IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
9. sep 2010

ozaj babule v raci je cez vikend vinobranie, nechystate sa tam,ja by som aj sla prv som obiehala vsetky vinobrania..ak bude ake take pocasie...

chantalle7
autor
12. sep 2010

Jani my sme chori hlavne MM ja som soplava aj Filip. Agi sa zatial drzi ale neviem ci sa neciti zle lebo je mrzuta , ja som vcera bola sama u mamy a MM bol s detmi ale vraj boli hrozne zli tak asi nikam nepojdeme a okrem toho sa chystame aj no dovcu chceme ist do L. jana a odtial do zapadnych tatier este to nemame rezervovane tak snad nam to vyde
a potrebujem aby sme boli dovtedy vporiadku...
takze vinobranie nie ☹

janula13
12. sep 2010

tak chan aspon skore uzdravenie..to ma mrzi ale snad sa date dokopy kym pojdete..my sme na vinobrani boli ale nasi boli uz ospali tak len tak kukuckovali..a bola som aj v obchode brendon, super vyber taky obchod snad neni, vsetkeho maju vela ale aj tie ceny ale co ma tesi maju dobre ceny cestovnych postielok od 32E tak asi mozno zajtra aj kupime....ale dakujem ti za pomoc pri hladani..a maju tam nadherne veci pre babatka ale tie ceny...ved kuk www.brendon.sk..aj topanky maju..nasla som celkom fajn zimne ale este pokukam a je tam aj taky maly detsky kutik tak deti boli tam s mm..

chantalle7
autor
13. sep 2010

@janula13 jani dik uz sa to celkom da najhorsie je stale na tom mm Filipko u zspal celkom dobre a ja tiez cez den trochu soplim maly ani to nie a agi este stale sa drzi tak dufam ze sa udrzi na bud. tyzden chceme ist na tu dovcu od 20-25.9. nasli sme vdaka mojej kamoske pekne ubytko nove ciste chata stachanovka ak chces mrkni moz&no sa pridate 😉 (vraj su baby friendly )a teraz maju aj na tyzden akciu ubytko s polpenziou takze ani nas to moc nevyde samo detska idu zadara...

brendom poznam mam aj ich katalogy velmi sa mi pacilo to oblecko pre miminka hlavne ze sa dalo krasne obliekat pre mna do serie ch+d akurat ako vravis tie ceny su priserne my sme u nich kupovali spacie vaky grobag tie su super aj ked dost stali ale my sme im kupili uz vacsie a tei by im mali vydrzat na dlllho takze v pohode a este sme tam kupovali uzasne tanieriky aj s priborom take zeleneee 😉 (ako inak) ale su nadherne a aj nadherne staali no co uz ) ale inak ako vravis pekny obchodik

given
17. sep 2010

Caute, pozerala som to Hopsasa a aj vcera na ihrisku mi to jedna mamina spominala, ze je to super, tak co keby sme sa niekedy stretli tam? Ja ale az v oktobri mozem, ideme este na dovcu. Nejako sa tie stretnutia nedaria, co poviete? Nie je sranda to zosuladit, aby vsetky deti boli naraz zdrave, to je jasne, ale aspon tak nejako parcialne sa postretajme, nie?

janula13
19. sep 2010

som za, dnes sa vraciame od mamy tak uz som zase vasa a k dispozicii🙂nasim sa v detskych kutikoch paci a myslim ze aj pocasie nas donuti...akurat ze nie sme z BA, ale dotrepeme sa sem tam🙂

stela23
19. sep 2010

ahojte ,boli sme na dovci,tak som sa nemohla zapojit do diskusie...boli sme na menorce,potrebovali sme more a teplo 🙂 a miskovi tam aj krasne odisli posledne naznaky atopic.ekzemu,tak dufam,ze sa to uz nevrati...prve 2 dni to bolo tazke,padala som od unavy vecer,ale potom si maly zvykol a zvysne 4 dni boli super...jediny problem bol,ze mu lezu vsetky 4 stolicky naraz,takze noci boli a su stale tazke...dokonca som zacala v noci opat kojit,inac to neslo a preplakal by mi celu noc...a to som sa chystala ho po dovolenke pomaly odstavit a teraz toto...no vsak sa to nejak samo vyriesi ako vzdy...

kde je to hopsasa?my by sme tam za vami prisli,ak sa tam dostaneme peso...cez tyzden som bez auta...tak obiehame zatial iba ihriska v okoli...alebo ideme do horarne v horskom parku,tam je vzdy co robit...lenze zachvilu sa pokazi pocasie a budeme musiet nieco vymysliet...

chan,vasi este stale spavaju v pytlikoch?prave riesim ako ho v noci udrzat prikryteho...cele leto spaval len tak v pyzamku a teraz mi odmieta spat s niecim na sebe...ja by som ho teda strcila do pytla ak take velke este robia...

zelam vsetkym zdravicko a dovolenkujucim aj nam nedovolenkujucim pekne pocasie a snad bude aj to babie leto... 🙂

stela23
19. sep 2010

aha,tak som si pozrela to hopsasa...pekne,ale tam sa absolutne nemam ako dostat,,,aj mhd by mi trvalo strasne dlho a to nechcem kvoli kaslajucim ludom...a cez vikend to urcite bude preplnene... ☹

janula13
19. sep 2010

steli ved ani nam to cez tyzden nehrozi jedine cez vikend , auto ma mm a ja aj tak nesoferujem aj ked mm vodicak:(
mnam, slnko a teplo a more bysa aj nam zislo...ale aj u mamy bolo dobre nasim stacilo chodit po dedinea zbierat gastany a boli happy🙂
ink aj jakub nechce byt zakryty teda ako kedyale v noci sa zobudi ze bojuje s dekou, spacie vaky mam male alebo velike ale svokra usije take 95cm..ale ak chces, kuk brandon obchod maju uzasny vyber vsetkych moznych dlzok aj hrubok aj "pekne" ceny co som kuk len tak narychlo okolo 22E, ale kedye nemusis kupovat dva akomy mozno zainvestujes..a maju tam aj take akoby pyzamka spodok ako vak a vrch ma rukavy a taky tenky fajn material ze oblecies aj na pyzamko a tie som tam nasla len za 10E tak mozno kupim, aj ked zase matuskovi deka nevadi alr vo vaku neviem ci bude chciet byt a aja jakub ci si neodvykol..skusim tie usite ked budu a uvidim..
noci u nas otraaas, uz aj zaspavanie sa pos...matus vymysla chce zaspavat pri mne na posteli, alebo sa ulozi a je ticho, myslilm ze spi a prd, vstane a rev,a tak dokola..az mi sonci v posteli kedze nemam na to nervy a to chodia spat az o 21 teraz..cez den zaspavaju pekne teraz jakubko prstal zase plakavat..ale jemu idu zubale...ma uz prerezane dolne stolicky, ocne presvitaju, horne ocak vonku a stolicky sa rezu...a matusko ocne idu a stolicky naliate🙂baby ja fakt neviem ako to zvladnem s 3, myslim v noci to ma strasiiia cez den netusiiim...uz ma chyta panika, esteze ma mm dokaze tak ukludnit...si predstavte dve deti s ktorymi je dost prace a este do toho babo s inym rezimom, krmenie, dat pozor abyti dvaja mu nieco nespravili aj ked nechcu...no to bude na pezinok, aj ked strasne tesim na prcka len by som nakupovala keby mam za co🙂a uz tak silno kppe potvora brucho skae takze ked nespim lebo zle spavam aj ja , alebo vdaka matuskovi co je 100x hore tak kope drak v brusku...
ozaj v utorok poradna, drzte palce nech krcok neblbne...
a boli sme na tom ockovani predmin tt a ok az na to ze na 8 den jakub teplota ale len den a nic viac, ci to bolo z toho neviem, reakcia moze byt na 7-10 den tak mozno...
a ozaj kupilai smeim take male furiky tak som sa tak pobavila behaju ako davaja robosi s tackami a cely stastny..snad natocim...no idem hajat kym sa da...

janula13
22. sep 2010

tak aj tu podam info, vcerajsia poradna ok, tak som rada aj ked mi byva niekedy vselijak, ale zatial dr nic nehlasi..dalsia o mesiaca hned aj gluk test...

chantalle7
autor
27. sep 2010

@stela23
ahoj stela posielam link na nase spacie vaky mame ich z brendona ako pise Janulka, co som ja pozerala tak tato znacka grobag je jedna z naj. my sme kupili uz tusim tu najvacsiu velkost je im sice este velka ale nevadi im to. co sa tyka vakov my i ch pouzivame tusim hned po nejakom mesiaci alebo tak ako sme zrusili perinky sme zacali davat vaky deka ani nic ine sa neosvedcilo lebo jedna otocka a vsetko bolo dole a paplonik ten ich zamotaval a tak vrieskali takze vak je u nas jediny v pohode. kedze si ho ale doteraz nepouzivala treba to najskor odskusat lebo niektore baby pisu ze deti v tom nechceli byt. takze mozno kup nejakylacny aj z bazaru a skus a potom sa rozhodni. My sme mali predtym teskove a teraz od 0-6 a potom 6-12 a teraz sme uz kupili tento drahsi ale zato aj vacsi aby im dlhsie vydrzal.
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2741...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2741...

@janula13 super gratulujem k uspesnej poradni a tesim sa ze je drobcek v pohode aj s maminou az na nie drobne neprijemnosti ;-D. jani viem si to zivo predstavit ake to bude narocne aj za predpokladu ze by dobre spavali takze vobec nezavidim ale na druhu stranu si myslim ze akosi sa to vzdy utrasie a aj deti akoby vedeli kolko si mozu na rodica dovolit tak snad aj tvoji mali certici sa umravnia aspon v tom spani aby ta uplne neznicili. takze neboj vsetko sa utrasie hlavne aby ste boli zdravi a ty aby si dobre donosila a porodila maleho ozaj a meno uz mate vybrane?

chantalle7
autor
27. sep 2010

Inak my sme sa v sobotu vratili z dovci v tom L. Jane. Bolo super ja som si naozaj oddychla aj ked nemozem povedat ze by som nemala co okolo nich robit ale boli sme na nich dvaja a jedlo som nemusela chystat co velmi odlahsi.
mali sa teraz dostavaju tazko do domaceho rezimu lebo si am zvykli ze sme stale spolu a spat sa chodilo von a vzdy vela prechadzok a stale sa nieco dialo takze si zvykame na domovsky rezim. nastastie teraz uz zaspali dobre aj vnutri ale vsera ani za svet az kym sme neisli von.
inak sme s nimi pochodili Jan je super chodnikovy takze s kocikom sa dalo uplne vsade dostat booli sme aj v &jaskyni ale to neodporucam lebo maly spustil taky rev v polke ze zrusil vsetkych vratane sprievodkyne...a to vraj tam bezne mavaju taketo deticky no nas ilip ukazal co dokaze...takze jaskyniar z neho asi nebude a potvora keby zacal na zaciatku tak je to v pohode bola by nas vypustila von a je to ok ale on nie on si pockal az kym nebudeme moct odist ....
no prezili sme asi na nas tak skoro nezabudnu ;-D
boli sme ajna ziarskej chate teiz super ze je cesta az hore
a cely cas sme mali super pocko doslova na objednavku takze sme naozaj boli skoro stale vonku

Steli to more zavidim no snad sa na bud. rok dostaneme aj my .

babule tazke hopsasa sa nam paci asi vsetkym tazke niektory den cez vikend mozeme ist

janula13
30. sep 2010

babule aspon nas taham, snadzima nas donuti sadnut k pc🙂ale som sa aspon pobavila na tom malom jaskyniarovi🙂 tak super ze na dovci bolo fajn, my uz asi nic nespiskame snad aspon to hopsasa by sme mohli kym som schopna, aj ked teda uz fucim ako jezko a to vidite ze nemama az taky pokrocily tt na konte..ale uz ma boli vselico v noci niekedyotras a to nielen vdaka matuskovi, ten teraz spal celkom fajn nebol hore 100x len asi 5x🙂ale zase sme sa prepracovali k uspavaniu vcere na posteli teda sem tam sa zadari aj v postielke ale inak nie..a viete co je mi to fuk, sak raz ho to prejde, chce bytso mnou, tak je zaspi tak bez placu a vystrajania, ja nemam stresy a nervy a v ramci tehotenskeho setrenia som si povedala ze sa takymi vecami nebudem stresovat a ani babo...takze tak ale cez den fajn , zlahnu obaja, len tam lezim niekedy asi zaspim skor ako oni🙂 ale vzdy do 5-10 min spia a tahaju 3-3,5 hod v poslednej dobe...zboznujem chvilu ked zaspia🙂
nak vaky co usila svokra su super, take akurat hrube aj dlhe tak som rada a som milo prekvapena ze ani len necekli kedze po dlllhej dobe mali, nic pekne spinkaju v nich a my sa nebojime ze sa odkopu..ozaj babule davate malym aj vankusik? ja som skusila ale teda som si vsimla ze naschval idu tam kde nie je asi im vadil tak som to zase zbalila...
jej a chan dakujem za povzbudenie, mas pravdu hlavne nech sme zdravi, co zatial sme a vsetko sa nejak sravi..ja som v pohode akurat tie mslienky ako to bude, ale ani nejak unavena nie som aj napriek tym nociam...a tie este len budu vesele ked tu bude aj prcek...a meno ja mama ale mm vymysla somariny, boooze ale akeee🙂))

chantalle7
autor
5. okt 2010

caute babulky tak my mame dnes za sebou poslednu poradnu dalsia az po 2-hom roku. Ockovanie zatial fajn vraj by nemali byt ziadne komplikacie tj. ani teplota tak snad to bude ok.

innak nase miery: Agi 77cm, 10020g, a Filip 78cm, 10600g
tak nejak sa zase dobehli aj ked Filip sa zda byt tahsi. akurat este mame ist na ortopediu lebo Filipko dost vytaca nozku pri chodzi von tak som zvedava co pocie ale obavam sa ze nic ze povie len pevnu obuv a tu mame.

tak idem lebo agi nespinka...

stela23
5. okt 2010

caute babulky
chan,pekne miery,vidiet ze im chuti...nas caka poradna az koncom mesiaca,aj ockovanie,objednala som aj to proti ovcim kiahnam...doki mi to doporucila,ze je to dobre,vyhneme sa neskor 3 tyzdnovej izolacii zo skolky aj jazvickam a u atopikov sa to vraj moze skomplikovat,lebo sa vtedy zhorsuje ekzem...
inac mame celkom pekne obdobie,zacina sa hrat aj sam,takze uz mu nemusim byt stale v patach,vela rozprava,takze sa s mm nasmejeme a ma rad deti,takze sa tesim na to hopsasa...tento vikend este nemozeme,ale ten dalsi by to slo...takze ak mozete,zacnime planovat nejaky datum a cas... 😉
noci stale strasne...tie stolicky nam davaju zabrat uz 3 tyzdne...ako pise aj janula,ked ma zobudi 5 krat,tak to povazujem za lepsiu noc...niekedy je to aj po polhodke,takze ani nestiham znova zaspat...jedine co ma drzi je,ze to prejde skor ci neskor...raz som mu aj dala nurofen od bolesti,tak ma nechal 4 hodky pospat,ale kazdy den mu to nemozem davat...
given,este kojis?alebo si to ukoncila...ako...ja sa chystam,len co mu tie zubale vylezu,teraz ho nechcem trapit,ked ho to v noci boli
pa idem rychlo spat 🙂

janula13
7. okt 2010

babulky kvizova otazka, nepouzivate nahodou tanierik s prisavkou? lebo ja som skusala v obchode a nefungoval ani ked me to navlhcili, ci nahodou nemate tip na taky co funguje...

chantalle7
autor
7. okt 2010

ahoj janula a vy uz sami papate? u nas bol zatial 1 pokus ale katastrofa. my mame iba obycajne bez prisavky takze nepomozem

janula13
8. okt 2010

chan nie, ale kujem plany🙂pripravy na bordel🙂 ale nemam este odvahu a nervy na to🙂citala som diskusiu tu na mk, o tych tanierikoch,odporucli nejake vraj im drzia, nooo mam pochybnosti ale skusim aspon lacnejsiu vezriu z ikey, vraj drzi a nestoji vela tusim 2.50 tak aj keby nedrzi nebude mi luto a nejaky chicco ten stoji cca 14E..ale zajtra sa chystame do ikey tak kupim....a dam vediet🙂

given
9. okt 2010

Caute, konecne som sa sem dopracovala. Uz sme vydovolenkovani ze az, a uz sme sa konecne aj aklimatizovali na tu zimu co tu vladne.
Tak co, buduci vikend vymyslime nejake stretko? Rychlo sa stretnime, kym Janula este moze! A co uprednostnujete, poobede, ked su uz deti vyspate? Alebo rano? Tak to by sme mohli najskor o 10, skor s asi nie sme schopni vymotat.

Inak, budem tak utrzkovito pisat, ked mi nieco napadne. Stela, ano, este kojim, dokonca som sa stala zivym dudlikom. Adamko uz nechce normalny cumlik a stale je na mne naveseny. Takze fakt neviem, ako dalej, aj by som pokracovala v kojeni, ale tie noci ma uz privadzaju do zufalstva...
Samostatne jedenie sme vyskusali aj my, super to bolo na dovolenke, kedze vsetci v restike jedli, chcel aj Adamko skusit. Takze vysledok bol strasny bordel pod nasim stolom. Vzdy ale prisli macicky, ktore to po nom upratali. Inak, papa tak, ze on ma jednu lyzicku, ja druhu a ide sa na to. Neporiadok som sa naucila nevsimat, ono to patri k tomu, ze...

Tak dajte vediet, co a ako, aby sme sa mohli zacat tesit na vikend!

stela23
10. okt 2010

giv,mam rovnaky problem...aj by som kojila dalej,keby to bolo v nejakej unosnej miere...u nas sa uz cez den nekoji,lebo nechce a ja neponukam,,,dokonca aj zaspava bez kojenia...ale v noci sa zacne budit okolo polnoci a do rana chce mlieko niekedy aj7krat,zobudi sa aj po pol hodke a chce znova...nic nepomaha,neviem ,ci sa tak upokojuje kvoli tym stolickam alebo je to nejaka nova zavislost na mne... ale bojim sa to zatial ukoncit 😉este niesom uplne znicena...len skoro 🙂
u nas samostatne jedenie zatial nehrozi,ani sa nejako neponahlam...myslim,ze u nas by to znamenalo hladne dieta a prezraty pes pod stolom 🙂prisavkovy tanier mam,od canpol,nefunguje,teda aj sa prisaje,ale misko ho zdvihne,prisavka na stole a tanier v ruke 😀
hopsasa navrhujem doobeda t,tak okolo tej 11,nech sa vyblaznia a potom spat...poobede mi niekedy spi aj do pol 5,takze kum by sa najedol a vypadli by sme by bolo aj pol 6...
tak piste kedy vy mozete 🙂

janula13
10. okt 2010

ja len narychlo...no u nas to je zlozitejsie kedze nie sme z BA, tiez kym sa vymoceme to trva tak pred 10 nie sme schopni vyjst z bytu, hlavne vdaka mna🙂 chlapi na mna cakaju🙂a chodime spat o 12 do 15, tak ak by som to chcela stihnut spat domov do postielok lebo ked zaspia v aute tak sa zobudia pri prenose a mame po gabliku..ale to by sa dalo poriesit lahko ze ich ulozim v bA u svokry a potom pojdeme domov alebo n streto s vami keby sa dohodneme na poobedie, to moeme tak o takej 16, ak by vstli o 15 a netahali dlhsie, potom nakrmit a ist na party🙂ale ak sa dohodneme na doobedie posnaziiim sa, krpci spavaju tak do 8-8.30 hlavne matus tak snaaad🙂ved uvidime...a este nevie co mame v plane dalsi vikend az na to ze mi dnes volala kamoska nech sa stretneme v sobotu tak este hodim rec s mm🙂mozno by sme stihli obe stretka nejak🙂

chantalle7
autor
11. okt 2010

cauko ak u nas ej to spanie 2x denne z toho prve tak okolo 9-10 do cca 11 a potom druhe okolo 14h. takze u nas je to vsetko dost problem ale asi by mi lepsie vyhovovalo aby sa na kratko prespali rano v aute cize cestou tak a potom poobede aby sme boli uz doma a spinkali v postielkach. no ale ved ked sa aj ejden den nevyspia podla rezimu nic sa nestane nie ;-D
takze ja by som bola skor na tu 11hod ako navrhovala stela

given
11. okt 2010

Dobre, my sa prisposobime. Takze predbezne sobota o 11. Ak by bolo pekne, tak aj niekde vonku, alebo radsej to Hopsasa? Teraz je tak krasne, ze je hriech dnu trcat (ja prave zehlim 😝 ), ale ktovie, ci to vydrzi do vikendu...

chantalle7
autor
12. okt 2010

Giv Janula pisala ze ma mat v so stretko s tou kamoskou tak asi skor nedela ale ved nech sa vyjadri aj ona mne e to zatial jedno. podla predpovedi ma byt viac oblakov a obcas dazd ale relativne teplo takze mozme aj vonku dat stretko ale musite dat nejaky typ ja mam len ten nas salas. 😉
inak mne je zatial jendo ci so alebo ne zatial tam nic konkretne nemame jedine co by mohlo vybuchnut je manzelova praca ale to moc nenaplanujem ...
takze zatial sme ready aj na so, aj ne

stela23
12. okt 2010

o.k.mne vyhovuje aj so aj ne...tak sa dohodnime predbezne na tu11 a uvidime podla pocka...ak dazd tak hopsasa ak pekne tak mozeme dat sad janka krala,vedla leberfingeru je zevraj velmi pekne detske ihrisko...

chan,tebe este spia 2krat? to my uz asi3 mesiace iba raz,ale to niekedy natiahne aj na 3 hodky...

chantalle7
autor
12. okt 2010

Stela no na dovce spavali niekedy aj 1x a po dovce spali asi 3 dni 1x tak som myslela ze to tak ostane ale potom som sa vratila k staremu spaniu 2x lebo boli velmi mrzuti ked nesli spat poobede- prilis dlhy cas ...takze zatial takto spiat okolo 10asi hodku a poobede tiez asi hodku niekedy aj hod a pol ... ale hlavne ze su potom v pohode 😀

given
14. okt 2010

Takze cakame na Janulku, nech sa vyjadri k tej sobote, ci moze byt. Inak, ten Sad Janka K moze byt.

chantalle7
autor
14. okt 2010

tak vcera som pocuvala predpoved od piatka ma pribudat oblakov, v sobotu uz ma byt dost zamracene ale nemalo byt prsat len ojedinele ale v nedelu to uz ma byt aj s dazdom.
takze ak hopsasa tak asi ideal nedela vyuzit to ked bude skaredo. ak sad tak asi sobota ale neviem ci nebude moc zima takze potom by sme tam asi dlho nepobudli...
mozno by bolo lepsie to hopsasa ak si chceme aj pokecat a naviac asi to tam bude nejak ohradene takze nebudeme musiet byt az v takom strehu ako vonku...

janulka ako to vidis ty so alebo ne???

stela23
14. okt 2010

o.k.dajme hopsasa,uz dnes bolo vonku dost zima a vydrzali sme len hodku...tak ja si predbezne pisem :sobota 11 hod.
janulka,ozvi sa,sme zvedave na tvojich drakov a brusko 🙂

teda ja poznam len chantalle,tak sa tam ku nej prikmotrim 😀

chantalle7
autor
14. okt 2010

ok aj ja teda ukladam so o 11h Hopsasa 😀

ja vas poznam uz vsetky .akurat Stela zabudla som tvoje prave meno... 😠
ja ta mam uz proste zastelovanuuuuu 😀 😀 😀