IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
12. jan 2010

given nasi tak ani moc necvicili tuto polohu iba ak tak so mnou ked sme robili lietadielko, skor su na rucickach ateraz agi uz sa vie otacat na vsetky strany tak trenuje otocky Filipko vie iba z chrbta na brusko a uz nie spat iba ak tak obcas nahodne

baby dnes som zistila na socialke ze mi tam zabudli zaregistrovat druhe dieta a kludne mi skratili matersku tak teraz to zase musime s MM vybavovat uplne super ozaj a neviete ako je to s odvodmi dochod, nemoc. zdrav a pod. ci to nadalej plati stat alebo ci si to musim platit alebo ako to je, a ak to plati stat musi sa znova o to ziadat alebo to stacilo ten prvy krat pri MD z tychto veci som jelen ...a na socialke som sa dnes dozvedela akurat to ze mi odstrihli MD 1.12. miesto 2.2.2010 super nie tak som ani dalej nic nezistovala....

no a este zajtra nam drzte palce idemem s Filipkom na to uvolnenie uzdicky na jazycku uz mi dva dni placka pri jedeni asi to bude tym ze s nim nevie dobre pracovat a vsetko mu ide skor von ako dnu a normalne chuda tak placka az mu slzicky tecuuuuu tak sme sa na zajtra dohodli ze rano mu to spravia...

tak sa majte babulky

given
18. jan 2010

Caute babule, no povedzte da sa v tomto snehu kocikovat??? 🙂

janula13
19. jan 2010

ahojte...

given da, treba mat velke kolesa 😉 ale da to zabrat, ja sa snazim chodit denne von, len vcera som nesla kedze stale snezilo..ale dnes planujem ist do snehu...
chantalle myslime na vas, velmiii...idem urobit papanicu a snad este napisem...

given
19. jan 2010

Ha, ja som vcera bola vonku, uplna parada, dneska je to uz trosku na plavecke koleso 🙂
Chantalle, ako ste dopadli? Predpokladam, ze Filipko si to uz ani nepamata 🙂

chantalle7
autor
19. jan 2010

caute

no my sme boli vcera vonku len na terase a mam odhrnala sneh ale im to aj tak stacilo pekne sa vyspinkali
dnes sme boli hned rano s nosicmi

given ako vravis uz si to ani nepameta a hlaven je to uplne nieco ine zrazu zistil chudatko co vsetko sa da s jazykom robit a nadherne papa iz nie je taky zabriiizgany ako predtym no proste parada

janula13
20. jan 2010

chantalle super, sa tesim ze ste dobre dopadli, tak jazycek funguje?aj nasim, niezeby mali taky problem, ale stale zvatlu a hlavne jakub a ked obaja, no amen tma, horsie ako baby..a jakub sa snazi povedat mama, neviem ci si je vedomy toho, aj ked ja mu to casto vravim aby to povedal, ale mozno ze ma pocuvol 😀
chantalle tak nosice sluzia, ja stale vaham a vaham..ale snad kupim, si isto spokojna s nimi...inak ja mam malych uzv sportaku, velmi som spokojna s tym kocikom...

inak u nas nic extra nove boli sme na tej neurologii, vraj su normalni len matuskovi cosi nasli na sonemozgu tak sa samozrejme bojim, ale verim ze to bude ok, mame ist zase o 2 mes a mali by sme ist na gymnastiku, nech sa matusko rozhybe, ale uz sas pekne prevaluje konecne aj on, jakub je zivel, snazi sa uz dostat na 4 mam pocit, ze je to otazka casu, matusko ten je pomalsi ale neva, vsetko ma svoj cas...ani nesedia samozrejme..

ozaj babule uz ste pozerali autosedacky? ja akurat planujem co a ako..ale poradili nam ze kym nestvornozkuju a nesedia samy, ze treba ich radsej udrzat vovajicku su pre nich bezpecnejsie...a kedze ich mame velke tak su tam este..
zdravim vsetky clenky 😀

chantalle7
autor
21. jan 2010

ahoj Jani

ze nic nove a tolko si toho napisala 😀

no nam jazyce funguje a na to ze to bol naozja uplne malinky zakrok nechapem preco nam ho ta zenska neurobila hned a mohli sme mat pokoj

jani vy ste boli na neurologii nic si o tom nepisala aspon som si nevsimla ...
a preco ste tam boli a s obomi albo len s matuskom kvoli tomu ze sa este neotaca...

u nas je to podobne Agi je sikulka ta sa kruti na vsetky strany skace na nozickach ked ju drzime na rukach a v leze ked ju podopieram tak sa nimi odtlaca akurat nevie k tomu pridat rucky takze pada na nosik...

inak je z nej pekny demolator lebo uz sa jej podarilo odtrhnut figurku z kolotoca, teraz odtrhla hracku z hrazdicky a mne odtrhla nausnicu no proste mala demolatorka 😀 😀 😀 😀

Filipko je naopak pomaly otaca sa len na brusko a spat uz nevie oproti agi je velmi malo pohyblivy ale zato si pekne chyta nozky a hra sa s nimi to zase nerobi Agi...

papaju odusu obaja davam im uz dve papania jedno ovocne na desiatu a potom obedik zatial im chuti akurat Filipko ma rad sladke jedla tj. nema rad kysele jablcko co agi ma rad a aj hlavne jedlo musi byt viac sladke lebo inak ho z toho striasa...

agi uz prisla na chut tekvickovemu privarku takze uz papa vsetko co som navarila...

tak jani napis ako si sa dostala k tomu neurologovi a preco a drzim palce aby matusko bol ok a nebolo to nic vazne a nech sa pekne rozhybe

pa paaa

given
21. jan 2010

Chantalle, tak krasne ti papaju, pozeram, ze mas z nich len radost. Ja sa uz tak tesim na tie prikrmi, ani neviem preco, ved teraz je to take pohodlne a bezproblemove, ked papa len moje mliecko. Ale aj tak sa uz neviem dockat, uz o 2 tyzdne ideme na mrkvicku 🙂
Janula, aj my sme mali chodit na cvicenie, prihlasili sme sa do babyfit, ale taky blby cas, ze 13:45 nam dali, vtedy Adamuso samozrejme spi, takze nic z toho. Tak sa chystame na plavanie pozriet, v Alve vraj robia ukazkove lekcie. Uvidime, ci sa nam to bude pacit vsetkym.
Vcera sme boli na preockovani hexavakcinou, celkom pohodka, akurat trosku mal teplotu v noci, ale dali sme cipok a preslo to. Tak chvalabohu, vyzera to tak, ze to opat prezijeme bez nejakej vacsej ujmy. Ja som sa tak bala na to ockovanie, Chantalle, asi ako ty toho jazycka a nakoniec to nie je take hrozne, nie?

chantalle7
autor
21. jan 2010

ahoj Given

no uzivaj si este to pohodlie s tym ze pap len mliecko s papanim je to uz praca vyvarat a ak este chcces davat poroz aby to bolo vsetko podla moznosti bio tak problem je aj s tym co im vlastne navarit...
ale zvladame aj ked ten vyber nie je az taky pestry

s tym jazyckom to bolo v pohode aj ked prvy den ho to velmi bolkalo ale davala som nufofen a zvladol to na dalsi den uz bol v pohode

no ja mam v globale problem s nejakou organizaciou prace pocas dna lebo nespinkaju rovnako kazdy den v rovnaku hodku a dokonca niekedy ani nie spolu naraz takze je dost problem ich nejak organizovat ale co uz snad sa to casom upravi

janula13
21. jan 2010

chantalle len rychlo, idem krmit zrutov...na naurolu sme sli kvoli jakubkovi povodne lebo asi pred2mes som si vsimla ze dost buchal pravou rucickou a nohou a lavu tak nezapajal, ale fakt buchal...tak som to spomenula dr a popritom aj ze matusko sa este neprevaluje a tak povedala ze ved sa nic nestane ak ich pozru na neurole...a kedze su dvaja tak oboch ju to neprevalovanie sa nejak netrapilo ona je taka pohodacka, neskatulkuje podla tabuliek a tak este ho aj pochvalila ze aky sikulo 😀

takze sme tam sli s tym, ze jakub uz rukou nebuchal...inak teraz to robi matuusko, bucha po flaske...a matusko sa uz prevaloval..ale napisala ze je hranicny, ze normalny ale ze mozeme ist na tu gymnastiku ze sa rozhybe...dnes sme nmali aj ist nieco som im zohnala, ale kvoli zacpam nejdeme, ideme zajtra...chcem len nech ukazu co a ako a budeme im pomahat doma...jakub ze je trochu tvrdy aj ked mne sa nezda je to sidlo, len tam reval a nechcel sa dat prevalit..ale prevaluje sa ako gula... a presne ako u vas, matusko je pomalsi, ale nozky v puse stale ale uz sa dviha na rucickach stale vyssie aj nozky podklada akoby sa plazil a kruti sa na mieste a prevaluje stale castejsie, a jakub ten sa gula, premiestnuje zahadne a kecaaaa a demoluje ako si napisla..ale to obaja...

ty varis bio?ja sa priznam ze nie ☹ a ja ked nestiham varit alebo sa mi nechcce vytahujem z mrazaku, tam mam narobene, len dovarim masko ci cestoviny ci ryzu... a ovocie davam vyzivy od mamy, bez cukru alebo banan a cerstve jablko a par keksikov do toho, ako mi napadne...ale zatial len jablko banan a hrusku sem tam a broskyna najnovsie...no musim, uz sa mi gula po podlahe...prestastny ze sa tam zase dostal...

stela23
22. jan 2010

tak baby kuk do mojho albumu 🙂

som sa neukazala,lebo zas ma nadchu a tak len odsavame a zas zle spime...najnovsie,asi kvoli tej nadche,si zvykol spat len na brusku,normalne ho polozim a on spravi otocku a spi.a ja samozrejme kvoli tomu zle spim,lebo ho stale kontrolujem,ci dycha...

inac given,uzivaj si cas bez prikrmov,ked je jedlo stale cerstve pripravene,ma idealnu teplotu a ty nemusis nic chystat 😀
a neviem ako si na tu mrkvu zvykali vasi,ale misko sa aj po 5 dnoch tvari,ze mu to nechuti a dokonca este4 den ho skoro napinalo na vracanie 🙂 dnes som donho dostala mozno 5 lyziciek a dalsich 5 mi urcite vyprskal von 🙂 takze ziadne nadsenie a dosiroka otvoreny zobacik ako som sa tesila som zatial nevidela 🙂 ale vsak on raz pochopi,ze zivot nie je sladky ako mamickino mliecko... 😀

chantalle7
autor
27. jan 2010

ahojte

Steli Misulko je zlatucky a pekne podrastol od psledneho foto 🙂
tak nech je aj zdravucky

co sa tyka spania aj nasa Agi uz meni polohy obcas spi na boku obcas na brusku ale nastastie mame monitory takze spime v klude 😉

nasi mrkvicku zvladli suprovo ak si pametas tak uz som im davala na ochutnanie cca v 5 mes. a tak ked sme zacali papat naozaj tak nam to islo ako po masle horsie to bolo s masom ale aj to sme zvladli pokial dominovala sladka chut mrkvicky inak ja endavam tie jedla 5 dni zo zaciatku som davala mozno 4 ale potom som to zacala striedat obden nieco ine aby to nemali take fadne aj ked na ten sortiment co mozu je to aj tak dost nuda ale ja uz pridavam aj piskotiky a o tyzden zacneme aj s cestovinou takze zase bude lepsie ...

babule u nas je dnes -17,5C poriadna kosa takze len vetrame
dufam ze aj vy prezijete tu zimisko v pohode

zdraviiim vsetky mamulky a detulky 😀

given
27. jan 2010

Chantalle, no kosa je riadna. Tu je sice teraz len minus 4,5 na slniecku, no ale aj tak. Minimalne do obchodu ist musim, akurat ze Adamuso ma teraz asi spaciu chorobu, od deviatej spi. Aj sa zobudil, dala som mu papat, ale popri tom zase zaspinkal. Neviem, co sa mu robi dnes, vacsinou spi tak okolo hodinky doobeda.
Ja som ho naucila na lyzicku, lebo vecer sa tak trosku hrame, ja mu davam po papani na lyzicku MM a ked poviem ham, tak uz pekne otvara usta. Tak to bude mozno sklamany, ked poviem ham a dam mu namiesto MM mrkvu 🙂
Uvidime, ale fakt sa tesim 🙂

chantalle7
autor
27. jan 2010

Given ani mozno nie ja si myslim ze oni pridu do toho spravneho veku ked zacnu mat potrebu jest aj nieco ine a je to naozja tak okolo toho pol roka ja som to na nich videla uz ku koncu 6mesiaca ze sa pozeraju co to robim ja co si to davam do ust a tak si myslim ze uz vtedy zistili ze asi sa da papat aj nieco ine a tak som im vzdy dala nieco oliznut napr. jablcko ozuzlavali alebo mrkvicku tiez piskotku to mi radila aj pediatricka a tak a potom zacali po 6m papat ani som sa nenazdala a od polky mesiaca im davam obedik a desiatu na desiatu maju jablcko hrusticku bananik a to rozne kombinujem a plus uz teraz ku koncu pridavam aj piskotiky no a obedik maju zase maskovo-zeleninkove cudo ale uz im chuti akurat Agatka ta obcas strajkuje ale to len preto ze vzdy maju aj mliecko a tak si myslim ze je obcas prejedena ale nechvam to na nu kolko chce tolko zje 😉

takze neboj snad to bude v pohode

given
1. feb 2010

Tak a je to tu, o chvilu vyrazame s Adamkom pozriet do Alvy a vyskusat si "plavanie" vo velkom bazene. Potom napisem ako bolo, sama som zvedava, ci sa mu bude pacit 🙂

chantalle7
autor
2. feb 2010

Given tak ako bolo?

given
3. feb 2010

Bolo dobre, boli sme len dve maminy. Ostatne sa nejako nedostavili, ale to vobec nevadilo. Druha bola 4-mesacna Lujza a aj jej aj Adamkovi sa to pacilo. Vo vode sme boli mozno len 20-25 minut, ale aj to je na takych drobcov dost. Adamka sme predtym striedavo kupali vo vedierku (teraz sa tam uz ale nechce poskladat, iba ak s obuvakom 🙂 ), vo vanicke a vo velkej vani. Trosku som mala obavy, ako zareaguje na to mnozstvo vody a taky otvoreny priestor, ale bol v pohode. Trochu vazne pozeral na tu instruktorku, ale on teraz tak pozera na vsetkych, co nepozna. Par krat sa na mna aj usmial 🙂 .
Mal na sebe iba plavky, co som bola prekvapena, lebo som tam isla s plnou vyzbrojou, kupila som aj plavkove plienky a mame doma aj 4ks normalnych plaviek. Ale instruktorka tvrdila, ze najlepsie je dat iba plavky, keby si nahodou cikol tak to nevadi. Vraj aj keby si kakol, tak su nato zariadeni...no neviem. To este nevidela, co on je schopny vyprodukovat a v akom mnozstve 😀
Takze urcite chceme chodit plavat, otazkou je len, ci do Alvy alebo do Zabiatka, lebo to mame blizsie. A je to aj lacnejsie o nejakych 16 EUR. Nie je to vobec lacna vec, mesiac trvajuci kurz s poctom hodin 8 stoji v Alve 146 EUR.

chantalle7
autor
3. feb 2010

Given no super my sme to tiez pozerali ale ako vravis je to hrozne drahe najma ked my musime ratat vsetko x 2
takze teraz ich kupeme obcas vo velkej vane tam si kopkaju a nahanaju hracusky ale urcite to nie je uplne to prave najma my mame znicene krize lebo vsetci 4-ria sa tam nenatrepeme takze my sedime a drzime ich predklone a to uz maju okolo 8kg Filipko a Agi asi 7kg aspon podla nasej domacej vahe

tak potom napis co sa tam ucili das nejake instrukcie a my to budeme s nimi robit doma 😉

given
8. feb 2010

Ahojte, nejako to tu nezije 😉 . Piste daco, aj vy, lebo v poslednej dobe si len my so Chantalle dopisujeme.
OK, Chantalle, dam vediet, na zaciatok ich tam akokeby sprchovali s krchlickou po hlavicke. No ale vacsinu "cvikov" robia vo zvislej polohe, takze vo vani to pojde tazko.
Co u nas nove: v sobotu mal nas Adamuso 6 mesiacov a zacali sme davat mrkvicku. No nechapem, preco som sa nato tesila, ved on sa tvaril, akoby som mu davala jed na potkany 😒 ☹
Prvy den aspon otvaral usta, druhy den uz nie, no a dnes si aj poplakal, ked videl lyzicku. ☹
Tak som pouzila zakerny manever a isli sme pred zrkadlo, on pozeral na toho chlapceka v zrkadle, ako k nemu ide lyzicka a dokonca otvaral aj usta. Takze som daco do neho aj dostala, mozno z toho aj daco zjedol, ale vacsia cast isla urcite von. Ked nazhromazdil dostatok v ustockach, zacal to pomaly pustat von na podbradnik 🙂
Chlapec si musi zvyknut, inak bude do 18 na MM. 🙂

chantalle7
autor
9. feb 2010

ahoj Given dobre som sa pobavila na tvojej taktike 😀

no ja by som ti radila skus zmenit jedlo ked mu to nechuti skus nieco ine a potom sa vrat k mrkvicke nasi nastastie mrkvicku lubili a tak prave na nej je postavene vsetko jedlo ze za nu skryvame aj to co nemaju radi...a postupne znizujeme mnozstvo mrkvicky 🙂

ozaj a este ma napadlo skus ci je ta mrkvicka sladka lebo niektora mrkva nie je az taka salducka a potom im nemusi az tak chutit ...

inak ja som to tu aj pisala ze som uz si nepametam odkial mala info ze skusat davat len tak na chytanie chuti jedielko skor tak sme to skusali neja od ukonceneho 4m a tiez Filipkovi nechutila mrkvicka ale vtedy sme este nepapali len vzdy som im hodila tak trosicku do pusky aby ochutnavali a napodiv ked sme v 6m zacali papat bolo to ok ale mrkva bola a je top 🙂

chantalle7
autor
9. feb 2010

inak my mame dnes poradnu poobede tak potom dam vediet co noveho

mam totiz problem s Agi ma okolo pusinky take pupaciky najpr to boli take pluzgieriky a teraz su uz take suche ...bojim sa aby to nebol exem... tak drzte palce... ☹

chantalle7
autor
9. feb 2010

a etse dodatko gratulujem Adamkovi k polrockovym narodkam 😀

chantalle7
autor
9. feb 2010

janulka kde si haaaa ako zijete uz ste zdravucki ako pokracujete s papanim kolko uz davas jedal denne....

my len dve a mam pocit ze su z toho stale prejedeni neiem asi az po tomto tyzdni pridam to tretie papco

janula13
9. feb 2010

ahoojte...hanba ma sem dohnala, nejk nestiham, ale aspon vasu debatu vo dvojici citam..draci spia tak sa idem ogabat a napisat vam..

no chantalle akurat si nas vymakla chorych od vcera mi kubko teplotuje vecer az 39 tak dnes ideme k dr, neviem z coho ale nemyslim ze zubkami kedze doteraz neteplotoval a ma ich vonku uz 6kusov 😀 mozno ta 6ta choroba, kazdopadne dnes ide k dr pre istotu..ale poviem vam, srdce mi trha ked sa nanho divam, ma take male sklenene ocka, mrnka a vzdycha, strasne sa to pocuva...zatial len zrazam a meriam teplotu...
ked sa pytas na paanie, papaju takto uz dlho...rano mlieko o 8, potom ovocie cca 200g kazdy, potom o 14 zeleninka 200g asi a o 17 mlieko a o 19.30 kasa...teraz som pridala jogurt tak kazdy druhy den davam namiesto cisteho ovocia zmiesam biely jogurt/hollandia/ s domacou vyzivou alebo nastruham cerste ovocie..

na poradni sme neboli ideme nejak v polke feb, tak potom zahlasim vahu, ale podla domacej odhadom, kubik nejak 8,7kg a matusko 8,2kg odhadom..

co sa tyka pokroku, nic sa nedeje a len cakam a cakam...ale matusko spevnel trosku uz nie je taky huspeninovy, krajsie sedi..ale na 4 nie su ani jeden, aj ked vymyslaju, pri kubkovi mam pocit akoby nevladal zdvihnut tucne brusko..a matusko sa mi zdal prislaby, ale uz sa vpina aj on na maximum, uz len aby zistili ze treba naraz obe casti...ale nepanikarim zatial, len ma mrzi ze sa to este nedeje....ale kubik zacal skripat zubami, to je novinka...

a zle spia, ja mam pocit ze ani nespim 😠
a nahaname autosedacku, mame dvoch favoritov, ale este to nesuri kedze nestvornozkuju ani sami nesedia a vajicka mame velke 😉

inak na plavanie nas poslala aj nasa dr,a le ako pises chantalle je to dost drahe a neviem ci by sa to pacilo matuskovi, teraz ich zvykkame na vanu, kupu sa s mm, jakub je ako zivel ale matusko zatial nejaky zaseknuty 😀 ..no idem zase praca vola, zdravim vsetky maminky aj deticky

given
10. feb 2010

Caute, ja len tak narychlo: presli sme na pastrnak (z DM) a je to o dooost lepsie, normalne mu asi zachutil. Mrkvicku skusime opat buduci tyzden. Cely je Adamko ale nejaky mimo, zeby uz zubky? No neviem, u vas kedy zacali zubky rast? Zatial mu na dasienkach nevidim nic, ale horsie spava posledne dni.

janula13
10. feb 2010

given matusko ma zubale uz od 5mes,tak kludne...ani som ale nevedela ze idu...zato teraz..ale my mame zle noci asi z inych dovodov, lem musim prist na to akych...

nechcem mudrovat ale nie je pastrnak trosku alergen?vazne neviem, ja som ho pridala len teraz trosicku...alebo len petrzlen?ale hlavne ze chuti...nasim velmi chuti sladka tekvica a sladky zemiak.. 😉

given
11. feb 2010

Janula, pozri tu:
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=sk...
To si nevyberies, je tu uvedeny aj zemiak, aj mrkva, idealne by asi bolo ostat na tom MM 🙂
Ale chuti mu, ten pastnak papa uz treti den a ziadna negativna reakcia, takze vyzera to byt vsetko OK. Zajtra ideme opat na mrkvu a potom sladky zemiacik, to bude mnamka 😉

Inak, fakt neviem, nieco sa asi deje, v noci sa Adamko budil pomaly kazdu hodinu, no ale ziadne zuby zatial nevidim. Pre istotu som sa vcera predzasobila Viburcolom a aj nejakym gelom na dasienka. To mate super, ze ste si to ani nevsimli, ze Matuskovi vyrastli prve zubky. A Jakubko ako? A nemaju tu separacnu uzkost, preto zle spia?

chantalle7
autor
13. feb 2010

ahojte

tak sa hlasim a ako prve janulka skoro sa uzdravte co povedal doky co ste to mali ?

no teda vy uz pekne papate no ja soom na zaklade teba pridala to tretie papu ale davam ho kazdy druhy den lebo su z toho dost prejedeni a vobec nechcu potom mliecko a mne ide odtrhnut prsia ... aj ked uz po dvoch dnoch utrap sa to zlepsilo asi pochopili ze maju menej vyrabat 🙂

ty nedavas masko? alebo to patri k tej zeleninke 😉

to spanie je u nas zatial dobre akurat obcas Filipko zacne z nicoho nic plackat ale vacsiou zaspi aj ked niekedy sa tak rozplace ze zobudi cely dom...

Given my zubky este nemame takze neporadim ale to aj nasi uz zacinaju byt taki nervozni a urcite to bude tymi zubadlami 😀 takze uz len vydrzat a im tiez nie je nic vidiet ale ono ich to bolka aj ked sa posuvaju vo vnutri ...

ozaj nasa poradna dopadla tak ze ziadna nebola na konci roka nasa stara doky isla na dochodok a nova co tam ma byt tam je kazdy druhy den a aj to len par hodin a zjavne na to kasle lebo vraj ich do toho prinitili ze to musia po tej nasej doky prevziat... no a tak to aj vyzera teraz mame mat poradnu az 5.3. takze bud dovtedy odideme alebo pockame a berieme si veci lebo doky ktorej sa neda ani dovolat ani tam nie je nepotrebujeme...

Given ty kupujes biopotraviny? ja zatial davam len vsetko co mam od mami z domacej zeleninky a je to teda dost malo pestre ale minule som citala ake opdvody robia aj s tou bio vyrobou tak prestavam mat v to doveru ja kupujem v DM ke to co je original balene ale napr. v tesku volne ovocie a zelenina s o stitkom BIO .....tak to teda naozaj neverim....

Janulka ja davam tiez tak ako ty pises o 7-8 mliecko potom o 10-11 desiatka ovocie a druhy den obedik potom o 13-14 prvy den je obedik maso alebo zltko a zelenina a ten druhy den mliecko a o 17 kasa ta je rovnako oba dni a vecer uz len mlieko

teraz som nakupila v DM ke dobre bio kase a dokonca mali lepsiu cenu ako hami, nestle a pod....
ale okrem instatnych im davam aj vlockove a ryzove kasicky s nejakym ovocim ...

tak babullky idem a piste tesim sa ze si s nami Janulka

a co ostatne babulky Steli ako maly Misko?
haaa

given
13. feb 2010

Ahojte, ja som kupila zatial v DMke ten pastrnak a mrkvu ako vyzivy od 4.mesiaca a vraj je to v BIO kvalite. Potom sa uvidi, tiez sa spolieham na rodicov, ze nieco vypestuju, napr. zemiaky mame iba od nich, takze by mali byt tiez bio, nie? A aj jablka. Tie kupovane, no neviem, neviem.
Chantalle, ake kasicky kupujes v DM? Ja som dnes pozrala nejake nemliecne a nemali bohvieaky vyber, iba ryzovu som videla. Musim sa lepsie pozriet, ked su tam aj BIO kase. To su tiez pod tou DM znackou?
Inak, musim povedat, ze odkedy Adamko papa prikrmy, tak ma vonave hovienko 🙂 😉 . Hlavne po tom pastnaku 🙂
Aj my mame problem s doktorkou, no ani nie problem, ale tiez nam odisla, chodime do Prosanusu na Daxnerove. A zrejme za nu este nenasli nahradu, tak vaham, ci tam ostat, alebo ist inde. Maju mi volat a dat termin na poradnu a nejako sa neozyvaju. Az taka spokojna tam nie som, aby som tam silou mocou chcela ostat. Viete mi poradit nejaku dobru pediatricku v BA?

stela23
14. feb 2010

AHOJTE

tak nam v stredu vyliezol prvy zubok a dnes druhy 🙂 teda nemozem povedat,ze by som si to vsimla len nahodou,my sme si tieto dni odnosiili na rukach,lebo v kuse mrncal a ked som ho polozila,tak sa rozplakal...tak som vecer bola taka unavena,ze som sa tu neukazala 🙂 gely na zuby teda vobec nechcel,bud ma nepustil vobec do ust alebo to hned zlizal,takze to nestihlo ucinkovat...

my sme s prikrmami trocha pozadu,zatial davame len 2 tyzdne,dnes mal prvykrat masko a netvaril sa nadsene,aj ked polku mi zjedol.ozaj,kolko vam toho zjedia?ja vsdy pripravim tak 100 g,parkrat zjedol vsetko,ale vacsinou tak ako dnes.
a vy kupujete hotove?ja zatial varim,a snazim sa bio,lebo asi mame nabeh na atopicky ekzem,tak ho nechcem drazdit...
vlastne preto papa iba 2 tyzdne,lebo doki mi povedala,aby som este o tyzden dlhsie iba kojila,kym mu zaberu lieky a nemal po tele ekzemiky.co som sa teda trochu branila,lebo prave vtedy mi to jedlo konecne prestal vypluvat a tvarit sa znechutene...takze dufam,ze to nebude atopicky ekzem..lebo teraz co pocuvam,tak skoro kazde dieta ma cas od casu nejaky ten ekzem,ktory potom zmizne...pri dalsej poradni sa necham pre istotu poslat ku koznej,nech sa na to pozrie...

chantalle,kedy si zacala pridavat kasicky?a davas ich aj ciste alebo vzdy aj nejake ovocko do toho?

snad,ked uz mame prve dva zuby vonku,tak si chvilu oddychneme..janulka,kedy vam zacali ist dalsie?

pekny zvysok vecera zelam 🙂