam pri dvojickach to aj skor treba lebo my sa nemozeme drzat na termin podla knizky ale skor na predcasny aj ked by to bolo super donosit normalne ...
okrem toho cisarak a teda aj anestezia ...dost velky zasah a dost dolezite spravne prevedenie....
tazke sa tesim ze sme aj toto uspesne zvladli

na bud tyzden v pondelok idem na poradnu tak som zvedava aako dopadnem tam

a aby som nezabudla BABULKY DAKUJEM ZA VASE DZRANIE PASTI 🙂
ste zlate este raz dakujem 🙂

monika3
23. feb 2009

Jej chantalle tak dopadlo vsetko dobre a boli ste spokojni 🙂 🙂 🙂
a jeden je chlapcek...jej 😉 ja Vam velmi prajem parik ale dolezite ze su deticky zdrave 😉
aj my sme mali ICSI ale nad amnio dako neuvazujeme 😨

a veru pri dvojkach byva aj skorsi termin porodu 🙂
a hor sa do nakupov 🙂 🙂 🙂

stela23
23. feb 2009

chantalle,ja ti drzim palce uz od piatku a strasne sa tesim,ze ste v poriadku 🙂 takze chlapcek a prekvapenie? krasa! ale tie gramy si si nejako zle zapamatala,predpokladam,ze je to 320 a 290 g,co je super,ze ti to sedi s terminom porodu 🙂
pekne ti rastu 🙂
ked som bola na utz minuly tyzden pred amnio,co bolo 18+5,tak vazilo 260g,co tiez presne zodpovedalo terminu.a doki bola taka zlata,ze mi ukazala aj tvaricku,aj ako si vystiera nohy,ale ja som bola taka dojata a zaroven nervozna z tej amnio,ze na pohlavie som sa uplne zabudla opytat...takze my to budeme vediet za 2 a pol tyzdna z vysledkov amnio. ja tak verim,ze to dobre dopadne,ta behunovej poznamka ma zas znervoznila 😒 ale vy ste icsi nemali,tak neviem naco ti to hovorila...

a tych 15 min. ma tiez prekvapilo,ale hlavne,ze je vsetko o.k. 🙂

janula13
23. feb 2009

chantalle super, tak konecne, cely den cakam co napises, takze chlapceka skryvas isto?vyvalil na vas svoju vybavu? 😀 som ti vravela ze si to uzijes, raz darmo, ked ich tak clovek vidi ako sa tam nahanaju po brusku, aj nas si schovaval tvaricku rukami, zlate to bolo, tak som mala aj ja co robit, aby som zadrzala slzy, ale zadrzala 😀
ale nakoniec ho donutila ukazat ustocka, ale dalo to zabrat, tiez ho musela vselijako durit, nech sa zvrtne 😀
myslim, ze budete mat parik, ale ved sa uvidi a schvalujem tvoje rozhodnutie ze nejdes na amnio, ani ja by som nesla, a ani som to nezvazovala, nech sa stane co sa ma stat..a Steli ako pises, aj mna znervoznila ta Behunka s tou poznamkou o ICSI, my sme mali a este aj asistovany hatching, ale co uz, clovek sa snazi urobit vsetko pre to len aby to vyslo a kedze sme mali len jedine vajko, tak sme dali napichnut a spg bol dost zly..pravda je ze nejde o prirodzeny vyber spermie, ale co uz, vystrasi to, ale ja sa modlim, nech sa nam vsetkym narodia zdrave deticky, ved sa aj po ICSI rodia..len ma to trosku strasi, este aj to, ze nase embrijko sa pomalsie delilo, namiesto 8buniek malo v ten den ET len 6buniek, tak len dufam ze to nic neznamena, ale ked som sa pri ET pytala Behunky, ci to nevadi, ci to nebude mat nejaky vplyv, tak povedala, ze keby malo, tak by mi ho nevkladali..tak ine mi neostava len verit lekarom...
chantalle aj ja som cakala do Mutz a az potom som zacala vaznejsie chystat vybavicku, ale odvtedy som sa nepohla velmi, ale uz zacnem pomaly objednavat,ved tiez planujem pochystat vsetko skor, kedze nikdy nevies ako dopadneme a kde, nedajboze v nemocke skor..ale viem ze urcite v termine nebudem rodit, tak nechcem mat potom stresy, radsej pochystam teraz, kym vladzem 😀
tak blahozelam este raz 😀
ozaj a ked pisete tie vahy, mna krpci stale predbiehali o 5-3 dni ale n tom mutz uz boli za mnou, ale zase sa vyrovnali navzajom, jeden mal 263 a druhy 264g 😀 ale ja predpokladam, ze vdaka mojej postave valibukov veru neporodim, tak len dufam, ze porastu aspon nad tych 2000g 😝

stela23
24. feb 2009

janula,vy ste mali jedno vajko?takze tvoje dvojcatka su jednovajecne? ak som to spravne pochopila...no musime len verit,ze to icsi je v poriadku...ale ja sa nepamatam,ze by som niekde citala alebo nam v GF hovorili o nejakych zvysenych rizikach.dokonca si pamatam,ten papier co sme podpisovali,ze tehotenstvo aj riziko vad je rovnake a sme o tom informovani....ako je dobre tym,co nic nevedia a knizky necitaju...s jednou takou som bola na amnio,nevedela ani v ktorom je tyzdni a bola spokojna 🙂

chantalle7
autor
24. feb 2009

ahojte babulky tak este raz vam vsetkym moc moc dakujem za podporu som rada ze vas mam 🙂

Stela- ano mas pravdu este vecer ma to napadlo ze som sem napisala koninu takze oprava: Filipko ma 312g a XY ma 294g 🙂

MM predvcerom dohovaral brusku ze jedno musi mat pipika a od dnes dohovara XY ze nesmie mat pipika 🙂

Janulka to fakt cakate jednovajecne ???? lebo v profile mas dvojvajecne takze teraz neviem ale podla tho jedneho vajicka co pises by to malo byt na 100% ze sa jedna o jednovajecne

co sa tyka ICSI my sme ho nemali ale sa ma na neho behunka pytala a dodala ze v tomto pripade je riziko este vyssie takze preto som to pisala lebo to som sa ako jedinym ukludnovala ze aspon nejake riziko mame nizsie

inak aby som enzabudla ani ona mi nevedela zdovodnit co je na tych mojich testoch zle vraj to nerobil ich labak a nie su tam rozpatia ale len mediany ....zda sa vam to normalne ??? podla mna namerana hodnota je jedna a tak aj vysledok by mal byt jeden bez ohladu na to ci to robil ten alebo onen labak....

proste na to kaslem amnoi nepodstupim ....
i nak tiez som sa jej pytala na stav a co oaj by sa u jedneho potvrdil DS co potom no a jej odpoved to vsetko zalezi od toho ako su plody ulozene a od inych faktorov ....

pytala som sa na to jedneho pana doktora patologa a povedal ze urcite nemam riskovat a na amnio nemusim ist lebo aj tak by sa to nedalo riesit inak ako donosenim .... a okrem toho opatovne zdoraznil ze v zahranici sa tieto testy uz nerobia lebo tam zacali sudne napadat tieto ich vysledky nakolko v tak skorom stadiu tehotenstva sposobovali zbytocny stres pacietntkam a to len na zaklade nejakej blbej statistiky...
talze baby klud....nikto sice nevie ako sa k tym nasim vysledkom dopracoval ale vsetci ma ukludnuju ze je to blbost asi je to ale dobry sposob ako tahat a mynat prachy v zdravotnictve takze serme s prepacenim na to a uzivajme si nasich krasnych babuliatok 🙂

stela - k tomu iCSI je to podla mna kvoli tomu ze opat sa znizila moznost vyberu pri IVF su vlastne niekolke prve je to ze oni vyberu vajicko, druhe je to ze oni vyberu spermiu (ak robia ICSI) takze je to mozno trosku rizikovejsie ale myslim si ze ak sa to vajicko spravne deli tak to by nemalo byt az tak rizikove mozno horsie je to s tou spermiou aj ked aj tu si myslim ze aj tu sa vybera ta najschopnejsia najpohyblivejsia - najkrajsia 🙂

a este k tomu citaniu knizok kedze ako som rozpravala s panom doktorom a zistil ze sa v tom moc prehrabavam a moc to studujem tak prve co povedal je ze zakazuje citat vsetky tie rady na internete, kazal spalit vsetky tie knihy a prisne mi nariadil doverovat lekarom a ich odbornosti!!!!
takze asi tak....ale ja sa poznam ak ma nieco trapi tak uz aj ja pytam studujem a riesim ale vraj to nemaju lekari radi lebo zbytocne sa znervoznujeme dopredu a zamyslame sa nad vsetkymi moznymi komplikaciami a problemami...

janula13
24. feb 2009

Steli, ved to, ja som sa jej aj na konzultacii pytala, ci je pri ICSI vyssie riziko vad a ovedala ze nie, ani pri tom zonalnom hatchingu, ze riziko je rovnake, aj na tom papieri to bolo, pamätam si to a vidis, anpr v Fc na zaklade ivf a ICSI automaticky davaju do prepustacej spravy aj odporucenie na amnio, bez ohladu na vek matky, tak nechapem..
a cakame dvojvajecne, mali sme sice jedno embrijko, ale v den OPU ma aj inseminovali, kedze jeden vajecnik mi predcasne odovuloval, tak to tam len tak vstrekli, cize vlastne som mala IUI a z druheho, pomaleho dostali len jedno vajko, to napichli, oplodnilo sa a tak mi volali ze ci som ochotna prist na ET a podstupit riziko viacnasobnej gravidity, ale samy mi odporucali ist na ET, kedze neverili ze IUI zrazu vyjde lebo sme mali zatial najhorsi spg..takze na 3den mi aj vlozili to spomalene embrijko a to som vlastne asi uz aj bola mozno tehu z toho IUI, ale to nikto ani len nedufal..a vysli nam oba sposoby, alebo mozno len IUI, nikto netusi a nikto uz nezisti 🙂 takze preto su dvojvajecne 🙂

monika3
24. feb 2009

ahojte kocky,
ak sa babenko javi podla uzg v poriadku tak by malo byt zdrave? 😕
nie?
a nas ani nikto neupozornil v GF ze mame ist na amnio... 😨
A chantalle tebe tiez robili tu cervikometriu ako janulke?

chantalle7
autor
24. feb 2009

monika - mne nerobili cervikometriu (teraz ) iba ciste mUTZ a ako som uz vravela boli sme tam max 15min co sa mi zdalo velmi malo nato ze sa vsade uvadza aky je to podrovnya dolezity UTZ....

chantalle7
autor
24. feb 2009

janulka- no teda to je super komplikovane to tvoje tehulkovanie 🙂 ale podstatne je ze sa to podarilo nie 🙂

chantalle7
autor
24. feb 2009

monika- monika kedy zalozis fotoalbum? haaaa ved uz si v 17tt a my chceme vidiet tvoje brusko a urcite mas aj nejake fotecky z UTZ tak sup sup pod ho nato 🙂 cakaaaame

monika3
24. feb 2009

no slubujem ze popracujem na svojom albume, ale fotecky mam len dve lebo doki ma masinku pokazenu 😠
a brusko mam este take nie moc velke 😎

a ty si chodila v GF k behunke aj predtym? mozno sa viac venuje svojim pacientom 😒

janula13
24. feb 2009

chantalle a pochopila si ako som prisla k tym dvom babatkam?? 😀
inak aj moja lekarka nenavidi vetu ked poviem...docitala som sa...alebo na nete bolo...tak to pred nou ani len nevypustim z ust 😀

Monika tu cervikometriu si vyziadala len moja lekarka, ona sa s Behunovou pozna, tak to chcela viac menej ako sluzbicku navyse..takze tak...

chantalle a aj ja som sa bavila na tych vahach co si dala predtym, ale domyslela som si ze mam posunut ciarku doprava.. 😀 to by sa ti inak scvrkli.. 😀

chantalle7
autor
25. feb 2009

ahojte babule 🙂

monika - to nevadi ze je brusko este male hlavne ze bude a aspon budes vidiet ako rychlo sa zacne teraz menit no a samozrejme my s tebou 🙂
do GF som nechodila behunke ale Stenovej a dokonco sam sa s behunkou ani raz nestretla pocas celeho toho casu v GFtakze toto bola moja prva skusenost

janula - no pochopila som tvoje rozpravanie o tvojom tehu akurat to mas tak prekombinovane ze sa nedivim ze nikto nevie ako si k nim prisla ale pozdtatne je ze ich mas v brusku no nie 🙂 a ked to tak pocuvam ty si vlastne pokojne mohla mat aj take sestorcata- osmorcata ....ved kto vie kolko folikov popraskalo 🙂

janula13
25. feb 2009

chantalle, ved aj to ma napadlo, ze som rada ze su len dve, ja nie som stavana ani na jedno a nie na tri a viac 😀 ved to, ze ja som mala ten odovulovany vajecnik pomerne plny, tak ked popraskali naraz a vydali sa na cestu, tak mozno sme mali "stastie" ze manzel mal taky slaby spg, keby ich ma zivotaschopnejsie, tak mozno viacere by si nasli tie moje uvolnene vajka..no to by bolo...a foliky popraskali vsetky..takze dobre to dopadlo, mozno ze sa mi to z IVF ani neujalo, ktovie, ved ked su tak pekne vyrovnane v raste, mozno sa oplodnili naraz na IUI, ale to je fuk, ja sa len bojim nech su obaja chrustikovia ok, to je hruza, aby sa clovek stale bal a nieco spochybnoval a viem si predstavit tie strachy ked sa narodia..a nebodaj nieco sa vyskytne...

monika, ved este uvidis ako ti brusko vyleti...aj ti zavadzat bude 😀

chantalle, tak ako, magnezko uz pijes?

monika3
25. feb 2009

ahote 🙂 🙂 🙂
no uvidime ako brusko vyleti neskor...som spokojna ako to je, dolezite ze babo tam je a pekne rastie 😵

veru janulka dodovie ako sa to tam u Vas vsetko udialo 😀 ale dopadlo to dobre 😉

magnezko si davam aj ja ked citim take tvrde brusko,

dnes som uuuuuuuuuuplne ospala 😔 tak zajtra bude asi dobre, je to to tak na striedacku 😀

chantalle7
autor
25. feb 2009

ahojte babulky

janulka_ magnezko sa snazim pit ale mam taky porblem nema sa uzivat s mielkom a min. 2hod prestavka no a to je moj porblem lebo ja jem skoro stale cosi a hlavne stale jem nieco z mlieka ale ak nahodou mam dlhsiu pauzu od mlieka tak si vzdy dam ale tak 1tab 500-ku denne dnes som este nemala lebo som mala na ranajky musli s mliekom na obed pol litra mlieka s makovymi rezanca....tak uvidim mozno vecer uz nebudem 🙂
nemozem zato ale jem stale cosi bud syr alebo jogurt alebo mleiko alebo nieco z mlieka 🙂

Monika- ja som bola vcera taka ospala nakoniec to dopadlo tak ze som pospavala cca do 10h s tym ze asi 3x som sa zobudila ze uz musim vstat ale nevladala som ale to je asi aj preto ze mam nizky tlak
nastastie dnes som urobila kopu prace tak som to dohnala 🙂

janula13
25. feb 2009

cghantalle, aj ja som mala taky problem, ze tiez som si davala pozor na to mliecne, ale ked som teraz zacala brat aj to zelezo a pri nom sa tiez mlieko nemoze, tak kamoska mi povedala, ze mlieko sa nemoze so zelezom a nie magnezkom?tak som si vzdy teraz uz asi 2tt po mlieko supla aj magnezko..takze ani magnezko sa nemoze s mliekom?no amne tma?tak to bude problem, lebo ja tiez stale nieco, rano kakao, vecer musli...a cez den sa tiez nieco najde...

Monika aj ja som dnes nemozna, ale uz sa preberam, ja nezvyknem cez den spavat, ale dnes som takmer zalomila, keby nedojde manzel, tak spim aj teraz...idem kuchtit, ked uz som zase pri zivote...

chantalle, pytala som sa kamosky na ten tehu pas, ona ho ale mala pozicany od kamosky..ale ze na nete sa jej zda nasla nejak za 1600sk...viac som sa nedozvedela, spytam sa nan doki, co mi povie, ci by bol vhodny...

chantalle7
autor
25. feb 2009

Janula- na tehu pas som sa pytala v lekarni tam na prizemi ako je GF a tam najprv ani nevedela co to je potom skusala volat nejakemu dodavatelovi a ten povedal ze sa to ma vyrabat na mieru. Tak mi potom poradila ze na prizemi ako je GF hned v tej vstupnej hale robia vselijake rehabilitacne pomocky a ze mi staci si priniest od lekarky listok /recept na tehotensky pas ale bez kodu s poznamkou indovidualne vyhotovenie a ze oni mi ho tam spravia...
tak sa skusim na to este spytat moje doky a uvidim ci z toho nieco bude

janula uz ste vybrali postielku, my stale nic...dnes som volala do drevony a tam mi povedali ze maju ale bez koliesok a ceny od cca 7500?- SK

a ozaj baby ake plienky budete pouzivat jednorazove alebo budete kupovat tie plienkove supravy ja som chcela jednorazove len to vraj ide poriadne do penazi tak sa neviem rozhodnut kedze budeme mat 2 deti zatial sme si povedali ze skusime jednoraz. a ak to bude naozaj tak vela tak prejdeme na nejake tie kapsove....len sa mi zda tiez dost vyvalit za to 11litrov ...
no neviem co vy planujete ?

janula13
25. feb 2009

chantalle, spytam sa na ten pas v zdravotnickych potrebach..ked pojdem na poradnu...
my kupime tu Kuba postielku, uz som rozhodnuta, len nad farbou hutam uz treti den...
A planujem jednorazovky, nuz nejak to hadam utiahneme, planujem tie tesco plienky, velmi ich chvalia a maju lepsiu cenu ako pampersky,tie kupim len na zaciatok, kedze tie tesco tu tie najmensie nemaju...tie kapsove myslis tie popoliny, ci ako sa volaju?tie sa peru, vsak?ja tie neplanujem...idem hajat, papa