IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
25. mar 2009

ahoj Mayka to ti neporadim ja este staaaale prackujem 🙂
ale asi Janulka ti poradi ked sa vrati ta je tusim cely cas PN

mayka
25. mar 2009

chantalle uz som si zistila. 😉

chantalle7
autor
26. mar 2009

ahojte baulky ako sa mate? co vase babuliatka kopkaju a santia?

u nas sa santi o dusu brusko mi nadskakuje kazdu chvilku 🙂
a inak sa mame fajn vsetko je Ok

zdravium specialne Janulku a jej babuliakov skoro sa nam vrat

tak vsetkym pekny dnik

mayka
26. mar 2009

chantalle tusim ti skocil 25 tt 😉

chantalle7
autor
26. mar 2009

ano Mayka prave zacinam 26tt a teda 7mesiac(lunarny)
a prave dnes som zistila ze ked chcem ist od polky maja na matersku a zaroven si vycerpat dovolenku tak uz budem len tyzden v praci tak mam co robit aby som co to este dokoncila...

stela23
29. mar 2009

chantalle,nemylis sa?vsak ja som dnes 24+3,takze 25.tt a medzi nami je len 1 den...nepridavaj si 😀

stela23
31. mar 2009

akosi nam to tu zaspalo...

zdravim vsetky tehulky a specialne janulu 🙂 snad by ta uz aj mohli pustit domov,drzim palce.zachvilu pojdem okolo ruzinovskej nemocky,tak ti zakyvam 🙂 drzde mi palce,idem na preventivku ku zubarovi,fuj 😒

chantalle7
autor
1. apr 2009

steli ano mala si pravdu ale dnes uz teda zacinam 26tt resp. podla OPU zajtra 2.4. zacinam 26tt nejako som sa sekla ale v kazdom prip. je to uz 7mes. aspon lunarny

chantalle7
autor
1. apr 2009

no baby kde ste vsetky ???
ja som bola teraz dva dni pracovne zaneprazndnena a este do konca tyzdna budem lebo musim podokoncovat veci do prace a od pondelka jupi iiii mam dovcu az do polky maja a to by som uz mala prejst len na matersku....

takze si to uz budem len uzivat prechadzky a same prijemnosti

ako sa inak mate my fajn tak dufam ze nam to dlho vydrzi....

tak pekny dnik a zdravime janulku

mayka
1. apr 2009

Ahojte dievcata,
zdravim Vas.

Chantalle takze ty si uz zacnes uzivat tehu a hor sa na nakupy pre detuse. 😀

Ja dufam ze je vsetko ok s mimi. Zatial necitim nevolnosti akurat ma bolieva podbrusko a prsia. Ale momentalne prezivam velke stresy lebo mi zomrel ocino vcera. Tak sa velmi tesil ze som otehotnela a zrovna teraz sa to muselo stat. Tak som velmi smutna a dufam ze mimi bude v poriadku. Tl dlhoomna to cakala a zatial co by sme sa vsetci mali tesit tak smutime. Nemozem tomu uverit. ☹
Neviem ako to cele zvladnem .

chantalle7
autor
2. apr 2009

ahoj Mayuska,

tak to je mi naozaj strasne luto.. :´-(
neviem co na to vobec povedat sama by som nevedela zvladat taku tragediu ☹

Mayuska ale i napriek vsetkemu musim ti povedat ze nezabudaj na rodiaci sa zivotik v tebe prve tri mesiace su strasne dolezite vo vyviji tak sa snaz v tych tazkych chvilach mysliet na to ze je tu niekto kto ta strasne strasne moc potrebuje...
a tvoj ocino ktory sa urcite velmi tesil si urcite nic ine nepraje len aby si svoje dietatko v zdravi donosila...urcite sa zhora na Vas vsetkych pozera....

Mayuska drz sa i napriek vsetkemu musis byt silna ... myslim na teba velmi moc a tiez na tvoje babuliako !!!!

vela sil ti prajem

stela23
2. apr 2009

mayuska,drz sa... ☹

janula13
4. apr 2009

ahojte tak som od vcera spät, ktovie dokedy ale sekam dobrotu 😀 dakujem za podporu a pozravy a palceky, zatial sa stav nezmenil, az na to ze mam este aj nejaku pliagu dole a nadchu..tak preto nas pustili..tak potrbujeme vase palceky..ym som doma sem tam nakuknem, ale len vecre ked sa mm vrati z prace a da mi nb, inak by som musela sediet za stolom a to nesmiem..
chlapci vas pozdravuju, su neskutocne zivy, nechapem kedy spia..a ozaj robili mi gluk test tak ok, aspon to..
mayka blahozelam k hcg, pekne ti to narastlo a trpezlivost
😀

mayka
5. apr 2009

Janulka vitaj,
tesim sa ze ste uz doma. Doma je najlepsie. A optraj seba a svoje pokladiky. Fiiiiha uz 29 tt. To ale leti.

Mooooc vam drzim palce a nech to ti nezbednici v brusku vydrzia co najdlhsie. 😉

stela23
6. apr 2009

janula,vitaj doma 🙂
tak polihuj dalej...aj ja som v nemocke chytila candidozu,neviem,ci mas to iste,ale mne na to pomohli tabletky z lekarne,superdophilus,stale ich cas od casu preventivne beriem,je to vysoka davka laktobacilov specialne na candidu,co maju tehule dost casto...
mna caka glukozovy test a aj nejake krvne odbery buduci tyzden,tak snad to bude v poriadku...chantalle,ty uz mas tie testy za sebou,nie?
mayka,aj tebe to leti,nie?zachvilu ultrazvuk...

mayka
6. apr 2009

stela ahoj,
takze teba cakaju dalsie vysetrenia? Tak drzim palce aby to dobre dopadlo.
Stelka tebe vkladali kolko embrijok? A boli to blastocysty alebo morulky?

kocky v prvom trimestri sa robia ake vysetrenia?

Inak, ani nemam pocit, ze mi to leti. Skor sa to vlecie. Ultrazvuk je az buduci tyzden ale to ubehne ako voda kedze su tie sviatky. 😉
Som zvedava . Uz som aj rozmyslala zeby som isla na ultrazvuk teraz vo stvrtok ale potom som si povedala ze uz to len predsa vydrzim do utorka a mimi mozno o par mm vacsie a bude ho lepsie vidiet. hehe
Take sa takto motivujem, ze za odmen u uvidim vacsie mimi.
😉

janula13
6. apr 2009

mayka garantujem ti ze sa to rozbehne a nebudes stihat ani vktorom tt si..mne totak zacalo beat, teraz sa to sice spomalilo,ale to e tym,ze ratamkazdyden co mame k dobru vzhladom na problemy co nam zacali...

steli j som mala kandidu uz ked som tam sla, lenojedinele a chytila som tam nieco navyse..ale ten superdophillus somuz zvazovala, lebokultivacie na laktobacila mavam negativne co nie je dobre...asi si dam kupit..
inak sa snazim lezat, beriem magne ale brusko tvrdne stalepotvora, tak sa dost bojimcomi vo stvrtok povienakontrole doki,pojdemuz radsej zase zbalena, ale snaim sa byt v klude, aj ked niekedy to nejde 😅

dufam ze vas taketo starosti obidu..

mayka
7. apr 2009

janulka, moc ti drzim palce. Uvidis vsetko bude dobre. Asi je krpcom tesno a hladaju vhodnu polohu. 😉 Pevne verim ze budete vsetci ok. Drz sa moja. 🙂

given
7. apr 2009

Dobre ranko prajem 😉

Janulka, som rada, ze ste relativne v poriadku a ze sa drzis. Snad nebudes musiet ostat opat v nemocnici.

Stelka, Chantalle, ako sa drzite?

Mayka, uz mas 8.tyzden 😀

chantalle7
autor
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

janula13
7. apr 2009

ahojte, takt troska napisem aj ja..
chantalle, nuz ci chcem ci nechcem, dni ratam, ci skor tyzdne..tesim sa vzdy na piatok, to mi nabieha novy tyzden a tento piatokuz nabehnu 3okove tyzdne, aspon to..a k nihu som dnes docitala prave, v nemocke som normalne nestihala, bud ma zakecali baby, alebo sme cucali na tv, alebo navstevy a vysetrenia..no nestihala som tam
😀
ja o nemocnice este nachystane nemam,ale dala som do jedneho suflika veci co som dostala, keby nieco, nech manzel nehlada..mam tam zatial len jedny tie sietovane nohavky,kamoske ostali, ked bude treba mm dokupi a baliktych nechutnych vloziek nelepivych, co sa nosia po porode, kamoske tiez ostali, dala mi aj tie vlozky do podprdy..a mam aj odsavacku, ale nie je vysterilizovana..a tie nepremokave podlozky do postele si baby beru, tych mam 10 a mast na bradavky uz mam, kalciovu..

potrebujemkupit koselu na kojenie, podprdu na kojenie/po dva kusy planujem/, pre babu mamrukavicky, ciapocky a ponozky a zoberiem aj plienky, jednorazoe aj latkove aj tie ortopedicke, ale to musim kupit...
oblecko az na odchod..
ozaj ty budes mat toho Holomana?ebo je uzasny, vysetruje paradne, prvy lekar pri ktorom ma to nebolelo a tak som sa bala a este ma aj pohladkal, je velmi prijemny..zlaty clovek..

ja stale polihujem kolko sa da, aj na balkone sa vyhrievam na lehatku..krpcom sa to paci...ale teda zivi su az az, niekedy je to az neprijemne, ale stale sa tesim, hlavne ze ich citim,ved uz si to asi neuzijem...
idem objednavat veci co mi chybaju, keby nieco, nech potom nenahanam mm...

mayka
8. apr 2009

Ahojte dievcata,

teda toto Vam zavidim v doborm - to nakupovanie veciciek a toho vsetkeho okolo deti. Ja uz teraz kukam ake su typy kocikov a tak. 😀 Ale robi mi to velmi dobre.
A kamoske sa narodil syn v januari tak uz mi vsetko odklada. Ma take neutralne veci vhodne aj pre dievcatko tak sa tesim.

Inak od rana mi uz je zle. Sice negrcam ale uz mi aj kolega povedal rano ze som akasi zelena. A to nic nevie. Este chvilu a ma tu odhalia. 😀

Janulka myslim na teba a davaj na seba pozor. Inak kedy by si uz vlastne mohla aj rodit? Kolko to este drobci musia vydrzat? Ked vydrzia taky mesiac tak uz bude dobre, vsak?
Moooc drzim palceky
😉

janula13
8. apr 2009

majuska ahoj, nuz taky mesiac by este bodol, posnazim sa, zajtra drzte palce, idem na kontrolu, strasne sa bojim,pojdem uz pobalena, pre istotu...ale brusko tvrdne stale bohuzial, tak asi zase skoncime v nemocke, ale ak to ma pomoct tak som s tym zmierena, len nech mi ich udrzia vo vnutri este...

maji, nuz nevolnosti su neprijemne, ale aspon si uzijes tehu se vsim vsudy 😀 a dakujem, ze na nas myslis 😉

stela23
8. apr 2009

janula,tak sa zajtra drz,dufam,ze sa vratis domov,to by bolo dobre...a co s tebou vlastne robili v nemocke?len pozorovali alebo aj serklaz.?budem ti pomahat hypnotizovat to cislo pred tvojimi tt,aby rastlo co najrychlejsie 😉

baby,ja viem,ze uz by som mala zacat zhanat veci,ale zatial mam len objednany kocik a postielku...tiez ako chantalle napisala,aj ja som sa prestala zaoberat tehuknizkami a zacala som si to tehotenstvo uzivat,lebo uz sa tak nesledujem. ale s tymi nakupmi by som asi uz mala zacat,kym este nemam megabrusko...ste ma trochu zobudili 😀

mayka,tie slabe nevolnosti si uzi,je to znamenie,ze hormony pracuju ako maju.a ak si dobre spominam,mne a vlastne aj chantalle vkladali na 5 alebo 6 den,takze uz to boli velke babatka 🙂 a na ten utorok si pockaj,naozaj cim neskor,tym je to krajsi pohlad,mne robili aj druhy utz s rozdielom 3 dni a ten snehuliacik bol naozaj viditelne vacsi 🙂

a to kopkanie v brusku zboznujem,strasne ma to vzdy potesi a zaroven ukludni 🙂

given,ahoj,aj napis ako sa mas...

mayka
9. apr 2009

Ahojte babulky,

Stella,
inak ta fotka z utz co mas v albume je najkrajsia aku som videla. Strasne krasne zapozoval. Bude to velky herec. To uz viem teraz. 😀
A ty si este nic nekupila, Mna to uz teraz laka. Ze aspon nieco pre stastie. Inak ja mama kamosku co sa jej narodil syn v decembri 2008 tak ta mi bude vecicky odkladat. Ma nadherne. Takto aspon nebudem kupovat nic predcasne a len si potom pridem k nej vybrat. ma vsetko take neutralne farby vhodne aj pre boy or girl. 😀

Janulka cmuk drz sa.

Dievcata kedy vam robili prve vysetrenia na gynde v provm trimestri? A ake sa robia?

given
9. apr 2009

Caute, strasne sa mi paci, ako to tu, Mayka, stale rano nakopnes. Ty si taka ranostajka 😀
Ja v tom case este len oci otvaram, ked ty uz prispievas do diskusie.

Janulka, drz sa, budem drzat palce, ty to vydrzis a babuliatka tiez.

Stelka, no ja veru tiez este vela toho nemam. Teraz intenzivne riesim kociky, mojimi favoritmi boli PP Skate a Mutsy, no ale v obchode ma od nich odhovarali a naopak vychvalovali Teutoniu, tak teraz citam diskusiu na MK a veru, uz som aj nalomena, velmi ten kocik vsetci chvalia, najma Spirit. Co sa tyka ostatnych veci, tak by nam ich mala posunut svagrina a este sme sa s nou nerozpravali, co vsetko vlastne ma a moze nam poskytnut, takze zatial som sa zamerala na ten kocik. No a oblecenie sme dostali od nejakych znamych, to vybavili svokrovci, ich kamarati maju dceru v Norsku, takze mam bodynka so snehovymi vlockami, sobmi a iglu. No zlate to je. Staci uz len par veci dokupit a oblecenie na prve dva mesiace mame vybavene. Sak aj tak bude teplucko, prepokladam, maly bude lezat s holou prdelkou 😎

Mayka, este k tym vysetreniam, ja som bola v Gyn-five na UTZ tesne pred Vianocami, potom boli sviatky a az v polke januara som sa dostala k mojmu lekarovi - tam nasledovali odbery, pozrel UTZ ci je vsetko OK a pozrel aj dnu, ci je vsetko OK. Inak nic - no a objednal ma na NT ultrazvuk a screeningove testy.
Teraz najblizsie - 20. a 21.aprila - ma caka 3D a cukrosske vysetrenie 😀
A inak si uzivam brusko 🙂 🙂 🙂

mayka
9. apr 2009

Ahoj given,
no to vies ja chodim do prace na 6,45 tak mi to neda aby som sem nenakukla. 😀
A aspon vas posuvam hore aby ste rychlejsie temu nasli. 😀 😀 😀 😀

to 3 D musi byt parada.

Ozaj kocky kedy ste zacali vysadzovat estrofem a utrogestan?

given
9. apr 2009

ajajaj, na 6:45? to ja chodim na 8:30, ale som rada ked sa mi podari prist do deviatej 😀

Prajem krasne Velkonocne sviatky, hlavne si uzite slniecko a velkonocne dobrotky. Ja sa tu ukazem najblizsie az o tyden.

stela23
9. apr 2009

given,skoda,ze som sa sem nedostala skor,ja mam prave tu teutoniu spirit v cervenej farbe objednanu! pri porovnavani v obchode mi jednoznacne padol do oka,je to nielen krasny kocik,ale aj je lahky a super sa s nim manevruje.a uz sa tesime ako pojdeme s MM korculovat...ale ak by si sa pre neho rozhodla,pytaj sa,mam adresu obchodu vo viedni,kde stoji o 150 euro menej ako u nas.
ja tiez mam nejake vecicky na mimco,co som podostavala a tiez si hovorim,ze ked sa narodi,tak bude teplo,tak len kupim zopar bodiciek,ponoziek,rukavicky a ciapocku a mam vsetko,ale mozno ma opravite,ze toho potrebujem ovela viac 😀

mayka,s tym vysadzanim ti povedia pri utz,to vysadenie trva asi tyzden,kazdy den uberies jeden utros.estrofem neviem,to som nemala.a dakujem,aj ja som sa na tu fotku nemohla vynadivat,zvlast preto,ze som vtedy krvacala(2krat za 5 dni,ale na vine boli asi lieky,ktore som brala,lebo hned ako mi ich v nemocke vysadili to preslo)a ta fotka a caste utz boli dokazom,ze mu bije srdiecko,je v poriadku a z mojho spinenia si nic nerobi 🙂 tie dalsie vysetrenia ako ti napisala given, z gf ta prepustia,ku gyndosovi sa ani nemusis ponahlat,aj tak ti tehuknizku skor ako v 10tt neda a na utz ta posle az v 12tt na NT .tiez sa mi to zdalo malo,lebo v gf sme si zvykli na staly dohlad,ale ono to tak rychlo uteka,ze by som tomu predtym neverila...

zelam vam krasne sviatky a vela slniecka 😀

chantalle7
autor
11. apr 2009

ahojte tehulky,

tak som si dnes nasla chvilku na vas nakuknut a pocitkat si
vsetky vas srdecne zdravim a zelam vam krasne velkonocne sviatky najme si uzivajte slniecko 🙂

janulka - mna ma primar Holly akurat som bola teraz na kontrole v stredu vsetko je ok...moje opuchy ho netrapili povedal mi ze tam mali aj taku pacientku co ani ruky nevedela v prstoch ohnut .... takze si uzivam vsetko vratane opuchov ...musela som si kupit nove sandalky lebo sa do nicoho neviem obut miesto noh mam kopytka takze to vyzera fakt nadherne....
Janulka - neboj sa verim tomu ze to vsetko dobre dopadne a ze vydrzis aspon do toho 35tt...
inak okrem kontroly som stihla zbehnut za primarkou novorodeneckeho v Ruzinove (diametralne iny pristup ako pani Chovancova z Antolskej) vybavila ma medzi dverami par vetickami ale podstat je v tom ze Ruzinov nerodi pred 35tt tj. skor odosielaju cely porod na Antolsku po 35tt je to uz ok....
mam z toho zase neprijemnypocit lebo zase mam pocit ze som vobec nevyrisila to co ma najviac trapilo a sice krizovu situaciu pred 35tt...(aj ked sa citim vyborne a dufam ze to tak aj dalej bude)

No babulky k tym nakupom my uz mame takmer vsetko co sa tyka oblecka uz mame vsetko chybaju len nejake obliecky a plachty do postielok a to xcem ist do GA lebo tam ma zastupenie Renka styl od ktorych mame aj paploniky... no a potom my chyba uz len taka elekro vybava ako odsavacka hlienov, monitor dychu ... a jedna vec ktoru jaksineviem doriesit a sice kojace flasky ....mate nejake typy????

majuska neboj este si to uzijes ale aj my sme s MM nevydrali a niekedy na zaciatku sme kupili aspom krasne podbradniky v tescu ked boli v akcii takze kludne si kup nieco pre radost isto je to mile 🙂
ozaj baby teraz maju v Tescu 30% zlavy na veci pre mimi tak chodte mrknut ja som kupila spacie vaky a tiez prikryvky do kocika...

k tym vecickam od znamych sme my dopadli tak ze najprv vsetci naslubovali a nakoniec sme dostali len od jednych znamych a kedze su tam dost dievcenske veci a my nevieme ci Agatka bude tak sa na to moc nedrzime ....

mayka k tym vyseteniam tak ako ti pisu babule

tak tehulky este raz uzivajte slniecko a ked tu nebudem tak casto tak sorac ale babuliaci nemaju radi ked sedim v tejto polohe tlaci ich to ☹

tak pa paaaa