IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
13. máj 2009

Jaj Mayka, ake vycitky? Ja som mala take stavy, hlavne v prvom trimestri, ze som uz mala skoro vsetko v praci na haku, nemala som nejaky extra dovod sa snazit. Skor teraz, ked uz odovzdavam agendu, tak sa snazim, aby to malo hlavu a patu a nezostal v praci po mne bordel...

Inak, dobra otazka s tymi ponozkami 😀 Velmi skoro som pochopila, ze postojacky to nema zmysel, kedze si tlacim na brusko a este aj musim udrziavat rovnovahu na jednej nohe 😀 . Takze si pekne sadnem a potom to uz ide...

Co sa tyka zahradky, niektri nasi susedia si dali urobit zahradku u zahradnika vratane zavlazovania a celej vysadby. Tak toto ja velmi nechapem, kedze mna to strasne bavi, vymyslat, co tam budeme mat a potom sa hrabkat v hline. Aj doma u rodicov mam zasadenych kopec ruzi, uz sa tesim, ze budu coskoro kvitnut.

Vankusik na kojenie zatial asi pocka, kedze spim v pohode, zatial ho nepotrebujem a potom si ho asi kupim len na kojenie, taky mensi. Uvidime. Tu som nasla nieco http://www.rajdeti.sk/index2.php?cPath=127_170 .

mayka
13. máj 2009

guiven, tak nie som sama s tou prac. morqlkou? To som rada. Tiez cakam ze ma nieco osvieti a ja precitnem a zacnem makat. Ale furt nic.

Co sa tyka ponoziek tak uz aj ja si ich obuvam po sediacky najlepsie v obyvacke takze potrebnu nohu si vylozim na kraj stolika. A aj to mi neni moc prijemne. 😀 Tak neviem ako to budwem praktizovat ked uz budem mat pupek velky. Asi si kupim ponozky a budem ich nosit tyzden a potom vyhadzovat. 😀

No zahradku by som si aj nechala spravit , teda tu pociatocnu realizaciu ale asi by som nedoplatila. Ale tiez ma to bavi. kazdyx den chodim okukavat ci rastu. 😉

Ja som si tiez zasadila take obycajne tahave ruze na pletivovy plot od parku lebo nas ocumuju ludia z parku a je tam aj ihrisko a chodievaju tam hravat pozemny hokej. A ked im preleti lopticka tak nevahaju preskocit ten plot, z coho nas ide rozhodit lebo ho na jednom mieste znicili. Tak zato tei pichlave tahave ruze nech sa aspon dopichaju. 😠 X krat sme im povedali ze mozu si ist pre lopticku okolo ale zbytocne. Je to pre nich daleko.

given
14. máj 2009

Caute, musim sa verejne ospravedlnit Starklovi a kurierskej sluzbe, kedze dnes rano mi volali a ked sa nedovolali, tak poslali SMS. O jednej by mali priniest zasielku, takze mozem sadit, huraaaaaaaa 🙂

chantalle7
autor
14. máj 2009

ahojt ezahradnicky 🙂
uz to tu tusim zmenime na inu temu lebo sem tusim chodime len my 🙂

dnes som poslala Janulke sms tak dufam ze sa mi ozve a ze je ok dam vediet

no s tym obuvanim a obielaknim je to naozaj sranda lebo vsetko co sa tyka obliekania spondej casti teda cez nohy je velmi zaujimave ja sa sice vacsinou obiekam postojacky ale tak ze si nejak popameti nastavim nohaaaavu a supnem si do nej nohu niekedy to sice nevyde na prvy pokus ale nakoniec som uspesna a ponozky vacsinou ked je pekne nenosim lebo mi opuchaju nohy a gumicky mi nerobia dobre a tych par bezgumkovych alebo starych vytahanuch ponoziek obuvam tiez podobne ale niekdy si aj sadnem pre mna najhosie je sa obut to obcas je fakt hnusne lebo topky alebo sandale nie su poddajne ako je oblecko takze clovek musi presne nastoknut a zasunut nohu a to sa bez pomoci vacsinou oboch ruk neda (pokial by to bolo jednou na stranu sa este ohnem ale obe to nejde) takze vacsinou sedim zalomim nejak nohu a pcham sa do sandal (pri nich nepomaha ani obuvak) a pri topankach vyuzivam obuvak ale uz sa stalo ze sme boli na navsteve kde nemali tuto vymozenost a tak ma obuval MM 🙂

d

chantalle7
autor
14. máj 2009

tak babulky vsetky vas pozdravuje Janulka
od minulej stredy je v nemocke a zatial ju udrzuju ako to ona nazyva 3v1
otvara sa a skracuje sa jej krcoka tioez jej tvrdne brusko - takze asi si ju tam uz nechaju az do konca maly maju 1800 a 1900g a vraj este musia podrast (co je jasne dobre by bolo mat 2,5 a ked nie tolko tak aspon 2kg)

tak tolko od janulky

mayka
14. máj 2009

given, wau zazraky sa deju. Mozno chodi nejaka pracovnicka na modreho konika. hehe 😀

chantalle, dakujem za navod ako sa neskor obuvat. 😀

A pozdravujem janulku. Snad vsetko dobre dopadne a krpci podrastu brusku.

given
14. máj 2009

To je super, pozdravujem Janulku, este chvilku to snad vydrzi a potom uz bude vsetko v suchu.

Chantalle, dobre som sa pobavila na tvojom podrobnom opise, aj som sa to snazila predstavit, ze ako to tam nastavujes tu nohavicu 🙂 Inak, ani oholit nozky nie je ziadna sranda, dnes som sa trocha potrapila postojacky v sprche 😀

Som to trosku prehnala s tou chvalou na kuriera, drzy bol jak plostica, prisiel o 10 minut skor ako sme sa povodne dohodli a ked tam este nikto nebol, tak mi povedal, ze caka 5 minut a ked nikto nepride, tak zasielku nedoruci. Tak ma nasral, ze som povedala, ze OK, jeho vec, ked nedoruci, tak nedoruci, debil. A to som ja mierny clovek, flegmos, ale ma vytocil.... Nakoniec ale kvietky mame, svokor tam stihol prist, takze kaslem na blbeho kuriera a budem sa vytesovat...

mayka
14. máj 2009

given vidis zalezi aj od kurierov. Ti sa hrooooozne ponahlaju. Ten co to niesol mne mi to priniesol do prace. cca 7 km od domu. Ale toho som dokonca aj poznala. Lebo k nam do firmy sem tam nieco privezie tak sme sa smiali ze keby vedel tak do Zalesia ani nejde. 😀 Ale inak su to smradi.

Vidite baby na holenie som este nepomyslela. Ale my mame velku rohovu vanu a so strojcekom to ide fajn zatial . Neskor to bude horsie. To bude frizura. 😀

chantalle7
autor
15. máj 2009

ahojte mamulky

tak sa tesim ze som vas pobavila svojim obliekanim ...
no a holenie to teda neviem ci mam rozpravat ale fakt to je uz uplne utrpenie a nielen noh 😉
no proste to je tak ked si clovek nedociahne resp. nedovidi na niektore casti svojho tela....
no ale pomahaju take veci ako zrkadlo a rozne polohy a hlavne rozne sposoby zalomenia noh nastastie toto mi ide celkom dobre kedze som si este nedavno dala nohu za hlavu....🙂
takze urcite sa vam to dako podari aj ked naozaj ta vysledna kvalita prevedenia je diskutabilna ale podstatne je ze to aspon zdialky pripomina oholenie 😀

baby MM ma neska uplne znicil lebo mi vytyka ze chrapem ☹
vsetko sa to zacalo mojimi zdurenymi sliznicami este v decembri a odvetdy to mam stale az doteraz lebo stale nemozem normalne dychat a naviac sa mi k tomu pridalo este aj kaslanie ...takze som z toho dost znicena lebo hlavne ma to mori v noci takze obcas kaslem a hlavne pochrapkavam
inak kvoli tomu ze si moj lekar vsimol ze pokasliavam tak mi robil nejake naviac krvne testy ktore nie su moc dobre teda presnejsie 7hodnot mi vyslo mimo normy tj. niektore su pod a niektore nad stanovenu normu a tak ma poslal internistovi som uz objednana na bud tyzden 22.5. tak dufam ze to nebude nic vazne alebo ze som nedostala alergiu a ze odteraz uz budem na tom takto resp. este horsie....nieviem vam blizsie povedat co su to hodnoty ale su to take skratky ako KO-RBC, KO-HGB, KO-PLT, KO-LYM, KO-MONO, PWD, MPV
tak ak nahodou viete co to je napiste inak nechcem to hladat na webe nech sa zase z nejakeho dovodu nesokujem nejakymi straseniami z internetu a pockam radsej na vyjadrenie toho internistu....

tak babulky pekny dnik

given
15. máj 2009

Chantalle, no to teda netusim, co su tie skratky, radsej pockaj, co povie doktor a zbytocne nestresuj.
Mne moj muz zas hovori, ze mi piska v nose, ked spim, ale v podstate sa nejako velmi nestazuje. Ked len to piskanie mam, tak je to OK, su aj horsie a neprijemnejsie stavy napr. to palenie zahy.
Mne zacalo vcera trosku tvrdnut brusko tak som hned utekala do lekarne pre Magmu a ked to dnes neprestane, tak zajdem k lekarovi.

stela23
15. máj 2009

caute tehulky,konecne som sa sem dostala po tyzdni...a mam uz konecne kocik,tak ma chytila aj nakupna horucka a obieham obchody,mame uz aj chuvicku,tak ju zatial vyuzivame na komunikaciu so psom 😀

zasmiala som sa na vasej teme o obuvani topanok a ponoziek,tiez uz nohu nezdvihnem,tak musim sediet,ked nemam kde tak na zemi a to potom nastava este zabavnejsia faza c.2,ked vstavam a bojujem so zemskou pritazlivostou kym sa nado mnou niekto nezlutuje a nezdvihne ma 😀 v pondelok mam poradnu,takzebudem riesit holenie podvozku a kedze si tam nedovidim,asi poziadam MM aby mi pomohol,inak neviem... 🙂

pozdravujem janulku,drzim palceky nech nam este aspon 3 tt vydrzi...

chantalle,tie skratky tiez nepoznam,ale neznervoznuj sa,ked to neriesil hned na mieste,tak to nebude akutne...

stela23
15. máj 2009

a ozaj,vraj som tiez prvykrat chrapala a dost brutalne 😀 MM sa na to zobudil a smial sa,ze nabuduce mi to musi nahrat 😀 takze,chantalle, nie si v tom sama 😀 😀 😀

given
15. máj 2009

Caute, hlasim do nasej zahradnickej temy, ze rastlinky prisli v poriadku a cez vikend ich posadime a uvidime, co bude...
Teraz uz zacinam intenzivne objednavat kocik, lebo moja vyhliadnuta Teutonia ma dodacie terminy 8 tyzdnov, takze to stiham len tak-tak.

stela23
15. máj 2009

given,nasa teutonia uz prisla a je krasna,nehovoriac o tom,ze sa jednym tahom sklada na uplne malu konstrukciu sirky kolies.super aj do maleho auta,dosiel nam za 6 tt...

pridavam foto nasho dovolenkoveho bruska 🙂

mayka
18. máj 2009

Dobre ranko tehulky 😉

chantalle7
autor
18. máj 2009

ahojte babulky tehulky

note da Stela ty si ma fakt pobavila to holenie poznam po pameti a so zdrkadlom naozaj sa neda vraviet o kvalite 🙂
pocuj Steli to tvoje brusko je take malicke pekne a ty nenosis tehu gate? aspon sa mi zda ze mas normalne to si fakt dobr ato ja by som zblaznila ako by ma vsetko tlacilo

Given aj mne obcas tvrdne brusko ale vraj to je normal takze z toho nenervacim a ani z tych vysledkov krvi len je blbe ze som prave v uplnej nevedomosti lebo nemam ani paru o com by to malo vypovedat...ale neva ved uz vydrzim do piatku

ja mam kontrolu v stredu tak som zvedava co mi doky povie inak dnes a zajtra som posledne 2 dni v praci takze zajtra pridem aj o PC aj o internet aj o mobil...no bude to sranda zopar dni kym sa nastavim na svoje privatne veci mobil a PC su v poho akurat ten internet budeme musiet riesit tak dufam ze aspon do konca mesiaca nam este pojde tento pracovny a potom si nieco objedname.

takze ak sa nahodou dlhsie neozvem nie je to tym ze sa nieco deje ale som bez techniky 🙂

tak pekny den a kupujte vybavicky ved uz toho casu vela nemame

pa paaaaaaa

stela23
18. máj 2009

chantalle,to su tehugate,maju taky bavlneny nadstavec,ktory som si na foto stiahla a su uplne elasticke,takze ani neviem,ze ich mam.ja tiez neznesiem,aby ma nieco tlacilo,nohavicky nosim iba vytahane bombardaky 😀 po erotike ani stopy 😀

tak si ten internet rychlo vyries,chybala by si nam...

ja mam dnes po poradni,vsetko chvalabohu drzi,kontrola 1.juna a ze to uz zacneme riesit veci okolo porodu 😕

pekny den zelam...

stela23
20. máj 2009

halooo,kde ste zmizli...co noveho?

chantalle ma dnes kontrolu,tak dufam,ze sa ukaze...

chantalle7
autor
20. máj 2009

ahojte
tak ako som predpokladala v praci sme sa nedohodli na nicom takze som odovzdala vsetky veci a MM sa pokusal rozbehat nas stary router a az dnes sa mu to podarilo zatial sme este napojeny na net z prace kym ho neprelozia a potom budeme riesit nejaky pausal...

dnes sme mali poradnu ako Stelka spravne podotkla....
tie krvne testy ako som sa dozvedela hovoria ze mam malo zeleza tj.ANEMIA na obzore a caka sa co povie este internista .... no a aby malo nebolo este ma prepadli kvasinky ja som si to ani nevsimla lebo ma vobec nic ani nebolelo ani nesvrbelo... ale mam cipky takze zase nieco budem do seba pchat

my sme uz hovorili o porode lekar je za cisarsky takze uvidim este stale mam nedoriesenu tu antolsku...
pred dvomi dnami ma dost bolelo brucho a to sme isli prave na ryby tak som nevedela ci si mam brat veci na rybacku alebo do porodnice ale potom to preslo ale ked som to vravela dokymu tak mi povedal ze take veci nemam podcenovat a mam mu dat hned vediet lebo teraz sa uz moze cokolvek skomplikovat prihodit... tak ma s tym aj dost nastrasil....

no a neviem ci som vam pisala ale asi nie ale zacalo ma boliet ucho a odvtedy som zistila ze mi piska v usiach ale nie suvisle je to v rytme srdca a nie cely den ale proste niekolko x za den...
takze tiez neviem co to ma byt vraj to mam tiez povedaty internistovi....

baby ja mam posledne dva dni nejake obdobie placu ja sedim a len tak sa rozplacem asi mi zacina sibat alebo som v cakarni u dokyho a placem a tiez sa zacinam nejak uz bat ....aby vsetko dobre dopadlo lebo den D sa blizi....

tak babule piste piste a uzivajme posledne dnicky

mayka
21. máj 2009

Dobre ranko umelinky, 😀

Tak uz sa hlasim. mala som frmol v praci tak nebolo casu sem prist a doma sa mi uz k pc nechcelo.

chantale a Agatka sa neukazala?
No ty uz sa asi psychicky chystas na porod tak sa necuduj ze mas take placlive obodobie. Clovek sa na to aj tesi aj boji ako to zvladneme a tak. Tak hlavicku hore.
Neboj ty to vsetko zvladnes lavou zadnou.
Ja som videla v nedelu dvojicky - umelinky. Teda dovch rocnych chlapcov a taki boli uzasny. Nadherne deticky. A dobrucke. Ta kocka hovorila ze prve 4 mesiace is vytrpela a potom to uz bola parada. Strasne kludni boli. A krasny.
Tak sa teskajte. My zeny zvladneme vsetko od porodu az po prve zaucho za zaskolactvo. hehe

mayka
21. máj 2009

Inak dnes vecer mam poradnu tak drzte palce. ja sa este stale bojim aby bolo vsetko ok. A hlavne aby bolo baby zdravucke. Asi zy tyzden mi budu robit nejake odbery, tak som zvedava ako to dopadne.

given
21. máj 2009

Caute,
Mayka, tak ako si dopadla? Ja som mala tiez dnes poradnu, vsetko OK, akurat, ze mam tiez malo zeleza a Dr mi predpisal Maltofer 1 tabletu denne. Robili im aj prietoky, vsetko je v absolutnom poriadku, dokonca tt uplne presne zodpovedaju.
Maly ma 1300 g a uz je aj otoceny hlavickou dolu. Porodnica bude asi Kramare, na buducej poradni sa uz definitivne dohodneme.
Co ma prekvapilo, Dr. navrhol, aby som nastupila na MD 8 tyzdnov pred. Ja som pocitala, ze bude 6, lebo mi fakt absolutne nic nie je a tak som mu aj povedala, nech da 6 a ja si budem cerpat dovcu. Je to pre mna vyhodnejsie z financneho hladiska.

chantalle7
autor
21. máj 2009

ahojte
Mayuska dakujem za moralnu podporu asi to potrebujem lebo naozaj ma to uz zacina vsetko nejak brat...
no agatka sa neukazala a doku na utz pobedal ze uz asi ani nic neuvidime ze to bude prekvapkanie 🙂

mayka uz mas za sebou prve 3 mesiace takze si myslim ze uz to najhosie a najkritickejsie obdobie mas za sebou takze klud a tes sa teraz budes mat naozaj velmi prijemne obdobie aspon u mna to tak bolo lebo mi prestalo byt zle a zacali sme pomalicky priberat ale tak ze to este nezatazuje takze je to strasne prijemne obdobie....takze si to uzivaj naplno....

Given ja som si tiez cerpala dovcu ale som si to vypocitala tak aby som si ju vsetku vybrala do 8 tyzdnov pred porodom lebo pri dvojickach je to dost narocne takze mi to presne vyslo...ale som rada lebo ked si predstavim ze uz mesiac a mozno aj viac som opuchnuta a nevladna tak som naozaj rada ze nemusim riesit pracu..
inak kamoska mi vravela ze z tej anemie som asi taka hrozne unavena no asi ma pracdu lebo ja som naozaj skoro cely den ako mrtvola az tak navecer ozijem....

tak babulky pekny vecer a drzme sa

mayka
21. máj 2009

Ahojte, babulky, u mudr. dsom bola az vecer. A som sklamana z jeho pristupu lebo nemal skosi dobru naladu a nechcelo sa mu rozpravat. Najprv pocuval srdiecko ale sa mu nieco nezdalo tak povdal ze sa radsej pozrieme na kpca. No a krpcek sa veselo hybal a sdiecko pekne bilo .Tak neviem ale vystrasil ma riadne. Ani neviem kolko meria ale pekne narastol. Kuk na foto. 😉
o dva tyzdne idem na tie krvne testy co sa robia v 16 tt.

mayka
25. máj 2009

Dobre ranko, no kde ste tehule, Snad uz nerodite??? 😀
*Co mate noveho? A ako sa ma janulka, neviete?

chantalle7
autor
26. máj 2009

ahojte babulky

tak vas vsetky pozdravujem som momentalne obmedzovana pristupom na net takze budem chodit ako sa podari

vcera som bola na prednaske o dojceni v Ruzinovskej nemocke a tak som sa stretla aj s Janulkou ma sa celkom fajn a vsetky vas pozdravuje ....

zatial sa drzi pokope jej babuliaci maju uz okolo 2200 a 2500g take uz je to v pohode a vraj ju nechaju dokoncit 36tt a nasledne jej stanovia termin cisaraku aby nemusela byt stale na liekoch.... ale uz je to vraj v pohode...
inak vyzera dobre mam podla mna a vzhladom k mojmu brusisku malinkate pekne brusko takze neviem kde ma tych 2,2, a 2,5 kg schovanych 😀 😀 😀

noa asamo polezkava lebo to je pre u teraz najlepsie ....
takze sa nam asi coskoro ozve uz ako ozajstna mamulka

prednaska o kojeni by bola byvala celkom fajn az na to ze nam pustili video na korom pre zle tienenie nebolo moc vidiet a skor som ocakavala viac ukazok na babike ale nieco mi to dalo to zas nemozem povedat minimalne to ze tam bolo vidiet ako sa ma presne prikladat babo a ako mame vidiet ze papa a nilen saje prsnik ....no ale myslim ze to si uz budeme musiet otestovat na vlastnej kozi a hlavne co zase nebolo ani slovko o dvojcatach ako vsade ...

v piatok om bola na internom vysetreni bola som tam asi hodinu este mi nevedel resp. si netrufal vyhodnotit niektore krvne testy to su tie co mi robili naviac nejaky fibrinogen a este mi dorobil nejake dalsie a s tym ma posiela na hematologiu kde je dalsi problem s terminami takze som objednana az na 4.6. medzi tym budme mat kontrolu na internom a tiez na poradnu.... uz mi to ide dost krkom lebo ma prehanaju z jednoho na druhe a mna to hrozne unavuje...

ale v konecnom dosledku sa citime fajn tak aj dufam ze je vsetko ok a ze tie hodnoty co mam mimo normy su v case tehu relativne ok...

tak babule majte sa krasne a i ked si isto uzivate slniecko a pohodicku nezabudajte aj na nas tu na konovi ...vsak mayuska

tak krasny dnicek

pa paaaa

given
26. máj 2009

Ahojte,
som rada, ze sa vsetky drzite, a hlavne Janula. Myslim, ze uz je za vodou, tak uz len drzat place na porod.
Ja to budem mat o chvilu tiez tazsie s internetom resp. aj s casom, lebo do prace sa chystam uz len dnes a zajtra a doma sme internet odhlasili ku koncu mesiaca, lebo sa stahujeme. Ale verim, ze to nejako docasne vyriesime. S casom je to tak, ze uz nesedim castop pri pocitaci, ale pendlujem medzi domom a bytom a dozeram na majstrov, ktori opravuju, co na zaciatku pokaslali. No ale este som nepocula o dome, co byt bol urobeny bez chyby, takze to beriem tak, ze aspon je zo strany firmy je snaha dat veci rychlo do poriadku.
Samozrejme sa snazim neprehanat s fyzickou aktivitou, nedviham nic tazke a nenamaham sa. Niekedy je to takze, ked vidim, kolko je vsade roboty...
Este sa stale necitim ako tehotna, niekedy nato fakt zabudam. A neviem si predstavit (tymto pozdravujem mojho manzela), ze niekto porodi takto skoro, ked este ani nezacal byt poriadne tehotny.

Pomaly by som sa aj ja mala zacat obzerat po nejakych kurzoch resp. pripravach na porod, aj ked mne to stale pripada, ze casu dost (asi chyba si to mysliet) 🙂 .
Chystate sa niekto aj na Kramare? Alebo len ten Ruzinov alebo Antolska?

mayka
26. máj 2009

ahojte babulky, nemali ste problem s tvrdnutim bruska? A ak ano ako ste to pocitovali. Niekedy mam pocit akokeby& mi maternica mala vypadnut a sa hybala v bruchu. tak neviem ci to je ono. A ci to je vobec normalne. Som si myslela ze hej ale teraz som si neni ista.

given
26. máj 2009

Mayka,
ja len v poslednom case, urcite nie v 15.tyzdni. Hovorila som to Dr, a vraj je to OK, ak je to len 1-2 krat do dna a nie je to bolestive. Je to taky divny pocit, tazko to opisat, akoby sa mi zrazu nafucalo brucho a je tvrde ako skala a nemam to vobec pod kontrolou (cize ako by som chcela uvolnit brucho, ale neviem to ovladat).
Inak, v lekarni mi nato dali Magne B6.

mayka
26. máj 2009

given, dakujem pojdem do lekarne. Ono nemam to tak casto ale niekedy je to neprijemne. Ako keby mi maternica hrkala alebo co ked chodim. Zastavim sa v lekarni a kupim to magne b6. vdaka za radu.