IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
23. mar 2010

😀 ahojte banda, tak hanba ma sem dohnala 😒 nuz my sme hnackovali, teda matusko, tak som sa "zabavala" vyvaranim ryzoveho odvaru a mrkvy a mixovanim bananov a podobnych "dobrotok" ..ale uz to preslo tak je pokoj a mozu mlsat co len chcu...
a kym si pamatam..chantalle, krasne fotecky, zlatucki su potvorky, vsak sa nenudis? 😀 ani ja nie..ale celkom pekne sa prehraju aj teraz uz asi 2 hod nezasahujem, len ich dam od seba ked sa Kubko prilis iniciativne tuli k matuskovi...co je u nas nove?ani nic moc, jakubko sa knise na 4 a plazi ako drak, techniku ma super a kooonecne aj nas lenochod co sa len odrazal dozadu a dogulal sa ako sud kam len chcel sa zacal plazit a tiez sa hupe na 4...tak neviem ci pojdu aj na stvornozkovanie alebo vynechaju, rehab vravela ze sa uvidi...s matuskom musim pravidelnejsie cvicit ma otrasny gulaty chrbatik, doteraz som to falakala, tak snad,a j ked je to tazko kedze mi uteka spod ruk....taky slizik a tolko sily v nom je...takze teraz su na tom rovnako hupu sa na 4 a plazia sa obaja...tiez sa uz dlhsie davaju na bok a sikmo nozicku, rehab vravela ze sa schyluje na sikmy sed, potesilo ju to, ale kedze matusko ma slabe svaly, tak ich treba posilnit..jakub sedi pekne, ale nedavam ho, kedze sa neposadil sam...

Steli ja tiez cakam ze sa snad raz vyspim 😀

ozaj pridala som aj ja par foto vcera...
inak su podareni, strasne si ich uzivam, sidla male , matusko sa sam dost prehra a zvatle si a smeje sa stale na niecom, neviem na com, staci ze si listuje knizku...skoda ze nespi v noci potvorka cez den si celkom schrupne...

ozaj steli aj nam sa matusk dost brutalne pogrckal, absolvoval prvu jazdu v novej autosedacke tak ju pokrstil, tak uz som aj prala potah...ale to bolo mozno ze bol naliaty tym bananovoryzovym odvarom a jazda bola tiez divoka......no idem, jakubko je unaveny, idem ho dat hajat a matusko sa zvezie popri nom....

zdravim zbytok

janula13
23. mar 2010

Ozaj,ja som tiez na FB, tak vam poslem do IP meno...rozmyslam ze albumy tu zrusim a spravim si len tam pre priatelov...jakubko zaspal ani som nestihla nic podniknut, lozenie ho zmohlo 😀

given
23. mar 2010

Ahoj, Janula, ja uz som si ta nasla, ale ma prekvapilo, ze tam mas foto v profile len s jednym deculom 🙂

chantalle7
autor
23. mar 2010

given to sa ti ako podarilo? mne janulku FB nenasiel....zaujimave

jani prosim ta my mame presne s tou lenivostou problem u Filipka prosim ta napis mi ako cvicite aspon nieco mozno skusim aj ja s nim cvicit lebo on sa tiez len gula a je na brusku ale na tom brusku nie je stale moc rad a co sa tyka toho davania sa na 4 a lozenia to robi len Agi

chantalle7
autor
23. mar 2010

Stela tak vy ste pekne pokrocili no gratulujem malemu sikulkovi Misulkovi
takze vy ste skocili hned na 4 a nelozili ste ?
my este nesedime ani jeden iba s mojou pomocou ale tiez padame na strany ale kedze este nesedia sami tak ich tiez nenechavam aj ked agi si uz pekne drzi chrbatik ale filipko ten ma slaby chrbatik tak je taky pokruteny

inak som pozerala ze je medzi nasimi 3tt rozdiel to je presne ako vravim ja zes a mali podla dna pocatia narodit...

Stela aj my chodime von ale viac menej spinkat lebo agi sa nepaci vysedavat a astracat cas v kociku ona radsej bada po byte ako casto si s nim vonku my sme tak 2x denne mame doma deda a obcas aj babka sa zapajaju tak aspon vtedy stihnem nieco porobit vypravim ich do sveta s nimi... 😀

inak to chodenie von by bolo super len ked to zdratam tak su take 3-4hodky a potom doma nic nestihnem ...asi som nemozna.. ☹

steli ty nie si na FB?
mozno by sme sa mohli presunut tam uplne co vy na to?

janula13
23. mar 2010

😉 chantalle tak supdaj meno skusim si ta najst...given pojdem si ta pridat..no mam tam len jakubka, stale sa chystam spravit album, aj dnes a zase musim ist robit prikrmy a este aj zehlenie ma caka....a zobudil sa smejko...s tym presunom na fb nie je zly napad 😉

janula13
23. mar 2010

tak a mam vas obe 😀

given
23. mar 2010

Caute, tak potom si tam vytvorme skupinu, nie? Ako sa bude volat?
Inak, my sme sa prave dotrapili s obedom, dneska Adamovi velmi neslo, a pritom mal to co vcera, t.j. zemiak+mrkva+cvikla s maskom kralicim. Tak som sa nasaskovala dnes, ze az a zjedol len par lyziciek. Som fakt vystavena. Esteze dostane vzdy to svoje mliecko 😀 (teda moje).

chantalle7
autor
23. mar 2010

tak sa tesim babule ze sme sa nasli Stela cakame na teba!!!!!!!!!!!!!

given nasi papaju odusu a uz im davam len poobede mliecko ale aj to az o cca 1hod lebo by nic nevypili ebo su napapani na prasknutie 😀
samo mliecko piju v noci rano a vecer ale k ostatnym jedielkam uz davam vodicku prip. ine

janula13
30. mar 2010

ahojte babule ja nestiiham, ja ich stale nahanam po byte potvory potvorske, doteraz som celkom pekne stihala a teraz?dnes som konecne nejakym zazrakom pozehlila vytiahla som na nich silne zbrane s kuch linky. tak zabavilo a ujali sa aj jablka hodene na zem 😅 matusko sa tiez uz plazi, sice pomalsie ako nas terminator jakubko, ale snazi sa a dostane sa uz vsade a vie kraasne otvarat sufliky, najnovsie maturuje nad rolldormi..ale ked ich zbadaju otvorene tak zaberaju takou rychlostou a ked zavriem tak krik ze co si to dovolujem ze oni mi to chceli "upratat"
jakubko sa snazi vysplhat vyssie, dava sa na kolena a rukami sa drzi niecoho, tak uz mi prihara 😀
vy ako?ale musim uznat ze je s nimi sranda, strasne su teraz podareni, som zvedava dokedy mi ten entuziazmus vydrzi...
noci nekomentujem 😝

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chantalle7
autor
30. mar 2010

ahoj Jani dobre som sa pobavila ....

no u nas je teraz strasny klud am som z toho uplne nestastna nas certik teplotuje dnes mala 38,7 38,2 a to cely den vobec nicim sa to neda zrazit a naviac ma ladove rucky a nozky a je stale na mne a ked spinka tak stonka no proste nemozems a na to pozerat ako strasne trpi ...normalne ma celel telo boli ako keby sommala aj ja teplotu... asi to budu zubky tak uvidim ako zajtra a este teraz v noci a asi pojdeme k doky

tak utekam citam nieco o teplotovani na nete

piste hlavne tie dobre spravy

janula13
31. mar 2010

chantalle tak velmi drzim palceky nech su to "len"zubaliska" ☹

a kedze neviem kedy sem ktora zavitate tak zelam vopred krasne velkonocne sviatky.. 😀

janula13
31. mar 2010

a este zase ma pobavili, samozrejme motali sa okolo kocika, jakub sa snazi dostat do kosika a vytriahnut vsetko odtial ale zabavali sa na tom ze na seba robili kukuk cez koleso kocika, nevydali ten zvuk samozrejme, ale vselijako sa naklanalai a ked sa zbadali tak sa smiali ako sialeni..no fakt sranda velika... 😀

given
31. mar 2010

Caute, no ja tiez nestiham, dnes sme boli opat na plavani a uspesne sme ukoncili 1.kurz. Teraz dame pauzu, lebo ideme cez sviatky k nasim a budeme tam take 2-3 tyzdne a v maji budeme pokracovat. Vcera sme mali den pokrokov - Adamko zacal hovorit BABABA a tiez sa sam postavil v postielke (ked som ho tam posadila). Tiez uz plazi, a je to coraz rychlejsie, tym plavanim mu spevnelo telicko, to je vidno. No a ked ma motivaciu cize otvoreny suflik, tak frci vpred.
Keby som sa tu uz nevyskytla, tak prajem pekne sviatky a nech su tie zubale co najskor vonku a nech vas vsetky choroby obchadzaju. 😉

stela23
31. mar 2010

jani,to si aj mna pobavila...aki su zabavni,ti tvoji certici...aj mna to strasne bavi sledovat ako sa uz zacina prejavovat miskova osobnost a je vidiet ako sa zamysla nad hrackami a pri tom si vedie monolog 🙂

chantalle,si sa pytala,ci sa plazil...nie,z otociek na brusko sa rovno zacal dvihat na styri a sadat si.akonahle sa rozkyval a zacal robit prve kroky,tak mu chrbatik strasne rychlo zosilnel a teraz uz sa nekyve a nepada v sede.este sa v ohradke nepostavil,ale ocakavam to kazdu chvilu,lebo ak ma za co tak uz sa dviha na nohy a par sekund uplne pevne stoji...ale najvacsiu rychlost na styroch vyvinie,ked niekde uvidi spat nasho psa...som si myslela,ze budem musiet chranit miska pred psom,ale je to presne naopak...chudatko,keby som ho neochranila,tak uz nema chlpy ani chvost 😀 teraz vidim,ze deti uplne prirodzene miluju zvierata,
ak sa boja,tak to ich bud vystresovali rodicia alebo maju negativnu skusenost.nas pes je nastastie strasny dobrak,takze sa nebojim.

inac som sa tu tak dlho neukazala,lebo sme mali nejaku virozu,najskor misko a potom som to chytila aj ja.teda takto chory este nebol,mam pocit ze tie prve dni som nerobila nic ine ako odsavala sopliky,chudacik...a noci boli take strasne,ze uz sa nestazujem,ked vstavam 4krat za noc...2 noci mi prakticky preplakal a spal iba na rukach...uz je to lepsie a snad za nami...len mam pocit,ze nas cakaju horne jednicky...tak,chantalle,drzim palce,dufam,ze ste zdravi...

a co som minule pisala,ze sme boli na pohotovosti,lebo vrackal...tak sa nam potvrdilo,ze je to zo zltka...vcera som mu totiz dala opat zltok,ale iba tretinku a zas vrackal...dohodli sme sa s doktorkou,ze uz mu to az do jedneho roka nebudem davat a potom uvidime...vraj alergia je vacsinou iba na bielok,tak dufam,ze z toho vyrastie...

na FB nie som a odmietam...ale ak by som tu zostala sama,tak za vami pridem 😀

given
1. apr 2010

Stela, ty nevies, ze kto nie je na FB, tak akoby ani neexistoval? 😀 😀 😀

chantalle7
autor
1. apr 2010

ahojte babulky tak hned na uvod vam zelam tiez vesele a krasne jarne sviatky...
to len aby som nezabudla teda tie vase ratolesti su sameeee napredovanie u nas mame novy zub ale zial i ked teplotuje aga tak zubok ma folipko a chudiatko kedze agi ma stale teploty tak tento krat sme to ani nezbadali az dnes tato ked sme boli s agi u doky tak bol s nim sam a co nevidi zzzzubaaaaaaaaaaal

nasa agi zub nikde a dnes 3den co ma stale teploty neda sa jej to nicim zrazit jediny krat vcera sa mi asi tak na 1hodku podarilo dostat pod 37 potom zase stupla a drzi sa jej tak okolo 38 priemer je asi 38,8 najviac ma vsak vystrasili tie 39,5 to som mala uz vazne strach hlavne ked jej to nejde dole a naviac ma studene ruky nohy takze zabaly tiez nemozu byt

dnes sme boli u tej doky tak hovorila ze sa jej nezda ze by to boli zobu robila jej CRP ale nastastie bakt. to nie je vraj sa jej to javi na 6/tu chorobu steli to ste tusim mali vy kolko dni ste teplotovali ?
vraj to trva tak 4/5dni a potom sa maju objavit vyrazky a je koniec choroby tak sa modlim aby to bolo max toto a nie nieco ine najlepsie by bolo ale keby to bol ten zubok no uvidim zatial naozja nevieme co s tym....

Steli tak pod k nam na FB a akko iven navrhuje mozeme si tam spravit nejaku skupinu Given navrhni prip zaloz nejaku nemam s tym skusenost ale neviem ako to tam je pridat sa moze hoc kto alebo len so suhlasom zakladatela ? ta druha varianta by sa mi pacila viac inak je celkom fajn na konovi ta cast sukr. skupky

tak babule frciiiim este raz vela zdravia a uzite si volno s rodinami

stela23
2. apr 2010

chantalle,aj mne to vyzera na 6tu chorobu,ak to bude ono,tak ste uz coskoro z najhorsieho vonku.misko mal teploty 3 dni,potom mu vecer teplota klesla a 4ty den rano sa zobudil cely cerveny vyhadzany.bol este potom mrzuty,ale kedze som uz konecne vedela o co ide,tak sa to dalo vydrzat.no a po 2 dnoch mu zmizli aj vyrazky.pozor ale,je to infekcne este asi 3 dni potom.kvoli filipkovi si nepomozes,ak uz to chytil,ale ine deti...ale mali to aj u januli a chytil jej to len jeden z prckov,takze to vobec nemusi chytit...snad to bude ono,ta neistota je strasna,na zuby je ta teplota dost vysoka,ale mam kamosku ktorej mala si kazdy zub odteplotovala s 39kami,takze uvidis...kadzopadne drzim palce nech je uz coskoro v poriadku...

given,ja som uplne spokojna,ze pre FBneexistujem 😀 mne je to akosi nesympaticke...je to paralelny svet a ja v nom nechcem byt...
s kym chcem sa stretnem alebo si napisem...ale ved ani na kona nestiham hodit... 🙂 takze ak by ste tu zostali,budem velmi rada,ale ak nie,dajte vediet kde vas najdem... 🙂

zelam krasne sviatky,zajtra by uz malo byt krasne pocko tak sa tesim von... 🙂 🙂 🙂

janula13
6. apr 2010

ahojte,zatial nas len taham adufam ze chantalle uz to mate za sebou, u nas tiez bol vtedy kubko v teplotach 3dni potom sa vyhadzal na 2 dni a bolo po..matusko to nechytil..spia, idem byt uzitocna 😝

chantalle7
autor
6. apr 2010

ahojte tak som tu len na skok uz mame p chorobe 4 dni sme mali teploty ten posledny sa znizila a potom sa myska vyhadzala cele brusko aj chrbatik a aj na tvaricke a mala to myslim ze asi 3 dni ale uz je ok Filipko to nechytil tak dufam ze uz ani nechyti ale teraz mi zase MM odisiel na skolenie do rakuuuuuuuuuzof takze do soboty bojujem sama takze ako janulka vravi utekam byt uzitocna
tak Steli ked odmietas FB ostavame aj my nenechame ta predsa samuuuuuuuuuuuuuu vsak babulky
pa snad v sobotu sa uz ozvem viac

stela23
6. apr 2010

chantalle,dakujem 🙂 a tesim sa,ze uz je agatke lepsie... 🙂

dobru noc...nech sa vsetky dobre vyspime... 🙂

janula13
12. apr 2010

tahaaam na s taham zatial..upratujem skrine..a kuk album, nieco som pridala... 😀 potom precitam co nove

given
12. apr 2010

Caute, ja som za, ostaneme na MK!
Ja som si dala pauzu od internetu, stale sme u rodicov v Kosiciach, ale cez Velku noc aj ten tyzden po sme boli v dome pri Zemp.sirave a tam som strihala ruze a sadila, no a vkuse sme boli vonku. Super! Teraz do piatku som teda v KE, cize aj na internete, no a potom sa uvidi, ci znova Sirava alebo uz domov do BA.
Som rada, ze sa uz ma Agatka lepsie (a spolu s nou aj mamina). Ja som nastastie s Adamkom este nic podobne nezazila, ziadne teploty ani choroby, ale viem, ze sa tomu nevyhneme, ono nas to pocka. Ale cim neskor, tym lepsie. Asi ma imunitu po mne, chvalabohu 🙂 .
Inak, ja som doteraz ani len nepocula o tej siestej chorobe (kym som nemala maleho), takze clovek sa uci kazdy den.
Tak sa zatial majte krasne, vraj bolo v BA dnes hnusne, tak zelam zajtra krasny den, aspon taky, aky sme tu mali dnes my!

chantalle7
autor
13. apr 2010

ahojte tak MM sa uz vratil z Sc vam poviem ze som si pekne makla ten tyzden ....ale uz sme ok no a na vymenu je teraz nejaky zase soplikovy Filipko ale nezda sa to byt nic vazne biele hlieniky takze asi len nejaka viroza alebo ako vravia mozno aj zo zubkov uvidime ...

dnes sme boli 1x cvicit detom sa to pacilo aj mne akuratMM ma z toho dost blby pocit ze tam bol saaaam chlap a ze mal spievat pesnicky 😀 ale drobcom sa to pacilo
tak dufam ze im to aj troska pomoze pri tom rozhybani sa hlavne filipko ale msim povedat ze uz sa celkom snazi tak snad sa coskoro aj on nejako pohne....

ozaj vcera som pozerala nieco o topankach no a zaver to zase bude kym najdeme nejaky obchodik so sluznymi topkami....a uz som pozerala aj nejake choditka ale nie take co boli volakedy skor take co ich dieta tlaci alebo potom este aj take co za nimi chodi a zaroven sa da na tom aj sediet a odrazat...tak uvidim jeden uz mam vyhliadnuty ten nam mozno bude na zaciatok stacit a co vy budete take daco kupovat janulka mas nejaky typ ty mas naskok a vypozerane dobre ceny tak pripadne daj vediet

a ako sa inak mate teda hlavne drobci co mate nove my zatial nic nove alebo aspon take zasadne ...

given tu siravu ti normalne zavidim to mas ako daku dovolenku super

janula13
13. apr 2010

ahojte idem hajat, ale ndas mi to..chantalle, pocuj, skladam klobuk, ja si nevieem predstavit zeby som na nich boal uuuplne sma vecer, to by blolo kriku a o noci ani nevrav...medailu ti udelujem 😀 si ma vymakla dnes aj vcera akurat hladam darceky k 1rockua chcem choditko to na tlacenie alebo ako pises co je 2v1 s odrazadlom..napisala som na par inzeratov, nechcem nove, zda sa mi to zbytocne a drah a este pozeram interaktivne stoliky..dam vediet ked vynuram, dnes som brazdila aj vselico ine,tak este prehlad nemam...ale tie choditka sa hybu okolo 15E z druhej ruky, co sa mi zda prijatelne..a este mi kamoska dala typ na darek...na prve slovicka nejaka truhlicka, ak chces hodim link...
a preco chodite cvicit?mne to uz rehab odpustila..aspon to aj ked som to flakala a matusko je stale len pri plazeni verim ze sa sam rozhybe viac a viac..jakubko sa tiez plazi, aj ked sa stale obaja kyvu na 4, ale jakubko je teraz stale na kolenacha ana nieco sa stvera alebo uz aj stoji sem tam..tak uz mal 2 modrinky..ale je zlaty, strasny zivel...matusko robi vsetko ako on asi o mesiac neskor tak uvidim, ale neva,a spon nemam skoro stresy a nie naraz..ved vecne sa palzit nebude 😀 dufam 😀 ideem, napisem zajtra...dufam 😀
a est..steli tvoje zelanie ze nech sa vstekydobre vyspime sa mi naaaramne pacilo, zlata si 😉 😀 😀 😀

chantalle7
autor
14. apr 2010

ahoj janulka
tak ja uz jedno choditko z druej ruky mam akurat cakam kedy pride domov je to simba multifunkcne choditko vyslo ma 12,20 aj s postovnym a este chcem jedno odrazadlo a choditko to este nemam zatial som par tiez videla ale nakoniec sme sa endohodli neznasam ked niekto v bazosi chce za stare choditko pomaly tolko co stoji nove len zato ze ho pouzival len vnutri a pod.

na tu skrinku polsi link jasne 😀

no dopisem neskor prave sa zobudili tak bezim

janula13
15. apr 2010
janula13
15. apr 2010

a este som sa dnes zatulala sem...

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=281114

neviem ci sem chodis , aja nie, ale celkom dobre veci pre dvojky...napr aj ten poharik a kedze mame zlavu..tak aj ked je to v CZ korunach tak ak poobjednavam viac veci tak sa tomozno oplati..idem tam ponurat..

janula13
15. apr 2010