IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
8. jún 2009

ahojte babulky

vcera som poslala Janulke sms a neodpovedala mi tak som teraz v srahu ci su ok a na druhu stranu ju nechcem atakovat lebo isto ma plne ruky prace... tak uz len dufam ze su ok

no stela je to tak aj teraz i ked je to tazke sa vzdy vytesujeme z ich nadskakovania kopkania a krutenia sa je to strasne mile ... uz sa ba nich velmi tesime a modlim sa len za to aby vsetko dobre dopadlo a boli zdravecke....

no co babule ako ste vikebdovali

u nas boli moji rodicia doniesli jahodky ceresne hrasok mnam mnam vsetko sme s babuliakmi pojedli 😀

inak ma chyta asi faza robenia hbiezda lebo stale cosi pracem izbu mm nahanam aby dokoncil veci... 🙂 asi ma zo mna radost ...

tak sa drzte a piste

mayka
10. jún 2009

ahojte tehulky,

som tu par dni nebola v tomto fore. To akosi flakam. 😅 Baby co je na tom pravda ze tehotne by nemali jest jahody kvoli alergiam? Minule ma tym kamoska prekvapila celkom a ja teraz jahodky pozieram ako diva. 😀
Mame nieco nove o janulke a babateckach? Uz by ich aj domov mohli pustit , nie, Teda pokial ich nedali do inkubatorov.
Bay ked tak pozeram na tie vase tt tak aj vas to cochvila caka.
ja som bola minuly tyzden na AFP testoch a vraj ked mi nebudu volat tak vysledky su ok a dozviem sa zvysok na poradni o 2 tyzdne. Tak dufam, ze nezavolaju.

chantalle7
autor
10. jún 2009

ahoj Mayka

no neflakaj nas ved ty si tu nas ranny budicek 🙂

no veru uz ideme do finale ... mne uz povedal doky ze mam ratat s tym ze si ma tam uz po nasledujucej poradni nechaju tj. po 17-tom no nemozem povedat ze by ma o moc tesilo ale zase vzhladom k bezpecnosti mi ine neostava... ale aj ak dufam ze potom este vydrzim aspon do toho 38tt co sa uz povazuje za normalny termin porodu...

ako som pisala Janulka mi neodpovedala na sms tak neviem co je s nou a nechcem ju moc prenasledovat a vyrusovat lebo si myslim ze asi ma co robit s 2 chalamni po cisaraku a to kojenie asi tiez nie je az tak easy...

tak uz len dufam ze je ok a aj jej deturence

mayka drxim palce aby ti testy dopadli na vybornu aby si nemusela byt v strese ako som bola ja ale uz som kludna jedine co ma vie dostat su rozne postihnute deti v telke pri ktorych sa hrozne rozplacem v strachu aby nase boli ok... ale hes prec zle myslienky

tak pekny dnik prajem

stela23
10. jún 2009

aj ja zelam pekny den,aj ked sa nam nejako ochladilo,to sa mi teda nepaci...

musime verit,ze je janulka aj chlapci v poriadku,len fakt nestiha...posielam jej pozitivnu energiu... 😉

mayka,jahod si daj kolko chces,ked mas chut a tvoje telo si to pyta a niesi alergicka.ja sa tiez obzieram jahodami,ceresnami a hraskom,lebo kym nekojim tak mozem 😉 tie obmedzenia,co by sa nemalo,platia az po porode,lebo vsetko prechadza do mliecka...my zaciname kojit v obdobi broskyn a marhuli,ktore tiez zboznujem,ale kvoli mrnusikovi si ich doprajem asi az o rok...uvidime...

chantalle,ty uz po dalsej kontrole zostavas v nemocke? 😕 tak to leti...

chantalle7
autor
10. jún 2009

stela kontrolu mam az 17.6. tj. o tyzden takze potom asi ale dufam ze si to doky este rozmysli...

aj my sa napchavame jahodkami ceresnami a hraskom 😀 a strasne nam chuti a hlavne nemame po tom kyselinu takze super...

stela s tymi marhulami si ma zaskocila to fakt by sa nemali papat ved to je nase ovo tak by to nemal by to nemal byt az taky problem na antolskej doky vravel najma o citrusoch alebo takych cudzokrajnych pochutkach...
no uvidime co nam povie doky po porode lebo ja marhule zboznujem a vzdy sa ich najem do popuku...

mayka
10. jún 2009

😀 kocky to je desne ze musime potom tak obmedzit stravu. Ved vlastne nemozeme nic. To bude kriza u mna ako slak. Ale mozno aj schudnem lahsie. 😀
Ja mam strasnu chut na domacu pecenovu pastetu ale tu nemozeme tak budem slintat dalej. Aj ked si myslim ze snad 1-2 chlebiky by neuskodili.
Mne momentalne necuhti nic normalne. Iba same jedla kotre ma moc nezasytia a potom som furt hladna. Vcera som zo zufalstva zjedla celu salatovu uhorku a taky hlad ma po nej chytil . No hroza. 😀
No ja som zimna som zvedava co budem jest v zime ked nebudem moct ovocie, zelenina bude umela a bez chuti. No parada.
Asi budem zivena na slaninke a klobaske. 😀 Ved aj to je sezonne ovocie, nie? Aj ked ako som otehotnela tak vobec nemam na take veci chut.
Ale dnes si kupim melonik cestou z prace. mnam

chantalle7
autor
11. jún 2009

ahojte babule,

k tomu co jest je naozaj pravda ze my a ani nase deti by sme nemali asi vobec nic lebo vsade sa clovek docita nieco ine aokrem toho pri kvalite dnesnych potravin je to aj tak jedno...
ovocie a zelenina je plne pesticidov a dusicnanov, morske ryby su vraj plne fosfatov, skoro ako plastove hracky,
dalej nemame jest potraviny ktore su dovazane lebo su to alergeny, nemame pit bylinkove cajiky, jest vnutornosti a ked takto pojdeme dalej tak zistime ze nemozeme jest nic...

podla mna je to skor o tom znicenom zivotnom prostredi a nekvalitnych potravinach lebo vsetko sa pestuje len za podpory chemie a pred skodcami sa to chrani opat len chemiou ...

ja sa sice snazim co mozem priniest si od rodicov zo zahrady a tiez domace mesko ale vsetko sa neda a tak tiez si kupujem ropne paradajky alebo papriku obcas ropne maso ale myslim si ze je to uz naozaj chore ako asi cely tento svet ...

myslim ze alergie sposobuju skor tie neprirodzenen latky v potravinach a tym mnozstvom sa to casom v tele zlomi a vznikaju alergie a ine ochorenia...nase deti maju sancu na alergiu asi 50% nakolko MM je alergik astmatik nastastie ja som ok....
blbe je ze MM je alergicky nielen na pel dubov, liesok a este nejakych trav ale aj na niektore druhy potravin najma na take co maju zelelnu farbu ako hrasok, kivi, zel. jablko a pod. ale nie zase na vsetko zelene ....

inak celkom dobre nerozumiem tomu ze ked detom nebudem davat iste potraviny tak nebudu na ne alergicke podla mna by sa im malo davat vsetko aby si na vsetko zvykali ...

ked si spomeniem na to ako sa nie az tak davnych cias detom davalo po troske vsetko a nic sa nedialo naozaj ma napada len jeden zaver svet je chory ....

tak tehulky drzte/me sa a dufajme ze nase deturence budu ok hlavne nech su zdrave...

vcera som pozerala morde z neba to je fakt relacia pri ktorej sa clovek moze k smrti uplakat a osudy niektorych ludi su naozaj tazke...

monika3
11. jún 2009

ahooj,
ja sa teda tiez pridavam ku konzumnetom jahod a ceresni, dufam ze neuskodia, jem ich totiz vo velkom 😀

Chantall tebe sa to teda ozaj uz krati, teda na dvojicky je to super ze sa takto drzite
🙂 🙂

a babo si zoberieme z porodnice aj my v autosedacke, uz mam aj nakupene veci do porodnice tak som kludnejsia 😉
a rozhodla som sa ze idem do seba natlacit ceresne 😀

stela23
11. jún 2009

no ja neviem,uvidime,ako to potom bude s jedlom,my nastastie nie sme alergici,takze tam snad problem nebude,ale ako pocuvam,chlapci maju castejsie problemy s bruskom a citlivejsie reaguju na to,co mama zje...to zistime potom systemom pokus/omyl a budeme postupne vyradovat zo stravy vsetko,co mame radi 🙂 ja som fakt zvedava,ako bude vyzerat moj jedalnicek,kedze vacsinou som na zelenine a ovoci,maso mi fakt staci 3 krat do tyzdna,do vsetkeho davam cesnak 😀 minule som uz zacala robit mrazene zasoby na potom,lenze az ked som to zamrazila mi bolo povedane,ze cibulka bude maleho naduvat,takze 4 davky sparglovej polievky zostanu MM 🙂 budem sa asi musiet naucit varit uplne inac... a z ovocia sa mozem obzierat z melonov,to je super,ze aspon nieco...

chantalle,aj ja som zastancom,ze vsetko v malych davkach by nemalo skodit,ale ak je nejaka predispozicia na alergiu,tak po case sa to moze zlomit...

a odchadzam si dat cierne ribezle....mnam 😀

chantalle7
autor
12. jún 2009

Ahojte babule

tal vcera som opat pisala Janulke a dnes sa mi konecne ozvala tak sa hrozne tesim lebo uz som sa o nu fakt bala...

takze Janulka je uz od utorka aj s malymi doma a varj vobec nestiha no sak jasne taka zmena v zivote prve deturence a dve naraz uz sa tesim ako to pojde nam...
inak chvalila ruzinov ze doporucuje...tak sa tesim

inaks om ju nechala od vas pozdravovat a slubila mi ze nas pride pozriet a ze sem hodi aj fotecky inak ak mate niektora vcerajciu pravdu tak vraj tam bola vraj ich fotka 🙂

Stela vy uz mate zrele cierne ribezle u nas su este moc neni dozrete teda mame aj cervene a cierne len par gulocok lebo tie chutia nejakym vtakom asi vrabcom takze nam ich kazdorocne zozeru este ze mam u mami velku zasobu len neviem ci sa k nim tento rok este dostanem...

Monika tesim sa ze si sa tu objavila po case no to je suepr ze uz si pripravena vsak clovek je hned kludnejsi ked uz vie ze nemusi riesit ci to stihne a uz len caka na den D...

no nam to fakt uteka a ked si predstavim ze si ma mozno nechaju na bud. tyzden v nemocke tak to mam uz len par dni domaceho pohodlicka....baby mne ide brucho prasnut tehulky s jednym babom tiez mate taky pocit ze sa vam trha brucho ja uz pomaly nemozem nic zjest bez tychto pocitov zatial sice nemam ziadne strie ale obavam sa este ho asi stihnem aj ked tieto pocity su skor take vo vnutri akoby sa mi trhala stena brucha.... dnes ma napriklad specialne stipe obalst pupka no uz len vydrzat 🙂
ved za babuliakov nam to stoji no nie 🙂

tak papajte ovocie zeleninku -zelinku pokial sa da lebo potom uvidime co to bude robit s nasimi deturencami....

inak janulka nekoji skoda neviem sice dovod ale dufam ze ja budem moct chcela by som aspon toho pol roka a ak sa bude dat aj viac hlavne kvoli tym uz spominanym alergiam ...

tak pa paaaa

janula13
13. jún 2009

ahojte, nejdem citat dozadu, len vidim ze chantalle vam aspon poreferovala, fakt nebolo casu, dnes vyuzivam chvilku kym spia, ze sa vam ozvem...a mame uz aj foto tak mrknite...
ruzinov bol v pohode, lezala som na 10p 3 tt a musim povedat ze personal tam bol super nemam kriveho sloa na jedinu sestricku..a na porodnici tiez velmi zlate ososbky, takze neviem ked som citatala aj negativa, na nejake osoby, ja som ich asi nestretla...nuz ze wc na chodbe a aj sprcha..a v akom stave, nuz pravda je ze kto si na to potrpi tak sa nepotesi ale da sa to prezit..ja som sa potom dostala na nadstandard a tam je to v pohode, tam si aj babo kupete same, takze ked som prisla domov nijaka panika s kupanim ci niecim inym..
csarak sam osebe pohoda, bolesti dalsi a dalsi den uz teda nie, ale na taky 4/5 den uz aj too je pohoda...takze len vydrzat tie prve dva tri dni...
bohuzial nekojim, mliecko mi len kvapka, neviem preco, priznam sa ze velmi ani nestiham prikladat, len ked ich neviem inak utisit, tak to zaberie, ale ci nieco vycucaju neviem, tak sme na nutrilone, co uz , ale este som nehodila flintu do zita...
tak dufam ze vy vsetky budete kojit a podari sa vam to...dufam ze sem mrknem castejsie...
a dakujem za vsetku podporu a sms, p[omohlo mi to naozaj, potesilo ked viete ze tolki na vas myslia...

stela23
13. jún 2009

janulka,vitaj spat,krasni su ti tvoji drobcekovia 🙂 🙂 🙂

sice este nemam vlastnu skusenost,ale bolo mi poradene,pit caje na kojenie,vraj naozaj funguju,tak skus...

chantalle,to s tym napnutym bruchom mame aj my s jednym,nechapem kam zmestis dve,lebo ja mam kazdy den pocit,ze uz sa to viac nemoze napnut a na druhy den opat povolujem gumu na tehugatiach 😀

chantalle7
autor
15. jún 2009

Janulka velmi sa tesim ze si prisla a budem sa tesit ak prides castejsie aj ked je pravda ze neviem ako ja dopadnem v stredu na kontrole a ci lekar rozhodne ze si ma tam uz necha v kutiku dufam ze mi povie ze este aspon par dni mozem byt domka ale nebudem to zase silit rozhodla som sa ze tieto veci uz nechavam uplne na neho a na jeho skusenosti a usudok takze ako povie tak bude

paci sa mi to ze si najprv bola na normalnej izbe a potom na nadstandarde tak som to nejak aj ja rozmyslala ze spravim tak ak mozes jani napis zopar info kolko vas je na nadstandarde a co to stoji ja som to zatial nezistovala ale samozrejme planujem ze uz zacnem aj toto sondovat ved ak si ma tam nechaju tak bude na to priestor....

Janulka fotecky som si pozrela mam pocit ze sa podobaju na teba nemylim sa? 😀 😀 😀 myslim ze su zlatucki a dufam ze hlavne su zdravucki... skoda ze sa ti nedari to kojenie ale ako pises nevzdavaj to a skusaj ved je to jedine nadstandardne co im my maminy mozeme dat 😉

ozaj vidim ze zelena je naozaj tvoja top farba 😀

stela to ani ja nechapem akurat sme sa o tom bavili uz aj so svokrou aj s MM ze tiez nechapem kde tam su ale zase je pravda ze dvojicky su mensie takze mozno je to tym a ze ten tvoj bude taky maly valibuk 😀

u nas je to tiez zo dna na den tahsie ale co je podstatne ze koncime 36tt a keby uz aj cokolvek nastalo sme za vodou / vsak Janulka 😉

tak babulky pekny dnik

stela23
15. jún 2009

ahojte tehulky a mamina 🙂

tak ja som mala dnes poradnu,boli sme aj na ultrazvuku a maly presne zodpoveda dnesnemu dnu a vazi 2630 g.som si vydychla,lebo dokimu sa zdalo,ze mam mensie brusko,tak ma radsej hned poslal na utz a prietoky,ci je maly dobre ziveny...mne sa teda zda dost velke,ale som rada,ze sme boli skontrolovani 🙂bola som aj na ekg kvoli epiduralke a buduci tyzden mam nejaku prednasku o epiduralke,tak budem mudrejsia 😀 baby,vy chodite na nejaku predporodnu pripravu alebo cvicenie dychania?nechce sa mi teda chodit do nemocky viac ako musim,ale aby som nieco dolezite nezmeskala...
pekny den zelam,dnes ma to pocasie nejako zmohlo,len by som spala... 🙂

given
16. jún 2009

Ahojte,
hlasim sa po dlhsej dobe, bola som na akoze dovolenke poslednej, ale len tu na Slovensku, dalej by som si uz teraz asi netrufla. Tiez som pojedla neskutocne mnozstvo jahod a ceresni a nic si z toho nerobim... 😀
Som rada, ze to ma Janulka uspesne za sebou, taki su to zlati chlapcekovia podla fotiek. Vyzeraju, ze by stale spinkali.
Ja som bola prave dnes na predporodnej priprave na Kramaroch, bolo nas tam asi 15, Dr.Jandova je zlata, vsetko nam porozpravala, aj o nadstandardnych sluzbach, co si treba povybavovat a kedy (konzultacia, ak chce byt partner pri porode, co treba vybavit, ak chce clovak epidural atd). Vraj na Kramaroch maju najviac nadstandardnych izieb oproti inym porodniciam (ale to asi myslia percentualne, nie celkovo). Buduci tyzden zacnem chodit na nacvik dychania, tlacenia a ine cvicenia. A tiez robia prednasky o kojeni, je to jednorazovka, vzdy v utorok. Celkom fajn pocit som z toho mala, aj ked inak na mna nemocnice neposobia nejako zvlast priatelsky. Ale prezijeme...
Ja mam tiez zajtra poradnu, uvidim, co mi povie, sa mi zda, ze nejako malo priberam, ale dufam, ze hlavne babo je OK.

janula13
16. jún 2009

tak ja zase len na skok, vzacna to chvilka, mali spia naraz, napapali sa, dnes im nejak chuti, tak hadam sa konecne rozpapaju, ale hlavne ze pekne priberaju, uz ma matusko cez 2.5 a dufam ze dnes sa prehupne aj jakubko...no oni vyzeraju na foto ze stale spia, ale to je od reality daleko, byvaju hore na striedacku aj naraz,ale aj spinkavaju naraz, ako kedy, trapia ich tie hnusne koliky, tak mi je ich luto a neviem si predstavit ze tak budu trpiet 3-4mesiace..
chantalle, tak drzim palce na zajtra, nechaj to na lekarov, vfedia co robia a preco..ja som sa dala na normalnu izbu, jednak nadstandard bol uplne plny a bol nan uz poradovnik a jednak som nevedela kolko dni tam stravim kvoli krpcekom kedze boli mali...inak normalne izby sa daju, ked tam nie je pristelok, ale stvalo ma ze su tam len tie hlupe male nocne plechove stoliky, ja mam vazdy privela veci a nemala som to kde dat..a sprchy a wc dost stare vydanie, ale ja nebrblem, ja som rada ked sa mam kde osprchovat...ale tie su spolocne na chodbe..ale su tam aj izby dvojky ako som sa neskor dozvedela, ze tie su pre pacientky po sekcii, tie maju wc na izbe...a nadstandard je fajn, mas navyse tv, sprchu a wc svoje a viac priestoru, ale ste na izbe po 2, teda ak je plnsie, ak sa ti postasti tak mozes byt aj sama...a jedalnicek je iny v tom, ze si vyberas ty co by si rada... a dalsia vec, na nadstandarde si kupes kazdy vecer babo sama, na normalnej ich zozbieraju, okupu a vratia, ale robia 2x do tt ukazku kupania..co je podla mna nanic, najprv som bola normalne nestastna ked som sa dozvedela,ze ta chvila volna co som mala pre seba kym mi ich kupali mi odpada, ale nakoniec musim ocenit ze to tak bolo, lebo doma ziadny strach a panika pri kupani a to som si ich stihla okupat sama v nemocke len raz, ale stacilo na nacvik...takze tolko, ak mas este nejake otrazky, odpoviem ak stihnem, pripadne cinkni...
given, pre pana jana, to kedy ti stihol nabehnut 34tt???ja som v soku ako vam to leti, ved aj sama zo seba som, ze uz mam deti a hned dve 😀
stelka a ty len pekne nacvicuj dychanie, aj ked som pocula od mamin, ze za vela to niekedy nestalo ze skor konali intuitivne ako podla pripravy, ale tazko mi sudit kedze nic take nemam za sebou...ked som mala tie predporodne kontrakcie, automaticky som ich predychavala ani neviem ako...tak drzim vam vsetkym palceky..varim obed kym to spi..

given
16. jún 2009

No Janulka, ty si sa teda rozpisala 🙂 Ja som asi k tomu 34tt dospela nejakou skratkou, ani neviem ako. Vidim, ze si si uz zmenila profil, rano ti tu este svietil 39tt 😀 .
Ja budem na tie nacviky urcite chodit, aspon mam dojem, ze sa na ten porod nejako pripravujem, zatial mi to nejako nedochadza...strasne to leti...

mayka
16. jún 2009

ahojte babulky,
janulka maminka vitaj doma a medzi nami. Krasne su tie tvoje deticky len co je pravda. A take malunkate. Aj by som sa bala ich chytit.

given, ty su ma dnes vymakla, ale dnes mam den blbec. Teda v praci to bolo desne ale doma fajn. Ak sa hovori vsade dobre doma najlepsie. 😀

given
17. jún 2009

🙂 Mayka, dufam, ze dnes bude lepsie.
A pohyby ako? Uz ich citis silnejsie?

mayka
17. jún 2009

Ahoj given,
no uz som kludna. 😀 A pohyby citim stale ako steklenie alebo letme dotyky take jemnucke ale dost intenzivne. Niekedy mam taky pocit ako keby sa mi zaprel do maternice na chvilku . Taky zvlastny tlak citim ako keby sa chcelo to mrniatko dostat von. 😀
Given tebe sa to uz kraaaaati. No parada. bvybavicka je pokupena, Mas aj kocik? Aky ste kupili?

monika3
17. jún 2009

ahoojte
janulka tak uz ste vsetci doma?chlapci su nadherni 😵 😵 no super, nech ste len pekne zdravi 😵
a diki za info o porodnici/teda Ruzinovkej asi/

ja na ziadnu pripravku nechodim a verim ze to pride niak samo co robit a ze mi porodna asistentka poradi, ale urcite to nie zle byt pripraveny , moze to len pomoct 🙂
my sme uz kocik vcera kupili a aj autosedacku,

a given ty budes teda rodit na kramaroch?
mayka stelka chantall 🙂 🙂 🙂 🙂

given
17. jún 2009

Caute,
Mayka, kocik sme objednali, konkretne Teutoniu Spirit a tak teraz cakame a nevieme, ci sa to stihne, kedze Nemci (kto by to bol povedal) maju cudnu pracovnu moralku... Normalne to ma trvat 8 tyzdnov od objednania, tak uvidime...
Monika, budem na Kramaroch, akurat dnes mi dal moj Dr. kontakt na Dr.Valenta, akurat ze on este nevie, ako to bude s dovolenkami na prelome jula/augusta, takze sa s nim neda teraz dohodnut. Dnes ked som isla na poradnu, tak som stretla byvalu kolegynu, ktora u neho rodila, a hovorila, ze je fajn. Inak vsetko v poriadku, krpec ostal dole hlavou, chrbatik mame vpravo a boxuje a kope jak divy. Myslela som, ze sa tam snad nejako este preguluje, ale ako bolo dnes vidno, zotrval od minulej poradne v rovnakej polohe.
Mne je to v prapodstate jedno, ci Ruzinov alebo Kramare, sak nemocnica jak nemocnica, akurat, ze ked mi ho odporucil moj Dr. a pocula som na neho len same chvaly, tak preco nie.

chantalle7
autor
17. jún 2009

ahojte babule,

tak my mame za sebou dnesnu poraadnu zatial je vsetko ok krcok drzi aj babuliaci sa zdaju byt ok takze ma este nechal doma ale na bud. tyzden v stredu uz idem priamo na hospitalizaciu a este si idem pre jedne vysledok na streptokoka ktory sa robi normalne pred porodom,

ale aby to nebolo az take easy tak mi dnes moj porodnik oznamil ze ma maly problem a sice ze ide na dovolenku a kedze mna budu hospotalizovat 24. a on odchadza 26. a predpokladam ze ide min na nejake 2tyzd, tak ma to dost rozladilo tak sme dnes zase nahanali co bude dalej cez tych znamych

najlepsie je ze este rano sme mu nieco niesli a on si to kludne zobral a o taku hodku na ambulancii mi oznami ze on ide na dovcu...
no takze super jednemu nosime a druhy niekto ma ma odoperovat aj ked samozrejme este ciste teoreticky mi ponukol ze ma odrodi do toho 26. kym odide s cim ale ja v ziadnom piripade nesuhlasim pokial ja a deti budu ok nechcem aby ich proste vytiahli nasilu skor ako je potrebne...no takze druha varianta je sice stanovena ze ma bude potom rodit prednosta lenze potom nechapem naco toto cele bolo dobre naco som k nemu chodila ako k svojmu porodnikovi, naco sme mu nieco nosili ked sa teraz v kritickej chvili na mna vykaslal a pre mna to je cele ako keby som zajtra mala prejst k novemu lekarovi no proste ma to dost sklamalo a aj nastrasilo ....
no proste je to tazke ani vybavene nakoniec nemusi byt pravdou

no takze i napriek vsetkemu ja dufam ze vydrzime aspon do toho 1.7. kedy sa to uz povazuje za normalny termin porodu i ked s inym porodnikom .

Janulka este som sa ta chcela spytat ci ti cisarak robili spinalkou alebo celkovou anes. a ako si to zvladala ci si nemala ziadne problemy leo po spin. vtraj mozu byt problemy a bolesti hlavy a pod.

Stela na pripravku som nechodila aspon nie na taku tu cviciacu a dychaciu a pytala som sa na to aj prednostky Chovancovekj a ona povedala ze ak budem pocuvat co a robit co mi budu kazat pri porode tak nikam nemusim chodit ze to v pohode zvladnem...
bola som akurat na prednaskach raz na antolskej a raz v ruzinove myslim ze to je celkom fajn...
ja si myslim ze najviac rad budeme potrebovat ani nie tak k porodu /v mojom pripade kedze dnes sme sa bavili zase ako uz o definitive cisaraku tak asi urcite/ ako k dojceniu a k tej starostlivosti lebo ja sa budem skor problem zvadnut dojcenie najma pri dvojcatach ale tiez ako odhadnut ci su v poriadku ci su len hladne a nie chore a pod.

no a dnes sme s MM robili posledne foto bruska tak sa ho sem pokusim hodit tento krat aj s metrom aby bolo vidiet tych mojich 117 cm a 23kg naviac 😀 inak sme sa smiali lebo ked pozerame tie prve fotky brusiek a tu snahu tam vobec nejake akoze brusko vidiet tak az teraz vidime co je to mat ozajstne brusko 😀 😀 😀 😀

tak sa mjate krasne a drzme sa babule no a janulka ty hlavne aby si bola v pohode a nejak si to vsetko nastavila na zvladnutelnu liniu

papaaa

mayka
18. jún 2009

paaaaaani chantallle ty si sa ale rozpisala. 😀

Dobreeeeee ranecko babulky.........

chantallle nemam slov po precitani co si pisala. To je neuveritelne. Banda jedna nenahraditelna. Co si o sebe myslia vobec? Ze sa nehanbil od teba nieco vziat. je mi z toho na gec. Nie ze mas dost stresu z porodu ale este aj on ta bude stresovat. 😠
Ale neboj vsetko dobre dopadne a zvladnes to aj bez toho povodneho planovaneho lekara. Ale je to vazne sila.

mayka
18. jún 2009

chantalle, fuuuuuu to je ale brusenko veeeeeelikeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

given
18. jún 2009

no ale to je otrasne, ten doktor to akoze netusil, ze sa bude musiet pobrat na dovolenku. pako 🙄

given
18. jún 2009

Inak, pozrela som sa teraz Janulke na albumy, na fotky z 3D utz a na fotky malickych narodenych bubacikov a musim uznat, ze to 3D fakt funguje a tie crty tam boli jasne uz vtedy. To je super, myslela som, ze je to fakt len take divadielke a ze vsetky deti na tom vyzeraju rovnako. Sa tesim, nas bol tiez fesak na 3D 😀 😀

monika3
18. jún 2009

ahojte tehotky,

chantall mrzi ma ze ste takto dopadli s porodnikom. To je to co ma desi ze vacsinou to tak je ze kvoli dovolenke su schopny dat babatka von ked este nie je treba alebo dat vyvolavacku. Ja s tymto tiez osobne nesuhlasim, babo sa same vypyta ked bude chciet...teda pokial je vsetko Ok a nehrozia ziadne komplikacie alebo sa uz prenasa cez termin, co vsetko chapem.
my to nechame na nahodu, ked tam ten doki budu tak si ho zazmluvnime a ked nie tak to zvladneme aj tak, 😵 hadam nie vsetci schopni lekari budu mat dovcu 😎
a brusko mas ozaj uz velike.

no babule verim ze vsetkym nam to dopadne dobre 🙂 🙂 🙂

stela23
18. jún 2009

chantalle,ta fotka je super!!!!uzasne brucho!!! 😀 tak ja uz nic nepoviem o mojom velkom napnutom bruchu,lebo moje je fakt polovicne 😀 otehotneli sme v ten isty den a aky rozdiel,pofotim a pridam aj ja... 😀
a toho doktora fakt nechapem,uz davno predsa vedel,ze pojde na dovcu,mohol ta na to skor pripravit.samozrejme,rod co najneskor,viaceri su tam urcite dobri,aj janula ti bude vediet urcite poradit koho...a ako hovoris,dolezite bude hlavne to potom,ale vyzera,ze v takom velkom domceku sa im dari... 🙂

chantalle7
autor
18. jún 2009

caute babulky

tak sa tesim ze sa Vam paci nase brusko s nasimi babuliakmi predpokladam ze to je uz posledne brusko tohto obdobia karsneho tehulkovania potom uz budeme ukazovat len nasich babuliakov tak ako janulka

steli no jasne nafot a pridej foto ved aj tebe sa to uz krati a uz coskoro budeme na bruska len spominat tak nech je na co ....
inak fakt je suepr ked sa pozriem na tie foto z nejakeho 16tt alebo 19tt ked sme sa za kazdu cenu snazili tvarit z e uz tam to brusko je a ked vidim ten vysledok je to priam neuveritelne....

neviem ci som pisala ale asi nie kedze vcera som bola pna emocii z toho "problemiky s porodnikom" ale boli sme okrem kontroly aj v Avione a vsetci na mna cumeli ako na zjavenie asi 4x som sa stretla s ocami inych ludi co ich nedokazali vcas odlepit odo mna si pripadam sice ako kamion ale nechapem preco musia na mna vsetci tak hrozne cumiet asi som fakt ozrutna....
v nemocke a v poliklinike sa zase na mna vsetci uzmievaju a drzia nam palce 😉

s tym porodnikom to uz kaslem so rozhodnuta dotiahnut 38tt takze porod najskor 1.7. ked bude vsetko ok a ja dufam ze bude vsetko ok... ak nie tak potom mozno est estihnem odrodit s tymto uvidime ale je to aspon ponaucenie do buducna na nikoho sa moc nedrzat a hlavne vyckat na realitu a nie na sluby....

dnes sme si zato spravili krasny den boli sme na obedik na salasi pri stupave na bryndzove halusky a potom sme boli pozriet zvieratka na biofarme co tam maju to je taky maly viletik pre mna ale uplne mi staci sa tam pomotkat a bolo strasne teplo a krasne slniecko a bolo tam plno mamin s kocikmi a malymi detickami a dokonca aj takymi uplne malinkymi dokonca jedna tam aj kojila tak to bolo strasne mile uz sa tesim na to ako si to budme aj my takto uzivat a vychutnavat ...
takze uzivajme poslene tyzdniky a hlavne tesme sa na tie este krajsie s nasimi malymi babuliakmi co nas akaju potom

tak krasny dnicek