IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
18. jún 2009

ja len rychlo,ideme krmit...chantalle mrzia ma tie trampoty, co uz ..rodila som spinalkou, pohoda....

mayka
19. jún 2009

dobre ranecko vsetkym. Tato tema sa tak krasne cita v poslednej dobe. 🙂

janulka ake su deticky, A ako to zvladas s dvomi naraz? Pomaha ti niekto ? teda okrem manzela? ja si to neviem predstavit s dvomi naraz. Ale je to nadhera. 🙂

chantalle7
autor
19. jún 2009

ahojte mamulka a tehulky

zelam pekny dnicek

janulka dik za info dufam ze aj u nas bude vsetko ok

janulka ty si citila pohyby jednoznacne pre oba plody lebo ja mam stale pocit ze ten mensi plod sa hybe podstatne menej a vacsinou aj tie pohyby co citim su na rozhrani takze len tazko povedat ci je to urcite on ...mam strach lebo vcera som volala s tou kamoskou co rodila v 33tt prave kvoli tomu ze jedno babo bolo pridusene ...

tak uz len dufam ze ked bolo v 33tt vsetko ok na UTZ a v stredu ich pocuval a srdiecka im bili krasne tak ze je naozaj vsetko ok a ze sa malo hybe resp. sa mi to da len kvoli tomu ze je inak otocene ☹

mayka
19. jún 2009

chantalle kluuuuuud nestresuj sa hlavne. Obidvaja fesaci su ok. Ved chodis na konttroly tak by to snad zistili, nie, A okrem toho za tyzden ides na zur do porodnice. 😀
Ste vsetci v poriadku.... 😉

chantalle7
autor
19. jún 2009

dik mayuska za pozitivnu enegiu potrebujem to ... dnes uz som mala pokusenie ist za doktorom.. ale odolala som zatial dens nacuvam kazdy pohyb na lavej strane a 2x sa mi zdalo ze to bola isto agatka tak dufam ze sa nemylim ....

stela23
19. jún 2009

chantalle,neboj sa,urcite je to tym,ze je inak natoceny,aj ja som mala asi dva dni pocit,ze je maly nejaky kludnejsi,no a asi sa potom otocil ,lebo teraz tam mam zas disco tance.aj ked som bola naposledy na utz,tak doki tam nejaku tehulku ukludnoval,lebo sa jej zdalo,ze sa maly malo hybe,ze je vsetko v poriadku,hlavne nech sa nestresuje...to je tiez nebezpecne v nasom stadiu...agatka je mozno vacsi spachtos 🙂

mayka,ty sa ako citis,svieti ti 18tt,to uz sa tiez zaokruhlujes... 😀

mayka
19. jún 2009

Stela dik za opytanie. Citim sa super. Funim ako lokomotiva a vsetci sa mi smeju. Som pomala ako slimak a pupek trci o 106. 😀
Stale citim steklenie a dnes som zacitila jemnucke kopkanie. Uzasne. Snazuila som sa pomoct nosit kolegom tovar take lahucke krabice a babo akosi zaprotestovalo a koplo ma v style ze mama neblbni. 😀 Ale bolo to srandovne. Ako ked si s prstom poklepkam jemne po ruke. tak to som citila v bruchu tak asi rastieme a silnieme.
Je to asi fakt najkrajsie obdobie co prezivam. Uzasne.
v utorok mam poradnu tak som zvedava. Kvoli afp testom mi nevolali tak asi je vsetko ok. A asi ma posle na velky utz este neviem kam.
Sa tesim lebo mozno sa dozviem co to bude az to bude na svete.

😀
Vam sa to tak hrozne krati. Inak nezavidim vam v tom horku ako to zvladate s tym velkym pupkom. Aj asi opuchate ,vsak? Ale dobra sprava je ze zajtra sa ma ochladit tak sa nam bude lahsie funiet. 😀

mayka
19. jún 2009

chantalle neboj sa ,bude to ok ale krpcekom je asi teplo v tomot horku tak sa im nechce hybat. 😀 Ale ak mas velke pochybnosti tak pre klud na dusi zavolaj mudr. Ale je to ok.

chantalle7
autor
19. jún 2009

tak baby uz som si aj poplakala a nedalo mi tak som volala svojmu porodnikovi .... a co myslite???? ...ma vypnuty mobil....som dost zufala a stale mam plac na krajicku....

to je hrozne boze dufam ze je Agi v poriadku.... inak filipko ten skace odudu ked sa snazim zistit co agatka tak on sa ozve vzdy ....a to mi teda este viac pridava na zufalstve...

janula13
19. jún 2009

mayka, krasa, uzivaj si tie pohyby...
chantalle, neboj, ja som ich citila tiez menej naraz, vzdy sa predvadzal ten vpravo, takze som citila hlavne jedno babo a vela dvojickariek ti to potvrdi, takze klud, ono aj ja som ich mala asi tak ulozenych , ze jedneho bolo citit viac a kedze sa mi dost dlho este pretacalai, tak mozno to bol niekedy ten druhy len ja som to nevedela, takze sa nestrachuj, srdiecka biju, je im dobre..a ked uz, aj teraz jeden sa stale trepe a myka a laka, a druhy je oproti nemu klidasek, takze to bude aj tym...
myka pomaha mi maina a ked odide, tak nechcem vediet akje to bude, lebo teraz mame co robit..tak potom dam vediet, dnes mame pekny den a aaj noc bola, spinkaju a papaju a kakaju cely den, a niijake place, keby boli taki stale..ale ved aj jedovat sa musia a plackat a cvicit plucka, tak si to odovodnujem ked je u nas plac 😀
inak uz maju cez 2.7kg, tak sa zagulacujeme dost pekne, uz mi zacinaju byt tazki 😀

chantalle7
autor
20. jún 2009

ahojte babule tak moj strach vyvrcholil vcera asi tak o 16h nakolo nebral ani doky ani nasi znami mobil nakoniec sa vsak vsetci nasli a tak sme boli este vcera na vysetreni v Ruzinove doky ma tam chcel nechat ale nakoniec nemali volne a tak ma poslali domov po konzultacii aj s mojim doky ale podstatne bolo ze deti boli ok a ja som sa skludnila ...

ale myslela som ze ma porazi od strachu ale som teraz stastna ze je vsetko ok dnes som bola znova na monitore a tiez bolo vsetko ok tak teraz uz dufamz e do stredy vydrzime a Agatka ma nebude takto hrozne strasit dnes sa pekne hybala tak ze som naozaj vedela ze je to iba ona dokonca aj filipko bol dnes kludnejsi takze naozja som mala prehlad kedy je ktory v pohybe ...

janula no to mas super ze ti mma pomaha ja budem na to s MM tak dufamz e to spolu zvladneme ...

ozaj este som sa ta chcela opytat ako to zvalda tvoje brusko? ta moja kamoska po dvojickach ma uplne dotrhane brucho a dokonca ma tak snicene svalstvo ze sa jej to asi neda dokopy ani aktivnym cvicenim dokonca som citala v tej dvojickarskej knihe ze mnohe maminy dvojciat resp. viacerciat koncia na plastike brusnej steny aj ked vraj nie vzdy sa podari dosiahnut uspokojivy vysledok...

ja zatial nemam strie tak dufam ze aj svalstvo to zaldne aj ked je pravda ze to moje brucho je fakt enormne velke mam pocit ze ide najprv brucho potom este brucho a nakoniec vstupujem ja 😀 😀 😀

ozaj vcera na pohotovosti ma vysetrovala tvoja doky Kozolkova to je ina esdeg baba ale zase sa zda byt dosledna 🙂

tak babule pekny vikednik

stela23
21. jún 2009

chantalle,tak chvalabohu ste v poriadku a agatka si povedala,ze uz sa ti bude radsej ozyvat... 😀 na toto su asi dobre tie planovane hospitalizacie,ze pri nejakych pochybnostiach mas hned poruke lekara,ktory ta skontroluje,aby si sa nestihla dostat do vyvrtky a uplne sa vystresovat.ja si uz tiez zacinam akosi uvedomovat,ze by to malo prist za 3tt,ale uz za tyzden sme v termine a moze to kedykolvek prist a ci to budem vediet zvladnut a odhadnut,kedy utekat do porodnice,ci budem vediet odhadnut co je normalne a co uz moze byt nebezpecne...neobavam sa ani tak samotneho porodu,to nejako prezijem,len aby bol maly v poriadku...inac ja mam naozaj stale dobre obdobie,ked si sa mayka pytala,neopucha mi nic,ani to teplo mi nevadi,ja sa z toho tepla dokonca tesim,spim velmi dobre,len s 3 prestavkami na zachod,ale to uz som si zvykla,cez den si zdriemnem a celkovo sa tesim z tych kopancov a vytlacania chrbatika,ked mam pocit,ze je to take silne,ze mi pupkom vylezie 🙂 mam teda napriek hororovemu zaciatku tehotenstva krasny zvysok a dufam,ze to teraz nezakriknem az do konca...

janulka,tesim sa ako krasne ti chlapci priberaju a ze su zdravucki.a je fajn,ze mas na pomoc maminu,vidiet,ze si v pohode 🙂

chantalle7
autor
22. jún 2009

ahojte babulky mamulko-tehulky 😀 😀 😀

stela ano je to tak ze v tej nemocke akekolvek podozrenie sa hned zazehna ale na druhu stranu my sme fakt boli skoro cele tehu v pohode az na tie jedny statisticke testy ...a som rada ze som nemusela byt niekde v nemocke ako mnoho dvojickarok skonci ale ze som sa mohla vyvalovat doma ci uz vnutri alebo na teraske kde som si aspon nohy opalovala...
myslim ze tehotenstvo je fakt uzasny zazitok pre kazdu zenu a som fakt strasne stastna ze ja patrim k jednym z tych co si ho mali moznost naozaj vychutnat lebo take ako zaha, opuchy alebo ine miesrne problemy ktore su ale v tehu normalne ma nijak moc nestresovali aj ked mozno otravovali ale pre man je podstatne nedostat sa do stresu ...

ked som minule volala s kamoskou ktora uz od nejakeho 6mesiaca travila na striedacku cas v nemocke-doma tak sa vyjadrila ze jedine co lutuje je ze si poriadne neuzila tehulkovanie a to si my asi mozeme povedaty ze sme si ho naozaj uzili ...

dnes je inak hrozny cas sice som od 6h hore ale uz sa mi od 7h chce znova spat a obavam sa ze takto to bude asi dnes cely den a to som si chcela ist dnes poriadne skontrolovat a dopbalit tasku do nemocky lebo ked sme v piatok vyrazili taky nepripraveni tak som zistila ze som si zabudla kopec veci a hlavne lieky ktore uzivam denne ...
no tak ak to nestihnem dnes zajtra mi uz uz nic ine nezostane...

este vcera som poprala veci aby MM nemusel hned riesit taketo veci a aaby pripadne vydrzal do nasho navratu...

Stelka ja mam ten isty pocit strachu zaujimave je ze teiz mam strach len o deti a to ale nielen teraz ale cele tehulkovanie preto asi uz tak dlho riesim aj tu porodnicu a hlavne neonat. starostlivost....tak uz len dufam aby sa im nic nestalo...

bze baby ja ked vidim v telke tie vselijake postihnute resp. chore deticky tak tak strasne placem...no napriklad dnes davali v rannom mag. o detickach s rakovinou ....je to hrozne strasne sa bojim aby boli ok a aby ich nic take nepostihlo voci comu ich nedokazem uchranit ☹ ☹ ☹

samo snazim sa take veci nepozerat ale niekedy sa to proste neda ... a este k tomu ta nasa precitlivelost no asom tam kde nechcem byt...

tak babule krasny novy tyzden

steli ako vravis ideme do finale ja som zvedava ci teda budem rodit este tento alebo na bud. tyzden ale v kazdom pripade sme uz za vodou takze drzim ti palce ak by sme sa uz nestihli medzi tym podporit 😉

janula13
22. jún 2009

chantalle, velmi na teb myslim a verim ze ti vsetko dobre dopadne, aj tebe steli a ostatnym, ste bojovnoce a uspesne dobojujete dokonca, velmi sa uz tesim na vase deticky, ja moje tak lubim aj ked teda davaju zabrat...musim koncit, krmit ideme...

stela23
22. jún 2009

chantalle,keby sme sa uz do stredy nepoculi,strasne ti drzim palce a budem na vas mysliet,aby vam vsetko dobre dopadlo. je to neuveritelne,ako to rychlo ubehlo,spominam si ako nas dovazali v GF po narkoze po punkcii a my sme verili,ze to vyjde...a sme tu,kratko pred splnenim nasho sna 🙂 zelam vam aj nam vsetkym vela,vela zdravia...

boze,uz teraz som dojata k slzam,co potom ked ho prvykrat uvidim... 😀 😀 😀tie hormony 😀

mayka
23. jún 2009

Dobre ranecko,

ako sa mame tehulky a maminky. Chantale este si 3 v 1? 😉

Chantalle ja take filmy s chorymi detickami nepozeram. A ani muz nechce. je to strasne. Ale nam sa take nic nestane. 😉

Janulka tak ako ti to ide maminka dvojnasobna.
🙂 Stale pozeram tych tvojich dorbcov. Musia byt nadherni v skutocnosti.

stella a tebe sa ako dari? kedy ides na porodny zur?

janula13
23. jún 2009

steli 😀
mayka su zlatucki, hlavne ked spia, inak padam dolu hubou, s jednym je pohoda ale ked mi dali v porodnici oboch, tak som sa zbadal..ale snazim sa byt pozitivna aj ked nie vzdy to ide 😝
tehulky drzte sa, o chvilu budete pozerat aj vy na vasich drobcov, chantalle a steli ste na rade, uz sa taaak tesiiim....

chantalle7
autor
23. jún 2009

tak babule posledny mailik odo mna zajtra teda ideme
dakuejm za vase pasta a ze na nas budete mysliet v kazdom pripade to bude velmi prijemne vediet ze je tu niekto kto na nas mysli

ja na vas budem urcite mysliet tiez a pripadne sem vyslem MM aby vam dal info 😀

vy sa tiez drzte hlavne Stelka ty lebo ty si so mnou na rade a kedze ja este neviem kedy pride ten moj den D tak sa mozno este aj spolu i ked na inom mieste dockame aj tento radostnej chvilky

samo aj vy ostatne nech tyzdniky pekne plynu uzivajte si ich lebo naozaj to utecie ako voda

Janulka ty sa nam drz vioem si predstavit ze je toho vela ale co by sme neurobili pre tie nase vytuzenen babuliatka ...mne sa uz obcas zda a neviem ci sniva alebo som uz skoro hore ked to prichadza ze ich drzim v naruci strasne sa na to tesim 🙂

takze vela vela pozitivnej energie vela vela zdravicka vsetkym Vam

a piste lebo sa budem MM pytat co noveho na konovi a hlavne aby to tu neupadlo kym sa vratime

mayka spolieham sa hlavne na teba 😉 😉 😉

tak pa paaaa a dufam ze coskoro sa opat budeme virtualne vidiet

mayka
24. jún 2009

cdhantalle, tak drzim palceky a nech to vsetko pojde ako po masle. 😀
A budem tu udrzovat ohen v kozube. Dufam ze nie sama.

Moja drzkaj sa velmi na teba budem mysliet a tesim saa na dalsie dvojicky a nove fotecky. jupiiiiiiiiiii No a tiez som zvedava co sa vykluje z tej vasej Agatky. 😀

Babulky spytam sa tie ktore sem pridete . vy ste boli na to m zatazovom cukovom teste? Mne povedal mudr. ze u mna to nepredpoklada a ze ma s tym nebude trapit. 😕
Vcera som bola na poradni a vsetky vysledky z afp su v poriadku. Som stastna ako blska. Pocuvali sme srdiecko a normalne mi az slzy vbehli do oci. Boooze ja som takasz toho precitlivela. Aj teraz ked si pripomeniem ze som tehotna a budeme mat za par mesiacov male mrncadlo doma mi je do placu. Od stastia. Ach jooo tie hormony. 😀
No a neposle ma ani na velky utz, pretoze on posiela do GF a vcera mu volali aby uz nikoho neposiela az do augusta lebo maju dovolenkovy rezim. 😠 Povedal ze nabuducej poradni mi skontroluje mimi on na jeho utz. No som sklamana .Som sa tesila ze pojdem skor na utz a uvidim co tam drobec skryva. Ale takto musim vydrzat az do 23.7. Do vtedy umriem. 😀

A vy co mate nove?

stela23
24. jún 2009

mayka,gratulujem k vysledkom afp,ze ta nestresuju ako nas...cukrovy test by si ale mala absolvovat,nic to nie je a myslela som,ze je to povinne 😕 a na morfologicky si musis pockat este mesiac?to dovolenkove obdobie je hrozne,zvlast ked sa nevieme dockat,co? 🙂 moj porodnik tu je nastastie cely jul,som sa ho pre istotu pytala,mala by som rodit tak za 3 tt...

dnes som bola na prednaske o epiduralke,vraj budeme rodit s usmevom 🙂uz sa na to tesim 🙂este si to musim zaplatit,aj porodnika a potom uz len cakat...

zdravim vsetky tehulky a maminku janulku a idem spat 🙂

given
26. jún 2009

Caute, uz sa mi pomaly konci 35tt a nemam nic prichystane, vyprate, vyzehlene a zajtra sa stahujeme do rozbombardovaneho domu, mam zacat stresovat??? 😒 ☹

chantalle7
autor
26. jún 2009

Ahojte, tu je M of Chantalle. Mam vam napisat ze bambulaci su este v slimaku (brusku) a maju 2800g (kazdy).

mayka
28. jún 2009

Ahojte kocky,
stela ty si platis epiduralku? Co to vsetko obnasa? Nie je to zbytocne? Ale tie kontrakcie pred porodom bude citit nie?

given ,tak dufam ze stahovanie prebehlo bez stresu a este mas teoreticky mesiac cas, tak neboj. 😉

A pozdravujem Chantalle. Moooc drzim palceky.

Ja som si nakoniec zapaltila ten morfologicky v GPN na Ruzinovskej. Idem teraz vo stvrtok. 😉

janula13
28. jún 2009

tak krasne vahy chantalle, tak ju pozdravujem, len tak dalej, drzim palceky...

stela23
29. jún 2009

mayka,tak si ten morfo.utz uzi,je to krasne,ked ma doki cas ti vsetko poukazovat a skontrolovat 🙂

chantalle,pozdravujem 🙂

given,ja som taka ista,az teraz si to vsetko davam dokopy a to by som uz teoreticky mala byt v termine.dnes som bola v poradni a povedala som dokimu,ze este niesom pripravena,tak sa smial,ze nastastie aj maly si to mysli,lebo krcok drzi pevne a o tyzden sa urcite vidime... 😀

s tou epiduralkou...ja to chcem mat pripravene a zaplatene,kedze ako prvorodicka vobec neviem ako budem zvladat bolest a ako dlho budu trvat kontrakcie,po takych 14 hodinach sa totiz mozes dostat aj do stavu,ze uz nebudes vladat tlacit.je to poistka,ktoru mozno nevyuzijem,ak budem mat stastie na rychly porod,ale vraj vacsina si potom epidural pyta a bez predoperacnych vysetreni jej ho nedaju...funguje to tak,ze ked si otvorena na 3-4 prsty tak ti to pichnu a asi na 2 hodiny to otupi bolest,ale kontrakcie normalne citis,potom podla toho ako sa otvaras ti mozu za tie 2 hodiny dopichnut na dalsie 2 hod.ale tak,ze tie najsilnejsie kontrakcie na zaver si uz musis prezit,aby si potom mohla tlacit. mna to teda celkom upokojuje,ze sa to da tlmit,ale mozno potom poviem,ze druhe zvladnem aj bez toho,to teraz neviem posudit...

given
29. jún 2009

Stela, ja to tak tiez idem riesit, vsetko chcem mat pripravene a vybavene na epidural, ved keby to slo nejako necakane rychlo alebo hladko a bezbolestne (ha-ha-ha), tak stale to mozem zrusit a peniaze by mi mali vratit. Aj keby ich nevracali, tak treba byt pripraveny.

Inak, uspesne sme sa prestahovali, ale este stale nam tu behaju robotnici, lebo sme chceli, aby nam vymenili poskrabanu dlazbu, takze tu mame trochu bojove podmienky. No ale nevadi, prezijeme, najhorsie uz mame ze sebou. Hlavne uz tu mam vsetko - pracku aj vecicky pre maleho, takze mozem prat, ale neviem, ako budem susit, kedze kazdu chvilu prsi, ze ano.

Mayka, uzi si ten ultrazvuk, hlavne pozri malemu medzi nozky, aj ked urcite to bude chlap, kedze si v tejto diskusii. Chantalle sa zda sa drzi, a este netusi ze Agatka je tiez chlap. Normalne by som sa stavila 🙂 . No ale hlavne, nech to v pohodke prebehne a nech su vsetci zdravi.

Janulka, tvoji chalosi ako? Papaju dobre? S tym kojenim sa uz nic neda robit?

mayka
29. jún 2009

Bayb dakujem . Utz si dufam uzijem a mozno si aj ppoplacem od dojatia. ach joooo tei hormony. 😀
Given dik za info o GPN.
Aha takze cakam chlapca . No tak ok. Co uz ked inak nedate. Ale najvyssi cas to zmenit. Aspon si nasa dievka bude mat z coho vybefrat ked vyrastie. hehe

monika3
30. jún 2009

ahojte babbule 🙂

jej chantall nam este drzi bambulky v brusku no to je super, babatka budu pekne vyvinute,ze ju pozdravujeme a drzime velmi velmi palce 🙂

inak baby vy ste fAKT súper pripravene....mate aj epidural premysleny a nic nenechate na nahodu.
ja zatial take vobec nic neriesim, ja som asi trafena ale verim ze to zvladnem a v poslednom case sa zacinam aj tesit ake to vlastne je a nemam vobec strach. Este pred nedavnom som bola z toho vsetkeho riadne vykolajena, tak dufam ze moja pozitivna mysel mi vydrzi a vsetko bude naj naj naj.... 😵

vsetkym vam drzim palce
🙂

given
30. jún 2009

Monika, ty budes v Ruzinove?

mayka
30. jún 2009

ahojte kocky a co stoji ta epiduralka?